بایگانی دسته: کارشناسي

رشته زيست شناسي و شاخه هاي وابسته به آن


4551.jpgزیست شناسی سلولی و ملكولی – گرایش ژنتیك

هدف:

سال 1973 وقتی به یاری علم ژنتیك اولین ژن “كلون” گردید شاید كمتر كسی فكر می كرد كه بزودی این علم یكی از علوم راهبردی دنیا شود و حتی تا جایی گسترش بیابد كه نشریه Science باسواد بودن را مساوی با اطلاع داشتن از دو علم كامپیوتر و ژنتیك بداند.

ادامه خواندن رشته زيست شناسي و شاخه هاي وابسته به آن
Share

حسابداری

هدف :
حسابداري يك سيستم است كه در آن فرآيند جمع‌آوري، طبقه‌بندي ، ثبت، خلاصه كردن اطلاعات و تهيه گزارشهاي مالي و صورتهاي حسابداري در شكل‌ها و مدلهاي خاص انجام مي‌گيرد. تا افراد ذي‌نفع درون سازماني مثل مديران سازمان و يا برون‌سازماني مثل بانك‌ها، مجمع عمومي سازمان مورد نظر و يا مقامات مالياتي بتوانند از اين اطلاعات استفاده كنند. به همين دليل فردي كه تحصيلات دانشگاهي ندارد، بيشتر دفتردار است تا حسابدار. چرا كه گزارشهاي اين دسته از افراد مطابق استاندارد نيست و پردازش كافي نمي‌شود و بيشتر تراز حسابها مي‌باشد. براي مثال يك حسابدار تجربي نمي‌تواند براحتي بين دارايي كوتاه مدت و بلند مدت تفاوت قائل شود و يا نمي‌داند كه چگونه بايد معاملات ارزي را در دفاتر ثبت كرد.
حسابداري به عنوان يك نظام پردازش اطلاعات، داده‌هاي خام مالي را دريافت نموده، آنها را به نظم در مي‌آورد.
محصول نهايي نظام حسابداري گزارش‌ها و صورت‌هاي مالي است كه مبناي تصميم‌گيري اشخاص ذي‌نفع (مديران ، سرمايه‌گذاران ، دولت و …) قرار مي‌گيرد.

ادامه خواندن حسابداری
Share

ورزشكاري ،‌مربيگري ، داوري و مشاغل وابسته

Athletes,Coaches,Umpires & Related Workers

ماهيت كار

ما مردمي ورزش دوست هستيم و علاقه به تماشا و پيگيري ورزش روزبه روز در حال رشد است و اين به نوبه خود باعث رشد ليگهاي حرفه اي و‌ بوجود آمدن ليگهاي جديد ورزشي ميشود. با آگاهي روز افزون مردم از اثرات مثبت ورزش برروي سلامتي و نشاط در زندگي ،‌ علاقه عمومي به شركت در ورزشهايي كه بيشتر جنبه سرگرمي دارد درآنها افزايش يافته است. بعضي افرادي كه در ورزشهاي آماتوري شركت ميكنند آرزو دارند كه روزي به عنوان ورزشكار حرفه اي ، مربي و يا مسؤول يك مؤسسه ورزشي به كار پرداخته و از اين راه درآمد خوبي كسب كنند. اما از اين ميان عده كمي شانس پيشرفت داشته و موفق به گذراندن زندگي و كسب درآمد از راه  ورزش ميشوند. آن گروهي نيز كه در اين راه موفق ميشوند معمولا در آمدي موقتي و غير قابل اطمينان و پيشگوئي دارند،‌ بنابراين داشتن راهي فرعي براي گذران زندگي الزاميست. اين راه فرعي براي بسياري از ورزشكاران به صورت مربيگري آماتورها، آموزش و مديريت .ورزش در دبيرستانها ، كالجها و دانشگاهها و نيز مربيگري  در كلوپهاي ورزشي ميباشد.

ادامه خواندن ورزشكاري ،‌مربيگري ، داوري و مشاغل وابسته
Share

مراقبت پرواز

ماهيت كار

سيستم كنترل پرواز از شبكه بزرگي از افراد و تجهيزات تشكيل شده است كه تامين كننده امنيت پرواز براي هواپيماهاي تجاري و خصوصي ميباشد. متخصصين مراقبت پرواز حركات ترافيك هوائي را به نحوي هماهنگ ميكنند كه هواپيماها همواره در فاصله امني از هم قرار داشته باشند.اگر چه هدف اصلي آنها امنيت ميباشد اما متخصصين مراقبت پرواز بايد هواپيما ها رانيز به شكلي هدايت كنند تا تاخير را به حد اقل برسانند.بعضي ترافيك فرودگاه را كنترل ميكنند و بعضي ديگر هماهنگ كننده پروازهاي بين فرودگاهي ميباشند.   

ادامه خواندن مراقبت پرواز
Share