نرخ طلا و ارزدلار آزادیورو آزادپوند آزاددرهم امارات آزاد

RSS Feed Widget

NerkhBox


تحلیل و مباحثه سهام در چت روم کانون

هر روز در همفکران کانون
تحلیل و مباحثه سهام در چت روم کانون
به جمع ما دراتاق بورس چت روم کانون بپیوندید و نظرات و پیشنهادات تان را با دیگران به اشتراک بگذارید(رایگان)


پیشتازی بورس از سکه و ارز

بورس تهران با کسب بازدهی 7.2 درصدی در فرودین ماه توانست بهترین عملکرد ماهانه را در مقایسه با سایر بازارها از خود به نمایش گذاشته و از بازارهای رقیب خود پیشی بگیرد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

شاخص بورس ۱۸۸ واحد افت کرد

در جریان معاملات اولین روز دومین ماه سالجاری شاخص بورس با افت ۱۸۸ واحدی به ارتفاع ۶۶ هزار و ۸۲۸ واحد سقوط کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار پول(poolpress.ir)، در جریان معاملات اولین روز اردیبهشت امسال تعداد ۴۳۹ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۰۵ میلیارد تومان جابجا شد و شاخص بورس با افت ۱۸۸ واحدی به ارتفاع ۶۶ هزار و ۸۲۸ واحد سقوط کرد.

نمادهای معاملاتی پارسان، اخابر و تاپیکو نیز بیشترین اثر منفی را بر روند حرکتی نماگر بازار سهام داشتند و نمادهای حکشتی، وبانک و بترانس با رشد خود مانع ریزش بیشتر دماسنج بازار سهام شدند.

انتهای پیام

نوشته شاخص بورس ۱۸۸ واحد افت کرد اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

آخرین تغییرات‌ شاخص بورس 1 اردیبهشت

به گزارش اقتصاد آنلاین، از این پس می‌توانید آخرین تغییرات شاخص بورس، 30 شرکت بزرگ، آزاد شناور، بازار اول، بازار دوم و صنعت را در این خبر مشاهده کنید.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

شاخص بورس بازهم فاز منفی داشت

بورس تهران که از نیمه دوم فروردین ماه روند نزولی در پیش گرفته است، دومین ماه سال را نیز با کاهش قیمت و افت تقاضا آغاز کرد و روند نزولی به خود گرفت.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

توافق هسته ای احتمالی ایران و تأثیر آن بر قیمت جهانی نفت - فروردین 94

ایران در حال حاضر نزدیک به 1.1 میلیون بشکه در روز نفت صادر می کند در حالی که میزان صادرات تا پیش از تحریم های سال 1391 نزدیک به 2.5 میلیون بشکه در روز بود. بعد از توافق 13 فروردین در لوزان سوئیس، احتمال رسیدن به توافق نهایی افزایش یافته که یکی از پیامدهای آن برداشته شدن تحریم های مربوط به صادرات نفت ایران خواهد بود. این موضوع به معنی ورود منبع تازه ای از عرضه بوده و موجب حدس و گمان هایی درمورد پیامد رفع تحریم ها بر قیمت نفت شده است.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

تزریق مجدد نقدینگی به بازارهای مالی توسط بانک مرکزی چین

چکیده: بانک مرکزی چین برای دومین بار پیاپی اقدام به کاهش سطح ذخایر پولی که بانکهای چینی باید نزد بانک مرکزی نگهدارند نمود. به گزارش TSEpress   به نقل از ارانیکو...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

سه شنبه 1 اردیبهشت صبح

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

بازار متعادل باز شده و سهمها هنوز روی حمایتهای اصلی با مثبت کوچک معامله میشوند. هیجان وبصادر کمی بیشتر است. کلا هرزمان که بازار متعادل شود و بخواهدنوسان بدهد سهمهایی که افت بیشتر داشته اند در اولویت سرمایه گذاری قرار میگیرند. حقوقی پترول با عرضه زیاد تلاش میکند که امروز هم سهم را کنترل کند احتمالا امروز یا فردا هم میخواهند یک بلوک دیگر معامله کنند. شتران هم برای تعدیل متوقف شد. بازار منتظر نقدینگی های بزرگتر است و هیجان ها پایدارنیست.

10:00 تا 11:00

شاخص رفت زیر67هزار واحد. شپنا هم برای تعدیل متوقف شده. وضعیت متعادل و گاهی منفی است ولی منفی ها آنقدر پرشتاب نیست که نگران شویم.

11:00 تا 12:30

شپنا و شتران تعدیل مثبت دارند.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

"سه شنبه اول اردیبهشت 94" <<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار بورس حين معاملات <<

<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<<<   "سه شنبه

 صبح شما شما همراهان هميشگي بورس نگار بخير، با ما همراه باشید ...

پیش از شروع:
 اولین ماه از سال 94 در شرایطی روز گذشته به پایان رسید که بورس تهران در این ماه دو رویه متفاوت و حتی متناقض را تجربه کرد. بررسی‌های «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد عملکرد بورس تهران در فروردین‌ماه در دو دوره مجزا قابل طبقه‌بندی است؛ دوره اول که از 5 فروردین‌ماه تا هفدهم این ماه ادامه یافت با رشد 3/ 13 درصدی شاخص کل همراه بود که یکی از بهترین رشدهای این بازار در تاریخ معاملات آن بود. در مقابل از 18 فروردین‌ماه تا آخرین روز ماه فروردین شاخص کل 4/ 5 درصد زیان را تجربه کرد تا در مجموع سود بازار در این ماه به 2/ 7 درصد برسد. این در شرایطی است که در بازار ارز طی این مدت شاهد رشد تنها 1/ 0 درصدی قیمت و در بازار سکه رشد 7/ 2 درصدی بهای فلز زرد بودیم ...

تایم ابتدايي:
 دونماد هرمز و شپنا در بازار صف خرید قابل توجه داشتند که شپنا برای تعدیل سود قبل استارت بارار متوقف شد  // در این لینک بخوانید: پشت‌پرده درخواست افزایش قیمت خودرو // در این لینک بخوانید: گمانه زنی جدید مونیز وزیر انژری آمریکا درباره زمان رفع تحریمهای ایران // ...

تایم مياني:

امروز هم وضعیت بازار چنگی به دل نمیزند شاخص تا اینجا 96 واحد منفی است و به کانال 66 هزاری سقوط کرده // در این لینک بخوانید: احتمال گفتگوهای منطقه ای ایران با آمریکا //  نمادهاي معاملاتي همراه، خعتبار، دعبيد، شتهران، قشكر، قنيشا، فرآور بازگشایی و آماده انجام معامله می باشند. // بسته شدن سلسله وار نمادهای پالایشی که اکثرا هم حرف از تعدیل منفی شان است اندک انگیزه موجود در بازار را هم کشت // نکته اصلی که در گزارشات این گروه عنوان میشود تعدیل منفی سال مالی 93 و تعدیل مثبت برای سال جاری است که بار منفی گزارشات را کم کند //  ...
 

تایم پاياني:

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد که طرح پیشنهادی بانک مسکن برای افزایش وام خرید مسکن به ۶۰ میلیون تومان با نظر موافق در حال بررسی است.// کاهش شاخص به 127 واحد رسید // در این لینک بخوانید: تاثير لغو تحريم‌ها بر تقاضاي مسكن  // هرچند شاخص روی 66835 واحد بکارش خاتمه داد ولی بازار امروز بدلیل توقفات پالایشها دچار تنش در تصمیم گیری شده البته همانطور که در تایم قبل گفته شد  احتمال اینکه گزارشات سال 94 پالتیشیها مثبت باشد زیاد خواهد بود //... 


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران سه شنبه مورخ 1 اردیبهشت 1394

ساعت 8 و 25 دقیقه: روز گذشته شاهد یکروز منفی روانی بودیم! منفی که توجیه و تحلیل منطقی پشت آن نبود! شاید به همین دلیل است که اکثر کارشناسان و فعالان بورسی اعتقاد دارند که بازار بورس تهران از تحلیل خارج شده است! اما تنها موضوع نگران کننده ای که روز گذشته شاهد آن بودیم، کاهش چشمگیر ارزش روزانه معاملات بود. موضوعی که باید آن را جدی گرفت! روز گذشته در خصوص شیفت کردن کلیت بازار به سمت نوسانگیری صحبت کردیم. عاملی که به ناپایداری شرایط فعلی دامن زده است. این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا میکند که در این بازار، حتی شاهد نوسانگیری شرکتهای حقوقی هستیم! شاخص کل بورس تهران امروز در آستانه سقوط به کانال 66000 واحدی قرار گرفته است. میتوان امیدوار بود حمایتی که در این کانال در انتظار نشسته است، شاید بتواند نجات دهنده باشد! از فردا نیز دور جدید مذاکرات در جهت تدوین متن توافق هسته ای آغاز خواهد شد. موضوعی که متاسفانه هنوز بازار به آن حساسیت نشان می دهد و در برابر آن احتیاط پیشه میکند! حمیدرضا هستم در خدمت دوستان 

 

ساعت 9 و 00 دقیقه: به نقل از علی: توقف های امروز 1 اردیبهشت ماه == امروز نمادهای معاملاتی قند لرستان و کشت و صنعت پیاذر به منظور برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده جهت تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف خواهند شد. 

 

ساعت 9 و 15 دقیقه: به نقل از علی: بموتو پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ دوره ۶ ماهه (حسابرسی نشده)۸۸۴ریال اعلام کرد که نسبت به اخرین گزارش تعدیل منفی ۴ درصدی داشته است/شرکت در ۶ ماهه نخست برای هرسهم ۲۶۲ریال سود ساخت و به ۳۰ درصد از پیش بینی هایش رسید. 

 

ساعت 9 و 20 دقیقه: به نقل از علی: شپاکسا پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۹/۳۰ دوره ۳ ماهه (حسابرسی نشده)۸۸۵ ریال اعلام کرد که نسبت به اخرین گزارش تغییری نداشته است/شرکت در ۹ ماهه نخست برای هرسهم ۱۱۰ریال سود ساخت و به ۱۳ درصد از پیش بینی هایش رسید. 

 

ساعت 9 و 50 دقیقه: به نقل از علی: دو نماد “شپنا” و “شتران” در حالی پیش از شروع معاملات امروز متوقف شدند که یک مقام مسئول در پالایش نفت تهران به خبرنگار ما گفت: تعدیل مثبت سود هر سهم در بودجه سال مالی ۹۴ نسبت به سال ۹۳ علت این توقف نماد می باشد.وی افزود: در حالی اطلاعات جدید مالی شرکت به بورس ارایه شده و احتمال دارد طی روز جاری این اطلاعات روی سامانه کدال منتشر گردد.این منبع آگاه میزان این تعدیل مثبت سود “شتران” را بالای ۲۰ درصد عنوان کرد. گمانه زنی ها حاکی از آن است که علت توقف نماد “شپنا” نیز بابت اعلام تعدیل مثبت می باشد.گفتنی است “شتران” و “شپنا” در آخرین پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۳ را طبق قیمت های اعلامی از سوی پالایش و پخش ۵۲۷ و ۶۳۶ ریال پیش بینی کرده بودند.براساس این گزارش، دیروز در حالی نماد “شبندر” متوقف شد که یک مقام مسئول در امور سهام این مجموعه علت آن را برخلاف “شتران” تعدیل منفی سود هر سهم عنوان کرده بود. 

 

ساعت 10 و 10 دقیقه: به نقل از علی: مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد که طرح پیشنهادی بانک مسکن برای افزایش وام خرید مسکن به ۶۰ میلیون تومان با نظر موافق در حال بررسی است. 

 

ساعت 10 و 30 دقیقه: به نقل از علی: افزایش 5 درصدی اولین پیش بینی سود سال 94 "بانک سینا"== وسینا اولین پیش بینی سود سال 94 خود را 249 ریال اعلام کرد که افزایشی 4.6 درصدی را نسبت به پیش بینی سال قبل نشان می دهد سرمایه بانک در این اطلاعیه 10،000 میلیارد اعلام شده است همچنین شرکت پیش بینی سود 94 تلفیقی خود را نیز مبلغ 249 ریال اعلام نموده است. 

 

ساعت 11 و 00 دقیقه: به نقل از علی: فارس در گزارش خود سود هر سهم سال مالی منتهی به ۳۱/۳/۹۴ را بر طبق عملکرد ۹ ماهه ۲٫۰۸۶ ریال اعلام کرد که نسبت به پیش بینی قبلی تغییری نداشت. شرکت همچنین در دوره ۹ ماهه به ازای هر سهم ۲۴۸ریال معادل ۱۲درصد پوشش داده است. 

 

ساعت 11 و 15 دقیقه: به نقل از علی: تیپیکو در گزارش خود اولین پیش بینی سال مالی منتهی به ۳۱/۲/۹۵ مبلغ ۱٫۰۹۱ ریال بابت هر سهم در نظر گرفته که نسبت به پیش بینی سال مالی ۹۴ با ۱۳ درصد افزایش همراه است. 

 

ساعت 12 و 00 دقیقه: در شرایطی که تا نهایی شدن توافق هسته‌ای ایران و غرب، هنوز دو سه ماه باقی‌مانده، برخی شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز خارجی از فرصت «بیانیه لوزان» استفاده کرده و از همین حالا به دنبال فراهم کردن مقدمات همکاری با همتایان ایرانی خود هستند. در این بین، «هیات تجاری صنایع خودرو و قطعه اسکاندیناوی» اوایل هفته جاری به ایران آمد تا ضمن بازدید از برخی واحدهای مهم خودروسازی و قطعه‌سازی کشور در جاده مخصوص کرج، از فرصت به وجود آمده برای حضور در یکی از بازارهای بزرگ خاورمیانه استفاده کند. این هیات تجاری که اعضای انجمن قطعه‌سازان سوئد را نیز به همراه داشت، در طول سفر خود به ایران، از شرکت‌هایی مانند مگاموتور و ایساکو بازدید کرد و در نهایت نیز میزبان انجمن قطعه‌سازان کشور شد تا مقدمات شراکت با ایرانی‌ها را فراهم بیاورد. آن‌طور که عضو هیات‌مدیره انجمن قطعه‌سازان، در گفت‌و‌گو با «دنیای اقتصاد»، می‌گوید، انجمن قطعه‌سازان سوئد، در اروپا از اعتبار خوبی برخوردار بوده و در کشورهایی مانند برزیل و چین سرمایه‌گذاری انجام داده است و حالا نیز می‌خواهد در ایران اقدام به فعالیت و سرمایه‌گذاری کند. به گفته محمدرضا نجفی‌منش، در حال حاضر شرکت‌های معتبری عضو انجمن قطعه‌سازان سوئد هستند و به کشورهای مختلف دنیا صادرات دارند و کیفیت محصولات ولوو و اسکانیا (دو شرکت سوئدی) به‌خوبی نشان‌دهنده سطح کیفی آنها است. نجفی‌منش می‌گوید که این انجمن در حال مطالعه روی بازار ایران بوده و قرار است در آینده جلسات مشترکی میان آنها و قطعه‌سازان ایرانی برگزار شود تا در نهایت سوئدی‌ها به سرمایه‌گذاری در کشور ترغیب شوند. وی تاکید می‌کند که امکانات و خطوط تولید قطعه‌سازی کشور خارج از تصور سوئدی‌ها بوده و از همین رو آنها راغب به فعالیت در ایران شده‌اند. 

 

ساعت 12 و 29 دقیقه: بازار امروز نیز با افت 181 واحدی به کار خود پایان میدهد. ارزش معاملات با زور معاملات عمده و بلوکی، به سختی به مرز 100 میلیارد تومن رسید. از مهمترین اتفاقات امروز، درخواست شفاف سازی سازمان از فولاد هرمزگان جنوب است که با سود 1 ریالی، ارزش بازار آن امروز دقیقا 2 برابر ذوب آهن اصفهان شده است! 

 

ساعت 12 و 30 دقیقه......................بازار بسته شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

سقوط شاخص بورس در ساعات اولیه معاملات

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران با ادامه روند منفی از روز گذشته، امروز با ۹۵ واحد ریزش به کانال ۶۶ هزار واحدی سقوط کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار پول(poolpress.ir)، در ساعات اولیه معاملات امروز تعداد ۲۲۲ هزار و ۳۶۳ سهم اوراق بهادار به ارزش ۴۲۰ میلیارد و ۷۹۹ هزار ریال در ۱۹ هزار و ۴۳۱ نوبت معاملاتی داد وستد شد.

شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با کاهش ۳۳ واحدی به ۲۸ هزار و ۶۴۰ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) با کاهش ۰.۸۰ واحدی به ۱۰ هزار و ۱۶۸ واحد، شاخص بازار دوم با کاهش ۱۴۷ واحدی به ۱۳۳ هزار و ۵۴۴ واحد رسید.

پربیننده‌ترین نماد معاملاتی امروز را بانکی‌ها تشکیل می‌دهند و بیشترین تاثیر منفی را در شاخص نماد گسترش نفت و گاز پارسیان و بیشترین تاثیر مثبت را نماد سرمایه‌گذاری توسعه ملی دارد.

روند منفی شاخص در این روزها همچنان ادامه دارد و به عقیده‌ی مسولان و کارشناسان بازار سرمایه به دلیل بروز رفتار هیجانی سهامداران و خیل عظیمی ار عرضه‌های اولیه باید این روزها برای بازار پیش بینی می‌شد زیرا تا تحولات اقتصادی ایجاد نشود و مشکلات بهبود پیدا نکند نمی‌توان انتظار بهبود شرایط را داشت.

علاوه بر این، بازار سرمایه متاثر از شرایط اقتصادی است و هرگونه تحول اقتصادی من جمله نرخ ارز، قیمت نفت، مذاکرات هسته‌ای و نرخ سود بانکی در شرایط این بازار تغییراتی را ایجاد می‌کنند.

پس شاید بهتر باشد به جای اینکه با رفتار هیجانی و سپس با رفتن در صف فروش، سهامداران مقداری منطقی‌تر و با دیدی تخصصی‌‌تر به بازار سرمایه نگاهی بیندازند و بازار سرمایه را به عنوان بازاری پربازده در بلندمدت انتخاب کنند.

انتهای پیام

نوشته سقوط شاخص بورس در ساعات اولیه معاملات اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

رتبه‌ جهانی خودروسازی ایران

چکیده: خودروسازی ایران در حالی این روزها به موتور محرک اقتصاد کشور تبدیل شده که رتبه آن در دنیا نیز صعود کرده و «ایران» هم‌اکنون هجدهمین سازنده بزرگ خودرو در...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

tsetmcبورس تهران حمایت کنید مسئولان

/سلام دیده بان


/شپنا برای تعدیل متوقف شد


/غالبر هم سرصبح متعادل شد البته بعد از یک رشد جانانه


/شاخص کل فعلا سرصبح منفی است چون لج ولج بازی وپنهان شدن نقدینگی در کنج بانکها عامل اصلی چنین وضعی است این پولها در اختیار سرمایه گذارانی است که با پشتوانه همین سپرده های بانکی وام های کم بهره میگیرند وقسط ها را پرداخت میکنند


/ایران خودرو مقاومت بالای 3200ریال حمایت بالای 2400ریال الان در محدوده 2800ریال.....


سود سپرده مساوی است با کسب سود مشخص

اخذ وام مساوی است با پرداخت قسط مشخص

فرض کنید قسط پرداخت وام از سود سپرده کمتر است

در این وضعیت نقدینگی اصلی حفظ میشود

با وام خانه یا اپارتمان خریده میشود

بعد 5 سال یاکمتر یا بیشتر نقدینگی ازاد میشود

 


/عرضه در نمادرتاپ محدود شده است وقتی عرضه محدود میشود سهم به ثبات میرسد البته اگر عرضه ناخواسته ای در راه نباشد همه سهم ها همین وضعیت را دارند


/وقتی بلاگفا نیم ساعت قطع میشود چاره ای جز صبر نیست ومشکل بورس هم حل شدنی نیست چون نقدینگی عنصری کم یاب در بدنه بورس شده است


/احتمالا کاهش دو درصد سود سپرده اثر محدود مثبتی بر روی بازار خواهد گذاشت/ فرصت خرید9 سهم است وفرصت فروش با سود فقط یک سهم .این جمله را برای اولین بار در دوران بورسی خود می خوانید در چنین بازاری شکا ر یک سهم کار سختی است ولی شدنی


/سهمی که در وضعیت9 نمادمنفی 1نماد مثبت قرار میگیرد شبیه رتاپ است هرچه پایین تر می اید عرضه کمترو کمترو کمتر میشود تا اینکه حتی یک فروشنده پیدا نمیشود منظور همین امروز این اتفاق نمی افتد ممکن است روزهای اینده این اتفاق بیفتد

مطلب دوم اینکه از ان سهم باید زمانی که واقعا در کف است فرض غالبر 1200ریالی افراد معتبر ومطلع حمایت روانی کنند من هفته پیش از غالبر حمایت کردم چون به صعود  اعتقاد داشتم.....ولی هیچ وقت از هیچ سهم موجی سفته بازی اماتور صفت کوفی مسلک حمایت نمیکنم


/دامین ممکن است مقدار محدودی اصلاح قیمت کند ولی این سهم در اینده جهش قیمت خواهد داشت الان عده ای هرچه سهم افت میکند در پله های قیمتی متفاوت می خرند


/وساپا الان 1121ریال است این سهم در 1050ریال یک محدوده خرید مناسب است


/در یک نگاه ثفارس فعلا خریدار ندارد البته تا این ثانیه وثانیه دیگر بورس معلوم نیست چون فعلا بازار کاهوبازار است


/فملی چرا صف فروش است چون تا دلت بخواهد داخلش سهام دار هیجان باز دارد


/ذوب بخت صعودش تمام شده وبخت نزولش مانند سفره باز شده است حمایت 1600و1500ریال یحتمل واحتمالات است


/تا پیکو السلام وعلیک 2200ریال


/هرمزسهم بازی بدون پشت پرده نبود یک رانت اطلاعاتی پشتش خوابیده بود ونقشه ای با محاسبه برایش کشیده بودند الان هنوز صف خرید است فروشنده مضطرب خریدار هم مضطرباما هوس هیجان لذت مخلوط با هم مقصد 2000ریال هم پای جلو دار


/نماد دارو هروقت دچار سکوت خرید وفروش میشود با 500ریال رشد روبرو میشود


/

بورس پرس خبر می دهد:

 

علت توقف نماد "شپنا" مشخص شد/ بازگشت دو پالایشگاه بورسی در یک روز

 

علت توقف نماد پالایشگاه اصفهان تعدیل مثبت اعلام شد و قرار است این شرکت امروز به سازمان بورس گزارش دهد تا فردا یا شنبه نماد این شرکت و پالایشگاه بندرعباس همزمان بازگشایی شود.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی توقف دیروز نماد معاملاتی پالایشگاه بندرعباس به دلیل حذف دو فرضیه از 4 فرضیه اعلامی و تعدیل منفی سود 93 در عملکرد واقعی 93 و اعلام سود 94 ، امروز نیز نماد دو پالایشگاه اصفهان و تهران هم قبل از شروع معاملات بسته شد تا برخی از احتمال تعدیل منفی و برخی هم از تعدیل مثبت این دو شرکت سخن بگویند.

 

براساس این گزارش، پیگیری های بورس پرس از مسئولان مربوطه نشان می دهد علت توقف نماد پالایشگاه اصفهان ناشی از اعلام افزایش سودآوری سال گذشته این شرکت به سازمان بورس و توان تعدیل مثبت تا 28 درصدی است.

 


/

بورس پرس خبر می دهد:

 

علت توقف نماد"شتران" هم مشخص شد/ افزایش سود ۹۴ نسبت به ۹۳

 

علت توقف نماد پالایشگاه تهران ناشی از افزایش سود ۹۴ نسبت به ۹۳ این شرکت فرابورسی اعلام شد.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی توقف نماد معاملاتی دو پالایشگاه تهران و اصفهان در قبل از معاملات امروز بازار سهام ، برخی از تعدیل مثبت و برخی از تعدیل منفی این دو شرکت به دلیل تعدیل منفی پالایشگاه بندرعباس سخن گفتند.

 

در این رابطه مشخص شد که پالایشگاه اصفهان گزارش تعدیل مثبت تا 28 درصدی را آماده ارایه به سازمان بورس کرده است.

 

پیگیری های بورس پرس از علت اصلی توقف نماد پالایشگاه تهران هم نشان داد که این شرکت سود هر سهم سال مالی را تغییری نداده اما اولین سود 94 را بیش از 20 درصد و کمتر از 30 درصد در نظر گرفته و گزارش های مربوطه را هم به سازمان بورس ارایه کرده است.

 

به این ترتیب، در شرایطی طی دیروز و امروز نماد این سه پالایشگاه بسته شده که دو پالایشگاه بندرعباس و تهران ، اطلاعات لازم را ارسال کرده اند و قرار است اطلاعات پالایشگاه اصفهان هم امروز ارایه شود تا نماد معاملاتی این سه شرکت همزمان در یک روز ، طی فردا یا شنبه بازگشایی شود.

 


/منبع وبلاگ بورس تهران

 

بورس تهران سه شنبه مورخ 1 اردیبهشت 1394

ساعت 8 و 25 دقیقه: روز گذشته شاهد یکروز منفی روانی بودیم! منفی که توجیه و تحلیل منطقی پشت آن نبود! شاید به همین دلیل است که اکثر کارشناسان و فعالان بورسی اعتقاد دارند که بازار بورس تهران از تحلیل خارج شده است! اما تنها موضوع نگران کننده ای که روز گذشته شاهد آن بودیم، کاهش چشمگیر ارزش روزانه معاملات بود. موضوعی که باید آن را جدی گرفت! روز گذشته در خصوص شیفت کردن کلیت بازار به سمت نوسانگیری صحبت کردیم. عاملی که به ناپایداری شرایط فعلی دامن زده است. این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا میکند که در این بازار، حتی شاهد نوسانگیری شرکتهای حقوقی هستیم! شاخص کل بورس تهران امروز در آستانه سقوط به کانال 66000 واحدی قرار گرفته است. میتوان امیدوار بود حمایتی که در این کانال در انتظار نشسته است، شاید بتواند نجات دهنده باشد! از فردا نیز دور جدید مذاکرات در جهت تدوین متن توافق هسته ای آغاز خواهد شد. موضوعی که متاسفانه هنوز بازار به آن حساسیت نشان می دهد و در برابر آن احتیاط پیشه میکند!

http://tsetmc.blogfa.com/


/

  سه شنبه ۱ اردیبهشت۱۳۹۴ ساعت: 11:51 توسط:بزرگمهر
با سلام و درود بر اقا حامد و سایر گردانندگان این وب
- امسال بورس کنشگرایی معمول خود را ندارد زیرا : 1- سال انتخابات مجلس است و2- بازار سرمایه مانند سال های قبل لیدر ندارد
- آقا حامد گل شما انتقاد های درستی نسبت به سیستم بانکی و بحث بهره بانکی دارید ولی چقدر خوب می شد که اگر این انتقاد ها در قالب های اقتصادی مطرح می شد تا ایجاد سوء برداشت نکنند. اگر آمار مراجعه کنندگان به سایت تان را در نظر بگیرید و سری هم به سایت های پولی بزنید متوجه می شوید که سایت شما کم مشتری نیست و خیلی از سایت ها هم مطالب این سایت را به عنوان خبره ویژه می فروشند. بنابر این طرح انتقاد های نسبت به نظام بانکی شاید بتواند قدری به بازار آشفته پول در ایران سامان بدهد. یک نظام بانکی سالم در واقع تعیین کننده رشد اقتصادی است و اگر اقتصادی ناسلام است بی تردید علت آن را باید در نظام بانکی جست. چنانچه بحث بهره بانکی بر اساس اصل بنیادی بازار یعنی عرضه و تقاضا تنظیم نشود و دستوری گردد، قضیه پیچیده می شود و وام به نرخ دستوری گیر همه کسی نمی اید و حالت زیر میزی پیدا می کند. کسانی هم که بتوانند با رابطه بازی وام های کلان را به نرخ دستوری بگیرند ، بخش قابل توجهی از آن وام را وارد بازار پول غیر رسمی می کنند و بهره های آنچنانی با تضمین های سفت و سخت از مردم می گیرند و در نتیجه غیر شفاف شدن بازار پول نیروها و عامل های اقتصاد نیز سلامت و کارایی خود را از دست می دهد، میزان تورم واقعی غیر قابل محاسبه می شود و کلی مشکلات جورواجور برای کشور ایجاد می گردد در این گل آلود شدن آب ، سود جویانی هستند که به ثروت های نجومی نامشروع می رسند بی آنکه هزینه ای متحمل شوند و یا مالیاتی به دولت به پردازند سری به بازار پول غیر بانکی بزنید ببینید چه خبر است هر چقدر بخواهید با بهره های توافقی آماده است

 


/


/


/


/


/


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

شنیده های بازار ۱ اردیبهشت(۲)

در نماد رانفور شنیده هایی از تعدیل مثبت در عملکرد ۱۲ ماهه ۹۳ و افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی حکایت دارد. گفته می شود آذراب در پروژه های بین المللی وارد...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

آیا قیمت گاز مصرفی نیروگاه‌ها برای صادرات برق منطقی است

دبیر کمیسیون انرژی مجلس از تشکیل کمیته‌ای برای بررسی مسائل مربوط به صنعت برق ازجمله قیمت گاز تحویلی به نیروگاه‌ها و بررسی صرفه اقتصادی صادرات برق در مقایسه با صادرات...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

آغاز فرآیند شناسایی و حذف دهکهای پردرآمد از دریافت یارانه نقدی

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نخستین جلسه امسال شورای گفتگو ، گفت: تعداد افراد حذف شده از دریافت یارانه نقدی قابل ملاحظه نیست و خبر حذف پنج گروه از...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

علت توقف دو نماد “شپنا” و “شتران” مشخص شد

نماد معاملاتی دو شرکت پالایش نفت اصفهان و تهران در حالی برای اعلام تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شدند که در پیگیری های بورس نیوز علت این توقف نمادها مشخص شد.  دو نماد “شپنا” و “شتران” در حالی پیش از شروع معاملات امروز متوقف شدند که یک مقام مسئول در پالایش نفت تهران […]
علت توقف دو نماد “شپنا” و “شتران” مشخص شد
© منبع : "ساتین"

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

دو نیمه متفاوت بورس تهران

بورس تهران سال 94 را با قدرت آغاز کرد و توانست بهترین عملکرد را در میان تمامی بازارها بر جای گذارد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

درآمد بیش از هشت هزار میلیاردی همراه اول

رئیس هیات مدیره مخابرات ایران گفت: ایران پایین‌ترین نرخ مکالمات را دارد و هیچ کجای دنیا برای یک ارتباط ساده، یک ریال پرداخت نمی‌شود. سید مصطفی سیدهاشمی رئیس هیات مدیره مخابرات ایران با بیان اینکه ۵ سال است فریاد می‌زنیم تعرفه‌های تلفن ثابت با وضعیت موجود به معنی فاتحه فرستادن بر صنعت ارتباطات است، اظهار کرد: […]
درآمد بیش از هشت هزار میلیاردی همراه اول
© منبع : "ساتین"

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

دو روی متفاوت بورس در فروردین

بورس تهران سال ۹۴ را با قدرت آغاز کرد و توانست بهترین عملکرد را در میان تمامی بازارها بر جای گذارد. این در حالی بود که بررسی دقیق‌تر عملکرد بازار سهام نشان می‌دهد ماه گذشته، دو روند متفاوت داشته است؛ به‌طوری که در روزهای ابتدایی سال (تا ۱۷ فروردین) به دنبال خوش بینی به مذاکرات هسته‌ای و انتشار بیانیه لوزان، شاخص کل توانست رشد قابل توجه ۳/ ۱۳ درصدی را به ثبت برساند و در این مدت به جز صنعت دستگاه‌های برقی، سایر گروه‌های بورسی با رشد قیمت همراه شدند. در ادامه اما، به دلیل برخی نگرانی‌ها از توافق نهایی رفتار هیجانی بورس تهران فروکش کرد و شاخص کل در دوره دوم (۱۷ فروردین تا پایان ماه) زیان ۴/ ۵ درصدی را تجربه کرد؛ در این مدت نیز عمده صنایع (۲۹ گروه بورسی) با افت شاخص همراه شدند. بنابراین، گرچه بورس تهران در مجموع، ماه پرسودی را پشت سر گذاشت، اما روند اخیر آن، نگرانی‌هایی را درخصوص آینده ایجاد کرده است. به این ترتیب، «دنیای اقتصاد» موانع و محرک‌های بورس تهران در ادامه سال ۹۴ را‌ بررسی می‌کند.
رفت و برگشت صنایع در یک ماه
همان‌طور که اشاره شد بازار سهام روند متفاوتی را در دو دوره فروردین به جای گذاشت. بررسی «دنیای اقتصاد» از عملکرد صنایع بورسی نشان می‌دهد پیرو خوش‌بینی‌ها به مذاکرات هسته‌ای و رسیدن دیپلمات‌های کشور و اعضای ۱+۵ به تفاهم سیاسی در لوزان، موجی از خریداران، به ویژه حقیقی‌ها، وارد بازار شدند و تقریبا تمام صنایع با رشد قیمت همراه شدند. در این میان، صنعت ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی تنها گروه منفی در دوره رشد قیمت‌ها محسوب می‌شود که علت آن رشد قیمت آن پیش از سال (زمانی که کلیت بازار روند منفی را سپری می‌کرد) بود. در بین صنایع مثبت اما، گروه فرآورده‌های نفتی بیشترین رشد را در این مدت تجربه کردند (رشد ۲۶ درصدی)؛ علت اصلی این رشد، ریزش شدید قیمت‌ها در این گروه در روزهای پایانی سال ۹۳ بود که پس از آن با اقبال سهامداران به علت قیمت‌های مناسب سهام همراه شد. با این حال، رشد قابل توجه گروه‌هایی مثل بانک، خودرو و سایر واسطه‌گری‌های مالی (لیزینگ‌ها) قابل توجه است که بر اثرگذاری شدید مذاکرات هسته‌ای به شدت تاکید می‌کند. در نیمه دوم ماه (۱۷ فروردین به بعد) اما، وضعیت کاملا معکوس شد و صنایع همراه با شاخص کل با افت قیمت همراه شدند. علت اصلی این امر، نظر متفاوت مقامات کشورمان با همتایان غربی آنها بود؛ در حالی که در داخل کشور، از لغو یکجای تحریم‌ها سخن گفته می‌شد، دیپلمات‌های کشورهای غربی به تعلیق تحریم‌ها و لغو مدت دار آن اعتقاد داشتند. در این شرایط، کنگره آمریکا (عموما در دست جمهوری‌خواهان این کشور است که یکی از بزرگ‌ترین‌ مخالفان توافق هسته‌ای با ایران محسوب می‌شوند) طرحی را مبنی بر نظارت بر توافق احتمالی نهایی با ایران به رای‌گیری گذاشت؛ در این رابطه، کاخ سفید هفته گذشته اعلام کرد تغییراتی در این طرح اعمال شده و اوباما حاضر است طرح جدید را امضا کند. گرچه عمده کارشناسان، بحث مذاکرات هسته‌ای را به مشکلات داخلی آمریکا نسبت می‌دهند، اما این مخالفت‌ها روند منفی بازار سهام را تشدید کرد. به این ترتیب، در نیمه دوم فروردین، از ۳۶ گروه بورسی، ۲۹ گروه روند منفی را سپری کردند. در این میان، گروه خودرو بدترین عملکرد را به ثبت رساند و زیان بیش از ۵/ ۱۰ درصدی را تجربه کرد. این موضوع نیز بار دیگر بیانگر اثر قابل توجه این عامل غیراقتصادی بر بازار سرمایه است. با این حال، برخی صنایع نظیر حمل و نقل نیمه دوم را نیز مثبت سپری کردند. این موضوع سبب شد این گروه (عمدتا تحت تاثیر نماد «حکشتی») در مجموع ماه گذشته بهترین عملکرد را به ثبت برساند و با ثبت ۷/ ۴۲ درصد رشد بازدهی کم‌نظیری را تجربه کند.
عمده این رشد ناشی از خوش‌بینی‌ها نسبت به لغو تحریم‌های کشتیرانی است و چون عمدتا عاملی روانی محسوب می‌شود، موجب افزایش نسبت قیمت به درآمد این گروه به بیش از ۳۰ مرتبه شده است. نکته دیگری که در بررسی‌های «دنیای اقتصاد» به چشم می‌خورد آن است که افت قیمت‌ها در دوره دوم مورد بررسی (۱۸ تا ۳۱ فروردین) نتوانست مجموع رشد قیمت‌ها در دوره نخست فروردین را خنثی کند. به این ترتیب، از میان ۳۶ گروه بورسی، فقط ۸ صنعت در فروردین ماه با افت شاخص همراه بودند که در مجموع ۶/ ۱ درصد ارزش کل بازار سهام را در اختیار دارند. در این میان، گروه دستگاه‌های برقی همچنان در صدر زیان‌ده‌ترین گروه‌های بورسی در سال ۹۴ قرار دارد (۶/ ۷ درصد افت در فروردین ماه).

خوب و بد پیش روی بازار سهام
در این شرایط به نظر می‌رسد مذاکرات هسته‌ای همچنان مهم‌ترین عامل اثرگذار بر بازار سرمایه باشد. در این رابطه، دیپلمات‌های کشورمان و همتایان غربی آنها از امروز در وین اتریش گرد هم می‌آیند تا بر سر جزئیات توافق نهایی مذاکره کنند. در حال حاضر، باوجود ابراز خوش‌بینی طرفین نسبت به توافق نهایی، همگی مسیر دشواری را متصور هستند. با این حال، هر نوع سیگنال جدی در این خصوص می‌تواند زمینه ساز تغییراتی جدی در بازار سهام باشد. از سوی دیگر، بحث نرخ سود بانکی یکی از موارد مهم برای بازار سرمایه محسوب می‌شود. در این رابطه، عمده اقتصاددانان کشور معتقدند، کاهش نرخ سود به نفع کلان اقتصاد کشور نیست و نباید به بهانه ایجاد رونق در بورس، به کل اقتصاد کشور صدمه زد. کاهش دستوری نرخ سود بانکی که سیاستی انبساطی محسوب می‌شود، می‌تواند آثار تورمی جدیدی ایجاد کند که مجددا موجب سفته‌بازی در بازارهایی مثل ارز و سکه شود و در نتیجه در بلندمدت به نفع شرکت‌های بورسی نیز نخواهد بود. با این حال، کاهش نرخ سود آثار مستقیمی دارد که برای بازار سهام مثبت ارزیابی می‌شود؛ از جمله این موارد می‌توان به افزایش ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران اشاره کرد که موجب جذابیت بازار پرریسکی مثل سهام می‌شود. همچنین کاهش همزمان نرخ سود و تورم می‌تواند نسبت قیمت به درآمد (P/ E) انتظاری معامله‌گران را افزایش دهد که به معنای رشد قیمت‌ها است. به عبارت دقیق‌تر، با کاهش نرخ تورم انتظار سودآوری سرمایه‌گذاران نیز کاهش می‌یابد (افراد همواره به دنبال کسب سود واقعی، سود اسمی منهای تورم هستند، بنابراین کاهش نرخ تورم باعث می‌شود با سود اسمی کمتری بتوان به سود واقعی رسید). در این شرایط اگر نرخ سود نیز پایین‌ آید (اقبال بیشتر به بازار سهام به دنبال افزایش ریسک‌پذیری) می‌توان به رشد P/ E متوسط بازار امیدوار بود. از سوی دیگر، کاهش نرخ سود بر سودآوری شرکت‌ها نیز از دو منظر اثرگذار است؛ نخست کاهش هزینه‌ها (در اختیار داشتن پول ارزان‌تر به علت پایین بودن نرخ بهره وام بانکی) و دوم افزایش تمایل به مصرف در پی یک سیاست انبساطی (افزایش فروش محصولات شرکت‌ها). به‌رغم اثرات مثبت یادشده، در صورتی که سایر عوامل (نظیر تورم) را نتوان از لحاظ کلان اقتصادی کنترل کرد، کاهش شدید و دستوری نرخ سود، برای اقتصاد کشور مناسب نخواهد بود. از جمله عوامل دیگر پیش‌روی‌ بازار سهام، مجامع سالانه است که همواره به دنبال تقسیم سودهای نقدی (DPS)، شاهد کاهش نسبت قیمت به درآمد بازار هستیم. این موضوع نیز می‌تواند در کوتاه مدت جذابیت خرید برای سهامداران ایجاد کند. همچنین تعیین نرخ خوراک گازی پتروشیمی‌ها که امید است به‌زودی انجام شود، می‌تواند عامل اثرگذار دیگری بر بازار سهام باشد (پتروشیمی‌ها بزرگ‌ترین صنعت در بورس تهران هستند که بهبود وضعیت آنها، وضعیت کلی بازار سهام را نیز تقویت می‌کند).

بورس، پیشتاز بازارهای سه‌گانه
همان‌طور که اشاره شد، بورس تهران توانست با رشد ۲/ ۷ درصدی در فروردین ماه، بهترین عملکرد را در میان بازارهای موازی به ثبت رساند و شاخص کل در رقم ۶۷ هزار و ۱۷ واحد ایستاد. در بازار ارز اما هیجانات مذاکرات هسته‌ای به خوبی کنترل شد و قیمت‌ها تغییرات شدیدی را تجربه نکردند. به این ترتیب، در پایان ماه گذشته، دلار با رشد اندک
۱/ ۰ درصدی به قیمت ۳ هزار و ۳۴۵ تومان معامله شد. از سوی دیگر بازار سکه رشد ۷/ ۲ درصدی را در فروردین ماه تجربه کرد که عمدتا به علت افزایش قیمت اونس طلا بود و در پایان، هر سکه طرح جدید به قیمت ۹۶۵ هزار تومان معامله شد.

حقیقی‌ها، چاشنی رونق معاملات
در پایان، یکی از مهم‌ترین نکات موجود در بازار سهام در فروردین ماه سال جاری، افزایش قابل‌توجه حجم و ارزش معاملات است. بررسی‌های «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد با حذف معاملات بلوکی به‌طور متوسط در فروردین‌ماه، روزانه یک میلیارد و ۷۷ میلیون سهم به ارزش ۲۱۴ میلیارد تومان معامله شد که در مقایسه با متوسط این ارقام در اسفند‌ماه، رشد حدود ۱۲۰ درصدی را نشان می‌دهد. بر‌اساس بررسی «دنیای اقتصاد»، مشارکت بالای سهامداران حقیقی مهم‌ترین عامل رونق معاملات بورس تهران بوده است؛ به‌طوری که در ماه گذشته، سهام مشارکت سهامداران خرد در معاملات، ۶۲ درصد (خرید و فروش) بود. به این ترتیب از ابتدای سال تا ۳۰ فروردین‌ماه در مجموع، ۲۴۲ میلیارد تومان نقدینگی جدید از سوی سهامداران حقیقی وارد بازار سهام شده است.

منبع: دنیای اقتصاد

نوشته دو روی متفاوت بورس در فروردین اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

ادامه روند کاهشی نرخ اوراق تسهیلات مسکن

به گزارش TSEpress   به نقل از ایرنا از روابط عمومی فرابورس ایران، معاملات آخرین روز فروردین ماه ۱۳۹۴ با خرید و فروش ۳۵۹ میلیون و ۵۸۰ هزار ورقه بهادار در ۲۳...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

شنیده های بازار ۱ اردیبهشت(۱)

طبق آخرین اخبار واصله گروه صنعتی پاکشو به علت افت بهای نفت، کاهش ۱۵ درصدی را در هزینه ها خواهد داشت و از این محل تعدیل حدودی ۳۵ درصد را...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

قیمت کنونی نفت به زیان تولید کنندگان و ثبات بازار جهانی است

۱۹:۱۵ (دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴) رئیس جمهوری با بیان این که تهران علاقه‌مند به توسعه بیش از پیش روابط با کاراکاس است، اظهار کرد: ایران از ایجاد تحرک در روابط...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

جدیدترین رتبه ایران در رشد اقتصادی دنیا

جدیدترین آمار ارائه شده از سوی صندوق بین المللی پول در مورد نرخ رشد اقتصادی ۱۵۲ کشور در حال توسعه جهان نشان می‌دهد ۸۷ کشور رشد بیشتری نسبت به ایران در سال ۲۰۱۴ داشته‌اند. این نهاد بین المللی نرخ رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۴ را ۳ درصد اعلام کرده و ایران را در رده‌بندی […]
جدیدترین رتبه ایران در رشد اقتصادی دنیا
© منبع : "ساتین"

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

روایتی از کاسبان بورسی / روزنامه های اقتصادی ۱ اردیبهشت ۹۴

مهمترین عناوین اقتصادی امروز سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ را در نیم صفحه نخست این روزنامه‌ها بخوانید:                                
روایتی از کاسبان بورسی / روزنامه های اقتصادی ۱ اردیبهشت ۹۴
© منبع : "ساتین"

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

۲ دلیل عمده رکود بورس

یک کارشناس بازار سرمایه، تردید نقدینگی برای ورود به بورس و نیز نگاه کوتاه‌مدت سهامدارن بویژه حقوقی‌ها در کسب سود را دو دلیل عمده تداوم روند کاهشی بورس عنوان کرد.  محمد قصری گفت: در شرایطی که قیمت سهام شرکتها در بورس به حد پایین خود رسیده اند و خبرهای خوبی نیز از موضوع هسته‌ای و […]
۲ دلیل عمده رکود بورس
© منبع : "ساتین"

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

چشم انداز بامدادی بازار - سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 - 21 آوریل 2015


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس از نگاه همایون دارابی>> تدام ضعف بازار با نبود نقدینگی و انگیزه

بورس از نگاه همایون دارابی>> تدام ضعف بازار با نبود نقدینگی و انگیزه


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

مشکل این روزهای بازار سهام چیست؟

مشکل این روزهای بازار سهام چیست؟


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

مجمع همراه اول برگزار شد >>> زمان دریافت سود سهام همراه اول مشخص شد

مجمع همراه اول برگزار شد >>> زمان دریافت سود سهام همراه اول مشخص شد 


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

حمایت و مقاومت نمادهای تاثیرگذار بر شاخص فرابورس

حمایت و مقاومت نمادهای تاثیرگذار بر شاخص فرابورس

hemayat حمایت و مقاومت نمادهای تاثیرگذار بر شاخص فرابورس

نوشته حمایت و مقاومت نمادهای تاثیرگذار بر شاخص فرابورس اولین بار در بورس و آموزش بورس|تحلیلها پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

قیمت اوراق مسکن چرا کم شد؟

بازار مسکن همچنان از رکود خارج نشده است، همین موضوع موجب شده تا ارزش وام مسکن نیز کاهش یابد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

پیش‌بینی بورس تا پایان هفته

یک تحلیلگر بورسی ریزش فرسایشی و عدم تحرک قیمتی در بازار سهام را زمینه ساز ریزش های بیشتر دانست و با اعلام این موضوع که کاهش نرخ سود بانکی هم نتوانست جو خوشبینی را حتی برای یک روز رقم بزند، تاثیر اجرایی شدن این مهم را در دو بازار پول و سهام تشریح کرد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس/ ناگهان،چه زود دیر شد!

با اتمام ساعات معاملات روز دوشنبه ۹۴٫۰۱٫۳۱ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۳۲۳ واحد افت به رقم ۴۹۰۷۸ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۳۴۳ واحد افزایش عدد ۱۳۳۶۹۱ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی […]
گزارش امروز بازار بورس و فرابورس/ ناگهان،چه زود دیر شد!
© منبع : "ساتین"

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

2 دلیل عمده رکود بورس

یک کارشناس بازار سرمایه، تردید نقدینگی برای ورود به بورس و نیز نگاه کوتاه‌مدت سهامدارن بویژه حقوقی‌ها در کسب سود را دو دلیل عمده تداوم روند کاهشی بورس عنوان کرد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

تحلیل ، بررسی و اخبار مهم بورس / دوشنبه ۳۱ فروردین ۹۴

شاخص کل بورس ۳۶۲ واحد نزول کرد و به رقم ۶۷،۰۱۶ واحد رسید. نمادهای مپنا با ۵۰ واحد و وبملت با ۴۶ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند . ارزش معاملات بورس با حساب معاملات بلوکی در این بازار به رقم ۶۳۹٫۲ میلیارد تومان رسید که نماد وبصادر با ۶٫۷ میلیارد تومان […]
تحلیل ، بررسی و اخبار مهم بورس / دوشنبه ۳۱ فروردین ۹۴
© منبع : "ساتین"

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

فولاژ و تامین مالی طرح “یزد یک” توسط بانک توسعه صادرات

کل تسهیلات ارزی اختصاص داده شده به این طرح به مبلغ ۱۱۸ میلیون یورو از محل منابع صندوق توسعه ملی تامین شده است که بانک توسعه صادرات با پرداخت ۶۸ میلیون یورو و بانک صنعت و معدن با پرداخت ۵۰ میلیون یورو در تامین مالی این طرح مشارکت دارند و عاملیت پرداخت تسهیلات بر عهده […]
فولاژ و تامین مالی طرح “یزد یک” توسط بانک توسعه صادرات
© منبع : "ساتین"

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

خلاصه بازار - دوشنبه 31 فروردین 1394 - 20 آوریل 2015

شاخص کل بورس تهران در ادامه روند کاهشی دو هفته اخیر 362 واحد معادل 0.5 درصد افت داشته و به 67016.7 واحد رسیده است. به گفته رئیس جمهور امریکا لغو قابل توجه تحریم ها "بلافاصله" بعد از توافق ایران با محدود شدن برنامه هسته ای امکان پذیر می باشد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

هفتمین‌روز‌ منفی شاخص‌بورس رقم‌خورد

با افت ۳۶۲ واحدی در آخرین روز فروردین، هفتمین روز منفی شاخص بورس در سالجاری به ثبت رسید.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

هفتمین روز منفی شاخص بورس در سالجاری رقم خورد

با افت ۳۶۲ واحدی در آخرین روز فروردین، هفتمین روز منفی شاخص بورس در سال جاری به ثبت رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار پول(poolpress.ir)، امروز و در آخرین روز فروردین ماه در حالی ۵۲۴ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۱۴ میلیارد تومان در ۴۷ هزار نوبت معامله شد که شاخص بورس با ریزش ۳۶۲ واحدی، هفتمین روز منفی خود در سالجاری را سپری کرد و تا کانال ۶۷ هزار و ۱۶ واحدی عقب نشست.
نمادهای معاملاتی رمپنا، وبملت و فارس نیز امروز بیشترین اثر منفی را بر روند حرکتی نماگر بازار سهام داشتند و نمادهای معاملاتی شپنا، فملی و حکشتی هم با رشد خود مانع سقوط شاخص بورس به کانال ۶۶ هزار واحد شدند.
به باور کارشناسان، تردید نقدینگی برای ورود به بورس و نیز نگاه کوتاه مدت سهامدارن بویژه حقوقی‌ها در کسب سود از جمله دلایل ریزش شاخص و قیمتها در بازار سرمایه در روزهای گذشته است.

انتهای پیام

نوشته هفتمین روز منفی شاخص بورس در سالجاری رقم خورد اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

امروز در کدال چه خبر بود؟ ( وساخت | پارسان | وصندوق | وبشهر | وگردش و ۱۱ نماد دیگر )

امروز در کدال چه خبر بود؟ ( وساخت | پارسان | وصندوق | وبشهر | وگردش و ۱۱ نماد دیگر )

در گزارش پیش رو نمادهای << شتهران، پارسان، وساخت، وصندوق، ثباغ، مرقام، وبشهر، خمحور، ثشرق، شیران، وگردش، وسپه، شگل، وامید، دجابر و کهمدا >> بررسی شده اند.با توجه به تعدد گزارش های موجود در کدال جهت سهولت در مطالعه گزارش نماد مورد نظر، شما می توانید از جستجو مرورگر خود برای پیدا کردن سهام استفاده کنید برای این کار کافیست دکمه Ctrl + F   را در روی صفحه کلید خود فشار دهید پنجره جستجو باز می شود و شما با زدن نماد سهم آنرا پیدا خواهید کرد.

تولید محور خودرو ( خمحور ): پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ ( حسابرسی شده )

برای مطالعه گزارش کدال تولید محور خودرو اینجا را کلیک نمایید.


شیشه همدان ( کهمدا ): پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۳/۳۱ بر اساس عملکرد ۹ ماهه

شیشه همدان در دوره ۹ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۱۰۲۱ ریال سود محقق کرده است و بر اساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۳/۳۱ به ازای هر سهم ۱۳۶۲ ریال سود پیش بینی کرده است و ۷۵% از عملکرد خود را پوشش داده است.نسبت به پیش بینی قبلی خود تعدیل مثبت ۴% داده است.خالص درآمدهای متفرقه شرکت به دلیل افزایش منفعت ناشی از تسعیر دارایی ها و بدهی های ارزی به میزان ۱۶۱% رشد داده شده است.


