علم نقطه تعادل

اگر علم به ستاره پروین آویخته باشد مردان فارس به آن خواهند رسید . پیامبر اسلام (ص)

علم نقطه تعادل چیست و چگونه میتواند خوشبختی را برای ما به ارمغان آورد؟

جهت معرفی علم نقطه تعادل کافی است که سری بزنیم به یکی از موتورهای جستجو , مثل گوگل تا برای ما کلمه تعادل را در اینترنت جستجو و شمارش کند. از عددی که جلو چشمانمان قرار می گیرد حیرت میکنیم ( عدد يافته شده حدود 1,390,000 درباره تعادل ) که نمونه ای از جملات یافته شده در ذیل آمده است که عبارتند از :

وقتي حضرت عيسي(ع) به امت خود مي گويد شمشيرهاي خونین خویش را در اقیانوس صلح و محبت بشوييد، در تدارك استقرار نهضت خود در نقطه تعادل است.و پيامبر اكرم(ص) وقتي که در فتح مکه فرمان می دهد که نباید حتي يك قطره خون هم از بینی كسي جاري شود . آن هنگام است که نقطه تعادل به عنوان مركز دائمي نهضت تعيين مي گردد.
تافلر می گوید : دانش و تجربه بشر درزمینه تلاش برای جلوگیری از جنگ و تامین صلح بسیار اندک است و درآغاز راه قرار دارد ، هرچند که امکاناتی گسترده موجود است . براین اساس ، فرضیه تعادل ، تلاشی است درجهت تعمیق و تکامل دانش و تجربه بشر درزمینه تامین صلح و امنیت بین المللی .

همانطور که میدانیم تمام انسانها اعم از دانشمندان و یا مردم عامی , زمانی که واژه تعادل را به کار میبرند , معنی کیفیت , مطلوبیت و تکامل از آن استخراج میشود. و مهمتر آنکه اگر از واژه نقطه تعادل استفاده شود , منظور نهایت کیفیت , مطلوبیت و تکامل است. که در همین راستا موسسه بهره وری همه فرزندان زمین قریب به بیست سال تحقیق و آزمایش بر روی مبحث تعادل به این نتیجه رسید که بسیاری از دانشمندان , همچون جان نش ( برنده جایزه نوبل اقتصاد) به صورت تک بعدی به بعضی از ابعاد تعادل نیز پرداخته اند. اما در خصوص ابعاد بی شمار دیگر علم و زندگی هنوزهیچ نظریه و یا معادلاتی که بتواند هر یک از آنها را به طور منطقی ارتباط دهد پدید نیامده است تا بتواند این تحقیقات را به طور معقول به یکدیگر پیوند دهد. به همین خاطر موسسه با بدست آوردن معادلات متعدد و در بوته آزمایش قرار دادن هر یک از آنها , به این نتیجه رسید که باید برای این موضوع بسیار مهم , دستورالعملهای دقیق و متحدی را جمع آوری کرده و در قالب یک علم ارائه داد. و از آنجائی که والری فیسلوف شهیر فرانسوی می گوید : علم عبارت است از یک سری دستورالعملهائی که صحت آن در عمل به اثبات رسیده است و به تبعیت از دیل کارنگی پدر علم موفقیت که ابتدا در وادی رفتارهای تجربی و کاربردی گام برداشت و آنگاه نتیجه تجریبات چندین ساله خود را تجزیه و تحلیل و آنگاه فرمولهائی را نیز از آن استخراج نمود , علم نقطه تعادل نیز اینگونه رشد کرده است. لذا در ادامه برای معرفی علم نقطه تعادل می توان گفت که :
علم نقطه تعادل , نسخه توسعه یافته بهره وری است که به آن بهره وری مدرن نیز میگویند که توسط موسسه بهره وری همه فرزندان زمین پایه گذار شده است. این نظریه از جوهر کشی تمام علوم و فنون مختلف پدید آمده و در تمامی عرصه ها همچون , اقتصاد , مدیریت , پزشکی , مهندسی , شهرسازی , هنر , علوم اجتماعی , … و حتی فضانوردی نیز کاربرد دارد. لذا همانگونه که با دسته بندی شدن عناصر شیمیائی در جدول تناوبی , انقلابی بزرگ در جهان شیمی پدید آمد , این نظریه نیز می تواند با بهره گیری از معادلات خود همه علوم و فنون را طبقه بند کرده و در تمامی زمینه ها صاحب سبک و یا مکتب گردد , تا در ابعاد مختلف زندگی مردم جاری شده و برای ما انسانها رشد و رفاه به ارمغان آورد . و علت پیدایش اختراعات , نوآوریها و فن آوری های بیشماری نیز گردد. چراکه این نظریه همچون درختی است سرسبز و تناور , که ریشه های آن متشکل ازهمه علوم بنیادی بوده و پیکره آن نیز علوم و فنون و هنرهای کاربردی است. و فرمول عمومی آن عبارت است از :

Info Technology & Balanc è Productivity = ITB
ITB & Possibilities è Paradais = ITBP

فرمولهای علم نقطه تعادل , این توانائی را دارد که بر اساس فطرت ( زبان مشترک انسانها) یک امپراطوری قدرتمند را پدید آورد که از لحاظ کثرت اعضاء همچون سازمان جهانی تعاون و از لحاظ تراکم ثروت مانند سازمان جهانی تجارت باشد. این علم باتوجه به فرهنگ سازی , میتواند برای حفظ محیط زیست و تحقق صلح جهانی گامهای بلندی بردارد. و امکاناتی را فراهم سازد که تمام انسانها و بخصوص محرومین جهان نیز از آن بهره مند شوند. چرا که موسسه توانست با کمک فرمول های نقطه تعادل بدون سرمایه اولیه در دوران آزمایشی در بخش اقتصاد به گونه ای سیستم های تحت نظارت خود را بهره ور کند که بتوانند محصولات خود را با توجه به حفظ کیفیت به نصف قیمت تقلیل دهند و همه طرفهای قرارداد هم سود ببرند. که این موضوع باعث شگفتی صاحب نظران و مسئولین منطقه گردید.


نکاتی چند در مورد دستور العملهای نقطه تعادل

همانطور که می دانیم همه ما انسانها دائما در مورد شناسائی و انتخاب 2 موضوع حیاتی با خود درگیر هستیم که عبارتند از :

1- شناسائی تمام نیازهای انسانها و دیگر موجودات
2- شناسائی محصولاتی که بتوانند نیازهای ما انسانها و دیگر موجودات را پاسخ دهند.
( که در اینجا به اختصار همه انسانها و دیگر موجودات را همه فرزندان زمین مینامیم)

بدین لحاظ علم نقطه تعادل در موارد یاد شده اینگونه اظهار نظر میکند که :
میبایست جهت شناسائی و طبقه بندی نیازهای انسانها که همه ابعاد وجودی آنها , اعم از جسم و روح را شامل میشود , بگونه ای مورد مطالعه قرار داد که نه تنها زندگی انسانها را بر روی این کره خاکی بررسی کند بلکه دامنه آن را از قبل از تولد و حتی بعد از مرگ نیز مورد مطالعه و بررسی قرار داده و آن را دنبال نماید. که برای پاسخ گفتن به هر یک از این سوالات لازم است محصولاتی را که بتوانند این نیازها را برطرف کنند , شناسائی , طبقه بندی, اصلاح , تولید و آنگا ه ارائه گردند. که البته علم نقطه تعادل خود نیز براین باور است که محصولی توانا جهت پاسخ گفتن به همه این نیازها خواهد بود.

منظور از محصول چیست ؟
محصولات عبارتند از : تمام پدیده های مادی و غیر مادی و یا همه پدیده های سخت افزاری و یا نرم افزاری که به شکلی بتوانند مستقیما و بدون واسطه حداقل یکی از نیازهای مادی و یا غیرمادی ما را برطرف نمایند. که این محصولات عموما به نامهای ذیل در زندگی ما جاری هستند: کالا , خدمات , هنر , علوم , فنون و یا هر گونه دستورالعملهای کاربردی که بتوانند به نوعی در زندگی ما انسانها جاری شده و حداقل یکی از نیازهایمان را بدون واسطه برطرف کند.
نکته : پدیده های دیگری نیز وجود دارند که با واسطه به ما خدمات داده و نیازهای مارا برطرف میکنند که در علم نقطه تعادل به آنها ابزار میگویند.
برای یافتن بهترین پاسخها برای نیازهایمان لازم است به ترتب اولویت مراحل ذیل را دنبال کنیم

مرحله اول :
1- شناسائی محصولات و قرار دادن هر یک از محصولات در مقابل نیازها.
2 – طبقه بندی کردن و جمع آوری کلکسیون بهترین محصولات و ابزارها .

