بایگانی دسته: اينترنت

آنچه بايد در رابطه با اينترنت همراه بدانيد

مودم همراهمدتي است كه  در همه جاي اين دنياي وب، تبليغات گاه و بيگاه اغوا كننده اي در رابطه با اينترنت همراه روي مونيتور شما نقش مي بندد و شما را وسوسه مي كند كه از اين تكنولوژي بظاهرپيشرفته، بيشتر سر در بياوريد.

ادامه خواندن آنچه بايد در رابطه با اينترنت همراه بدانيد
Share

آنچه بايد درابطه با امنيت كار با رايانه بدانيد

جرائم رایانه ای و فنون کشف آن
در این مقاله درباره زمینه هایی بحرانی از شرارت ها در صنعت IT صحبت می شود و خواهیم گفت که در دنیای امروز متخصصان امنیت فضای مجازی چگونه با آن مبارزه می کنند.

ادامه خواندن آنچه بايد درابطه با امنيت كار با رايانه بدانيد

Share

آموزش الکترونیکی در جهان امروز

با گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات، فضای دومی به موازات جهان
واقعی ایجاد شده که به واقع تمام عناصر و اجزایی دنیای واقعی را در خود تکرار می کند. آموزش و به دنبال آن نهادهای آموزشی مانند مدارس و دانشگاه ها همچنان که در جهان واقعی از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند، در فضای مجازی نیز دارای اهمیت و تاثیر بسزایی در گسترش علوم و فناوری و رشد سواد اطلاعاتی و رسانه ای در دانش آموزان، دانشجویان و همه اقشار جامعه بوده اند. در فرآیند گذار به جامعه اطلاعاتی، بسیاری از پدیده ها و مفاهیم شکل تازه ای به خود می گیرند و با تغییر چارچوب، خود را با تحولات ایجاد شده سازگار می سازند.

ادامه خواندن آموزش الکترونیکی در جهان امروز
Share

مقایسه قیمت پهنای باند در کشورهای مختلف جهان

مقایسه قیمت پهنای باند در کشورهای مختلف جهان: ایران، گرانترین اینترنت جهان

اين روزها ديگر فناوري ارتباطات و ميزان استفاده از كاربردهاي مختلف آن به يكي از مهم‌ترين و موثرترين شاخص‌هاي توسعه انساني در جهان تبديل شده است.
دليل را هم بايد در سرعت پيشرفت اين صنعت، بخشهاي وابسته به آن و البته ميزان نفوذ آن در زندگي روزمره جستوجو كرد. اين پيشرفت هم مانند هر تغيير جديد ديگري هزينههايي دارد كه علاقهمندان به آن بايد آن را بپردازند.
اين همان موضوعي است كه در كشورهاي پيشرفته و توسعه يافته دنيا پذيرفته شده و به تدريج به تعادل رسيده است تا جايي كه ديگر براي آنها پرداخت هزينه براي اتصال به شبكه جهاني اينترنت شكل يك معضل جدي را پيدا نميكند. شايد اين به همان علتي است كه چنين كشورهايي خيلي زودتر از كشورهاي جهان سوم و در حال توسعه راه پيشرفت و توسعه را در پيش گرفتهاند و سعي دارند با سرعت بيشتري هم آن را ادامه بدهند.
در مقابل، اما كشورهاي در حال توسعه هنوز هم براي اتصال به شبكه اينترنت كه در واقع يك نياز اوليه در عصر ارتباطات محسوب شده و سادهترين كاربرد فناوري اطلاعات است، با مشكلات مختلفي روبهرو هستند كه شايد مهمترين آنها به خصوص در كشور ما قيمت و هزينه استفاده از اين فناوري است.

ادامه خواندن مقایسه قیمت پهنای باند در کشورهای مختلف جهان
Share

حل مشكل مصرف بالاي CPU در سايتهايي كه از موتور وردپرس استفاده مي كنند.

cpu_load_monitoring

احتمالا براي بسياري از دوستان عزيزي كه از ورد پرس براي مديريت سايت خود استفاده مي كنند ، مشكل مصرف بالاي cpu پيش امده است و بارها شده كه از طرف هاست مسترشان ، سايتشان مسدود شده است.

ادامه خواندن حل مشكل مصرف بالاي CPU در سايتهايي كه از موتور وردپرس استفاده مي كنند.
Share