تکنیک حلقه اعلی : The circle of Excellence

به کمک این تکنیک می توانیم قدرت و توانایی خود را در انجام کارها و فعالیتهای روزمره ارتقائ ببخشیم. از ان برای تقویت و ا فزایش عملکرد روزانه استفاده می شود. به طور مثال حس می کنید که از پس کاری که به شما محول شده برنمی ایید .! یا حس می کنید که نمی توانید درس مورد نظر را برای امتحان فردا اماده کنید ! یا حس می کنید روز شاد وخوبی در پیش نخواهید داشت و درونتان اشوب است! هرگاه احساس کردید یکی از نیازمندیهای مهم و اصلی زتدگی تان کمرنگ و یا محو شده می توانید از این تکنیک استفاده کنید . به طور کلی برای ایجاد یا افزایش اعتماد به نفس , ایجاد یا افزایش انگیزه , ایجاد یا افزایش تمرکز, ایجاد یا افزایش شادی , ایجاد یا افزایش قدرت و شجاعت و…می توان از ان استفاده کرد. در واقع به کمک این تکنیک می توانیم دوباره شارژ روحی و جسمی شویم.تکنیک حلقه اعلی نیز بر پایه انکراژ بنا شده است.

مراحل انجام تکنیک :

1- یک حلقه به عرض شانه هایمان در یک قدمی از خودمان بر روی زمین تصور می کنیم.

2- به این حلقه بر حسب موضوع , یک رنگ دلخواه می دهیم.

3- یک خاطره قوی و مثبت مربوط به ان حس را انتخاب کرده و ان را به کمک سیستم واکو ( تمام حواس پنج گانه باید درگیر شود ) پرورش می دهیم.حدود حداقل یک دقیقه تجسم خلاق انجام می دهیم.

4- هنگامی که احساسات خوب به اوج رسیدن به درون حلقه رنگی تصور شده می رویم .

5- همزمان با پرورش ان خاطره خوب , تجسم می کنیم که این حلقه بعد پیدا کرده وبه شکل استوانه بالا می اید به طوری که تمام بدن ما را فرا می گیرد.

6- به مدت یک دقیقه در داخل استوانه رنگی تصور شده می مانیم و خاطره خوب خود را مرتب پرورش می دهیم و تجسم خلاق را انجام می دهیم.

7- از استوانه بیرون می اییم .

8- بیدار سازی و خنثی سازی را انجام می دهیم. مثلا به سقف نگاه می کنیم

9- تمام مراحل بالا را 5 بارتکرار می کنیم.

10- تست. یعنی خود را درون استوانه تصور می کنیم ان خاطره قوی و مثبت باید خود به خود ایجاد شود.

مثال : می خواهید در جلسه ای شرکت کرده و در مورد مطلبی که تهیه کرده اید توضیحاتی را ارائه دهید به همین علت دچار دلهره و استرس شده اید و اعتماد به نفس خود را ضعیف می پندارید.

برای حل این مسئله کافی است یک حلقه تصور کنید سپس به خاطره ای فکر کنید که در ان به راحتی در جمع سخنرانی می کردید. اگر خاطره ای را نیافتید , می توانید ان را در ذهنتان ایجاد کنید. در هنگام اوج خاطره به داخل حلقه بروید و دوباره به پرورش خاطره مثبت مشغول شوید و همزمان تصور کنید که تعدادحلقه ها زیاد شده و تبدیل به یک استوانه رنگی می شوند. جنس لستوانه هر چیزی می تواند باشد این استوانه بنا بر سلیقه خودتان می تواند پلاستیکی و حتی از جنس نور یا ماده شفاف شکل پذیر باشد. شما حتی می توانید با این استوانه حرکت کنید و مکان های مورد نظر خود بروید مادامی که در این استوانه به سر می برید تمام حس های خوبی که لازم دارید با شما همراهند. از استوانه بیرون بیایید ودوباره مراحل بالا را تکرار کنید.

در زندگی روزمره هرجا که خسته ویا ناتوان ویا کم اوردید و برای خودتان یک استوانه رنگی ایجاد کنید وبا ان حس مطلوبی که ایجاد می کنید می توانید عملکرد بهتر و موثرتری داشته باشید.

تهیه و تدوین : فاریا دوستی عضو انجمن ان ال پی ایران

Share

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *