اخبار بورس

تازه ترین اخبار بورسی روز را در این بخش از کانون پیگیری نمایید. خبرهای این بخش بصورت خودکار بروز شده و در کانون ذخیره نمی گردند.

برای دریافت سیگنالهای خرید و فروش روزانه به کانال تلگرام ما ملحق شوید.

نماینده مخالفان سفارت ونزوئلا در واشنگتن را اشغال کرد 
نماینده رهبر مخالفان دولت قانونی ونزوئلا با همکاری پلیس آمریکا، سفارت‌خانه این کشور در واشنگتن را اشغال کرد.

به اشتراک گذاری در :
منبع : پایگاه خبری بورس پرس در مورخه : 25/05/2019 

شرایط فروش فوری دو محصول پژو ایران خودرو برای امروز 
ایران خودرو در راستای تنظیم قیمت خودروها در بازار، طرح فروش فوری دو محصول پژو را از ساعت ۱۰ صبح امروز با موعد تحویل ۳۰ روزه آغاز می‌کند.

به اشتراک گذاری در :
منبع : پایگاه خبری بورس پرس در مورخه : 25/05/2019 

فروش اضطراری ۸.۱ میلیارد دلار تسلیحات آمریکایی به سه کشور عربی + علت 
وزیر خارجه آمریکا از فروش اضطراری ۸.۱ میلیارد دلار تسلیحات و بدون تایید کنگره به سه کشور عربی و علت آن خبر داد.

به اشتراک گذاری در :
منبع : پایگاه خبری بورس پرس در مورخه : 25/05/2019 

ارز در ارامش 

سلام روزبخیر


-کانال ما در تلگرامapsahm@
-دبالک -عچین تا این لحظه تسلیم نشدند وهمچنان با تقاضا روبرو هستند
-غچین عرضه شد تا این لحظه معمولا یک بار صف خرید عرضه میشود ولی کنترل نهایی ساعت 12/30 دقیقه وضعیت سهم را برای روز بعد مشخص خواهد کردتا این لحظه دوباره با تقاضا روبروست
-در گروه لیزینگ ولغدر چند رو.ز است پرتقاضا ظاهر میشود
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس

به اشتراک گذاری در :
منبع : نوشته ها ی شخصی ما در معلم بورس در مورخه : 25/05/2019 

تداوم خرید بازیگران خرد در بازار سهام 
Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

نوسانات حاکم بر بازار سهام طی هفته گذشته، بازدهی حدود دو درصدی شاخص کل را رقم زد. در این شرایط بازیگران خرد بازار در ادامه روند خریدهای پرحجم خود که از ابتدای سال جاری آغاز شده، به جمع آوری سهام پرداختند و توانستند خالص تغییر مالکیت بیش از ۲۱۷ میلیارد تومانی را به نام خود ثبت کنند. به این ترتیب از مجموع ۹ هفته معاملاتی سال ۹۸، تنها سهامداران عمده در یک هفته خالص خرید مثبتی داشته و در مابقی دوره‌ها معامله‌گران حقیقی به حفظ جابه‌جایی در زمین بازی خود پرداختند.

به گزارش رادیوسهام، از سوی دیگر در حالی روز سه‌شنبه هفته گذشته اردیبهشت‌ماه به پایان رسید که در این ماه بازدهی بازار سهام به ۲/ ۵درصد رسید و خالص خرید سهامداران حقیقی‌ نیز معادل ۲۷۶ میلیارد تومان بود. این در حالی است که تغییر مالکیت‌ها در معاملات نخستین روز خردادماه به زمین بازی سهامداران عمده منتقل شد. امری که با خالص خرید ۴ میلیارد تومانی حقوقی‌ها در جریان معاملات روز چهارشنبه همراه شد.

