دیدگاه‌ها برای کانون دانش (بانک مقالات) http://www.knowclub.com/paper پرتال كانون دانش محلي است كه در آن آخرين اخبار علمي - فرهنگي - ورزشي - اقتصادي ؛ مقالات علمي و فني و آخرين نرم افزارهاي روز؛ ارائه شده و شما را در جهت يافتن دوستاني همفكر ؛ تبادل نظر با ديگران ؛كشف خلاقيتها و .... ياري مي بخشد. Wed, 11 Jul 2018 06:22:48 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.11 دیدگاه‌ها برای معرفی رشته بیوتکنولوژی (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا) با علی http://www.knowclub.com/paper/?p=210&cpage=5#comment-26130 Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 +0000 http://www.knowclub.net/paper/?p=210#comment-26130 سلام ببخشید امکان تغییر رشته در دوره ی کارشناسی به بیوتکنولوژی هست؟ من تمامی شرایط قبولی در این رشته رو دارم و رتبه ی آخرین نفر قبول شده در این رشته از من کمتر بوده….

]]>
دیدگاه‌ها برای پوشش دهي به روش نفوذ در حالت جامد با حمید ایستگلدی http://www.knowclub.com/paper/?p=384&cpage=1#comment-26057 Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 +0000 http://www.knowclub.net/paper/?p=384#comment-26057 باسلام ، میشه پوشش دهی به روش غلافی رو شرح دهید ؟ ممنون

]]>
دیدگاه‌ها برای طرح کسب و کار (کارآفرینی) با ...._.... http://www.knowclub.com/paper/?p=1070&cpage=1#comment-26047 Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 +0000 http://www.knowclub.com/paper/?p=1070#comment-26047 سلام یه کار میخوام واسه درس کار آفرین کلاس یازده رشته انسانی ام لطفا یه کار خوب و سبک پیشنهاد بدید

ممنون

]]>
دیدگاه‌ها برای انواع سرطان با شهرزاد http://www.knowclub.com/paper/?p=513&cpage=1#comment-26043 Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 +0000 http://www.knowclub.com/paper/?p=513#comment-26043 خوردن “کباب” و افزایش احتمال ابتلا به سرطان

نتایج پژوهشی که توسط محققان کشور بر روی الگوی مصرف کباب به عنوان یک عامل سرطان‌زای بالقوه در کرمانشاه انجام شد، نشان داد که پخت کباب در کرمانشاه از الگوی سالم پیروی نمی‌کند. مصرف زیاد کباب و عادات غذایی ناسالم، خطر سرطان‌زایی آن را افزایش می‌دهد. بنابراین، توجه به این موضوع از سوی مقامات وزارت بهداشت و متولیان سلامت عمومی ضروری است.

به گزارش ایسنا، سرطان در شرایطی به وجود می‌آید که سلول‌ها کنترل نشده و دیوانه‌وار تقسیم شوند و این سلول‌های غیر طبیعی ممکن است توسط دستگاه گردش خون و یا دستگاه لنفاوی به قسمت‌های مختلف بدن منتقل شوند. این بیماری یکی از مهمترین مشکلات سلامت عمومی در ایران است. بر اساس آخرین مطالعات آماری و اپیدمیولوژیک، پس از بیماری‌های قلبی عروقی و آسیب‌های ناخواسته (حوادث جاده‌ای، آتش‌سوزی، زلزله و…)، سرطان سومین علت مرگ و میر در ایران است.

کباب یکی از محبوب‌ترین غذاهای خاورمیانه، به ویژه در ایران است. در ایران، حدود هفت نوع کباب از جمله کوبیده، جوجه، بختیاری، سلطانی، دنده، ماهی و برگ وجود دارد. تفاوت آن‌ها در روش‌های آماده‌سازی، افزودنی‌ها است. مطالعات اپیدمیولوژیک نشان داده است که رژیم غذایی نقش تعیین‌کننده‌ای در بروز سرطان دارد. همچنین مشخص شده است که یک سوم از سرطان‌ها با تغذیه مرتبط هستند. مواد شیمیایی که به طور طبیعی در مواد غذایی وجود دارند، ترکیبات مصنوعی و ترکیبات تولیدشده هنگام پخت و پز عوامل سرطان‌زایی هستند که در برخی غذاها وجود دارند.

در دهه‌های گذشته، محققان به عوامل سمی که در روند پخت و پز تولید می‌شوند، توجه فراوانی کرده‌اند. الگوی غذایی، میزان مصرف و روش پخت و پز مهمترین عواملی هستند که میزان و سطح خطر عوامل سرطان‌زا را تعیین می‌کنند. محققان نشان داده‌اند که غذاهای کباب شده روی ذغال به دلیل چربی و پروتئین زیاد دارای میزان زیادی مواد سمی هستند.

برخی از انواع ترکیبات سرطان‌زا، هنگام پخت و پز در دمای بالا تولید می‌شوند. این ترکیبات حدود ۳۰ سال پیش شناسایی شده‌اند. این ترکیبات هنگام تجزیه‌ شیمیایی ترکیباتی مانند چربی‌ها به وسیله‌ حرارت مستقیم تولید می‌شوند. همچنین تحقیقات نشان داده است که نه تنها خوردن بلکه دود غذاهای کبابی نیز ممکن است مضر باشد، زیرا استنشاق و همچنین تماس پوستی می‌تواند انسان را با ترکیبات سرطان‌زا مواجه کند.

از آن جا که غذاهای کبابی به دلیل لذیذ بودن و سهولت پخت و پز در خانه و رستوران‌ها بسیار پرطرفدار هستند، محبوبه حسینی‌کیا و همکارانش در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مطالعه‌ای الگوی مصرف کباب را به عنوان یک عامل خطر بالقوه سرطان‌زا در بزرگسالان کرمانشاه بررسی کردند.

این مطالعه مقطعی در فروردین سال ۱۳۹۴ بر روی ۷۰۵ بزرگسال که در استان کرمانشاه زندگی می‌کردند، انجام شد. نمونه‌ها به صورت تصادفی از مناطق مختلف کرمانشاه انتخاب شدند. داده‌ها با استفاده از پرسشنامه‌ای که توسط اعضای علمی گروه تغذیه‌ دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه طراحی شده بود، جمع‌آوری شدند. تجزیه و تحلیل داده‌ها با استفاده از نرم‌افزار آماری مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

نتایج این مطالعه در نشریه‌ «هماتولوژی-آنکولوژی و تحقیقات سلول‌های بنیادی» دانشگاه علوم پزشکی تهران منتشر شده است. بررسی‌ها نشان داد که شرکت‌کنندگان در این مطالعه بدون در نظر گرفتن وضعیت اجتماعی و اقتصادی، میزان زیادی کباب مصرف می‌کنند. در این مطالعه افرادی با سطح تحصیلات بالا بیشتر از کسانی که سطح تحصیلات پایین‌تری داشتند، از کباب استفاده می‌کردند و الگوی ناسالمی در مصرف کباب داشتند.

نتایج حاکی از آن است که تقریبا ۶۰ درصد افراد تمایل زیادی به مصرف کباب دارند. میانگین مصرف کباب در میان شرکت‌کنندگان در این مطالعه ۴ بار در ماه بود. تقریبا ۸۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این مطالعه تمایل به مصرف کباب با مقدار زیادی نمک داشتند. در این مطالعه ۹۳.۹ درصد از شرکت‌کنندگان از ذغال چوب، سوخت پخت و پز برای تهیه کباب استفاده می‌کردند.

بر اساس یافته‌های این مطالعه می‌توان گفت که پخت کباب در کرمانشاه از الگوی سالم پیروی نمی‌کند و می‌توان آن را به عنوان عامل خطر نیرومندی در پیشرفت سرطان در نظر گرفت. بنابراین، توجه فوری از سوی مقامات وزارت بهداشت و متولیان سلامت عمومی نیاز است.

برای به دست آوردن نتیجه قطعی در مورد ارتباط بین سرطان و استفاده از کباب، نیاز به تحقیقات بیشتری است. اکثر دانشمندان و متخصصان تغذیه در کشورهای صنعتی توصیه می‌کنند که مردم مصرف کباب را کاهش دهند. متخصصان توصیه می‌کنند برای به حداقل رساندن ترکیبات سرطان‌زا در رژیم غذایی، از تماس مستقیم گوشت با سطح پخت (دقیقا شبیه آنچه که در تهیه‌ کباب اتفاق می‌افتد) جلوگیری شود و زمان پخت و پز کاهش یابد.

همچنین پختن گوشت، به ویژه با استفاده از مایکروویو، می‌تواند ترکیبات سرطان‌زا را کاهش دهد. جابجا کردن و چرخاندن گوشت در طی فرآیند پخت و پز می‌تواند تشکیل ترکیبات سرطان‌زا را در مقایسه با روش‌هایی که گوشت در طول پخت و پز زیر و رو نمی‌شود، کاهش دهد.

هنگام کباب کردن، باید توجه داشت که دمای بالا نیز منجر به تشکیل این ترکیبات در کباب می‌شود. همچنین توصیه می‌شود در رژیم غذایی از میوه‌ها و سبزیجات به میزان زیادی استفاده شود. زیرا میوه‌ها و سبزیجات به دلیل غنی بودن از فیبر، ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان‌ها و … به محافظت از بدن در برابر ترکیبات سرطان‌زا کمک می‌کنند.

]]>
دیدگاه‌ها برای مقدمه اي بر فن آوري اطلاعات با مدير سايت http://www.knowclub.com/paper/?p=551&cpage=1#comment-26042 Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 +0000 http://www.knowclub.com/paper/?p=551#comment-26042 با سلام مقاله مربوط به سال 2008 است.لیکن تغییری در مفهوم فن آوری اطلاعات ایجاد نشده است.

]]>
دیدگاه‌ها برای مقدمه اي بر فن آوري اطلاعات با Sol http://www.knowclub.com/paper/?p=551&cpage=1#comment-26038 Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 +0000 http://www.knowclub.com/paper/?p=551#comment-26038 با عرض سلام و خدا قوت به شما کل مقدمه را مطاله کردم ،این اطلاعات احساس خوبی را منتقل میکند . سئوال من در رابطه با به روز بودن مطلب بالا(مقدمه ای برفن آوری اطلاعات) است؟ چون که تاریخ 2008 را درج کرده اید؟ البته عضو گروه تلگرام کانون دانش هم هستم… با تشکر

]]>
دیدگاه‌ها برای دانستني هاي جالب در مورد ليزيک چشم و پي.آر.کي با امیر کاظمی http://www.knowclub.com/paper/?p=1395&cpage=1#comment-26013 Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 +0000 http://www.knowclub.com/paper/?p=1395#comment-26013 با سلام می خواستم بدانم بهبود دید در چشمها در حراحییهای عیوب انکساریی معمولا با هم اتفاق می افتد یا میتواند بسته به عوامل مختلف مسلا نمره مختلف چشم ها در یک فرد با هم بناشد و اگر این مسله در شخصی دیده شود حتما باید به دکترش مراجعه کند یا خیر

]]>
دیدگاه‌ها برای زمان چيست و چگونه معين شد؟ با rasoul http://www.knowclub.com/paper/?p=419&cpage=1#comment-25986 Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 +0000 http://www.knowclub.net/paper/?p=419#comment-25986 چنتا مطلب در مورد زمان و اینکه با ماده سیاه چه ارتباطی داره به ذهنم رسیده و نمیدونم کجا و چطوری و به کی بگم برای مثال زمان مقاومت داره, هر چی جسمی کوچک تر باشه مقاومت زمان رو خیلی بیشتر احساس میکنه متلا تفاوت انفجار یه بمب کوچیک و یه ابر ستاره رو با هم مقایسه کنین یکی در کسری از ثا نیه و دیگری چندی و چند سال طول میکشه

برای موجودات زنده هم میتونین خودتونو با یه پشه, یا یه پشه با سایز معملوی و یه پشه با سایز یه هلی کوپتر مقایسه کنین

پشه با سایز معمول تو یه ثانیه چندین بار بال میزنه (500 بار) ولی پشه بزرگ اینکارو با خلاف زمانی متفاوتی انجام میده (شاید 5 بار در ثانیه) هیچکدوم از دو پشه میزان فکر کردن و تصمیم گیری دو پشه با هم فرق میکنه پشه معمولی میتونه تو کسری از ثانیه حرکت دستیو که به سمتش میاد ببینه و تصمیم بگیره که از کدوم طرف فرار کنه, چون رشته های عصبی اتصال از چشم به مغزش خییلی کمه (خیلی کمتر از یه میلمتر ) و سرعت ارسال و دریافت پیام های عصبی هم خیلی کمتر میشه, پشه بزرگ رشته های عصبی بیشتر از یه متر میتونه داشته باشه اگه پشه کوچیک رو بزرگ کنی شاید اصلا متوجه کندی عکس المعملاش نمیشه,

اینبار خودتونو خیلی بزرگ تصور کنین موقعه پرش یا دیدن انفجار یک خودرو

بقیشو اگه کسی خاست توضیح میدم خیلی نوشتم اگه کسی نخونه فایده نداره هنوز هیچی از ارتباطش با ماده سیاه نگفتم

]]>
دیدگاه‌ها برای سفر در زمان از بعد پنجم با شهناز http://www.knowclub.com/paper/?p=137&cpage=1#comment-25944 Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 +0000 http://www.knowclub.net/paper/?p=137#comment-25944 سلام میخواستم نشانی از شما داشته باشم و بتونم باتون در این زمینه صحبت جدی بکنم . ممنونم

]]>
دیدگاه‌ها برای معرفی رشته بیوتکنولوژی (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا) با نرجس http://www.knowclub.com/paper/?p=210&cpage=5#comment-25934 Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 +0000 http://www.knowclub.net/paper/?p=210#comment-25934 کلا چه دانشگاه هایی رو میشه واسه بیوتک انتخاب کرد؟

]]>