مرحله دوم :
3- ایجاد بانک اطلاعاتی , جهت اطلاع رسانی پیوسته به مردم
4- ارائه امکانات جهت استفاده بهینه از محصولات

مرحله سوم :
5- استاندارد سازی و اصلاح محصولات
6 – تولید محصولات

توضیحات و مثالهای لازم برای 6 مرحله نقطه تعادل

1- مثال و توضیح برای شناسائی و طبقه بندی نیازها و محصولات در مقابل هم :

همانطور که همگان می دانند , بعضی از نیازها کاملا واضح و روشن است. و محصولی که آن نیاز را پاسخگوست نیز معلوم . ( مثل تشنگی که با محصولی چون آب آن را پاسخ میدهیم و گرسنگی را با غذا و برهنگی را با لباس ). اما در بعضی مواقع موضوع مقداری پیچیده میشود. و ما نمی توانیم نیاز خود را تشخیص دهیم . مثل یک نوع بیماری ناشناخته که باید به پزشک مراجعه کنیم. اگرچه نیازهای روحی نیز به مراتب سخت تر از نیازهای جسمی قابل شناسائی و درمان است. و این مطلب در مورد تمام محصولات که بتوانند حداقل یکی از نیازهای ما را برطرف کند صادق است( مثل غذا , پوشاک , مسکن , اتومبیل , امکانات برقراری ارتباطات و … ) و لازم است تا جایگاه هر یک از آن مراکزی را که محصولات مورد نیاز ما را عرضه می کنند و یا متخصص هائی که معایب احتمالی آنها را برطرف میکنند, بشناسیم تا پس از شناسائی , به آنها مراجعه کنیم.

2- مثال و توضیح برای طبقه بندی کردن و جمع آور ی بهترین محصولات و ابزارها :
در صورتی که برای پاسخگوئی به یک نیاز چند محصول وجود داشته باشد , می توان بر اساس استانداردهای نقطه تعادل محصولات مربوطه را شناسائی کرده و آنها را اولویت بندی کرد.
مثلا ممکن است برای یک بیماری چندین نوع درمان و داروهای مختلف پیشنهاد شود . همانند داروهای شیمیائی , گیاهی , هیپنوتیزم , انرژی درمانی و … باید با کمک متخصص مربوطه پس از شناسائی هر یک و طبقه بندی کردن آنها براساس استانداردهای نقطه تعادل مشخص کرد که هریک از آنها از نظر ارزش داروئی چه جایگاهی را دارند تا اگر فاقد ارزش درمان باشند آنها راحذف کرده و دقیقا بدانیم که داروهای باقی مانده به عنوان مکمل عمل میکنند و یا با یکدیگر محصولات ارائه شده مشابه هستند. که باید در بین داروهای مشابه تنها یکی از برترین آنها را انتخاب کرده تا با یکی از بهترین داروهای مکمل استفاده شود. و نکته ای که باید همواره به آن اشاره کرد این است که هرگز نباید 2 یا چند داروئی را که با هم مشابه هستند را با یکدیگر استفاده کرد .چرا که بدون شک نتیجه آن افت خواهد کرد و در بعضی مواقع ممکن است نتیجه عکس دهد و تداخل داروئی صورت گیرد. که تعادل نش در نظریه بازی ها آن را تائید میکند. (البته توجه به نقطه و دامنه اشباع در ترکیب محصولات قابل تامل است که در مباحث آینده به آن خواهیم پرداخت).