رصد جابه‌جایی‌های هفتگی

بررسی روند جابه‌جایی‌ها در هفته گذشته نشان از آن دارد که ۲۱۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی جابه‌جا شد. در این هفته حقوقی‌ها در دو روز معاملاتی (دوشنبه و چهارشنبه) خالص خرید مثبتی را ثبت کردند و در بقیه روزها بیش از آنکه خریدار باشند، فروشنده بودند. البته این خریدها نیز با حجم چندان بالایی همراه نبود و در مجموع این دو روز به حدود ۱۳ میلیارد تومان رسید. در مقابل سهامداران خرد به دنبال جهش حدود یک درصدی شاخص کل بورس در روز شنبه، بیشترین خرید را در مقیاس هفتگی داشتند؛ به‌طوری‌که خالص خرید حقیقی‌ها در این روز به ۱۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسید. این روند در معاملات روزهای یکشنبه و سه‌شنبه به ترتیب با جابه‌جایی ۵/ ۱۳ میلیارد تومانی و ۲/ ۷۱ میلیارد تومانی در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی جابه‌جا شد.

«فلوله»؛ خروج حقوقی‌ها و خرید حقیقی‌ها

در هفته‌ای که گذشت سهامداران خرد بیشترین توجه را به جمع‌آوری سهام گروه فلزی داشتند. امری که با خالص خرید ۵۳ میلیارد تومانی حقیقی‌ها در این گروه همراه شد. البته بخش عمده‌ای از خریدهای مزبور در نماد لوله و ماشین‌سازی ایران بود. به‌طوری‌که در این هفته ۵۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی «فلوله» جابه‌جا شد. در این میان بررسی روند تغییر مالکیت‌ها در «فلوله» قابل‌توجه است؛ در حالی بررسی ترکیب سهامداران این نماد در روز شنبه نشان از مالکیت ۸۵/ ۱۳درصدی شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران و ۷۳/ ۶درصدی شرکت توسعه و تامین شریف دارد که در مجموع بیش از ۱۰درصد از مالکیت‌های این دو سهامدار عمده طی هفته واگذار شد. شرکت توسعه و تامین شریف با عرضه‌های متناوب در این هفته از فهرست سهامداران عمده خارج شده و درصد مالکیت خود را به زیر یک درصد رساند. در همین راستا شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران نیز در این هفته بیش از ۲۵ میلیون سهم را واگذار کرد و درصد مالکیت خود در «فلوله» را به ۷۶/ ۸درصد رساند. در حال حاضر صندوق بازنشستگی کشوری با در اختیار داشتن ۶۳/ ۲۲درصد از سهام «فلوله» به عنوان سهامدار عمده این شرکت محسوب شده و سه سهامدار حقیقی نیز بیش از یک درصد از سهام مزبور را در اختیار دارند.

حقوقی‌ها چه خریدند؟

رصد خریدهای صورت گرفته از سوی سهامداران عمده نشان می‌‌دهد که حقوقی‌ها در این هفته در گروه خدمات فنی و مهندسی خریدهای پرحجمی داشتند که بخش عمده‌ای به جمع‌آوری سهام گروه مپنا تعلق داشت. بر این اساس خالص خرید معامله‌گران عمده در نماد «رمپنا» به بیش از ۱۵ میلیارد تومان رسید. در این راستا روز سه‌شنبه شرکت سرمایه‌گذاری کارکنان گروه مپنا اقدام به خرید بیش از یک  میلیون سهم مزبور کرد. در میان نمادهای پالایشی نیز بازیگران عمده بیشترین خرید را در نماد پالایش نفت اصفهان داشتند. به‌طوری‌که در مجموع هفته ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقیقی به حقوقی «شپنا» جابه‌جا شد. در این هفته شرکت توسعه سرمایه رفاه به عنوان سهامدار عمده «شپنا» در تمامی روزها به خرید سهم پرداخت و بیش از ۲۰۰ میلیون سهم «شپنا» را به پرتفوی خود افزود. این حقوقی در حال حاضر به عنوان سهامدار ۵۴/ ۹درصدی «شپنا» شناخته می‌شود.

