طراحي صنعتي

چرا طراحي صنعتي ؟

در دنياي امروز و بويژه در كشورهاي صنعتي، روند طراحي صنعتي و تمامي گرايشهاي وابسته به آن چه از نظر شيوه و چه از نظر ابزار دچار تحولاتي بس شگرف شده است. از جمله اين تغييرات ميتوان بكارگيري گسترده كامپيوتر و ابزار جانبي آن در روند طراحي صنعتي را برشمرد.

نسبت تغييراتي كه كامپيوتر در طراحي ايجاد كرده در مقايسه با روند دستي طراحي صنعتي همانند نسبت پزشكي عهد حكيم ابوعلي سينا به پزشكي مجهز به روبات عهد فعلي است.

طراحي صنعتي چيست ؟

طراحي صنعتي به عنوان يك رشته و شغل، آميخته‌اي است از علم و هنر. هر يك از دو ركن علم و هنر آنچنان جايگاه محكم و استواري در پيكره طراحي صنعتي دارند كه با حذف هر كدام، روند طراحي صنعتي به سرانجام نرسيده و نهايتاً نتيجه كار يا به سمت صنعت صِرف منحرف شده و يا به سوي هنر صرف.

با اين توصيف مي‌توان اولاً به اين نتيجه رسيد كه طراحي صنعتي به‌حق نام مناسبي براي اين رشته است، و دوم اينكه رشته‌هاي بالا كاربرد مشخصي در طراحي صنعتي دارند. به اين معنا كه طراح صنعتي الزاماً بايد تسلط و اشراف كافي به موضوعات رشته‌هاي بالا را تا حدي كه هدفش تامين گردد داشته باشد. در طراحي صنعتي هرگز يادگيري مستقل و صرف مكانيك، نقاشي، گرافيك يا غيره كمكي نمي‌كند، بلكه لازم است تا بسته به نياز و هدف مشخص، اقدام به تحقيق و گردآوري اطلاعات در زمينه مورد نياز نمود.

بنابراين ميتوان گفت كه طراحي صنعتي يك رشته جامع و تركيبي است. تخصصي كه براي كسب آن بايد از هر زمينه تخصصي، اطلاعاتي مشخص داشت.

تعريف طراحي صنعتي

تا به اينجا به توصيف طراحي صنعتي پرداختيم. اما تعريف طراحي صنعتي در يك كلام عبارت است از :

تعيين ويژگي‌هاي كمي و كيفي كالا به منظور توليد به روش‌هاي صنعتي

همانگونه كه طراحي اولين حلقه از زنجير توليد يك كالا مي‌باشد،‌ فرآيند طراحي صنعتي اولين حلقه از زنجير توليد صنعتي يك كالا بوده و معادله‌‌اي است جامع براي رسيدن به وضعيت مطلوب كالا از نظر عملكرد،‌ فرم، سليقه و تنوع‌طلبي و مد و هزينه.

گرايش‌ها و زير گروه‌هاي طراحي صنعتي

رشته طراحي صنعتي گرايش‌ها و زيرگروه‌هاي متعددي دارد كه مهمترين آنها عبارتند از :

· طراحي محصول : لوازم خانگي/ مبلمان اداري و خانگي / وسايل صوتي و تصويري/ ماشين‌هاي اداري/ نوشت‌افزار/ اسباب بازي و غيره.

· طراحي دكوراسيون :‌ شامل دكوراسيون خانگي، اداري، تجاري و غيره.

· طراحي محيطي: فضا، مبلمان و چيدمان شهري و كليه فضاهاي زير مجموعه آن نظير پاركها، نمايشگاهها، مراكز خريد، ايستگاههاي اتوبوس و تاكسي و كليه محيطهاي عمومي، تاسيسات ترافيكي و نظاير آن.

· طراحي خودرو : طراحي بدنه و نماي داخلي خودرو.

· طراحي بسته‌بندي : بسته بندي كالا و محصولات مختلف.