3- مثال و توضیح برای اطلاع رسانی پیوسته به مردم :
نظر به اینکه ما در عصر ارتباطات قرار داریم این موضوع از واضحات است. و میبایست از تمام ابزارهای اطلاع رسانی کمک گرفت .( مثل : رادیو- تلویزیون – ماهواره – اینترنت – جراید و … )
4- مثال و توضیح برای ارائه امکانات جهت استفاده بهینه از محصولات :
همانطور که می دانیم موج سو م و چهارم اشاره به این دارند که امکانات خارج از تصوری در حال خلق شدن هستند. و به ما هشدار می دهند که اگر به هوش نباشیم و به خود حرکتی ندهیم بدون شک با سرعت شگفت آوری به عقب باز میگردیم و لازم است که برای این روزها خود را آماده کنیم . و همانطور که می دانیم بخش اطلاع رسانی توسط دانشمندان بزرگی چون تافلر و جلالی که خود خالق نظریات موج سوم و موج چهارم هستند , صورت گرفته است . حال برای اینکه ان امکانات را بهتر بشناسیم تا بتوانیم از آنها بهره کافی ببریم. علاوه بر درج مقاله در جراید و برگزاری سمینارها در مجامع مختلف لازم است تسهیلاتی را هم فراهم کنیم تا مردم راحت تر بتوانند به آن امکانات دسترسی پیدا کنند . مثل ارائه وام های مختلف و یا عرضه محصولاتی همچون رایانه به طور قسطی یکی از این راهبردهاست.
و یا مثال دیگر اینکه: همان طور که علم ژنتیک تائید کرده است در صورتی که یک زوج جوان قبل از اینکه اقدام به ازدواج نمایند اگر به یک مشاور ژنتیک مراجعه کنند احتمال تولد فرزندان سالم خیلی بیشتر است. لذا نقطه تعادل می گوید باید ابتدا این مطلب را اطلاع رسانی کرد. و پس از آمادگی ذهنی و فرهنگی جامعه , پزشکان متخصصی را به مردم معرفی کنیم تا به آنها مراجعه کنند. که بعد از آن نوبت به ارائه امکانات و تسهیلات میرسد. به این شکل که ممکن است پزشک نوبت های خود را با فاصله های چندین ماهه بدهد و یا اینکه نرخ ویزیت آن خیلی گران باشد. علم نقطه تعادل می گوید لازم است تا به پزشک مربوطه آموزش و اندکی تسهیلات بدهیم تا بتواند هم ظرفیت پذیرش بیماران را با حفظ مطلوبیت , افزایش دهد و هم بهای ویزیت و آزمایشهای مربوطه را کاهش دهد تا هر دو طرف قرارداد سودی رضایت بخش ببرند. لازم به ذکر است که موسسه بهره وری همه فرزندان زمین در دوران آزمایشی فعالیت خود که مروج طرح ساماندهی اقتصادی ریاست جمهوری ایران بود , توانست بر اساس فرمولهای علم نقطه تعادل نرخهای مصوب مجموعه های طرف قرارداد موسسه را تا سقف نیم بهاء کاهش دهد و در بعضی مواقع , حتی رایگان نیز ارائه میشد. و جالب اینکه هم فروشنده و هم خریدار , احساس مطلوب داشتند.
5- مثال و توضیح برای اصلاح محصولات :
ما بارها دیده ایم که به تناسب نیازهایمان محصولات مربوطه نتوانسته اند رضایت کامل ما را جلب کنند. که این مطلب به طور مستمر منجر می شود به اینکه روز به روز محصولات اصلاح گردیده و به شکلهای مختلفی وارد بازار شوند. مثلا فرض کنیم برای ارسال یک نامه در گذشته از چاپار و اسب کمک میگرفتند. بعد نوبت به ماشین رسید. پس از آن هواپیما و در آخرکار فکس و اینک پست الکترونیک. حالا ببینید کیفیت و مطلوبیت کار چاپار کجاست و پست الکترونیک کجاست. به همین خاطر محصولات روز به روز در حال اصلاح شدن هستند.

استاندارد سازی و اصلاح محصولات : همانگونه که پیش بینی میشود در موج چهام امکانات فوق تصور بشر است باید حتما ظرفیت استفاده از این همه امکانات را بالا برد.
باید تمام محصولات مشابه در یک دایره المعارفی که میبایست پیوسته به روز شود بر اساس فرمولهای نقطه تعادل طبقه بندی و اصلاح گردد و آنگاه به اطلاع عموم مردم برسد.
مثلا وقتی که ما به انواع گوشی های تلفن های همراه که یکی از موارد اصلی بحث موج سوم وچهارم که بحث عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات است نگاه می کنیم می بینیم که علائم و شکل صفحه کلیدهای هر شرکتی با دیگر کارخانه سازنده اش متفاوت است. و این مطلب باعث می شود که ما برا استفاده از هریک از آنها سرگردان و متحیر شویم. و وقت گرانبهای خود را صرف یافتن پاسخ برای مجهولاتی کنیم که فی نفسه ارزش وقت گذاشتن را ندارند . لذا تمام کارخانه ها , برای تولید و ارتقاء محصولات خود میبایست همچون علامتهای راهنمائی و رانندگی که در تمام نقاط جهان یکسان است از علائمها ی استانداردی تبعیت کنند که وقتی مصرف کننده خواست از محصول کارخانه دیگر و یا تولیدات جدیدتر و مدرن تری استفاده کند بخش وسیعی از اطلاعات مربوط به آن محصول را در گذشته از محصولات قبلی کسب کرده باشد.
و برای پی پردن به اهمیت استاندارد سازی بد نیست که به شعار معروف بیل گیتز , ثرتمندترین انسان که تکنیکی ترین محصول جهان را که همانا کامپیوتر است را در اختیار دارد توجه کنیم که میگوید : استانداردها را ما تعیین میکنیم .
و ما نیز بر این باوریم که علم نقطه تعادل نیز همان علم استانداردهاست

6- مثال و توضیحی برای تولید محصولات :
ممکن است تا به حال آرزوئی داشته باشیم که هنوز برآورده نشده و از علم هم کاری برنیامده باشد. و هیچ محصولی برای پاسخگوئی به این نیاز خاص ابداع نشده باشد. اینجاست که باید محصول را تولید کرد. و اصطلاحا کشف , اختراع , ابداع و یا نوآوری نمود.
مثلا : کیمیا گران قرن هاست که قصد داشتند از مس , طلا بسازند. اما علم نقطه تعادل با یک بررسی ساده بر اساس فرمول های خود به این نتیجه رسیده که : مس با طلا در یک ستون عمودی جدول تناوبی قراردارند. و البته با اختلاف الکترون , پروتون و نوترون های زیاد؟! که اگر مس بخواهد طلا شود باید این اختلاف بسیار زیاد را حل کند. که تقریبا غیرممکن است. اما اگر به ردیف افقی جدول نگاه کنیم متوجه میشویم که اشکال کار کجا بوده و چه عنصر و یا عنصرهائی برای این کار مناسب تراست. که این مطلب قریب به پانزده سال پیش به دانشمندان وزارت دفاع ارائه گردید و آنها نیز در کمال حیرت آن را تائید کردند.

در نهایت می توان گفت فرمول های علم نقطه تعادل قادر است به همه نیازهائی که بشر با آن دست به گریبان است پاسخی شایسته دهد و یا حداقل بابی را در این خصوص باز کند.

ارتباط نظریه نقطه تعادل با امنیت بین المللی , صلح جهانی و گفتگوی بین تمدنها

در خصوص ارتباط تعادل و صلح و امنیت بین المللی تافلر می گوید؛دانش و تجربه بشر درزمینه تلاش برای جلوگیری از جنگ و یا توقف جنگ و تامین صلح چندان محسوس نیست و بشر در این زمینه تازه در ابتدای راه قرار دارد ، هرچند که امکاناتی گسترده موجود است . لذا براین اساس ، فرضیه تعادل ، تلاشی است درجهت تعمیق و تکامل دانش و تجربه بشر درزمینه تامین صلح و امنیت بین المللی . بدین لحاظ نظریه تعادل بر این باوراست که رای تامین صلح جهانی لازم است دانشگاهی با موضوع آموزش رهبران فردا پرداخت.

دانشگاه رهبران فردا ومنشور طلائی ستارگان زمین

دانشگاه رهبران فردا میتواند مبحث گفتگوی تمدنها را به صلحی جهانی و پایدار پیوند زند و برای آموزش رهبران آینده باید به منتخبی از بزرگان جهان که انتظار رهبری جامعه از آنها می رود بر اساس منشور طلائی ستارگان زمین آموزش داد. و لازم به توضیح است که :
منشور طلائی ستارگان زمین به یک سری از دستورالعمل ها و راهکارهای اساسی و کاربردی میگویند که برای مهاجران طراحی و ارائه گردیده است . و هدف آن به کمال رسیدن مهاجران زمین بوده که منطبق برنقطه تعادل می باشد . که به طور جامع و کامل در دانشگاه رهبران فردا به ترتیب اولویت در ابتدا به نخبگان جامعه بشری آموزش می دهد. و آن زمان , بزرگانی چون جلالی , تافلر , آنتونی رابینز , وین دایر و …. بر پایه استانداردهای نقطه تعادل که همانا منشور طلائی ستارگان زمین است رهبران فردا را آموزش خواهند داد. تا دنیائی پر از عدل و داد ساخته شود.و همه فرزندان زمین باید برای رشد وشکوفائی همه ابعاد وجودی خود در غالب مهاجران زمین به سوی خوبی ها که همانا نقطه تعادل است حرکت کنند. و از آنجائی که همواره بهترین ها در نقطه تعادل یافت می شوند لذا به مهاجران توصیه میگردد که به متعادل ترین نقاط زمین مهاجرت کنند و زندگی واقعی را از آنجا آغاز و سپس ادامه دهند.تا بدون آنکه لازم باشد انرژی زیادی را صرف امور جزئی و غیر ضروری کنند ( مثل غلبه یافتن بر بدی آب و هوای محیط زندگی) , به اصول مهم زندگی بپردازند و آنگاه پروژه ای معتدل را آغاز کنند.

