بایگانی دسته: علم نقطه تعادل

جشنهای ایران باستان و دیگر اقوام جهان از نگاه علم نقطه تعادل پایدار , یا مکتب تعادل

اگر در روز 25 و یا 26 بهمن ماه , سری به خیابانهای شهر زده باشید , می بینید که چقدر بازارعشاق گرم است . بعضی ها , روز والنتاین را و بعضی دیگر , سپندارمذگان ایران باستان را انتخاب کرده اند. که به عنوان نمونه , سایت اخبار زرتشتیان , به طور مفصل به آن پرداخته است. و اینگونه آغاز میکند که : حتما شما هم , غوغای این روزها را ,در خيابان ها دیده اید.مغازه هائي که اجناس كادوئي و فانتزي دارند , غلغله است….و در همه جا , اسم Valentine , به گوش میرسد..!؟بی آنکه بدانیم , ايرانیان از نادرترین , اقوامی هستند كه زندگي را با جشن و سرور , و شکرگذاری , پيوند زده و به مناسبتهاي مختلف ,جشن گرفته و با شادماني , روزگارگذرانیده اند. که اين جشن ها , نشان از , جهان بینی عمیق و فرهنگ والای ایرانیان نیز دارد. و متاسفانه , ما , با این فرهنگ غنی , آشنا نیستيم .

ادامه خواندن جشنهای ایران باستان و دیگر اقوام جهان از نگاه علم نقطه تعادل پایدار , یا مکتب تعادل
Share

شعر و شاعری از نگاه علم نقطه تعادل بر مبنای آنالیز و تفسیر شعر چهار مصرعی حکیمی

یالطیف

شعر و شاعری از نگاه علم نقطه تعادل بر مبنای آنالیز و تفسیر شعر چهار مصرعی حکیمی

دستورالعمل علم نقطه تعادل , برای ساخت شعر به شرح ذیل میباشد:

الف : آنالیز شعر حکیمی :

1-انتخاب هدف شعــــــر :

ادامه خواندن شعر و شاعری از نگاه علم نقطه تعادل بر مبنای آنالیز و تفسیر شعر چهار مصرعی حکیمی
Share

مهم ترین ابزار خوشبختی از نگاه علم نقطه تعادل

یالطیف

مهم ترین ابزار خوشبختی از نگاه علم نقطه تعادل

بر اساس آنالیز و طبقه بندی کتاب آئین زندگی "نوشته دیل کارنگی"

شاید همین الان که این مقاله را میخوانید , خود را بدبخت ترین , انسان بدانید. ولی آیا میدانید که همین احساس بدبختی , گریبان پدر علم موفقیت را هم گرفته است ؟! کسی که از ثروتمندان جهان بوده و کتابش , قریب به یک قرن , رکورد پرفروش ترین کتاب های دنیا را داشته است ؟!

ادامه خواندن مهم ترین ابزار خوشبختی از نگاه علم نقطه تعادل
Share

” تاکسی گردشگری “از نگاه علم نقطه تعادل

همانطور که صاحب نظران می دانند صنعت گردشگری درآمدزاترین صنعت خدماتی جهان بوده و میتواند 3 برابر صنعت نفت , ارز وارد کشور کند و موجب اشتغال مولد نیز گردد .همین مطلب , انگیزه ای قوی است تا مدیران دلسوز کشور برای جذب این ثروت عظیم چاره ای بیاندیشند. آن هم برای کشوری پهناور , همچون ایران افسانه ای که رتبه پنجم جاذبه های طبیعی و رتبه دهم میراث فرهنگی جهان را داراست. که متاسفانه از مشکل بیکاری جوانهای خود نیز رنج میبرد. به همین دلیل طرح هائی چون سفرهای ارزان قیمت , سفر کارت ملی , … و بالاخره تاکسی گردشگری نیز پدید آمد.

ادامه خواندن ” تاکسی گردشگری “از نگاه علم نقطه تعادل
Share

پرشیا , بهشت گردشگری و توسعه پایداراز نگاه علم نقطه تعادل

 

 ( ادامه مقاله طرح مکمل تورهای همگانی بر پایه علم نقطه تعادل )

اگر علم به ستاره پروین آویخته باشد مردان فارس به آن خواهند رسید . پیامبر اسلام (ص)مجسمه شاپوردوم در غار بيشابور شهرستان كازرون
همگان می دانیم که : صنعت گردشگری , بزرگترین صنعت خدماتی جهان است که میتواند هرساله  3برابر صنعت نفت به کشور عزیزمان ایران , ارز وارد کند. که البته سرچشمه این ثروت عظیم در استان فارس میجوشد. چراکه به قول جناب آقای  مهندس مشائی ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی , گردشگری و صنایع دستی که فرمودند : فارس به تنهائی سرمایه ای عظیم در بخش گردشگری کشور است  و باید فرصت ها را به پروژه هایی برای جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی تبدیل کنیم.جذب میلیاردها دلار سرمایه گذاری در این استان در بخش گردشگری به سادگی میسر است. که می توان حدود یک هزار پروژه گردشگری را در این استان تعریف کرد .باید بپذیریم که نظام مدیریت اجرایی پس از انقلاب از سرمایه های عظیم میراث فرهنگی غافل مانده است. در حالی که به لحاظ ملی مرهون تلاش های حافظ  و سعدی هستیم و در دنیا از نام کوروش به عظمت یاد می شود. امروز دنیا به دنبال آن است که سابقه تمدنی , نظیر آنچه ما در ایران داریم  برای خود دست و پا کند و این یک ذخیره بزرگ , برای ملت ایران است.

ادامه خواندن پرشیا , بهشت گردشگری و توسعه پایداراز نگاه علم نقطه تعادل
Share