بایگانی دسته: مديريت

ارزیابی قابلیت اطمینان تایر هواپیما

موضوعات مرتبط : ارزیابی نرخ خرابی و قابلیت اطمینان تایرها
دامنه کاربرد : مهندسی صنایع ، مدیریت ، مهندسی پلیمر
نویسنده : امیر بروجردی

چكيده
این مقاله کاربرد مدل وایبال را برای پیش بینی نرخ خرابی تایرهای یک هواپیما در یک فرودگاه محلی نشان می دهد. برای ارزیابی وپیش بینی نرخ خرابی تایرها طی 30 ماه داده هایی جمع آوری شد، سپس نرخ خرابی به دو روش یکی براساس زمان کارکرد ودوم براساس تعدادسورتی پروازمدل سازی گردید،مدل های بدست آمده با یکدیگر مقایسه شده ومدل بهتر برای پیش بینی نرخ خرابی تایرانتخاب شده است.
دراین تحقیق محقق ثابت می کندنرخ خرابی تایر باافزایش زمان عملیات (تعدادسورتی)افزایش می یابد و بهترین مشخصه برای نرخ خرابی تایر یک تابع نمایی براساس مدل وایبال می باشد.سپس نمودار داده های خرابی براساس این مدل کشیده شده و بابکارگیری روش آنالیز صفحه گسترده توسط رایانه بهترین خط رسم میشود.( رگرسیون) درادامه پارامترهای توزیع وایبال(β،ηوt.) بدست می آیند.
لازم بذکر است درداخل کشور تاکنون هیچگونه مطالعاتی درزمینه بررسی نرخ خرابی ویا قابلیت اطمینان تایرهای هوایی صورت نپذیرفته است.

ادامه خواندن ارزیابی قابلیت اطمینان تایر هواپیما
Share

برخورد با بحران های محیط

عنوان مقاله: برخورد با بحران های محیط

ارزش برنامه ریزی سناریو برای شرکت های کوچک و متوسط (SME)

· موضوعات مرتبط با عنوان:مدیریت بحران،شرکتهای کوچک و متوسط،برنامه ریزی سناریو

· دامنه کاربرد مقاله ( مثلا فيزيک شاخه ديناميک):مدیریت کلیه گرایشها

· خلاصه مقاله:

ادامه خواندن برخورد با بحران های محیط
Share

روندها چیستند؟

بی‌اغراق واژه‌ی روند شناخته شده‌ترین واژه‌ی حوزه‌ی آینده‌اندیشی است، روندها در اغلب روش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، در بیشتر مباحث به اولین بخش از فعالیت آینده‌اندیشی را تشکیل می‌دهند، و در عین حال ساده‌ترین روش‌ها برای شناسایی آنها وجود دارد.

ادامه خواندن روندها چیستند؟
Share

داده کاوی یک ابزار آنالیز مدیریتی

داده کاوی یک ابزار آنالیز مدیریتی (Data Mining an Analysis Implement Managemental)

چکیده
داده کاوی فرآیندی تحلیلی برای کاوش داده های طراحی شده است،که در جستجوی الگوهای سازگار، یا روابط سیستماتیک بین متغیرها است، و سپس به تائید این یافته ها با استفاده از الگوهای تشخیص داده شده می پردازد. استخراج اطلاعات مناسب از ميان انبوه داده‏ها و تبديل آنها به دانش مورد نياز سازمانها، بويژه در تصميم‌گيري‏هاي سازماني٬ نيازمند استفاده از روش‏هاي نوين در اين حوزه است. داده كاوي يكي از اين ابزار و رويكردهاست كه در فضاي مديريت دانش سازمان‏ها به كشف دانش از پایگاه داده ها كمك مي‏كند. این مقاله به بررسی ویژگی های منحصر به‏فرد این حوزه از فناوری و تکنیکهای استفاده از آن را نشان می دهد.

ادامه خواندن داده کاوی یک ابزار آنالیز مدیریتی
Share

مهم ترين چالش هاي مديريت شهرداري منطقه 16 تهران

مقدمه:
شهرداري بعنوان یکی سازمان خدماتي مهمترين هدفش رضايت شهروندان است و شهروندان در اداره امور شهر بطور مستقيم شركت ودخالت مي كنند. در حقیقت پیچیدگی های شهر کمتر از کشور نیست زیرا کشور دارای مرز مشخص و تعاملات حیطه بندی شده است ولی شهرها مرز تعاملی محدود و مشخص ندارند، و مدیریت شهری اساسأ دور از زندگی مردم نیست.
شهرداري درحال حاضر ساختاری نوپادارد ، با بدنه و سازمانی كهن و قديمي ، كه معمولاً مديران ارشدآن از بيرون سازمان انتخاب مي گردندو هميشه دستخوش تغييرات در مديريت مي باشد، و اين این امر تاثیر مستقيم بر مديريت اجرائي مناطق را داشته و مناطق نیز را به تحقق اهداف كوتاه مدت راهبري مي كند كه تهديدی براي كلان شهرها به شمار مي آيد. شایددرشرایط کنونی می توان تهران راهمچون زمان بلدیه اداره کرد،امانمی توان انتظار مدیریت بهینه را از آن داشت.
منطقه 16 يكي از جنوبي ترين مناطق شهر تهران با بافت فرسوده مسكوني و تجاري و شبكه بزرگراهي بعنوان دروازه جنوبي تهران محسوب مي شود.
چالش هاي مديريتي كه در اين مقاله مورد بحث قرار مي گيرد، نقاط بسيار مشترك با
چالش ها و مشکلات مناطق ديگر دارد.

ادامه خواندن مهم ترين چالش هاي مديريت شهرداري منطقه 16 تهران
Share