بایگانی دسته: موفقيت

چگونه ایده خود را فرابورسی کنیم؟

بازار دارایی فکری فرابورس ایران روز یکشنبه یازدهم خردادماه جاری به طور رسمی فعالیت خود را آغاز می کند تا شرایط برای شکوفایی و به کارگیری ظرفیت ها و توسعه حوزه تفکر خلاق و اقتصاد دانش بنیان در کشور مهیا شود.

رویه اجرایی بازار معاملات اوراق بهادار مبتنی بر دارایی فکری در بازار فرابورس مراحلی دارد که با انجام مراحل اعلام شده به‌ راحتی می‌توان ایده خود را فرابورسی کرد:

ادامه خواندن چگونه ایده خود را فرابورسی کنیم؟

Share

روزهای آخر این گونه درس بخوانید

به طور سنتی زمان امتحانی که نزدیک می شود؛ همه به تکاپو می افتند؛ دانش آموزان یا داوطلبان آزمون به دنبال کامل کردن جزوه ها، مرور درس های عقب مانده و در صورت نیاز، رفتن به کلاس های کمک آموزشی هستند و والدین درصدد فراهم آوردن فضایی مناسب و به دور از هرگونه اضطراب برای درس خواندن فرزندان شان، اما درس خواندن خود آداب و رسومی دارد.

ادامه خواندن روزهای آخر این گونه درس بخوانید
Share

چگونه درست مصرف کنیم

ترويج فرهنگ درست مصرف كردن در زندگي روزمره با هدف صرفه جويي در مصارف انرژي ، ايجاد يك ظزفيت بزرگ انرژي قابل دسترس براي جامعه خواهد كرد ، كه اين ظرفيت بدون هيچگونه سرمايه گذاري و درهر زمان قابل استفاده مي باشد .
چنانچه : با صرفه جويي هر يك كيلو وات ساعت برق مصرف نشده ، هر يك ليتر مواد سوختي صرفه جويي شده و هر يك متر مكعب گاز طبيعي سوزانيده نشده ، يك ظزفيت بزرگ انرژي آزاد مي شود ، طول عمر ذخاير موجود انرژي افزايش مي يابد ، آلودگي محيط زيست كمتر مي شود و با عدم سرمايه گذاري براي اين مقدار ظرفيت صرفه جويي و آزاد شده ، ذخاير پولي جامعه نيز افزايش مي يابند .
ايجاد ظرفيت خالي با صرفه جويي در مصارف انرژي به معني چشم پوشي از مصارف مورد نياز نيست ، زيرا فقط با رعايت برخي نكات مي توان بدون سرمايه گذاري اين ظرفيت را ايجاد كرد .

ادامه خواندن چگونه درست مصرف کنیم
Share

ده قانون برای موفقیت در شركتها

سفر 1000 مایلی باید با اولین گام آغاز شود." فیلسوف چینی لائوتزو این جمله را طی قرن ششم قبل از میلاد گفته است. توصیه ای فوق العاده است که طی سالیان سال همچنان پابرجا مانده است. همین که مشغول خواندن این مقاله هستید—یک قدم برمی دارید—باعث می شود از رقیبانتان جلو افتاده و بر آنها ارجحیت پیدا کنید.
شما میتوانید هم از گذشته و هم از دیگران، و حتی از موفقیت ها و شکست های خودتان در گذشته، درس عبرت گیرید. عبرت گرفتن باعث می شود بتوانید با شتاب بیشتری از راه به سمت کار درست عبور کنید، و کار درست است که باعث می شود شما بالاتر از سایرین قرار گیرد.
سعی و تلاش برای ترفیع و ترقی در شرکت، با خطرات و ماجراهای بسیاری همراه است. هیچ فرمول جادویی وجود ندارد که موفقیت شما را در این راه تضمین کند. برای این کار، فقط یکسری قانون های سیاه و سفید است که اگر می خواهید به موفقیت برسید، باید از آنها پیروی کنید.
در اینجا این 10 قانون مفید را آورده ام که حاصل تجربه های 20 ساله ی من با شرکت های بسیار بزرگ است. قبل از اینکه این 10 قانون را شروع کنم، یک قانون اصلی را باز هم متذکر می شوم و آن هم سخت و خردمندانه کار کردن است.

ادامه خواندن ده قانون برای موفقیت در شركتها

Share

اهمیت انگیزش در یادگیری

اگر به زندگی جانوران و آدمیان در گذشته های دور نگاهی زودگذر بیفکنیم مشاهده می‌کنیم که جانوران هزاران سال پیش با عصر ما هیچ فرقی نکرده‌اند. شیوه‌ی زندگی آنان به همان وضعی است که 5 یا 10 سال قبل بوده است. اما آدمیان که در دوره‌های بیش از تاریخ برای شکار و دفاع خود از سنگ و چوب استفاده می‌کردند و همانند دیگر جانوران در بالای درختان یا درون غارها به سر می‌بردند به مرور و در دوره‌های مختلف تاریخی دگرگونیهای فراوانی در همه‌ی جنبه‌های زندگی آنان پدید آمده است تا به جایی که امروزه به چنان پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی نائل شده‌اند که در قرن‌های گذشته به تصور کمتر کسی خطور می‌کرد. انسان عصر حاضر نه‌تنها از دورترین و دشوارترین نقطه‌های روی زمین آگاه است، بلکه از ژرفای اقیانوس‌ها، اندرون کره‌ی زمین و تا حدودی از عظمت واوج کهکشان‌ها نیز آگاهی یافته است. همه‌ی این پیشرفت‌ها مدیون آموزش و یادگیری است.

ادامه خواندن اهمیت انگیزش در یادگیری
Share