NerkhBox

تحلیل و مباحثه سهام در چت روم کانون

هر روز در همفکران کانون
تحلیل و مباحثه سهام در چت روم کانون
به جمع ما دراتاق بورس چت روم کانون بپیوندید و نظرات و پیشنهادات تان را با دیگران به اشتراک بگذارید(رایگان)


سامانه الکترونیک دریافت گزارش ناهنجاری‌های بازار بورس (سادنا)راه‌اندازی شد

سامانه الکترونیک دریافت گزارش ناهنجاری‌های بازار بورس (سادنا)راه‌اندازی شد


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

دوشنبه 10 شهریور صبح

10:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

بعلت صف انتظار طولانی بانک امروز ساعت اول معاملات را درخدمت شما نبودم.هنوز سهمهای بزرگ روی حمایت اصلی دوام آورده اند و شاخص به حمایت کوچک سوم نزدیک شده است.سوالات خصوصی دربلاگفا نمیشه پاسخ داد لطفا تیک نزنید.

11:00 تا 12:30

بصورت چشمی یک وضعیت اشباعی دربازار دیده میشودیعنی اینکه سهمهای بزرگ نمیتوانند خیلی سریع افت کنند و دوام اورده اند نتیجه این وضعیت اشباعی شاید دوباره یک مثبت را در بازار بوجود اورد.ثرود درقیمت 310تومان عرضه اولیه شد. جمع شدن بخشی از صف فروش فارس باعث شکسته شدن حمایت کوچک سوم شد. برای فارس 1460 خیلی مهم بود که طی دوسه روز گذشته آن را شکسته بود.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

آخرین تغییرات شاخص بورس 10 شهریور

به گزارش اقتصاد آنلاین، از این پس می‌توانید آخرین تغییرات شاخص بورس، 30 شرکت بزرگ، آزاد شناور، بازار اول، بازار دوم و صنعت را در این خبر مشاهده کنید.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

ریزش بورس بازهم رکورد زد

شاخص کل بورس در تداوم ریزش 500 واحدی دو روز گذشته امروز هم 438.6 واحد دیگر کاهش یافت.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

نگاهی به رخدادهای بازار امروز

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

سهام مازاد بانک ها روی میز بورس

پول پرس - به زودی سهام مازاد بانک‌ها در بورس عرضه خواهدشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی پول پرس، علی صالح آبادی، رییس سازمان بورس، گفت: مذاکراتی با وزارت اقتصاد و بانک مرکزی انجام گرفته است که طی آن سهام مازاد بانک‌ها در بورس عرضه شود.
رییس سازمان بورس ادامه داد: بخشی از این سهام توسط بانک‌ها در راستای رد دیون دریافت شده و بخش دیگر مازاد از نسبت‌های قانونی است که بانک‌ها در اختیار دارند و با هماهنگی وزارت اقتصاد و بانک مرکزی قرار است این میزان در بورس عرضه شود.
صالح آبادی تصریح کرد: از موضوعاتی که این روزها بسیار مطرح می‌شود نرخ سود بانکی است که با توجه به روند نزولی تورم نرخ سود بانکی مورد توجه دولت و بانک مرکزی قرار گرفت که این نرخ در مرحله اول ساماندهی شد و مرحله بعدی ساماندهی آن نیز در حال پیگیری است.
وی تاکید کرد: اصلاح نرخ سود می تواند روی بازار سرمایه اثر مثبت داشته باشد.
رییس سازمان بورس با اشاره به راه‌اندازی صندوق‌های بازارگردانی گفت: در حال حاضر چارچوب صندوق‌های بازارگردانی تصویب شده و 14 صندوق بازارگردانی به نام‌های اقتصاد نوین، پارسان، غدیر، بانک تجارت، بانک پارسیان، بهمن،مپنا، امید، پاسارگاد و صندوق اختصاصی بازارگردانی صنعت بانکداری تشکیل شده‌اند.
وی تصریح کرد: در این صندوق‌ها 80 درصد کارمزدها تخفیف داده شده و کارگزاران مجاز هستند تا 80 درصد کارمزدها را به این صندوق تخفیف دهند همچنین مجوز معامله گری داده شده و معامله گران می توانند دسترسی مستقیم به سامانه معاملات داشته باشند.
صالح آبادی از امکان تحصیل دانش آموزان در رشته بورس خبر داد و گفت: چهار استاندارد آموزش فنی و حرفه‌ای با سازمان فنی و حرفه‌ای نهایی شده است و امیدورایم برای سال تحصیلی جدید دانش آموزانی در حوزه کاردانش و دیپلم بورس داشته باشیم که این موضوع در بلند مدت می تواند به آموزش بازار سرمایه کمک کند.
وی در خصوص آمار اطلاعیه‌های صادره ناشران در سایت کدال گفت: از ابتدای سال جاری تا به امروز، 7هزار و 630 اطلاعیه صادر شده که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد 8.5 درصدی را نشان می دهد.
رییس سازمان بورس در رابطه با وضعیت نمره افشای شرکت ها نیز افزود: نمره افشای شرکت‌ها از 68 به 71 ارتقا پیدا کرده است.
وی افزود: در حال حاضر تعداد 57 تقاضا برای تشکیل صندوق سرمایه گذاری داریم که 14 صندوق مربوط به بازارگردانی و 46 تقاضا مربوط به سایر صندوق هاست که برای پذیره نویسی و صدور مجوز درخواست داده اند.
صالح آبادی همچنین از صدور پنج موافقت اصولی شرکت سبدگردانی خبر داد و گفت: این شرکت ها هم اکنون در مرحله تاسیس قرار دارند.
وی همچنین عنوان کرد: امکان معاملات آنلاین به صورت گروهی برای شرکت‌های کارگزاری فراهم شده است واز این پس شرکت‌های کارگزاری به جای استفاده از سیستم نامک می‌توانند با سیستم معاملات آنلاین به معامله بپردازند.
صالح آبادی ادامه داد: تالار مجازی بورس راستای فرهنگ سازی و آموزش راه اندازی شده در حال حاضر 270 هزار کاربر در آن فعالیت می کنند و قرار است تعداد کاربران افزایش یابد.
وی از راه اندازی سامانه سپرده گذاری در پایان مهر ماه خبر داد و گفت: قرار است با هماهنگی‌های صورت گرفته سامانه پس از معاملات در اواخر ماه آینده افتتاح شده و به صورت عملیاتی زیر بار قرار گیرد.
رییس سازمان بورس ادامه داد: سیستم سپرده گذاری فعلی مربوط به سال 73 بوده و این سامانه جای سامانه قبلی را می گیرد واز ابتدای سال 94 سامانه قدیمی کلا کنار گذاشته شده و سامانه جدید جای آن را می‌گیرد.
وی در خصوص ابهامات پیش آمده در رابطه با شرکت پدیده و فروش سهام این شرکت گفت: مبنای کار در سازمان بورس قانون بوده و این سازمان در چارچوب قانون نظارت خاص خود را انجام می دهد این درحالی است که در خصوص شرکت پدیده گروه کارشناسی تشکیل شده و در حال بررسی است.همچنین با برخی مراجع ذیربط هماهنگی لازم صورت گرفته است که اگر مسوولیت این شرکت برعهده سازمان بورس باشد سازمان به این موضوع ورود پیدا کند زیرا شرکت پدیده یک شرکت سهامی خاص بوده و شرکت‌هیا سهامی خاص طبق قانون از حوزه نظارت سازمان بورس خارج هستند.
وی در خصوص تاخیر 7 ساله در تاسیس صندوق زمین و مسکن گفت: علت تاخیر راه اندازی صندوق زمین و ساختمان این است که برخی افراد نسبت به ساختار این صندوق اشکالاتی وارد کرده و برخی دیگر نیز به دلیل شفافیت این صندوق علاقه‌ای نداشتند در این چارچوب فعالیت کنند.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: بنابراین سال گذشته در مقررات این صندوق بازنگری صورت گرفت و مقررات جدید ابلاغ شد. اما یکی از مشکلات اساسی دراین صندوق وجود دارد این است که تامین سرمایه تخصصی در حوزه مسکن نداریم. این درحالی است که تامین سرمایه تخصصی می تواند دراین خصوص بازارگردانی کرده و صندوق را برای پذیره نویسی آماده کند.لذا وجود این خلا راه اندازی این صندوق‌ها را طولانی کرد.
صالح‌آبادی یادآور شد: پذیره نویسی این صندوق تا چهارشنبه این هفته ادامه داشته و تاکنون نیز 15 هزار میلیارد تومان پذیره نویسی صورت گرفته است و مابقی پذیره نویسی در روزهای آینده تکمیل می شود.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص آخرین وضعیت واگذاری سرخابی‌ها تاکید کرد: واگذاری این دو باشگاه در قانون بودجه 93 ابلاغ شده ولی با توجه به این که صورت‌های مالی این دو باشگاه مطابق با استانداردهای بورس نبوده و قابل پذیرش در فرابورس نیستند قرار است این دوباشگاه از طریق مزایده واگذار شوند بنابراین واگذاری‌های آن ها از طریق فرابورس از دستور کار خارج شد.
وی در ادامه از راه اندازی سامانه جدید در بازار سرمایه خبر داد و گفت: سامانه جدید الکترونیکی دریافت ناهنجاری‌های بازار به نشانی sadna.seo.ir به بازار معرفی می‌شود.
وی تصریح کرد: اگر نکته‌ای به ذهن صاحبنظران در زمینه فعالیت سازمان بورس می‌رسد می‌توانند از طریق این سامانه به ما اعلام کنند.

 

 

 

صالح-آبادی21.jpg (618×436)

انتهای پیام


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

معاملات بورس انرژی 20 برابر شد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام اینکه در 5 ماهه نخست امسال معاملات بورس انرژی 20 برابر افزایش یافته است، گفت: 5 موافقت اصولی در زمینه ایجاد شرکت های سبدگردانی ارائه شد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران دوشنبه مورخ 10 شهریور 1393

 

ساعت ۸ و ۲۵ دقیقه: دلیل اقتصادی و تحلیلی برای افت بازار دیده نمیشود!! اما بورس تهران همچنان در حال سقوط است! نماد خودرو، خود را برای حرکت به سوی تثبیت در قیمتهای بالای ۲۶۰ تومان آماده میکند! در نماد وپترو شاهد تحرکات جدیدی بر روی سهم هستیم که میتواند اینبار سهم را مجددا تا مقاومت مهم ۲۴۰ تومان بالا ببرد! نماد پتایر همچنان خریداران متعصب و البته امیدوار خود را دارد!! اما در این بین، تمرکز ما امروز در نمادهای خودرو و وپترو خواهد بود!

 

 ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه: به نقل از علی: "اخبار مهم تاثیرگذار بر بازار امروز-----رییس جمهوری ،حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران در مذاکره به دنبال هدف برد – برد است . اگر کشورهای ۱+۵ در چارچوب مقررات بین‌المللی و به دنبال ایجاد اعتماد و شفافیت بیشتر بخواهند مذاکره را ادامه دهند، ما نیز با کمال حسن نیت این مذاکرات را که به نفع طرفین است، پیش خواهیم برد. دولت ایران تلاش کرده تا با کشورهای ۱+۵ مذاکره جدی، عمیق و سازنده ای داشته باشد.امروز نیز ما آماده هستیم تا مذاکرات را برای دستیابی به توافق نهایی ادامه دهیم و اگر هدف ۱+۵ در مذاکرات فشار بر ایران به منظور جلوگیری از رشد علمی و فناوری نباشد، می‌توان راه را برای توافق باز نگه داشت. ------رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ،فتحی پور: تعطیلی پروزه های عمرانی دلیل اصلی انباشت محصولات کارخانه ها در انبار ها ست. تا امروز برای اجرای پروژه های عمرانی، هیچ مبلغی تخصیص نیافته است و چراغ کارگاه هیچ پروژه عمرانی روشن نشده است، دولت به سختی حقوق .کارمندان را می پردازد. کارخانجات سیمان و فولاد با خسارت های زیادی رو به رو هستند و تولیداتشان در انبار ها دپو شده است، ادامه این روند موجب بیکاری کارگران و ناهنجاری های اجتماعی می شود.-----مدیرعامل بانک سپه،سید کامل تقوی نژاد -----پروژه‌ای به ارزش 480 میلیون یورو از محل تسهیلات فاینانس چین برای احداث پتروشیمی به مرحله عقد قرارداد رسیده و مرحله اول گشایش اعتبار آن انجام شده است."

 

ساعت ۹ و ۰۰ دقیقه: به نقل از علی: "اخبار مهم تاثیرگذار بر بازار امروز" مشاور دبير انجمن خودروسازان، ميرخاني رشتي: احتمال كاهش قيمت خودرو بر اساس محاسبات منطقي وجود ندارد . با توجه به افزايش قيمت نهاده‌هاي توليد، كاهش قيمت خودرو امكانپذير نیست ولي اگر دولت يا مجلس در اين رابطه دستوري صادر کنند قطعا ما اطاعت امر مي كنيم. تورم شش ماهه امسال در فرمول شوراي رقابت ناديده گرفته شده است. طبق برنامه شوراي رقابت هر شش ماه بايد تورم بخشي بازنگري شده و بر اساس آن قيمت هاي جديد اعلام شود كه متاسفانه قيمت هاي فعلي در ارديبهشت ماه و بر اساس تورم سال 92 تعيين شده و قاعدتا بايد قيمت خودرو مجدد بر اساس نرخ تورم شش ماه اول امسال بررسي و تعيين شود و بر اين اساس قطعا افزايش قيمت خواهيم داشت و اين درخواست از سوي خودروسازان به شوراي رقابت ارسال شده است. -----رییس کمیته تحقیق و تفحص صنعت خودرو،علی علیلو-----صنعت خودروسازی باید غیرسیاسی باشد. اگر وزیر صنعت در راستای اجرای گزارش تحقیق و تفحص خودروسازی پاسخگو نباشد، موضوع را به رئیس‌جمهور گزارش می‌دهیم.گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودرو بایگانی نشده و در حال پیگیری است.. ازوزارت صنعت به عنوان متولی صنعت خودرو می‌خواهیم تا موارد خلاف قانون را که در گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودرو به آن اشاره شده است، اصلاح کند. مجلس نسبت به نحوه قیمت‌گذاری خودرو معترض است، ولی دلیلی ندارد وارد کار قیمت‌گذاری شود."

 

ساعت ۹ و ۵ دقیقه: به نقل از علی: "توقف های امروز----در ساعات معاملاتی امروز،نماد شرکت معدنی دماوند به دلیل برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیمم در خصوص افزایش سرمایه متوقف خواهد شد. همچنین سرمایه گذاری ساختمان ایران هم به منظور تعدیل پیش بینی در دامد هر سهمش از گردونه معاملات خارج می شود. از سوی دیگر،34 میلیون 216 هزار و 349 سهم شرکت سیمان خزر معادل 14.78 درصد از سوی شرکت توسعه سرمایه وصنعت غدیر به قیمت هر سهم 7393 ریال به صورت یکجا و نقد به فروش می رسد. همچنین شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر در نظر دارد 11 میلیون و 327 هزار سهم سیمان سفید نی ریز معادل 22.65 درصد را نیز به قیمت 24021 ریال به صورت یکجا و نقد به فروش رساند."

 

ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه: به نقل از علی: "در آستانه تعطیلی رسمی در آمریکا و کند شدن روند رشد تولید در چین بهای نفت خام روز دوشنبه در بازار معاملات آسیا دچار نوسان شد. هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ماه اکتبر با 18 سنت کاهش 95 دلار و 78 سنت معامله شد. هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه اکتبر با افزایش هفت سنتی ، 103 دلار و 26 سنت خرید و فروش شد. دسموند چوآ تحلیلگر مسائل بازار نفت در موسسه بازارهای سی ام سی در سنگاپور گفت : « در آستانه روز کارگر در آمریکا ، شاهد کاهش حجم معاملات تجاری در بازار آسیا هستیم.» وی افزود سرمایه گذاران همچنین سرگرم بررسی داده هایی هستند که امروز درباره کند شدن روند رشد تولید در چین در ماه اوت منتشر شده است که این مسئله موجب افزایش نگرانی هایی درباره تقاضا در این کشور به عنوان بزرگترین مصرف کننده انرژی در جهان می شود."

 

ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه: به نقل از علی: "نشست خبری رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار صبح امروز در ساختمان اصلی وزارت امور اقتصادی و دارایی آغاز شد. قرار است در این نشست که به مناسبت هفته دولت برگزار می‌شود آماری از عملکرد بازار سرمایه در یک سال گذشته و برنامه‌های پیش روی این سازمان ارائه شود."

 

ساعت ۱۰ و ۰۰ دقیقه: به نقل از علی: "روز دوشنبه 10 شهریور ماه، در صورت تقاضا، حدود 82 هزار تن انواع ورق فولادی شرکت فولاد مبارکه اصفهان در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران عرضه می شود. شرکت فولاد مبارکه اصفهان، در صورت تقاضا،با 40 هزار و 700 تن ورق C ، به قیمت پایه 17 هزار و 77 ریال،در تالار محصولات صنعتی و معدنی حضور می یابد. این شرکت همچنین، 28 هزار و 600 ریال ورق گرم B را به قیمت پایه 16 هزار و 707 ریال عرضه می کند. از دیگر محصولات عرضه شده شرکت فولاد مبارکه اصفهان در این روز می توان به شش هزار تن ورق سرد B ، چهار هزار تن ورق گالوانیزه G و 2500 تن ورق قلع اندود اشاره کرد. در گروه مس نیز، 100 تن مس مفتول گروه صنایع کابلسازی افق البرز و 80 تن مس مفتول شرکت صنایع مس کاوه عرضه می شود. تالار محصولات کشاورزی نیز شاهد عرضه 205 تن ذرت دانه ای برزیل به قیمت 10 هزار و 60 ریال است. شایان ذکر است، 90 تن جو دامی روسیه به قیمت پایه 9580 ریال عرضه می شود. از دیگر محصولات عرضه شده در تالار مذکور، یکهزار تن گندم دورم کهگیلویه و بویراحمد و 500 تن قند کارخانه قند بردسیر کرمان است. این گزارش حاکی است، دراین روز و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، انواع مواد پلیمری مجتمع های پتروشیمی مارون، تبریز، جم، شازند و نوید زرشیمی عرضه می شود. در گروه قیر نیز، حدود 49 هزار تن انواع قیر شرکت های نفت جی و نفت پاسارگاد روی تابلوی عرضه می رود. علاوه بر این، 25 هزار تن وکیوم باتوم، 10 هزار تن انواع لوب کات و 500 تن انواع گوگرد راهی تالار معاملات فرآورده های نفتی و پتروشیمی می شود. گفتنی است، 11 هزار تن قیر 6070 شرکت فومن شیمی گستر، 300 تن قیر 6070 شرکت آذرنام نفیس و 300 تن قیر 6070 شرکت پالایش و انرژی شمالغرب آرکا راهی تالار صادراتی می شود. براساس این گزارش، در این روز و در مجموع، بیش از 197 هزار تن انواع محصول در بورس کالای ایران عرضه می شود."

 

ساعت ۱۰ و ۵ دقیقه: به نقل از علی: "عبدالرضا شیخان اظهار داشت: پیشنهاد مابرای خروج صنعت سیمان از رکود این است که با پرداخت وام ارزان قیمت به متقاضیان مسکن صنعت ساختمان سازی فعال شود. وی با بیان اینکه حدود 160 صنعت به صنعت ساختمان وابسته هستند گفت: رونق بخش ساختمان می تواند باعث فعال شدن صنایع وابسته به آن شده و دولت می تواند از محل دریافت مالیات بابت تولید و فروش سیمان و سایرمصالح ساختمانی وام ارزان قیمت به خریداران مسکن پرداخت نماید.وبا اشاره به اینکه در حال حاضر حجم تولید سیمان در کشور بالاتر از نیاز داخل است گفت: این مسئله باعث شده تا صادرات سیمان با قیمت های قبلی انجام شود ونتوانیم تصمیمی برای افزایش قیمت سیمان صادراتی بگیریم .ولی به محض اینکه ساخت و ساز در کشور رونق گیرد و بودجه های عمرانیعملیاتی شود می توانیم قیمت صادراتی بالا ببریم."

 

ساعت ۱۰ و ۱۰ دقیقه: به نقل از علی بهزادی: "مدیر عامل شرکت تایدواتر خاورمیانه خبر داد: بازگشایی "حتاید" پس از برگزاری جلسه توجیهی با سازمان بورس-----توقف نماد معاملاتی شرکت تایدواتر خاورمیانه در حالی از 92.8.4 تاکنون ادامه یافته که مدیر عامل این مجموعه بورسی از زمان احتمالی بازگشایی نماد مذکور خبر داد. توقف نماد معاملاتی شرکت تایدواتر خاورمیانه در حالی از 92.8.4 تاکنون ادامه یافته که مدیر عامل این مجموعه بورسی از زمان احتمالی بازگشایی نماد مذکور خبر داد. مهدی اعتصام اظهار داشت: در مجمع صاحبان سهام نکاتی پیرامون سود شرکت مطرح شد و نماینده بورس حاضر در جلسه نسبت به میزان سود تقسیمی در مجمع سال 92 ایراداتی به میان آورد، از این رو در تلاش هستیم در این رابطه جلسه توجیهی با مسئولان سازمان بورس داشته باشیم تا تمام ابهامات موجود مرتفع گردد. البته در این رابطه مشکل خاصی مطرح نیست و امیدواریم از طریق مذاکرات آتی ابهامات موجود شفاف شود. وی افزود: همچنین عدم ارایه اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 93 یکی از دلایل توقف نماد "حتاید" است که این بودجه در حال تدوین بوده و پس از تکمیل و براساس واقعیت های موجود، به حسابرس و سپس سازمان بورس ارایه خواهد شد و پس از تأیید و انتشار آن در سایت کدال می توان شاهد بازگشایی نماد "حتاید" بود. مدیر عامل شرکت تایدواتر خاورمیانه در خصوص مشکلات موجود با سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص خدمات انجام شده توسط "حتاید" گفت: در این رابطه شرکت موفق به اخذ اعلامیه بستانکاری برای خدمات انجام شده تا تاریخ 92.9.6 از سازمان بنادر و دریانوردی گردیده و در خصوص بخشی از آنها توافقات لازم به دست آمده، اما هنوز مدارک و مستندات آنها برای ثبت به حسابرس ارایه نشده که پس از ارسال مدارک مورد نیاز، این موضوع نیز به طور مستند شفاف می شود."

 

ساعت ۱۰ و ۱۵ دقیقه: به نقل از علی بهزادی: "دبیر انجمن صنایع پتروشیمی اعلام کرد: عدم کاهش نرخ خوراک گاز مایع-----با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی، هر مترمکعب گاز مایع تا پایان سال جاری با نرخ 13 سنت محاسبه خواهد شد. با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی، هر مترمکعب گاز مایع تا پایان سال جاری با نرخ 13 سنت محاسبه خواهد شد. دبیر انجمن صنایع پتروشیمی ، ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: اخبار مبنی بر کاهش نرخ خوراک گاز مایع، شایعه ای بیش نیست و با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی هر متر مکعب گاز مایع تا پایان سال جاری با نرخ 13 سنت در دستورکار قرار گرفته است. شایان ذکر است، کاهش نرخ خوراک گاز مایع، تأثیر بسزایی در کاهش هزینه ها و سودآوری شرکت هایی خواهد داشت که بیشترین استفاده را از خوراک گاز مایع برای تولیدات خود دارا می باشند که از آن جمله می توان به پتروشیمی جم و خراسان اشاره کرد."

 

ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه: دوستان زیادی از عرضه اولیه در نماد ثرود سوال میکنند. در این خصوص باید بگوییم که انتظار عرضه این نماد در قیمت حدود ۳۰۰۰ ریال را داریم و در اینصورت، میتوانید تا حدود قیمت ۳۵۰۰ ریال با سهم بمانید!! کارشناس ما، قیمت بیشتر از ۳۵۰۰ ریال را برای این سهم، منطقی نمیداند!

 

ساعت ۱۱ و ۰۰ دقیقه: به نقل از علی: "رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از راه اندازی سامانه پس از معاملات عرضه فیزیکی و سلف نفت کوره، راه‌اندازی اوراق بهادار رهنی و ارائه شاخص های متنوع جدید در بورس و فرابورس خر داد. علی صالح‌آبادی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت برگزار شد از کاهش 30 درصدی ارزش معاملات بازار سرمایه خبر داد و گفت: ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد کاهش یافته و به 31 هزار میلیارد تومان رسیده است. وی افزود: همچنین ارزش بازار اوراق بهادار نسبت به ابتدای سال با کاهش 14 درصدی مواجه شده و از 384 هزار میلیارد تومان در ابتدای سال به 330 هزار میلیارد تومان رسیده است. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: همچنین دفعات معاملات با رشد هشت درصدی نسبت به دوره قبل مشابه سال گذشته مواجه شده و به پنج میلیون و 595 هزار دفعه رسیده است."

 

ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه: به نقل از علی بهزادی: "مذاکره برای افزایش نرخ تایر ادامه دارد----انجمن صنعت تایر پیگیری های لازم در خصوص افزایش 20 درصد نرخ ارز را انجام داده است ولی تاکنون هیچگونه جوابی به طور قطعی از سوی سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ابلاغ نشده است. در هفته های اخیر خبری با عنوان "حاشیه سود یکسان پاشنه آشیل تایر سازان" منتشر گردید و در متن گزارش وضعیت فعلی صنعت تایر مورد بررسی قرار گرفت و عضو کمیته اجرایی صنعت تایر به درخواست تایر سازان مبنی بر افزایش 20 درصدی نرخ محصولات اشاره کرده بود. عضو کمیته اجرایی صنعت تایر با اشاره به نتیجه مذاکرات با سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان گفت: انجمن به منظور اخذ مجوز افزایش نرخ فروش محصولات لاستیک سازان پیگیری های لازم را انجام داده است ولی تاکنون هیچگونه توافقی حاصل نشده است و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، جواب قانع کننده ای را اعلام نکرده است. مصطفی تنها، دلایل عدم افزایش نرخ فروش تایر را مبهم عنوان کرد و گفت: مصوبه افزایش نرخ لبنیات بدون هیچگونه مشکلی اخذ و به اجرا درآمد ولی صنعت تایر با توجه به اینکه با صنعت خودرو در ارتباط می باشد آن گونه که از خودرو حمایت انجام می پذیرد از صنعت تایر حمایت نمی شود."

 

ساعت ۱۱ و ۲۰ دقیقه: به نقل از علی: "معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری با بیان این که پیش بینی می کنیم در نیمه نخست امسال بیش از یک درصد رشد اقتصادی داشته باشیم، بیان کرد: پیش بینی می کنیم تا پایان سال رشد اقتصادی به ۲ درصد برسد."

 

ساعت ۱۱ و ۲۳ دقیقه: به اطلاع مي رساند، نمادهاي معاملاتي حق تقدم شركتهاي ايران تاير و صنايع خاك چيني ايران با توجه به اعلام مهلت پذيره نويسي، بدون محدوديت نوسان قيمت با استفاده از مكانيزم حراج تك قيمتي آماده انجام معامله مي باشند.

 

ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار، با راه اندازی این سامانه الکترونیک، تمامی ذینفعان بازار سرمایه، اعم از سهامداران، فعالان بازار و ... می توانند با مراجعه به سایت sadna.seo.ir، نسبت به ثبت و ارسال گزارش ناهنجاری های بازار، به منظور رسیدگی در واحد مربوطه (حسب موضوع ناهنجاری) در سازمان بورس اقدام نمایند. براساس این گزارش، منظور از ناهنجاری­ها بازار، موارد ذکر شده در بندهای 1 تا 4 ماده 46 قانون بازار اوراق بهادار و یا اقداماتی مانند دستکاری در قیمت‌ها، معاملات مبتنی بر اطلاعات نهانی، القای ظاهری گمراه کننده، ارائه اطلاعات خلاف واقع یا اظهارات نادرست، عرضه اوراق بهادار یا کالا در بورس بدون مجوز مربوطه، انتشار آگهی یا اعلامیه پذیره نویسی به منظور عرضه عمومی اوراق بهادار بدون رعایت مقررات، ترک فعل یا قصور در ارائه اطلاعات، پرداخت های خارج از عرف و سایر اقدامات متقلبانه، عملیات کلاهبرداری و پولشویی است که بطور بالقـوه، تخلف از قانون و مقررات بازار محسوب می‌شود. فراهم نمودن بستر لازم برای ارتباط و تعامل موثر فعالان، مشارکت کنندگان بازار و عموم مردم با سازمان بورس و اوراق بهادار برای ارائه گزارش ناهنجاریهای بازار، حمایت از حقوق و منافع سرمایه گذاران در بازار سرمایه، امکان نظارت موثر و سریع بر بازار، حصول اطمینان از صحت انجام معاملات و رعایت مقررات توسط فعالان بازار، فراهم آوردن شرایط لازم برای دسترسی منصفانه عموم به اطلاعات بازار و اعلام تخلفات بازار به مراجع ذیصلاح، مهمترین اهداف راه اندازی سامانه الکترونیک دریافت گزارش ناهنجاری های بازار (سادنا) است."

 

ساعت ۱۱ و ۳۵ دقیقه: به نقل از علی: "گزارش بازار----در میانه معاملات شاهد تسلط جوی کاملا منفی بروگروه انفورماتیک بودیم. در بخش چند رشته ای نمادهای "وامید" و "وصندوق" به صف فروش محدودی رسیدند اما این صف ها برچیده شد. در بخش حمل و نقل تمام نمادها در درصدهای مثبت معامله شده و "حپترو" "حتوکا" در آستانه رسیدن به صف خرید قرار گرفتند. این صف در نماد "حفارس" عرضه شد. صف فروش محدود "ونیرو" در بخش سرمایه گذاری برچیده شد اما "وصنا" به صف فروش رسید. در این بخش "وبیمه" با صف خرید مواجه شده است. تعدادی از نمادهای ساختمانی به درصدهای منفی خزیده و "وتوس" صف فروش جزئی را به خود می بیند. بر حجم صف خرید "غمینو" در بخش غذایی افزوده شده است. در بخش خودرویی نیز همین وضیت در نماد "خمحور" مشاهده شد. هم اکنون شاخص کل بورس با افتی 50 واحدی به 72727 واحد رسیده و شاخص کل فرابورس کماکان در سطوح ساعت پیشین قرار دارد."

 

ساعت ۱۲ و ۲۵ دقیقه: به نقل از علی: "شفن اعلام نموده است که در مزایده عرضه یکجای تعداد 543,999,998 سهم معادل 33/99 % از سهام غیر کنترلی شرکت پتروشیمی مرجان ( سهامی خاص ) در بازار سوم فرابورس ایران شرکت و در قالب کنسرسیومی موفق به خریداری تعداد 255,999,998 سهم معادل 15/99 % از سهام آن شرکت به قیمت پایه هر سهم 2200 ریال گردید . ضمنا شرکت اعلام کرده است که معامله انجام شده فوق به علت در مرحله قبل از بهره برداری بودن شرکت مذکور ، فاقد هرگونه اثری بر سود زیان سال جاری این شرکت بوده است و درصد پیشرفت کل پروژه 21/47 % و پیش بینی زمان بهره برداری و شروع به تولید تجاری آن نیز سال 96 می باشد ."

 

ساعت ۱۲ و ۲۹ دقیقه: امروز انجام معاملات در نماد فارس در محدوده قیمت منفی کامل، باعث شد تا نماد فارس به تنهایی، ۳۱۷ واحد از ارزش شاخص کل را کم کند! از مهمترین اتفاقات امروز، بازگشایی نماد حق تقدم ایران تایر بود که با قیمت ۳۲۳ تومان بازگشایی شد و بعد از انجام معاملات سنگین، همچنان پر تقاضا بود! در نماد غپینو نیز امروز شاهد تشکیل صف خرید و تثبیت آن تا پایان بازار بودیم. در نتیجه معاملات امروز در بورس تهران، شاخص کل با افت ۴۳۸ واحدی، اولین شمع خود را زیر حمایت خود ثبت کرد تا بر نگرانی های فعالان این بازار بیافزاید! ارزش معاملات نیز، اگرچه بالای ۱۶۰ میلیارد تومان به ثبت رسیده است، که بیش از ۶۰ میلیارد آن را، معاملات عمده و بلوکی تشکیل داده است.

 

ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه...........................بازار بسته شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

کاهش 30 درصدی ارزش معاملات بورس

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از راه اندازی سامانه پس از معاملات عرضه فیزیکی و سلف نفت کوره، راه‌اندازی اوراق بهادار رهنی و ارائه شاخص های متنوع جدید در بورس و فرابورس خر داد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

افزایش بی‌منطق قیمت فلز سرخ

روز گذشته در حالی قیمت پایه مس در بورس کالای ایران با افزایش بیش از ۳۰۰ تومانی در هر کیلو مواجه شد که علاوه بر پایین بودن سهم تقاضا کارشناسان تصور می‌کردند به دلیل ریزش قیمت این فلز سرخ روز جمعه گذشته در بورس لندن و رسیدن آن به زیر ۷ هزار دلار، معاملات هفته ...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

چشم‌انداز سهام بانک‌ها در بورس

صنعت بانکداری در ایران از قدمت دیرینه ای برخوردار است اما حضور بانک‌ها در بورس تهران قدمت چندانی ندارد به طوری که تا پایان سال ۸۶ تنها ۴ بانک پارسیان، اقتصاد نوین، سینا و کارآفرین بر روی تابلوی معاملاتی در بورس حاضر بودند. سال‌های بعد بانک‌های دولتی مانند : ملت، تجارت، صادرات به جرگه بانک‌های ...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

اثر فروش “سنوین” بر “وساخت” تشریح شد

شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران با ۱۰۹میلیارد و ۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای هر سهم در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۹۳، مبلغ ۵۰۶ ریال عایدی خالص پیش بینی کرده و این در حالیست که بودجه فعلی نسبت به گزارش قبلی (مبلغ ۳۶۸ ریال) افزایش ۳۷ درصدی داشته است.  “وساخت” که دوره ...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

آخرین خبرها از افزایش نرخ قطعه سازها

ساسان قربانی، دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو  از جزییات افزایش نرخ قطعات سخن گفت. وی با اشاره به وجود قطعات مختلف در یک خودرو عنوان کرد که افزایش نرخ قطعات مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و با توجه به این که وزن این قطعات از لحاظ تعداد آنها در سبد تولیدی قطعه ...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

رشد ۷۰ درصدی قیمت یک سهم طی ۲۰ روز

نماد “کرازی” از نیمه مرداد ماه تا ۸ شهریور ماه امسال در حالی ۷۰ درصد رشد قیمتی را پشت سر گذاشته که طبق آخرین اطلاعات شرکت ، عملیات تولید به دلیل بازسازی و نوسازی کارخانه از تاریخ ۱۷ تیرماه امسال به مدت ۹ ماه متوقف شده است. گفتنی است طی این فرآیند نوسازی قرار است ...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

توصیه به سهامداران کم تجربه بورس

یک کارشناس بازار ضمن اظهار امیدواری از آینده بازار سرمایه،به سهامداران توصیه کرد که در سرمایه‌گذاری دقت کرده و سهامی در سبد خود قرار دهند که بنیاد مناسبی داشته باشد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

توصیه مهم به سهامداران کم تجربه بورس

مسعود مشهدی رمضانعلی-استاد دانشگاه و کارشناس بازار سرمایه- در گفت وگو با ایسنا، وضعیت فعلی بورس را مورد توجه قرار داد و گفت:با توجه به سیاست‌های اقتصادی دولت برای خروج غیر تورمی از رکود، شاهد سه هفته نوسانات نزولی شاخص بعد از رسیدن به مقاومت ۷۴ هزار و ۵۰۰ واحد هستیم. وی افزود: سیاست‌های اقتصادی ...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

مهمترین وتاثیر گذارترین خبرها بر بازار بورس / دوشنبه ۱۰ شهریور

حسن روحانی : جمهوری اسلامی ایران در مذاکره به دنبال هدف برد – برد است . اگر کشورهای ۱+۵ در چارچوب مقررات بین‌المللی و به دنبال ایجاد اعتماد و شفافیت بیشتر بخواهند مذاکره را ادامه دهند، ما نیز با کمال حسن نیت این مذاکرات را که به نفع طرفین است، پیش خواهیم برد. دولت ایران ...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

جزئیات عرضه اولیه “سرمایه گذاری مسکن زاینده رود” تشریح شد

رئیس اداره عملیات بازار فرابورس ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: ۲۰ میلیون سهم شرکت ۲۰۰ میلیون سهمی سرمایه گذاری مسکن زاینده‌رود (دوشنبه) در نماد “ثرود” در بازار اول فرابورس عرضه اولیه خواهد شد و پیش بینی می‌شود حجم نقدینگی لازم برای این عرضه اولیه کمتر از ۸ میلیارد تومان باشد . ...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران 12000 میلیارد آب رفت

بورس تهران به ریزش نرم نرمک خود ادامه می‌دهد. بازار سرمایه کشور در این روزها روند طبیعی خود را می‌گذراند، همان روندی که با توجه به رکود اقتصادی حاکم بر کشور قابل انتظار بوده و هست.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

سهم بورس در رشد اقتصادی

واحدهای اقتصادی بزرگ کشور، راهی جز مراجعه آنها به نظام بانکی برای رفع نیازهای مالی‌شان باقی نماند. در این میان گستره سایه دولت بر بانک‌های بزرگ کشور و فراهم شدن منابع مالی ارزان‌تر نسبت به قیمت بازار برای نهادهای عمومی و شبه‌دولتی فعال در عرصه اقتصادی کشور، فعالیت شرکت‌های بیمه، صندوق‌های بازنشستگی، سازمان تامین اجتماعی و هلدینگ‌های بزرگ مالی را در بازار پول پررنگ ساخته است؛ مساله‌ای که در نهایت منجر به مطالبات معوقه نزدیک به ٨٢ هزار میلیارد تومانی بانک‌ها شده است.