· طراحي اصلاحي : اصلاح خصوصيات عملكردي يا فرمي يك محصول به منظور بهبود كارايي آن.

سبك‌ها، الگوها و متدهاي طراحي صنعتي

در روند طراحي صنعتي نيز مانند خيلي از زمينه‌هاي ديگر الگوها و سبك‌هاي مختلفي وجود دارد كه مجموعه‌اي از ويژگي‌ها و خصوصيات از پيش تعيين شده را براي سهولت كار در اختيار طراح قرار مي‌دهد. بنابراين هر طراح صنعتي براي طراحي هر يك از موارد بالا مي‌تواند بر اساس شرايط كاري خود، از يك يا چند الگوي طراحي زير براي خلق ايده و طرح خود بهره ببرد. در اينجا به دو عنوان از اين الگوها و سبك‌ها اشاره مي‌گردد :

الگوي طراحي براي آينده :‌ طراحي كالا و محصول با استفاده از المان‌ها و نمادهاي فوق پيشرفته و بسيار مدرن و حتي تخيلي.

الگوهاي طبيعي : طراحي كالا و محصول بر اساس عملكرد و يا فرم زندگي و ويژگي‌هاي ظاهري جانوران، گياهان و طبيعت بي‌جان.

خصوصيات يك طراح صنعتي

با توجه به گرايش‌هاي طراحي صنعتي، ابداع، ابتكار، خلاقيت و ايده‌پردازي از پايه‌هاي اساسي كار هر طراح صنعتي مي‌باشد. پس نمي‌توان به صرف وجود محصولات و روش‌هاي فعلي از نوآوري و ابتكار دوري جست. مسلما انسان تنوع‌طلب است و با توجه به همين اصل است كه نوآوري در فرم ظاهري كالا و توليدات ضروري مينمايد و از آن مهمتر نيازهاي عمكردي انان چنان وسيع و روزافزون است كه خلاقيت و اختراع و ابتكار در كاركرد توليدات و محصولات جايگاهي بس مهمتر مي يابد. به عنوان مثال شما هيچگاه از بهترين غذا و يا لباس مورد علاقه خود به شكل پيوسته و پشت سر هم استفاده نمي‌كنيد و اين بدليل دوري از تكرار و روزمره شدن آنها مي‌باشد. به همين ترتيب پاسخ به تنوع‌طلبي استفاده‌كننده يكي ازعوامل مهم كار طراح در جهت رسيدن به طرح مطلوب است. همچنين با ارائه و تعريف روشها و سبكهاي جديدي از زندگي انسان (مثل آپارتمان نشيني، مسافرتهاي هوايي طولاني مدت، عمليات نظامي، مسابقات اسكي سرعت كه همگي الگوهايي جديد از زندگي انسان و زمينه بروز نيازهاي جديد ميباشند) ضرورتها و نيازمنديهاي جديدي در خصوص ابزار و روشها بروز ميكند كه نيازمند نگرش و ديد عميق طراح براي ارائه روشها و راه حهايي راهگشا در قالب ابزار و كالا و توليدات نوين ميباشد.

همواره در پروسه طراحي يك علت خارجي يا يك مخاطب غير از خود طراح وجود دارد كه نياز طراحي را مطرح مي‌كند. و اينكه طراح صرفاً به رفع نياز مخاطب توجه و تامل داشته باشد اصلي از اصول اوليه طراحي صنعتي ميباشد كه مخاطب مداري ناميده ميشود.

طراح با توجه به علم و هنر طراحي، محصول، محيط و يا روشي را براي مخاطب خلق ميكند كه خواسته‌هاي تعريف شده او را در جهت حصول به هدف معيني (مثلاً كسب امنيت، آرامش، سهولت استفاده، قيمت ارزان، آرامش و يا حتي لذت) مهيا سازد. طراحان صنعتي آشتي‌دهندگان صنعت، ‌هنر و اقتصاد هستند و در تمام كارخانجات و خطوط توليد دنيا در راس هرم مديريت توليد كالا و محصولات قرار دارند.

ايجاد هويت واحد براي يك كالا يا يك گروه كالايي و يا حتي تمامي كالاهاي توليدي يك شركت از ديگر وظايف طراح صنعتي است. بنابراين آنچه كه شما به عنوان هويت كالاهاي شركت‌هايي همچون سوني، بي.ام.و، آديداس، آركوپال و يا نظاير آن مي‌شناسيد، نتيجه مستقيم خلاقيت، فعاليت، طراحي و تجزيه و تحليل‌ طراحان صنعتي اين شركت‌ها مي‌باشد.

طراحي محصول

طراحي محصول (PRODUCT DESIGN) يكي از گرایشهای مهندسی طراحی صنعتی بوده و عبارت است از روند طراحی یک محصول و کالا به قصد تولید صنعتي.

روند طراحي محصول را ميتوان (و بلكه لازم است تا) با بکارگیری کامپیوتر به عنوان ابزار طراحی، آنالیز، نقشه کشی، حجم سازی و مدل سازی و ارائه (PRESENTATION) روند آن را تسريع و تصحيح و بهينه سازي نمود.

برخی مراحل طراحی محصول عبارتند از :

1 – تحقيقات و پژوهش هاي بازار

2 – آنالیز نمونه هاي احتمالي موجود

3 – مرحله تعيين هدف

4 – مرحله ايده پردازي و خلاقيت

5 – مرحله طراحي اوليه

6 – مرحله تعديل طراحي

7 – مرحله طراحي نهايي

8 – مرحله نمونه سازي كامپيوتري

9 – مرحله تعديل عملكردي

در روند كامپيوتري طراحي محصول میتوان هر کالایی را پیش از تولید درون کامپیوتر مشاهده و آناليز نموده و از زوایای مختلف بررسی کرد. همچنین با استفاده از توان محاسباتی کامپیوتر میتوان محاسبات مختلف مراحل طراحی و تولید را با سرعت و سهولت و دقت راهبري نمود. تكنولوژي هاي موسوم به سي . ان . سي (CNC : COMPUTER NUMERIC CONTROL) امروزه اين امكان را فراهم آورده تا فايل خروجي حاصل از طراحي قطعات صنعتي توسط نرم افزارهاي نقشه كشي و طراحي فني و مهندسي را مستقيما به ماشين ابزار سپرد و قطعه مورد نظر با دقت غير قابل رقابتي از دستگاه تحويل گرفت

برآيند با بكارگيري روند علمي و خلاقانه طراحي صنعتي آمادگي دارد تا اين دانش را براي تمامي واحدهاي توليدي ايراني بكار گرفته و افقهاي تازه اي از طراحي و توليد ايراني را براي مخاطب ايراني معرفي نمايد.

انواع زمينه هاي کاربرد طراحي كامپيوتري محصول عبارتند از :

1 – طراحي كامپيوتري لوازم خانگي

2 – طراحي كامپيوتري مبلمان خانگي؛ اداري و تجاري

3 – طراحي كامپيوتري لوازم صوتي و تصويري

4 – طراحي كامپيوتري كامپيوتر و ماشينهاي اداري

5 – طراحي كامپيوتري اسباب بازي و لوازم ورزشي

6 – طراحي كامپيوتري طلا؛ جواهر و ساعت

منبع : بلاگ فراسو

Share
87 responses... add one

سلام. من رشته ی دبیرستانم ریاضی هست می خواستم بدونم اگر بخوام در دانشگاه طراحی صنعتی بخونم حتماً باید کنکور هنر بدم؟ یا از کنکور ریاضی هم میتونم قبول کنم؟؟ لطفاً پاسخ بدید چون هرکسی به من یک جوابی میده و من کاملاً سردر گم هستم. ممنون

[پاسخ]

سلام.میخواستم راجب رشته ی طراحی خودرو بدونم.چه درس هایی میخواد.چه نمراتی باید داشته باشی.مثل بعضی از رشته ها مصاحبه داره یا نه؟دانشگاه هایی که در ابران هست کدومه.اصلا داره تو ایران؟چه رتبه ای باید در کنکور بیارم.شرمنده من ایمیلم باز نمیشه بی زحمت بفرستید به صفحه ی فیس بوکم.یه دنیا ممنون…♥

[پاسخ]

من به طراحی بدنه ی خودرو خیلی علاقه دارم. امّا متاسفانه تو کشوری که داریم زندگی میکنیم , تولید خودرو وجود خارجی نداره. یه شاسیِ پراید دارند که روش حدود 10 مدل ماشین میسازند.

چیزه جالب توجهی که هست , اینه که ایرانی جماعت دم از پیشرفت میزنه؟

[پاسخ]

سلام. من رشته ی ریاضی میخونم و کلاس سوم هستم. میخوام بدونم دقیقا از چه راهی میتونم وارد این رشته بشم؟ باید مکانیک برم؟

[پاسخ]

شهاب پاسخ در تاريخ 21/12/1391 3:21 ب.ظ:

رفیق منم تا قبل از این همین سوال رو داشتم و جواب اینه که باید کنکور هنر بدی چرا که رشه ی طراهی صنعتی تو رشته ی هنر هست و کتاب های عمومیش با دیگر رشته یکی هست اما درسهای اختصاصی خودش رو داره که باید بخونی.

[پاسخ]

سلام من دانشجوي طراحي صنعتي از گرایش مکانیک و می خواستم بدونم شرایط لازم برای شرکت در این رشته را دارم؟

[پاسخ]

سلام یه سوال داشتم .میخواستم بدونم ایا رشته ی طراحی صنعتی درآمد خوبی هم داره یانه ؟ممنون میشم اگه برام میل بزنید منتظرم

[پاسخ]

مدير سايت پاسخ در تاريخ 25/08/1390 11:56 ق.ظ:

بله – رشته بسیار خوبی است

[پاسخ]

علی پاسخ در تاريخ 23/10/1392 4:43 ب.ظ:

سلام بر دوستان. اون عزیزی که سوال کرده بود رشته طراحی صنعتی رشته خوبی هست یا نه باید بگم که بنده فارغ التحصیل همین رشته هستم و متاسفانه باید بگم که این رشته جزو بهترین رشته هاست ولی نه در کشور ما.چون بسترش فراهم نیست.توضیحات خیلی زیاده.اگه خواستید میل بزنید تجربیات خوبی دارم در این زمینه.موفق باشید.

[پاسخ]

سلام.من رشته ی طراحی صنعتی رو اوردو اما نمیدونم برم یا نه.اخه اونجوریا خلاقیت ندارم.نمیتونم ذهنی چیزی بکشم.مهمه؟یعنی نرم؟

[پاسخ]

مدير سايت پاسخ در تاريخ 30/07/1390 3:39 ب.ظ:

طراحی صنعتی نیاز به خلاقیت بالا و درک صحیح از محیط دارد. چنانچه با کارهای گرافیکی آشنایی نداشته و یا علاقه مند نیستید؛ تحصیل در این رشته را به شما توصیه نمی کنیم.

[پاسخ]

سلام ميخواستم بدانم آيا يك طراح صنعتي براي به توليد رساندن طرح خود حتماً بايد آنرا به ثبت برساند و آيا اين ثبت بايد به عنوان يك اختراع باشد يا خير ؟ اگر توضيح دهيد ممنون مي شوم . در صورت امكان مي خواستم لطف كنيد عنوان تعدادي از طرحهاي صنعتي داخلي ( اگر به همراه تصوير باشد بهتر است ) را برايم ارسال فرمائيد . متشكرم

[پاسخ]

با عرض سلام من دانشجوی ترم آخر طراحی صنعتی هستم درسی به نام پروسه طراحی دارم که باید موضوعی پیدا کنم وروش کار کنم میخواستم اگه ممکنه در انتخاب موضوع کمکم کنید.با تشکر

[پاسخ]

sasan پاسخ در تاريخ 26/11/1394 2:24 ب.ظ:

سلام منم دانشجوی ترم اخر طراحی صنعتی هسم پروسه رو طرم قبل پاس کردم من مضوع وسیل بازی در داخل پارک انتخاب کردم یک سرسره و تاب 5 نفره تحویل دادم این موضوع به نظر من خوبه

[پاسخ]

من رتبه 56 منطقه 2 هستم . طراحی صنعتی قبول میشم یا نه ؟ برای مصاحبه چی باید بخونم ؟ تورو خدا کمکم کنید . دوستتان دارم

[پاسخ]

اوا پاسخ در تاريخ 18/07/1390 6:48 ب.ظ:

سلام.من دانشجوی طراحی صنعتی هستم.الان آزاد می خوانم رتبم به خوبی تو نبود ولی نوشهر قبول شدم.با این رتبه ای که داری اگر کمی طراحیتو قوی کنی تهران قبول می شی.برای امتحان عملی دستتو تو طراحی قوی کن.کلاس های طراحی که در اموزشگاه ها برای امتحان عملی برگزار می شه توی موفقیتت در کنکور مرحله2تاثیر داره البته باید تلاش کنی و به خدا توکل کنی.موفق باشی.

[پاسخ]

SAHEL پاسخ در تاريخ 18/08/1390 3:10 ب.ظ:

mamnoonam aziz….kheyli lotf kardi…..man taraahim khoobe ama oon tori k fkr koni herfei nistam….chehre kaar kardam….2 rooz dg mosahebe daaram…mikhaam bebinam emkaan daare k aslan ghabool nasham??? in mozoo kheyli mano be ham rikhte…..baazam mer30 az komaket aziz…..!!!s

[پاسخ]

مدير سايت پاسخ در تاريخ 19/08/1390 1:25 ب.ظ:

نگران نباشید. مطمئنا افراد زیادی هستند که توانایی شما را ندارند. با خونسردی تمام تلاش تان را بنمایید. موفق باشید

سلام من فارغ التحصیل رشته ریاضی فیزیک هستم و امسال برای بار دوم کنکور میدم هم در رشته ریاضی هم هنر به این رشته واقعا علاقه زیادی پیدا کردم و خیلی دلم میخواد تو این رشته قبول بشم ولی شنیدم کنکور عملی و اینا داره میشه کمکم کنید واطلاعات کافی درباره این رشته و هر چیزی که مربوط به این رشته میشه و چهدرسایی باید بخونم و… را برام ایمیل کنید ممنون میشم

[پاسخ]

سلام من پيش رياضي هستم دارم واسه كنكور رياضي ميخونم ولي جديدا علاقه زيادي به اين رشته پيدا كردم چون با روحياتم سازگاره حالا ميخام كنكور هنر و رياضي و با هم بدم در مرحله اول نميدونم اين كار خئبيه يا نه تازه چه درسهايي واسه كنكورش بايد بخونم؟فكر ميكنم خيلي ريسكه خاهش ميكنم كمكم كنيد دارم از سردرگمي ديوونه ميشم(جوابشو برام ايميل كنيد ممنون)

[پاسخ]

سلام منم چندتا سوال دارم: دانشگاه هایی که این رشته رو دارن و رتبه یا تراز لازم برای این رشته؟ بازار کار درامد ثابت ان؟ لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستید. ممنون

[پاسخ]

سلام. من رشته ی ریاضی-فیزیک می خونم. الان هم پیش دانشگاهی هستم و اینکه خیلی علاقه به کشیدن طرحای چیزهای عجیب دارم. از کودکی نقاشی های زیبایی می کشیدم و هر چیز زیبایی رو رو ورق کاغذ می کشیدم. الان من دارم برای معماری کنکور میدم. ولی آیا من واقعا” موفق میشم؟ آیا واقعا” من به درد رشته ی معماری می خورم؟ لطفا” کمکم کنید….

[پاسخ]

سلی سلام خوبین من رشتم تاریخ شناسیه و حدود دوسال هست دارم در زمینه طر طراحی با کامپیوتر تحقیق و کار میکنم مدرک فیلم سازیم رو از انجمن سینمای جوان گرفتم با نرم افزارهای فتو شاپ- کرل- فریهند-اداب ایلاستریتور- افتر افکت- پریمایر -ادیوس-اوید لیکویید-و تیریدی مکس کار میکنم-و در زمینه طراحی دستی هیچ اموزشی ندیدم و بلد هم نیستم و با توجه به گفته شما میتونم و پتانسیلش رو دارم که با اوزش کوتاه در زمینه صنایع دستی -بتونم طرح کامپیوتریم رو به عرصه واقیت برسونم و متوجه شدم گه برای این کار باید برنامه نویسی و الکترونیک رو ح حتما بلد باشم و بقیه رو به صورت عموی مثل برق ایا دیگه نیاز به ازمون و دوره طراحی صنعتی دارم و اگه دارم چطوری وارد دانشگاه بشم من دانشجو رشته تاریخ شناسی هستم و رشتم انسانیه خواهشمندم به من کمک کنید چون من دوست دارم یه مخترع باشم

[پاسخ]

سلام. مي خواستم بدونم جزوه هاي كمك درسي دكترا رشته صنايع گرايش برنامه ريزي توليد رو كدوم انتشاراتي ها دارند؟

[پاسخ]

سلام منم کاردانی طراحی صنعتی خوندم!!!! دنبال کاردانی به کارشناسیش نباشید که ….. گشتم نبود-نگرد نیست!!!! سلام به تمام بر و بچه های مولانا!

[پاسخ]

درباره ی نحوه ی قبولی در این رشته و بهترین دانشگاه برای این رشته در ایران و رتبه ی لازم برای بهترین دانشگاه کشور چیه؟ازمون علمیش چطوریه؟

[پاسخ]

دوست محترم آنسوی سایت نمیدانم مقاله من را شخصا از وب سایتم کپی کردی یا از طریق دیگری به دستت رسیده و خبر نداری که مال کیست. به هر حال با فرض حالتدوم به شما میگویم که این مقاله اینترنتی متعلق به اینجانب است و اصل آن در وب سایت شرکت من همچنان موجود است و البته بعد از بارها کپی آن بدون درج نام من یا وب سایتم یک توضیح به آن افزوده ام که برای راحتی کار آن را عینا پیوست میکنم. در ضمن توجه شما را به کلمه”برآیند” که نام شرکت و وب سایت من است جلب میکنم که در تمامی مقاله های کپی شده به روش مشابه همچنان در متن باقی مانده و نشان تعلق مقاله به سایت و شرکت اینجانب میباشد. سید مهدی مرتضوی طراح صنعتی و مدیرعامل شرکت طراحی فراگیر برآیند

توضيح :

متاسفانه مدتي است برخي وب سايتها و وبلاگهای مرتبط با موضوع طراحی صنعتی و بعضاً مكانيك، نظير وبلاگ شركت طراحان نپتون مقاله بالا را بدون ذكر منبع و ماخذ آن در صفحات خود و بعضاً به نام خود درج مينمايند و اين در حالي است كه برآیند تنها شرط برداشت مطالب را ذكر منبع اصلي آن اعلام كرده و معتقد است عدم ذكر منبع اصلي مقالات جفايي است مضاعف در حق خواننده و نويسنده.

گذشته از اينكه برداشت بدون مجوز هر مطلبي در هر كجاي دنيا و در هر رسانه اي از نظر اخلاقي زير سوال است، شركت برآیند صرفاً از اين بابت كه هدف اوليه خويش از برپايي اين وب سايت يعني جريان رايگان، آزاد، متقابل و با دوام اطلاع رساني طراحی صنعتی با اين رويه دوستان ضربه ميخورد تصميم به انتشار نام وب سايتها و وبلاگهای مزبور نموده است.

اميد است همگان با رعايت اصول اخلاق حرفه اي به جريان اطلاع رساني تخصصي كمكي شايان نمائيم.

[پاسخ]

مدير سايت پاسخ در تاريخ 30/11/1387 10:29 ب.ظ:

جناب آقاي مرتضوي همانگونه كه در ذيل مقاله ملاحظه مي نماييد منبع دريافت مقاله ذكر شده كه متاسفانه چون لينك قبلي بلاگ فراسو حذف شده يا تغيير كرده ( كه ما بي اطلاع ايم)لينك آنرا برداشته ايم تا كاربران دچار مشكل نشوند. به هرحال اگر اين مطلب متعلق به شماست ؛ ضمن تبريك به شما ؛ اميدواريم با درج مطلب فوق رضايت خاطر شما فراهم شده باشد.

با تشكر كانون دانش

[پاسخ]

ye soali daram, mavarede darsie tarahi sanatio az koja bayad befahmam, yani mikham bedoonam che darsaee dare! man iran nistam, mikham tarahi sanati bekhoonam inja, bad az tamoom shodane darsam mikham be iran bargardamo kar konam, be nazare shoma koodoom gerayeshe tarahi sanati bishtar be darde kar kardane ye dokhtar too iran mikhore, be khatere inke tavanaee nadaram nagoftam dokhtar be khatere in goftam ke too iran dokhtara ejazeye anjame bazi karharo nadaran, mamnooon misham age rahnamaim konin!

[پاسخ]

salam man daneshjoye kamputer hastam vali be tarahi sanati kheili alaghe daram mikhastam etelaati dar morede chegonegie tahsil dar in reshte dar maghtae lisans be man bedid mamanon

[پاسخ]

جنبه مالی و حقوقی یک طراح صنعتیو درامد ثابت ان؟ شرایط ارتقا شغلی؟ اتحادیه و تشکیلات وابستهبه ان؟ خصوصیات جسمی و شخصیتی لازم برای این شغل؟

[پاسخ]

سلام من كارداني نقاشي دارم نقاشيمم توپه…كاملاحرفه اي ميخواستم بدونم همين رشته حودمو ادامه بدم يا طراخي صنعتي بخونم…البته علاقم به نقاشي بيشتره…ممنون ميشم كمكم كنيد

[پاسخ]

salam tashakor mikonam be khatere etelaate khobeton ,man dar reshteye tarahi sanati qabol shodam marhaleye avalesho ba in tozih ke man be shekle herfeyi naqashi kar kardam va reshteye fizike karbordi ham khondam aya man mitonam dar azmone amalish movafaq basham va kolan dar in reshte??

[پاسخ]

سلام ممنون از رهنماییهایتان من نقاسی بلد نیستم ولی ریاضی فیزیکم خوبه آیا طراحی صنعتی انتخاب خوبی برایم هست متشکرم اگه امکان داره برام ایمیل کنید

[پاسخ]

اعظم خرقانی پاسخ در تاريخ 25/03/1388 9:06 ق.ظ:

سلام از مطالبتون خیلی استفاده کردم .می خواستم بپرسم که من نقاشی وطراحیم خیلی خوبه و رشته دیپلمم کامپوتره می تونم تو دانشگاه طراحی صنعتی بخونم از راهنمایی شما متشکرم.

[پاسخ]

مبین پاسخ در تاريخ 15/05/1389 8:58 ب.ظ:

سلام 2 تا سوال داشتم: دانشگاه هایی که این رشته رو دارن و رتبه یا تراز لازم برای این رشته؟ بازار کار درامد ثابت ان؟ لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستید. ممنون

[پاسخ]

غزاله پاسخ در تاريخ 11/04/1390 12:56 ب.ظ:

سلام من دانشجوي طراحي صنعتي هستم و از رشته گرافيك شركت كردم.براي شما كه رياضي خونديد اگر 1كم خلاقيت هنري داشته باشيد عاليه

[پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *