بایگانی دسته: مهندسی هوا فضا

Solution Manual Engineering Mechanics – Statics and Dynamics

* حل المسائل ديناميك و استاتيك511.jpg

خب اين دو  كتاب خلاصه اي است از تئوري ها و كاربردهاي مهندسي مكانيك. البته نه بصورت يك متن صرف. در واقع اين كتاب بيان كننده مسائل مختلف مكانيك است كه طيف وسيعي را در بر مي گيرد. بله مسائل حل شده اين كتاب به همرا بيش از 400 تصوير سه بعدي گوياي تمامي زواياي حل بصري مسائل است كه دركي كاملا عملي به شما ارائه مي نمايد. مسائل مورد بحث طيفهاي مختلفي همچون : اصول مهندسي ؛ تنشهاي عملي ، موقعيتهاي واقعي در عمل ؛ درجات سختي متفاوت و حل مسائل به كمك رايانه را شامل مي شود.

ادامه خواندن Solution Manual Engineering Mechanics – Statics and Dynamics
Share

How to Make Origami Airplanes That Fly (Origami) by Gery Hsu

knowclub.comاينهم كتابي براي آنانكه به پرواز و هوانوردي علاقه مندند. در اين كتا ب با چگونگي ساخت 12 مدل پرنده شامل : شاتل فضايي ؛ شاتل پيشرو ؛ بال پرنده ؛  جت با بال مثلث ؛ جنگنده ؛ رهگير و …. آشنا مي شويد.

ادامه خواندن How to Make Origami Airplanes That Fly (Origami) by Gery Hsu
Share

هر آنچه که درباره دیوار صوتی می خواهید بدانید

در مقاله ها و متونی که به موضوع هوانوردی مربوط می شوند، شاید عبارت «شکست دیوار صوتی» را دیده و مایل به دانستن مطالبی در مورد این زمینه نیز باشید. در این مقاله، تمامی مطالب مربوط به دیوار صوتی و چگونگی شکست آن و موارد مرتبط بررسی و مطالعه خواهند شد.

ادامه خواندن هر آنچه که درباره دیوار صوتی می خواهید بدانید
Share

تازه‌ترين فناوري‌ها در ساخت هواپيما

در فرآيند طراحي يک هواپيما، مراحل بسياري طي مي‌شود تا موجود طراحي شده به مرحله آزمايش‌هاي عملي برسد. پس از مشخص شدن نياز سفارش دهنده، شرکت سازنده يک طرح مفهومي را ارائه مي‌کند تا با مشورت شرکت يا ارگانهاي متقاضي، طرح را به اجرا در بياورد. بيشترين هواپيماهاي مفهومي نظامي و غير نظامي را مي توان در نمايشگاه هاي هوافضا ديد.
هشتمين نمايشگاه بين‌المللي هوافضاي روسيه با عنوان ماکس 2007 آغاز به کار کرد و 726 شرکت فعال در زمينه هاي مختلف از 43 کشور جهان به رقابت و نمايش قدرت خود پرداختند.
اگرچه بسياري از طرح ها و پروژه‌هاي نظامي به دليل محرمانه بودن در اين نمايشگاه ها معرفي نمي شوند و تا زمان آزمايشات عملي هيچ صحبتي از آن ها نخواهد بود، اما  به  بهانه برگزاري ماكس 2007، در اين نوشتار 4 مدل مفهومي را انتخاب کرده ايم که 2 مدل به مرحله عملي رسيده و دو مدل ديگر هنوز مراحل تحقيقاتي و محاسباتي خود را به اتمام نرسانده اند. اين 4 مدل هرکدام انقلابي در صنعت هوافضا محسوب مي شوند.

ادامه خواندن تازه‌ترين فناوري‌ها در ساخت هواپيما
Share

طرز كار راكت هاي فضايي

مقدمه:
Image Hosting at ImageHosting.com يكي از عجيب ترين كشفيات انسان دسترسي به فضا است كه پيچيدگي و مشكلات خاص خود را دارد. راه يابي به فضا پيچيده است، چرا كه بايد با بسياري از مشكلات روبرو شد. مثلا:

ادامه خواندن طرز كار راكت هاي فضايي
Share