آيا محقق هستيد؟ ، آيا صاحب ايده هاي نو مي باشيد ؟ ، آيا استاديد؟ آيا دانشجوييد؟ مي دانيد از ما چه كمكي بر مي آيد؟

اينجا را كليك نماييد

تکنیک حلقه اعلی : The circle of Excellence

ارسالي از سوي: faria dosty    به بخش : ان ال پی, تکنیکهای ان ال پی, روانشناسي

به کمک این تکنیک می توانیم قدرت و توانایی خود را در انجام کارها و فعالیتهای روزمره ارتقائ ببخشیم. از ان برای تقویت و ا فزایش عملکرد روزانه استفاده می شود. به طور مثال حس می کنید که از پس کاری که به شما محول شده برنمی ایید .! یا حس می کنید که نمی توانید درس مورد نظر را برای امتحان فردا اماده کنید ! یا حس می کنید روز شاد وخوبی در پیش نخواهید داشت و درونتان اشوب است! هرگاه احساس کردید یکی از نیازمندیهای مهم و اصلی زتدگی تان کمرنگ و یا محو شده می توانید از این تکنیک استفاده کنید . به طور کلی برای ایجاد یا افزایش اعتماد به نفس , ایجاد یا افزایش انگیزه , ایجاد یا افزایش تمرکز, ایجاد یا افزایش شادی , ایجاد یا افزایش قدرت و شجاعت و…می توان از ان استفاده کرد. در واقع به کمک این تکنیک می توانیم دوباره شارژ روحی و جسمی شویم.تکنیک حلقه اعلی نیز بر پایه انکراژ بنا شده است.

ادامه مطلب…
Share

تکنیک وضعیت اعلی The state of excellence

ارسالي از سوي: faria dosty    به بخش : ان ال پی, تکنیکهای ان ال پی, روانشناسي

The state of excellence سیستم عصبی خودکار انسان شامل دو قسمت سمپاتیک و پارا سمپاتیک می باشد که این دو سیستم همواره باید با هم در تعادل باشند . در مواقع لازم سیستم پاراسمپاتیک به کمک سیستم سسسمپاتیک می اید و شرایط فرد به حالت عادی برگردد. زمانی که بدن از حالت روحی و روانی ایده ال خارج می شود پاراسمپاتیک وارد عمل شده و از فشارهای وارده بر بدن جلوگیری می کند. تا بدن شخص دوباره به وضعیت تعادل و ارامش برسد در علم فیزیک به این حالت اینرسی گویند یعنی همه اجسام تمایل به حفظ حالت قبلی خود را دارند.

ادامه مطلب…
Share

تکنیک گفتگوی بین قسمت ها

ارسالي از سوي: مدير سايت    به بخش : ان ال پی, تکنیکهای ان ال پی, روانشناسي

حتما بارها برایتان پیش امده است که بخواهید یک کاری را انجام بدهید ولی ذهنتان می گوید: نمی توانی یا نمی شود یا موفق نمی شوم یا باشد برای بعد. یا اینکه برای خرید وسیله ای بر سر دو راهی بمانید و قدرت انتخاب بین دو گزینه را نداشته باشید؟ یا اینکه در حال انجام معامله ای هستید و یک چیزی در ذهنتان مداوم می گوید انجام معامله ممکن است به ضررتان باشد. و شک و دو دلی به دلتان بیفتد. یا اینکه تصمیم به ترک عادتی بگیرید مثل ترک سیگار . ترک وسواس ویا ترک پرخوری. ولی در همان حال قسمتی از ذهنتان می گوید که این کار عملی نخواهد بود. و در نهایت در تصمیم خودتان دچار تردید شوید ادامه مطلب…

Share

تکنیک آنکراژ Anchoring یاتکیه گاه ذهنی

ارسالي از سوي: faria dosty    به بخش : ان ال پی, تکنیکهای ان ال پی, روانشناسي

آنکراژانکراژ به معنای لنگر انداختن است . هنگامی که ما با دیدن و یا لمس کردن و یا بوییدن چیزی به یاد یک خاطره ای قدیمی در ذهنمان می افتیم , در واقع یک انکراژ اتفاق افتاده است . همانند یک کشتی که به هنگام ایستادن لنگر می اندازد, ما نیز به کمک ان معرف خاص , برای به روی سطح امدن خاطره یا حس خود ,لحظه ای در ذهن مان می ایستیم تا کاملا ان خاطره را به یاد بیاوریم .

آیا برایتان تا به حال پیش امده است که اتفاقی را ببینید و در ذهنتان بیاید که قبلا مشابه اش را دیده اید؟ یا مثلا صدایی را بشنوید و به یاد بیاورید که قبلا ان صدا را شنیده اید؟ یا به مکانی بروید و به یاد بیاورید که قبلا انجا رفته ایید ؟زمانی این تشابهات خاطرات رخ خواهد داد که ان رویداد یا خاطره قبلی , با تمام حواس پنجگانه تان( حس بینایی, شنوایی, لامسه, بویایی و چشایی ) عجین شده باشد. تا کاملا در ذهن ناخوداگاهتان تثبیت شود. بنابرا ین شما با دیدن مشابه آن رویداد و خاطره , سریعا به یاد می اورید که قبلا مشا به اش را دیده اید.

ادامه مطلب…

Share

تکنیک swish (جا به جایی)

ارسالي از سوي: faria dosty    به بخش : ان ال پی, تکنیکهای ان ال پی, روانشناسي

 تکنیک swish یکی دیگر از تکنیک های کاربردی NLP ( برنامه ریزی عصبی کلامی ) است. این تکنیک زیر شاخه submodalite یا همان فراتر از واقعیت است .

نحوه شکل گیری رفتارما ابتدا اطلاعات را از طریق حواس پنجگانه از محیط بیرون دریافت می کنبم این اطلاعات وارد ذهن شده و در مرحله بعدی با گذشتن از یک سری از فیلترهاحذف تحریف یا تعمیم داده می شود سپس یک تفسیر درونی از اطلاعات دریافت شده در ذهن ما شکل می گیرد. سپس این تفسیر درونی حالت یا احساسی را در ما ایجاد می کند که بر حسب نوع اطلاعات مثبت یا منفی باعث به وجود امدن عکس العملی در بدن ما می شود و در نهایت رفتاری از جانب ما سر می زند . NLP این امکان را به ما می دهد تا با برسی فیلتر های موثر در فرایند شکل گیری یک رفتار , بتوانیم برنامه ریزی مجدد و آگاهانه ای در ذهن مان انجام دهیم تا در نهایت رفتار مطلوب حاصل شود. ادامه مطلب…

Share