سرمایه‌گذاری صدرتامین نیز از دیگر نمادهای مورد توجه حقوقی‌ها در این هفته بود که با خالص خرید ۵/ ۱۴ میلیارد تومانی بازیگران عمده همراه شد. نماد «تاصیکو» در حالی ۹اردیبهشت‌ماه شاهد عرضه اولیه سهام خود در بورس تهرانبود که در این مدت بازدهی در حدود ۱۵درصد را نصیب سرمایه‌گذاران کرد. جمع‌آوری سهام ایران‌خودرو نیز در کانون توجه بزرگان طی هفته گذشته بود. بر این اساس معامله‌گران حقوقی در تمامی روزهای هفته خالص خریدی مثبت را در نماد «خودرو» ثبت کردند که برآیند این موضوع به انتقال بیش از ۱۲ میلیارد تومان نقدینگی به پرتفوی سهامداران عمده انجامید. در این میان شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران به عنوان سهامدار ۳۳/ ۴درصدی سهام «خودرو» ، یک  میلیون سهم مزبور را در جریان معاملات روز سه‌شنبه خریداری کرد.

نگاهی به تغییر مالکیت‌های اردیبهشت

بازار سهام در حالی اردیبهشت ماه را با نوسانات شدید سپری کرد که برآیند این موضوع منجر به ثبت بازدهی ۲/ ۵درصدی در کارنامه این بازار شد. در این میان حرکت زیگزاگی شاخص کل بورس در خرید و فروش‌های بازیگران نیز قابل مشاهده بود. به‌طوری‌که در ماهی که گذشت از مجموع ۲۲روز معاملاتی، ۱۳روز با خالص خرید سهامداران خرد و ۹روز با تغییر مالکیت به سمت پرتفوی حقوقی‌ها دنبال شد. برآیند این جابه‌جایی‌ها به خالص خرید ۲۷۶ میلیارد تومانی معامله‌گران حقیقی انجامید.

بررسی خرید و فروش‌های معامله‌گران در اردیبهشت‌ماه نشان از آن دارد که سه گروه غذایی، خودرو و دستگاه‌های برقی در کانون توجه سهامداران خرد بودند. به‌طوری‌که هر کدام از این صنایع، خالص خرید بیش از ۱۰۰ میلیارد تومانی را به خود اختصاص دادند. در این میان گلوکوزان بیشترین میزان خرید را کسب کرد که با خالص ۱۰۰ میلیارد تومانی همراه بود. نماد «غگل» در اردیبهشت‌ماه توانست به بازدهی ۳۶درصدی دست یابد. در گروه دستگاه‌های برقی نیز بیشترین خرید حقیقی‌ها در نماد ایران‌ ترانسفو بود که با خالص خرید ۶۸ میلیارد تومانی همراه شد. در گروه خودرویی نیز سهامداران خرد به جمع‌آوری سهام سایپا تمایل نشان داده که در مجموع ماه بیش از ۴۲ میلیارد نقدینگی را به پرتفوی خود منتقل کردند.

 در مقابل سهامداران عمده اردیبهشت‌ماه را با حمایت از سهام گروه‌های پالایشی، معدنی و فلزی سپری کردند. در حالی خالص خرید حقوقی‌ها در گروه پالایشی به بیش از ۱۴۴ میلیارد تومان رسید که بخش عمده‌ای از این رقم به خرید سهام پالایش نفت اصفهان تعلق داشت. بر این اساس خالص خرید حقوقی‌ها در نماد «شپنا» به ۷۲ میلیارد تومان رسید.  در میان نمادهای فلزی نیز جمع‌آوری سهام ملی مس ایران و فولاد مبارکه در کانون توجه حقوقی‌ها قرار داشت. امری که با خالص خرید ۷۳ میلیارد تومانی در «فملی» و ۵۵ میلیارد تومانی در «فولاد» دنبال شد. دوقلوهای سنگ‌آهنی نیز از جمله نمادهای مورد توجه حقوقی‌ها در اردیبهشت‌ماه بودند. خالص خرید صورت گرفته در دو نماد چادرملو و گل‌گهر به بیش از ۶۰ میلیارد تومان رسید.