سرمایه گذاری ساختمان ایران ( وساخت ): پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ بر اساس عملکرد ۶ ماهه

سرمایه گذاری ساختمان ایران در دوره ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۱۷۹ ریال زیان ساخته است و بر اساس عملکرد ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ به ازای هر سهم ۱۴۸ ریال سود پیش بینی کرده است.این شرکت در پیش بینی قبلی خود ۱۵۲ ریال سود پیش بینی کرده بود که دلیل آن براورد مازاد ۹ میلیارد ریالی سود حاصل از سرمایه گذاری بوده است و از طرفی درآمدهای متفرقه را ۵ میلیارد ریال کمتر براورد کرده بوده است.نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز شدت زیاندهی به میزان ۵۶۳% بوده است که دلیل آن کاهش تقریبا ۱۰۰% سود ححاصل از فروش سرمایه گذاری بوده است و دلیل آن را می توان در جو مثبت معاملات سهام در فصل پاییز سال ۱۳۹۲ یافت.


سرمایه گذاری مسکن شمال شرق ( ثشرق ): پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ بر اساس عملکرد ۶ ماهه

سرمایه گذاری مسکن شمال شرق در دوره ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۲۷۶ ریال سود محقق کرده است و بر اساس عملکرد ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ به ازای هر سهم ۴۶۸ ریال سود پیش بینی کرده است و نتیجتا ۵۹% از پیش بینی خود را پوشش داده است.فروش شرکت ۶% افزایش پیدا کرده است و هم چنین حاشیه سود ناخالص شرکت ۲% کاهش پیدا کرده است.از مجموع سایر درآمدهای عملیاتی و درآمد سرمایه گذاری ها به میزان حدودا ۳۰۰۰ میلیون ریال کاسته شده است.


گروه گسترش نفت و گاز پارسیان ( پارسان ): پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ بر اساس عملکرد ۶ ماهه

گروه گسترش نفت و گاز پارسیان در دوره ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۲ ریال سود محقق کرده است و بر اساس عملکرد ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ به ازای هر سهم ۸۴۰ ریال سود پیش بینی کرده است.این شرکت در پیش بینی قبلی خود نیز به ازای هر سهم ۸۴۰ ریال سود پیش بینی کرده بود اما توجه به نکات زیر حائز اهمیت است :سود حاصل از سرمایه گذاری ۱۳% کاهش پیدا کرده است و از طرفی سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ۶۰۰% رشد پیدا کرده است.هزینه های عمومی اداری و تشکیلاتی به دلیل افزودن حق تمبر افزایش سرمایه، ۶۱% رشد پیدا کرده است.هم چنین هزینه های مالی به دلیل اخذ تسهیلات ۸۵۰ میلیارد ریالی شرکت، ۱۸% افزایش پیدا کرده است.

برای مطالعه گزارش مقایسه ای ۶ ماهه پارسان اینجا را کلیک نمایید.


سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری ( وصندوق ): پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ بر اساس عملکرد ۶ ماهه

سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در دوره ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۵۱ ریال سود محقق کرده است و بر اساس عملکرد ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ به ازای هر سهم ۶۷۳ ریال سود پیش بینی کرده است و در حال حاضر ۷% از پیش بینی خود را پوشش داده است.در پیش بینی قبلی خود به ازای هر سهم ۶۷۱ ریال سود پیش بینی کرده بود که دلیل آن، پیش بینی کمتر سود حاصل از سرمایه گذاری به میزان ۲۶۰۰۰ میلیون ریال بوده است.هم چنین نسبت به دوره مشابه سال قبل، افت ۹۴% داشته است،لازم به ذکر است که مجامع شرکت های فرعی و وابسته برگزار نشده و در نتیجه سودی نیز هم چنان لحاظ نشده است در حالی که در گزارش سال قبل این آیتم آورده شده است.


شهرسازی و خانه سازی باغمیشه ( ثباغ ): پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ بر اساس عملکرد ۶ ماهه

شهرسازی و خانه سازی باغمیشه در دوره ۶ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۱۳۳ ریال سود محقق کرده است و بر اساس عملکرد ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ به ازای هر سهم ۵۴۷ ریال سود پیش بینی کرده است.در پیش بینی قبلی خود نیز ۵۴۷ ریال به ازای هر سهم پیش بینی کرده بود اما فروش کل در پیش بینی جاری ۷% کاهش پیدا کرده است و از طرفی حاشیه سود ناخالص ۴% بهبود پیدا کرده است.هم چنین نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز با رشد ۳۰% درآمد هر سهم روبه رو شده است.علی رغم افت ۸% فروش کل شرکت، حاشیه سود ناخالص شرکت ۲۳% بهبود پیدا کرده است.


ایران ارقام ( مرقام ): پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ بر اساس عملکرد ۶ ماهه

ایران ارقام در دوره ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۲۱۷ ریال سود محقق کرده است و بر اساس عملکرد ۶ ماهه همچون پیش بینی قبلی برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ به ازای هر سهم ۴۸۶ ریال سود پیش بینی کرده است و در نتیجه ۴۵% از پیش بینی را پوشش داده است.نسبت به مدت مشابه سال قبل با افت ۱۴% رویه رو شده است.علی رغم رشد ۲۲% فروش کل به علت افزایش فروش قطعات و دستگاه های الکترونیکی، به دلیل افزایش شدید بهای تمام شده محصولات، حاشیه سود ناخالص شرکت افت ۱۲% داشته است.


تهران شیمی ( شتهران ): پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۹/۳۰ بر اساس عملکرد ۳ ماهه

تهران شیمی در دوره ۳ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۳۲۲ ریال سود محقق کرده است و بر اساس عملکرد ۳ ماهه همچون پیش بینی اولیه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۹/۳۰ به ازای هر سهم ۱۹۱۰ ریال سود پیش بینی کرده است و در نتیجه ۱۷% از پیش بینی خود را پوشش داده است.نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۵% داشته است.علی رغم رشد ۱۷% فروش کل حاشیه سود ناخالص شرکت ۲% کاهش پیدا کرده است.از طرفی هزینه های مالی شرکت نیز ۶۹% افزایش پیدا کرده و به ۲۳۹۶۰ میلیون ریال رسیده است.


گلتاش ( شگل ): پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۹/۳۰ بر اساس عملکرد ۳ ماهه

گلتاش در دوره ۳ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۲۶۳ ریال سود محقق کرده است و بر اساس عملکرد ۳ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۹/۳۰ به ازای هر سهم ۲۲۷۸ ریال سود پیش بینی کرده است و نتیجتا ۱۲% از پیش بینی خود را پوشش داده است.این شرکت نسبت به پیش بینی اولیه خود تعدیل منفی ۱۰% داده است.فروش شرکت به میزان ۱۰% کاهش داده شده است.هزینه های عمومی، اداری و فروش نیز به میزان ۱۵ میلیارد ریال کاهش پیدا کرده است.


داروسازی جابر ابن حیان ( دجابر ): اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹

داروسازی جابر ابن حیان در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۱۷۲۶ ریال سود محقق کرده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱% داشته است.علی رغم رشد ۲۳% فروش کل شرکت به دلیل افزایش بهای مواد اولیه، حاشیه سود ناخالص شرکت افت ۳% داشته است.هم چنین هزینه های مالی شرکت رشد ۴۴% داشته است که به دلیل مشکلات نقدینگی شرکت در طی سال جاری و سال های قبل بوده است.هم چنین سایر درآمدهای عملیاتی نیز افت ۱۷% داشته است.این شرکت ۹۹% از پیش بینی اخیر خود را پوشش داده است.


توسعه صنایع بهشهر ( وبشهر ): اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹

توسعه صنایع بهشهر در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۷۱۳ ریال سود محقق کرده است.این شرکت در سال مالی جاری افزایش سرمایه ۴۰% را به ثبت رسانده است.با لحاظ سرمایه جدید برای سال مالی قبل شاهد رشد ۸۲% درآمد هر سهم می باشیم.به علت فروش سهام شرکت صافولا بهشهر در سال مالی جاری، سایر درآمدهای متفرقه از زیان ۷۹۴۸۸ میلیون ریالی در سال مالی قبل به سود ۱۶۳۸۱۵۸ میلیون ریالی رسیده است.هم چنین آخرین پیش بینی خود را به میزان ۱۰۱% پوشش داده است.


بانک گردشگری ( وگردش ): اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۰۹/۳۰

بانک گردشگری در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۰۹/۳۰ به ازای هر سهم ۲۵ ریال سود محقق کرده است.این بانک در سال مالی فوق، افزایش سرمایه ۵۰% را به ثبت رسانده است.با لحاظ سرمایه جدید برای سال مالی قبل، شاهد افت ۷۸% درآمد هر سهم می باشیم.علی رغم رشد ۲۵% سود تسهیلات اعطایی و رشد ۱۶۳۱% سود حاصل از سپرده گذاری ها و سرمایه گذاری ها به دلیل نرخ بالای سود سپرده های بانکی، سهم سرمایه گذاران از درآمدهای مشاع ۱۷% افزایش پیدا کرده است.


سرمایه گذاری امید ( وامید ): اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۰/۳۰

سرمایه گذاری امید در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۰/۳۰ به ازای هر سهم ۶۰۴ ریال سود محقق کرده است.این شرکت در سال مالی جاری افزایش سرمایه ۵۰% را به ثبت رسانده است.با لحاظ سرمایه جدید برای سال مالی قبل شاهد رشد ۱۷% می باشیم.سود حاصل از سرمایه گذاری به میزان ۱۷% رشد داشته است اما سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ۹۷% کاهش پیدا کرده است که علت آن را می توان در جو مثبت معاملات سهام در بازه ۶ ماهه منتهی به دیماه سال ۱۳۹۲ جستجو کرد.این شرکت آخرین پیش بینی خود را به میزان ۱۰۲% پوشش داده است.


سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران ( شیران ): اطلاعات و صورت های مالی ۳ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹

سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران در دوره ۳ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۳۸۱ ریال سود محقق کرده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵% رشد داشته است.فروش کل شرکت ۳۷% رشد داشته است اما حاشیه سود ناخالص شرکت ۱۰% کاهش داشته است.سایر درآمدهای عملیاتی ۹۵% کاهش داشته و به ۷۰۹ میلیون ریال رسیده است و از طرف دیگر درآمدهای غیر عملیاتی نیز ۲۳% افزایش پیدا کرده است.این شرکت اولین پیش بینی خود را به میزان ۲۴% پوشش داده است.


سرمایه گذاری سپه ( وسپه ): اطلاعات و صورت های مالی ۳ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹

سرمایه گذاری سپه در دوره ۳ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۸۶ ریال سود محقق کرده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۴۲% داشته است.سود حاصل از سرمایه گذاری شرکت به میزان ۲۹% کاهش پیدا کرده است و نکته مهم دیگر آن که سود حاصل از فروش سرمایه گذاری نیز افت ۹۷% داشته و به ۲۸۷۳ میلیون ریال کاهش پیدا کرده است و علت آن جذابیت فروش سهام در دوره ۶ ماهه در سال ۱۳۹۲ بوده است.

نوشته امروز در کدال چه خبر بود؟ ( وساخت | پارسان | وصندوق | وبشهر | وگردش و ۱۱ نماد دیگر ) اولین بار در بورس و آموزش بورس|تحلیلها پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

دوشنبه 31 فروردین صبح

9:00 تا 10:00

صبج همگی بخیر

شبندر برای تعدیل متوقف شد. بعد از بسته شدن شبندر دوباره بازار برای بازگشایی سهم و گزارشش عزا گرفته. فشار فروش در ساعت اول بالاست ولی فقط کمی نقدینگی نیاز دارد تا یکدفعه بازار مثبت شود یعنی مثبت کردن بازار امروز کار سختی نیست.

10:00 تا 11:00

ارزش معاملات افتضاح شده. از گزارشهای 12 ماهه هم خبر مثبتی بیرون نمیاد. دبالک نزدیک 500 تومان تحت نظر داشته باشید. یکمقدار سیستم آنلاین کند شده و معاملات را دیرتر نشان میدهد و نسبت به سایت سازمان بورس تاخیر دارد.

11:00 تا 12:30

توریل مثبت شده و احتمالا در گزارش سهم خبرهایی باشد. سخوز دوباره به قیمت عرضه اولیه برگشت.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

تقسیم سود همراه| تعدیل سود اخابر

تقسیم سود همراه| تعدیل سود اخابر

سلام خدمت کاربران گرامی تحلیلها

همانطور که مستحضر هستید امروز مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول برگزار شد که سود تقسیمی ۵۴۱۰ ریال برای هر سهم به تصویب رسید(تحلیل قبل از مجمع همراه اول با کلیک بر اینجا)

اما این مطلب در خصوص اخابر ( به عنوان سهامدار عمده همراه) می خواهیم به اختصار صحبتی را داشته باشیم.

اخابر مالکیت بیش از ۹۰% همراه اول را در اختیار دارد(بیش از ۳٫۶ میلیارد سهم) و از طرفی همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید اخابر سود پیش بینی شده همراه را به ازای هر سهم ۶۶۰۶ ریال براورد کرده است که از این مبلغ ۶۵۹۳ ریال را در مجمع تقسیم نماید اما همانطور که خدمت شما عرض کردیم سود تقسیمی ۵۴۱۰ ریال بود.

اگر اعداد تصویر زیر خوانا نیستند بر روی عکس کلیک نمایید

Untitled1 تقسیم سود همراه| تعدیل سود اخابر

از آنجایی که سود تقسیمی واقعی با سود تقسیمی(DPS) مورد انتظار اخابر به میزان ۱۱۸۳ ریال تفاوت دارد این مبلغ بر روی EPS اخابر تأثیر منفی خواهد گذاشت. به این معنی که اخابر با تقسیم سود ۶۵۹۳ ریال همراه اول پیش بینی EPS=535  را برای خود کرده بود و از انجا که بخش اعظمی از سودآوری اخابر از محل تقسیم سود همراه است این میزان اختلاف تقسیم سود در همراه موجب تعدیل منفی در سود اخابر خواهد شد.

با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهیم شد که با مجمع امروز همراه اول، سود اخابر به میزان بیش از ۴٫۲ هزار میلیارد ریال کاهش خواهد یافت. به این معنی که EPS هر سهم اخابر به میزان حدوداً ۹۳ ریال کاهش خواهد یافت. و با ثبات سایر شرایط به مبلغ ۴۴۲ ریال تقلیل خواهد یافت.

نتیجه گیری:

با سود تقسیمی ۵۴۱ تومانی همراه اول، سود هر سهم اخابر از ۵۳۵ ریال به ۴۴۲ ریال برای سال مالی ۹۳ کاهش خواهد یافت یعنی تعدیل منفی ۱۷% برای اخابر

موفق باشید*

نوشته تقسیم سود همراه| تعدیل سود اخابر اولین بار در بورس و آموزش بورس|تحلیلها پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

"دوشنبه 31 فروردین 94" <<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار بورس حين معاملات <<

<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<<<   "دوشنبه 31 فروردین

 صبح شما شما همراهان هميشگي بورس نگار بخير، با ما همراه باشید ...

پیش از شروع:
 در حالیکه آخرین روز از فروردین را آغاز خواهیم کرد که شاخص کل بورس تهران روز گذشته با بی‌توجهی به اخباری که این روزها از کاهش دو واحد درصدی نرخ سود بانکی حکایت دارند، تنها با 5 واحد رشد روبه‌رو شد که در مقایسه با ریزش‌های اخیر بسیار ناچیز است. این امر حکایت از آن دارد که برخلاف برخی اظهارنظرها که بر ضرورت کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی به‌منظور تقویت بورس تاکید دارند، معامله‌گران چندان به‌دنبال این سیاست نبوده و بیش از آن به نتایج مذاکرات هسته‌ای چشم دوخته‌اند. پیش از این نیز بررسی‌ها حکایت از آن داشت که نرخ سود توان اثرگذاری چندانی را در شرایط فعلی نخواهد داشت ....

تایم ابتدايي:
 بازار با صف خرید سنگین شپنا و هرمز و صف فروش سنگیت شتران و عرضه صف خرید ذوب استارت شده است // شبندر برای تعدیل متوقف شد همه به دنبال مثبت یا منفی بودن این تعدیل هستند // در این لینک بخوانید: آینده میان مدت بازار بورس و سهام به کدام سو خواهد رفت؟ // خریداران در بیشتر نمادهای بانکی و خودرویی درخواستشان را در منفی حداکثری قرار داده اند // ...

تایم مياني:
 امروز هم وضعیت بازار چنگب به دل نمیزند شاخص تا اینجا 125 واحد منفی است و حجم معاملات هم بسیار کم است // در این لینک بخوانید: وام 50 میلیونی نوسازی پرداخت می‌شود؟ // ...

تایم پاياني:
 کاهش شاخص در این بازار کسل کننده از 200 واحد هم گذشت ، علت توقف شبندر هم مشخص شد سهم برای تعدیل منفی بالای 20 درصد سود سال مالی 93 بسته شده  // خاور حمایت 88 تومانی را از دست داد // فملی تا اینجا تک سهم مثبت کننده شاخصی است که به کانال 66 هزار نزدیک میشود // حکشتی هم در بازه 480-500 که دیشب گفته شد معاملات امیدوارکننده ای دارد // شاخص روی 67023 واحد بکارش خاتمه داد // ...


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران دوشنبه مورخ 31 فروردین 1394

ساعت 8 و 25 دقیقه: روز گذشته تقریباً بازار به تعادل رسید تا امروز شاهد شروعی بهتر باشیم! البته کاهش روزانه ارزش معاملات، مجدداً بازار را به همان برزخ قبل از سال برده است. جاییکه ترجیح اول سهامداران، نوسانگیری بود و این روزها نیز گویا تمایل به نوسانگیری در حال افزایش است! امروز روز برخورد نمادهای گروه پالایشگاهی به یک حمایت مهم است. حمایتی که میتواند امروز مانع از ریزش بیشتر سهام این گروه شود. دیشب همچنین شاهد ارسال نامه شفاف سازی در نماد فاراک بودیم. شفاف سازی که موضوع برنده شدن این شرکت در یک مناقصه کوچک را اطلاع رسانی کرده بود.  

 

ساعت 9 و 00 دقیقه: به نقل از علی: توقف های امروز 31 فروردین ماه----امروز نماد معاملاتی باما به منظور برگزاری مجمع عمومی فوق العاده جهت تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف خواهد شد. 

 

ساعت 9 و 10 دقیقه: امروز در ابتدای بازار در حالی شاهد توقف نماد شبندر به دلیل تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم هستیم که گویا سازمان بورس فراموش کرده است که این شرکت در یک تکه کاغذ، 4 سناریو برای سود خود اعلام کرده است و حال نکته اینجاست که این تعدیل نسبت به کدام سناریو اتفاق افتاده است؟! اگر این تعدیل با اهمیت، نسبت به 3 سناریو اتفاق افتاده باشد و یکی از سناریوها شامل این تعدیل نشود، آنگاه چه تصمیمی گرفته خواهد شد؟!! 

 

ساعت 9 و 30 دقیقه: به نقل از علی: فاراک طی یک شفاف سازی در کدال اعلام کرد که شرکت در مناقصه برگزار شده توسط ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران با واگذاری پروژه احداث اسکله صادرات گوگرد بندر ماهشهر به روش ای پی سی به مبلغ ۶۹۹٫۳۸۴ میلیون ریال به اضافه مبلغ ارزی ۹٫۳ میلیون یورو به مدت اجرای ۲۴ ماه به این شرکت موفق گردید. 

 

ساعت 9 و 45 دقیقه: به نقل از علی: بانک مرکزی نرخ بانکی 39 ارز را برای روز جاری (دوشنبه) اعلام کرد که براین اساس نرخ بانکی 22 ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت 13 واحد پولی کاهش یافته البته نرخ چهار ارز نیز تغییری نکرد. رشد نرخ بانکی 22 ارز و افت قیمت 13 واحد پولی---نرخ دلار آمریکا با 15 ریال رشد نسبت به روز گذشته 28,270 ریال، پوند انگلیس با 40 ریال افزایش 42,316 ریال و یورو با 11 ریال کاهش 30,530 ریال تعیین شد. 

 

ساعت 10 و 15 دقیقه: به نقل از علی: نماد معاملاتی پالایشگاه بندرعباس قبل از شروع معاملات امروز به علت تعدیل منفی سود ۹۳ و اعلام سود ۹۴ بسته شد تا با ارایه گزارش های لازم، فردا یا چهارشنبه مجددا" به تابلوی معاملات باز گردد. درحالی قیمت سهام پالایشگاه بندرعباس طی روز های گذشته از 715 به 588 تومان دیروز نزول کرده بود، که قبل از شروع معاملات امروز بازار سهام ، نماد معاملاتی این شرکت بزرگ بورسی بسته شد. براساس این گزارش، بررسی های بورس پرس نشان می دهد علت توقف نماد " شنبدر" ارایه گزارش عملکرد واقعی 9 ماهه سال 93 و تعدیل منفی سود هرسهم سال مالی گذشته است. این تعدیل منفی ناشی از عملکرد واقعی و حذف 2 فرضیه از 4 فرضیه اعلام شده در پیش بینی سود 93 بوده و باتوجه به مقررات توقف نماد شرکت ها، تعدیل منفی این شرکت 1.38 هزار میلیارد تومانیاحتمالا" بیش از 20 درصد باشد. از سوی دیگر پیش بینی سود سال 94 پالایشگاه بندرعباس هم براساس متوسط سال گذشته آماده ارایه شده است. این شرکت اسفند سال گذشته در 4 حالت و سناریو اقدام به پیش بینی سود سال جاری کرده که شامل سناریوی اول ( پلاتز) 964 ریال سود برای هر سهم، سناریو دوم ( پلاتز پس از کسر سهم صندوق توسعه) 652 ریال، سناریو سوم ( قیمت ابلاغی) 713 ریال و سناریوی چهارم (قیمت ابلاغی پس از کسرسهم صندوق توسعه ) 417 ریال است. به این ترتیب پالایشگاه بندرعباس دو فرضیه اول را حذف کرده اند. با این اوصاف به نظر می رسد با ارایه و انتشار گزارش های مربوط به عملکرد واقعی سال گذشته و پیش بینی سود سال 94 ، نماد "شبندر" امروز یا فردا بازگشایی شود. 

 

ساعت 10 و 30 دقیقه: به نقل از علی: معمای کاهش نرخ سود بانکی در شرایطی درحال حل شدن است که این موضوع تنها کلید قفل مشکلات بورس و سهامداران آن نیست و با برطرف شدن سایر ریسک‌ها در کنار کاهش نرخ سود بانکی می‌توان شاهد بازگشت آرامش نسبی به معاملات بازار سرمایه بود. 

 

ساعت 11 و 00 دقیقه: به نقل از علی: کاهش پیش بینی سود سال 94 "وساخت" بر اساس عملکرد 6 ماهه---سرمایه گذاری ساختمان ایران سود هرسهم سال 94 خود را تعدیل و مبلغ 148 ریال اعلام نمود و طی دوره 6 ماهه (179) ریال زیان برای هرسهم پیش بینی نمود. همچنین شرکت پیش بینی سود هرسهم تلفیقی خود را مطابق اطلاعات حاضر 495 ریال اعلام نموده است. 

 

ساعت 11 و 30 دقیقه: به نقل از علی: فاراک پیش بینی سود سال مالی منتهی به شهریور ماه 94 خود را بر اساس عملکرد شش ماهه به علت افزایش سرمایه تعدیل و مبلغ 190 ریال اعلام نمود تا 52 درصد آن را طی شش ماه پوشش داده باشد. شرکت در مجمع عمومي فوق العاده مورخ 93/12/12 سرمايه خود را از مبلغ 000ر1 ميليارد ريال به مبلغ 200ر2 ميليارد ريال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدي افزايش داده است. بر اساس اطلاعات ارسالي هيئت‌مديره در نظر دارد تقسيم 10درصد از سود خالص را به مجمع عمومي عادي ساليانه سال مالي 1394 پيشنهاد نمايد. 

 

ساعت 11 و 40 دقیقه: به نقل از علی: «باراک اوباما» در اظهاراتی عنوان داشت که ایران می تواند بلافاصله بعد از توافق درباره محدود کردن برنامه هسته ای خود از لغو قابل توجه تحریم ها بهره‎مند شود.رئیس جمهورآمریکا همچنین اظهار داشت که چنین اقدامی بستگی به توافق نهایی دارد که اجازه می دهد تحریم های بین المللی به سرعت و در صورتی که ایران توافق نهایی با کشورهای ۱+۵ را زیر پا بگذارد، علیه تهران به اجرا گذاشته شوند. 

 

ساعت 11 و 45 دقیقه: در مجمع عمومی سالیانه شرکت همراه اول، مبلغ 5410 ریال سود نقدی نقسیم شد. 

  

ساعت 12 و 29 دقیقه: بازار امروز یک افت دیگر را پشت سر گذاشت و در آستانه سقوط به کانال 66000 واحد قرار گرفت. ارزش معاملات به شدت ضعیف و ناامید کننده بود.  

 

ساعت 12 و 30 دقیقه.....................بازار بسته شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

tsetmcبورس تهران بسوی اردیبهشت

/سلام روز بخیر دیده بان


/شپنا -فاراک-خاذین-رانفور-غالبر تا این لحظه صفهای میلیونی بورس  را تشکیل میدهند


/هرمز-دوب نیز دو صف میلیونی فرا بورس را تشکیل میدهند


/امروز ارزش روزانه بازار با جابجایی های بلوکی بالا خواهد رفت روز اخر ماه است وروز کاهو بازار بورس همچنان منتظر ریزش غالبر هستیم ولی ریزش نمیکند


/اگر اردیبهشت ماه نقدینگی جدید وارد بورس نشود هنوز احتمال اصلاح شاخص وجود دارد باید صبر کرد واثر کم کاهش سود سپرده را مشاهده کرد


/چند بار همگفتم نقدینگی بدست امده در اوج قیمت سهم ها با سرعت از بازار خارج میشود چون جایی ورختخواب خوشی به نام سود سپرده بانکی هر پول درشتی را وسوسه میکند


/قابل توجه اماتورهای نماد های رند پسند عجول

 

بورس پرس خبر می دهد:

 

علت توقف نماد "شبندر" مشخص شد/ بازگشایی نماد در این هفته

 

نماد معاملاتی پالایشگاه بندرعباس قبل از شروع معاملات امروز به علت تعدیل منفی سود ۹۳ و اعلام سود ۹۴ بسته شد تا با ارایه گزارش های لازم، فردا یا چهارشنبه مجددا" به تابلوی معاملات باز گردد.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی قیمت سهام پالایشگاه بندرعباس طی روز های گذشته از 715 به 588 تومان دیروز نزول کرده بود، که قبل از شروع معاملات امروز بازار سهام ، نماد معاملاتی این شرکت بزرگ بورسی بسته شد.

 

براساس این گزارش، بررسی های بورس پرس نشان می دهد علت توقف نماد " شنبدر" ارایه گزارش عملکرد واقعی 9 ماهه سال 93 و تعدیل منفی سود هرسهم سال مالی گذشته است. این تعدیل منفی ناشی از عملکرد واقعی و حذف 2 فرضیه از 4 فرضیه اعلام شده در پیش بینی سود 93 بوده و باتوجه به مقررات توقف نماد شرکت ها، تعدیل منفی این شرکت 1.38 هزار میلیارد تومانیاحتمالا" بیش از 20 درصد باشد.

 

از سوی دیگر پیش بینی سود سال 94 پالایشگاه بندرعباس هم براساس متوسط سال گذشته آماده ارایه شده است.  

 

این شرکت اسفند سال گذشته در 4 حالت و سناریو اقدام به پیش بینی سود سال جاری کرده که شامل سناریوی اول ( پلاتز) 964 ریال سود برای هر سهم، سناریو دوم ( پلاتز پس از کسر سهم صندوق توسعه) 652 ریال، سناریو سوم ( قیمت ابلاغی) 713 ریال و سناریوی چهارم (قیمت ابلاغی پس از کسرسهم صندوق توسعه ) 417 ریال است.

 

به این ترتیب پالایشگاه بندرعباس دو فرضیه اول را حذف کرده اند.

 

با این اوصاف به نظر می رسد با ارایه و انتشار گزارش های مربوط به عملکرد واقعی سال گذشته و پیش بینی سود سال 94 ، نماد "شبندر" امروز یا فردا بازگشایی شود.

 

 


/

با تکیه بر موضوعات مهم ارایه شد:

 

تحلیل مدیرعامل سابق بورس از گذشته،حال و آینده بازار و چند توصیه تیک بزنید

 

مدیرعامل سابق شرکت بورس با ارایه تحلیلی از گذشته، حال و آینده بازار سرمایه با تکیه بر موضوعات مهم، ضمن ارایه توصیه هایی به سهامداران تاکید کرد نباید از سازمان بورس انتظار معجزه داشت.

 


/نماد سیستم ممکن است در اینده فرصت صعود باشد


/صف خرید شپنا میتواند از مقاومت 5000ریال عبور کند البته اگر امروز صف کامل عرضه نشود ولی این امکان هم وجود دارد صف عرضه بشود سهم وارد فاز پر ریسک شده است


/اگر شبندر شفاف سازی کامل نشده بود چرا قبل از عید باز کردید وچرا اجازه رشد دایناسوری  دادید وحالامتوقف کردید؟


/گروه فراورده های نفتی بعلت توقف شبندر اکثرا مخفی هستند


/تکمبا اصلاح قیمتی که اگر حمایت 900ریال شکسته شود 800ریال میتواند حمایت بعدی باشد


/وگستر چون در گروه سرمایه گذاریها قرار دارد بیشتر در حال درجا زدن است کل گروه در وضعیت کسل کننده ای قرار دارد


/حمایت وملت میتواند 570ریال باشد من معمولا وقتی نمادها را چک میکنم مواردی به ذهنم میرسد اینجا یاد داشت میکنم نوشته های من توصیه به خرید یا فروش نیست


/نماد پردیس در بدترین وضعیت قرار داردالان 899ریال زیر 900ریال عرضه .... میشود


/منبع بورس نیوز

دلایل تغییر سود هر سهم "کهمدا" در گزارش 9ماهه

 

دلایل تغییر سود هر سهم

 


/مسئولین فعلی انگار با بورس غریبه اند... قریب به 16 ماه است جولان را به دست بانکها داده اند و.....بازار کسب وکار وتولید .... بورس به حاشیه رفته است


/این داستان تعقیب وگریز واقعی منبع شبکه خبر

وی درباره چگونگی انجام عملیات روز جمعه گفت: صبح جمعه نیروهای اطلاعاتی عصائب مطلع شدند که گروهی از رابطان و مسئولان تشکیلات رغد صدام که عملا رهبری حزب بعث را برعهده دارد و همراه با عزت الدوری، بعثی ها را رهبری می کند در منطقه ای در نزدیکی تکریت هستند. عملیات برای بازداشت آنها آغاز شد اما امریکایی ها دخالت کردند و ضمن مطلع کردن آنها، مسیری امن برای فرار آنها فراهم شد. ضمن اینکه امریکایی ها مستقیما در خارج کردن آنها از منطقه نقش داشتند.

سالم حسن افزود: با این وجود تلاش نیروهای اطلاعاتی ما متوقف نشد و مشخص شد که یک گروه 15 نفره از آنها از جمله عزت الدوری و بعثی هایی که از فرماندهان و طراحان نظامی ارشد داعش هستند از منطقه خارج شده و به سمت شرق می روند.

این نماینده مجلس عراق اضافه کرد: به سرعت دو گروه از رزمندگان به آنها حمله کردند و پس از سه ساعت درگیری و کشته شدن تمام تروریست ها، جسد عزت الدوری در میان کشته شده ها شناسایی شد.

رئیس فراکسیون صادقون مجلس عراق تاکید کرد: اگر امریکایی ها مداخله نمی کردند، امکان داشت عزت الدوری در تکریت زنده به چنگ نیروهای مردمی بیافتد، اما همینکه این افعی در همان روز کشته شد نیز یک پیروزی بزرگ برای مردم عراق است.


/به گزارش خبرنگار همشهری، یارانه نقدی گروه‌های پنج‌گانه شامل پزشکان، مالکان خودروهای گران قیمت لوکس، صاحبان صرافی‌ها، اعضای هیات مدیره بانک‌ها و هیات مدیره شرکت‌های خصوصی و افراد مقیم خارج از کشور قطع شده است، با این توضیح که یارانه نقدی برخی افراد مقیم خارج کشور از سال قبل که شناسایی شده بودند، کلید خورده بود.

http://news.parseek.com/Url/?id=10633087 


/

با وجودی که بازار سرمایه در روزهای اخیر روند مثبتی نداشت اما انتشار خبر تفاهم بانک ها برای کاهش نرخ سود بانکی به 20 درصد علاوه بر کاهش جو نا امیدی، می تواند به این بازار جان تازه ای بخشد و بخشی از زیان سهامداران را جبران کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از ایرنا، شنبه گذشته خبری مبنی بر توافق بانک های خصوصی و دولتی برای کاهش نرخ سود سپرده یک ساله به 20درصد منتشر شد، خبری که در صورت تصویب شورای پول و اعتبار نوید کاهش نرخ سود سپرده بانکی در نظام پولی کشور را از 15 اردیبهشت ماه می دهد.

 

البته خبر تعدیل نرخ سود بانکی در راستای کاهش نرخ تورم روز شنبه گذشته در حالی منتشر شد که وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به فاصله زیاد میان نرخ تورم و نرخ سود سپرده ها و تسهیلات بانکی گفته بود بالا بودن نرخ سود بانک ها نه تنها مشکلاتی را برای فعالان اقتصادی ایجاد کرده بلکه سبب شده فعالان اقتصادی نرخ سودی را که حداقل 12 درصد بیشتر از نرخ تورم است، پرداخت کنند.

 

علی طیب نیا خاطرنشان کرد: نرخ بالای سود بانکی برای بازار سرمایه نیز مشکل ساز شده زیرا اگر مردم بتوانند سودهای بیست و چند درصدی از نظام بانکی بگیرند، انگیزه برای ورود منابع مالی به بازار سرمایه و تامین مالی فعالیت های اقتصادی در این بازار با مشکل مواجه می شود.

 

علاوه بر وزیر اقتصاد، کارشناسان بازار سرمایه نیز معتقدند که نرخ بالای سود بانکی برای بازار سرمایه نیز مشکل ساز شده بود زیرا نرخ سود 22 درصدی در نظام بانکی، انگیزه را برای ورود نقدینگی به بازار سرمایه و تامین مالی بنگاههای تولیدی در بورس کاهش داده بود.

 

با توجه به این مشکلات بازار سرمایه این روزها گوش بزنگ انتشار خبر کاهش نرخ سود بانکی بود، خبری که می توانست روند مثبت را به این بازار بازگرداند و انتشار همین خبر هم باعث شد تا بازار سرمایه در روز گذشته سراسر سبزپوش باشد.

 

البته برخی کارشناسان بازار سرمایه معتقدند این اتفاق علاوه بر اینکه به حرکت تدریجی نقدینگی از بانک ها به سمت بورس می شود موجب کاهش نرخ تسهیلات بانکی به بنگاههای تولیدی شده و بر کاهش قیمت تمام تولید و سودآوری آنها اثر مثبت خواهد گذاشت به طوری که این اتفاق می تواند برای بازار سرمایه و فعالان و شرکتهای حاضر در بورس خبر خوشایندی باشد.

 

به باور کارشناسان، زمانی که نرخ سود بانکی بالا باشد، هزینه های تولید هم رشد می کند و بخش های صنعت و کشاورزی قادر به پرداخت این هزینه نخواهند بود، چرا که بازدهی شان چشمگیر نیست و در پی آن سرمایه گذاری در بخش های مولد صورت نمی گیرد و سرمایه ها به سمت بخش های زودبازده ای حرکت خواهد کرد که سوددهی بالایی دارند و نتیجه این می شود که ستون فقرات اقتصاد کشور یعنی بخش های اصلی معدن، صنعت و کشاورزی با کمبود منابع مواجه شوند.

 

البته ناگفته نماند که بازار سرمایه علاوه بر انتظار کاهش نرخ سود بانکی این روزها منتظر نتایج مذاکرات هسته ای هم هست و تعیین تکلیف این امر نیز تاثیر زیادی بر وضعیت معاملات بورس خواهد گذاشت اما در قدم اول کاهش نرخ سود بانکی می تواند نقدینگی را به این بازار سوق دهد.

 

محمدیوسف امین داور، کارشناس بازار سرمایه درباره تاثیر کاهش نرخ سود بانکی بر بازار سرمایه کشور، گفت: کاهش نرخ سود بانکی تاثیر زیادی در میان مدت در بازار سرمایه دارد و می تواند P/E (شاخص سود) را بالا ببرد.

 

وی ادامه داد: علاوه بر این کاهش نرخ سود سپرده های بانکی هزینه های مالی را کاهش می دهد و این امر اثر مستقیم و غیر مستقیم بر بازار سرمایه کشور خواهد داشت.

 

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: البته ناگفته نماند که کاهش نرخ سود جذابیت سهام بانک ها را کاهش می دهد زیرا برخی معتقدند با این کاهش، نقدینگی از بازار پول به سایر بازارها سرازیر می شود.

 

وی گفت: کاهش نرخ سود بانکی می تواند جو ناامیدی در بازار سرمایه را کاهش دهد و فعالان بازار معتقدند که این امر می تواند امید را به بازار بازگرداند.

 

امین داور با اشاره به فروش های روزهای گذشته، اظهار داشت: روزهای گذشته هیجان بی منطق بر بازار حاکم بود البته به دلیل نامشخص بودن این امر کاملا مشهود بود که این وضعیت عمر طولانی نخواهد داشت.

 

همچنین امیر افسر دیگر کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در خصوص تاثیر کاهش نرخ سود بانکی بر بازار سرمایه، گفت: بازار پول رقیب بازار سرمایه است و زمانی که نرخ سود بانکی افزایش یابد به تبع آن بخشی از نقدینگی از بازار خارج و به سمت بانک ها روانه می شود.

 

وی ادامه داد: بدیهی است با کاهش نرخ سود بانکی مطلوبیت سرمایه گذاری در بانک کاهش می یابد و بخشی از سپرده های بانکی به بازار سرمایه تزریق می شود بنابر این افزایش شاخص در معاملات امروز را می توان تحت تاثیر خبر کاهش نرخ سود بانکی دانست.

 

امین داور تصریح کرد: با عملی شدن این نرخ ها در سیستم بانکی کشور به طور حتم وضعیت شاخص بورس بهبود می یابد.

 

این کارشناس بازار سرمایه اظهارداشت: همچنین پس از کاهش شاخص بورس در روزهای گذشته، قیمت سهام بسیاری از شرکت ها با افت محسوسی مواجه شده و مطلوبیت سرمایه گذاری را این روزها در بازار سرمایه افزایش داده است.

 

شاهین شایان آرانی یکی دیگر از کارشناسان بازار سرمایه در این خصوص گفت: با کاهش نرخ سود بانکی رغبت سرمایه گذاران برای نگهداری پول در بانک ها کاهش می یابد و منابع خود را از بانک ها خارج می کنند و به بازارهای دیگر می برند.

 

به گفته وی، بخشی از این منابع ممکن است به سمت بورس برود و سرمایه گذاری های جدیدی را در بورس انجام دهد.

 

وی متذکر شد: این اتفاق خوب است، اما به شرط آنکه منابعی که به سمت بورس سرازیر می شود، بادقت و حرفه ای گری سرمایه گذاری شود و یک دفعه موجی وارد بازار نشویم؛ چرا که این موضوع می تواند اثر مخرب روی شاخص و قیمت سهام بگذارد.

 

هرچند کارشناسان بازار سرمایه نظرات متفاوتی در خصوص میزان تاثیر کاهش نرخ سود بانکی بر بازار سرمایه دارند اما محمد فطانت رییس سازمان بورس و اوراق بهادار معتقد است که کاهش نرخ سود بانکی باعث رونق بورس می شود.

 

وی در دیدار نوروزی مدیران ارشد بازار سرمایه با تاکید بر اینکه نرخ سود بانکی در وضعیت فعلی بازار سرمایه را تحت تاثیر منفی قرار می دهد، بنابراین باید تلاش جدی در خصوص رفع این مشکل صورت گیرد.

 

به گفته فطانت، مسوولان اقتصادی و تصمیم گیران در خصوص کاهش نرخ بهره بانکی متفق القول هستند و در این برهه زمانی تلاش می کنیم که کاهش نرخ سود سپرده بانکی سریع تر با مصوبات مطابقت داده شود.

 

حال با این تحلیل ها به نظر می رسد بازار سرمایه با اجرایی شدن کاهش نرخ سود بانکی شاهد روزهای پررونق تری باشد

 


/نماد دامین به خرید تستی 100 هزار تومان نزدیک میشود


/رتاپ حمایت اول 3200 ریال است ومقاومت   اول 3700وبعدی 4000ریال شاید اندکی اصلاح کند ولی با موج صعودی ناگهانی روبرو خواهد شد


/نماد دامین هم شاید اندکی نزول واصلاح کند ولی با موج صعودی روبرو خواهد شد


/شپاکسا نیز ممکن است با موج صعودی ناگهانی روبرو شود


/قیمت باز گشایی شبندر هنوز نامشخص است اگر عمدا دست پایین باز شد وتقاضا شدید بود میتواند سیگنال ورود باشداگر دست بالا باز شد از ورود پرهیز کنید

ضمنا سهمی که تعدیل منفی میدهد ممکن است باز هم تعدیل منفی بدهد


/بلای جان اقتصاد کشور پرداخت سود سپرده بانکی است یک نوع  رواج سفته بازی است


/تا فردا خدا نگه دار


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

آیا شایعه تعدیل منفی این سهم حقیقت دارد؟

آیا شایعه تعدیل منفی این سهم حقیقت دارد؟

با سلام خدمت کاربران گرامی تحلیلها

در این مطلب می خواهیم به یک نکته از صورتهای مالی شیران بپردازیم که می توان تعدیل منفی را از این جهت برای این سهم در پی داشته باشد اما این مطلب را صرفاً جهت شایعات منتشر شده در این شرکت و واقعیت داشتن و یا نداشتن آن نوشته ایم؛

همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید شیران برای سال مالی ۹۴ سود برای هر سهم خود را ۱۶۰۳ ریال پیش بینی نموده است که بخشی از این سود از محل سهامداری شپنا(فروش سهم و سود تقسیمی شپنا) می باشد که در عکس زیر با فلش قرمز مشخص شده است.

Untitled آیا شایعه تعدیل منفی این سهم حقیقت دارد؟

شیران ۱٫۳ درصد مالکیت شپنا را در اختیار دارد که پیش بینی نموده است در طی سال مالی ۹۴ حدوداً نیمی از مالکیت خود را در این سهم به فروش برساند(۰٫۶ درصد معادل ۶۰ میلیون سهم) که پیش بینی نموده است از محل فروش ۶۰ میلیون سهم شپنا سودی بیش از ۲۷ میلیارد تومان کسب نماید.(طبق تصویر زیر):

22 آیا شایعه تعدیل منفی این سهم حقیقت دارد؟

این سود ۲۷ میلیارد تومانی به صورت کامل از محل فروش سهام شپنا پیش بینی گردیده است که عکس زیر مصداق صحبت های ما در این خصوص است زیرا تنها مالکیت شیران بر شپنا است که کاهش پیدا کرده است:

2 آیا شایعه تعدیل منفی این سهم حقیقت دارد؟

اما با یک حساب سرانگشتی متوجه می شویم که هر سهم شپنا برای شیران حدوداً ۴۴۰ تومان تمام شده است اما برای کسب سود ۲۷ میلیارد تومانی از محل فروش شپنا می بایست هر سهم شپنا را حدوداً ۸۹۰ تومان به فروش برساند تا بابت فروش این ۶۰ میلیون سهم سود ۲۷ میلیاردی را کسب کند. شاید این امر برای شیران کمی دشوار باشد و مجبور باشد که در سال مالی ۹۴ مالکیت خود را از شپنا کاهش ندهد. اگر این اتفاق بیافتد به معنی کاهش سود ۲۷ میلیادری شیران و به ازای هر سهم کاهش حدود ۱۲ تومانی سود.

از طرفی شیران، EPS هر سهم شپنا را ۱۹۷۳ ریال برای سال مالی ۹۳ براورد نموده است که از این مبلغ سود تقسیمی ۱۵۰۰ ریالی را داشته باشد. هر چند صورتهای مالی پالایشی ها با ابهامات فراوانی روبرو است اما اگر پیش بینی خود شپنا را در نظر بگیریم EPS آن ۶۳۶ ریال است(با فرض اتفاق افتادن) و اگر ۵۰۰ ریال هم در مجمع تقسیم کند سهم شیران از سود شپنا ۶٫۵ میلیارد تومان( در صورت نفروختن سهام شپنا) و ۳٫۵ میلیارد تومان در صورت فروختن سهام شپنا است که فاصبه زیادی با ۱۰٫۵ میلیارد برآورد خود شیران است که این کاهش به ازای هر سهم شیران حدوداً کاهش ۲ تومانی سود است.

در نتیجه اگر بدبینانه ترین حالتها را هم برای شیران فرض کنیم از این محل ۱۵ تومان کاهش سود را در پی خواهد داشت که درصد تعدیل منفی آن حدوداً ۱۰% است. در حالی که اخیراً شایعاتی از تعدیل منفی بالای ۱۰-۱۵ درصدی سهم از این محل شنیده می شد که گویا طبق تحلیل بالا این شایعات صحت دارد.

مطالب بالا با فرض ثبات در سایر عوامل از جمله فروش، بهای تمام شده و سایر آیتم ها است و در صورت تغییر آیتم های دیگر سود شیران تغییرات بیشتر و کمتری را تجربه خواهد نمود.

پرسود باشید*

نوشته آیا شایعه تعدیل منفی این سهم حقیقت دارد؟ اولین بار در بورس و آموزش بورس|تحلیلها پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

مجمع غمارگ و خبرهای داغ آن

مجمع غمارگ و خبرهای داغ آن

با سلام خدمت کاربران گرامی تحلیلها

در این مطلب به گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه غمارگ می پردازیم و همچنین پرسش و پاسخ های سهامداران و مدیریت شرکت را منعکس می نماییم.

محل برگزاری : ساعت ۱۰ مورخ  ۲۹/۰۱/۱۳۹۴ در سالن مجموعه فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

سال مالی ۳۰/۰۹/۱۳۹۳

درصد حضور سهامداران: ۸۴٫۵%

محل برگزاری : ساعت ۱۰ مورخ  ۲۹/۰۱/۱۳۹۴ در سالن مجموعه فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

سال مالی ۳۰/۰۹/۱۳۹۳

درصد حضور سهامداران: ۸۴٫۵%

هیات رئیسه مجمع

رئیس : میرمرتضوی(رئیس هیئت مدیره شرکت مارگارین)

ناظر : مقیم زاده

ناظر : بیدگلی

مدیرعامل : ربیعی

گزارش هیات مدیره

 در ابتدای جلسه مدیر عامل شرکت مارگارین گزارشی را در مورد فعالیت های هیئت مدیره در سال مالی گذشته و همچنین برنامه های شرکت برای سال مالی جاری بیان کرد. در ابتدای این گزارش به طور خلاصه از وضعیت مالی شرکت در سالی که گذشت و همچنین نحوه ی تغییر مالکیت شرکت از صافولا به گروه صنایع بهشهر ایران صحبت هایی بیان شد. ایشان در ادامه با بیان اینکه پروژه خرید، نصب و راه اندازی خط بطری سازی و پرکنی روغن مایع با ظرفیت ۲۵۰ تن در روز با ۶۵% پیشرفت در خردادماه به بهره برداری خواهد رسید. همچنین از برنامه های انجام شده و  در دست اقدام در حوزه فروش و بازاریابی به مواردی همچون راه اندازی عملیات فروش مستقر در شرکت های توزیع کننده، راه اندازی بخش بازاریابی و تبلیغات شرکت ، راه اندازی فروش و توزیع HRC، راه اندازی فروشگاه برند و عرضه مستقیم آفتاب با ۴۰% پیشرفت، پروژه تبلیغاتی برند و لانج(ورود) محصولات جدید به بازار و توسعه راهبردی حضور در فروشگاه ها ی زنجیره ای؛ اشاره شد. همچنین ایشان بیان کردند که سهم بازار  برندهای آفتاب و خروس در ابتدای سال با کاهش همراه بوده است و به ۵٫۳% رسیده بود اما با افزایش در اسفند ماه سال ۱۳۹۳ به ۸٫۲% افزایش یافته است.

بندهای حسابرسی و بحث های مرتبط

در ادامه، حسابرس رسمی شرکت بند های مورد سوال خود را بیان کرده که با توجه به پاسخ هیئت رئیسه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در مورد مانده بدهی شرکت مارگارین به شرکت بازرگانی دولتی ایران که بابت تفاوت بهای روغن خام یارانه ای و تعادلی مصرف شده می باشد و همچنین طلبی که شرکت مارگارین از شرکت صنعتی بهشهر بابت روغن خام دریافتی مذکور در سنوات گذشته داشته است و ذخیره گیری آن بند اظهار نظر مشروط بیان شد که در پاسخ مدیر مالی شرکت بیان کردند که این بدهی ها مربوط به زمانی است که شرکت مارگارین از زیرمجموعه صافولا خار ج نشده است. همچنین ایشان با بیان اینکه شرکت مارگارین کل بدهی را با نرخ روز قیمت روغن خام در صورت های مالی می آورد و همچنین تغییرات نرخ ارز دائما در آن تعدیل می شود، اظهار کردندکه نیاز به ذخیره گیری در مورد این مطالبات از شرکت صنعتی بهشهر دیده نمی شود.

در مورد مطالبات شرکت از شرکت به پخش بندی اظهار شد که هیات مدیره شرکت پاسخ داد برای این مطالبات ذخیره لازم نمی باشد.

هیئت مدیره شرکت  بابت توافق نامه بین شرکت مارگارین و شرکت صنعتی بهشهر و اختلافات حساب بوجود آمده بیان کردند که از مرداد ماه سال جاری دیگر این مشکل وجود نخواهد داشت.

در مورد مطالبات سنواتی از شرکت به پخش نیز بندی بیان شد، هیئت مدیره پاسخ دادند که مبلغ ذخیره گرفته شده مربوط به اظهار نظر حسابرس قبل بوده و مبلغ آن کفایت می کند. همچنین ابراز امیدواری کردند که این طلب تا انتهای سال جاری دریافت خواهد شد. البته تنها بدهی باقیمانده آن آزاد می گردد نه ذخیره مشکوک الوصول آن.

شرکت طلوع پخش آفتاب بدون مجوز شرکت مارگارین تخفیفات داده است. به این خاطر شرکت مارگارین این تخفیفات مازاد را به صورت مطالبات از شرکت طلوع پخش آفتاب در صورت های مالی لحاظ کرده است که دریافت خواهد شد.

سوال و جواب

با توجه به سوال های پرسیده شده و پاسخ هیئت مدیره می توان موار زیر را بیان کرد:

در مورد قرارداد منعقده بین شرکت مارگارین و شرکت به پخش سوال شد که مدیر عامل مفاد قرارداد را اینگونه بیان کردند که هزینه حمل از کارخانه به انبارهای اصلی بر عهده شرکت مارگارین است. باقیمانده هزینه های حمل به عهده شرکت به پخش می باشد. همچنین تخفیفات خاص به دستور شرکت مارگارین می باشد. همچنین میزان دریافت پول تقریبا ۴۵ روزه می باشد.

خانم بیدگلی در مورد عملکرد ضعیف و دور از انتظار سال مالی گذشته شرکت مارگارین و هزینه های مالی آن و همچنین دلیل و مزایای تعویض ماشین آلات سوال کردند که در پاسخ آقای مقیم زاده بیان کردند که قبل از گروه صنایع بهشهر ، شرکت مارگارین  و صنعتی بهشهر در یک مجموعه بودند و در یک مجموعه تولید انجام می شد. در زمان فروش ممکن بود که سند فروش را به نام مارگارین بزنند و یا به نام شرکت صنعتی بهشهر، بنابراین بر این اساس در آن زمان عملیات واقعی توسط شرکت مارگارین انجام نمی شد. بنابراین میزان سود در آن زمان بیش از واقع نشان داده شده و دست شرکت ها با توجه به پیش بینی که برای سال آینده آنها در نظر  گرفته شده است باز می ماند، همچنین  به دلیل اینکه در حال حاضر عملیات شرکت کاملا مستقل انجام می شود میزان سود شرکت پایین آمده است. در پروسه انتقال مالکیت و خط تولید شرکت، توزیع محصول به عهده شرکت طلوع پخش آفتاب بوده است که روغن تولیدی شرکت را با برند آفتاب به بازار عرضه می کرده است. در آن زمان به دلیل اینکه این برند با برند های معتبر دیگر بازار(مانند لادن) شدیدا در رقابت بوده است تخفیفات زیادی توسط شرکت عرضه می شده است، که این باعث پایین آمدن حاشیه سود محصول شود. مقیم زاده در ادامه بیان کردند که حرکت صعودی شرکت در سال ۲۰۱۵ شروع شده است. و در دی ماه به صورت عملیاتی ۲ میلیارد تومان سود خالص داشته است، در بهمن ماه ۱٫۸ میلیارد ریال و در اسفند ماه ۸۰۰ میلیون تومان سود خالص داشته است که این کاهش در اسفند ماه به دلیل تسعیر ارز و کاهش قیمت یورو می باشد. ایشان راه اندازی ماشین آلات جدید را به دلیل بطری های جدید شرکت عنوان کردند . مدیرعامل نیز در پاسخ به علت تعویض ماشین آلات پاسخ دادند که شرکت مارگارین در سنوات گذشته با توجه به سیاست های اتخاذ شده در آن زمان قرار بود که محصولات زیر ۵ کیلوگرم را شرکت صنعتی بهشهر تولید کند و محصولات بالای ۵ کیلوگرم در شرکت مارگارین تولید بشود. اما در حال حاضر با توجه به اینکه شرکت باید هر دو دسته از محصولات را تولید کند نیاز به ماشین آلات جدید دارد. همچنین ایشان بیان کردند که خرید ماشین آلات از طریق مطالبات ارزی انجام گرفته است و وجه نقدی از شرکت خارج نشده است. مقیم زاده بیان کردند که واردات پالم به صورت کامل به دلیل اعتماد دولت به مارگارین سپرده شده است و از طریق شرکت مارگارین به شرکت های دیگر پخش می گردد.

در مورد نسبت بهای تمام شده که در حال حاضر ۹۴% می باشد سوال شد. مدیرعامل ابراز امیدواری کردند که با توجه به استراتژی های بازاریابی در نظر  گرفته این نسبت در حال حاضر ۸۵% بوده و کاهش خواهد یافت

در مورد افزایش تعرفه واردات روغن خام سوال شد که مدیرعامل پاسخ دادند که روغن سویا ۳% و روغن پالم ۶% افزایش پیدا کرده است.

اخرین قیمت خرید روغن خام وارداتی اعلام شده توسط مدیرعامل شرکت مارگارین ۷۰۰ دلار به صورت فوب برای روغن سویا می باشد. همچنین برای روغن پالم که ۳۰% از محصول را در بر میگیرد ۶۳۰ دلار می باشد. هزینه حمل نیز تقریبا ۱۱۰ دلار میباشد.

سودنقدی

پیشنهاد هیئت مدیره در مورد سود نقدی ۲۵۰ ریال میباشد. جناب مقیم زاده بیان کردند شرکت در نظر دارد که از محل سود انباشته و مطالبات افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی را انجام دهد به همین دلیل پیشنهاد کردندکه ۳۰ تومان سود نقدی در نظر گرفته شود که مورد تصویب قرار گرفت.

سایر مصوبات

 تصویب صورت های مالی

 شرکت بیات رایان به عنوان بازرس اصلی و شرکت آگاهان به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند

حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره مانند سال گذشته ۹۰۰ هزار تومان تصویب شد

پاداش هیئت مدیره نیز مانند سال گذشته ۲۵۰ملیون تومان به تصویب رسید

عیین حق الزحمه کمیته حسابرسی نیز به عهده هیئت مدیره گذاشته شد

روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی شرکت درنظر گرفته شده است.

نوشته مجمع غمارگ و خبرهای داغ آن اولین بار در بورس و آموزش بورس|تحلیلها پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

چشم انداز بامدادی بازار - دوشنبه 31 فروردین 1394 - 20 آوریل 2015

بازارهای کالایی با رشد همراه شده اند. طلا، نفت و فلزات همگی در محدوده های مثبت قرار گرفته اند. بازارهای سهام شرق آسیا اما عمدتا در محدوده منفی قرار دارند. شاخص های آتی سهام امریکا نیز اکثرا در محدوده مثبت اما در اروپا در محدوده منفی معامله می شوند.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران از نگاه بورس نگار >>> روز پر افت و خیز شاخص و خبری که فقط یک روز دوام داشت ...

بورس از نگاه بورس نگار>>> روز پر افت و خیز شاخص و خبری که فقط یک روز دوام داشت...


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

حمایت و مقاومت نمادهای گروه بانکی ، خودرو و لیزینگی

حمایت و مقاومت نمادهای گروه بانکی ، خودرو و لیزینگی

hemayat moghavemat . 0 حمایت و مقاومت نمادهای گروه بانکی ، خودرو و لیزینگی

همچنین کاربران گرامی می توانند تحلیل تکنیکال یه سهم از گروه فولادی را با کلیک بر اینجا مشاهده نمایند.

نوشته حمایت و مقاومت نمادهای گروه بانکی ، خودرو و لیزینگی اولین بار در بورس و آموزش بورس|تحلیلها پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بررسی تکنیکالی ذوب|فرصت ورود یا خروج

بررسی تکنیکالی ذوب|فرصت ورود یا خروج

با سلام خدمت بزرگواران و عزیزان؛

در شکل زیر همانطور که پیداست وضعیت تحرکات نموداری شرکت ذوب آهن با نماد ذوب در یک دامنه ی مشخص چند ماهه با نمای روزانه و غیر لگاریتمی و با داده های حساس به افزایش سرمایه و تقسیم سود قرار داده شده است.برای مشاهده ادامه مطلب باید عضو حرفه ای باشید.عضویت حرفه ای – 

نوشته بررسی تکنیکالی ذوب|فرصت ورود یا خروج اولین بار در بورس و آموزش بورس|تحلیلها پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

امروز در کدال چه خبر بود؟ ( حفاری | ثمسکن | ولصنم | غبشهر | پکویر و ۱۱ نماد دیگر )

 امروز در کدال چه خبر بود؟ ( حفاری | ثمسکن | ولصنم | غبشهر | پکویر و ۱۱ نماد دیگر )

در گزارش پیش رو نمادهای << ولصنم، وبیمه، غمارگ، غبشهر، سکرما، سنیر، دیران، حفاری، کپشیر، ثمسکن، فلامی، پکویر، شفارس، فاما، پارسان و سپاها >> بررسی شده اند.با توجه به تعدد گزارش های موجود در کدال جهت سهولت در مطالعه گزارش نماد مورد نظر، شما می توانید از جستجو مرورگر خود برای پیدا کردن سهام استفاده کنید برای این کار کافیست دکمه Ctrl + F   را در روی صفحه کلید خود فشار دهید پنجره جستجو باز می شود و شما با زدن نماد سهم آنرا پیدا خواهید کرد.

صنایع شیمیایی فارس ( شفارس ): پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ ( حسابرسی شده )

صنایع شیمیایی فارس برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۳۸۱ ریال سود پیش بینی کرده است و بر اساس آخرین پیش بینی برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۳۴۱ ریال گزارش کرده است.انواع رزین علی رغم کاهش نرخ فروش با افزایش حجم فروش و پودرهای قالب گیری نیز با افزایش نرخ فروش همراه شده اند و در نهایت منجر به رشد فروش کل به میزان ۷% شده است.از طرفی حاشیه سود ناخالص شرکت ۲% بهبود پیدا کرده است.مجموع عوامل بالا منجر به تعدیل مثبت ۱۲% شده است.


حفاری شمال ( حفاری ): پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ ( حسابرسی شده )

حفاری شمال برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۷۷۵ ریال سود پیش بینی کرده است و بر اساس آخرین پیش بینی برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۹۰۱ ریال سود ساخته است.فروش کل شرکت به دلیل افزایش روزهای کارکرد سکوی دریایی با ۲% رشد همراه شده است اما به دلیل افزایش ۱۷% خدمات پیمانکاری حاشیه سود ناخالص شرکت ۵% افت پیدا کرده است.از سوی دیگر سایر درآمدهای عملیاتی نیز رشد ۸۸% داده شده است.مجموع عوامل بالا منجر به تعدیل منفی ۱۴% شده است.


صنعتی آما ( فاما ): پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به  ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ ( حسابرسی شده )

صنعتی آما برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۴۰۱ ریال سود پیش بینی کرده است و بر اساس آخرین پیش بینی برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۴۳۷ ریال سود گزارش کرده است.فروش کل شرکت به میزان حدود ۱% کاهش پیدا کرده است و هم چنین به علت عدم پیش بینی شرکت برای فروش دارایی های ثابت، به میزان حدود ۳۵۰۰ میلیون ریال کاهش پیدا کرده است.مجموع عوامل بالا منجر به تعدیل منفی ۸% شده است.


لامیران ( فلامی ): پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ بر اساس عملکرد ۶ ماهه

لامیران در دوره ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۲۸۰ ریال سود محقق کرده است و بر اساس عملکرد ۶ ماهه همچون پیش بینی قبلی برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ به ازای هر سهم ۴۹۴ ریال سود پیش بینی کرده است و نتیجتا ۵۷% از پیش بینی خود را پوشش داده است.هم چنین نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳۰% برای درآمد هر سهم داشته است.فروش کل رشد ۲۲% داشته است اما حاشیه سود ناخالص شرکت ۶% کاهش پیدا کرده است.


سیمان سپاهان ( سپاها ):پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ بر اساس عملکرد ۶ ماهه

سیمان سپاهان در دوره ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۵۰ ریال سود محقق کرده است و بر اساس عملکرد ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ به ازای هر سهم ۲۶۰ ریال سود پیش بینی کرده است و در واقع ۱۹% از پیش بینی خود را پوشش داده است.نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۶۳% داشته است.علی رغم رشد ۳۸% فروش کل، حاشیه سود ناخالص شرکت ۴% کاهش پیدا کرده است.هم چنین سود حاصل از سرمایه گذاری افت ۸۳% داشته است.هم چنین به دلیل نیاز شرکت به نقدینگی، شرکت اقدام به اخد وام نموده و در نتیجه هزینه های مالی شرکت رشد ۳۳% داشته است.


گروه سرمایه گذاری مسکن ( ثمسکن ):پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۹/۳۰ بر اساس عملکرد ۳ ماهه

گروه سرمایه گذاری مسکن در دوره ۳ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۱۱ ریال زیان ساخته است و بر اساس عملکرد ۳ ماهه هم چون پیش بینی قبلی برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۹/۳۰ به ازای هر سهم ۴۱۸ ریال سود پیش بینی کرده است.در مدت مشابه سال قبل توانسته بود ۱۲ ریال سود محقق کند و دلیل اصلی آن سود حاصل از فروش سهام به میزان ۷۱۴۷۷ میلیون ریال می باشد.لازم به ذکر است که اکثر شرکت های فرعی و وابسته به شرکت سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور هر سال دارند.


لیزینگ صنعت و معدن ( ولصنم ): پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۹/۳۰ بر اساس عملکرد ۳ ماهه

لیزینگ صنعت و معدن در دوره ۳ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۱۸۱ ریال سود ساخته است و بر اساس عملکرد ۳ ماهه برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۹/۳۰ به ازای هر سهم ۴۱۶ ریال سود پیش بینی کرده است و در واقع ۴۴% از پیش بینی خود را پوشش داده است.لازم به ذکر است که نسبت به پیش بینی قبلی خود با تعدیل مثبت ۱۳% همراه شده است.ضمن این که درآمد حاصل از عملیات لیزینگ را به میزان ۲۰۰۰۰ میلیون ریال افزایش داده است درآمد سرمایه گذاری را ۵۳% رشد داده است که مهم ترین دلیل آن افزایش ۱۰۰% سود تقسیمی دریافتی از شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند می باشد.


ایران دارو ( دیران ): اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹

ایران دارو در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۱۰۲۶ ریال سود محقق کرده است.این شرکت در سال مالی جاری افزایش سرمایه ۲۲% را به ثبت رسانده است.با لحاظ سرمایه جدید برای سال مالی قبل به سود ۱۰۲۱ ریالی به ازای هر سهم می رسیم.علی رغم رشد ۱۴% فروش کل، حاشیه سود ناخالص شرکت افت ۹% داشته است که به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه شرکت می باشد.این شرکت آخرین پیش بینی خود را به میزان ۹۴% پوشش داده است.


پشم و شیشه ایران ( کپشیر ): اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹

پشم و شیشه ایران در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۱۰۸۶ ریال سود محقق کرده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴% داشته است.فروش کل شرکت ۴% رشد داشته است و در ضمن سایر درهآمدهای غیر عملیاتی نیز رشد ۱۶۱% داشته و به ۱۰۱۳۱ میلیون ریال رسیده است.هم چنین آخرین پیش بینی خود را به میزان ۱۰۱% پوشش داده است.


سیمان کرمان ( سکرما ): اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹

سیمان کرمان در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۲۳۷۴ ریال سود محقق کرده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۳% داشته است.ضمن رشد ۲۷% فروش کل در سال جاری، به دلیل رشد سودآوری سیمان مازندران و تحقق سودآوری سیمان ممتازان کرمان سایر درآمدهای عملیاتی شرکت با رشد ۶۴% همراه شده است.این شرکت آخرین پیش بینی خود را به میزان ۱۰۲% پوشش داده است.


سیمان سفید نی ریز ( سنیر ): اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹

سیمان سفید نی ریز در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۱۷۷۱ ریال سود محقق کرده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۳۷% داشته است.علی رغم آن که فروش رشد چندانی نداشته و فقط ۱% بوده به دلیل افزایش شدید سربار شرکت که هزینه سوخت نیز جزو آن است حاشیه سود ناخالص شرکت افت ۱۱% داشته است.هم چنین شرکت آخرین پیش بینی خود را به میزان ۹۲% پوشش داده است.


گروه گسترش نفت و گاز پارسیان ( پارسان ): اطلاعات و صورت های مالی میاندوره ای ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹

گسترش نفت و گاز پارسیان در دوره ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۲ ریال سود محقق کرده است.این شرکت در سال مالی جاری افزایش سرمایه ۱۰۰% را به ثبت رسانده است.با لحاظ سرمایه جدید برای سال مالی قبل شاهد افت ۹۹% درآمد هر سهم بوده است.سود حاصل از سرمایه گذاری تقریبا افت ۱۰۰% داشته است و عدم برگزاری مجامع شرکت ها و مشخص نشدن میزان سود تقسیمی آن شرکت ها از دلایل آن ذکر شده است.


سرمایه گذاری صنعت بیمه ( وبیمه ):اطلاعات و صورت های مالی میاندوره ای ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹

سرمایه گذاری صنعت بیمه در دوره ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۱۵ ریال زیان ساخته است در حالی که در مدت مشابه سال قبل ۲۵ ریال سود محقق کرده بود.مهم ترین نکته آن که سود حاصل از فروش سرمایه گذاری افت ۸۶% داشته است که وضعیت مناسب بازار جهت فروش سهام در دوره اول مهرماه تا اواسط دیماه ۱۳۹۲، از دلایل آن بوده است.هم چنین به علت کاهش ارزش پرتفوی تحت تملک شرکت نسبت به بهای خرید سهام آن، منجر به ذخیره کاهش ارزش ۵۵۴۸۵ میلیون ریالی گشته است.


صنعتی بهشهر ( غبشهر ): اطلاعات و صورت های مالی میاندوره ای ۳ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹

صنعتی بهشهر در دوره ۳ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۴۷۸ ریال سود محقق کرده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۴۱% همراه شده است.ضمن رشد ۲۱% فروش کل، سایر درآمدهای عملیاتی نیز رشد ۶۳۹% داشته در حالی که هزینه های عمومی، اداری و فروش افت ۴۰% را تجربه کرده است.هم چنین به دلیل نیاز به نقدینگی شرکت اقدام به تامین مالی کرده بوده و در حال حاضر هزینه های مالی رشد ۲۲۵% داشته است.این شرکت پیش بینی قبلی خود را به میزان ۲۸% پوشش داده است.


کویر تایر ( پکویر ): اطلاعات و صورت های مالی میاندوره ای ۳ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹

کویر تایر در دوره ۳ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۸۴۹ ریال سود محقق کرده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۱۶% داشته است.علی رغم افت ۲۱% فروش کل، به دلیل کاهش قیمت مواد اولیه شرکت حاشیه سود ناخالص شرکت ۱۱% بهبود پیدا کرده است.از طرفی سایر درآمدهای غیرعملیاتی نیز افت ۴۳% داشته است.هم چنین به علت تسویه بدهی های شرکت هزینه های مالی شرکت افت ۹۷% داشته است.هم چنین پیش بینی اولیه خود را به میزان ۲۰% پوشش داده است.


مارگارین ( غمارگ ): اطلاعات و صورت های مالی میاندوره ای ۳ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹

مارگارین در دوره ۳ ماهه منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به ازای هر سهم ۱۳۱ ریال سود محقق کرده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۲۱% همراه شده است.ضمن رشد ۹% فروش کل، حاشیه سود ناخالص شرکت ۶% بهبود پیدا کرده است.هم چنین سایر درآمدهای عملیاتی با ۲۰۰۶۳ میلیون ریال همراه شده است در حالی که در سال قبل زیان ۱۷۹۳ میلیون ریالی داشته است.هم چنین به دلیل وام های متعددی که شرکت به دلیل مشکلات نقدینگی تقبل کرده، هزینه های مالی رشد ۵۹۱% داشته است.هم چنین اولین پیش بینی خود را به میزان ۲۰% پوشش داده است.

نوشته امروز در کدال چه خبر بود؟ ( حفاری | ثمسکن | ولصنم | غبشهر | پکویر و ۱۱ نماد دیگر ) اولین بار در بورس و آموزش بورس|تحلیلها پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

همچنان بنظر می رسد پرش بعدی قیمت املاک سال 96 یا 97 خواهد بود و در نتیجه حداقل تا زمستان 95 انتظار ج

همچنين در بخش املاک نيز باتوجه به اينكه در ميانه منطقه پرشي 5 يا 6 ساله قرار گرفته ايم رشد شديد املاک بعيد است.(پرش هاي قبل با فاصله 5 يا6 ساله در سالهاي 1368-1374-1380و1381-1386 و1391 بوده است و احتمالآ سال بعدي پرش 1396 يا1397 خواهد بود)

نقل قول:
در مورد قیمت املاک نیز ممكن است بطور خزنده و باشیب بسیار ملایم طی دو سال آینده افزایش کوچکی داشته باشد لیکن همانگونه که در سال 87 عرض شد که در سال 91 منتظر صعود قیمت املاک باشید و اینطور شد اكنون نیز بنظر میرسد پرش بعدی سال 96 یا 97 خواهد بود و در نتیجه تا زمستان 95 انتظار جهش صعودی ازقیمت املاک نمی رود.


برعكس بنده معتقدم سال 94از مرداد شاهد رشد نرخ مسكن خواهیم بود 93.12.11


انشالا رونق بخش مسكن در اینده نزدیک با پرش های قیمتی همراه نباشد . چون هر گونه پرش قیمتی تمام معادلات را بهم میزند در تمام بخش ها

اما با توجه به وضعیت عرضه در نیمه دوم 92 و سال 93... تحولاتی در بخش مسكن از نیمه دوم سال 94 خواهیم داشت به خصوص با نزدیکی به سال 95

ممكن است حداكثر 5% رشد در سال نه بیشتر!
تا سال 96


سلام و عرض ادب
همانگونه که پیش بینی شد ركود در معاملات املاک بخصوص در شهرستانها حتی از قبل هم بیشنر شده!
در اخبار نوشته شده بود قیمت آپارتمان در سال 93 با 14% تنزل نیز همراه بوده است.
همچنان بنظر می رسد پرش بعدی قیمت املاک سال 96 یا 97 خواهد بود و در نتیجه حداقل تا زمستان 95 انتظار جهش صعودی ازقیمت املاک نمی رود


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بولتن و دورنمای هفتگی بازارهای جهانی - 30 فروردین 1394 - 19 آوریل 2015

- ادامه افزایش بهای نفت - گزارش های ضعیف امریکا و تضعیف دلار - کاهش نرخ رشد اقتصادی و افت صادرات و واردات چین - جهش میعانات گازی، رشد اوره و پلی اتیلن - جهش سنگ آهن بعد از سقوط سه هفته قبل - انتظار برای آمار فروش مسکن و سفارشات کالاهای بادوام امریکا

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

پاسخ فطانت به نگرانی‌های فعالان بازار سرمایه

سازمان بورس و اوراق بهادار بعداز ظهر دیروز، ۲۹ فروردین ماه ۹۴، پذیرای فعالان بازار سرمایه بود. در این نشست صمیمی که جمعی از فعالان و صاحبنظران بازار حضور داشتند پیشنهادها، انتقادات و نگرانی های خود را درباره وضع بازار سرمایه با رییس سازمان در میان گذاشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار پول(poolpress.ir)، فعالان بازار با طرح نظرات و مسایل و مشکلات موجود در بازار سرمایه و میزان تاثیر تصمیمات سیاسی در کشور و نحوه نظارت سازمان بورس بر فضا و فرایندهای بازار، نگرانی ها و همچنین راهکارهای خود را برای رفع مشکلات و بهبود روندها با رییس و مدیران سازمان و دیگر ارکان بازار سرمایه مطرح کردند.

محمدفطانت در این نشست با تشکر از حضور جمعی از فعالان دغدغه های آنان را برای هر چه بهتر شدن فضای بازار ستودنی و مهم توصیف کرده و این گونه دیدارها را نشانه ای از حرکت رو به جلو و همکاری موثر سازمان بورس و فعالان بازار ارزیابی و ابراز امیدواری کرد از این دست نشست ها در آینده نیز برگزار شده تا دیدگاه های فعالان بازار به طور مستقیم با مسئولان سازمان طرح و بررسی شود.

در این نشست رییس سازمان و مدیران مرتبط به سوالات حاضران پاسخ داد.

انتهای پیام

نوشته پاسخ فطانت به نگرانی‌های فعالان بازار سرمایه اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

شگفت‌انگیزترین سهم بازار سرمایه

شرکت فولاد هرمزگان که به تازگی وارد فرابورس شده است، با کسب بازدهی قابل توجه در مدت کوتاه به شگفت انگیز ترین سهم بازار سرمایه تبدیل شده و سودهای هنگفتی را در شرایط منفی بازار نصیب سهامداران خود کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار پول(poolpress.ir)، شرکت فولاد هرمزگان جنوب که در روز۱۹ فروردین ماه به عنوان اولین مهمان سال ۱۳۹۴ وارد فرابورس شد،در شرایط منفی بازار سرمایه، روند دیگری در پیش گرفت و در مدت کوتاهی توانست سود های قابل توجهی نصیب همراهان خود کرده و به عنوان شگفت انگیزترین سهم بازار لقب بگیرد.

عرضه اولیه این شرکت که بعد از عرضه سیمان خوزستان در بورس صورت گرفته بود، به دلیل پایین بودن پیش بینی سود هر سهم(پیش بینی سود یک ریالی) و نیز گران بودن عرضه اولیه قبلی با بی اقبالی سهامداران مواجه شد غافل از اینکه این سهم برخلاف تصور فعالان بازار سرمایه می تواند شگفتی ساز شده و در روزهای منفی بازار سودهای هنگفتی نصیب همراهان خود کند.

به این ترتیب این شرکت که با کشف قیمت ۱۲۰ تومانی خود موجب نارضایتی فعالان بازار سرمایه شده بود، بعد از عرضه اولیه روزانه با افزایش ۵ درصدی قیمت مواجه شد و تنها در ۸ روز کاری به قیمت ۱۶۳ تومان رسید و سهامداران آن تاکنون ۳۶ درصد بازدهی کسب کرده‌اند.

در حالی بیشتر خریداران این سهم از ترس افت قیمت در شرایط منفی بازار ، اقدام به خارج شدن و فروش این شرکت کردند که روند افزایشی سهام این شرکت موجب تشکیل صف های خرید سنگین برای این شرکت شده است.

انتهای پیام

نوشته شگفت‌انگیزترین سهم بازار سرمایه اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

خلاصه بازار - یکشنبه 30 فروردین 1394 - 19 آوریل 2015

شاخص کل بورس تهران با افزایش اندک 4.8 واحد به 67378.8 واحد رسیده است. ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت اصفهان بیشترین تأثیر را بر رشد شاخص کل داشته و از طرف دیگر پالایش نفت بندر عباس و مخابرات ایران از رشد بیشتر شاخص کل جلوگیری کرده‌اند.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

زعفران به بورس کالا رسید

امروز، ۲۰ کیلوگرم زعفران رشته ای خراسان رضوی در تالار محصولات کشاورزی بورس کالا عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار پول(poolpress.ir)، تالار مذکور همچنین شاهد عرضه سه هزار تن کنجاله سویا پرک شرکت اکسدانه و ۱۵ تن کنجاله سویا پلیت کشور برزیل است. دیگر عرضه های این روز تالار محصولات کشاورزی شامل ۵۳۷۰ تن ذرت دانه ای، ۳۰۶۵ تن برنج، چهار هزار تن گندم، ۳۰۰ تن کلزا، ۲۰۰ تن نخود و ۲۰۰ تن قند است.

این گزارش همچنین حاکی است، در این روز و در تالار محصولات صنعتی و معدنی، در صورت تقاضا، چهار هزار تن مس کاتد شرکت ملی صنایع مس ایران با قیمت پایه ۱۹۵ هزار و ۳۴۸ ریال راهی تالار معاملات می شود. این شرکت همچنین در صورت تقاضا، ۳۵۰۰ تن مس مفتول را با قیمت پایه ۲۲۵ هزار و ۲۶۸ ریال عرضه می کند. از دیگر محصولات عرضه شده شرکت ملی صنایع مس ایران در این روز می توان به ۳۰ هزار تن انواع مس کم عیار، ۱۰۰ تن سولفور مولیبدن و ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها اشاره کرد.

علاوه بر این، ۲۷۰ تن مس مفتول شرکت صنایع تولیدی دنیای مس کاشان عرضه را با قیمت پایه ۲۰۳ هزار و ۶۵ ریال تجربه می کند.

بنا بر اعلام بورس کالا، تالار محصولات صنعتی و معدنی همچنین شاهد عرضه ۲۰ هزار تن سبد میلگرد A3-12-25 275 تن سبد میلگرد مخلوط شرکت ذوب آهن اصفهان به همراه ۹۲۴۰ تن سبد میگرد مخلوط تولیدی فولاد سپید فراب کویر است.

گفتنی است، ۲۹ هزار و ۳۰۰ تن انواع قیر، ۳۱۷۰ تن انواع ماده پتروشیمی، هفت هزار تن وکیوم باتوم و پنج هزار تن انواع لوب کات راهی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی می شود. علاوه بر این، ۱۶۰۰ تن انواع قیر و ۱۰۰ تن عایق رطوبتی روی تابلوی تالار صادراتی می رود.

براساس این گزارش، در این روز و در مجموع، بیش از ۱۳۲ هزار تن انواع کالا در بازار فیزیکی بورس کالای ایران عرضه می شود.

انتهای پیام

نوشته زعفران به بورس کالا رسید اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

شاخص بورس در کانال ۶۷ هزار واحدی ماند

شاخص کل بورس و اوراق بهادار امروز با ۴ واحد افزایش در کانال ۶۷ هزار واحدی متوقف شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار پول(poolpress.ir)، در پایان معاملات ۳۰ فروردین، تعداد ۷۷۶ هزار و ۱۸۰ سهم اوراق بهادار به ارزش یک میلیارد و ۴۸۴ میلیون و ۳۱۷ هزار ریال در ۶۰ هزار و ۸۵۷ نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

شاخص کل بورس و اوراق بهادار امروز با ۴ واحد افزایش در کانال ۶۷ هزار واحدی متوقف شد.

شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) با افزایش ۲ واحدی به ۲۹ هزار و ۴۱ واحد، شاخص کل‌ (هم‌وزن) با افزایش ۱۲ واحدی به ۱۰ هزار و ۲۱۸ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) با افزایش ۱۱ واحدی به ۹ هزار و ۳۴۳ واحد و شاخص آزاد شناور با ۱۱ واحد افزایش به ۷۸ هزار و ۱۸۹ واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس و اوراق بهادار تهران با روند صعودی ۸ واحدی به ۴۹ هزار و ۴۰۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۱ واحد کاهش به ۱۳۴ هزارو ۳۵ واحد رسید.

نمادهای پربیننده معاملات امروز شامل بانک صادرات ایران، بانک ملت، پالایش نفت بندر عباس، ایران خودرو،س.نفت و گاز پتروشیمی تامین، پارس خودرو، پالایش نفت اصفهان بوده است.

بیشترین تاثیر مثبت در شاخص نماد فملی، شپنا، تاپیکو، وبصادر و بیشترین تاثیر منفی در فارس، شبندر و اخابر بوده است.

انتهای پیام

نوشته شاخص بورس در کانال ۶۷ هزار واحدی ماند اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

یکشنبه 30 فروردین صبح

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

امروز بازار متعادل تری داریم و شاخص را باید نگهدارند. وسینا از روی حمایت 140-145 برگشت و صف خرید شد. سیمانیها امروز پرعرضه تر میشوند. جو بازار بهتر شده و البته تثبیت این مثبتها خیلی مهم است. بازار دوروز است که دروضعیت اشباع فروش است و بتدریج باید تقاضا بیشتر شود و روی حمایتها دوام خواهد آورد. خگستر یا باید از 285 برمیگشت یا از 260 تومان که به حمایت اول واکنش نشان داد. شبندر بالای 580 فعلا دوام آورده.

10:00 تا 11:00

از بازار امروز انتظار زیادی نداشته باشید همینکه متعادل بماند کافیست. ذوب دراین مرحله 180 را میتواند ببیند اگر 180 را به بالا بشکند درکوتاه مدت رشدش میتواند ادامه دار شود. هرچه میگذرد بدلیل کمبود نقدینگی ضف تقاضا در بازار مشهودتر میشود. صف خرید وسینا عرضه شد. سهمهای بزرگتر کمی بالاتر از صفر تابلو معامله میشوند و اگر احیانا اخروقت فشار عرضه در بازار تکرار شود اینها هم وارد محدوده منفی میشوند. بهرحال امیدوارم این بازار متعادل دوروز دوام بیاورد تا فشار فروش کاهش یابد.

11:00 تا 12:30

حفارس نزدیک 200 تومان ضعیف عمل کرد. صف فروش شبندر جمع شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

"یکشنبه 30 فروردین 94" <<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار بورس حين معاملات <<

<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<<<   "یکشنبه 30 فروردین

 صبح شما شما همراهان هميشگي بورس نگار بخير، با ما همراه باشید ...

پیش از شروع:
 بورس تهران پس از ثبت رکوردهای متوالی در روز‌های آغازین سال، پس از به وجود آمدن ابهامات در مذاکرات هسته‌ای و چانه زنی طرفین بر سر برخی موضوعات وارد روند متفاوتی شده، بطوریکه بسیاری از معامله‌گران حقیقی نسبت به آینده مذاکرات هسته‌ای و به تبع آن آینده بازار‌ذسهام نگران و بیشتر در نقش فروشنده ظاهر شدند و به این ترتیب زمینه افت قیمت سهام در بازار را فراهم کردند ...

تایم ابتدايي:
 شروع بازار با صف خرید سنگین هرمز و صف فروش سنگین شتران و جمع آوری صف فروش شبندر و تعادل روبه منفی خودروییها همراه شده است // شبندر در برابر عرضه دوام نیاورده مجدد صف فروش پرحجم شده بانکیها امروز متعادلتر معامله نیشوند // در این لینک بخوانید: سناریوی کنگره آمریکا برای توافق هسته ای ایران ... // هرچند عرضه ها ادامه دارد ولی شرایط بازار نسبت به روز قبل مساعدتر است // ....

تایم مياني:
 شرایط بازار تا اینجا قابل قیاس با روز گذشته نیست و حمایتها فعلن باعث برگشت بازار شده صف فروش شبندر هم مجدد جمع شده // وملت بعد از مجمع بدون تقسیم سود نقدی آماده گشایش است // قنیشا قشکر و فراور برای تعدیل متوقف شدند // خساپا حمایت مهمی روی 140 دارد و خاور هم روی 88 تومان حمایت دارد که شکست آن منجر به رسیدن به سطح قویتر 83 تومان میشود // در این لینک بخوانید: اوباما در توافق با ایران کنگره را دور می‌زند // حفاری که صف فروش دارد در گزارشی تعدیل منفی اعلام نموده // .....

تایم پاياني:
 حجم معاملات امروز خیلی ناچیز بوده که نشاندهنده تداوم انتظار سرمایه گذاران برای خرید در قیمتهای پایینتر دارد // رشد شاخص از 200 واحد تایم اول تا اینجا به 80 کاهش داشته // سطح حمایتی 580 برای شبندر مهم و حیاتی است //   ....


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران یکشنبه مورخ 30 فروردین 1394

ساعت 8 و 25 دقیقه: روز گذشته شاهد کاهش ارزش بازار و ارزش معاملات در بورس تهران بودیم. هیجان خرید در بعد از اعلام توافق لوزان و عرضه های بی پروا برای متعادل کردن بازار در روزهای بعد از توافق اولیه و همچنین عرضه اولیه های پی در پی و اعلام عرضه های بیشتر (تا 20 شرکت) باعثشد بازار بورس تهران خیلی زود متعادل و در روزهای بعد، به شرایط محتاط قبل از توافق باز گردد! اینطور که از مجموع این اتفاقات میتوان تخمین زد، گویا مدیران بورسی نگران رشد هیجانی بازار بودند و با دستپاچگی، طوری ترمز بورس را کشیدند که این ماشین در حال حرکت، اکنون کمی از کنترل خارج شده است! شاخص کل بورس تهران حمایت های ضعیف خود را یکی پس از دیگری می شکند و نزدیکترین حمایت معتبر را میتوان جایی اواسط کانال 66000 واحدی فرض کرد! با توجه به جو منفی روز گذشته، مطمئناً امروز نیز شروعی منفی خواهیم داشت. قیمت ها در اکثر نمادها به زمان قبل از تفاهم لوزان سقوط کرده است که این موضوع با توجه به کاهش ریسک بازار منطقی به نظر نمی رسد! اکنون تنها موضوع نگران کننده، فقط کاهش ارزش روزانه معاملات است که روز گذشته مجدداً سعی شد با معاملات بلوکی جبران شود! مهمترین خبر امروز، تصمیم بانک ها به کاهش 2 درصدی نرخ سود بانکی و تسهیلات است که در صورت تصویب در شورای پول و اعتبار از اواسط اردیبهشت عملیاتی خواهد شد. حمیدرضا هستم در خدمت دوستان 

 

ساعت 8 و 35 دقیقه: به نقل از بورسی: توقف های امروز 30 فروردین ماه----امروز نماد معاملاتی سیمان هگمتان به منظور برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مت