از سوی دیگر این مساله سبب شده است تا تامین مالی در بازار سرمایه نیز تنها محدود به افزایش سرمایه باشد.
در آسیب‌شناسی تامین مالی از طریق بازار سرمایه کارشناسان ضمن اشاره به عدم رقابتی بودن نرخ تسهیلات با نرخ تامین مالی از طریق بازار سرمایه، تاکید سیاست‌گذاران بر تامین مالی از طریق بازار سرمایه را به عدم وام‌دهی بانک‌ها و کمبود نقدینگی در اقتصاد نسبت می‌دهند.
براساس آمارهای موجود از سال ١٣٨٨ تاکنون حول و حوش ۵ هزار میلیارد تومان از طریق ابزارهای بدهی در بازار سرمایه (شامل اوراق مشارکت، انواع صکوک، گواهی‌های سپرده و سلف موازی) تامین مالی انجام شده است. با این حال برآورد می‌شود که افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی در سال ١٣٩٣ حدود ٢۵ هزار میلیارد تومان باشد.
مدیر‌عامل شرکت تامین سرمایه نوین در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» درخصوص ظرفیت‌سازی در بورس برای بحث تامین مالی در کشور، به شروع رشد و تکامل بازار سرمایه کشور به معنای مدرن آن از سال ١٣٨٢ اشاره کرد که پیرو آن تصویب دو قانون بازار اوراق بهادار و توسعه ابزارهای مالی جدید و تشکیل نهادهای مالی نوین نظیر تامین سرمایه‌ها، ظرفیت اولیه برای حرکت بازار سرمایه به سمت تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی را فراهم کرد.
وی اظهار کرد: در این راستا به نظر می‌رسد که تا به حال تصور اغلب سیاست‌گذاران از بازار سرمایه، بازاری شفاف برای معاملات ثانویه اوراق بهادار بوده است که رشد و رونق آن فقط جابه‌جا‌یی ثروت را به دنبال دارد.
ولی نادی قمی با بیان اینکه اصولا سهم این بازار در تامین مالی رشد اقتصادی کشور چندان جدی تلقی نمی‌شد، عنوان کرد که تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی در بورس محدود به افزایش سرمایه بود. بر این اساس به نظر می‌رسد که تاکید کنونی سیاست‌گذاران بر تامین مالی از طریق بازار سرمایه به عدم وام‌دهی بانک‌ها و کمبود نقدینگی در اقتصاد بر‌می‌گردد.
وی یاد‌آور شد: بنا به آمار رسمی، بانک‌ها نزدیک به ٨٢ هزار میلیارد تومان مطالبات معوق دارند (بر‌اساس آمار غیر‌رسمی مطالبات معوق تا دو برابر این رقم برآورد می‌شود). به‌علاوه این بخش مالک دارایی‌هایی است که لزوما کاربردی برای صنعت بانکداری ندارد، بنابراین برای پرداخت وام‌های جدید با تنگناهای مالی مواجه هستند. مضافا برای خلق پول در اقتصاد بانک‌ها باید بر تامین مالی کوتاه‌مدت متمرکز باشند.
مدیر‌عامل شرکت تامین سرمایه نوین با بیان اینکه بنا به مباحث نظری و تئوریک، بازار سرمایه، بازار تامین مالی بلندمدت شرکت‌ها و پروژه‌های بزرگ است، ادامه داد: بر‌اساس بودجه سال ١٣٩٣ قرار است دولت و شهرداری‌ها 66 هزار میلیارد تومان اوراق ریالی و ارزی منتشر کنند. در ضمن خالص میزان وام‌دهی بانک‌ها (تجدید وام‌های قدیمی و وام جدید) در سال جاری نزدیک به ٩٠ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که سهم شرکت‌ها و پروژه‌های بزرگ قابل ملاحظه است.
وی اضافه کرد: چنانچه بخشی از این اعداد و ارقام بخواهد به بازار سرمایه منتقل شود، امکان بروز مشکل وجود دارد، چرا‌که افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی در سال ١٣٩٣ حدود ٢۵ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود و از سال ١٣٨٨ تا کنون حول و حوش ۵ هزار میلیارد تومان از طریق ابزارهای بدهی در بازار سرمایه (شامل اوراق مشارکت، انواع صکوک، گواهی‌های سپرده و سلف موازی) تامین مالی انجام شده است.
نادی‌قمی عنوان کرد: بر این اساس به نظر می‌رسد که ظرفیت بازار برای تامین مالی از طریق ابزار‌های مرتبط با حقوق مالکانه و بدهی حدود ٣٠ هزار میلیارد تومان باشد بنابراین برای افزایش این میزان باید ظرفیت‌سازی شود.
به گفته وی، افزایش سهم بازار سرمایه در تامین مالی و اقتصادی کشور مستلزم کارهای زیربنایی جهت افزایش عمق و کارآیی بازار و شکل‌گیری موسسات مالی با توانگری مالی بالا است.
مدیر‌عامل شرکت تامین سرمایه نوین تصریح کرد: در این راستا باید موسسات رتبه‌بندی ایجاد شود و حداقل سرمایه تامین سرمایه‌ها در سطح بالایی قرار گیرد، البته بخش واقعی اقتصاد نیز باید عملکرد مناسبی داشته باشد تا بخش مالی قادر به پاسخگویی نیاز‌های آنها باشد.
وی در این راستا به طرح سوالاتی از قبیل اینکه برای تکمیل ٢۵٠ هزار میلیارد تومان پروژه‌های ناتمام، آیا تنها مساله اصلی، پول است یا اینکه سرمایه‌گذاری در صنعت نامناسب، در مکان نامناسب و با مدیریت غلط، صرفه اقتصادی پروژه‌ها را زیر سوال برده است. تعطیلی و رکود بیش از ۵٠ درصد واحدهای صنعتی صرفا ناشی از عدم وام دهی بانک‌ها است یا اینکه نقش عدم نوآوری، عدم بهره‌وری و عدم دانش مناسب درخصوص مدیریت بهای تمام شده محصولات به همین میزان برجسته است، پرداخت.
نادی اضافه کرد: واقعا چقدر از وقت جلسات هیات مدیره و مدیران اجرایی صرف موضوع کاهش بهای تمام شده محصولات می‌شود؟ این میزان در دنیا چقدر است؟ بر این اساس نباید مشکلات اقتصاد را فقط پای ناکارآمدی بانک‌ها یا بازار سرمایه در تامین مالی نوشت.
وی در این میان در بیان پیش‌نیازها و ابهامات بورس‌پایه بودن ساختار اقتصاد کشور گفت: اقتصاد کشور طی سالیان متمادی بانک پایه بوده است و به نظر می‌رسد که اینگونه ادامه خواهد یافت، چرا‌که تشکیل اقتصاد مالی مبتنی بر بازار الزاماتی دارد که اجرای آن مستلزم صرف منابع بسیار(وقت و پول) است.
به گفته مدیر عامل شرکت تامین سرمایه نوین؛ اقتصاد‌هایی پیشرفته هستند که بر اساس کارکرد صحیح بانک‌ها تامین مالی می‌شوند. در این راستا به نظر می‌رسد که برنامه دولت مبنی بر اصلاح وضعیت بانک‌ها و توسعه بازار سرمایه، سیاست درستی در قبال نحوه تامین مالی رشد اقتصادی کشور باشد.
وی با بیان اینکه بازار سرمایه تکمیل‌کننده قابلیت‌های بازار پول است، اضافه کرد: بانک‌ها می‌توانند به‌جای اعطای وام‌های بزرگ و بلندمدت به شرکت‌ها و پروژه‌ها، از طریق انتشار انواع صکوک یا اوراق آنها را تامین مالی کنند و از طریق شبکه شعب خود منابع لازم را برای خرید اوراق یا صکوک منتشرشده، فراهم کنند.
نادی قمی افزود: همچنین برای توسعه تامین مالی از طریق بازار سرمایه باید عمق و کارآیی بازار افزایش یافته، نهادهای مالی توانمند و مورد اعتماد عموم شکل گیرد و ابزارهای متنوع تامین مالی، سرمایه‌گذاری و مدیریت ریسک به بازار معرفی شود. وی در رابطه با این موضوع که تامین مالی شرکت‌های بورسی در حال حاضر کمتر از ابزارهایی همچون اوراق مشارکت و… صورت می‌گیرد و بخش زیادی از اوراق مشارکت نیز دولتی است و اوراق بنگاهی نیز مورد توجه قرار نمی‌گیرد، گفت: اصولا شناخت عموم و مدیران شرکت‌ها (حتی مدیران مالی حرفه‌ای) از بازار سرمایه کمتر به کارکرد تامین مالی از طریق انتشار اوراق بدهی معطوف است.
بازار سرمایه به‌عنوان بازار ثانویه معاملات سهام و بازار افزایش سرمایه ناشران بورسی شناخته می‌شود بنابراین نهادهای مالی و ساختار‌های بازار متناسب با انتظارات از کارکردهای آن به شکل فعلی ایجاد شده است. در حال حاضر انتظاراتی به درستی مطرح می‌شود که مستلزم ساختار‌سازی و نهاد‌سازی متناسب با انتظارات جدید است.
مدیر عامل شرکت تامین سرمایه نوین در مورد تامین مالی بخش مسکن از طریق بازار سرمایه عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های تامین مالی از طریق بازار سرمایه صرفه ناشی از مقیاس است. این در حالی است که اکثر فعالان بخش صنعت ساختمان اشخاص هستند که برای انجام کارهایشان به سرمایه نه‌چندان بالا (در مقیاس پتانسیل بازار سرمایه) نیاز دارند بنابراین بهترین روش تامین مالی آنها، نظام بانکی است.
وی ادامه داد: از سوی دیگر تامین مالی از طریق بورس، ترازنامه محور یا پروژه محور است، شرکت‌ها و پروژه‌هایی که شفافیت لازم برای انجام تامین مالی از طریق یک بازار مقرراتی را دارند. این موضوع لزوما با ذائقه فعالان بازار مسکن منطبق نیست.
نادی قمی در این میان راه‌حل بازار سرمایه برای تامین مالی پروژه‌های شخصی بزرگ را تشکیل صندوق زمین و ساختمان ذکر کرد که راه‌حل تجربه‌شده‌ای نیست تا ریسک‌ها و فرصت‌های آن احصا شده باشد.
وی ادامه داد: ضمنا شرکت‌های ساختمانی تاکنون حضور فعالی برای تامین مالی از طریق انتشار انواع اوراق یا صکوک در بازار سرمایه داشته‌اند که در صورت آسان شدن دستورالعمل‌های بورس برای انتشار اوراق، این موضوع پررنگ‌تر می‌شود.
مدیر عامل شرکت تامین سرمایه نوین در بیان معایب بورس برای جلب سرمایه‌های خارجی به‌عنوان یک محور از تامین مالی تولید در کشور، اظهار کرد: یکی از اضلاع مثلث تامین مالی رشد اقتصادی کشور، سرمایه‌گذاری خارجی است. بازار سرمایه پتانسیل لازم (خلاقیت و شفافیت) برای جذب سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت و بلندمدت خارجی را دارد.
وی ادامه داد: درصورت رفع تحریم‌ها، شرکت‌های بزرگ بورسی قابلیت لازم برای پذیرفته شدن در بورس‌های خارجی و تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای‌شان از طریق منابع ارزان قیمت خارجی را دارند. در این راستا باید گفت که پتانسیل و فرصت زیاد است که تحقق این مساله نیازمند سیاست‌گذاری مشخص و بلندمدت مسوولان است.

منبع: دنیای اقتصاد


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

tsetmcبورس تهران دوشنبه

سلام دیده بان..........................................................................................................

چهارسهم منتخب دوشنبه

1-دلقما حمایت 2550و3600ریال مقاومت 3700و3800و4000ریال و4500ریال در بلند مدت

2-قشکر حمایت 1900و1850ریال مقاومت 2100و2150ریال

3-کروی حمایت 2200ریال است تفکربالاتر تعیین حد ضرر

4-کچاد حمایت 5500ریال

-


-دلقما را اگر درقیمت دلخواه خریدید میان مدت نگه دارید وبلند مدت


-افت 50درصدی سود در سال 94برای وساخت

 

اثر فروش "سنوین" بر "وساخت" تشریح شد کلیک کنید

 

شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران با 109میلیارد و 29 میلیون و 600 هزار تومان برای هر سهم در سال مالی منتهی به 31 شهریور 93، مبلغ 506 ریال عایدی خالص پیش بینی کرده و این در حالیست که بودجه فعلی نسبت به گزارش قبلی (مبلغ 368 ریال) افزایش 37 درصدی داشته است.

 

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، "وساخت" که دوره 9 ماهه نخست سال مالی 93 را با تحقق زیان 79 ریالی برای هر سهم به پایان رسانده، علت تعدیل مثبت را فروش سهام و حق تقدمهای شرکت سرمایه گذاری اقتصاد نوین اعلام کرده است.

شایان ذکر است این شرکت سرمایه گذاری برای هر سهم در سال مالی 94 نیز مبلغ 255 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با سال مالی 93 افت 50 درصدی داشته است.


-بانک‌ها به وزیر اقتصاد نامه نوشتند/ تقسیم‌بندی جدید بدهکاران بزرگ بانکی کلیک کنید


-گزارشی از وضعیت دلایل توقف طولانی نمادها/ حتاید . کصفها. کف .رکیش و... کلیک کنید


-مدیرعامل بانک کشاورزی: آثار مثبت کاهش نرخ سود بانکی بر اقتصادکلیک کنید


-بترانس 4200حمایت حمایت معتبر 4000ریال  ولی باجهش بازار تا 5000ریال جای رشد دارد


-بکاب 15/4میلیون سهم داردیکی از عوامل رشد تعداد کم سهم است


-

در مجمع فوق العاده "حسینا" تصویب شد:

 


-تیپیکو حمایت 5700ریال


-والبر حمایت 4200ریال


زنگان سرفرصت  .......در فیمت دلخواه زیر 3200ریال ولی فروشنده نداردووووووو

 


-شکایت وگلایه کلا بی فایده است باید با شرایط جدید  ارزش وحجم معاملات خود را تطبیق داد ومعامله زد وکاری است راحت وشدنی منتهی با سودی کمتر


-واکثریتی که به قیمتها ومحدوده هایی که ما میگوییم توجه نمیکنند بعد ازانکه سهم رشد کرد ویا پایین امد در پیام خصوصی حق را به ما میدهند


- ذوب حمایت 2700ریال


-وخارزم در فازاستراحت....


-ونیرو حمایت 1300ریال الان 1416ریال در فاز استراحت


-واتی حمایت اول دوم 3400و3300ریال مقاومت3700ریال


-بنظر شما جواد یساری مسیر زندگی را درست رفته یا غلط من وشما چطور ؟؟من غروبها نماز مغرب وعشا باید حتما مسجد بروم.....

http://www.aparat.com/v/9ERgs


-وملت حمایت 600ریال


-مفاخر فرصت خرید است پله اول

پاسخ:
5800حمایت 6400ریال مقاومت جلسه قبل 5910ریال هم معامله شده است

 


-تحول در نظام بانکی

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930610000161


-

مدیر عامل شرکت کارگزاری بانک مسکن:

 


-

پیغام های ناظر بازار Close

 

  • کارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع می رساند؛ تعداد 10،000،000 سهم شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود در نماد "ثرود1" رأس ساعت 11:40 دقیقه به قیمت کشف شده (قیمت 3،100 ریال) با سهمیه در نظر گرفته شده برای هر یک از معامله گران بر خط (آنلاین) حداکثر500 سهم صرفاً جهت خرید توسط معامله گران بر خط (آنلاین)، بازگشایی خواهد شد. مدیریت بازار فرابورس ایران

 


-نماد فارس به تنهایی تا این لحظه 143واحد شاخص را پایین کشیدتا در روزهای اینده بتواند تاثیر مثبت در شاخص بگذارد


-سهام دار خرد با تجربه شده است با افت وخیزهای مقطعی هیجانی خرید نمیکند بلکه با حوصله بهترین ها را خواهد خرید


-ثرود بهانه ای برای نزول بازار ونزول بازار برای بالا بردن ارزش روزانه بازار مدیریت و..... دوست دارند بدون رشد شاخص حجم معاملات بالا برود ولی این بار چنین نخواهد شد وباید به بازار اجازه رشد بدهند وگرنه بازار مجبور به درجا زدن است


-شاخص میخواست از کانال 75000واحد عبور کند ولی هلش دادندبسمت 70000واحد


-رییس سازمان بورس (1) افزایش 70 درصدی تامین مالی بازار سرمایه در سال 93


-به روند امروز وحجم معاملات دلقما وزنگان توجه کنید افزایش خرید ونوسان سود ده در یک روز براحتی ثبت میشود


-خودروسازان، منتظر افزایش قیمت خودرو هستند


-


-


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بازگشت فعالانه حقوقی‌ها به بازار

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

خرید و فروش حقوقی‌ها در بورس تهران

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

افزایش بی‌منطق قیمت فلز سرخ

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

کارشناسان فلز زرد همچنان اختلاف نظر دارند / در انتظار هیجان

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

نگاهی به اتفاقات بورس يكشنبه 9 شهریور 93

بورس پس از معاملات>>> نگاهی به اتفاقات بورس يكشنبه 9 شهریور


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

چارتیست های عزیز لطفاً به دل نگیرید

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

گزارش آخرین تحولات بازار بورس

آنچه در بازار این روزهای سهام به نظر قابل توجه‌ است، اینکه تداوم رکود فعلی در کلان اقتصاد همچنان مهم‌ترین‌ اهرم فشاربر بازار سرمایه باقی خواهد ماند. نقدینگی‌های کم ریسک و ماندگار در بانک‌ها همچنان جایی پر‌سود‌تر از بانک‌ها نمی‌شناسند و از این رو باید منتظر تمایل به تغییری درشرایط موجود بود تا با توجه به روند تعدیلی نرخ تورم نقدینگی‌ها بتوانند به مرور راهی در بازار سهام بیابند.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

آخرین وضعیت نمادهای متوقف فرابورس

آخرین وضعیت نمادهای متوقف فرابورسی توسط اداره نظارت بر ناشران فرابورسی اعلام شد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

گزارش بازار یکشنبه

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

شرکت‌های بورسی 327 هزار میلیارد ریال سود تقسیم کردند

آخرین وضعیت درآمد واقعی و سود تقسیمی صنایع بورسی نشان می دهد 225 شرکت بورسی در برابر تحقق درآمد بیش از 396 هزار و 743 میلیارد ریال، بالغ بر 327 هزار و 975 میلیارد ریال را در مجامع خود تقسیم کردند که این رقم عددی معادل 80 درصد از کل درآمد واقعی این شرکت ها است.
به گزارش پول پرس به نقل از مهر، آخرین آمار وضعیت درآمد واقعی و سود تقسیمی صنایع بورسی نشان می دهد که 225 شرکت بورسی در برابر تحقق درآمد بیش از 396 هزار و 743 میلیارد ریال، بالغ بر 327 هزار و 975 میلیارد ریال را در مجامع خود تقسیم کردند که این رقم عددی معادل 80 درصد از کل درآمد واقعی این شرکت ها است.

استخراج ذغال سنگ 126 درصد، محصولات چوبی 100 درصد، کشاورزی، دامپروری و خدمات وابسته به آن 99 درصد و سایر واسطه گری های مالی 96 درصد از درآمد واقعی خود را به سهامداران پرداخت کردند تا در صدر تقسیم سود شرکت های بورسی قرار گیرند. بر اساس این گزارش در میان صنایع بورسی، گروه فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای، بیشترین سود را به حساب سهامدارانش واریز کرده است.

هفت شرکت حاضر در گروه فرآورده های نفتی 69 هزار و 969 میلیارد ریال سود بدست آوردند که از این رقم، 82 درصد آن معادل 57 هزار و 220 میلیارد ریال را بین سهامدارانشان تقسیم کردند. فلزات اساسی با تقسیم سود 54 هزار و 347 میلیارد ریال و بانک ها و موسسات اعتباری و سایر نهادهای مالی با 47 هزار و 603 میلیارد ریال در رتبه های بعدی قرار دارند.

همچنین مخابرات با 42 هزار و 360 میلیارد ریال، استخراج کانه های فلزی با 34 هزار و 311 میلیارد ریال، محصولات شیمیایی با 30 هزار و 207 میلیارد ریال، شرکت های چند رشته ای صنعتی با 19 هزار و 500 میلیارد ریال و مواد و محصولات دارویی با 8 هزار و 613 میلیارد ریال در مکان های چهارم تا هشتم بیشترین سود تقسیمی ایستاده اند.

اداره آمار و اطلاعات معاونت بازار شرکت بورس اعلام کرد: متوسط سود تقسیمی هر سهم تا پایان مردادماه امسال به رقم 591 ریال رسید. بر اساس این گزارش، متوسط درآمد واقعی هر سهم شرکت های بورسی که تا مردادماه 93 مجامع خود را برگزار کردند رقم 715 ریال است که شرکت ها به طور متوسط 591 ریال را در مجامع خود تقسیم کرده اند.

انتهای پیام


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

نگاهی به رخدادهای بازار امروز

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

یکشنبه 9 شهریور

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

درشاخص منتظر یک پولبک به حمایت شکسته شده هستم و این اتفاق در یکی از روزهای میانه هفته یا شاید همین امروز اتفاق بیفتد.

10:00تا 11:00

اول وقت هیجان خودرویی ها خیلی از آماتورها را دستپاچه کرد ولی کم کم عرضه ها افزایش یافت.

11:00 تا 12:30

همراه اول اگر دوباره محدوده 2800-3000 را ببیند برای سرمایه گذاری بلندمدتی چندساله مناسب میشود.شاخص هم دوباره منفی شد و دوام نیاورد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

"یکشنبه 9 شهریور 93" <<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<

<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<<<   "یکشنبه

 صبح شما همراهان هميشگي بورس نگار بخير، با ما همراه باشید ...


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران یکشنبه مورخ 9 شهریور 1393

 

ساعت ۸ و ۲۵ دقیقه: روز گذشته بازار بورس تهران، شرایط سخت و بدی را تجربه کرد. افت نسبتا زیادی که با کاهش محسوس ارزش معاملات همراه بود! با افت اخیر، شاخص کل بورس تهران به کانال ۷۲۰۰۰ واحدی نفوذ کرد. جاییکه دقیقا بر روی یک حمایت مهم قرار گرفت! روز گذشته شاهد ارسال گزارش تلفیقی شرکت ایران خودرو بودیم. گزارشی که نوید روزهای خوب در آینده را داد! البته با شرایط کمبود نقدینگی موجود در بازار، شرکتهای بزرگ با ارائه گزارش های خوب نیز امکان رشد را ندارند! و این گزارش های خوب، فقط میتواند جلوی افت بیشتر را بگیرد!! اما از این فرصت بوجود آمده و این آب گل آلود، همچنان برخی از شرکتهای کوچک در جهت رشد بعضا حبابی استفاده میکنند! همچنان اعتقاد داریم که بازار بورس تهران برای بازگشت به دوران صعود، نیاز به اتفاق بنیادی از نوع عملی دارد و بازار دیگر به حرف ها و اخبار و مصاحبه هایی با اعتبار چند ساعت، توجهی نخواهد کرد!

 

ساعت ۸ و ۳۵ دقیقه: به نقل از محمد: "گزارش امیدوار کننده "خودرو"----شرکت ایران خودرو در گزارش خود صورت سود و زیان تلفیقی هر سهم خود را برای سال مالی 92 و پیش بینی سال مالی 93 به بازار ارائه کرده است. "خودرو" برای هر سهم تلفیق در سال مالی 92 با سرمایه 12 هزار میلیون سهم مبلغ 1.066 ریال زیان خالص و با سرمایه 9 هزار و 600 میلیون سهم مبلغ 1.323 ریال زیان خالص محقق کرده است. این غول بزرگ خودروساز کشور، برای هر سهم تلفیقی خود در سال مالی منتهی به 29 اسفند 93 با سرمایه 12 هزار و 9 هزار و 600 میلیون سهم به ترتیب 548 و 686 ریال عایدی خالص پیش بینی کرده است."

 

ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه: به نقل از محمد: "استقبال ایران از سرمایه‌گذاری شرکت‌های قطری----معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ایران کشوری امن، بزرگ و محل مناسبی برای سرمایه گذاری است گفت: جمهوری اسلامی ایران از سرمایه گذاری شرکتها و بخش خصوصی قطر استقبال می کند. به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور عصر امروز (شنبه) در دیدار "حصاء الجابر" وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قطر، با اشاره به مشترکات دو کشور تصریح کرد: ایران و قطر تاثیرگذاری فراوانی در جهان اسلام دارند و می توانند در پیشبرد اهداف مشترک، همکاری سازنده ای داشته باشند. معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مشکلات پیش روی جهان اسلام و گروه هایی که به نام اسلام دست به خشونت زده و چهره نادرستی از اسلام به نمایش می گذارند تاکید کرد: کشورهای اسلامی می توانند با گسترش همکاری های فیمابین، این مشکلات را از پیش روی مسلمانان جهان بردارند. وی همچنین با بیان اینکه ایران و قطر در یک سال گذشته روابط رو به رشدی داشته اند خاطرنشان کرد: تهران هیچ محدودیتی برای توسعه مناسبات و گسترش همکاری ها با قطر ندارد. جهانگیری فناوری اطلاعات را یکی از زمینه های مهم همکاری میان دو کشور خواند و افزود: دولت ایران از توافقات صورت گرفته میان وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات دو کشور به طور کامل حمایت می کند. معاون اول رئیس جمهور با اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در بخشهای مختلف تصریح کرد: ایران برای تداوم این پیشرفت‌ها آماده تبادل دانش و تجربیات با دوستان قطری خود می باشد. جهانگیری میزبانی جام جهانی را فرصتی مناسبی برای معرفی پیشرفتهای قطر به جهانیان دانست و افزود: ایران آمادگی دارد در تمامی بخشها از جمله توسعه زیرساختها و صدور خدمات فنی مهندسی به قطر کمک کند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قطر نیز در این ملاقات روابط دو کشور را مستحکم خواند و با اشاره به پیوندهای دینی میان دو کشور گفت: ایران و قطر از زمینه های فراوانی برای توسعه همکاریهای مشترک برخوردار هستند."

 

ساعت ۸ و ۵۵ دقیقه: به نقل از محمد: "تهران - ایرنا - مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی معتقد است: در یکسالگی فعالیت دولت یازدهم و بانک مرکزی نشانه های خروج از رکود به صراحت مشهود شده و کشور به سمت رشد اقتصادی مثبت در حال حرکت است. اقتصاد کشور 9 درصد نسبت به سال 90 کوچک تر شد/ نشانه های خروج ازرکود مشهود است -----ابوالفضل اکرمی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، در خصوص عملکرد یک سال اخیر بانک مرکزی، افزود: برای بررسی عملکرد یک ساله بانک مرکزی باید ابتدا به شرایطی که دولت یازدهم و به خصوص مدیریت جدید بانک مرکزی در آن زمان مسولیت را پذیرفت، توجه شود. وی با بیان اینکه، با مروری بر متغیرهای اقتصاد کلان قبل از آغاز فعالیت دولت جدید و در نظر گرفتن ارقام بهتر می توان شرایط را تبیین کرد، اظهار داشت: البته هم اکنون نیز شرایط ایده آل نیست و از ایده آل ها فاصله داریم. اکرمی تصریح کرد: دولت یازدهم در شرایطی مستقر شد که متغیرهای کلیدی اقتصاد در سطوح معقول، منطقی و قابل قبولی قرار نداشتند و تورم به عنوان یک متغیر بسیار مهم به عنوان عملکرد سیستم بانکی و بانک مرکزی در سطح بسیار بالایی قرار داشت به نحوی که تورم نقطه به نقطه 45.1 درصد در خرداد ماه سال 92، تورم 12 ماهه در حدود 35.2 درصد و تورم های بالاتر از 40.4 در مهر ماه 92 رخ داده بود. وی ادامه داد: همچنین افت رشد اقتصادی به گونه ای بود که شاهد عمیق ترین رکود در اقتصاد بودیم و این رشد به منفی 6.8 درصد رسیده بود. اکرمی، تلاطمات نرخ ارز و سه برابری قیمت آن و همچنین افزایش مطالبات معوق بانک ها را از دیگر مشکلات اقتصادی در زمان تحویل دولت نام برد و اظهار داشت: با توجه به این شرایط بانک مرکزی آسیب شناسی از وضعیت موجود در آن زمان انجام داده که براساس آن بحث رشد نقدینگی با آسیب شناسی بررسی شد که چه باید انجام داد تا متغیر هدف که تورم است را بتوانیم کاهش دهیم و قیمت ها را تثبیت کنیم."

 

ساعت ۹ و ۰۰ دقیقه: به نقل از محمد: "تعدیل مثبت در یک شرکت برقی----شرکت موتوژن با سرمایه 68 میلیارد و 40 میلیون تومان برای هر سهم در سال مالی منتهی به 31 شهریور 93 مبلغ 784 ریال عایدی خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با گزارش قبلی (مبلغ 728 ریال) نزدیک به 8 درصد افزایش داشته است. "بموتو" که دوره 9 ماهه را با تحقق 68 درصد از بودجه به پایان رسانده، علت تعدیل مثبت اخیر را افزایش درآمد حاصل از فروش ضایعات و افزایش سایر درآمدها و هزینه های غیر عملیاتی بعلت افزایش درآمد حاصل از تسعیر نرخ ارز عنوان نموده است."

 

ساعت ۹ و ۵ دقیقه: به نقل از محمد: "رییس سازمان حسابرسی:دولت ٩۴ هزار میلیارد به پیمانکاران بدهکار است/اجرای حسابرسی عملیاتی برای نخستین بار در کشور----علی اکبر سهیلی پور رئیس سازمان حسابرسی کشور از اجرایی شدن حسابرسی عملیاتی برای اولین بار در سال آینده خبر داد. به گزارش شادا؛علی اکبر سهیلی پور امروز نشستی خبری در وزارت اقتصاد به مناسبت هفته دولت با بیان اینکه استانداردهای حسابداری الگوی صحیح گزارشگری مالی است و هرکس بخواهد در سیستم مالی فساد کند، حتما باید این استانداردها را دور بزند، گفت: تمرکز حسابداری باید بر پیشگیری از تخلف باشد و عوامل مرتبط با فساد را سه عامل انگیزه، فرصت و توجیه هستند. رئیس سازمان حسابرسی در مورد عوامل محدود کننده فرصت در راستای جلوگیری از فساد توسط حسابرسان افزود: انجام حسابرسی و صدور نامه مدیریت در راستای اصلاح و تقویت کنترل های داخلی تاکید بر رعایت قوانین و تدوین استانداردهای حسابداری و حسابرسی می تواند فرصت فساد را از افراد متخلف بگیرد. وی در بخش دیگری از سخنان خود استانداردهای تهیه، تدوین و تصویب شده در ایران تا پایان سال 92 در چارچوب حوزه استانداردهای ملی، عمومی، حسابرسی عملیاتی و استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی (IFRS) را تشریح کرد و افزود: آمار مربوط به استانداردهای ملی شامل 32 استاندارد حسابداری، 41 استاندارد حسابرسی و نیز آیین نامه رفتار حرفه ای است. رئیس سازمان حسابرسی تعداد پرونده های حسابرسی قانونی در سال 92 را 927 مورد، حسابرسی موارد خاص 302 مورد، مطالبات از دولت 7 مورد، حسابرسی مالیاتی 205 مورد و حسابرسی عملیاتی را 5 مورد اعلام کرد. سهیلی پور از اجرایی شدن حسابرسی عملیاتی برای اولین بار در سال آینده خبر داد و گفت: استانداردها و رویه های لازم به منظور اجرای نظام حسابرسی عملیاتی در فرآیند رسیدگی به حسابرسی شرکت های دولتی آماده شده است. با اجرای این روش حسابرسی، تعداد بیشتری از شرکت ها و بنگاه های بزرگ کشور از دیدگاه اثربخشی و کارآمدی مورد حسابرسی قرار خواهند گرفت. وی همچنین رقم بدهی دولت به پیمانکاران بخش خصوصی را 94 هزار میلیارد تومان که بخشی از آن تسویه شده است، اعلام کرد و افزود: کل دارایی‌های صندوق توسعه ملی 66 میلیارد دلار بوده که 25 میلیارد دلار آن پرداخت شده و 15 میلیارد دلار برای طرح‌های مختلف مسدود شده است."

 

ساعت ۹ و ۶ دقیقه: به نقل از محمد: "به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، عباس علی آبادی مدیر عامل شرکت مپنا در این نامه آورده است، در پی انتشار اخباری مبنی بر کنار گذاشتن مپنا از پروژه فروز B ، طی تماس با مسئولان امر در وزارت نفت، دلیل عدم اجرای طرح فروزB ، در اولویت نبودن طرح یاد شده در برنامه های وزارت نفت اعلام شد. رئیس هیأت مدیره این شرکت در ادامه تأکید کرده است: مقرر شده وزارت نفت طرح دیگری مشابه طرح مذکور را به شرکت گروه مپنا واگذار کند و از آنجائیکه قرارداد اجرای طرح فروز B به صورت Buy back"بیع متقابل" بوده، جابجایی طرح یاد شده در پی مصاحبه اخیر مسئولین محترم وزارت نفت، هیچگونه تاثیری در EPS سال 1393 و سال آتی شرکت نخواهد داشت."

 

ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه: به نقل از محمد: "شايعات و شنيده هاي بازار یکشنبه 9 شهریور -----**در مجمع کی بی سی خبرهایی از تعدیل مثبت شرکت در گزارش شش ماهه شنیده شده است. این موضوع بر سود دسبحا به عنوان سهامدار اصلی کی بی سی نیز تاثیر گذار خواهد بود . **در گروه قطعه سازی زمزمه هایی از افزایش سرمایه 100 درصدی خموتور به گوش می رسد. **شنیده می شود بزودی خبر قرارداد بزرگ نفتی رمپناکه حدود یک میلیارد دلار است انتشار خواهد یافت. **گفته میشود پس از رفع ابهامات مختلف اینبار افزایش سرمایه تکمبا در حدود 230 درصد مورد تائید سازمان قرار گرفته و احتمالا هر سه مجمع این شرکت در تاریخ 27 یا 28 شهریور برگزار شود **گفته میشود چکارن در ماههای آینده قصد دارد افزایش سرمایه 60 درصدی خود را عملیاتی کند و این افزایش سرمایه هم اکنون در سازمان در حال انجام است **گفته میشود همکاران سیستم موفق به اخذ قرارداد 200 میلیارد ریالی گردیده است"

 

ساعت ۹ و ۲۵ دقیقه: به نقل از علی: "توقف های امروز----نماد معاملاتی معدنی دماوند امرزو به دلیل تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف خواهد شد. همچنین روز گذشته در نمادهای گسترش نفت و گاز پارسیان،سرمایه گذاری نفت وگاز و پتروشیمی تامین،سرمایه گذاری دارویی تامین،معدنی و صنعتی چادر ملو،بانک پاسارگاد و سرمایه گذاری غدیر،معاملات بلوکی انجام شد.حجم این معاملات ،57 میلیون و 929 هزار و 340 سهم به ارزش 30 میلیارد و 900 میلیون تومان بود."

 

ساعت ۱۰ و ۰۰ دقیقه: به نقل از محمد: "مدیرعامل نفت سپاهان تشریح کرد: سودآوری روغنی‌ها پس از تحریم‌ها----دنیای اقتصاد / مدیرعامل شرکت نفت سپاهان در حالی وضعیت سهام شرکت‌های روغنی نسبت به سایر حوزه‌ها و گروه‌های مشابه در بازار سرمایه را با‌ثبات‌تر اعلام می‌کند، که معتقد است: سهام شرکت‌های روغنی‌ به جز پایداری و ثبات، برای سهامداران خود سود بالای 25 درصدی را به ارمغان آورده است. محمدرضا موثقی‌نیا چشم‌انداز سهام این شرکت‌ها را به دلیل توسعه بازار گروه روغنی‌ها در آینده نزدیک بسیار روشن و رو به رشد می‌داند و می‌گوید: تنها چند ماه پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، ما شاهد تغییر مواضع کشورهای اروپایی در مذاکره با بنگاه‌های اقتصادی داخلی بودیم و این نشان از چشم انداز روشن فعالیت بنگاه‌های اقتصادی دارد. او معتقد است با توسعه فعالیت شرکت‌های روغنی در داخل و خارج کشور، بازار سهام این شرکت‌ها نیز در بورس جذاب‌تر از گذشته خواهد شد."

 

ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه: به نقل از علی: "مقرر شده که مجلس شورای اسلامی از صنعت بیمه کشور تحقیق و تفحص نماید بطوریکه ضمن تحقیق و تفحص در خصوص وضعیت مالی و نظارتی صنعت بیمه، به بررسی وضعیت صورت های مالی شرکت های بیمه و تغییر و تحولات مدیریتی این شرکت ها پرداخته خواهد شد . در همین راستا، فتحی پور، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالب بالا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: با توجه به تصویب تحقیق و تفحص از صنعت بیمه مقرر شده که کارگروهی در این خصوص تشکیل شود این در حالی است که کارگروه مذکور، متشکل از 4 نفر خارج کمیسیون و 11 نفر از کمیسیون اقتصادی می باشد این کار گروه در نظر دارد وضعیت صنعت بیمه را از سال های گذشته تا به امروز بررسی کند . فتحی پور، تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، کار تحقیق و تفحص مذکور توسط این کارگروه پس از تعطیلات مجلس آغاز خواهد شد. گفتنی است که مقرر شده کارگروه مربوطه، ظرف مدت 6 ماه نتیجه را به کمیسیون اقتصادی ارجاع کند بنابراین، کمیسیون نتیجه را پس از جمع بندی و رأی گیری به صحن علنی مجلس ارسال خواهد کرد . رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در نتیجه پس از طی شدن مراحل ذکر شده، تخلفات نیز به قوه قضاییه ارسال می گردد بطور کلی می توان اظهار کرد که کمیسیون اقتصادی در تحقیق و تفحص مربوط به صنعت بیمه در نظر دارد که وضعیت خود صنعت بیمه، صورت مالی های شرکت های بیمه ای و همچنین تغییر و تحولات مدیریت آن شرکت ها را بررسی کنند این در حالی است که علی الخصوص بحث بیمه ایران در زمینه تخلفات مالی و مدیریتی این شرکت نیز از جمله مواردی است که این کارگروه بررسی خواهد کرد."

 

ساعت ۱۱ و ۰۰ دقیقه: به نقل از علی: "گزارش بازار----بازار در حالی آغاز شد که نمادهای گروه خودرو معاملاتی مثبت و پرهیجان دارند. صف نمادهای غشاذر و سمگا عرضه شد که سمگا صف دیگری شکل داده است. نماد چافست به صف خرید رسیده است. شاخص کل با رشد ارزش کار را آغاز کرده و نماد خودرو بیشترین اثر مثبت را بر این نماگر داشته است . تعداد صف های خرید با ارزش بیش از 100 میلیون تومان، تنها 7 صف است در حالی که بیشترین تعداد صف های خرید از گروه غذا است. با وجود اثر مثبت نماد تاپیکو اما رنگ نوسان شاخص کل قرمز شده است. از هیجان تقاضا در گروه خودرو کاسته شده و نیمی از نمادهای گروه وارد قیمت های منفی شده اند."

 

ساعت ۱۱ و ۵ دقیقه: به نقل از محمد: "از سایپا چه خبر...؟ ----مدیرسرمایه گذاری و سهام شرکت سایپا از کاهش تولید پراید و افزایش تنوع محصولات سایپا در سال 93 خبر داد. مجید سوری در پاسخ به این سوال که افزایش هزینه‌های مالی یکی از دلایل زیان‌ده بودن سایپا است و آیا اساسا سایپا قصد کنترل یا کاهش هزینه‌های خود را دارد، گفت: مجموعه سایپا همیشه در حال کنترل هزینه های مالی خود است،اما همه چیز تحت کنترل شرکت نیست ما آن بخش‌هایی را که می‌توانیم کنترل می کنیم. وی با تایید خبر فروش دارایی های شرکت به منظور اصلاح ساختار مالی، اظهارکرد: این فرآیندی است که هر ساله انجام می شود و امسال هم براساس برنامه ریزی های انجام شده محقق می شود. سوری افزود: یکی از راه های کنترل هزینه ها هم واگذاری دارایی ها است که سال گذشته بخش قابل توجهی از آن انجام شده و امسال هم در برنامه وجود دارد. مدیرسرمایه گذاری و سهام سایپا با اشاره به شایعه توقف تولید پراید در سال آینده و جایگزینی آن با محصولات جدید، گفت: تولید پراید متوقف نمی شود بلکه کاهش پیدا می کند چرا که تنوع تولید و محصولات جدید در دستور کار شرکت قرار دارد. وی در پاسخ به این که وضعیت فروش سهام شرکت‌های زیرمجموعه به ویژه پارس‌خودرو به متقاضیان خارجی به کجا رسید؟، تصریح کرد: اگر اتفاقی بیفتد و اگر کار به جایی برسد که قابلیت افشا داشته باشد، اعلام می‌شود؛ضمن این که واگذاری زیرمجموعه ها فعلا در حد مذاکره است. سوری همچنین با اشاره به شایعه فروش سهام برخی شرکت‌های قطعه ساز زیرمجموعه سایپا، اعلام کرد: اکنون شرکت خاصی در حال فروش نیست، اگر هم قصد فروش داشته باشیم باید این موضوع را به صورت آگهی در جراید اعلام کنیم. وی تاکید کرد: اگر برنامه جدی در دستور کار شرکت باشد، حتما به بورس اعلام می‌شود. مدیرسرمایه گذاری و سهام شرکت سایپا میزان تولید شرکت را روزانه یک هزار و 600 تا یک هزار و 800 دستگاه، اعلام کرد و افزود: مجموعه سایپا قطعا به دنبال افزایش تولید است و همه تلاش این مجموعه برای تحقق بودجه‌ای است که به سازمان بورس داده‌ایم."

 

ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه: به نقل از محمد: "پاسخ به شایعه اخیر در مورد «ومعادن»----هلدینگ معدنی معادن و فلزات نسبت به خرید شرکت بازرگانی در چین به صورت مستقیم اظهار بی اطلاع کرد اما شرکت های زیر مجموعه این هلدینگ از گذشته در کشور مذکور فعال بوده اند. مرتضی علی اکبری معاون مالی و اقتصادی شرکت معادن و فلزات درخصوص تاسیس شرکت بازرگانی در چین گفت: "ومعادن" به صورت مستقیم هیچگونه شرکتی در چین تاسیس نکرده است اما از گذشته شرکت های زیر مجموعه معادن و فلزات در کشور چین فعالیت داشته اند و موضوع جدیدی نیست که بازار به آن واکنش نشان دهد. علی اکبری درخصوص طرح انتقال آب از خلیج فارس به سیرجان نیز تصریح کرد: این طرح توسط گل گهر ارئه شد که بعدها چادرملو و سپس مس هم در این طرح شریک شدند. درحال حاضر کار های مطالعاتی به اتمام رسیده و در ابتدای اجرای طرح هستند که بین 2 تا 4 سال این طرح به پایان می رسد. به واسطه راه اندازی این طرح مشکل کمبود آب این سه شرکت بزرگ که در منطقه کرمان و سیرجان واقع هستند برطرف می شود. وی درخصوص افزایش سرمایه چادرملو نیز گفت: افزایش سرمایه این شرکت از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران مجوز دریافت کرده و به زودی اجرایی می شود. این افزایش سرمایه بدون برگزاری مجمع انجام می شود چراکه در اختیار هیات مدیره بوده است. سهامدار 18 درصدی فولاد ارفع با اشاره به حمایت سهامدار عمده از این شرکت اظهار داشت: در روز های اخیر شرکت های حقوقی و بعضا سهامدار عمده سهام فولاد ارفع را به خاطر حمایت از سهم خریداری کرده اند. به نظر این شرکت ها ارفع سهم ارزنده ای است. از مسی ها چه خبر...؟!----علی اکبری با اشاره به افزایش سرمایه شرکت ملی مس تصریح کرد: این شرکت نیز قرار بوده سرمایه خود را از 3500 میلیارد تومان به 5 هزار میلیارد تومان برساند که هم اکنون در حال پیگیری و از سرگیری عملیاتی شدن افزایش سرمایه هستند که جزییات آن هنوز مشخص نیست. وی با اشاره به افزیش قیمت مس جهانی درخصوص احتمال رشد مبلغ فروش شرکت اذعان داشت: میانگین سالانه قیمت جهانی مس زیر 7هزار دلار بوده است و با وجود به اینکه این شرکت در بودجه خود 6700 دلار دیده است. باز هم همه چیز بستگی به قیمت های فروش ماه های آخر سال دارد چراکه میانگین قیمت در ماه های آخر هر سال واقعی تر است. به همین دلیل نمی توان در حال حاضر پیش بینی درستی از سود شرکت داشت."

 

ساعت ۱۱ و ۲۰ دقیقه: به نقل از علی: "گزارش بازار----در میانه معاملات در بخش پتروشیمی نماد "تاپیکو" معامله بلوکی به انجام رساند و اکثرنمادها در محدوده منفی معامله می شوند.در گروه معدنی ها صف خرید نماد "کمنگنز" عرضه شد و نماد "کنور" در آستانه صف فروش قرار دارد.درگروه چند رشته ای همه نمادها در محدوده منفی معامله میشوند و صف فروش نماد "وصندوق"جمع آوری شد.در گروه سرمایه گذاری اکثر نمادها منفی تر شدند و نماد "وسپه" معامله بلوکی را به انجام رساند.در گروه فلزات اساسی اکثر نمادها منفی تر شدند و تا به این لحظه نماد "فجر" صف فروش خود را حفظ کرده است.در گروه فنی و مهندسی نماد "رتکو" صف خرید خود را عرضه کرد و مجددا به صف خرید محدود رسید.در گروه خودرویی نماد "خعتبار" به صف فروش محدود رسید و صف های خرید نماد "خمحور" و "خلنت" درگروه قطعه سازان سنگین شد. در برهه کنونی شاخص کل بورس با افتی 64 واحدی در سطح 72876 واحد قرار گرفته و شاخص کل فرابورس با رسیدن به 809 واحد، کاهشی کمتر از یک واحد را پشت سر گذاشته است."

 

ساعت ۱۲ و ۰۰ دقیقه: به نقل از علی: "«براساس فرمول شورای رقابت، تورم بخشی شش ماهه پس از گذشت نیمه ابتدایی سال مورد محاسبه قرار می‌گیرد و مقدار افزایش و کاهش آن در قیمت خودرو محاسبه می‌شود که با توجه به افزایش تورم بخشی در شش ماهه ابتدای امسال چاره‌ای جز افزایش قیمت خودروها وجود ندارد، چراکه خودروسازان در حال زیاندهی هستند‌.» این سخنان را دبیر انجمن خودروسازان می‌گوید‌. احمد نعمت‌بخش می‌گوید که ایران‌خودرو و سایپا دو شرکت بورسی هستند و به صورت دایم از سوی‌سازمان حسابرسی مورد بازرسی قرار می‌گیرند و براساس اطلاعات رسمی اعلام شده در مجامع این شرکت‌ها و‌سازمان بورس، متاسفانه امسال این دو شرکت زیانده هستند و افزایش قیمت محصولات حق طبیعی آنهاست‌. نعمت‌بخش با بیان اینکه بعضی از نمایندگان در ماه‌های اخیر به صنعت خودروسازی هجمه وارد می‌کنند، گفت: متاسفانه در ماه‌های اخیر بعضی از نمایندگان با هدفی جز خیرخواهی برای این صنعت موضع‌گیری کرده‌اند و با انجام مصاحبه‌هایی جهت‌دار به دنبال جمع‌آوری رای در حوزه‌های انتخابیه خود و کسب معروفیت بیشتر گام برداشته‌اند‌. وی افزود: بنده نه مثل بعضی از نمایندگان برای راضی کردن مردم و به دست آوردن رای آنها هستم و نه مشغول به کار دولتی هستم که برای خوش آمدن دولت مجبور به کتمان حقیقت باشم بنابراین از گفتن حقیقت هیچ‌گونه واهمه‌ای ندارم‌. دبیر انجمن خودروسازان گفت: درجلسه‌ای که با حضور رییس شورای رقابت و مدیران عامل دو شرکت خودروساز داخلی برگزار شده، رییس شورای رقابت به صراحت اذعان کرده‌اند که با شرایط موجود، افزایش قیمت 12 درصدی حق مسلم خودروسازان است ولی به دلیل مصاحبه سخنگوی دولت مبنی بر اعلام مخالفت دولت با افزایش قیمت خودرو این عدد بسیار کم و در حدود 5/5 درصد اعلام شد‌. وی گفت: در 15 ماه اخیر قطعات و مواد اولیه تشکیل‌دهنده خودرو از جمله فولاد، چدن، آلومینیوم، مواد پلیمری و‌.‌.‌. افزایش یافته ولی خودرو در بین تمام کالاها و لوازم کمترین افزایش قیمت را داشته است‌. نعمت‌بخش با حساس خواندن خودرو برای مردم خاطرنشان کرد: اگر نمایندگان با هدف خدمت به مردم به این موضوع رسیدگی می‌کنند بهتر است لوازم و کالاهای مصرفی چون تخم‌مرغ، لبنیات، نان و‌.‌.‌. که مایحتاج غذایی مردم است و به مراتب افزایش قیمتی بسیار بیشتری از خودرو داشته را بررسی و نسبت به آن واکنش نشان دهند‌."

 

ساعت ۱۲ و ۲۰ دقیقه: به نقل از علی: "محمدجواد ظریف با اشاره به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران، گفت: این تحریم‌ها بیشتر برای راضی کردن گروه‌های فشاری است که در داخل آمریکا با هرگونه توافقی مخالفند. وزیر خارجه کشورمان در کنفرانس خبری مشترک با همتای فنلاندی خود گفت: در برخی موارد استفاده از برخی ملاحظات فنی در چارچوب برنامه اقدام مشترک از سوی آمریکا دیده می‌شود. اما اگر قرار باشد چنین روشی از سوی آنها استفاده شود برای ایران هم این امکان وجود دارد با توجه به برخی ملاحظات فنی اقدام متقابل داشته باش، اما ما علاقمند به چنین کاری نیستیم و نمی‌خواهیم در راستای خواست تندروها عمل کنیم. وی افزود: ایران در مذاکرات جدی است و تمام مردم ایران برای رسیدن به راه‌حل تفاهم دارند. البته دیدگاه‌های مختلف در ایران وجود دارد اما هیچ گروه فشاری نیست که نخواهد ما به راه‌حل برسیم چرا که کسی به دنبال جنگ‌طلبی در ایران نیست. وزیر امور خارجه کشورمان با تأکید بر این‌که مردم ایران به دنبال درگیری نیستند، بار دیگر یادآور شد: چنانچه رفتار آمریکایی‌ها برای استفاده از تهدید و زور تحت تأثیر تحریم ادامه یابد، ما هم اقدامات فنی را در چارچوب توافق صورت می‌دهیم که خوشایند آنها نیست. وی گفت: ما تا الان خویشتنداری کرده‌ایم اما اگر ببینیم این روند ادامه دارد اقدام متقابل انجام می‌دهیم."

 

ساعت ۱۲ و ۲۹ دقیقه: بازار امروز با ارزش معاملات ۷۴ میلیارد تومان و کاهش ۱۶۳ واحدی شاخص کل، کار خود را پایان می دهد. اگرچه سهام معرفی شده اخیر و حتی امروز، شرایط خوبی داشتند! اما کلیت بازار راضی کننده نبود! در غیاب گروه مهم پالایشگاهی، اکنون بازار توجه ویژه ای به گروه خودروسازی و در راس آنها، توجه ویژه ای به نماد خودرو دارد. نمادی که اگر این روزها اگر به سمت منفی یا مثبت حرکت کند، بازار را نیز تحت تاثیر خود قرار میدهد! البته این شرکت و سایر هم گروهی ها، به دلیل ارزش بازار پایینی که دارند، توانایی تغییر روند شاخص کل را ندارد!

 

ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه........................بازار بسته شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس از نگاه همایون دارابی >>> ریزش بازار به زیر 73هزار واحد

بورس از نگاه همایون دارابی >>> ریزش بازار به زیر 73هزار واحد


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

نگاهی به اتفاقات بورس شنبه 8 شهریور 93

بورس پس از معاملات>>> نگاهی به اتفاقات بورس شنبه 8 شهریور


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

tsetmcبورس تهران امیر کبیر

-به گزارش سرویس دینی جام نیوز، آیت الله اراکی می فرمود: شبی خواب امیرکبیر را دیدم، جایگاهی متفاوت و رفیع داشت.

پرسیدم چون شهیدی و مظلوم کشته شدی این مرتبت نصیبت گردید؟ با لبخند گفت: خیر. سؤال کردم چون چندین فرقه ضاله را نابود کردی؟ گفت: نه، با تعجب پرسیدم پس راز این مقام چیست؟ پاسخ داد: هدیه مولایم حسین است! گفتم چطور؟ با اشک گفت: آنگاه که رگ دو دستم را در حمام فین کاشان زدند؛ چون خون از بدنم میرفت تشنگی بر من غلبه کرد، سر چرخاندم تا بگویم قدری آبم دهید؛ ناگهان به خود گفتم میرزا تقی خان! ۲ تا رگ بریدند این همه تشنگی! پس چه کشید پسر فاطمه(س)؟ او که از سر تا به پایش زخم شمشیر و نیزه و تیر بود! از عطش امام حسین(ع) حیا کردم، لب به آب خواستن باز نکردم و اشک در دیدگانم جمع شد آن لحظه که صورتم بر خاک گذاشتند امام حسین(ع) آمد و فرمود: به یاد تشنگی ما ادب کردی و اشک ریختی، آب ننوشیدی؛ این هدیه ما در برزخ، باشد تا در قیامت جبران کنیم.

http://www.jamnews.ir/detail/News/383698


-سلام دیده بان


-چهار سهم منتخب روز یکشنبه9 شهریور

1- زنگان حمایت 3200و3150ریال مقاومت 3450و3550و3650و3850ریال کوتاه مدت میان مدت وبلند مدت

2-خساپا 1200حمایت مقاومت 1300و1350ریال کوتاه مدت


3-واتی حمایت 3400ریال و3300ریال مقاومت 3600و3750ریال


4-وپترو حمایت معتبر 1900ریال حمایت اول 2000ریال مقاومت 2250و2350و2450ریال کوتاه مدت وبلند مدت


-مباحثه خودرویی ها موضوع حاشیه ای شد وحالا نوبت بیمه ای ها است

 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

 


-موگرینی جانشین اشتون شد/ نخست‌وزیر لهستان رئیس شورای اروپا شد


-گر برسرخاشاک یکی پشه بجنبد     جنبیدن ان پشه عیان در نظر ماست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر

موشک باور373 جایگزینی برای موشکهای اس 300 است که روسیه از فروش آنها به ایران به دلیل فشارهای اتحادیه اروپا منصرف شد. به گفته مقامات امنیتی ایران   باور 373 از موشکهای اس 300 روسیه بهتر است و قادر است بیش از صد هدف را همزمان دنبال کند

 


-هرگاه صنعتی میخواهد بیش از حد رشد بکند سریعا با محاسبه پای تحقیق وتفحص از ان صنعت به میان اورده میشود واین گونه  ان صنعت از رشد بورسی باز می ماند


-دو مجوز افزایش سرمایه دیران وهمکاران سیستم روی کدال درج شده است فرصت نشد درصدها را درج کنیم


- زنگان افت نمیکند چقدر خوب است افت کند


-دیر یازود مسئولان متوجه باز دارندگی بی جهت بورس خواهند شد  نگهداری بورس با این وضع برازنده نیست باید رهایش کنند به حال خود بچرخد


-فاراک حمایت اول 4300ریال است الان 4600ریال


-خوب توجه کنید شاخص صنعت فلزات اساسی به انتهای نزول نزدیک میشود محدوده 34000واحد تقریبا انتهای نزول است


-بورس این روزها سرصبح مثبت است ولی با نزدیک شدن به ظهر رو به منفی میرود.....التماس دعا داریم مسئولان بورس همت به مثبت شدن بورس کنند-شپلی زیان ده اما همین شپلی 1360ریالی الان 1281ریال حمایت اول 1190ریال وکمتر....


-تاپیکو امروز کمترین تا این لحظه5087ریال حمایت اول 5000ریال بیست روز پیش گفتیم


- این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست این بار سهام داران خرد گول نخواهند خورد با این وضعیت سود سپرده 22 درصدی فوج فوج پول توی بورس بریزند همین سهام داران منتظر کاهش سود سپرده به 15 الی 16 درصد هستنداز شما عمل  از سهام دار سرمایه گذاری


-شبندر اگر باز شود یک روز جولان ارزش معاملات روزانه بالا خواهد رفت


-وخارزم تا اطلاع ثانوی خرید نه صرفا نظارت


-

گزارش امیدوار کننده "خودرو"

 

شرکت ایران خودرو در گزارش خود صورت سود و زیان تلفیقی هر سهم خود را برای سال مالی 92 و پیش بینی سال مالی 93 به بازار ارائه کرده است.

 

به گزارش بورس نیوز، "خودرو" برای هر سهم تلفیق در سال مالی 92 با سرمایه 12 هزار میلیون سهم مبلغ 1.066 ریال زیان خالص و با سرمایه 9 هزار و 600 میلیون سهم مبلغ 1.323 ریال زیان خالص محقق کرده است.

این غول بزرگ خودروساز کشور، برای هر سهم تلفیقی خود در سال مالی منتهی به 29 اسفند 93 با سرمایه 12 هزار و 9 هزار و 600 میلیون سهم به ترتیب 548 و 686 ریال عایدی خالص پیش بینی کرده است.خبرهای جدید مپنا

شرکت مپنا روز گذشته در نامه ای اقدام به شفاف سازی در خصوص پروژه فروز B نموده است.

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، "رمپنا" در نامه خود اعلام کرده طی تماس با مسئولان امر در وزارت نفت، دلیل عدم اجرای طرح فروزB ، در اولویت نبودن طرح یاد شده در برنامه های وزارت نفت اعلام شد و مقرر گردیده است وزارت نفت طرح دیگری مشابه طرح مذکور را به شرکت گروه مپنا واگذار نماید.

شایان ذکر است بدلیل اینکه قرارداد اجرای طرح فروز B به صورت Buy back "بیع متقابل"بوده،جابجایی طرح یاد شده در پی مصاحبه اخیر مسئولین محترم وزارت نفت، هیچگونه تاثیری در EPS سال 1393 و سال آتی شرکت نخواهد داشت.

 


-مشکل خودرو با توسری زدن حل نمی‌شود


- همین الان تمام مسئولان محترم بورسی مشاهده میکنند ساعت 10/8دقیقه ارزش معاملات زیر 23میلیارد تومان....واقعا یک مسئول محترم بورسی بگوید چرا بازار روزانه 700میلیارد تومانی کارش به اینجا کشیده شده است با کدام عقل ومنطق این موضوع سازگار است


-رییس جمهور برود نیویورک ان روزها بازار مثبت خواهد بود


-حجم معامله شیران را کنترل کنید ومقایسه کنید با اوایل سال 1392 ان روزها بیشتر اوقات بالای میلیون سهم بود الان یواش یواش به زیر 100هزار سهم کشیده شده است


-زنگان ازمحدوده 3800ریال به محدوده 3200ریال افت کرده است ونماد فاسمین از محدوده 4400ریال به محدوده 3700ریال حمایت اول فاسمین 3500ریال است بازار صعودی جانانه بشود هرکدام 800ریال رشد خواهند کرد.... الان هم بسختی خریده میشوند فروشنده کم دارندکروی نیز شاید به 2200ریال افت کند ولی براحتی تا 2700ریال وبالاتر رشد خواهد کرد اگر ان شوک جانانه به بازار اصابت کند


-فملی همچنا ن درحال عقب گرد......


-فردا بازار میتواند اگر چشمش نکنیم مثبت باشد وچهارشنبه روزعرضه صندوق مسکن است وهمه توجهات بسمت ان صندوق


- بانکها روز به روز فربه وچاق تر میشوند وتولید روز بروز لاغر تر

بانک سینا -بانک دی-بانک انصار-بانک مهر اقتصاد-بانک قوامین -موسسه مالی اعتباری ثامن الائمه همه اینها......یک اقیانوس از نهادها را تشکیل میدهند وقدرت بلامنازع اقتصاد..... تعداد شعبات وسرمایه اینها را جمع بزنید


-بازار حتی یک درصد هم جای افت ندارد یعنی فضایی برای افت نمانده


-وقتی امروز عرضه میلیونی نداریم یعنی بازار فردا مثبت خواهد بود


-ذوب حمایت 2700ریال


-بانک تجارت حرکت روی ریل ریالی 1000ریال با حمایت مسمتر در محدوده 1000ریال


رلد نت دیلی: عربستان برای جلوگیری از حمله داعش پول زور پرداخته است


-این گزارش قدیمی را بخوانید

ابراهیمی افزود: دولت آقای احمدی نژاد اقداماتی که در سال ۸۴ تا ۸۶ انجام داد تمام تمرکزش این بود تا نرخ بهره بانکی را کاهش دهد تا بتواند نرخ تأمین مالی کشور را مدیریت کند همچنین در قانون برنامه توسعه هم آمده بود که باید نرخ سود بانکی تک رقمی شود. لذا دولت احمدی نژاد در دو سال اول بیشتر روی این مسئله کار کرد و حتی بهره بانکی را نیز کاهش داد و در پایان سال ۸۶ شاهد بودیم که نرخ بهره بانکی به ۱۴ درصد رسید ولی در دو سال آخر دولت ایشان شاهد بودیم که اقدامات عجیب و غریبی که بانک مرکزی انجام داد و سود سپرده بانکی را به شدت افزایش داد موجب شد که تمام زحماتی که برای تک رقمی شدن نرخ سود بانکی صورت گرفته بود، به هدر برود و رقم های سود بانکی به شدت بالا رفت و به عددهای عجیب و غریبی رسید و اکنون هزینه تأمین مالی در کشور بالای ۳۰ درصد است و در هیچ جای دنیا چنین نرخ هایی وجود ندارد و عملا بنگاهها را با محدودیت های جدی مواجه کرد.

http://www.monazereh.ir/vb-920.htm


-وساپا حمایت 1050ریال ولی احتمال پرواز تا 1150و1170ریال


-شاخص قرا بورس روی مدار صفر واماده پرواز


-بازه روز وبصادر امروز کمترین تا این لحظه 753ریال هم رقم خوردیعنی حمایت میشود 700ریال ومقاومت .......فعلا در حال شنا کردن است


-یکی از سهم های منتخب فردا نماد دلقما می باشد


-تا فردا خدا نگه دار


-


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

پشت‌پرده تحریم‌های جديد مالی و هواپیمایی آمریکا علیه ایران

پشت‌پرده تحریم‌های جديد مالی و هواپیمایی آمریکا علیه ایران


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

سقوط شاخص بورس به ارتفاع ۷۲ هزار واحد

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص بورس با افت ۳۷۰ واحدی به ارتفاع ۷۲ هزار واحد عقبگرد کرد.
به گزارش پول پرس، در پایان معاملات اولین روز کاری هفته، با دادوستد 396 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 114 میلیارد تومان در 43 هزار نوبت معاملاتی دماسنج بازار سرمایه با افت 370 واحدی روبرو شد و تا ارتفاع 72 هزار و 941 واحد عقب نشست.
نمادهای معاملاتی فارس، تاپیکو و خودرو در روزجاری بیشترین اثر منفی را بر حرکت نماگر بازار سهام گذاشتند و نمادهای معاملاتی وغدیر، پارسان و حکشتی با رشد خود سعی در جلوگیری از ریزش بیشتر شاخص بورس داشتند.
گروه محصولات شیمیایی و خودرو و ساخت قطعات نیز امروز با بیشترین حجم عرضه مواجه بود و بیشترین تقاضا نیز در گروه ماشین آلات و دستگاههای برقی و محصولات غذایی و آشامیدنی بجز قند و شکر دیده شد.
صنایع خودرو و ساخت قطعات و محصولات شیمیایی نیز در اولین روز معاملاتی هفته بیشترین تاثیر را در ارزش معاملات از خود بجای گذاشتند.
انتهای پیام

 


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

۵ شرکت بورس به بازار پایه فرابورس می‌روند

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: شرکتهای ایران گچ، پشمبافی توس، تولی پرس، شیمیایی رنگین و گروه صنعتی سدید از روز دوشنبه به بازار پایه فرابورس منتقل می‌شوند.
به گزارش پول پرس، امیرحمزه مالمیر در گفت و گو با تسنیم از حذف 5 شرکت از فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و انتقال به بازار پایه فرابورس ایران خبر داد و گفت: شرکتهای ایران گچ، پشمبافی توس، تولی پرس، شیمیایی رنگین و گروه صنعتی سدید 5 شرکتی هستند که از روز دوشنبه، دهم شهریور از بورس به بازار پایه فرابورس انتقال خواهند شد.
مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس در خصوص علت انتقال این 5 شرکت به بازار پایه فرابورس تصریح کرد: مواردی چون عدم سودآوری، نداشتن سهام شناور آزاد و زیانده بودن از جمله مواردی هستند که باعث اخراج شرکتها از بورس می شوند.
وی افزود: بر اساس رای هیات پذیرش حضور این شرکتها در بورس لغو شده و مطابق قانون شرکتها می توانند نسبت به ارائه تجدید نظر خواهی اقدام کنند که این 5 شرکت یا اقدامی در این زمینه انجام نداده اند و یا درخواست آنها مورد موافقت هیات پذیرش قرار نگرفته است.
مالمیر اضافه کرد: به عنوان مثال رای لغو پذیرش گروه صنعتی سدید سال گذشته صادر شد و بنابر درخواست ارائه شده، به این شرکت در 2 دوره 6 ماهه مهلت داده شد اما با این وجود شرایط حضور در بورس را احراز نکرد و به بازار پایه فرابورس منتقل می شود.
مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس تصریح کرد: در صورتی که این شرکتها شرایط حضور در بورس را کسب کنند، در آینده امکان بازگشت آنها از بازار پایه فرابورس به بورس وجود دارد.
انتهای پیام


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

شنبه 8 شهریور صبح

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

مثبت وغدیر اول وقت fake و گمراه کننده هست ولی دوامی نمی آورد تازمانیکه نقدینگی پشت سهم بیاید. مپنا رسید به 700 و تاحمایت اصلی فاصله دارد حمایتهای سهم و اهداف نزولی مدتها پیش اطلاع رسانی شده بود.اگر اینجا سطح حمایتی نوشته میشود هیچ دلیلی بر خرید نیست و بر اساس حمایت خریدی معمولا انجام نمیدهیم.

10:00 تا 11:00

حمایت کوچک اول که پرید و منفی شاخص بیشتر شد. لیدرهای خودرویی درحال یک عقبگرد هستند.

11:00 تا 12:30

خودروییها تا منفی کامل پیش رفتند خساپا صف فروش هم شده. شاخص حمایتهای کوچک و خفیف را هم میشکند.حمایت کوچک دوم شاخص هم شکسته شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

اولین صندوق زمین و ساختمان راه اندازی شد

اولین صندوق زمین و ساختمان کشور با حضور وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی در فرابورس با شعار “سقفی به اندازه سرمایه شما” راه‌اندازی شد.
به گزارش پول پرس، مراسم افتتاح تابلوی صندوق های زمین و ساختمان در فرابورس ایران با شعار “سقفی به اندازه سرمایه شما” با حضور وزاری امور اقتصادی و دارایی و راه و شهرسازی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار صبح امروز در سالن اجتماعات شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزار شد.
در این مراسم که هاشمی رییس کمیسیون عمران مجلس، شاپور محمدی معاون وزیر اقتصاد، عبده تبریز مشاور وزیر راه و شهرسازی و برخی از مسئولان بازار سرمایه حضور داشتند پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری نخستین صندوق زمین و ساختمان با نام “نسیم” به طور رسمی از طریق بازار سوم فرابورس ایران آغاز شد.
بر اساس این گزارش؛ قیمت اسمی هر واحد سرمایه گذاری صندوق زمین و ساختمان نسیم 10 هزار ریال است و 15 میلیون واحد از 29 میلیون و 600 هزار واحد سرمایه گذاری آن تا روز چهارشنبه 12 شهریورماه قابل پذیره نویسی خواهد بود.
صندوق زمین و ساختمان نسیم به منظور تامین مالی پروژه ای در شهرک گلستان (راه آهن) با زیربنای 13 هزار و 199متر مربع تشکیل شده و گروه سرمایه گذاری بانک مسکن، لیزینگ گستر آریا و توسعه تجارت اندیشه آریا از موسسان آن هستند که به میزان 141 میلیارد ریال آورده غیرنقدی و 5 میلیارد ریال آورده نقدی، این صندوق را تامین کرده اند و کارگزاری بانک مسکن نیز به عنوان بازارگردان صندوق زمین و ساختمان نسیم معرفی شده است.
همچنین ارزش کل این پروژه نزدیک به 38 میلیارد تومان برآورده شده و قرار است در شهرک راه‌‌آهن در قالب دو بلوک 30 واحدی مسکونی ساخته شود.
مدت برآوردی ساخت پروژه نیز بر اساس طرح تجاری ارائه شده 30 ماه است و براساس طرح توجیهی افشا شده و یا مصوبات هیات‌ مدیرا صندوق امکان فروش یا پیش‌فروش واحدهای ساختمانی صندوق وجود دارد. این در حالی است که در فرآیند فروش واحدهای ساختمانی امکان اولویت دادن به دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق برای خرید واحدهای ساختمانی نیز با ترتیب مشخص وجود خواهد داشت.
به این ترتیب، موسسه و متعهد پذیره نویس این صندوق شرکت گروه سرمایه­گذاری بانک مسکن (سهامی­ عام) با تعداد 499 هزار و 900 واحد سرمایه گذاری و 98.99 درصد مالکیت است و موسسین این صندوق، شرکت توسعه تجارت اندیشه دانا و شرکت لیزینگ گستر آریا هر کدام به طور مساوی با 50 واحد سرمایه گذاری و مالکیت 0.01 درصدی هستند.
علاوه بر این، مدیر این صندوق، شرکت توسعه بازار سرمایه تهران، مدیر ساخت، شرکت عمرانی مسکن گستر، ناظر، شرکت پردیس ایران و متولی صندوق، شرکت کارگزاری بانک اقتصاد نوین خواهد بود در حالی که،شرکت کارگزاری بانک مسکن وظیفه بازارگردانی و موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت اصول پایه فراگیر وظیفه حسابرسی این صندوق را بر عهده دارند.
به گزارش تسنیم، پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی پیشتر به تسنیم گفته بود:‌ در چهار استان تهران، مشهد، قم و شیراز راه‌اندازی صندوق‌های زمین و ساختمان در مرحله نهایی قرار دارد و در گام نخست اولین صندوق در استان تهران را‌ه‌اندازی می‌شود.
انتهای پیام


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران شنبه مورخ 8 شهریور 1393

 

ساعت ۸ و ۲۵ دقیقه: بورس تهران با نزدیک شدن به دور جدید مذاکرات، شرایط احتیاط بیشتری به خود گرفته است! روز گذشته شاهد تحریم بیش از 25 شرکت، بانک و فرد از سوی آمریکا بودیم که از دیدگاه آمریکایی ها، در جهت توسعه برنامه هسته ای ایران همکاری مستقیم دارند! از سوی دیگر، سفر دکتر روحانی به نیویورک قطعی شده است. اما در مورد احتمال دیدار دکتر روحانی با رییس جمهور آمریکا، هنوز درخواستی از سوی طرف آمریکایی ارائه نشده است. دکتر روحانی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل، سخنرانی خواهد داشت.

 

 ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه: به نقل از محمد: "دوره ارزان فروشی برق تمام شد----مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی ایران با تاکید بر اینکه دوره ارزان فروشی برق تمام شده است، سیاست‌های جدید دولت به منظور افزایش سهم برق پاک در سبد انرژی کشور را تشریح کرد و گفت: با مشارکت وزارت نفت، مابه‌التفاوت تولید انرژی پاک براساس صرفه‌جویی در مصرف سوخت به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود. یوسف آرمودلی با بیان اینکه هم اکنون در ایران برق با قیمت بسیار ارزانی در اختیار مشترکان قرار می گیرد، گفت: دوره ارزان فروشی برق تمام شده و باید این روند متوقف شود. مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی ایران با یادآوری اینکه در شرایط فعلی حدود 12 درصد مصرف برق کشور به حوزه کشاورزی اختصاص دارد، تصریح کرد: این در حالی است که هم اکنون برق با قیمتی تقریبا رایگان در اختیار کشاورزی قرار می دهیم. این مقام مسئول در خصوص مهمترین برنامه‌های وزارت نیرو به منظور افزایش سهم برق پاک و تجدید پذیر در سبد انرژی ایران اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات فعلی پیش روی توسعه انرژی‌های تجدید پذیر در کشور پائین بودن صرفه اقتصادی برای مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در این پروژه ها است. وی با بیان اینکه برگشت سرمایه به عنوان مهمترین رکن سرمایه گذاری در طرح‌های تولید برق پاک در کشور هنوز روندی منطقی به خود نگرفته است، بیان کرد: این مشکلات به دلیل وجود چالش های فراوان در اقتصاد انرژی و قیمت گذاری حامل های مختلف انرژی به ویزه برق در کشور است."

 

ساعت ۸ و ۵۵ دقیقه: به نقل از محمد: "تکذیب خبر «دو و یا سه برابر شدن نرخ ارز»----رئیس مرکز اطلاع‌سانی دفتر رئیس‌جمهور خبر منتشر شده مبنی بر "دو و یا سه برابر شدن نرخ ارز" را تکذیب کرد. طاهره قیومی رئیس مرکز اطلاع‌سانی دفتر رئیس‌جمهور در گفت‌و گو با خبرگزاری تسنیم، با تکذیب خبر نگرانی از دو و یا سه برابر شدن نرخ ارز به نقل از آوایی معاون وزیر صنعت اظهار داشت: در سفر اخیر رئیس کل بانک مرکزی به استان لرستان چنین موضوعی به هیچ عنوان در هیچ جلسه‌ای به نقل از معاون وزیر صنعت بیان نشده است. وی افزود: این خبر صحیح نیست و لذا از همه همکاران رسانه‌ای پرتلاش در همه استان‌ها تقاضا داریم در انعکاس چنین اخباری دقت را فدای سرعت نکنند و در انتشار اخبار توجه کافی به مطالب بیان شده در جلسه را داشته باشند. رئیس مرکز اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور تصریح کرد: قیمت ارز از ثبات و شرایط خوبی برخوردار بوده و انتشار چنین اخباری کمکی به ثبات بوجود آمده در بازار ارز نخواهد کرد."

 

ساعت ۹ و ۰۰ دقیقه: به نقل از محمد: "کوتاه از کدال----بانک گردشگری که سرمایه خود را از 400 به 600 میلیارد تومان افزایش داده بود در اطلاعیه ای بودجه سال مالی منتهی به 30 آذر 93 را بر اساس سرمایه جدید منتشر کرده است. "وگردش" برای هر سهم در سال مالی 93 مبلغ 72 ریال عایدی خالص پیش بینی کرده که در دوره 6 ماهه 22 درصد از آن را محقق کرده است. شایان ذکر است 71 درصد از سود خالص سال 93 در این بانک مربوط به درآمدهای متفرقه (کارمزد دریافتی بابت کارت سفر) می باشد.------شرکت تهران شیمی نیز با 14 میلیارد و 850 میلیون تومان برای هر سهم در سال مالی منتهی به 30 آذر 93 مبلغ 1.868 ریال عایدی خالص پیش بینی کرده و در دوره 6 ماهه 46 درصد از این مبلغ را محقق کرده است."

 

ساعت ۹ و ۱۰ دقیقه: به نقل از محمد: "مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس عنوان کرد: مزیت های پذیره نویسی صندوق زمین و ساختمان-----پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری به منظور تأمین هزینه های مالی پروژه های ساختمانی در حالی از اواخر سال 86 در دستورکار سازمان بورس قرار گرفته بود که به دلیل برخی مشکلات این امر تاکنون با موفقیت به مرحله اجرا در نیامده بود. اولین صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان با نام نسیم طی روز شنبه هفته جاری پذیره نویسی می شود. در همین ارتباط، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس عنوان کرد: پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری به منظور تأمین هزینه های مالی پروژه های ساختمانی در حالی از اواخر سال 86 در دستورکار سازمان بورس قرار گرفته بود که به دلیل برخی مشکلات این امر تاکنون با موفقیت به مرحله اجرا در نیامده بود. ایوب باقرتبار افزود: با توجه به تغییرات ایجاد شده در وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن و نیز ورود افراد آشنا به بازار سرمایه و طراحی ابزارهای مالی جدید به سازمان بورس در نهایت مجوز پذیره نویسی اولین صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان دریافت شد. که این پذیره نویسی جهت تأمین بخشی از هزینه های مالی پروژه ای واقع در شهرک گلستان در منطقه 22 انجام می پذیرد. وی تصریح کرد: شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن مالک اصلی زمین پروژه مذکور می باشد که براساس ارزشگذاری 14 میلیارد و 100 میلیون تومانی آن، یونیت های صندوق سرمایه گذاری به مجموعه مذکور واگذار شده است. این مقام مسئول به تشریح چگونگی این پروژه پرداخت و گفت: این پروژه شامل دو بلوک 18 طبقه ای دارای 60 واحد ساختمانی است و زمان تکمیل پروژه مذکور 30 ماه برآورد شده که به محض انجام پذیره نویسی و تأمین نقدینگی مورد نیاز مراحل اجرای آن آغاز خواهد شد. این مقام مسئول به هزینه مالی مورد نیاز حدود 22 میلیارد تومانی جهت ساخت این پروژه اشاره کرد و گفت: حدود 15 میلیارد تومان از مبلغ مذکور از طریق پذیره نویسی و مابقی آن از طریق پیش فروش واحدهای ساخت تأمین می شود."

 

ساعت  ۹ و ۱۵ دقیقه: به نقل از محمد: "اصلاح پول ملی به جریان می‌افتد‌/‌ حذف صفر به شرط تورم تک رقمی----در حالی اصلاح پول ملی و حذف صفر مدت هاست به طور جدی مطرح نشده که رییس کل بانک مرکزی عنوان می کند که آمادگی کافی برای آن وجود داشته و با برقراری ثبات در اقتصاد و تک رقمی شدن تورم می توان نسبت به آن اقدام کرد. این در حالی است که در اواخر دهه 80 بود که مسولین وقت کشورمان نیز به دلیل تغییرات ایجاد شده در تورم و ادامه کاهش قابل توجه ارزش پول ملی تصمیم به حذف صفر از پول ملی گرفته و بحث آن را به طور جدی مطرح کردند. اما به دلیل شرایط موجود و فراهم نبودن زمینه های لازم کم کم بحث حذف چهار صفر که از سوی مقامات بانک مرکزی مطرح شده بود کنار رفت در عین حال که در مدت یک سال گذشته که دولت یازدهم نیز به طور رسمی در اداره کشور وارد شده این مساله مورد تاکید قرار نگرفت. با این وجود در همان ابتدای ایجاد تغییر و تحولات در بانک مرکز ی در دولت جدید بود که اکبر کمیجانی-قائم مقام بانک مرکزی- با اشاره به این که حذف چهار صفر از پول ملی از دستور کار بانک مرکزی خارج نشده و در آینده بررسی می‌شود، عنوان کرد که یکی از دلایلی که اصلاح واحد پول ملی مطرح شد ایجاد تورم بود بنابراین در حال حاضر اولویت این است که در قالب سیاست های پولی و مالی در جهت مهار تورم و ثبات قیمت‌ها گام برداریم. براین اساس با توجه به اینکه در طول یک سال گذشته تورم به طور قابل ملاحظه ای کنترل شده و کاهش یافته است همچنین پیش از این مقامات بانک مرکزی از احتمال حذف صفر از پول ملی در نیمه دوم سال 1393 سخن گفته بودند به نظر می رسد که بحث حذف صفر از پول ملی و اصلاح آن می تواند به طور جدی تری مورد توجه بانک مرکزی باشد. این در حالی است که ولی الله سیف-رییس کل بانک مرکزی- به ایسنا اعلام کرد که زمانی که ثبات در اقتصاد ایجاد شده و تورم تکی رقمی شود آنگاه می توان گفت که شرایط حذف چهار صفر از پول ملی فراهم شده است. وی تاکید کرد: که بانک مرکزی آمادگی ورود به حذف صفر را دارد اما تا هنگامی که تورم تک رقمی نشده و تثبیت نشود و یا آنچه که برای این امر ضروری به نظر می رسد وجود نداشته باشد اقدام نخواهیم کرد."

 

ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه: به نقل از علی: "قیمتهای سنگ آهن روز جمعه برای دهمین روز پیاپی کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح از اکتبر سال 2009 تاکنون رسید.قیمت پایه سنگ آهن استرالیایی با خلوص 62 درصد با 0.1 درصد کاهش، به 87.62 دلار در هر تن رسید و کاهش ماهانه را به 8.4 درصد و کاهش سالانه را به بیش از 35 درصد رساند. عرضه بیش از تقاضای بازار و کندی رشد اقتصادی چین به تشدید کاهش قیمت سنگ آهن که طولانی‌ترین روند کاهش روزانه در دو سال گذشته بوده، دامن زده است. تشدید روند نزولی سنگ آهن بر قیمت سهام غولهای بازار تاثیر گذاشت به طوریکه سهام ریوتینتو روز جمعه در نیویورک به 53.57 دلار رسید و کاهش ارزش سهام این شرکت در یک هفته گذشته را به پنج درصد رساند. ارزش سهام واله نیز 0.61 درصد کاهش یافت و مجموع کاهش یک هفته گذشته را به 5.3 درصد رساند در حالیکه سهام بی اچ پی بیلیتون در معاملات سیدنی با 1.45 درصد کاهش، 36.67 دلار معامله شد."

 

ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه: به نقل از علی: "مقایسه میزان تولید خودرو در دو شرکت بزرگ خودروساز داخلی همچون ایران خودرو و سایپا طی سال جاری نسبت به سال گذشته بیانگر روند مطلوب تولید محصولات در این دو مجموعه می باشد. عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی عنوان کرد: شرکت های خودرویی در حالی از ابتدای امسال تاکنون روند رو به رشد تولید را پشت سرگذاشتند که براساس آخرین اطلاعات موجود، شرکت ایران خودرو تعهدات معوق خود به میزان بیش از یک هزار دستگاه را به متقاضیان تحویل داده و در حال حاضر هیچ قرارداد تعویقی در دست ندارد. علاوه بر آن، خودروهایی که به صورت ناقص در این مجموعه تولید شده بودند پس از تکمیل به بازار فروش عرضه شده اند که این امر خود بیانگر افزایش مقدار تولید و فروش محصولات در صنعت خودرو می باشد. نجفی منش افزود: اگرچه شرکت سایپا موفق به تحویل تمام تعهدات معوق خود نشده، اما این مجموعه نیز در حال اجرای برنامه هایی جهت انجام این امر است. وی به وضعیت تأمین قطعات و لوازم مورد نیاز خودروسازان اشاره کرد و گفت: تحریم های اعمالی بر صنعت خودرو هنوز به طور کامل برداشته نشده و تنها به صورت تعلیق در آمده است. چراکه اکنون نیز خودروسازان همچون گذشته با مشکل نقل و انتقالات بانکی و تحریم های موجود در این خصوص مواجه هستند و عملاً تحریم های بین المللی برقوت خود باقی مانده است. این در حالی است که قطعات مورد نیاز تولید از روش های مختلف و با بکارگیری راهکارهایی برای مقابله با این مشکل فراهم می شود. این مقام مسئول به برنامه های آتی شرکت های بزرگ خودروساز داخلی اشاره کرد و گفت: مجموعه های ایران خودرو و سایپا برنامه هایی برای بهبود کیفیت تولید، تنوع محصولات و طراحی مدل های جدید در نظر دارند و در حال اجرای این برنامه ها هستند. اگرچه خریداران طی مدت زمانی به دلیل چالش ها و ابهامات به وجود آمده در خصوص قیمت گذاری خودرو، در خرید آن تعلل کردند، اما به نظر می رسد با تعیین تکلیف بحث افزایش قیمت ها، بازار فروش خودرو نیز رفته رفته به سمت رونق پیش رود. افزایش قیمت فروش قطعات و لوازم مورد نیاز تولید چندان به قیمت گذاری خودرو وابسته نیست و براساس آنالیز هزینه ها انجام می پذیرد. همچنین قطعه سازان با کاهش هزینه های تولید و تعدیل نیروی انسانی خود را از ورطه سقوط به ورشکستگی نجات داده اند و اغلب این مجموعه از وضعیت مناسب سودآوری برخوردارند."

 

ساعت ۱۰ و ۰۰ دقیقه: به نقل از محمد: "بازهم پست بانک خبرساز شد----شرکت پست بانک با 323 میلیارد تومان سرمایه، پیش بینی درآمد هر سهم در سال مالی منتهی به 29 اسفند 93 را با تعدیل منفی به بازار ارائه کرده است. ، "وپست" در حالی برای هر سهم در سال مالی 93 مبلغ 3 تومان سود خالص پیش بینی کرده که این رقم در مقایسه با گزارش چند روز پیش شرکت (به مبلغ 38 ریال) کاهش 21 درصدی را نشان می دهد. شایان ذکر است این بانک کماکان بر تحقق 3 درصدی بودجه سال مالی 93 دردوره 3 ماهه تاکید کرده است."

 

ساعت ۱۱ و ۱۵ دقیقه: به نقل از علی: "گزارش بازار----در میانه معاملات در بخش معدنی "کنور" به آستانه صف فروش رسید و دوقلوهای سنگ آهنی نیز سرانجام منفی شدند. در بخشمحصولات نفتی "ونفت" صف فروش را تجربه کرد.صف فروش "حفارس" در بخش حمل و نقل جمع آوری گردید. در بخش خودرویی "خکاوه" به صف فروش محسوسی رسید. در نماد "خاهن" نیز شاهد انجام معامله بلوکی بودیم. بسیاری از نمادهای تجهیزاتی به درصدها منفی خزیده و برخی مانند "تکشا" در آستانه رسیدن به صف فروش قرار گرفته اند. در بخش فنی مهندسی"رتکو" به صف خرید رسید. در بخش فلزات اساسی فضای معاملات نسبت به ابتدای روز منفی تر شد و صف فروش محدود"فنوال" جمع آوری گردید. در بخش سرمایه گذاری کماکان فضای منفی حاکم بوده و صف فروش محدود "وبهمن" پابرجا مانده است. در برهه کنونی شاخص کل بورس با افتی 164 واحدی در سطح 73148 واحد قرار گرفته و شاخص کل فرابورس با رسیدن به 811 واحد، کاهشی بیش از یک واحد را پشت سر گذاشته است."

 

ساعت ۱۲ و ۰۰ دقیقه: به نقل از مهشید: "یک مقام مسئول در سایپا: هیچ قیمتی را تغییر نمی دهیم/ بازی های سیاسی مانع قیمت گذاری خودرو -----به نظر می رسد که برخی نمایندگان مجلس بیش از این که دغدغه های روز صنایع و اقتصادکشور را حل کنند، می خواهند با برخی اقدامات،بازی های سیاسی را راه بیاندازند. یک مقام مسئول در واحد سرمایه گذاری شرکت سایپا در گفتگو با خبرنگار اکوبورس، از جزییات آخرین نرخ های خودرو صحبت کرد. وی که عدم انتشار نام خود را شرط مصاحبه با خبرنگار ما اعلام کرده ، در این رابطه عنوان کرد: در حال حاضر قیمت برخی خودرو ها کاهش 2 الی 3 درصدی نسبت به آخرین قیمت های اعلام شده از سوی شورای رقابت داشته اند. در گروه سایپا این کاهش نرخ مربوط به تیبا و پراید و در ایران خودرو مربوط به وانت ، پژو 405 و سمند می باشد. به طور کلی افزایش نرخ اعلامی از سوی شورای رقابت برای خودروهای شرکت ایران خودرو به طور متوسط در حدود 6.5 درصد و برای سایپا در حدود 5.5 درصد بود که از این افزایش نرخ برای خودروهای نام برده شده در بالا شاهد 2 الی 3 درصد کاهش هستیم. این مقام مسئول ادامه داد: بودجه های اعلام شده برای ایران خودرو و سایپا با در نظر گرفتن قیمت های شورای رقابت بوده است. بنابراین با توجه به این کاهش نرخ ها کارشناسان در حال بررسی تاثیرات مالی این کاهش نرخ بر سودآوری شرکت ها هستند. اما تا زمانی که کشمکش بین مجلس، شورای رقابت و انجمن صنفی خودرو در رابطه با قیمت ها ادمه دارد، خودرویی ها بودجه اعلامی را تغییر نمی دهند."

 

ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه: به نقل از علی: "نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه باید حرف خودرو سازان را هم گوش دهیم و نباید یک طرفه قضاوت و رفتار کنیم، گفت: فولاد مبارکه قیمت ورق فولادی را که مورد مصرف خودروسازان است را سه برابر افزایش داده است قیمت مواد پتروشیمی دو الی سه برابر شده است. عزیز اکبریان درباره بالا بودن قیمت خودرو و احتمال کاهش قیمت آن،‌ گفت: فولاد مبارکه قیمت ورق فولادی را که مورد مصرف خودروسازان است را سه برابر افزایش داده است قیمت مواد پتروشیمی دو الی سه برابر شده است. نماینده مردم البرز در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که چرا از تولید کنندگان قطعات خودرو و افزایش قیمت آنها انتقاد نمی کنید،‌ گفت:‌ باید حرف خودرو سازان را هم گوش دهیم و نباید یک طرفه قضاوت و رفتار کنیم. وی با تاکید بر اینکه خودرو در ایران گران تمام می شود،‌گفت: این که چرا خودرو گران تمام می شود را باید دولت بررسی کند. نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه مردم از افزایش قیمت خودرو ضرر می کنند،‌گفت: بخشی از افزایش قیمت خودرو به وام های بانکی با نرخ سود 31 درصدی بر می گردد. اکبریان با بیان اینکه باید تولید خودرو افزایش یابد، گفت:‌ دولت باید بیماری صنعت خودرو را حل کند، با توی سر زدن مشکلی حل نمی شود. نماینده مردم البرز در مجلس با تاکید بر اینکه دولت نمی خواهد مشکل خودرو سازان را حل کند، ‌گفت: هم انتقادات مجلس و هم حرف خودروسازان درست است و دولت باید وضعیت را سرو سامان دهد. وی افزود: قطعا افزایش قیمت خودرو به خاطرهزینه هایی است که تحمیل شده و باید ببینیم نسبت قیمت تمام شده با هزینه ها چقدر است بعد درباره کاهش قیمت تصمیم گیری کنیم. نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این باره که چرا خودروسازان برای خرید قطعات ارزانتر تلاش نمی کنند،‌گفت: بروند از خارج وارد کنند؟ ارزانتر از این نیست. این نماینده مردم در مجلس خودرو گران است اما راه حل کاهش آن این نیست، افزود: قیمت لبنیات 50 درصد گران شده اما صدای هیچ رسانه ای بلند نمی شود."

 

ساعت ۱۲ و ۲۹ دقیقه: بازار امروز که ارزش واقعی معاملات آن کمتر از ۱۰۰ میلیارد تومان بود، با افت ۳۷۰ واحدی و سقوط به کانال ۷۲۰۰۰ واحدی، کار خود را پایان داد. عدم شفافیت در بازار و در قیمت گذاری برخی کالاها از سوی مقاومت و سازمان های مسئول و سنگ اندازی و دخالت مجلس در امور اقتصادی، و همچنین حساس شدن شرایط سیاست خارجی و تحریم جدید اشخاص و شرکتهای جدید از سوی آمریکا، عمده ترین دلیل عدم تمایل سرمایه گذاران به خرید سهام جدید گزارش شده است! امروز در اکثر نمادهای بازار، شاهد قیمتهای منفی بودیم. منفی هایی که تا صف فروش نیز پیش رفت. ما امروز در نماد خودرو، خریدهای خود را از صف فروش تکمیل کردیم.

 

ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه..............................بازار بسته شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

"شنبه 8 شهریور 93" <<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<

<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<<<   "شنبه

 صبح شما همراهان هميشگي بورس نگار بخير، با ما همراه باشید ...


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

ویژگی‌های صندوق‌ سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان

صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان ازجمله نهادهای مالی هستند که براساس بند هـ ماده 1 قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید، با مجوز از سازمان بورس در قالب یک شخصیت حقوقی مستقل از ارکان خود تاسیس می‌شوند. این نوع نهاد مالی با کمک به انبوه‌سازی و افزایش ظرفیت تولیدی در بخش مسکن و در نهایت پاسخگویی به تقاضای ایجادشده در این بخش، ضمن فراهم آوردن امکان مشارکت عمومی با سرمایه‌های کوچک در این بخش، به رونق دیگر صنایع مرتبط با مسکن کمک قابل توجهی می‌کنند. مقررات و چارچوب فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان با تحقیقات انجام شده در سازمان بورس و نیز با همکاری کارشناسان وزارت مسکن و شهرسازی و فعالان حوزه ساختمان در تاریخ 29 فروردین 88 در سازمان بورس تصویب شد و با بررسی مجدد و دریافت نظرات متقاضیان راه‌اندازی صندوق‌های مذکور، در تاریخ 27 اسفند 92 به منظور مرتفع کردن برخی موانع راه‌اندازی، اصلاح شد. به‌دنبال اصلاحات صورت‌گرفته، متقاضیان راه‌اندازی و استفاده از فرصت موجود، با پیگیری و تکمیل مدارک، درخواست‌های خود را برای راه‌اندازی صندوق زمین و ساختمان به این سازمان ارسال کردند. در حال حاضر، 5 تقاضای تاسیس صندوق زمین و ساختمان دریافت شده‌است که با تعامل با متقاضیان فرآیند مربوطه طی می‌شود. یکی از اهداف مهم طراحی نهادهای مالی مذکور آن است که با اقدام به سرمایه‌گذاری در صندوق‌های زمین و ساختمان، قدرت خرید دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری در برابر افزایش قیمت زمین یا ساختمان در منطقه اجرای پروژه تا حد زیادی حفظ می‌شود؛ همچنین به‌خاطر پیش‌بینی ارکان اداره‌کننده و نظارتی تخصصی مورد نیاز در اساسنامه صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان و نیز نظارت سازمان بورس در اجرای صحیح مقررات تدوین‌شده، سرمایه‌گذاران با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به سرمایه‌گذاری می کنند.

بازار‌گردان متعهد است که حجم مشخصی از تقاضای خرید و فروش را در هر روز، طبق ضوابط تعیین شده پاسخگو باشد. در نهایت برای افزایش شفافیت و آگاهی سرمایه‌گذاران، آن‌چنان‌که در مقررات پیش‌بینی شده است اطلاعات مربوط به پیشرفت کار و وضعیت پروژه در دوره‌های مشخص- سه ماه یک‌ بار – از طریق تارنمای صندوق به اطلاع عموم خواهد رسید. بر اساس قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید و اصلاحات صورت‌گرفته در ماده 143 قانون مالیات‌های مستقیم، کلیه درآمدهای صندوق‌های مذکور و درآمدهای حاصل از نقل‌و‌انتقال و صدور و ابطال از مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده معاف است که این موضوع عامل مهمی برای تشویق به راه‌اندازی و سرمایه‌گذاری در این حوزه است.
برای انجام فعالیت صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان به‌طور کلی می‌توان ارکان آن را علاوه بر مجمع صندوق به سه گروه ارکان اداره‌کننده (شامل هیات‌مدیره، مدیر و مدیر ساخت)، ارکان نظارتی (شامل ناظر، متولی و حسابرس) و ارکان تضمین‌کننده (شامل متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان) تفکیک کرد. در صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان نسیم، به عنوان اولین صندوق فعال در این حوزه، مدیر صندوق شرکت توسعه بازار سرمایه تهران (سهامی عام) است. گروه سرمایه‌گذاری بانک مسکن (سهامی عام) به‌عنوان متعهدپذیره‌نویس صندوق است. شرکت عمرانی مسکن گستر(سهامی خاص) مدیر ساخت، ناظر صندوق شرکت پردیس ایران(با مسوولیت محدود) است. همچنین کارگزاری اقتصاد نوین (سهامی خاص) متولی صندوق و موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت اصول پایه فراگیر حسابرس صندوق هستند.
کلیه تصمیمات صندوق توسط مجمع صندوق اخذ می‌شود که مجمع مذکور از اجتماع ارکان صندوق و دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری بالای یک درصد صندوق تشکیل می‌شود. در مجمع، متولی به‌عنوان نماینده سرمایه‌گذاران کمتر از یک درصد حضور می‌یابد و در ازای میزان سهام آن افراد دارای حق رأی است. مطابق اساسنامه مربوطه، تمامی تصمیمات کلان صندوق و از جمله انتخاب سایر ارکان صندوق در اختیار مجمع صندوق است. در مورد هزینه‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان باید گفت، سرفصل تمامی هزینه‌های قابل پرداخت برای انجام پروژه ساختمانی صندوق، در اساسنامه و امیدنامه آن قید شده است. مبالغ ساخت و نرخ‌های کارمزد ارکان که بخش قابل توجهی از هزینه‌ها را تشکیل می‌دهد نیز در امیدنامه صندوق مشخص و از طریق سایت اطلاع‌رسانی صندوق اعلام می‌شود. مالکان زمین و متقاضیان استفاده از شرایط تامین مالی صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان می‌توانند با مطالعات مقررات مربوطه و پس از مشخص کردن شرایط پروژه و ارکان مربوطه، مدارک تکمیل‌شده را به‌منظور بررسی، برای اداره امور نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کنند.
منبع: دنیای اقتصاد


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

مجوزهای میلیاردی در بورس

سازمان بورس اوراق بهادار تهران به عنوان نهاد ناظر بر بازار سرمایه ایران 10 سالی می‌شود که از سوی متقاضیان مجوز کارگزاری تحت فشار است تا از سیاست خود مبنی بر عدم ارائه هرگونه مجوز ایجاد کارگزاری جدید کناره‌گیری کرده و نسبت به ارائه مجوزهای جدید اقدام کند و این فشارها تا آنجا پیش رفت که رییس سازمان بورس در دولت احمدی‌نژاد از سوی مراجع بالای سیاسی بارها مورد خطاب قرار گرفت تا به عده‌یی از متقاضیان که از پشتوانه این مدیران برخوردار بودند مجوز تاسیس کارگزاری اعطا شود. حسین عبده‌تبریزی آخرین رییس سازمان بورس اوراق بهادار تهران بود که آخرین مجوزهای تاسیس نهادهای مالی کارگزاری را صادر کرد وتعداد کارگزاران بورس را به 110 شرکت افزایش داد، از سال 84 به بعد همه مدیرانی که پس از او بر صندلی ریاست سازمان نشستند بر سر یک دوراهی قرار گرفتند، از سویی حجم معاملات تالارشیشه‌یی از سال 83 به بعد به مانعی اصلی برای اعطای مجوز جدید تبدیل شد و به عقیده آنها بازار سرمایه کوچک ایران نیازمند 110 نهادمالی درشرایط کنونی نیست و نیازی به مجوزهای جدید ندارد و از سویی دیگر متوقف شدن اعطای مجوز موجب شده آنها که قصد فروش دارند رقم‌های نجومی را برای مجوزهای خود تعیین کنند که گاهی این مجوزها از 12 میلیارد تومان برای کارگزاری گروه ب تا 40 میلیارد تومان برای گروه الف قیمت‌گذاری شده‌اند.

در شرایط کنونی درباره سیاست ممنوعیت عرضه مجوزهای جدید کارگزاری چالشی جدی ایجاد شده است، مخالفان این سیاست مدعی هستند بازارسرمایه ایران نسبت به سال 84 بزرگ‌تر شده و نیازمند نهادهای مالی قدرتمندتراست، چرا که هم‌اکنون تعداد زیادی از شرکت‌های کارگزاری در بازار هستند که تقریبا تنها جنبه خانوادگی دارند و نقش چندانی را در معاملات بازار ایفا نمی‌کنند و از سویی دیگر موافقان می‌گویند بازار سرمایه ایران در مقایسه با بورس‌های دنیا آنقدر کوچک هست که دیگر نیازی به مجوزهای جدید ندارد درحالی که دربورس‌هایی مانند لندن که چندبرابر بازار ایران وسعت دارد تعداد کارگزاران نصف ایران است.

حسین خزلی خرازی، دبیرکل سابق کانون کارگزاران با بیان اینکه موضوع اعطای مجوزهای کارگزاری به تازگی دوباره به چالشی جدید میان متقاضیان و دارندگان مجوز در گروه‌های شبکه‌های مجازی قرار گرفته، گفت: اگر سال 92 را به عنوان سالی استثنایی درکارنامه بورس ایران به کناری بگذاریم، ‌من هم معتقدم که این بازار با ارزش کنونی نیازمند مجوز جدید نیست و سازمان ناظر به عنوان نهاد ناظر سیاست مناسبی را از سال 83 به بعد درپیش گرفته است. به گفته او، از سال 86 به بعدسازمان بورس با بزرگ‌ترشدن و فعال شدن بورس‌های کالا، انرژی و فرابورس به کارگزاران موجود در بازار اعلام کرد که با مجهز کردن خود می‌توانند در این بورس‌ها نیز مجوز فعالیت دریافت کنند و به عبارتی دیگر به جای اعطای مجوزهای جدید، ‌کارگزاران را از یک بورس به بورس دیگر منتقل کرد، درحال حاضر بالغ بر 60 کارگزاری مجوز فعالیت در بورس کالا، پتروشیمی و فلزات و معاملات آتی را دارند.آمار معاملات سازمان بورس نشان می‌دهد که 70 درصد حجم معاملات بورس درحال حاضرمتعلق به 20 درصد کارگزاران است که این موضوع نشان می‌دهد توزیع درآمد و حجم معاملات در این نهادهای واسطه مالی استاندارد نیست و شاهد انباشت حجم زیادی از معاملات در تعداد کمی از کارگزاران هستیم اگرچه به عقیده خزلی خرازی در این موضوع هیچ رانتی نهفته نیست زیرا این کارگزاران طی این سال‌ها تلاش بسیاری کرده‌اند تا خود را مطابق با استانداردهای روز دنیا همگام کنند و رتبه خود را افزایش دهند.

این کارشناس بازارسرمایه ایران درادامه می‌افزاید: در مذاکرات خود با مدیران سازمان بورس بارها این پیشنهاد را داده‌ام که به جای اعطای مجوز جدیدنهاد ناظر می‌تواند هردوسال یک‌بار عملکرد این نهادها را در بازار مورد ارزیابی قرار دهد وازمیان 110 شرکت کارگزاری موجود در بازارآنها را که فعالیت چندانی ندارند حذف و به جای آنها چند مجوز جدید صادر کند. به عنوان مثال درحال حاضر بسیاری از متقاضیان می‌خواهند به دلایل متعدد مانند تکمیل حلقه زنجیره خدمات خود درزمینه مالی کارگزاری تاسیس کنند. بسیاری از دارندگان مجوز شرکت‌های کارگزاری در پاسخ به این پیشنهادات و اعتراضات می‌گویند که متقاضیان می‌توانند نسبت به خرید مجوز اقدام کنند در صورتی که هر روز بر تعداد فروشنده‌ها در بازار کاسته شده و تعادل میان عرضه و تقاضا به هم خورده است و تعداد خریداران بیش از فروشنده‌هاست و طبیعی است این تقاضای فوق‌العاده و عدم عرضه باعث رقم خوردن قیمت‌های نجومی برای مجوزها شده است بطوری که یک مجوز کارگزاری گروه ب، ‌12 میلیارد تومان و مجوز گروه الف با ارزیابی دارایی‌ها تا 40 میلیارد تومان هم قیمت‌گذاری می‌شود که البته کمتر دیده شده دربخش گروه الف مجوزی فروخته شود.
تعداد کارگزاران در بورس‌های دنیا نسبت به بورس تهران

آمار مقایسه‌یی تعداد نهادهای مالی کارگزاری در بورس تهران و بورس‌های خارجی نشان می‌دهد که به عنوان مثال در بورس مالزی که حجم معاملاتش چندین برابر بورس تهران است تعداد کارگزاران یک سوم بورس تهران است. در بورس فلزات لندن که حجم معاملات یک ساعت از این بورس معادل تمام معاملات بورس تهران درطول یک سال است، معاملات توسط 11 شرکت کارگزاری صورت می‌گیرد درحالی که در بورس کالای ایران 90 شرکت کارگزاری وجود دارد.
صنعت کارگزاری رقابتی شود

روح‌الله میرصانعی، ‌دبیر کانون کارگزاران در رابطه با اینکه چرا مجوزهای کارگزاری در بورس تهران با چنین رقم‌هایی به فروش می‌رسد، گفت: به نظرمن تعداد نهادهای مالی موجود دربازار در مقیاس با اندازه بازار سرمایه ایران زیاد هم هستند و اعطای مجوز جدید توجیه اقتصادی ندارد و به نظر می‌رسد به جای دادن مجوزهای جدید باید صنعت کارگزاری را به سوی رقابتی شدن سوق داد. وی افزود: درحال حاضر دیده می‌شود که مکانیزم و نظام بازاربا توسعه تدریجی خود باعث شده که کارگزاران ضعیفی که تمایل به گام برداشتن با توسعه بازار را ندارند مجبور شده‌اند مجوزهای خود را در بازار به متقاضیان و افراد جدید توسعه‌گرا بفروشند و به نظر من اصلا حتی اگر نهاد ناظر هم حذف کارگزاران غیرفعال اقدام نکند، شرایط حاکم بر بازار و هزینه‌های بالای نگهداشت این شرکت‌ها، ‌موجب می‌شود این شرکت‌ها خود به خود از بازار حذ ف شوند. میرصانعی در ادامه افزود: به نظر من هرچه بر میزان دارایی و ارزش نهادهای مالی فعال در کشور افزوده شود احتمال سوءاستفاده در این نهادها کمتر است و ضمانت اجرایی برای سهامداران و مشتریان این نهادها افزایش می‌یابد.
سازمان بورس با طرحی جدید

به هر روی اخبار غیر رسمی گویای یک نکته مهم درباره سیاست جدید سازمان بورس درباره نهادهای مالی در بورس است مبنی بر اینکه هم‌اکنون شورای بورس درحال بررسی طرحی است که اجازه تاسیس کارگزاری را به بعضی از صندوق‌ها و شرکت‌های تامین سرمایه بدهد که البته این موضوع نیز خود به‌شدت مخالفان و موافقان جدی دارد.

منبع: اعتماد


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

تغییر در برخی از قوانین معاملاتی بورس

تغییر در برخی از قوانین معاملاتی بورس


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

tsetmcبورس تهران شنبه

-

علي (ع) و شهادت مالك : علي (ع) در شهادت مالك مي گريست و مي فرمود :

آيا شخص ديگري همچون مالك بوجود خوهد آمد؟

http://www.emamali.net/Malek-ali.htm


-سلام دیده بان


-نقدینگی به موجودی تنبل تبدیل شده است در گوشه بانکها برا همین وارد بازارهای پر ریسک نمیشود


-وغدیر با 25 واحد افزایش تا این لحظه شاخص را مثبت نگه داشته است


-معمولا بازار صبح شنبه زیاد گرم گرم معامله نیست ولی تا دوشنبه رو به سبزی مضاعف خواهد رفت


-نماد خودرو به حمایت 2400ریال نزدیک میشود حمایت معتبر 2200ریال است کشمکش چند ماهه قیمت گذاری خودرو بی نتیجه بوده وکماکان خودرو سازان به قیمت دلخواه تولیدات خودر ا می فروشند فقط در این وسط سهام داران خرد این نمادها متضرر شده اند


-وقتی نقدینگی موقتا وارد بازار نشود شاخص کل واکنش نشان داده و عقب گرد نشان میدهد


-نماد پردیس حمایت اول 1100ریال حمایت معتبر 1050ریال الان1199ریال


-شاخص گروه فلزات اساسی در حال اصلاح قیمت است تاpeصنعت فوق کاهش یابد بعضی از گرهها نمادهایشان تابع گروه نیستند ولی گروه فلزات اساسی از هم در نزول وصعود تبعیت میکنند


-گروه بیمه وارد فاز استراحت شده است تا حدودی به قیمتهای قبلی باز گردد......


- در پشت بازار گردانندگان زیرکی مشاهده میشود که به محض رویت کوچکترین حباب سریع وارد عمل میشوند ولی بعضی از نمادها را مانند وبیمه -وساخت و.... اجازه میدهند خارج از قائده رشد کنند


-هنر جذب نقدینگی در بورس این روزها دیگر مشاهده نمیشود......


-

بازهم پست بانک خبرساز شد

 

شرکت پست بانک با 323 میلیارد تومان سرمایه، پیش بینی درآمد هر سهم در سال مالی منتهی به 29 اسفند 93 را با تعدیل منفی به بازار ارائه کرده است.

 

بنابر گزارش خبرنگار بورس نیوز، "وپست" در حالی برای هر سهم در سال مالی 93 مبلغ 3 تومان سود خالص پیش بینی کرده که این رقم در مقایسه با گزارش چند روز پیش شرکت (به مبلغ 38 ریال) کاهش 21 درصدی را نشان می دهد.

 

شایان ذکر است این بانک کماکان بر تحقق 3 درصدی بودجه سال مالی 93 دردوره 3 ماهه تاکید کرده است.

 


-کروی در حال تثبیت قیمت است ولی چون گروه رشد نمیکند فعلا درجا میزند ولی با رشد بازار 150الی200ریال رشد خواهد کرد


-ومعادن رشد تا 2880ریال واصلاح قیمت یحتمل تا 2600و2650ریال


-ثعمرا از محدوده  2011ریال روزهای قبل امروز تا2110ریال رشد کرد ولی چون گروه ساختمان قرمزاست ومثل دندانهای این شکلک ابی صعودی نیست نمیتواند بیش ازاین رشد کند


-غبشهر 600تومانی اگر 550تومان شد در محدوده خرید قرار میگیرد الان577تومان صرفا سریال تلوزیونی است فقط تماشا کنید


 


-حتاید-بیمه دی-بانک دی همچنان منتظر بازگشایی


-در بیمه البرز صف سنگین فروش مشهود است......حمایت 1050ریال همان حمایتی که ما گفته بودیم مقاومت 1200ریال


-خکاوه حمایت اول 700ریال


-ورنا حمایت 1050ریال


-خبهمن حمایت 1400ریال


-خپارس حمایت 700ریال


- این تصور غلط است فکر کنیم با پرداخت سود سپرده 22درصدی موج نقدینگی بسمت بورس سرازیر بشود چنین اتفاقی نخواهد افتاد


 


-مقام معظم رهبری هم به بانکها تذکر دادند حتما از اخبار شنید یعنی در بانکها معضلی وجود دارد


- سهم رند خرید رمپنا مثاومت حدود 7400ریال حمایت 6400ریال الان 6844ریال


 تمام مطالب سیاسی حذف شد


 ارزش معاملات در حال نزدیک شدن به محدوده 100میلیارد تومان است وعبور خواهد کرد

 


-وبصادر حمایت 750ریال


-بانکها خرید بالای 2000ریال ممنوع مانند وانصار-وبملت- ونوین-وکار-سمایه...ضمنا  وپارس نیز تا اطلاع ثانوی نظارت


-ونفت حمایت اول 2500ریال حمایت دوم 2350ریال


-نماد زنگان حمایت 3200و3150ریال مقاومت 3400و3450ریال


- تا فردا خدا نگه دار


-


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

چهارشنبه 5 شهریور صبح

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

البرز با صف خرید به 120 تومان رسید.ونفت به فاز اشباعی نزدیک شده است. فباهنر به سطح مهم 260-265 تومان رسیده است.

10:00 تا 11:00

چکارن صف خرید شد. چندتا حقیقی آماتور از قدیم سنگین وارد بترانس شده بودند و وقتی خرید وفروشهایشان راببینید  تعجب میکنید زمانیکه باید بخرند  میلیونی میفروشند و زمانیکه باید بفروشند در قله قیمتی میلیونی میخرند و روند سهم را خراب میکنند این چندنفر هرزمان از سهم خارج شوند روند سهم عادی شده و عقب ماندگی را نسبت به سهمهای دیگر گروه جبران میکند.

11:00 تا 12:30

ثشرق تعدیل منفی 28 درصدی برای سال 94 داده و دومینوی تعدیل منفی در گروه ساختمانی را تکمیل کرده ولی هرجایی باز کنن بعد از چندروز متعادل  مثبت میشود. شاخص بنظر حمایت را شکست وفاصله گرفت اگر تا اخروقت دستکاری نشود  در سهمهای بزرگ عرضه ها ادامه دار میشود. ثشرق روی حمایت باز شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران چهارشنبه مورخ 5 شهریور 1393

 

ساعت ۸ و ۲۵ دقیقه: بازی موش و گربه قیمت خودرو هنوز به پایان نرسیده است. اما در این بین، دوباره بحث فروش بلوک بانک پارسیان در زیر مجموعه های ایران خودرو مطرح شده است! خبری که باعث اقبال بازار به یکی از مهمترین زیر مجموعه های ایران خودرو یعنی خگستر شده است. دیروز شاهد ارائه گزارش پتایر نیز بودیم. گزارشی که زمینه بازگشایی این نماد را فراهم کرد و احتمالا امروز بازگشایی خواهد شد. شاخص کل بورس تهران در نزدیکی سقف کانال نزولی خود جا خوش کرده است و تمایل زیادی به افت سنگین ندارد! این به معنی امید سرمایه گذاران به شروع صعودی جدید است! اما به دلیل عدم وجود نقدینگی مناسب در بازار، توانی رشد و شکستن پرقدرت مقاومت ها را نیز ندارد! بازار در انتظار یک خبر بنیادی مناسب و کاهش ریسک سیستماتک سرمایه گذاری است! خبری که تا به صورت رسمی منتشر نشود، سرمایه های خارج شده از بورس را برای ورود مجدد، تحریک نخواهد کرد!

 

ساعت ۸ و ۳۵ دقیقه: به نقل از محمد: "زمزمه آزادسازی بازار خودرو----در حالی که به نظر می‌رسید بازی قیمت خودرو به پایان رسیده، دیروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تهیه طرحی برای کنار گذاشتن شورای رقابت از پروسه قیمت‌گذاری و آزادسازی بازار خودرو خبر دادند. بر این اساس قرار است طی رایزنی با شورای اقتصاد، «خودرو» از لیست کالاهای انحصاری خارج شود و در نتیجه شورای رقابت خود به خود از پروسه قیمت‌گذاری کنار رود. آن‌طور که عضو کمیسیون صنایع به «دنیای اقتصاد» می‌گوید، در نهایت بنا است قیمت خودرو از حالت دستوری خارج و به نوعی آزاد شود. در شرایطی که گمان می‌رفت پس از «کاهش سه درصدی قیمت رسمی خودروها»، نمایندگان مجلس شورای اسلامی پای خود را از ماجرای قیمت‌گذاری خودرو بیرون کشیده‌اند، خبر می‌رسد برخی از «اهالی بهارستان» هنوز هم پیگیر این ماجرا بوده و جتی طرح جدیدی را نیز برای به کرسی نشاندن حرف خود در بازار خودرو، در نظر گرفته‌اند. به گزارش دنیای اقتصاد، نکته مهم تر اینجا است که ظاهرا مجلس قصد خارج کردن «خودرو» از لیست کالاهای انحصاری را دارد و با این کار می‌خواهد با یک تیر، دو هدف را بزند؛ اول، کنار گذاشتن شورای رقابت از پروسه قیمت‌گذاری خودرو و دوم آزادسازی قیمت خودرو. هرچند اظهارنظرهای نمایندگان مجلس در این مورد، تفاوت‌هایی با هم دارد، اما از دل حرف‌های همه آنها می‌توان متوجه این دو هدف اهالی بهارستان (کنار گذاشتن شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو و آزادسازی قیمت) شد."

 

ساعت ۸ و ۴۰ دقیقه: به نقل از محمد: "دیروز شاهد انتشار گزارش پیشبینی متفاوت دو سهم ساختمانی برای سال مالی 94 بودیم. شرکت مسکن شمالشرق سود سال مالی 93 خود را با کاهش 28 درصدی اعلام نموده است. گفتنی است، این شرکت ساختمانی که پیش از این سود سال مال ی93 خود را در سطوح 463 ریال اعلام نموده بود سود سال مالی 94 خود را تنها 335 ریال به ازای هر سهم اعلام نموده است.-----اما شرکت نوسازی و ساختمان تهران چهره ای متفاوت از بودجه سال 94 خود ارائه داده است. بدین ترتیب، این شرکت ساختمانی رشد خیره کننده 102 درصدی سود خود را برای سال مالی 94 به نمایش گذاشته است. لازم به ذکر است، ثنوسا در حالی سود 107 ریالی را برای سال 94 اعلام نموده که سود سال مالی 93 این شرکت در سطوح 53 ریال قرار داشت. گفتنی است، علت اصلی رشد سود شرکت علی رغم رشد هزینه های مالی افزایش سود ناخالص در این شرکت می باشد."

 

ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه: به نقل از علی: "شنیدههای بازار-----فباهنر: شنیده شده فباهنر در نظر دارد دو باب کارخانه را از طریق مزایده به فروش برساند -----شخارک: شنیده ها حاکی از تعدیل بالای 20 درصد شخارک با توجه به صادرات متانول و پروپان در 6 ماهه دارد. اما برخی نی