نوشته تداوم خرید بازیگران خرد در بازار سهام اولین بار در اخبار بورس بخوانیدبه اشتراک گذاری در :
منبع : اخبار بورس – اخبار بورس در مورخه : 25/05/2019 

تحلیل دیپلمات معروف و سابق ایران در مورد تنش با آمریکا و برجام 
دیپلمات سابق و معروف ایرانی در خصوص مسائلی مانند تهدیدهای ترامپ علیه ایران، کوتاهی اروپایی‌ها در قبال برجام و رویکرد طلبکارانه در قبال این توافق نکاتی را مطرح کرد.

به اشتراک گذاری در :
منبع : پایگاه خبری بورس پرس در مورخه : 25/05/2019 

توضیح دو مقام ایرانی و آمریکایی درباره شام کاری ظریف با سناتور دمکرات 
سخنگوی دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل درباره دیدار و شام کاری ظریف با سناتور دمکرات آمریکایی توضیح داد.

به اشتراک گذاری در :
منبع : پایگاه خبری بورس پرس در مورخه : 25/05/2019 

پیرترین وزیر سابق با کمال تواضع حکم وزیر صنعت را پس زد و نامه داد ! 
نعمت‌زاده پیرترین وزیر سابق دولت با کمال تواض حکم وزیر صنعت به عنوان نماینده تام‌الاختیار در فاز ۱۴ پارس جنوبی را قبول نکرد و در نامه ایی توضیح داد.

به اشتراک گذاری در :
منبع : پایگاه خبری بورس پرس در مورخه : 25/05/2019 

محدودیت‌های تازه فرابورس برای معاملات " تسه و تملی" 
فرابورس محدودیت‌های تازه اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و نمادهای اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن دو بانک مسکن و ملی را اعلام کرد.

به اشتراک گذاری در :
منبع : پایگاه خبری بورس پرس در مورخه : 25/05/2019 

نخست وزیر انگلیس اعلام استعفا کرد/ زمان کناره گیری رسمی 
نخست وزیر انگلیس یک روز پس از برگزاری انتخابات مجلس اروپا با اعلام استعفا از کناره گیری در ۱۷ خرداد خبر داد.

به اشتراک گذاری در :
منبع : پایگاه خبری بورس پرس در مورخه : 25/05/2019 

"تنوین، همراه" و زیرمجموعه سایپا مجوز افزایش سرمایه گرفتند 
سه شرکت تامین سرمایه نوین، همراه اول و زیرمجموعه سایپا مجوز افزایش سرمایه ۲۹، ۱۰۰ و ۱۰۰ درصدی را از سازمان بورس گرفتند .

به اشتراک گذاری در :
منبع : پایگاه خبری بورس پرس در مورخه : 25/05/2019 

ترامپ با اعزام 1500 نیروی جدید به خلیج فارس موافقت کرد 
ترامپ با تقویت حضور نظامی آمریکا و اعزام 1500 نیروی جدید به منطقه خلیج فارس و تسریع در فروش تسلیحات به عربستان موافقت کرده است.

به اشتراک گذاری در :
منبع : پایگاه خبری بورس پرس در مورخه : 25/05/2019 

پیش بینی شرایط کلی ۱۵ صنعت و کاهش حجم معاملات در اولین روز بورس 
یک کارگزاری با اشاره به اثر دو عامل در روند نوسانی هفته گذشته بازار سهام ، شرایط کلی همراه با گرایش اصلاحی ۱۵ صنعت و کاهش حجم معاملات را پیش بینی کرد.

به اشتراک گذاری در :
منبع : پایگاه خبری بورس پرس در مورخه : 25/05/2019 

خروج زیرمجموعه "خودرو" و ۵ شرکت دارای صف خرید برای مجمع و انتخاب اعضا 
در پایان معاملات امروز، زیرمجموعه ایران خودرو و ۴ شرکت مثبت و منفی بورسی برای برگزاری مجمع سالانه و سهم قندی دارای صف خرید برای مجمع عادی بطور فوق العاده متوقف می شود.

به اشتراک گذاری در :
منبع : پایگاه خبری بورس پرس در مورخه : 25/05/2019 

گزارش توئیتری ظریف درباره دیدارها با مقامات پاکستانی 
وزیر خارجه در خصوص دیدارها با مقامات بلندپایه پاکستان و موضوع این دیدارها گزارشی کوتاه منتشر کرد.

به اشتراک گذاری در :
منبع : پایگاه خبری بورس پرس در مورخه : 24/05/2019 

ظریف: ترامپ تاریخ نمی‌داند و مردم ایران را نمی شناسد 
وزیر خارجه پس از دیدار با مقامات سیاسی و نظامی پاکستان به اظهارات اخیر ترامپ واکنش نشان داد و گفت : وی تاریخ نمی‌داند و مردم ایران را نمی شناسد.

به اشتراک گذاری در :
منبع : پایگاه خبری بورس پرس در مورخه : 24/05/2019 

زمان افزایش سرمایه "کالا و همراه"+ مجمع ۷ شرکت و لغو یک سیمانی 
زمان برگزاری مجمع سالانه،عادی بطور فوق العاده و فوق العاده بورس کالا، همراه اول و ۷ شرکت دیگر به همراه لغو مجمع سهم سیمانی اعلام شد.

به اشتراک گذاری در :
منبع : پایگاه خبری بورس پرس در مورخه : 24/05/2019 

توافق سازمان ملی استاندارد و خودروسازان 
اصرار سازمان ملی استاندارد مبنی بر اجرایی شدن استانداردهای هشتادوپنج گانه صنعت خودرو در حالیست که این صنعت از سال گذشته و همزمان با دور جدید تحریم ها با محدودیت های زیادی دست و پنجه نرم می کند. به گزارش TSEpress معاون سازمان ملی استاندارد در جدیدترین اظهارات خود بر عدم ارایه مهلت به خودروسازان با هدف اجرای […]

به اشتراک گذاری در :
منبع : اخبار بورس اوراق بهادار تهران در مورخه : 24/05/2019 

خبر جدید برای سهامداران پدیده 
قاضی دادگاه پدیده از فرصت محدود به متهمان پدیده برای پرداخت دارایی سهام داران این شرکت خبرداد. به گزارش TSEpress قاضی سید هادی منصوری در پایان یازدهمین جلسه علنی پروند پدیده به قرائت تصمیم دادگاه پرداخت و اظهار کرد: با توجه به تقاضای دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی در هفتمین جلسه دادگاه مبنی بر اعطای فرصت […]

به اشتراک گذاری در :
منبع : اخبار بورس اوراق بهادار تهران در مورخه : 23/05/2019 

گزارش بازار؛ هفته پنجم اردیبهشت ۹۸ 
گزارش جامع هفتگی بازار، هفته پنجم اردیبهشت ماه ۹۸ را در فایل ذیل بخوانید: . . . گزارش هفتگی ۹۸۰۳۰۱ . . .

به اشتراک گذاری در :
منبع : اخبار بورس اوراق بهادار تهران در مورخه : 23/05/2019 

مجمع فوق العاده کگهر برای انتخاب هیات مدیره برگزار نشد 
Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

مجمع فوق العاده شرکت سنگ آهن گهر زمین، صبح امروز به دلیل به حدنصاب نرسیدن سهامداران حاضر در مجمع(۵۰ درصد)، برگزار نشد.

به گزارش رادیو سهام به نقل از بااقتصاد، دستور کار جلسه فوق العاده امروز کگهر، انتخاب هیات مدیره این شرکت بود که با توجه به حضور نسبتا خوب سهامداران اما برخی از آنها ثبت نام خود را پس گرفتند و به همین دلیل جلسه برگزار نشد.

بر اساس این گزارش، سهامداران کگهر نسبت به این موضوع معترض بودند و هیات مدیره کنونی را تهدید به شکایت از سازمان بورس کردند.

گفتنی است؛ لیستی از اسامی سهامداران حاضر برای ارسال به سازمان بورس تهیه شد و به امضای هیات مدیره شرکت سنگ آهن گهر زمین رسید.

نوشته مجمع فوق العاده کگهر برای انتخاب هیات مدیره برگزار نشد اولین بار در اخبار بورس بخوانیدبه اشتراک گذاری در :
منبع : اخبار بورس – اخبار بورس در مورخه : 23/05/2019 

علت صف خرید سهام سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان چیست؟ 
شرکت «سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان» با سرمایه ۶۰۰ میلیارد ریالی، بالغ بر ۵۳۸ میلیارد ریال سود انباشته دارد که نشان از عملکرد مطلوب در دوره‎های گذشته دارد. نگاهی به معاملات سهام این شرکت در بازار سرمایه نشان می‎دهد که در دوره اخیر توانسته سهامداران خود را راضی نگدارد. در چند روز اخیر ...

به اشتراک گذاری در :
منبع : اخبار بورس – ساتین در مورخه : 23/05/2019 

تولید‌کننده انحصاری کپسول در آستانه عرضه اولیه 
Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

مدیرعامل ژلاتین کپسول ایران در آستانه عرضه اولیه این شرکت گفت: افزایش فروش و کاهش قیمت تمام شده محصولات، سودآوری این شرکت را در سال ۹۸ پوشش می‌دهد ضمن اینکه فروش دو ماه اول امسال فراتر از بودجه پیش‌بینی شده است. تولید‌کننده انحصاری کپسول در آستانه عرضه اولیه

رامین رمضانی در نشست خبری عرضه اولیه «دکپسول» با بیان اینکه این شرکت در سال ۷۶ با ۶ خط تولید فعالیت خود را آغاز کرد، افزود: با تکیه بر دانش و توانمندی متخصصان در حال حاضر شرکت دارای ۱۴ خط تولید است تا نه تنها نیازهای داخلی کشور را تامین کند، بلکه متناسب با شرایط استانداردهای جهانی بخشی از بازار منطقه را نیز به دست بگیریم.

به گزارش رادیو سهام، وی در ادامه با اشاره به اینکه شرکت به‌صورت انحصاری تولید انواع پوکه سخت ژلاتینی کپسول دارویی را به عهده دارد و نیاز بیش از ۲۰۰ شرکت داروسازی داخلی را تامین می‌کند، گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید شرکت ۷ میلیارد کپسول است که اگر به ۱۰ میلیارد کپسول برسیم می‌توانیم در بین ۱۰ شرکت تولید‌کننده کپسول در دنیا قرار بگیریم. این در حالی است که نیاز سالانه ایران ۵/ ۵ میلیارد کپسول است و این ظرفیت تولید مازاد برای صادرات در نظر گرفته شده است. رمضانی در ادامه با اشاره به اجرای اهداف سال ۹۸ براساس اهداف راهبردی ۵ ساله، گفت: توسعه محصولات مبنی بر همکاری با یک یا دو شرکت معتبر خارجی برای محصولات جدید، خرید زمین در مجاورت کارخانه برای طرح توسعه، خرید دستگاه HPFC و پوکه ژلاتین کپسول از برنامه‌های در دستور کار شرکت است. به گفته مدیرعامل ژلاتین کپسول، شناساندن ۱۰ محصول جدید را در دستور کار داریم و طی سال ۹۸ دو محصول فلیور و پرل وارد بازار خواهد شد. همچنین در سال ۹۹ نیز تولید کپسول‌های پولولان را خواهیم داشت و تولید کپسول‌های بازشونده در روده نیز در برنامه سال ۱۴۰۰ قرار دارد. ضمن اینکه با تولید کپسول‌های ژلاتینی ماهی در برنامه سال ۱۴۰۱، سبد محصولات شرکت کامل می‌شود. وی در ادامه تاکید کرد: به کشورهای قزاقستان، سوریه، لبنان، افغانستان و بلاروس صادرات داشته و با ارائه قیمت‌های بهتر در حال جذب و ورود به کشورهای حوزه CIS و همچنین آفریقا هستیم. این در حالی است که درتلاش هستیم با اخذ GNP مورد نیاز به اروپا صادرات داشته باشیم. رمضانی در ادامه به تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی برای وارداتمواد اولیه اشاره کرد و گفت: حدود ۴۰ ماده برای تولید ژلاتین کپسول مورد نیاز است که بخشی از خارج و بخشی از داخل تهیه می‌شود و فقط برای یکی، دو محصول دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان اختصاص می‌یابد. با این حال سیاست استفاده حداکثری از مواد داخلی در برنامه ماست و اولویت ما کاهش خرید از خارج و بومی‌‌سازی است.

روز یکشنبه پنجم خردادماه شاهد عرضه اولیه ۲۰ درصد از سهام شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران در فرابورس ایران خواهیم بود. بر این اساس از ۲۰۰ میلیون سهم «دکپسول» معادل ۴۰ میلیون سهم در بازار دوم فرابورس عرضه می‌شود. حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی در این عرضه اولیه ۲۰۰ سهم است و دامنه نوسان قیمتی در محدوده ۵۶۰ تا ۵۷۰ تومان برای ثبت سفارش مزبور در نظر گرفته شده است.

منبع: دنیای اقتصاد

نوشته تولید‌کننده انحصاری کپسول در آستانه عرضه اولیه اولین بار در اخبار بورس بخوانیدبه اشتراک گذاری در :
منبع : اخبار بورس – اخبار بورس در مورخه : 23/05/2019 

تحقق سود ۱۲۲ تومانی برای هر سهم «کگل» 
Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در سال ۹۷ مبلغ ۹ هزار و ۵۶۲ میلیارد تومان درآمد داشته و سود خالص چهار هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان شناسایی کرده است. سود هر سهم گل‌گهر با ۷۳ درصد رشد به هزار و ۲۲۰ ریال رسید.

به گزارش رادیو سهام، موضوع و فعالیت شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر عبارت است از اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری از معادن فلزی و غیر فلزی از جمله سنگ آهن و تولید سنگ آهن دانه بندی شده، کنسانتره، گندله، فوالد و انواع محصوالت فولادی ، نصب و راهاندازی ، تعمیر و نگهداری و بازرسی ماشین‌آلات وتجهیزات مورد نیاز شرکت، خرید و تهیه انواع ماشین‌آلات ، تجهیزات ، تاسیسات و مصالح مورد نیاز برای انجام موضوع شرکت، مبادرت به کلیه امور بازرگانی شامل خرید و فروش، صادرات و واردات و کلیه امور و عملیاتی که بطور مستقیم یا غیر مستقیم در جهت اجرای موضوع شرکت ضرورت داشته باشد. سرمایه شرکت سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان می‌باشد. دارایی‌های شرکت هفت هزار و ۳۲۵ میلیارد تومان می‌باشد که سرمایه گذاری‌های بلند مدت شرکت سه هزار و ۶۷۵ میلیارد تومان می‌باشد که بالاترین حجم از دارایی را به خود اختصاص داده است. علاوه بر آن، دریافتنی‌های تجاری، غیرتجاری و دارایی‌های ثابت مشهود بالاترین حجم از دارایی شرکت را تشکیل می‌دهد.

درآمد عملیاتی گل‌گهر ۷۰ درصد افزایش یافت

گل‌گهر در سال ۹۷، مقدار ۱۵ میلیون تن فروش داشته که از این مقدار فروش، درآمد ۹ هزار و ۵۶۲ میلیارد تومانی ساخته است. سود عملیاتی شرکت چهار هزار و ۲۲۷ میلیارد تومان و سود خالص شرکت چهار هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان می‌باشد.

درآمد گل‌گهر در سال ۹۷ رشد ۷۰ درصدی و بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی رشد ۶۹ درصدی را داشته است. سود عملیاتی شرکت به دلیل برتری رشد درآمد عملیاتی نسبت به رشد بهای تمام شده و افزایش ۱۲۵ میلیارد تومانی سایر درآمدهای عملیاتی، رشد ۷۹ درصدی داشته و به چهار هزار و ۲۲۷ میلیارد تومان رسیده است. همچنین به دلیل افزایش ۹۰۵ میلیارد تومانی سایر درآمدهای غیر عملیاتی، سود خالص شرکت رشد ۱۰۸ درصدی داشته و به چهار هزار و ۳۰۹ میلیارد تومان رسیده است. سود هر سهم گل گهر با رشد قابل توجه ۷۳ درصدی یه ۱۲۲ تومان در سال ۹۷ رسیده است.

قیمت گندله کگل ۷۵ درصد بالاتر رفت

مقدار فروش گل‌گهر از ۱۵ میلیون و تن در سال ۹۶ به ۱۵ میلیون و ۴۴۳ هزار تن در سال ۹۷ رسید. همچنین میانگین نرخ فروش محصولات گل‌گهر در سال ۹۷ رشد بیش از ۸۵ درصدی را تجربه کرده‌اند که موجب افزایش درآمد گل‌گهر در سال ۹۷ شده است.

گندله و کنسانتره سنگ آهن دو محصول اصلی گل‌گهر می‌باشند که سهم قابل توجهی در درآمد کل شرکت دارند. بنابراین تغییر در مقدار فروش این محصولات و نرخ فروش آنها (مخصوصا گندله) می‌تواند بر درآمد شرکت اثرگذار باشد.

تحقق سود 122 تومانی برای هر سهم «کگل»

بررسی نرخ فروش گندله و کنسانتره داخلی نشان می‌دهد طی دوره ۸ ساله همواره در مسیر افزایش قیمت بوده (تنها در سال ۹۴ نرخ فروش کاهشی بوده است) اما در سال ۹۷ نرخ فروش محصولات به دلیل افزایش قیمت دلار رشد بالاتری داشته به طوری که گندله داخلی از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶ رشد ۱۱۷ درصدی داشته است، اما تنها در سال ۹۷، نرخ فروش گندله رشد ۷۵ درصدی را رقم زده است. بنابراین با توجه به افزایش نرخ فروش محصولات و افزایش مقداری فروش، درآمد گل‌گهر رشد داشته است.

منبع: بااقتصاد

نوشته تحقق سود ۱۲۲ تومانی برای هر سهم «کگل» اولین بار در اخبار بورس بخوانیدبه اشتراک گذاری در :
منبع : اخبار بورس – اخبار بورس در مورخه : 23/05/2019 

رشد سودآوری ریالی مهم‌ترین محرک سرمایه گذاران در بلند مدت/ کسب بازدهی 5.28درصدی شاخص بورس تهران در دومین ماه سال98 
بورس تهران در حالی آخرین هفته از اردیبهشت ماه سال ۹۸ را با کسب بازدهی ۳.۴۴ درصدی به پایان برد که عملکرد مثبت نماگر اصلی بازار طی این هفته موجب شد تا دومین ماه از سال جاری با رشد 5.28 درصدی شاخص بورس تهران به اتمام برسد.


به اشتراک گذاری در :
منبع : اقتصاد آنلاین » منشور خبری تحلیلی اقتصاد ایران | اخبار اقتصادی در مورخه : 23/05/2019 

Share

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرتال كانون دانش محلي است كه در آن آخرين اخبار علمي – فرهنگي – ورزشي – اقتصادي ؛ مقالات علمي و فني و آخرين نرم افزارهاي روز؛ ارائه شده و شما را در جهت يافتن دوستاني همفكر ؛ تبادل نظر با ديگران ؛كشف خلاقيتها و …. ياري مي بخشد.