پروژه معتدل , محصول معتدل و هدف معتدل
بر اساس دکترین علم نقطه تعادل محصول یا هدفی معتدل است که میزان امکانات و سرمایه های موجود را برای رسیدن به آن هدف و یا محصول را متناسب تشخیص دهد. و لازم به ذکر است که در پروژه معتدل همواره نتیجه ای که آخرکار بدست می آید از نظر کیفی و کمی بیشتر از همه هزینه ها و داده هاست. که در این صورت همیشه نتیجه نهائی برای سرمایه گذاری مطلوب و رضایت بخش است. در این گونه پروژه ها یا اینکه ما اصلا در منطقه صفر قرار نمیگیریم و یا اینکه اگر برای این عملیات منطقه صفر در نظر گرفته شده باشد , همواره انرژی , سرمایه و مدت تعیین شده در این پروژه متناسب است با توانائی از پیش تعیین شده ما.
توضیح اینکه : منطقه صفر به موقعیتی گفته می شود که متولی پروژه برای رسیدن به هدف و یا محصول مورد نظر لازم باشد همچنان صبر کرده و از منابع محدود و یا نامحدود خود هزینه نماید.
در ادامه لازم به ذکر است که ممکن است طبق ارزیابی دکترین نقطه تعادل برای اجرای یک پروژه و عملیات مهندسی سالها طول بکشد تا بتوانیم از منطقه صفر عبور کنیم . اما باز هم برای ما مطلوب و رضایت بخش باشد. چرا که منطبق بر امکانات , سرمایه و زمانی است که ما میتوانیم در این راه سرمایه گذاری کنیم. به همین دلیل است که این پروژه معتدل است. حال بر خلاف پروژه معتدل , اگر برای محصول و یا هدفی , منطقه صفر پیش بینی گردد اما منطبق بر توانائی و زمان مورد نظر ما نباشد ( هرچند کم و کوتاه ) این پروژه غیرمعتدل است و اگر ما با همین بضاعت اقدام کنیم یا اصلا به هدف نمی رسیم و یا اینکه نتیجه نهائی برای ما مطلوب و رضایت بخش نیست.
به همین دلیل است که بعضی از کشورهای قدرتمند و سیاستمدار مثل انگلستان و آمریکا پروژه هائی را تدارک میبینند که سالهای سال طول میکشد اما باز هم نتیجه آن برایشان مطلوب و رضایت بخش است. اما درعوض بعضی از کشورهای ضعیف نیز هستند که قادر به انجام حتی یک پروژه کوچک و کم اهمیت هم نیستند. و ناچارند بخش اعظمی از دارائی های خود را بدهند تا آن پروژه توسط قدرتهای بزرگ انجام پذیرد.
همانطور که در معادله عمومی نقطه تعادل آمده است ما معتقدیم که همواره باید اطلاعات با امکانات ترکیب شوند تا به مطلوبیتی ارزشمند برسیم لذا برای دسترسی آسان و مطلوب به امکانات مورد نیاز لازم است که کامل ترین گروه زنجیره ای در سطح جهان بوجود آید. حال باید ببینیم که این گروه زنجیره ای چیست و چگونه عمل میکند .

منظور از کامل ترین گروههای زنجیره ای چست ؟
نظر به اینکه در حال حاضر گروههای زنجیره ای مثل هتلها هیلتون ,شرایتون , رستورانهای مک دو نالد , پوشاک هاکوپیان و … وجود دارند اما اصلا قادر نیستند که همه نیازهای ما انسانها را برطرف نمایند. زیرا با اینکه زنجیره ای هستند اما تک بعدی و تک محصولی میباشند. و هر کدام به تنهائی می تواند تنها یک نیاز ما را پاسخ گوید. و البته اطمینان هم نداریم که قیمتهای آنها به تناسب محصولات ارائه شده آنها متناسب است , یا خیر ؟! اما دستورالعملهای نقطه تعادل میگوید بهتر است تمام نیازهای همه انسانها را در قالب اصناف گوناگون بر اساس برطرف نمودن هریک از ابعاد و نیازهای انسانها طراحی شود و تحت یک مدیریت واحد همچون سازمان ملل رهبری گردد. و برای پوشش دادن هریک از ابعاد و جودی انسانها یک صنف عرضه کننده محصول قادر نیست که به طور کامل آن بعد مورد نظر را پوشش دهد. لذا می بایست هر یک از عرضه کنندگان محصولات در قالب یک کمیته , گروه , کانون , کلینیک و یا یک باشگاه به طور پیوسته و منسجم و زنجیره ای به امور مربوطه بپردازند.
در پایان لازم به ذکر است , همانگونه که از ابتدا نیز اشاره شد علم نقطه تعادل از جوهر کشی تمام علوم و فنون پدید امده است و معتقدیم که بین تمام مخلوقات و همه کائنات ارتباط و پیوندی منطقی برقرار است و برای آشنائی بیشتر با این علم , سعی بر آن است که به تناسب موضوع های روز جامعه از دیدگاه این علم با ارائه مقالات مربوطه به نقد و بررسی بپردازیم. که در این خصوص نیز موسسه مشتاقانه منتظر پیشنهادات سودمند همه صاحب نظران گرامی خواهد بود.
با آرزوی خیر و برکت برای تمام خدمتگذاران جامعه بزرگ بشری

