بایگانی دسته: رايانه

آنچه بايد در رابطه با اينترنت همراه بدانيد

مودم همراهمدتي است كه  در همه جاي اين دنياي وب، تبليغات گاه و بيگاه اغوا كننده اي در رابطه با اينترنت همراه روي مونيتور شما نقش مي بندد و شما را وسوسه مي كند كه از اين تكنولوژي بظاهرپيشرفته، بيشتر سر در بياوريد.

ادامه خواندن آنچه بايد در رابطه با اينترنت همراه بدانيد
Share

آنچه بايد درابطه با امنيت كار با رايانه بدانيد

جرائم رایانه ای و فنون کشف آن
در این مقاله درباره زمینه هایی بحرانی از شرارت ها در صنعت IT صحبت می شود و خواهیم گفت که در دنیای امروز متخصصان امنیت فضای مجازی چگونه با آن مبارزه می کنند.

ادامه خواندن آنچه بايد درابطه با امنيت كار با رايانه بدانيد

Share

پنج كليد رمزنگاري مؤثر در ارتباطات ايمن

تکنیكهاي رمزنگاري پیچیده به راحتي از روش هاي جابه جایي یا جایگزیني استفاده نمي کند،درعوض از یك کلید محرمانه براي کنترل یك توالي طولاني از جابه جایي و جایگزیني هاي پیچیده بهره مي برد.

کليدهاي رمزنگاري و الگوريتم هاي رمزنگاري با يکديگر همکاري مي کنند تا يك متن اوليه را به يك متن رمزي تبديل کنند در اغلب موارد الگورتيم رمزنگاري ثابت و شناخته شده است و اين کليد رمزنگاري است که يك نسخه يکتا از اطلاعات رمزنگاري شده است توليد م يکنند. بخشي از انواع کليدهاي رمزنگاري طبق مجموعه مقالات و گزارشات افتا سازمان فن آوري اطلاعات ايران به شرح ذيل است:
کليدهاي محرمانه
سيستمهاي کليد محرمانه تنها از يك کليد براي رمزنگاري و رمزگشايي اطلاعات استفاده م يکنند؛ در اين شيوه رمزنگاري لازم است که هر جفت فرستنده و گيرنده اطلاعات، کليد جداگانه اي براي رمزنگاري داشته باشند و در نتيجه حفظ محرمانگي کليد بسيار اهميت دارد.

ادامه خواندن پنج كليد رمزنگاري مؤثر در ارتباطات ايمن

Share

آموزش الکترونیکی در جهان امروز

با گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات، فضای دومی به موازات جهان
واقعی ایجاد شده که به واقع تمام عناصر و اجزایی دنیای واقعی را در خود تکرار می کند. آموزش و به دنبال آن نهادهای آموزشی مانند مدارس و دانشگاه ها همچنان که در جهان واقعی از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند، در فضای مجازی نیز دارای اهمیت و تاثیر بسزایی در گسترش علوم و فناوری و رشد سواد اطلاعاتی و رسانه ای در دانش آموزان، دانشجویان و همه اقشار جامعه بوده اند. در فرآیند گذار به جامعه اطلاعاتی، بسیاری از پدیده ها و مفاهیم شکل تازه ای به خود می گیرند و با تغییر چارچوب، خود را با تحولات ایجاد شده سازگار می سازند.

ادامه خواندن آموزش الکترونیکی در جهان امروز
Share

ترفندهاي افزايش سرعت در ويندوز XP

بخش اول- در این مقاله قصد دارم تمامی ترفندهای موجود در حوزه افزایش سرعت را تقدیم دوستان کنم.
ابتدا چند نکته:
1. تمامی ترفندهای معرفی شده در این مقاله تست شده و از تاثیر داشتن آن اطمینان حاصل شده است. در مواردی که در تاثیر ترفند شبهه وجود داشته توضیح ضمیمه شده است. توجه کنید که الزاما نباید تاثیر هر یک از ترفندها محسوس باشد. چرا که اگر این اتفاق بخواهد رخ دهد باید سرعت رایانه شما بعد از به کار بستن تمامی ترفندها تبدیل به سرعت نور در خلا شود! البته مواردی هستند که تاثیر محسوسی دارند.
2. ترفندهای ذکر شده در این مقاله همگی در مورد ویندوز xp میباشند و مسلما به جز مواردی معدود، بقیه در ویندوز ویستا و سایر نسخههای ویندوز عمل نمی کنند.

ادامه خواندن ترفندهاي افزايش سرعت در ويندوز XP
Share