مجید پوراحمدی

منبع: www.iranika.ir

Share
One response... add one

یا لطیف معرفی علم نقطه تعادل پایدار و معرفی خردسالترین مروج علم نقطه تعادل پایدار pppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

علم نقطه تعادل پایدار – علم p چیست و رابطه آن با خوشبختی پایدار چگونه است؟

http://www.pscience.ir/wiki/

pppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

لو کان العلم منوطا بالثریا لتناوله رجال من فارس – رسول الله ص اگر علم در ثریا هم باشد مردانی از فارس , به آن خواهند رسید . پیامبر اسلام – ص به طور خلاصه میتوان گفت : علم نقطه تعادل پایدار – علم P نسخه توسعه یافته بهره وری است که به آن بهره وری مدرن نیز میگویند که توسط موسسه بهره وری همه فرزندان زمین پایه گذار شده است. و توضیح بیشتر اینکه , این نظریه از جوهر کشی تمام علوم و فنون , هنر و …. و همه دانش بشری پدید آمده و در تمامی عرصه ها , همچون , اقتصاد , مدیریت , پزشکی , مهندسی , شهرسازی , هنر , علوم اجتماعی , … و حتی فضانوردی نیز کاربرد دارد. لذا همانگونه که با دسته بندی شدن عناصر شیمیائی در جدول تناوبی , انقلابی بزرگ در جهان شیمی پدید آمد , این نظریه نیز می تواند با بهره گیری از معادلات خود همه علوم و فنون را طبقه بندی کرده و در تمامی زمینه ها صاحب سبک و یا مکتب گردد , تا در ابعاد مختلف زندگی مردم جاری شده و برای ما انسانها رشد و رفاه به ارمغان آورد . و علت پیدایش اختراعات , نوآوریها و فن آوری های بیشماری نیز گردد .

جهت معرفی علم نقطه تعادل کافی است که سری بزنیم به یکی از موتورهای جستجوگر , مثل گوگل تا برای ما کلمه تعادل را در اینترنت جستجو و شمارش کند ( کلمه تعادل و دیگر کلمات مشابه و هم معنی تعادل ) . از عددی که جلو چشمانمان قرار می گیرد حیرت میکنیم : ده ها ملیون مطلب برای تعادل ! که نمونه ای از جملات یافته شده در ذیل آمده است که عبارتند از : وقتي حضرت عيسي(ع) به امت خود مي گويد شمشيرهاي خونین خویش را در اقیانوس صلح و محبت بشوييد، در تدارك استقرار نهضت خود در نقطه تعادل است.و پيامبر اكرم(ص) وقتي که در فتح مکه فرمان می دهد که نباید حتي يك قطره خون هم از بینی كسي جاري شود . آن هنگام است که نقطه تعادل به عنوان مركز دائمي نهضت تعيين مي گردد ….

و تافلر , نظریه پرداز موج سوم نیز می گوید : دانش و تجربه بشر در زمینه تلاش برای جلوگیری از جنگ و تامین صلح , بسیار اندک است و انسان هنوز درآغاز راه قرار دارد ، هرچند که امکاناتی گسترده موجود است . براین اساس ، فرضیه تعادل ، تلاشی است درجهت تعمیق و تکامل دانش و تجربه بشر درزمینه تامین صلح و امنیت بین الملل. و همچنین , دکتر جلالی نظریه پرداز موج چهارم نیز آنچنان از عنوان علم نقطه تعادل پایدار به وجد آمده است که در دیدار با پژوهشگران علم تعادل ( سال 1385) , میگوید : زیرکانه ترین نامی که میتوانستید برای این نظریه انتخاب کنید همان تعادل است ! نکته : هرگاه از کلمه تعادل صحبت میکنیم منظور ما تمام کلمات هم ریشه , مترادف و هم معنی تعادل نیز هست. مثل : اعتدال – متعادل – معادله – عدل – معتدل – عدالت – معدل – تعادل تراز – ترازو – بالانس – برابر – میانه روی – حدوسط – مساوی و …… ده ها کلمه مشابه دیگر و نکته دیگر اینکه علم نقطه تعادل پایدار – علم P نامهای مختلفی دیگری نیز دارد . از جمله : کلکسیون بهترین ها – کوثر ( خیر کثیر ) – آنالیز و ترکیب – بهشت زمینی و آسمانی – بهره وری مدرن – کیمیاگری و… نکته : علم P از فناوری اطلاعات و ارتباطات ( ICT ) و این وزارتخانه کمکهای بسیاری گرفته است

علم P ارتباط مستقیمی با موفقیت و خوشبختی پایدار و ابدی نیز داشته و با همه موجودات عالم هستی در تعامل و ارتباط است. بخصوص همه موجودات کره زمین . پایه گذار علم P معتقد است که , در هر نقطه از جهان هستی که باشیم, علم P به ما کمک میکند که حداقل یک گام بلند به سمت خوشبختی پایدار برداریم . که در این صورت به ما مهاجر میگویند . البته در مقاله های بعدی سعی برآن داریم که ابعاد مختلف علم تعادل را که در همه عرصه ها کاربرد دارد را بیشتر معرفی کنیم. علم P علمی است که دامنه آن از دنیای قبل از تولد شروع شده و بر روی کره زمین جاری است و حتی دامنه آن از مرزهای رمزآلود جهان پس از مرگ نیز میگذرد و ما را به دروازه های پارادایز Paradise که همانا بهشت ابدی و پایدار است میرساند هر که در جستجوى دانش باشد ، بهشت در جستجوى او برآید پیامبر اسلام – ص

…… ز کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود به کجا میروم آخر …….

افسوس …………………………. من ملک بودم و فردوس برین جایم بود !

اما اگر واقعا بخواهیم , ما میتوانیم با کمک علم P که ترکیبی از همه دانش بشری است به پارادایز برسیم بهشتی ابدی از زمین تا به آسمان . چراکه علم P دانشی , بهینه , متعادل و اصلاح شده در تمام عرصه های تاریخ بشریت است.

امیدواریم شما هم که از فرزندان زمین هستید برای رسیدن به خوشبختی پایدار موسسه بهره وری همه فرزندان زمین- پایه گذار علم نقطه تعادل پایدار – علم P را یاری فرمایید

جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به آدرسهای زیر مراجعه فرمایید http://www.pscience.ir/wiki/ http://www.pscience.ir/ p365p@yahoo.com

pppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

قسمت دوم

معرفی خردسالترین مروج علم نقطه تعادل پایدار – علم p pppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

در سایت انجمن دوستداران ایران آمده است که :

ایـلیـــا پـوراحـمـدی خردسالترین مروج علم نقطه تعادل پایدار – علم P کودک شیـرازی است که قبل از 5 سـالـگی قـادر به خـواندن و نـوشـتـن و تـایـپ و ….. بوده اکنون قصد دارد بزرگترین دایرةالمعارف علم نقطه تعادل پایدار- علم P و بزرگترین دانـشنامه عـلمی , کاربردی جـهان را تدویـن کند. بدینوسیله از تمامی اساتید و دانشجویان ارجمند دعوت به عمل می آورد تا پایان نامه دانشجویی خود را – در همه مقاطع دانشگاهی – بر پایه علم نقطه تعادل پایدار تدوین کنند تا به عنوان تکه های پازل بزرگترین د ایره المعارف علمی – کاربردی جهان تدوین گردد.

ایلیا که خود نیز از نسل وکیل الرعایا – پادشاه زندیه – هست. قصد دارد تحصیلات خود را در رشته وکالت و حقوق دنبال کند تا نسبت به ثبت و حراست از حقوق مالکیت فکری و معنوی دانشنامه و دایره المعارف علـم نقـطه تعـادل پایـدار – علم p اقـــدام نـمــایـد.

اکنون ایـلیـا پـوراحمـدی پایه چهارم دبستان دانـشـگاه شـیـراز است و به عنوان خردسالترین خبرنگار انجمن دوستداران ایران NGO در استان فارس فعالیت دارد. در ضمن , ایلیا عنوان های دیگری نیز دارد که عبارتند از : خردسال ترین دانش پژوه موسسه ی نخبه پروری و کارآفرینی جـوان خردسال ترین شرکت کننده در مسابقات اذان و قرآن – سازمان اوقاف خردسال ترین عضو کتابخانه ی تخصصی حضرت ولی عصر ( عج ) برگزیده جشنواره علمی جابربن حیان و مسابقات رشد و قرآن و سرگروه تیم شطرنج دبستان های امام مهدی ( عج ) و دانشـگاه شیـراز

انجمن دوستداران ایران برای ایشان و خانواده ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی دارد. http://topiranian.org/index.php/2016-01-14-05-28-38/item/250-2016-01-14-05-20-11

جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به آدرسهای زیر مراجعه فرمایید http://www.pscience.ir/

[پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *