نرخ طلا و ارزدلار آزادیورو آزادپوند آزاددرهم امارات آزاد

RSS Feed Widget

NerkhBox


قيمت لحظه اي نفت برنت

در تابلو زیر نمودارهای شمعی قیمت نفت خام دریای برنت - نفت شمال - (ایرلند) را در زمان معاملات، به صورت آنلاین مشاهده خواهید کرد.


تحلیل و مباحثه سهام در چت روم کانون

هر روز در همفکران کانون
تحلیل و مباحثه سهام در چت روم کانون
به جمع ما دراتاق بورس چت روم کانون بپیوندید و نظرات و پیشنهادات تان را با دیگران به اشتراک بگذارید(رایگان)


معافیت مالیاتی صندوق تثبیت بازار سرمایه

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: معافیت مالیاتی صندوق تثبیت بازار سرمایه امری مهم در بهبود وضعیت تولید ملی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار پول (poolpress.ir)، ارسلان فتحی‌پور در پی معافیت صندوق تثبیت بازار سرمایه اظهار داشت: هدف اصلی از اعمال این معافیت کمک به هدایت کردن نقدینگی مردم به سمت و سوی تولید ملی است.
وی افزود: وجود مشوق‌های اقتصادی برای فعالیت‌های تولیدی لازم است و معافیت مالیاتی فعالیت‌های صندوق تثبیت بازار سرمایه می‌تواند باعث وجود انگیزه‌ای در بهبود وضعیت تولید ملی شود.
فتحی‌پور گفت: معافیت این صندوق از پرداخت مالیات می‌تواند از افت شاخص‌های بورس جلوگیری کند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران ، رییس کمیسیون اقتصادی در پایان خاطر نشان کرد: فعالیت‌های صندوق تثبیت بازار سرمایه از ابتدای سال ۱۳۹۵ به مدت ۳ سال از هر گونه مالیات و عوارض معاف می‌شود؛ امیدواریم با انجام چنین اقدامی دیگر شاهد نابسامانی بازار سرمایه نباشیم.

انتهای پیام

نوشته معافیت مالیاتی صندوق تثبیت بازار سرمایه اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

3 عامل اثرگذار بر بورس در سال 94؟

یک کارشناس بازار سرمایه تثبیت قوانین و ابهام زدایی از بازار سرمایه، قیمت جهانی نفت و مذاکرات هسته ای را سه عامل اثرگذار بر بورس در سال ۹۴ برشمرد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

عوامل سرنوشت‌ساز بورس در سال جدید

یک کارشناس بازار سرمایه تثبیت قوانین و ابهام زدایی از بازار سرمایه، قیمت جهانی نفت و مذاکرات هسته ای را سه عامل اثرگذار بر بورس در سال ۹۴ برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار پول (poolpress.ir)، علی اکبر زارعی در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص وضعیت بازار سرمایه در سال ۹۴ با تقسیم بندی عوامل تاثیرگذار بر بورس به دو بعد داخلی و خارجی گفت: در بعد داخلی تثبیت قوانین و ابهام زدایی از بازار سرمایه مهمترین عوامل تاثیرگذار بر بازار سهام هستند که می توانند موجب رونق معاملات شوند، بعلاوه این که باید به این موارد عواملی چون کاهش نرخ سود بانکی را نیز اضافه کرد.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به ابعاد خارجی اثرگذار بر بورس در سال ۹۴ ادامه داد: یکی از این عوامل خارجی قیمت جهانی نفت است که سال گذشته نیز اقتصاد و بازار سرمایه کشور را تحت تاثیر خود قرار داد.
وی اضافه کرد: چگونگی پیشرفت مذاکرات هسته ای و نتیجه آن نیز یکی دیگر از عوامل برونزای موثر بر بازار سرمایه در سال ۹۴ است که برای کلیت اقتصاد و بازار سرمایه کشور مهم است. این عامل می تواند موجب توسعه بیشتر اقتصاد و در پی آن بازار سرمایه به عنوان یکی از مهم ترین ارکان اقتصاد کشور باشد.
این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: رسیدن به نتیجه مطلوب در مذاکرات هسته ای همراه با برداشته شدن تحریم ها علاوه بر رفع محدودیت برای رونق بنگاههای تولیدی، ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار سهام را نیز در پی خواهد داشت.

انتهای پیام

نوشته عوامل سرنوشت‌ساز بورس در سال جدید اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

زمان عرضه پتروشیمی‌ها در بورس کالا تغییر کرد

عرضه محصولات پتروشیمی در هفته دوم فروردین در شرکت بورس کالای ایران با توجه به تعطیلی روز چهارشنبه(۱۲ فروردین) تغییر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار پول (poolpress.ir)، بنابر اطلاعیه مدیریت پذیرش و بازاریابی بورس کالای ایران، محصولات پتروشیمی خارج از سیستم بهین یاب روزهای شنبه و یکشنبه ۸ و ۹ فروردین عرضه می شود.
بر اساس این گزارش؛ محصولات شیمیایی مشمول سیستم بهین یاب نیز روز دوشنبه ۱۰ فروردین بر روی تابلو عرضه می رود و محصولات پلیمری مشمول سیستم بهین یاب هم روز سه شنبه ۱۱ فروردین عرضه می شود.

انتهای پیام

نوشته زمان عرضه پتروشیمی‌ها در بورس کالا تغییر کرد اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

تحلیل بنیادی و آخرین وضعیت شرکت پگاه اصفهان “غشصفا”

شرکت پگاه اصفهان تا پایان آذر سال ۹۳، مبلغ ۷۲,۸۷۵ ملیون ریال(۸۶۷ ریال به ازای هر سهم) سود انباشته دارد که نظر به برنامه هیئت مدیره شرکت مبنی بر افزایش سرمایه در سال آتی، پیش بینی می شود منابع موجود در سرفصل سود انباشته برای امر افزایش سرمایه لحاظ گردد. کلیاتی در باره شرکت : […]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

تحلیل ، بررسی و اخبار مهم بورس / چهارشنبه ۵ فروردین ۹۴

شاخص کل بورس در اولین روز معاملاتی سال جدید ۳۵۳ واحد صعود کرد و به رقم ۶۲٫۸۸۵ واحد رسید که نمادهای فملی با ۶۹ واحد، تاپیکو با ۶۳ واحد و شبندر با ۳۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر این رقم گذاشتند. ارزش معاملات در این بازار به رقم ۱٫۱۸۹ میلیارد ریال رسید که وبصادر […]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

اتحادیه اروپا و تحریم مجدد ۴۰ شرکت کشتیرانی ایران

اتحادیه اروپا در مرحله حساس مذاکرات هسته‌ای آماده است تا نام ۴۰ شرکت کشتی‌رانی ایرانی را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کند. به گزارش فارس، اتحادیه اروپا آماده است نام ۴۰ شرکت کشتی‌رانی را به فهرست تحریم‌های خود بازگرداند. رویترز روز سه‌شنبه ضمن اعلام این خبر افزود این ۴۰ شرکت که شرکت «Ocean Capital Ocean» […]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

راه پیش رو در بازار سرمایه

علی سنگینیان: در روزهای آغازین سال ۱۳۹۴ پیش‌بینی شرایط آتی، حتی در بازارهای توسعه‌یافته که از کارایی نسبی برخوردارند، دشوار است، چه برسد به کشوری که اقتصاد کلان آن از عدم‌تعادل‌های مهم ساختاری و همچنین محدودیت‌های بین‌المللی رنج می‌برد. اگر بپذیرم که بازار سرمایه بازتاب‌دهنده شرایط کلی اقتصاد کلان کشور است و نماگرهای این بازار به‌عنوان نماگرهای پیشرو، شرایط رونق یا رکود اقتصادی را علامت می‌دهند، آنگاه ضروری است، پیش از پیش‌بینی روند آتی بازار، شرایط حاکم بر اقتصاد ملی را در سال ۱۳۹۴ بررسی کنیم.

چون بازار سرمایه از سیاست‌های پولی و مالی اتخاذشده توسط دولت و بانک مرکزی تاثیر می‌پذیرد و اگر این سیاست‌ها با‌ثبات و مشوق تولید و بهره‌وری باشند، اثر آنها به صورت رشد با‌ثبات در بازار سرمایه تجلی پیدا خواهد کرد. در غیر این صورت، تکان‌های حاصل از سیاست‌های مقطعی، به بازار سرمایه سرریز می‌شود که نتیجه آن، جز افزایش ریسک سیستماتیک، بی‌اعتمادی سرمایه‌گذاران و در نهایت افزایش فعالیت‌های سفته‌بازی در این بازار نخواهد بود. به گواه آمار، اقتصاد ایران در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ به دلیل کاهش درآمد نفتی، بی‌ثباتی بازار ارز، افزایش هزینه تولید و سیاست‌های نادرست پولی، حدود ۱۰ درصد کوچک‌تر شده و در مجموع، درآمد سرانه مردم ۱۲ درصد کاهش یافته است. به این ‌ترتیب، انتظار می‌رفت که بازار سرمایه هم همین روند را در سال‌های یادشده طی کند.

اما بر خلاف انتظار، بورس تهران در این دوره در مجموع ۱۵۲.۸درصد بازده ایجاد کرده که به هیچ‌وجه با واقعیت اقتصادی کشور سازگار نبوده است. به عبارت دیگر، در شرایطی که اقتصاد ملی در حال کوچک شدن بوده و سودآوری شرکت‌ها هم به دلیل کاهش حجم تولید و افزایش هزینه‌ها کاهش یافته بود، به‌طور طبیعی باید بورس تهران هم با کاهش بازده روبه‌رو می‌شد، اما شرایط ویژه این بازار یعنی عمق اندک، سهام شناور پایین، حضور انبوه سهامداران حقیقی در کنار سیاست‌های پولی انبساطی بانک مرکزی و وفور نقدینگی، باعث سرریز شدن منابع نقدی به این بازار و رشد شدید قیمت‌ها شد.

رشد مجموع سود شرکت‌های بورسی از ۲۳۰ هزار میلیارد ریال به ۳۶۰ هزار میلیارد ریال در این دوره هم ارتباط چندانی با عملکرد شرکت‌ها نداشته و بیشتر ناشی از افزایش نرخ ارز و تورم بوده است. حال اگر رشد اقتصادی کشور در سال ۱۳۹۳ در سطح حدود دو تا سه درصد تثبیت شود و اقتصاد بتواند با وجود حضور محدودیت‌های بین‌المللی، رشد حدود چهاردرصدی را در سال آینده تجربه کند، بازهم تولید ناخالص داخلی به سطح قبلی خود در سال ۱۳۹۰ نخواهد رسید و فقط با تداوم رشد در سال ۹۵، شاهد رسیدن تولید ملی و اشتغال به سطوح قبلی خود خواهیم بود. البته پیش‌بینی‌های بین‌المللی بسیار کمتر از این ارقام است. به‌عنوان مثال بانک جهانی، رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۴ را ۱.۵درصد و برای سال آتی ۰.۹درصد و سال ۲۰۱۶ یک درصد پیش‌بینی کرده است. این علامت، خبر خوبی برای بازار سرمایه نخواهد بود و متاسفانه به‌رغم میل باطنی فعالان بازار سرمایه، واقعیت‌های بخش واقعی اقتصاد در بهترین حالت، از رشد بسیار اندک بورس تهران در سال آتی حکایت دارد.

مهم‌تر اینکه بانک مرکزی هم نشان داده است که به سیاست‌های کنترل پولی پایبند است و بازار ارز هم ثبات نسبی خود را در این شرایط حفظ کرده است. به عبارت دیگر، در کنار ضعف عوامل واقعی، فشار پولی چندانی هم برای رشد قیمت‌ها وجود نخواهد داشت. البته می‌توان سناریوی دیگری هم برای وضعیت آتی بازار سرمایه متصور بود. حذف مهم‌ترین محدودیت اقتصاد کلان یعنی به نتیجه رسیدن مذاکرات و برچیده شدن تحریم‌های بین‌المللی. در این صورت، با توجه به نتیجه مذاکرات و جدول زمانی رفع تحریم‌ها، روند رشد اقتصادی کشور سریع‌تر از روندهای پیش‌بینی‌شده خواهد بود و در این حالت بازار سرمایه هم می‌تواند رشدهای بالاتری را تجربه کند. هر چند به ‌طور طبیعی، انتشار خبر توافق هسته‌ای، می‌تواند موج خوش‌بینی جدیدی در بازار سرمایه ایجاد کند و این بازار زودتر از به ‌ثمر نشستن نتایج توافق در اقتصاد ملی، رشد مثبت خود را آغاز کند.

در این حالت، وظیفه مدیران بازار سرمایه است که با اتخاذ تدابیر مناسب و اعلام هشدارهای لازم، از درگیر شدن بورس در یک روند حبابی جدید جلوگیری کنند. زیرا افت طولانی‌مدت بازار سهام و انتظار سرمایه‌گذاران برای ایجاد رونق دوباره در بورس، می‌تواند باعث ایجاد فضای هیجانی در بازار و رشد بی‌رویه قیمت‌ها شود.

گفتنی است که در جواب خبرنگاری که در ابتدای سال ۱۳۹۱ وضعیت بازار را در آن سال جویا شده بود، پیش‌بینی کردم در بهترین حالت، بازده بازار در سال ۹۱ همانند سال پیش و در حدود ۱۵ درصد خواهد بود. دلیل این پیش‌بینی را هم شرایط نامساعد فضای کسب‌وکار، تورم انتظاری، نابسامانی بازار ارز و محدودیت‌های تجاری برشمردم. اما به رغم بدبینی من، بازده بازار در آن سال به دلیل عواملی که قبلا توضیح داده شد، به حدود ۴۷ درصد رسید که یکی از بیشترین رشدها در دنیا بود.

امیدوارم برای سال ۹۴ هم بر خلاف پیش‌بینی من، بازار سرمایه شرایط پررونقی داشته باشد تا علاوه بر ایفای نقش کلان خود در نظام تامین مالی، بازده خوبی برای سرمایه‌گذاران فعال در این بازار ایجاد کند.

منبع: صدای اقتصاد

نوشته راه پیش رو در بازار سرمایه اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

عوامل رشد شاخص بورس در اولین روزکاری ۹۴

سه عامل درون و برون سازمانی موجب شدند تا شاخص بورس در اولین روز کاری سال ۹۴ با رشد ۳۵۳ واحدی همراه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار پول (poolpress.ir)، درحالی نوید بهاری خوش از آخرین روزهای سال گذشته به مشام اکثر فعالان بازار سرمایه رسیده بود که این نوید در اولین روز کاری با رشد قیمت سهام اکثر شرکت های بزرگ و شاخص بورس همراه شد.

براساس این گزارش، در این رشد سه عامل درون و برون سازمانی نقش داشتند که شامل ارزان بودن بهای سهام شرکت ها از یک سو و انتظار به کسب نتجه ایی مثبت از آخرین دور مذاکرات از سوی دیگر و همچنین تکرار روند سنتی رشد قیمت ها و متغیرها در روزهای آغازین سال بود. به این ترتیب اکثر فعالان بازار انتظار دارند طی روزهای آینده و حداکثر تا یکی دو هفته آینده موضوع مهم مذاکرات با توافق دو طرف به پایان برسد تا در این صورت شاهد تشکیل صف های خرید و رشد ۱۵ تا ۲۵ درصدی شاخص بورس باشند.

از سوی دیگر هرچند در روزهای بین تعطیلی شروع هر سال جدید معمولا” از حجم معاملات و تعداد فعالان کاسته می شود اما قیمت سهام شرکت ها در صورت نبود اخبار منفی تا چند هفته اول سال به طور سنتی میل به رشد دارند.

با این اوصاف افزایش قیمت سهام و اثر مثبت ۶۸ تا ۱۵ واحدی شرکت های ملی مس ، تاپیکو، پالایشگاه بندرعباس، مخابرات و بانک های صادرات، انصار و تجارت، موجب شد تا شاخص بورس در نخستین روز کاری سال جدید با افزایش ۳۵۳ واحدی ثبت شود و در عدد ۶۲ هزار و ۸۸۵ واحدی قرار گیرد.

حجم معاملات نیز به رغم حضور اکثر فعالان در تعطیلات نوروزی و به مدد معاملات آنلاین، با داد و ستد بیش از ۱۱۸ میلیارد تومانی ۷۷۵ میلیون سهم مواجه شد.

با این اوصاف اکثر کارشناسان بازار انتظار دارند روند رو به رشد قیمت سهام به کف رسیده در سایه اخبار مثبت مذاکرات در روزهای آینده ادامه یابد.

انتهای پیام

نوشته عوامل رشد شاخص بورس در اولین روزکاری ۹۴ اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

تقویم مجامع آتی - 1394-01-05


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

رشد شاخص‌بورس در اولین‌روز معاملاتی سال

در جریان دادوستدهای اولین روز معاملاتی سال ۹۴، شاخص بورس ۳۵۳ واحد رشد کرد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

خلاصه بازار - چهارشنبه 5 فروردین 1394 - 25 مارس 2015

شاخص کل بورس تهران در نخستین روز سال جدید شمسی با 353 واحد رشد معادل 0.6 درصد به 62885 واحد رسیده است. تیم مذاکره کننده هسته ای ایران عصر امروز به ریاست وزیر امور خارجه برای شرکت در دور دیگری از مذاکرات با 1+5 عازم لوزان سوئیس می شود.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

پالایشی‌‌ها به نقدشوندگی بورس کمک می‌کنند

مدیرعامل شرکت بورس گفت: باز شدن نماد پالایشگاهی‌ها، به نقدشوندگی بیشتر سهام در بازار سرمایه کمک می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار پول (poolpress.ir)، حسن قالیباف‌اصل در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص بازگشت نماد پالایشگاهی به بورس گفت: از ویژگی‌های یک بازار سرمایه پویا، شرایط نقدشوندگی در آن است.
مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران افزود: یکی از مشکلات بوجود آمده در بورس به واسطه بسته بودن نماد پالایشگاهی‌ها، تحت تاثیر قرار گرفتن نقدشوندگی بازار بود که باز شدن نماد این گروه به نقدشوندگی بیشتر سهام در بورس کمک می‌کند.

انتهای پیام

نوشته پالایشی‌‌ها به نقدشوندگی بورس کمک می‌کنند اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

دفاع فطانت از حضور دقیقه ۹۰ پالایشگاه‌ها در بورس

رئیس سازمان بورس در دفاع از بازگشایی پالایشگاه ها گفت: تحلیلگران افت شاخص را در زمان بازگشایی نمادها در حدود ۸ تا ۱۱ هزار واحد پیش بینی کرده بودند اما با توجه به مصوبات مختلف در کمیته ثبات بازار، دامنه این نوسان کاهش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار پول (poolpress.ir)به نقل از تسنیم، حضور محمد فطانت در پست ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار به ۴ ماه نمی رسد، اما اقدامات بنیادین او در نهاد ناظر بازار سرمایه بر هیچ کس پوشیده نیست. هر چند او نتوانست پیکره بی جان بورس را زنده کند اما زیرساخت های رشد را آماده کرد و توانست به وظیفه ذاتی سازمان بورس یعنی شفاف سازی فضای معاملاتی به درستی عمل کند؛ در هر حال هنوز برای قضاوت در خصوص عملکرد او زود است و باید بیشتر تامل کرد.
محمد فطانت رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگویی با اصحاب رسانه از بازگشایی پالایشگاه ها دفاع کرد و گفت: تحلیل گران پیش بینی کرده بودند که در روز بازشدن نماد پالایشگاه ها شاخص بورس بیش از ۱۰ هزار واحد ریزش داشته باشد.
جزئیات این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید:

با توجه به بازگشایی نماد پالایشگاه ها ظاهرا دغدغه اصلی شما همین بوده است؟ تاجایی که شرط خود را برای حضور در پست ریاست سازمان بازگشایی نماد این شرکت ها قرار داده اید؟حالا آیا این شرط عملی شده است؟
البته شرط ورود به سازمان بازگشایی پالایشگاه ها نبوده، بلکه اولویت اصلی بنده رفع ابهام از شرکت های پالایشی بوده است . با توجه به این که شرکت های پالایشی ایجاد تنش در بازار داشتند مشکل این شرکت ها باید هرچه زودتر برطرف می شد. البته به دلیل ابهامات زیاد این شرکت ها بازگشایی این نماد ها در دوره مدیریت قبل انجام نشد و پس از آن زمان منتظر رفع ابهام و ارائه حداقل گزارش های لازم جهت ارائه به بازار بودیم که با ارائه اطلاعات توسط پالایشگاه ها قانونا زمان بازگشایی این نمادها بلافاصله پس از ارائه اطلاعات می بایست انجام می شد. تحلیلگران افت شاخص را در زمان بازگشایی نماد ها در حدود ۸ تا ۱۱هزار واحد پیش بینی کرده بودند اما ، با توجه به مصوبات مختلف در کمیته ثبات بازار ، دامنه این نوسان کاهش یافت.
چه میزان ابهامات برطرف شد؟ چه میزان نماد ها در شرایط شفاف بازگشایی شده اند؟
هنوز پیش داوری در این خصوص زود است و باید دو هفته سهام پالایشگاه ها در بازار معامله شوند و تحلیل اطلاعات این شرکت ها در بازار مورد بررسی قرار گیرد و نظرات بازیگران بازار ارائه شود . به هر حال بازگشایی نماد ها قدم اول است و باید قدم های دیگری برای رفع ابهام همه صنایع از جمله صنایع پالایشگاهی همواره برداشته شود. در مورد پالایشگاه ها نیاز به توجه و همکاری جمعی است تا در مسیر درست قرار بگیرند و به ارزش ذاتی سهم نزدیک شوند. هم اکنون ارزش بازاری سهام پالایشگاه ها بسیار پایین تر از ارزش ذاتی آن ها است.
بازگشایی نماد ها چه میزان به سهامداران کمک خواهد کرد؟
مهمترین نکته این است که باید پالایشگاه ها از حالت توقف خارج شده و به حالت معامله تبدیل می شدند. این که سهام شرکت های پالایشگاهی قابلیت معامله داشته باشد، حق سهامداران است. آنچه از توان ما بر می آمد تعویق کیفی سازی بود تا با یک برنامه پنج ساله به نقطه اوج و استاندارهای جهانی برسند البته آثار کاهشی قیمت نفت و تاثیر آن روی پالایشگاه ها ، قابل کنترل و مدیریت نیست و در این دوره اثر گذاری آن بر روی سود پالایشگاه ها بسیار معنا دار است.
تاثیرات کاهش قیمت نفت چگونه نمود داشته است؟
نرخ خوراک پالایشگاه ها براساس قیمت جهانی (۹۵درصد فوب خلیج فارس) تسویه حساب می شود. حال اگر قیمت نفت ۱۰۰دلار باشد ۵درصد تخفیف معادل ۵دلار، درصورتی که قیمت نفت ۶۰دلار یا زیر ۶۰دلار شود ۵درصد تخفیف، معادل ۳دلار و یا کمتر خواهد بود. بنابراین تاثیر بسیار مستقیمی روی درآمد های پالایشگاه ‌ها و متناسب با آن روی قیمت فرآورده ها دارد.
چه پیش بینی از ورود پالایشگاه ها به سال ۹۴دارید؟
گمان می کنم که وظیفه تحلیلگران و کسانی که به صورت حرفه ای کار تحلیل انجام می دهند پیش بینی بازار است. اما به عنوان نظر شخصی و خارج از سمت رییس سازمان بورس ، با توجه به وضعیت تمام نمادها از جمله پالایشگاه ها و تعادل قیمت های نفت، فلزات، سنگ آهن و برداشت جامعه از فضای مثبت سیاسی روند به سمتی است که، ریسک سیستماتیک نسبت به سال گذشته کاهشی است و با اتفاقاتی درسیستم بانکی از جمله کاهش نرخ های سود سپرده بانکی ۲۲درصد و بالاتر، تاثیر مستقیم خود را در کاهش ریسک سیستماتیک ، رشد P/Eبازار و افزایش سود آوری صنعت بانکی در بورس، خواهد داشت.
در نتیجه برآیند پیش بینی ها برای سال ۹۴ مثبت است؟
تلفیق این عوامل، کاهش تورم، شروع به فصل رونق در اقتصاد طبق آمار های موجود، نشانه های مثبتی است که به بازار می رسد. خصوصا این که قیمت سهام ، ارزش جایگزینی آن ها، بازده و مقایسه آن ها درمورد یک شرکت خاص در منطقه و دنیا و همه عواملی است که در تحلیل مورد توجه هستند و وضعیت ما را نسبت به سال ۹۳ درشرایط بهتری قرار می دهند. در مجموع شرایط پیش رو می تواند انتظارات مثبتی را ایجاد کند.
مهمترین دستاورد سال ۹۳ چه بوده است؟
مهمترین نکته ای که به عنوان یک درس از سال گذشته می توان گرفت، این است که جایگاه بازار سرمایه برای سیاست گذاران و بخش های مختلف کشور بسیار ارتقا پیدا کرده و به اهمیت این بازار و کارکرد های توسعه ای آن در کشور و جایگاه آن در انعکاس مستقیم آثار تصمیم گیری ها توجه بیشتری شد و در راس کانون توجهات مردم شاخص بورس قرار گرفت. سال ۹۴ به لحاظ آماری سال سختی است کاهش قیمت نفت و تاثیرات آن روی بودجه نشان می دهد باید با درایت و تدبیر بیشتری سال ۹۴ را در بخش های واقعی اقتصاد جلو ببریم.
جلسه ای که برای اولین بار با حضور ۴ عضو ارشد اعضای کابینه دولت برگزارشد چه پیامی و دستاوردی داشت؟
بخش عمده تلاش هایی که توانستند بازار را به خوبی تشریح کنند و نقش آن را برای همه و حتی مسئولان تبیین کنند ، مرهون اصحاب رسانه هستیم. جلسه ای که با حضور اعضای کابینه و نمایندگان ارشد مجلس، از جمله حجت الاسلام ابوترابی نائب رییس اول مجلس ، دکتر سیف رییس کل بانک مرکزی، دکتر طیب نیا وزیر اقتصاد، مهندس نعمت زاده وزیر صنعت و معدن و تجارت، مهندس زنگنه وزیر نفت و نمایندگان محترم مجلس برگزارشد ، نشان داد که خود را در مقابل مطالبات مردم پاسخ گو می دانند و در عین حال برای رفع مشکلات آمادگی دارند. باید ازشخص وزیر نفت آقای زنگنه به صورت ویژه تشکر شود که علی رغم تمام مسائل امروز حوزه نفت توجه ایشان به بازار سرمایه زیاد است.همچنین درصد اصلی دغدغه های وزیر اقتصاد بازار سرمایه است و بسیاری از رفع ابهامات و مشکلات نهان و آشکار،حاصل تلاش های شخص وزیر اقتصاد است و به وضوح می توان گفت، رییس کل بانک مرکزی در جلسات و محافل مختلف تلاش بسیاری در جهت بهبود فضای بازار سرمایه داشته اند و رابطه خوبی بین بازار سرمایه، سیستم بانکی و بانک مرکزی وجود دارد.در راس این حمایت ها نظر بسیار مثبت معاون اول رییس جمهور به بازار سرمایه است که همواره شاهدیم تمام اقدامات و کوشش های لازم را برای رفع موانع بازار سرمایه دارند.
درحال حاضر بورس رفتار هیجانی ندارد و به نوعی خود را با بخش واقعی اقتصاد تطبیق داده است. برای بازار فقط توافقات هسته ای کافی نیست به نظر شما سازمان باید چگونه برای جذابیت معاملات بورس ( از جمله کاهش کارمزد ها و …) اقدام کند؟
تلاش همه در راستای ارتقاء اهداف بازار است اما، این که این ارتقاء بازار در جهت بهبود قواعد معاملات چگونه همراه شود یک بحث دائمی و مستمر است. برای ارتقاء بلوغ بازار و برای جلوگیری از رفتار های هیجانی از هر فکری استفاده خواهیم کرد و در جهت رفع معایب و ایجاد مزایا برای بازار با کمک اصحاب رسانه فعالان بازار و همه صاحب نظران تمام تلاش خود را مصروف خواهیم کرد.
انتهای پیام

نوشته دفاع فطانت از حضور دقیقه ۹۰ پالایشگاه‌ها در بورس اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

"چهارشنبه 5 فروردین 94" <<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار بورس حين معاملات <<

<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<<<   "چهارشنبه 5 فروردین

 سال نوی شما همراهان هميشگي بورس نگار بخير، در اولین روز کاری بورس با ما همراه باشید ...

پیش از شروع:
 ضمن تبریک مجدد آغاز سال جدید به شما مخاطبان گرامی وب سایت بورس نگار در اولین روز کاری بورس در سال 94 در خدمت شما هستیم، بازار را درحالی آغاز می کنیم که از امروز دور نهایی مذاکرات هسته ای آغاز خواهد شد مذاکراتی که علیرغم رسیدن به توافقات اولیه در سال 93 به نتیجه نرسید خیلی از سهامداران دوست داشتند سال 94 را با مشخص شدن سرانجام این مذاکران شروع کنند ولی به نظر میرسد در سال جدید هم سرنوشت بورس با مذاکرات گره خورده است...
همانطور که پیش از این هم عنوان شد در راستای ارائه خدمات متنوع تر"وب سایت بورس نگار" راه اندازی گردیده که در آن خبرهای روز مرتبط با بورس بصورت دسته بندی شده ارائه میشود البته این وبلاگ نیز بعنوان محلی برای درج بررسی بازار حین معاملات بطور همزمان بروز می شود برای بازدید از سایت میتوانید به این آدرس"اینجا" مراجعه فرمائید...

تایم ابتدايي:
 بازار شروعی متعادل و مثبت دارد پالایشی ها سال نو را با صف خرید آغاز کرده اند، در بانکی ها انصار صف خرید است وبصادر به سمت مثبت حداکثری می رود // البته از بازار امروز بدلیل تعطیلات نوروز، همچنین آخرین روز هفته انتظار زیادی نمیتوان داشت بخصوص که سرنوشت مذاکرات هسته ای نیز همچنان نامعلوم است // قزوین فلوله و غپاک برای تعدیل سود متوقف شدند // دور جدید مذاکرات هسته ای در لوزان احتمالا تا 11 فروردین طول خواهد کشید و این به معنی ادامه روند کنونی معاملات تا پایان روزهای کاری در تعطیلات نوروز خواهد بود // صف خرید خکاوه روی 118 عرضه شد // ...

تایم مياني:
 شاخص تا اینجا 190 واحد رشد کرده خودرویی ها شل شده اند خپارس منفی شده خودرو به صفر تابلو رسیده خساپا منفی یک درصدی است // کسانی که نقدینگی دارند می توانند با قبول ریسک مذاکرات پیش رو، بخشی از آن را در روز جاری به سهام گروه خودرویی اختصاص دهند // در این لینک بخوانید: در صورت توافق هسته ای >>> لغو تحریم ها با اقتصاد ایران چه می کند؟ //  پخش البرز در صورتیکه دو سه روز بالای 360 باقی بماند آماده صعود به تارگت 420 تومانی خواهد شد // ...

تایم پاياني:
 شاخص 230 واحد رشد دارد تنها صف فروش قابل ذکر بازار کنور است که شنیده شده تعدیل منفی 30 درصدی را در دستور کار دارد و معاملاتش بیش از 3 ماه است که قفل شده و صف فروش دارد // پالایشی ها نه تنها صف های خریدشان حفظ شده بلکه حتی شپنا و شبندر حجم مبنای تعدیل شده شان را هم پر نکرده اند // با توجه به بین التعطیلین آن هم وسط تعطیلات نوروز حجم معاملات قابل قبول بوده // خکاوه مجدد صف خرید شد // خاور بازهم در آستانه مقاومت 80 تومانی درحال درجا زدن است عبور از این سطح و تثبیت بالای آن برای سهم مهم است// در این لینک بخوانید: چرا صدور قطعنامه برای توافق هسته ای ضروری است؟ // نصف حجم مبنای شپنا و شبندر داده شد// شاخص اولین روز کاری سال جدید را با 353 واحد رشد به پایان رساند امیدواریم که برای بازار خوش یمن باشد...


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

مدیریت وب سایت بورس نگار سالی سرشار از موفقیت، سلامتی و امید را برای شما آرزومندست...

بورس تهران از نگاه بورس نگار >>>  وب سایت بورس نگار   www.BourseNegar.ir

مدیریت وب سایت بورس نگار سالی سرشار از موفقیت، سلامتی و امید را برای شما سهامداران آرزومندست...

نوبهار است در آن کوش که خوش دل باشی ...

در سال 94 هم حواشی مذاکرات هسته ای با سهامداران خواهد بود...


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

چشم انداز بامدادی بازار - چهارشنبه 5 فروردین 1394 - 25 مارس 2015

مذاکرات هسته ای جمعه در لوزان سوئیس پس از یک هفته مذاکرات فشرده و رو به جلو پایان یافت. وزیر امور خارجه آمریکا ضمن اشاره به هم نظر بودن گروه 5+1 اعلام داشت که در مذاکرات پیشرفت های واقعی حاصل شده هم زمان طرف ایرانی نیز از مذاکرات ابراز رضایت نموده است.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

کاهش نرخ سود بانکی به نفع اقتصاد است

قالیباف اصل: کاهش نرخ سود باعث می شود که صنعت و سرمایه گذاری توسعه پیدا کند.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

پازل هسته‌ای و رصد بورس‌بازان

با تشکیل دور جدید مذاکره میان ایران و کشورهای ۵+۱ در چند روز آینده، معماهای بیشتری از پازل توافق حل خواهد شد، توافقی که می تواند بازار سرمایه را تحت تاثیر خود قرار دهد.

“مذاکرات هسته ای”، موضوعی است که در یکی دو سال گذشته مورد توجه تحلیل گران اقتصادی بویژه فعالین بازار سرمایه بوده است و در سالی که گذشت نیز بارها معاملات بورس را تحت تاثیر خود قرار داد.
حالا و با شروع سال ۹۴، تمامی نگاه ها به این مذاکرات دوخته شده است و در حالی که نوروز هر سال حقوقی های بازار بدور از حاشیه ها و اتفاقات بازار سرمایه، به گذران تعطیلات می پرداختند اما امسال نیم نگاهی هم به روند مذاکرات دارند تا با رسیدن خبری مثبت و قطعیت در نتیجه مذاکرات، تعطیلات خود را نیمه کاره رها کنند و در بازار حضور یابند.
بر این اساس به باور کارشناسان بورسی، در صورت رسیدن به توافق نهایی در مذاکرات هسته ای، بازار سرمایه شاهد موجی از تقاضا برای خرید سهام خواهد بود و در این صورت هیچ یک از بازارهای موازی به سرعت بورس مورد توجه سرمایه گذاران و در پی آن جذب نقدینگی سرگردان قرار نخواهند گرفت. همچنین با این اتفاق حجم معاملات به شدت افزایش خواهد یافت و شاهد تشکیل صف های خرید در نمادهای مختلف خواهیم بود.
بر این اساس نیز از گروه های بانک، خودرو و پتروشیمی به عنوان صنایعی یاد می شود که بیش از سایر گروها از برداشته شدن تحریم ها تاثیر می پذیرند؛ چرا که اگر توافقات حاصل شود، روابط و مبادلات بین‌المللی رونق پیدا می کند و درآمد بانک‌ها از محل کارمزدهای بین‌المللی افزایش خواهد یافت.
از طرفی دیگر، به باور کاشناسان گشایش ال‌سی‌ها و اعتبارات اسنادی و انجام معاملات بانکی از مجرای رسمی، هزینه های مبادلات سنگینی را که در حال حاضر به خاطر دور زدن تحریم ها به بانک ها تحمیل می شود به شدت کاهش خواهد داد و به افزایش درآمد بانک‌ها منجر خواهد شد و بر این اساس بانکهایی که بیشترین تعداد شعب خارجی را در کشورهای منطقه و اروپا دارند اثرات بسیار مناسب و مستقیمی را در سودآوری خود به واسطه حل و فصل مسئله سوئیفت خواهند دید.
اما گروه دیگری که با انتشار خبر رسیدن به توافق در مذاکرات هسته ای می توان شاهد تشکیل صف های خرید در نمادهای زیرگروه آن بود نیز گروه خودرو است، چرا که خودرویی ها در چند سال گذشته به خاطر تحریم ها مشکلاتی را در خصوص تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز تولید خود داشته اند و تحریم ها ضرر و زیان هنگفتی را به این صنعت وارد کرده اند و با لغو تحریم‌های بین‌المللی، فرآیند واردات قطعات و لوازم مورد نیاز تولید راحت تر انجام خواهد شد و از سوی دیگر هزینه تمام شده خودروسازان با کاهش نرخ دلار کاهش خواهد یافت.
همچنین خودروسازان پس از توافق بار دیگر تعامل و همکاری‌ خود را با خودروسازان خارجی از سر خواهند گرفت که همه این عوامل در کنار هم می‌توانند به بهبود وضعیت شرکتهای خودروسازی از یک سو و نیز کاهش هزینه تمام شده و زیان‌ها و در نهایت دستیابی به سودآوری این صنعت منجر شود.
افزون بر این؛ از گروه پتروشیمی نیز به عنوان صنعتی یاد می شود که رسیدن به توافق می تواند این گروه را در زمره صنایع مورد توجه سهامداران قرار دهد؛ چرا که به باور کارشناسان هر چند واحدهای پتروشیمی در سال گذشته با وجود تحریم ها از محل افزایش نرخ ارز درآمدهای صادراتی مناسبی را کسب کرده اند، با این حال این روند با کاهش قیمت نفت و در پی آن کاهش بهای جهانی محصولات پتروشیمی و تثبیت نرخ دلار در محدوده ۳۳۰۰ تومان متوقف شده است و سودآوری پتروشیمی ها کاهش یافته و این کاهش و لغو تحریم های بین المللی است که می تواند به باز شدن درهای بازارهای خارجی به سوی محصولات تولیدی شرکتهای پتروشیمی منجر شود. بعلاوه این که درآمدهای ارزی حاصل از فروش خارجی محصولات و نقل و انتقالات بانکی هم با سهولت بیشتری انجام خواهد گرفت و مشکلات موجود بر سر راه دریافت درآمدهای ارزی نیز رفع می شود.
آنچه مسلم است اینست که پیش شرط کشورمان برای رسیدن به توافق در مذاکرات هسته ای برداشته شدن تمامی تحریم هاست و این خبر نه تنها برای گروه های بانکی، خودرویی و پتروشیمی بلکه برای کلیت بازار سرمایه و نیز اقتصاد کشورمان اتفاق خوشایندی خواهد بود.
به هر حال با تشکیل دور جدید مذاکره میان ایران و کشورهای ۵+۱ در چند روز آینده، معماهای بیشتری از پازل توافق حل خواهد شد، توافقی که می تواند بورس را تحت تاثیر قرار دهد اما در این بین پرهیز از رفتارهای هیجانی حرف اول را می زند چرا که تحریم همه مشکل اقتصاد ایران نیست و توافق هسته ای را نباید نسخه شفابخشی برای همه دردهای بورس دانست.

منبع: تسنیم

نوشته پازل هسته‌ای و رصد بورس‌بازان اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بالاترین سود سال ۹۳ در کدام بازار بود؟

بازار سرمایه با افول قابل توجه ارزش و شاخص کل مواجه شده است تا طرفداران سرمایه‌گذاری در بورس این روزها توصیه‌ای برای سرمایه‌گذاری نداشته باشند. کمی پایین‌تر از میدان فردوسی ابتدای خیابان منوچهری، کنار میدانی کوچک که مجسمه‌ای فلزی در میان آن خودنمایی می‌کند به محل اصلی تجمع دلالان ارز شهره شده است. شکل گیری […]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

کدام بازار در سال 93 بیشتر سود داد؟

بازار سرمایه با افول قابل توجه ارزش و شاخص کل مواجه شده است تا طرفداران سرمایه‌گذاری در بورس این روزها توصیه‌ای برای سرمایه‌گذاری نداشته باشند.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

نوسانات بازار سهام و ارز در آخرین هفته کاری سال 93


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

گزارش هفتگی بورس کالای ایران - 28 اسفند 1393 - 19 مارس 2015


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

جایگاه ایران میان ۱۰۰ شرکت برتر جهان اسلام + جدول کامل

موسسه معتبر دینار استاندارد که مقر آن در نیویورک قرار دارد، یکصد شرکت برتر جهان اسلام را بر مبنای درآمد، معرفی کرد. این صد شرکت برتر اکنون درآمدی معادل ۷۶/ ۱  تریلیون دلار دارند که نزدیک ۵/ ۱۰ درصد از درآمد صد شرکت بزرگ جهان را شامل می‌شوند. شرکت ملی نفت ایران پس از شرکت […]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

طیب‌نیا: ثبات به بورس باز می‌گردد

وزیر اقتصاد با بیان اینکه سال 94 را سال خیلی خوبی می بینم، گفت: امیدوارم بذرهایی که در سال 93 کاشته شد، در سال 94 به ثمر بنشیند.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

عناوین مهم روزنامه های اقتصادی امروز پنج شنبه ۲۸ اسفند

مهمترین عناوین اقتصادی امروز پنج شنبه ۹۳/۱۲/۲۸ را در نیم صفحه نخست این روزنامه‌ها بخوانید:

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

"بازار پول" صدرنشین بازارهای ایران شد

مقایسه بازدهی بازارها نشان می‌دهد در سال 93 بازار پول به لحاظ بازدهی واقعی گوی سبقت را از دیگر بازارها ربوده است.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

تحلیل ، بررسی و اخبار مهم بورس / چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۳

شاخص کل بورس ۹۹۹ واحد صعود کرد و به رقم ۶۲،۵۳۱ واحد رسید . نمادهای تاپیکو با ۸۷ واحد ، ومعادن با ۷۲ واحد و وبملت با ۷۰ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس گذاشتند. ارزش معاملات در این بازار به رقم ۳۰۹٫۳ میلیارد تومان رسید که وبملت با ۱۰٫۱ میلیارد تومان دارای […]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / سرانجام سوت پایان نواخته شد

سوت پایان معاملات بازار سرمایه در سال ۹۳ امروز در حالی نواخته شد که این بازار نشان داد تمایل بسیار زیادی برای روند صعودی و جبران مافات سال جاری را در سال آینده دارد هرچند که سهامداران برنده بازی بورس در سال ۹۳ نبودند.  معاملات بورس در روز جاری به نحوی آغاز شد که اگرچه […]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

«سهام عدالت» بی‌صاحب‌سازی است!

وزیر اقتصاد و دارایی با آسیب‌شناسی واگذاری سهام عدالت به 42 میلیون نفر گفت: من در دوران قبل از وزارت اسم این حالت را به جای خصوصی‌سازی گذاشته بودم بی‌صاحب‌سازی. یعنی مشخص نیست که صاحب این شرکت‌ها چه کسی است.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

خلاصه بازار - چهارشنبه 27 اسفند 1393 - 18 مارس 2015

شاخص کل بورس تهران در آخرین روز کاری سال جاری با رشد قابل توجه 1.6 درصدی بسته شده تا بخشی از افت سنگین 5.5 درصدی دیروز جبران گردد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

گزارش هفتگی بازار سهام ایران - 27 اسفند 93 - 18 مارس 2015


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

شاخص کل بورس کمی رشدکرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان آخرین روز کاری سال جاری با ۹۹۹ واحد رشد به ۶۲ هزار و ۵۳۲ واحد رسید.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

چهارشنبه 27 اسفند صبح -آخرین روز کاری بورس در سال93

پیشاپیش فراررسیدن سال جدید را خدمت همگی تبریک عرض میکنم و آرزوی ایامی بهتر برای سهامداران بورس دارم.

روز جمعه 7 فروردین به همه کاربران سایت 15 روز اشتراک هدیه افزوده میشود.

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

امروز به احتمال زیاد بورس مثبت بسته خواهد شد. پالایشی ها صف خرید شدند.

10:00 تا 11:00

مثبت پالایشی ها ادامه دار است. خودرو امروز به مقاومت مهمی نزدیک شده و هنوز مشخص نیست این سهم بعد از تعطیلات و قبل از پایان مذاکرات از این سطح عبور میکند یا خیر. 

11:00 تا 12:30

خپارس امروز باز میشود البته با گپ مثبت .دیروز گزارش پیش بینی سهم منتشر شد که 2 تومان سود اعلام کرده. خپارس 89 تومان باز شد بنظر این قیمت تو بازگشایی خیلی بالا بود.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

"چهارشنبه 27 اسفند 93" <<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<

<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<<<   "چهارشنبه

 صبح شما همراهان هميشگي بورس نگار بخير، در آخرین روز کاری بورس با ما همراه باشید ...

پیشاپیش سالی سرشار از موفقیت و سلامتی برای شما عزیزان آرزومندیم ...

پیش از شروع:
همانطور که پیش از این هم عنوان شد در راستای ارائه خدمات متنوع تر"وب سایت بورس نگار" راه اندازی گردیده که در آن خبرهای روز مرتبط با اقتصاد و بورس بصورت دسته بندی شده ارائه میشود البته این وبلاگ نیز بعنوان محلی برای درج بررسی بازار حین معاملات بطور همزمان بروز می شود برای بازدید از سایت میتوانید به این آدرس"اینجا" مراجعه فرمائید...


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران چهارشنبه مورخ 27 اسفند 1393

ساعت 8 و 20 دقیقه: آخرین روز بورسی در سال 1393 در حالی فرا رسید که دیروز همزمان به مراسم چهارشنبه سوری، در بورس تهران نیز آتش بازی بزرگی به راه افتاد و شاخص کل بورس تهران سنگین ترین سقوط تاریخی خود را تجربه کرد! این اتفاق در حالی رخ داد که سازمان بورس در یک عملیات انتحاری، نماد 6 شرکت پالایشگاهی که 8 ماه قبل به دلیل ابهام و عدم ارائه گزارش های دوره ای متوقف کرده بود، با همان ابهام و حتی ابهامی بیشتر و بدون ارائه گزارش های مورد نظر، بازگشایی کرد! بر این اساس تمامی این نمادها با افت حداقل 50 درصدی به بازار بازگشتند. اوج ماجرا زمانی اتفاق افتاد که در نماد شتران، همزمان با بازگشایی، گزارش جدیدی با یک سناریوی جدید به بازار ارسال می شود که حاوی تفاوت سود 100 درصدی با گزارش قبلی است و این نماد، نوسان حدود 35 درصدی را تحربه می کند و سهامدارانی که تحت تاثیر جو بد گروه و گزارش بد این شرکت، در قیمت 416 تومان سهام خود را فروخته بودند، با ناباوری شاهد رشد قیمت سهم خود شدند. هرچند که این ابهام اجازه رشد خاصی به این نماد و سایر نمادهای این گروه نمیدهد، اما این اقدام در آستانه پایان سال و ورود به سال جدید، خاطره بسیار بدی بر ذهن سهامداران گذاشت. با توجه به اعتراضات رسمی و غیر رسمی انجام شده به سازمان بورس، انتظار می رود امروز سازمان بورس حمایت بیشتری از این نمادها انجام دهد تا شاید با حمایت امروز و تعطیلی های پیش رو، تا حدودی این اقدام ناجوانمردانه از ذهن سهامداران پاک شود!! حمایتی که امروز در این گروه انجام خواهد شد، باعث جو مثبت در کل بازار نیز خواهد شد. اما این رنگ سبز یکروزه، نمیتواند پاسخ زیان 50 درصدی که در یکروز به حداقل 10 درصد سرمایه گذاران تحمیل شده باشد!! اکنون مانند گذشته باید همه حواس به اخبار مذاکرات هسته ای باشد و فقط امیدوار بود که تا پایان ماه مارس، خبری خوب و موثق به بازار ارسال شود تا بتوانیم شاهد ادامه رنگ سبز بازار از ابتدای سال جدید باشیم! در غیاب حمیدخان، حمیدرضا هستم در خدمت دوستان 

 

ساعت 9 و 30 دقیقه: به نقل از علی: نشست وزرای خارجه ایران و آمریکا به همراه معاونان و صالحی و مونیز ساعت 11:30 به وقت تهران در لوزان برگزار می‌شود. 

 

ساعت 9 و 45 دقیقه: به نقل از علی: بانک مرکزی نرخ بانکی ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر این اساس نرخ بانکی ۲۲ ارز نسبت به روز گذشته افزایش وقیمت ۱۳ واحد پولی کاهش یافت البته نرخ چهار ارز نیز تغییری نکرد. نرخ دلار آمریکا با یک ریال افت ۲۷,۹۹۵ ریال، پوند انگلیس با ۱۷۲ ریال کاهش ۴۱,۳۲۴ ریال و یورو با۱۲۰ ریال رشد۲۹,۶۹۱ریال تعیین شد. 

 

ساعت 10 و 00 دقیقه: به نقل از مهسا: پیروزی غیر منتظره نتانیاهو در انتخابات اسراییل=== پیروزی نتانیاهو خبرخوبی حتی برای متحدان سنتی رژیم اسراییل در اروپا و آمریکا هم محسوب نمی شود. حزب لیکود 30 کرسی از کنست را به دست آورد و ائتلاف چپگرایان توانست با کسب 24 کرسی در جایگاه دوم قرار گیرد.بر اساس نتایج اولیه انتخابات اسراییل بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و رهبر حزب لیکود توانست در انتخابات سراسری روز گذشته پیروزی غیر قابل انتظاری کسب کند. به نقل از نیویورک تایمز بر اساس نتایج اولیه آرا حزب لیکود نتانیاهو توانسته است نزدیک به 30 کرسی از 120 کرسی پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) را به دست آورد. 

 

ساعت 10 و 15 دقیقه: به نقل از علی: خاذین در گزارش خود اولین پیش بینی درآمد هر سهم 12 ماهه منتهی به 1394/12/29 (حسابرسی نشده)زیان هرسهم را 1051ریال اعلام کرد که نسبت به دوره مشابه 447درصدی افزایش داده است. 

 

ساعت 10 و 30 دقیقه: به نقل از مهسا: خپارس در گزارش پیش بینی سال 94 خود سود 21 ریالی را پیش بینی کرده، فروش شرکت 1200 میلیارد افزایش داشته که دلیل عمده آن در نظر گرفتن تولید 12000 برلیانس و افزایش تولید تندر Sr به 20 هزار دستگاه می باشد. شرکت در صورت تولید این مقدار برلیانس (اتومات و معمولی) 95 میلیارد تومان سود ناخالص و با تولید 20 هزار تندر 167 میلیارد تومان سود ناخالص ایجاد می کند، که حدودا 60 درصد از کل سود ناخالص را شامل می شود، بنابراین در صورتی خپارس می تواند این بودجه را برای سال آینده بپوشاند که تولید تندر و برلیانس شرکت طبق برنامه شرکت به پیش رود. 

 

ساعت 10 و 35 دقیقه: به نقل از علی: سمایه در گزارش خود اولین پیش بینی درآمد هر سهم 12 ماهه منتهی به 1394/12/29 (حسابرسی نشده) سود هرسهم 257ریال اعلام کرده که نسبت به دوره مشابه تعدیل منفی147درصدی داده است. 

 

ساعت 11 و 00 دقیقه: به  نقل از علی: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار: آخر سال بهترین زمان بازگشایی پالایشگاه ها بود===رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در این گفت و گو از بازگشایی پالایشگاه ها دفاع کرد و گفت: تحلیلگران افت شاخص را در زمان بازگشایی نماد ها در حدود ۸ تا ۱۱هزار واحد پیش بینی کرده بودند اما، با توجه به مصوبات مختلف در کمیته ثبات بازار ، دامنه این نوسان کاهش یافت. حضور محمد فطانت در پست ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار به 4 ماه نمی رسد، اما اقدامات بنیادین او در نهاد ناظر بازار سرمایه بر هیچ کس پوشیده نیست.هر چند او نتوانست پیکره بی جان بورس را زنده کند اما زیرساخت های رشد را آماده کرد و توانست به وظیفه ذاتی سازمان بورس یعنی شفاف سازی فضای معاملاتی به درستی عمل کند؛ در هر حال هنوز برای قضاوت در خصوص عملکرد او زود است و باید بیشتر تامل کرد. اما روز گذشته برای فطانت و همکاران جدیدش یک روز تاریخی بود، تا بازار سهام ورود شفاف تری به سال 94 داشته باشد و اگر همه متغیرها یاری کند، زمین بورس آماده تیک آف قیمت سهام و رشد شاخص باشد. 

 

ساعت 11 و 30 دقیقه: به نقل از علی: گزارش نیویورک‌تایمز از مذاکرات هسته‌ای==ایران و آمریکا ارزیابی‌های متضادی از روند پیشرفت مذاکرات هسته ای برای دستیابی به توافق نهایی ارائه کردند. به گزارش نیویورک تایمز، در حالی که وزیر انرژی آمریکا با همتای ایرانی خود و همچنین وزرای خارجه ایران و آمریکا چندین بار دیدار داشتند، اما مقامات ایرانی و آمریکایی ارزیابی‌هایی متضادی را از روند پیشرفت مذاکرات هسته ای ارائه کردند. علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در اظهار نظری پس از پایان دیدار با وزیر انرژی آمریکا گفت که 90 درصد از مسائل فنی حل شده است. صالحی گفت که امیدوار است که موضوع باقی مانده نیز در نشست مشترک بعدی حل شود. این در حالی است که مونیز در اظهار نظر خود درباره نتیجه گفت وگوهای هسته ای روز سه شنبه محتاط تر رفتار کرد. یک مقام ارشد آمریکایی که خواست نامش فاش نشود گفت: ما قطعا در موضوعات فنی پیشرفت داشتیم. وی افزود: هنوز راه های بسیاری برای طی کردن پیش رو داریم و با وجود این فضا موضوعات سختی باقی مانده اند که باید حل شوند. ایران و غرب تلاش می کنند تا زمان ضرب الاجل پایان ماه مارس به توافق سیاسی مد نظر برای محدود کردن برنامه هسته ای ایران در قبال برداشتن تحریم ها دست پیدا کنند. یک مقام آمریکایی همچنین افزود که توافق نهایی ابعاد کمی خواهد داشت و فهرستی از جزئیات و دستور العمل ها نخواهد بود. تضاد مواضع اتخاذ شده درباره روند پیشرفت مذاکرات هسته ای از سوی ایران و آمریکا ممکن است ناشی از تفاوت تاکتیک ها باشد. طرف ایرانی با توصیف نزدیک بودن توافق نهایی به دنبال ایجاد فشار بر آمریکا و طرف های اروپایی برای حل و فصل موضوعات باقی مانده باشد. از سوی دیگر مقامات آمریکایی که به طور کلی در اظهار نظرات خود بسیار با دقت هستند می دانند که نیاز دارند تا از توافق به دست آمده در قبال کنگره این کشور دفاع کنند. نیویورک تایمز در پایان به مذاکرات چندباره صالحی و مونیز اشاره و با تاکید بر نقش صالحی می نویسد: صالحی به عنوان رئیس سازمان انرژی اتمی ایران نقش قابل توجهی در جلوگیری از توفق فعالیت زیرساخت های هسته ای ایران در این مذاکرات ایفا کرده است. مقامات آمریکایی اما می گویند که مذاکرات صالحی و مونیز بسیار حرفه ای برگزار شده و به شدت به حل و فصل موضوعات فنی کمک کرده است. 

 

ساعت 11 و 45 دقیقه: به نقل از علی: روز چهارشنبه 27 اسفندماه، 50 هزار تن سنگ آهن دانه بندی مجتمع سنگان به قیمت پایه 17 دلار در هر تن در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه می شود. گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، 22 هزار و 391 تن انواع سبدمیلگرد وتیرآهن شرکتهای ذوب آهن اصفهان و تولیدی فولاد سپیدفراب کویر عرضه می شود که در صورت وجود تقاضا 32 هزار و 850 تن بر آن افزوده می شود. علاوه بر این، 9 هزار و 800 تن قیر و عایق رطوبتی در تالار صادراتی بورس کالا عرضه می شود که در صورت وجود تقاضا 5 هزار تن بر این میزان افزوده می شود. این گزارش حاکی است 3 هزار تن قیر و یکهزار تن گوگرد گرانوله در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی عرضه می شود. بر اساس این گزارش تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز شاهد عرضه 81 هزار و 20 تن ذرت دانه ای، نخود متوسط و برنج هاشمی عرضه می شود. 

 

ساعت 12 و 00 دقیقه: به نقل از علی: مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: طی 11 ماهه سال جاری میزان تولید کاشی و سرامیک کشور به 340 میلیون مترمربع رسید که این میزان نسبت به دوره مشابه در سال گذشته رشد 25 درصدی نشان می دهد. 

 

ساعت 12 و 15 دقیقه: به نقل از علی: طلا در آستانه اعلام نتایج نشست بانک مرکزی آمریکا که تقاضای سرمایه گذاران برای این فلز ارزشمند را محدود کرده است، نزدیک به پایین‌ترین قیمت سه ماه گذشته معامله شد. هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات چهارشنبه بازار سنگاپور 1151 دلار در مقایسه با 1149 دلار در روز سه شنبه، معامله شد. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا 1142 دلار سقوط کرده بود که کمترین قیمت در چهار ماه گذشته بود. 

 

ساعت 12 و 29 دقیقه: امروز آخرین روز معاملات بورس تهران در سال 1393 بود که با اتفاق دیروز، سال بد بازار سرمایه کامل شد!! اما در این روز آخر، بورس تهران 1000 واحد از افت سنگین روز گذشته را جبران کرد و به کانال 62000 واحدی رسید. کانالی که دیروز شاخص کل حتی نتوانست ثانیه ای آن را حفظ کند!! با حمایت امروز از گروه پالایشگاهی، بورس تهران روزی کاملا سبز را تجربه کرد تا شاید بازگشت 4 درصد از زیان 50 درصدی (برخی از سهامداران) در کنار تعطیلات سال نو، فاجعه دیروز به فراموشی سپرده شود!! امیدوارم در این سال نو و در تعطیلات پیش رو، همه دوستان فارغ از موفقیت یا شکست و فارغ از سود و زیانی که در یکسال گذشته تجربه کرده اند، در کنار خانواده و عزیزان خود روزهای خوبی را سپری کنند. آرزو میکنم با انتشار اخبار خوب سیاسی و اقتصادی از ابتدای سال بعد، بازاری به مراتب بهتر از هر سالی برای فعالان بورسی فراهم شود که با هزار امید و آرزو قدم در راهی گذاشته اند که مطمئناً در نهایت به رشد و شکوفایی اقتصاد کشور ختم میشود. اما این مهم فراهم نمیشود مگر با ایجاد فضایی امن و شفاف و مستقل، همراه با نظارت کافی که در نهایت به افزایش اعتماد کمک کند! اعتمادی که این روزها از بازار رفته است!! 

 

ساعت 12 و 30 دقیقه......................بازار بسته شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

1393/12/26 -- سیمان بهبهان (بورس: سبهان) سود کارشناسی و چشم انداز سال 94

برای مشاهده گزارش جدید، لطفا ابتدا با نام کاربری و کلمه عبور حساب پلکان خود وارد سایت شوید. گزارش های قبلی از بخش آرشیو به صورت عادی در دسترس است. برای اطلاعات بیشتر در مورد حساب پلکان، لطفا از منوی اصلی سایت گزینه پلکان را انتخاب نمایید.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس از نگاه همایون دارابی>> کابوس پالایشگاه‌ها واقعیت یافت

بورس از نگاه همایون دارابی>> کابوس پالایشگاه‌ها واقعیت یافت


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران از نگاه بورس نگار >>> پالایشگاهی های بورس، بازار را به آتش کشیدند...!!!

 بورس تهران از نگاه بورس نگار >>>

 

پالایشگاهی های بورس، بازار را به آتش کشیدند...!!! 

از دلایل افت سنگین پالایشگاهی ها تا امیدواری به مذاکرات هسته ای لوزان ...  


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

سه شنبه 26 اسفند صبح

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

 همه منتظر بازگشایی پالایشی ها هستند امیدوارم بدون درد و خونریزی باز شوند. باقی گروهها هم از ترس این ریزش افت کرده اند  و درصورتیکه با حجم بالا صفهای فروش پالایشی ها جمع شود بازار یک نفس راحت میکشد وگرنه کار سخت میشود.

10:00 تا 11:00

وبصادر و خودرو نتوانستند از مقاومتها عبور کنند و یکی دوروز درجا میزنند و احتمالا دوباره مقاومتها را تست میکنند. شبندر بدون محدودیت نوسان تا دقایقی دیگر قرار است باز شود. نماد همه پالایشی ها همزمان تا ساعت 11 شاید باز شوند. امروز شاید منفی ترین روز تاریخ شاخص بورس باشد.

11:00 تا 12:30

پالایشی ها اینقدر پایین باز میشوند که روزهای آینده دیگر جایی برای افت نداشته باشند و یک دوره حمایتی شاید داشته باشند بنابراین قیمت کف امروز را حدضرر خود درنظربگیرید و اگر سهامدارید تصمیم هیجانی نگیرید.شبندر 465 باز شد و تا صف فروش پیش رفت شاخص هم 1300 واحد دیگر ریخت. صفهای فروش پالایشی ها اگر تا اخر وقت باقی بماند فردا هم شروع خوبی نخواهند داشت. وگرنه بازار متعادل میشود روزهای اینده. صف شبندر را شاید دقایق اخر بازار جمع کنند. صف پالایشی ها جمع شد و فردا روز مثبتی خواهد بود.

 


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

"سه شنبه 26 اسفند 93" <<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<

<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<<<   "سه شنبه

 صبح شما همراهان هميشگي بورس نگار بخير، با ما همراه باشید ...

همانطور که پیش از این هم عنوان شد در راستای ارائه خدمات متنوع تر"وب سایت بورس نگار" راه اندازی گردیده که در آن خبرهای روز مرتبط با اقتصاد و بورس بصورت دسته بندی شده ارائه میشود البته این وبلاگ نیز بعنوان محلی برای درج بررسی بازار حین معاملات بطور همزمان بروز می شود برای بازدید از سایت میتوانید به این آدرس"اینجا" مراجعه فرمائید...


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران سه شنبه مورخ 26 اسفند 1393

ساعت 8 و 20 دقیقه: بالاخره انتظار به سر رسید و گزارش های بد پالایشگاهی ها به صورت نصفه و نیمه و با چند سناریو راهی کدال شد تا محرکی باشد برای شروع بازاری بد برای امروز !! شروع بازار بدی که فقط یک خبر خوب مذاکرات هسته ای میتواند آن را از وضعیت بحرانی نجات دهد. خبر هسته ای که تا این ساعت از آن خبری نیست و آنچه گمانه زنی می شود، ادامه مذاکرات تا پایان هفته و در نهایت رسیدن به یک تفاهم سیاسی برای ادامه مذاکرات تا تیرماه است! اگر چنین باشد، بازار مجددا تا تعیین تکلیف مذاکرات، به روند سرد و کم رمق و خسته کننده و فرسایشی خود ادامه خواهد داد! پس منتظر می مانیم تا مذاکرات هسته ای مسیر حرکت بازار را مشخص کند. امروز نیز در غیبت حمیدخان، حمیدرضا هستم در خدمت دوستان 

  

ساعت 8 و 50 دقیقه: به نقل از علی: خبرگزاری رویترز از بروکسل گزارش داد : لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد «‌ نکاتی مهم » در مذاکرات با ایران بر سر بلندبرنامه هسته ای تهران همچنان حل و فصل نشده است، با این حال، وی همچنان در خصوص دستیابی به یک موافقتنامه منسجم امیدوار است. فابیوس در بروکسل به خبرنگاران گفت :« ما خواستار یک موافقتنامه هستیم، اما فقط در صورتی که این موافقتنامه بسیار منسجم باشد. پیشرفت وجود داشته است اما نکات مهم باقی است که حل و فصل نشده است». 

 

ساعت 9 و 00 دقیقه: به نقل از علی: فدریکو موگورینی هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست خبری گفت :امید دارد در نشست آوریل پیشنهادی کامل به شورای خارجی اتحادیه اروپا در رابطه با ایران ارائه کند. وی درباره سوال خبرنگاری درباره مذاکرات اتمی با ایران، اینکه دیدگاه اتحادیه اروپا در این میان چیست و چه امیدی می توان به این گفتگوها، بخصوص گفتگوهای امشب داشت گفت : البته قرار نیست من به چنین سوالی در اینجا جواب بدهم. ما همه مسائل را بررسی کرده ایم و همه مسائل به همدیگر مرتبط هستند. همانطور که می دانید، تا زمانی که روی همه چیز توافق نشود، در واقع توافقی به دست نیامده است. وی ادامه داد در خصوص زمان بندی نیز باید بگویم که در حال حاضر به صورت عمومی گزینه هایی روی میز هستند که وزرا آن را ارزیابی کنند. در گفتگوهای ماه اخیر، با وزرا و بخصوص با سازمان ملل و با شرکای منطقه ای و بین المللی خود هماهنگی شده است. موگورینی گفت : ما در حال حاضر در حال کاستن از اختلافات در هماهنگی ها هستیم و از این رو می توان انتظار داشت حداکثر در اولین نشست شورای خارجی در ماه آوریل، می توانم با پیشنهادی کامل وارد شوم. با این حال، گزارشی نیز صبح روز جمعه در شورای اروپایی برای سران دولت ها و کشورها ارائه کردم که همانطور که می دانید، این موضوع را در برنامه بحث های خود داشتند. وی ادامه داد : می توان انتظار داشت پیشنهادهایی با جزئیات بیشتر را حداکثر در نشست آتی شورای خارجی ارائه کرد ولی احتمالا زودتر نیز این اتفاق بیفتد. البته این مساله به روند و سرعت گفتگوها نیز بستگی دارد. 

 

ساعت 9 و 5 دقیقه: به نقل از علی: گزارش مالی شرکت های پالایش نفت تهران، پالایش نفت بندر عباس، پالایش نفت تبریز بر روی سایت اطلاع رسانی کدال نشست. این شرکت ها درحالی اقدام به ارائه اطلاعات بر روی سایت کدال نمودند که شرکت پالایش نفت بندر عباس با چهار فرض و شرکت پالایش نفت تبریز با دو فرض اقدام به ارسال اطلاعات مالی خود نموده اند. بنا بر این گزارش شرکت پالایش نفت تهران در حالی با سرمایه جدید 3.680.302 میلیون ریالی سود 527 ریالی به ازای هر سهم را اعلام نموده که در 9 ماهه سال 93 موفق به پوشش 304 ریالی به ازای هر سهم شده است. بر این اساس پیش بینی عملکرد سال مالی 93 این شرکت در مقایسه با عملکرد واقعی سال مالی قبل حاکی از کاهش 60 درصدی سود خالص این شرکت می باشد. همچنین شرکت پالایش نفت بندر عباس طی ارائه 4 پیش فرض اقدام به انتشار اطلاعات نموده به طوری که این شرکت قیمت های اعلام شده پلاتز قبل از کسر 26 درصد سهم صندوق توسعه ملی را 964 ریال و قیمت های اعلام شده پلاتز پس از کسر 26 درصد سهم صندوق توسعه ملی را 652 ریال اعلام کرده است، همچنین این شرکت سود خود بر مبنای قیمت های اعلام شده پالایش و پخش قبل از کسر 26 درصد سهم صندوق توسعه ملی 713 ریال و پس از کسر 26 درصد ذکر شده 417 ریال اعلام کرده است. شبریز نیز سود خود را بر اساس نرخ های ارسالی پالایش و پخش 334 ریال و بر اساس نرخ های ادعایی 2418 ریال اعلام نموده است. 

 

ساعت 10 و 00 دقیقه: به نقل از مهسا: محمدرضا معتمد در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، در رابطه با گزارش های ارایه شده 5 پالایشگاه بورسی و فرابورسی در شب گذشته، اظهار داشت: پالایشگاه اصفهان اطلاعات لازم را به بورس ارایه نکرده اما طبق پیگیری های صبح امروز، مدیرعامل این شرکت اعلام کرد در اولین فرصت و حداکثر تا امروز اقدام به ارایه اطلاعات در یک یا دو سناریو می کند.روز گذشته تلاش زیادی شد تا جزئیاتی مانند فروش، میزان نفت خام مصرفی و نحوه محاسبه قیمت ها و همچنین بودجه 94 از شرکت های پالایشی دریافت شود اما مدیران پالایشگاه ها خواستند همین اطلاعات داده شود. بنابراین به شرکت ها اعلام شد که اطلاعات ارایه شده سر آغاز انتشار گزارش ها بوده و باید در آینده ای نزدیک اطلاعات تکمیلی مانند گزارش های 3، 6 ، 9 ماهه و نظر حسابرس و بودجه 94 را هم بدهند. با این حال در شرایطی ارقام اعلامی از سوی پالایشگاه بندرعباس منطقی است که پالایشگاه تبریز در دو سناریو و بر اساس قیمت های ابلاغی و قیمت های جهانی اقدام به پیش بینی سود 334 ریالی هر سهم در سناریوی اول و سود 2418 ریالی در سناریوی دوم کرده است. این شرکت در نامه پیوست، تخفیف 2 دلاری هر بشکه در روز را لحاظ کرده که سالانه حدود 70 میلیون دلار محاسبه می شود. به همین دلیل در سناریوی دوم سود 2418 ریالی را پیش بینی کرده که خوش بینانه است.وی در خاتمه گفت: شرکت های پالایشی در مورد بودجه 94 هم مشکلاتی در مورد نفت خام داشتند. با این حال مقرر شد بعد از انجام محاسبات، پیش بینی 94 هم را ارایه دهند. 

 

ساعت 10 و 10 دقیقه: به نقل از علی: اوپک اعلام کرد قیمت نفت ایران در فوریه ۲۰۱۵ با افزایش بیش از ۱۰دلاری نسبت به ماه قبل از آن به ۵۳.۲۶ دلار در هر بشکه رسید. 

 

ساعت 10 و 15 دقیقه: به نقل از علی: بانک مرکزی نرخ بانکی ۳۹ ارز را برای روز جاری(سه شنبه) اعلام کرد که براین اساس نرخ بانکی ۱۸ ارز نسبت به روز گذشته کاهش و قیمت ۲۰ واحد پولی افزایش یافته است البته نرخ یک ارز نیز ثابت ماند. نرخ دلار آمریکا با یک ریال افت ۲۷,۹۹۶ ریال، پوند انگلیس با ۱۷۰ ریال افزایش ۴۱,۴۹۶ ریال و یورو با ۱۱۴ ریال رشد ۲۹,۵۷۱ ریال تعیین شد. 

 

ساعت 10 و 30 دقیقه: به نقل از علی: بنا بر حکم دادگستری افزایش سرمایه گروه مپنا امکان پذیر نیست. مجمع عمومی فوق العاده گروه مپنا مورخ سه شنبه 26 اسفند با جضور 84 درصد از سهامداران تشکیل شد. در ابتدای جلسه آقای میرزایی عنوان کردند که تصویب6 افزایش سدمایه شرکت امروز امکان پذیر نیست. چرا که دیروز از سوی دادگستری نامه ای به ما ابلاغ شد. بر اساس این نامه از آ نجایی که 47د صد از سهام گروه مپنا متعلق به شرکت آب و برق سبا است و51درصد از سهام سبا نیز متعلق به مهاب قدس است و سهام مهاب قدس در حال واگذاری به یکی از شرکتهای استان قدس میباشد.بنا براین تا اتمام قیمت گذاری سهام مهاب قدس امکان افزایش سرمایه وجود ندارد. میرزایی اعلام کرد که از انجایی که افزایش سرمایه از محل سود انباشته است و خللی در قیمت گذاری ایجاد نمیکند در حال پیگیری موضوع هستیم. 

 

ساعت 10 و 40 دقیقه: به نقل از علی: اقتصاد جهاني: كارشناس ارزي گولدمن ساكس اعلام كرد بر اساس پيش بيني هاي اين موسسه، دلار و يورو طي ۶ ماه آينده به برابري ارزشي خواهند رسيد و ارزش يورو طي يك سال پيش رو به زير يك دلار سقوط خواهد كرد. 

 

ساعت 10 و 45 دقیقه: به نقل از علی: حفارس اولین پیش بینی درآمد هر سهم 12 ماهه منتهی به 1394/12/29 (حسابرسی نشده) برای سودهرسهم را 192 ریال زیان اعلام کرد که نسبت به اخرین گزارش افزایش 6 درصدی داده است. 

 

ساعت 10 و 55 دقیقه: به نقل از علی: کهرام اولین پیش بینی درآمد هر سهم 12 ماهه منتهی به 1394/12/29 (حسابرسی نشده) برای سودهرسهم را 53 ریال اعلام کرد که نسبت به اخرین گزارش تعدیل مثبت 35 درصدی داده است. 

 

ساعت 11 و 10 دقیقه: به نقل از علی: بیانیه اتحادیه اروپا درباره مذاکرات هسته‌ای==اتحادیه اروپا پس از دیدار «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی این اتحادیه با وزیر خارجه ایران و وزرای خارجه کشورهای آلمان، انگلیس و فرانسه بیانیه‌ای صادر کرد. این بیانیه یادآور شده خانم موگرینی در جایگاه یکی از طرفین حاضر در مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 روز دوشنبه، 16 مارس سال 2015 در شهر بروکسل میزبان وزرای خارجه کشورهای آلمان، فرانسه، انگلیس و ایران بوده است. بیانیه اتحادیه اروپا درباره نتایج این نشست می‌نویسد: «پس از این نشست، وزرای خارجه سه کشور اروپایی و موگرینی بر عزم خود برای رسیدن به توافق با ایران بر سر راه حلی جهت رفع تمامی نگرانی‌های جامعه بین‌المللی از ماهیت کاملاً صلح‌امیز برنامه هسته‌ای ایران تأکید کردند.» طبق این بیانیه، خانم موگرینی گفت: «نشست مفیدی بود و من مطمئن هستم که این نشست می‌تواند به فرایند مورد نظر در روزها و هفته‌های آتی کمک کند.» در بیانیه اتحادیه اروپا درباره برنامه‌های روزهای آتی تصریح شده که مدیران سیاسی گروه 1+5 در روزهای آتی رایزنی‌ها را ادامه خواهند داد. به علاوه، «هلگا اشمیت»، مدیر سیاسی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه به محل برگزاری مذاکرات خواهد پیوست. ضمن اینکه مدیران سیاسی 1+5 نیز روز چهارشنبه در شهر «لوزان دیدار خواهند کرد. 

 

ساعت 11 و 30 دقیقه: شاخص کل بورس تهران در آستانه ثبت یک رکورد جدید است. رکوردی در سقوط شاخص کل! به نظر می رسد با بازگشایی نمادهای پالایشگاهی، شاخص کل بورس تهران افت بیش از 3 یا 4 درصد را به صورت یکجا تجربه کند! 

 

ساعت 12 و 29 دقیقه: با بازگشایی نمادهای پالایشگاهی، شاخص کل بورس تهران امروز سنگین ترین افت تاریخ خود را در یکروز تجربه کرد و با افت 3589 واحدی، به کانال 61000 واحدی سقوط کرد. 

 

ساعت 12 و 30 دقیقه.....................بازار بسته شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

دقایقی پیش >>> گزارش تمام شرکتهای پالایشی منتشر شد ... / 26اسقند 93

دقایقی پیش >>>  گزارش تمام شرکتهای پالایشی منتشر شد ... / 26اسقند 93


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

آخرین خبرها از مذاکرات هسته ای لوزان >>> آغاز ماراتن دو هفته ای سرنوشت ساز... / 26 اسفند 93

آخرین خبرها از مذاکرات هسته ای لوزان >>> آغاز ماراتن دو هفته ای سرنوشت ساز... 


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران عید مبارک

 

سال نو مبارک

 

در بورس نیوز بخوانید:
فلسفه سرمایه گذاری وی بر سرمایه گذاری بر مبنای ارزش و سودآوری آتی شرکت ها استوار است. در سال 2007، مجله تایم وی را به عنوان یکی از صد تأثیرگذارترین شخصیت های تاریخ جهان معرفی کرد. در نقل قولی معروف، بافت معاملات سهام را بهترین گزینه برای سودآوری دانست.
وارن بافت موفق ترین سرمایه گذار جهان در 50 سال اخیر به شمار می رود. وی در سال 1930 در آمریکا متولد شد و فعالیت مالی خود را از فروش نوشابه و روزنامه و امثال آن در پیاده رو خیابان ها آغاز کرد. وی با بیش از 47 میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین سرمایه گذار جهان و سومین مرد ثروتمند دنیا به شمار می رود. فلسفه سرمایه گذاری وی بر سرمایه گذاری بر مبنای ارزش و سودآوری آتی شرکت ها استوار است. در سال 2007، مجله تایم وی را به عنوان یکی از صد تأثیرگذارترین شخصیت های تاریخ جهان معرفی کرد. در نقل قولی معروف، بافت معاملات سهام را بهترین گزینه برای سودآوری دانست.

به گزارش بورس نیوز، در این متن در نظر داریم به خلاصه ای از کتاب 23 اصل موفقیت وی و دیگر نابغه های سرمایه گذاری را که یکی از پرفروش ترین کتاب های نوشته شده است، بپردازیم. چراکه بافت و بسیاری دیگر از نابغه های سرمایه گذاری از صفر شروع کردند و تنها از راه سرمایه گذاری به ثروت های میلیارد دلاری دست یافتند. جالب است که روش ها و استراتژی های این افراد بسیار متفاوت از یکدیگرند. اما حتماً نقاط مشترکی در روش کار این افراد وجود دارد که باعث موفیت چشمگیر و بی نظیر آنها شده است. مارک تایر در این مجموعه کم نظیر با گردآوری "23 اصل و 7 اشتباه بزرگ" نشان می دهد اصولی که بافت و دیگران را به ثروتمندترین سرمایه گذاران دنیا تبدیل کرد، همان روش های ذهنی و استراتژی هایی است که این افراد ایجاد کرده و در مدت 50 سال به انجام آنها پایبند بوده اند. پس از خواندن کتاب، استراتژی های خود را در مقابل اصول گفته شده قرار دهید تا دریابید چه اندازه با موفق ترین سرمایه گذاران دنیا همسو هستید.

 

1-حفظ سرمایه همیشه الویت اول است.

 

سرمایه گذار خبره: بر این باور است که همیشه الویت اول حفظ سرمایه است. این باور زیربنای روش سرمایه گذاری او می باشد.

 

سرمایه گذار بازنده: از سرمایه گذاری تنها یک هدف دارد، "به دست آوردن پول زیاد". در نتیجه غالباً در حفظ سرمایه با شکست مواجه می شود.

 

2- اجتناب از ریسک به صورت جدی

 

سرمایه گذار خبره: در نتیجه شماره 1، مخالف ریسک است.

 

سرمایه گذار بازنده: فکر می کند که سودهای کلان تنها از طریق پذیرش ریسک های بزرگ، به دست می آیند.

 

3- فلسفه سرمایه گذاری مخصوص به خود را طرح کنید.

 

سرمایه گذار خبره: فلسفه سرمایه گذاری مخصوص به خود را طرح کرده است که گویای شخصیت، توانایی ها و اهداف او می باشد. در نتیجه، ممکن نیست که سرمایه گذاران بسیار موفق، فلسفه های سرمایه گذاری مشابهی داشته باشند.

 

سرمایه گذار بازنده: یا هیچگونه فلسفه سرمایه گذاری ندارد و یا از فلسفه سرمایه گذاری شخص دیگری استفاده می کند.

 

4- برای انتخاب، خرید و فروش سهام، سیستم شخصی خودتان را طراحی کنید.

 

سرمایه گذار خبره: او سیستم شخصی خود را برای انتخاب، خرید و فروش سرمایه گذاری ها ایجاد کرده و آزمایش کرده است.

 

سرمایه گذار بازنده: هیچگونه سیستمی ندارد یا سیستم شخص دیگری را اتخاذ کرده است، بدون آنکه آن را آزمایش و یا با شخصیت خود سازگار کند. (هنگامی که چنین سیستمی برای او مؤثر واقع نمی شود، سیستم دیگری را اتخاذ می کند که آن هم مؤثر واقع نمی شود.)

 

5- تا آن اندازه که می توانی خرید کن.

 

سرمایه گذار خبره: به تنوع بخشی اعتقاد ندارد. در صورتی که یک سرمایه گذاری، معیارهای او را داشته باشد، همیشه تا آن اندازه که می تواند به خرید آن می پردازد.

 

سرمایه گذار بازنده: اعتماد به نفس لازم برای انجام یک سرمایه گذاری بسیار بزرگ را ندارد.

 

6- بر میزان بازدهی که پس از پرداخت مالیات به دست می آید، تمرکز کنید.

 

سرمایه گذار خبره: از پرداخت مالیات و دیگر هزینه های داد و ستد متنفر است و فعالیت های خود را به گونه ای تنظیم می کند که پرداخت مالیات خود را به طور قانونی به پایین ترین حد برساند.

 

سرمایه گذار بازنده: متوجه تأثیر منفی مالیات ها و هزینه های معاملات بر عملکرد سرمایه گذاری در بلندمدت نیست و یا آن را نادیده می گیرد.

 

7- تنها بر روی چیزی که درک می کنی سرمایه گذاری کن.

 

سرمایه گذار خبره: تنها بر روی چیزی که درک می کند سرمایه گذاری انجام می دهد.

 

سرمایه گذار بازنده: نمی داند که یکی از پیش نیازهای ضروری موفقیت، داشتن درک عمیق از کاری است که انجام می دهد. به ندرت متوجه می شود که موقعیت های سودمند در حوزه تخصصی خود او وجود دارد.

 

8- از سرمایه گذاری در بخش هایی که با معیارهایتان سازگار نیست، اجتناب کنید.

 

سرمایه گذار خبره: از سرمایه گذاری در بخش هایی که با معیارهایش سازگار نیست، اجتناب می کند. می تواند به آسانی به هر چیز دیگری نه بگوید.

 

سرمایه گذار بازنده: هیچ معیاری ندارد یا معیارهای دیگران را اتخاذ می کند نمی تواند به طمع خو نه بگوید.

 

9- تحقیقات خود را انجام دهید.

 

سرمایه گذار خبره: به طور مستمر در پی فرصت های سرمایه گذاری جدید است که با معیارهای او همخوانی داشته و کاملاً بر پایه تحقیقات خودش باشند. تنها به صحبت های سرمایه گذاران و تحلیلگرانی گوش می دهد که دلایل پرمحتوا و قابل احترامی دارند.

 

سرمایه گذار بازنده: به دنبال یک فرصت یک به هزار است که وی را در مسیر آسان تر قرار دهد. در نتیجه همیشه به دنبال "نقطه اوج فعالیت های ماهیانه" است. همیشه به هر که ظاهرش شبیه "متخصص ها" باشد گوش می دهد. به ندرت پیش از خرید مطالعه ای عمیق و اساسی انجام می دهد. تمام تحقیقات او منحصر به آخرین نکته "داغ" پیشنهادی از سوی یک کارگزار، مشاور یا روزنامه روز قبل است.

 

10- بی اندازه صبور باشید

 

سرمایه گذار خبره: این صبر را دارد که در هنگام عدم یافتن یک سرمایه گذاری منطبق با معیارهایش به انتظار بنشیند تا موردی را بیابد که مطابق معیارهایش باشد.

 

سرمایه گذار بازنده: تصور می کند در همه حال باید در بازار مشغول انجام کاری باشد


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

دوشنبه 25 اسفند صبح

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

بدلیل اخبار ضدونقیض منتشر شده دیروز عصر  دلار مقداری از افت را جبران کرد و جو خوش بینی بیش از حد تا حدودی شکسته شد. امروز قدرت پول مشخص خواهد شد اگر بازار منفی بسته شود نشانه خوبی نخواهد بود ولی اگر رنج مثبت کشیده شود و مثبت بسته شود دوباره جو خوبی شکل میگیرد. صف خرید بانک صادرات عرضه شد ولی حقوقی های اصلی فروشنده نبودند گویا ولی عرضه صف خرید این سهم بازار را متعادل روبه منفی خواهد کرد تازمانیکه وبصادر به مثبت کامل نرسد بازار نوسانی باقی میماند.

10:00 تا 11:00

خوشبختانه دوباره شاهد رنج مثبت کشیدن در بازار هستیم و سهمهای اصلی تا مثبت کامل پیش رفته اند.

11:00 تا 12:30

ارزش واقعی معاملات از دیروز بیشتر نیست.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران دوشنبه مورخ 25 اسفند 1393

ساعت 7 و 30 دقیقه: بازار مطابق انتظار پیش می رود و جو مثبت حاکم بر مذاکرات هسته ای، شوک صعودی جدیدی به بازار ارسال کرده که از یکسو باعث کاهش قیمت انواع ارز و از سوی دیگر باعث رشد بازار بورس شده است. روز گذشته آخرین روز برای کسانی بود که قصد تهیه نقدینگی از محل فروش سهام خود را داشتند! به همین دلیل عرضه ها کمی بیشتر بود که دیدیم چطور جو مثبت بازار، این عرضه ها را در خود هضم کرد! امروز انتظار داریم از شدت عرضه ها کاسته شود و بازار یکپارچه تقاضا باشد!! با احتساب امروز، سه روز کاری تا پایان سال خواهیم داشت که انتظار می رود بازار در این مدت کوتاه بتواند شاخصکل را تا کانال 66000 واحدی به پیش ببرد! در بخش نظرات در خصوص سهام رند بازار و رابطه آنها با جو مثبت بازار توضیحاتی داده شده است. پس کسانیکه سهامی دارند که در لیست سهام رند بازار قرار ندارد، دو راه بیشتر ندارند. یا اینکه سهم خود را با سهمی که مورد توجه بازار است تعویض کنند و یا اینکه در انتظار بمانند تا نوبت به سهام این دوستان نیز برسد! نوبت این سهام زمانی آغاز می شود که یا همه بازار قفل شده باشد و دیگر سهمی برای خرید وجود نداشته باشد (!!) و یا اینکه یکی از پتانسیل های این سهم فعال شود و توجه بازار به نماد مورد نظر جلب شود. البته مورد اخیر فقط در خصوص سهامی رخ می دهد که دارای بنیادی خوبی هستند و لزوما نباید آن را به همه سهام غیر رند تعمیم داد! نیازی به گفتن نیست که قیمت در بازار سهام، از طریق مکانیسم عرضه و تقاضا تعیین می شود.  

 

ساعت 8 و 25 دقیقه: به نقل از علی: با توافق سه جانبه وزارت نفت، وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی، نام شرکت‌های نفتی تا اطلاع ثانوی از لیست واگذاری به بخش خصوصی خارج شده است. بیژن زنگنه وزیر نفت هفته گذشته از خروج نام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از لیست خصوصی سازی‌ها خبر داد تا عملا بزرگترین شرکت خدماتی صنعت نفت ایران فعلا در بدنه دولت به فعالیت های نفتی خود ادامه دهد. نام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در حالی از لیست اجرای اصل ۷۷ قانون اساسی خارج می شود که در طول یکسال گذشته تاکنون شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران، شرکت پيرا حفاري ايران، شرکت ملی حفاری ایران، شرکت انتقال گاز ایران، ۸ پالایشگاه گاز، شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران و ۱۲ شرکت کوچک و بزرگ دیگر نفتی هم تا اطلاع ثانوین قرار نیست به بخش خصوی واگذار شوند. در ادامه این روند معاون وزیر نفت از توافق و انجام مذاکرات متعددی بین وزارت نفت، وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی به منظور توقف روند واگذاری سهام شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی دولتیبه بخش خصوی خبر داده است. منصور معظمی معاون برنامه ریزی وزارت نفت امروز با بیان اینکه پیشنهادها و نظرهای وزارت نفت در زمینه خروج شرکتهای نفتی از فهرست واگذاری با تصویب در کمیسیون اقتصادی دولت تامین شد، گفت: این مصوبه پس از ۱۴ ماه مذاکرات وزارت نفت، وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان خصوصی سازی حاصل شده است. این مقام مسئول با اعلام اینکه هم اکنون با توجه به برداشت صحیح، درست و منطقی دوستان خصوصی سازی نظرهای وزارت نفت در زمینه خروج شرکتهای واگذار شده از فهرست خصوصی سازی تامین شده است، تصریح کرد: پس از بحث و بررسی درباره شرکت های واگذار شده در کمیسیونهای مختلف در نهایت این موضوع در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح و تصویب شد و بزودی در دولت مطرح می شود. معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت افزود: با تغییر گروه بعضی از شرکتها از دو به سه و همچنین موافقت با تاخیر در واگذاری ها، پیش بینی می شود تحرک و روان شدن فرآیندهای مدیریتی از منظر تصمیم گیری باشیم. 

 

ساعت  8 و 30 دقیقه: به نقل از علی: محمدجوادظریف درخصوص "پیش بینی نتایج این دور از مذاکرات" گفت: به نظر من در صورتی که طرف مقابل اراده سیاسی، مشابه آنچه که در جمهوری اسلامی ایران هست، داشته باشد، رسیدن به راه حل دشوار نیست. 

 

ساعت 8 و 35 دقیقه: به نقل از علی: واشنگتن پست در برآوردی از فضای مذاکرات هسته ای از وضع توافقی جامع در روزهای آینده خبر داد. گمانه زنی های صورت گرفته در روزهای اخیر بر میزان دستیابی دو طرف گفتگوهای هسته ای ایران به توافقی جامع به میزان بالایی افزوده است.در همین راستا واشنگتن پست در تحلیلی به ارائه شواهدی پرداخته که نهایتا منجر به وضع این توافق در شمایلی کلی تا پایان ماه میلادی (مارس) کنونی خبر می دهد. واشنگتن پست با برآورد سخنان رهبران آمریکا و ایران اینگونه ارزیابی نموده که با وجود اختلاف های گسترده و فشارهای فزاینده داخلی و بین المللی، طرفین مایل به وضع توافقی جهت عبور از این مسئله هستند. ----توافق هسته ای تا 16 روز دیگر نهایی خواهد شد-----محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و جان کری وزیر خارجه آمریکا امروز با یکدیگر دیدار خواهند داشت. آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا نیز به جمع دیپلمات های دو کشور افزوده شده تا فضا برای ایجاد تفاهم بیش از پیش مهیا گردد. واشنگتن پست اظهار داشته که کری در سفر اخیرش به منطقه خلیج فارس در پی اطمینان دادن به متحدین عرب آمریکا برآمده که نشان دهد هرگونه توافقی با ایران موجب شکاف میان واشنگتن و اعراب نخواهد شد. از زمان آغاز گفتگوهای اتمی و پیش روی های صورت پذیرفته، رژیم صهیونیستی در کنار کشورهای مرتجع عربی به مخالفت گسترده با آن پرداخته اند، سفر اخیر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به آمریکا و سخنرانی در میان اعضای کنگره این کشور جهت سنگ اندازی در مسیر مذاکرات هسته ای در همین راستا قابل ارزیابی است. به گزارش واشنگتن پست، درحالی که مقامات هشدار داده اند دستیابی به توافق جامع را تضمین نمی کنند، برخی نشانه ها از آن حکایت دارد که توافق کلی به زودی حاصل خواهد شد و جزئیات فنی باقی خواهند ماند تا پایان ژوئن بر روی آنها کار شود. تریتا پارسی، رئیس شورای ملی ایرانیان آمریکا با تاکید بر این که طرفین به دستیابی به توافق نزدیک شده اند، سرمایه گذاری سیاسی دو طرف را به حدی زیاد توصیف کرد که دیگر قادر به خارج شدن از این روند نیستند. 

 

ساعت 8 و 40 دقیقه: به نقل از علی: روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرد: براساس محاسبات مقدماتی و اولیه اداره حساب‌های اقتصادی این بانک، تولید ناخالص داخلی کشور به قیمت پایه و به قیمت‌های ثابت سال 1383 در نه‌ماهه سال 1393 به 1518861 میلیارد ریال رسید که نسبت به رقم مشابه نه‌ماهه سال 1392 به‌میزان 3.6 درصد رشد نشان می‌دهد. 

 

ساعت 8 و 50 دقیقه: به نقل از علی: رویترز: ایالات‌متحده برای گذار سیاسی در سوریه با بشار اسد مذاکره خواهد کرد. جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در این رابطه گفت: «واشنگتن مدت‌ها اصرار داشته که باید جایگزینی برای اسد از طریق مذاکره یافت.» اما به نظر می‌رسد ظهور دشمنی جدید به نام داعش که معادلات را در سوریه بر هم زده رویکرد واشنگتن نسبت به سوریه را نرم‌تر کرده است. کری در موضع‌گیری دیروز خود بر خلاف دفعات گذشته دیگر سخنی از «رفتن» اسد و «عدم مشروعیت» او به میان نیاورد. وزیر خارجه آمریکا افزود: «ما باید در نهایت وارد مذاکره شویم. همیشه تمایل داشتیم براساس فرآیند ژنو 1 مذاکره کنیم.» این سخنان در حالی بیان می‌شود که سوریه وارد پنجمین سال درگیری‌های خود شده است. کری افزود: «آنچه ما باید انجام دهیم این است که اسد را واداریم که وارد این فرآیند شود.» سال گذشته ایالات‌متحده رهبری تلاش‌ها برای برگزاری مذاکرات در ژنو میان هیاتی از دولت سوریه و نمایندگان اپوزیسیون را بر عهده داشت. 

 

ساعت 8 و 55 دقیقه: امروز اکثر سهام مهم بازار از جمله اکثر سهام گروه خودروسازی از جمله خود ایرانخودرو (به عنوان یکی از لیدرهای بازار) و برخی سهام مهم و مورد توجه بازار از جمله نماد فاذر به مقاومت های مهمی برخورد میکنند که طی ماه های گذشته نتوانسته اند از این مقاومت ها عبور کنند و همین موضوع باعث افزایش عرضه ها در این نمادها خواهد شد که شاید بازار را کمی بترساند و مطمئنا صف های خرید ریخته خواهد شد!! اما از نظر اینجانب، این موضوع فقط باعث افزایش حجم و ارزش معاملات خواهد شد و جایی برای نگرانی نیست. چراکه تقاضای مخفی در بازار، همه این عرضه ها را در خود هضم خواهد کرد و اگر چنین اتفاقی رخ دهد، همین افزایش حجم و ارزش معاملات، سیگنالی جدید برای ورود بیشتر نقدینگی تلقی خواهد شد و شرایط بازار فردا و پس فردا را نیز بهتر خواهد کرد!! 

 

ساعت 9 و 00 دقیقه: به نقل از علی: سشمال طی یک شفاف سازی اعلام کرد که تعداد 140 میلیون سهم شرکت تولیدی سیمان فیروزکوه ( سهامی خاص ) متعلق به این شرکت از طریق بازار سوم فرابورس به قیمت پایه هر سهم 4929 ریال جمعا به مبلغ 690,090 میلیون ریال عرضه ، که از بابت فروش سهام مذکور مبلغ 195,265 میلیون ریال به ازاء هر سهم 236 ریال از سود سهام پیش بینی و اعلام شده مربوط به سال مالی 93 محقق گردیده است. 

 

ساعت 9 و 5 دقیقه: به نقل از علی: غشهد طی یک شفاف سازی در کدال اعلام کرد که 4 بلوک از 5بلوک آپارتمان‌های پروژه گلبهار به قیمت 000ر56 میلیون ریال و به بهای تمام شده 039ر44 میلیون ریال به فروش رسیده است که سود حاصل از آن به میزان 961ر11 میلیون ریال تحقق یافته است. مزید استحضار، شرکت در آخرین پیش بینی ارسالی سال مالی 93 سود حاصل از فروش 5 بلوک پروژه گلبهار را به میزان 452ر15 میلیون ریال اعلام نموده بود .همچنین شرکت در مورد ژنراتورهاي برق اعلام نموده است که تاکنون مذاکراتي با مشتريان مختلف صورت گرفته است و بازديد تيم هاي فني و مديريتي آنان از موارد مذکور نيز انجام شده است، و در حال حاضر پيگيري در خصوص فروش ژنراتورها در حال انجام ميباشد و به محض نهايي شدن فروش اطلاع رساني همانند گذشته صورت خواهد پذيرفت .شرکت آخرین پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی 93 را با توجه به فروش هر 5 بلوک و ژنراتورهای برق به میزان 8 ریال اعلام نموده است. 

 

ساعت 9 و 15 دقیقه: به نقل از علی: توقف های امروز 25 اسفندماه----امروز نمادهای دابور و کساوه به منظور برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف خواهند شد. 

 

ساعت 9 و 25 دقیقه: به نقل از علی: وزرای خارجه ایران و آمریکا ساعت 9:30 صبح امروز (دوشنبه) به وقت تهران در راستای مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در دیداری دوجانبه در لوزان سوئیس با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنند. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که قرار بود اواخر روز یک‌شنبه با یکدیگر دیدار کنند این دیدار را امروز ساعت 7 صبح به وقت محلی انجام می‌دهند. مذاکرات وزرای امور خارجه ایران و آمریکا که قرار بود یکشنبه شب در لوزان سوییس آغاز شود، به دلیل تاخیر جان کری در ورود به هتل محل برگزاری مذاکرات با پیشنهاد هیات ایرانی به صبح دوشنبه صبح موکول شد. وزیران خارجه ایران و آمریکا در آخرین دور از مذاکرات هسته‌ای در سال جاری شمسی و درحالی که چیزی تا 10 فروردین ( مهلت رسیدن به تفاهم سیاسی) باقی نمانده است در لوزان سوییس با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد. 

 

ساعت 10 و 20 دقیقه: به نقل از بورسی: حوزه یورو: - هفته گذشته و با شروع برنامه گسترده تسهیل پولی از سوی بانک مرکزی اروپا شاهد کاهش شدید ارزش برابری یورو در برابر دلار آمریکا بودیم به طوری که از سقف هفته در نرخ 1.0906 تا کف هفته در نرخ 1.0461 ارز واحد اروپایی به طور بی وقفه از سوی معامله گران بازارهای جهانی فروخته شد. در حال حاضر اغلب تحلیل گران بر این باورند که نرخ برابری یورو به دلار به زودی به سطح برابری کامل یعنی 1.00 خواهدرسید و همین امر فشار شدید فروش روی یورو را حفظ خواهدنمود. برای این هفته و در روز چهارشنبه شاهد انتشار بیانیه FOMC خواهیم بود که در صورت حذف واژه «صبور» از این بیانیه شاهد تشدید بیشتر فشار فروش روی یورو خواهیم بود که می تواند به سرعت نرخ برابری یورو به دلار را به سمت سطح یادشده هدایت نماید. 

 

ساعت 10 و 30 دقیقه: به نقل از بورسی: حوزه آمریکا: - مهمترین خبر برای دلار آمریکا و شاید به عبارت بهتر برای کل اقتصاد جهان در هفته آینده نشست FOMC خواهدبود. پس از انتشار آمار خیره کننده NFP در جمعه گذشته هم اکنون همه چشم ها به حذف واژه «صبور» از بیانیه رسمی FOMC دوخته شده است. به باور ما هم اکنون فدرال رزرو در وضعیتی است که بهترین موقعیت برای دادن سیگنال به بازار مبنی بر احتمال آغاز سیکل انقباض پولی برایش فراهم شده است. از این رو انتظار داریم تا با حذف واژه یادشده، شاهد تشدید فشار خرید روی دلار و تثبیت قیمت شاخص دلار بالای سطح اخیراً فتح شده ی 100 باشیم. 

 

ساعت 11 و 00 دقیقه: به نقل از علی: سازمان بورس در حالی طی آخرین روزهای سال 93 عزم خود را برای بازگشت پالایشگاه ها به تابلوی معاملات جزم کرده که طبق نامه ارسالی این نهاد به شش شرکت پالایشی، مقرر است. سازمان بورس در حالی طی آخرین روزهای سال 93 عزم خود را برای بازگشت پالایشگاه ها به تابلوی معاملات جزم کرده که طبق نامه ارسالی این نهاد به شش شرکت پالایشی، مقرر است این مجموعه ها تا پایان روز جاری نسبت به ارسال اطلاعات کامل از پیش بینی بودجه سال 93 و 94 به همراه گزارش عملکرد میان دوره ای سال مالی جاری خود اقدام نمایند. در همین راستا رییس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی سازمان بورس اظهار داشت: تا این لحظه اطلاعات شرکت های پالایشگاهی مطابق با اطلاعات درخواستی در نامه ارسالی سازمان بورس هنوز دریافت نشده است. علی بیگ زاده افزود: ارایه این اطلاعات طبق آیین نامه افشای اطلاعات مدیران شرکت های ناشر بوده و تکلیفی است که ناشران بایستی در راستای انتشار اطلاعات پیش بینی بودجه و گزارش عملکرد خود رعایت کنند. وی در خصوص اینکه تصمیمات بعدی سازمان در صورت عدم ارایه اطلاعات درخواستی در موعد مقرر به سازمان بورس گفت: در حال حاضر در این رابطه تصمیم گیری نشده است، اما براساس تصمیمات گرفته شده در جلسه هفته گذشته با مدیران این شرکت ها و طبق نامه ارسالی به آنها بایستی این اطلاعات طی روز جاری ارایه گردد و این قولی است که مدیران پالایشگاه ها در جلسه هفته گذشته داده اند. 

 

ساعت 11 و 15 دقیقه: به نقل از علی: خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی به نقل از منابع دیپلماتیک مدعی بروز اختلافات تازه در مذاکرات هسته‌ای شده و نوشته است طرفین به دلیل ناتوانی در رسیدن به یک توافق مشخص، به دنبال یک تفاهم شفاهی مبهم تا پایان ماه مارس هستند. خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه مدعی بروز اختلافات تازه میان ایران و گروه موسوم به ۱+۵ شد.این خبرگزاری که تاکنون بسیاری از گزارش‌هایش از سوی طرفین تکذیب شده، در بخشی از گزارش تازه خود در مورد مذاکرات هسته‌ای، آورده است: «(جان) کری در حالی برای انجام چند روز مذاکرات با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران وارد سوئیس شده که هیچ‌کس قولی در مورد گشایش در مذاکرات نداده است. یک دیپلمات می‌گوید در آخرین دور از مذاکرات، اختلافات تازه‌ای ظاهر شده است.» به ادعای آسوشیتدپرس، یک دیپلمات می‌گوید درخواست ایران برای حفظ «چند صد سانتریفیوژ» در سایت فردو، یکی از مواردی است مورد اختلاف دو طرف است. این گزارش با بیان اینکه چهار ماه قبل زمانی که طرفین مذاکرات را تمدید می‌کردند، امیدوار بودند به توافقی بر سر اصول دست یابند، نوشته است: «اما دو دیپلمات در آستانه مذاکرات این هفته در شهر لوزان سوئیس گفتند که ادامه اختلافات در میز مذاکرات، شانس رسیدن به این توافق اصولی را کمرنگ کرده است. به گفته آن‌ها، به احتمال زیاد طرفین به جای این توافق، به یک بیانیه شفاهی مبهم که تنها در آن اعلام می‌شود پیشرفت کافی برای ادامه مذاکرات صورت گرفته، بسنده خواهند کرد.» با این حال، یک مقام ارشد آمریکایی که مانند دیپلمات‌ها خواسته نامش فاش نشود، این ارزیابی را رد کرده و می‌گوید: «ما داریم روی یک چارچوب بر سر اصول کار می‌کنیم.» دور تازه مذاکرات هسته‌ای از روز یکشنبه با دیدار معاونین وزرای خارجه ایران و آمریکا و همچنین علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا، آغاز شد. قرار بود ظریف و کری نیز دیروز دیدار داشته باشند که این دیدار به دلیل تأخیر ورود وزیر خارجه آمریکا به لوزان و همچنین فشردگی برنامه‌ها، به صبح امروز موکول شد. طرفین اعلام کرده‌اند که قصد دارند تا پایان ماه مارس (۱۰ فروردین) به یک تفاهم سیاسی دست یابند. دومین تمدید توافق موقت، موسوم به برنامه اقدام مشترک، ضرب‌الاجل مذاکرات را ۹ تیر سال آینده مشخص کرده است. 

 

ساعت 11 و 20 دقیقه: به نقل از مهسا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی پالایشگاه های کشور را مشروط به پرداخت و تسویه وجوه نفت خام و میعانات گازی خریداری شده، مجاز به صادرات فرآورده های نفتی مازاد بر نیاز داخلی کردند. 

 

ساعت 11 و 30 دقیقه: به نقل از علی: وتوشه در گزارش خود اولین پیش بینی منتهی به 94/12/29 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 580 ریال اعلام نموده است که نسبت به سال مالی مشابه قبل با افزایش 15 درصدی همراه بوده است سایر اقلام شامل سود حاصل از سرمایه گذاری با افزایش 18 درصدی مبلغ 50 میلیارد تومان ، سود عملیاتی با افزایش 15 درصدی مبلغ 59 میلیارد تومان پیش بینی شده اند. 

 

ساعت 11 و40 دقیقه: به نقل از علی: بازگشت امریکا از یک اشتباه تاریخی/حذف نام ایران و حزب الله از فهرست 'تهدیدهای تروریستی' ----مدیر اطلاعات ملی آمریکا در گزارش سالانه خود به مجلس سنای این کشور، نام ایران و حزب الله را از فهرست تهدیدهای تروریستی خارج کرد. 

 

ساعت 11 و 50 دقیقه: به نقل از علی: دبیر انجمن صنایع روغن‌نباتی از احتمال افزایش قیمت روغن در سال ۹۴ خبرداد و گفت: از اردیبهشت ماه سال ۹۳ تاکنون قیمت ثابت بوده و تا اردیبهشت ماه سال ۹۴ هم تغییر قیمت نخواهیم داشت. 

 

ساعت 12 و 00 دقیقه: به نقل از علی: شورای نگهبان لایحه بودجه سال 1394 کل‌کشور را تأیید کرد. حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس این خبر را تأیید کرد و گفت: با توجه به تأیید لایحه بودجه 94، فردا مجلس شورای اسلامی نشست علنی نخواهد داشت. به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز گذشته خود ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال 1394 کل‌کشور را مورد رسیدگی قرار داده و به منظور تأمین نظر آن شورا با اصلاحاتی به تصویب رساندند. 

 

ساعت 12 و 10 دقیقه: به نقل از علی: در مجمع وصنا 50 تومان سود نقدی تقسیم شد و افزایش سرمایه ازمحل مطالبات در دستور کار قرار گرفت. 

 

ساعت 12 و 29 دقیقه: بازار امروز اگرچه شاخص کل خود را با رشد 142 واحدی مشاهده کرد. اما انتشار اولین شایعه منفی از مذاکرات هسته ای، باعث شد تا پول های جدید، تمایل کمتری برای خرید از خود نشان دهند. اخباری که تا فردا صبح از مذاکرات منتشر به بازار منتشر شود، مسیر بازار فردا را مشخص خواهد نمود. 

 

ساعت 12 و 30 دقیقه.......................بازار بسته شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران سقوط موقت طلا وارز

=سلام دیده بان صبح بخیر


=شاخص کل تا این لحظه 130واحد رشد را نشان میدهد ولی شدت رشد بازار فروکش کرده است تا حدودی


=میل به نگهداری در اکثر سهم ها مشهود است فروش کلا در روزهای پایانی سال اشتباه است


=درازک کم ریسک ترین سهم بازار از یک سال قبل چندین بار سهم را معرفی کردیم


=وبصادر با260میلیون سهم معامله هنوز میل به رشد نشان میدهدالبته در این قیمت پر ریسک محسوب میشود ولی عطش تقاضا ادامه دارد


=سهم خرید تستی امروز100هزار تومان نماد اس پ است در صورت توافق سیاسی میتواند 200 الی 300ریال رشد کند


=نمادهای رند بازار همان قدر که سود ساز هستند در کف مطمئنه ولی درصورت عدم توافق سیاسی نیز بیشترین ضرر را به سبد وارد میکنند


=سه دلیل عمده کاهش نرخ ارز اعلام شدتیک بزنید


=امیدواری در حصول توافق هسته ای همراه با بازدهی 50 درصدی بازار سهام تیک بزنید

خرازی به اصطلاح مفهوم "امید ریاضی" در آمار اشاره کرد و گفت: با در نظر گرفتن 80 درصد امکان حصول توافق هسته ای و در پی آن رشد 50 درصدی سهام شرکت های بورسی در یک محاسبه ریاضی از احتمال 40 درصدی و در صورت شکست مذاکرات هسته ای و ریزش 20 درصدی قیمت سهام شرکت ها نیز با احتمال 4 درصدی "امید ریاضی" بازار سهام مواجه می شویم.


=باسلام.دیدبان محترم لطفا نظرتان رادرمورد وبصادر دراین قیمت بفرمایید. متشکرم

پاسخ:
بازی اینگونه است درصورت توافق 15 الی 20 درصد رشد
در صورت عدم توافق 15الی20 درصد ضرر
اگر در شواری امنیت سازمان ملل موضوع هسته ای وتو نشود موضوع حل شده است
لعنت به فرانسه وانگلیس.....بر حسب احتمالات میگوییم

 =ساختار شواری امنیت بر حق وتو هر قطعنا مه ای استوار است بهش میگن حق گردن کلفتی


=

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه، مهدی طحانی، کارشناس بازار سرمایه، در خصوص روند بازار سرمایه اظهار کرد: بازار با هجوم اخبار مثبت رو به رو شده است و به نظر می‌رسد فضای عمومی کشور در تمامی مسائل، رو به بهبود است.

وی در این خصوص ادامه داد: صنایع مختلف در بازار سرمایه در حال تحول اساسی هستند و در این میان، بانک‌های پاسارگاد و صادرات با ارائه پیش‌بینی نشان دادند که گروه بانکی می‌تواند شرایط خوبی را نسبت به مابقی گروه‌ها داشته باشد به خصوص که این گروه افت قیمت زیادی داشته است و با P/E مناسبی در حال معامله است.

طحانی در ادامه یادآور شد: در مورد قیمت جهانی نفت هم آمار ذخایر نفتی آمریکا اعلام نشان از افزایش این کالا را می دهد و این شرایط نشان دهنده این است که قیمت 55 دلار برای این کالا، کف قیمتی است و کارشناسان بر این باورند که قیمت نفت حتی تا 71 دلار هم می تواند صعود کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر تمامی اخبار مثبت باشد و کاهش نرخ سود بانکی نیز در سال آینده محقق شود می توان به رونق بازار سرمایه اطمینان داشت.منبع سایت تی نیوز

 


=با سلام
تو نماد ثشاهد چه خبر شده؟
البته شما چند وقت پيش سفارش كرده بوديد ولي اين رشد انفجاري آيا دليل خاصي داره؟
با تشكر

پاسخ:
بله ما دقیقا اشاره کردیم وگفتیم سی نماد رند بازار را استخراج کنید خیلی حرفها گفتیم ولی کو گوش شنوا
دلیل خاص بعد عید ممکن است اتفاق بیفتد ثشاهد همیشه با تعدیل های نا خواسته وناگهانی ممکن است روبرو شود

 


=۱۴ سهم بنیادین که بعد از تحریم ها مقبول بازار می شوندتیک بزنید


=

بیمه ما با پلاک ۴۹۳ در بورس درج شد/ بازگشایی نماد با 30 میلیون سهم

 

شرکت بیمه ما که با سرمایه ۱۰۰میلیارد تومانی در بازار پایه فرابورس حضور دارد با نماد معاملاتی "وما " در بازار دوم بورس به عنوان چهارصد و نود و سومین شرکت درج شد تا با عرضه 30 میلیون سهم وارد بورس شود.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی پذیرش شرکت بیمه ما در 28 آبان سال جاری توسط هیات پذیرش اوراق بهادار، این شرکت 100 میلیارد تومانی از دیروز 24 اسفند در بورس درج شد.

 

این شرکت به عنوان چهارصد و نود و سومین شرکت پذیرفته شده در بخش تامین وجوه و بازنشستگی به جز تامین اجتماعی اجباری (66) گروه تامین وجوه و بازنشستگی به جز تامین اجتماعی اجباری (660) و طبقه‌ بیمه (6603) با نماد «وما (vama) » در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شده است.

 

براساس این گزارش، شرکت بیمه ما هم اکنون در بازار پایه حضور دارد و آخرین قیمت هر سهم آن در روز گذشته 240 تومان بود. این در حالی است که با توجه به تعهد سهامداران عمده مبنی بر عرضه 3 درصد سهام، مقرر شده هنگام بازگشایی نماد در سال آینده، 30 میلیون سهم " وام " در بازار دوم بورس عرضه شود.

 

این شرکت در تیر 1390 تاسیس شده و در زمینه‌ انجام عملیات بیمه‌ای مستقیم در انواع رشته‌های بیمه‌ی مختلط بر اساس مجوز فعالیت صادره از سوی بیمه‌ مرکزی و تحصیل پوشش بیمه‌های  اتکایی از داخل یا خارج از کشور در رابطه با بیمه‌نامه‌های صادره فعالیت می کند.

 

سهامداران این شرکت شامل تعاونی کارکنان بانک ملت، تعاونی مصرف کارکنان بانک ملت، تعاونی خردمندان صابر عصر هر کدام با  15 درصد، بانک ملت 10 درصد، گروه توسعه مالی مهرآیندگان و گروه مالی ملت با 8 و 7 درصد هستند.

 

محمد علیپور مدیرعامل سابق بیمه آسیا هم مدیریت این شرکت را به عهده دارد.

 


=سلام
ببخشید علت تفاوت قیمت زیاد بین سکرما و حق اون در چیه؟
سکرما: 440 تومان و سکرم ح : 160 تومان
ممنون از راهنماییتان

پاسخ:
یک احتمال میتواند تعلق نگرفتن سود باشدعدم ثبت افزایش سرمایه تا مجمع سالیانه
اما الان وقت ندارم کنترل صورتهای مالی وسوابق قیمتی علت را مشخص میکند

 


=بیمه البرز خرید تستی 100 هزار تومان زیر 1150ریال اگر توافق  بشود رشد تا محدوده 1500ریال اگر نشود نزول تا محدوده 1050ریال......این روزها از کلمه اگر زیاد استفاده میشود


=


=


=


=


=


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

یکشنبه 24 اسفند صبح

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

وبشهر روی 200 حمایت خواهد شد و نوسان میدهد. خساپا  از سطح مهم 135 تومان عبور کرد. حسینا درحال عبور از 3750 تومان است.

10:00 تا 11:00

فعلا خیلی نگران عرضه ها درنمادهای بزرگ نباشید چون امروز روز تسویه سالانه است و طبیعی است. کپرور ساعت 11 برای انلاین ها 500 سهم عرضه میشود.

11:00 تا 12:30

بحث تکنرخی شدن دلار درسال 94 و خوشبینی به مذاکرات باعث ریزش دلار شده است. حق تقدم وتوکا امروز بسته میشود. ارزش معاملات منهای بلوک شبهرن بالای 100 میلیارد تومان بود.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران یکشنبه مورخ 24 اسفند 1393

ساعت 7 و 30 دقیقه: امروز آخرین روز برای کسانی است که نیاز به نقدینگی قبل از سال دارند. پس هر کسی که تا روز چهارشنبه و قبل از پایان سال نیاز به پول نقد دارد، امروز باید چوب حراج به سهام خود بزند! پس انتظار داریم امروز با عرضه های بیشتری نسبت به دیروز روبرو باشیم. ولی این عرضه های زیاد، به تنهایی نمیتواند باعث افت بازار شود. چراکه این بازار این روزها فقط تحت تاثیر اخبار مذاکرات هسته ای است که دور جدید آن از امروز در سوئیس برگزار میشود. گفته میشود این دور از مذاکرات، بسیار بسیار حساس و بسیار تعیین کننده خواهد بود که در آن تلاش خواهد شد به مهمترین موضوع مورد نظر ایران، یعنی بحث تحریم ها پرداخته خواهد شد. مطابق انتظار در روز گذشته شاهد افت قیمت انواع ارز در بازار آزاد بودیم. این افت قیمت در حالی اتفاق افتاد که بانک مرکزی ارز مرجع خود را با اندکی افزاش به بازار عرضه کرد! اما جو مثبت قبل از مذاکرات و اخبار واصله از طرف های درگیر مذاکره، باعث شد شاهد افت بیش از 2 درصد اکثر ارزهای مهم در برابر ریال باشیم. حتی تقاضای زیاد ارز در آستانه سفرهای نوروزی نیز نتوانست جلوی افت این روزهای دلار و یورو و حتی پوند و درهم را بگیرد. بر این اساس، دلار در کانال 3200 تومانی و یورو در کانال 3400 تومانی تثبیت شد تا امروز شاهد شروعی سبز از بازار بورس تهران باشیم! انتظار میرود با توجه به افزایش عرضه ها در اواسط بازار و البته ورود تقاضای جدید برای خرید سهام، امروز شاهد ارزش معاملات به نسبت بهتری باشیم. عرضه های زیاد امروز میتواند باعث عرضه صف های خرید در نیمه اول بازار شود. اما به نظر میرسد که اگر خبر بدی تا انتها به بازار ارسال نشود، در ادامه بازار مجددا صف های خرید و معاملات در قیمتهایی با درصد مثبت را شاهد باشیم و این رنگ سبز میتواند در روزهای آتی نیز به همان شرط قبلی، ادامه داشته باشد! امروز در غیاب حمیدخان، حمیدرضا هستم در خدمت دوستان. اما با توضیحات داده شده امروز و روزهای گذشته، به نظر میرسد نیازی به حضور اینجانب در طول بازار احساس نشود! چراکه رنگ سبز احتمالی بازار باعث شادی دوستان خواهد بود و توصیه های مهم نیز در روزهای قبل بیان شده است! 

 

 

               


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران حمایت حقوقی ها

=سلام دیده بان


=وبصادر میدان دار اصلی بورس تا این لحظه 55میلیون سهم معامله شده و139میلیون سهم صف خرید دارد


=تعدادی از کار گزاری ها و....... با سهام رند بازار بصورت وسیع خرید وفروش میکنند وهمین موضوع موجب رونق بازار شده است


=ارزش روزانه بازار تا این لحظه دوباره وارد مدار 290هزار میلیارد تومان در روز شد یحتمل در میان مدت بسمت 300هزار میلیارد تومان در روز حرکت خواهد کرد


=تمرین کنید اسیر جو صعودی ونزولی بازار اسیر تبلیغات تالاری فرومی وبلاگی ورسانه ای نشوید تا بهتر سود کنید


کپرور را در انلاین ثبت کنید ممکن است امروز عرضه شود


=معاملات بورس قبل از عید مثبت بسته میشود تا بازار طلا وارز متلاطم نشود


=والبر با یک رشد تدریجی ضعیف همراه است انتظار برای افت 200ریالی سهم بی فایده است البته عدم توافق در مذاکرات میتواند قیمت سهم را 300ریال کاهش دهد وتوافق میتواند 600ریال قیمت سهم را بالا ببرد


=حتوکا دوباره در مدار 2400ریال واقع شد هر افتی میتواند سیگنال خرید باشد


=توریل نیز امروز بالای 2200ریال معامله میشود هر افتی  میتواند سیگنال خرید باشد


=عرضه های اولیه همچنان نا عادلانه تقسیم میشود حتی روسای کارگزاری ها هم قادر به کنترل پرسنل خود نیستند


=نماد پخش که بیش از ده بار معرف ان بودیم در محدوده های زیر 3200وزیر3400ریال امروز دوباره 3750ریال کلید قیمت مثبت خورد


=تصمیمات غلط نا صحیح اقتصادی باعث افت قوی ترین نماد بازار فخوز شده است الان4272ریال در یک روند منفی قرار دارد


=فخوز تا این لحظه با 31 واحد تاثیر منفی در شاخص کل رانشان میدهد الان شاخص کل 345واحد مثبت است


=وخاور

به اطلاع كليه فعالان محترم بازار سرمايه مي رساند، روز دوشنبه مورخ 1393/12/25 نماد معاملاتي شركت بانك خاورميانه(وخاور) براي اولين بار پس از پذيرش و درج نام شركت در فهرست شركت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش واسطه گريهاي مالي به جزء تامين وجوه بيمه و بازنشستگي ، گروه واسطه گريهاي پولي و طبقه ساير واسطه گريهاي پولي و در فهرست نرخ هاي بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران و با توجه به انتقال سهام شركت مذكور از بازار فرا بورس ايران به بورس اوراق بهادار تهران در نماد وخاور آماده انجام معامله مي باشد. همچنين ضروريست سهامداران فعلي شركت نسبت به تعيين كارگزار ناظر اقدام نمايند. معاونت بازار


=وخارزم-وساپا-فاذر جز30 سهمی  هستند که با تاکتیک خاص افت وبا تاکتیک خاص رشد میکنند


=بانک دی- خودرو-خساپا-خبهمن  نیزاز سی سهم رند بازار محسوب میشوند


=کپرور هنوز کشف قیمت نشده است......................


=کارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع می رساند؛ تعداد 10،000،000 سهم شرکت فرآوری زغال سنگ پروده طبس (سهامی عام) در نماد "کپرور1" رأس ساعت 11:00 به قیمت کشف شده (قیمت 4،500 ریال) با سهمیه در نظر گرفته شده برای هر یک از معامله گران بر خط (آنلاین) حداکثر 500 سهم صرفاً جهت خرید توسط معامله گران بر خط (آنلاین)، بازگشایی خواهد شد. مدیریت بازار فرابورس ایران


=بورس ومذاکرات کلا یک وضعیت استرس اور است متاسفانه نگرش امریکاییها به کل جهان تصاحب جهان است وچنین چیزی غیر ممکن است ومشکلی که ما داریم در چهارراه جهان واقع شده ایم وپلیس فوق العاده قوی هستیم دقیقا نقطه کل کل امریکاییها باما سر تصاحب روسیه وچین است انها می خواهند بر چین وروسیه مسلط شوند ولی با یک پلیس قوی روبرو هستند واین پلیس ایران است وتحمل تحریم هزینه بالایی دارد که بیشترین فشار بر بورس است

فشار خارجی بر بورس از یک طرف فشار داخلی هم از یک طرف......

اگر این بار فشار روانی از روی بورس برداشته شود مرغ سعادت پر خواهد کشید


=ادعای عجیب بغدادی درباره گفتگو با پیامبر(ص) تیک بزنید


=

4شرکت بورسی افزایش سرمایه می دهند

 

۴ شرکت بورسی سیمان شرق، باما، کشت و صنعت پیاذر و لوله و ماشین سازی 12 تا 150 درصد افزایش سرمایه می دهند.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت 100 میلیارد تومانی سیمان شرق که در سال جاری با زیان سهام 51 درصدی مواجه شده ، برای اصلاح ساختار مالی خود اقدام به افزایش سرمایه 100 میلیارد تومانی می کند.

افزایش سرمایه فوق ، معادل 100 درصد بوده که از مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی تامین می شود.

شرکت معدنی باما نیز درصدد افزایش سرمایه 150 درصدی برآمده تا سرمایه اسمی 20 میلیارد تومانی خود را به 50 میلیارد تومان برساند. این افزایش سرمایه از محل سود انباشته و برای خرید و راه اندازی کارخانه کربنات روی، راه اندازی و تجهیز تونل رومرمر، تامین سرمایه در گردش و مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر انجام می شود.

شرکت 30 میلیارد تومانی کشت و صنعت پیاذر هم با اعمال 150 درصد افزایش سرمایه ، به شرکتی 75 میلیارد تومان تبدیل خواهد شد. این تامین مالی 45 میلیارد تومانی از مطالبات حال شده سهامداران و آوردۀ نقدیتامی می شود و برای اجرای طرح ایجاد خطوط بسته‌بندی محصولات جدید و تامین سرمایه در گردش مورد نیاز آن صرف خواهد شد.

شرکت لوله و ماشین سازی ایران که دارای سرمایه اسمی 50 میلیارد تومانی است ، 12 درصد معادل 6 میلیارد تومان افزایش سرمایه خواهد داد. این افزایش سرمایه از محل سود انباشته تامین و برای جبران مخارج سرمایه انجام شده صرف خواهد شد.

 


=اونس طلا را تا 1100دلار افت قیمت پیش بینی کرده بودیم الان 1159دلار


=دلار کله معلق شده 3170تومان الان


=به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، تحلیل تکنیکال نشان می دهد که با شکسته شدن سطح حمایتی 1155 دلاری، زمینه لازم برای کاهش بیشتر قیمت طلا فراهم شده و در چنین شرایطی سرمایه گذاران بین المللی باید بسیار محتاط باشند.

بر اساس این گزارش برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا طی هفته آینده مهمترین عامل موثر بر روند تحولات قیمت طلا در روزهای آتی خواهد بود. نشست فدرال رزرو آمریکا قرار است روزهای 17 و 18 مارس برگزار شود.

تحلیل تکنیکال نشان می دهد که سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1141 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1130 دلار نیز کاهش خواهد یافت و در نهایت قیمت این فلز زرد به 1123 دلار می رسد.

سطح مقاومتی قیمت طلا نیز در شرایط فعلی 1174 دلار است و اگر این سطح شکسته شود احتمال افزایش قیمت طلا تا 1200 دلار در هر اونس وجود دارد


=تا فردا خدا نگه دار


=


=


=


=


=


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

شنبه 23 اسفند صبح

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

خودرو روی 250 حمایت میشود. فاذر روی 280 حمایت خواهد شد. وملت روی 57 حمایت خواهد شد. وخارزم روی 130 حمایت خواهد شد و خریدش کمریسک است. ولغدر بالای 235-240 حمایت خواهد شد. کرمان بالای 600 تومان دوام می آورد. کهمدا بالای 525-530 تومان حمایت میشود و دراین سطح ریسک کمتری دارد. بازار نسبتا مثبت باز شده و بتدریج دارد هیجانی تر میشود. اگر پترول دراین بازار هیجانی باز شود صرف نظر از هر گزارشی که بدهد گپ مجمعش را میتواند براحتی در بازگشایی پرکند .

روز خوبی داشته باشید

12:30

بازار هیجانی شد و اکثر سهمها به صف خرید رسیدند.بیشتر از نصف معاملات امروز بلوک بود. هیجان امروز یعنی بازدهی این دوره بالای 20 درصد خواهد شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران شنبه مورخ 23 اسفند 1393

ساعت 7 و 26 دقیقه: روز چهارشنبه در همین بخش، نکاتی در خصوص بازار ارز به دوستان گوشزد کردیم. موضوعی که فعلان بورسی باید آن را جدی تر نگاه کنند! چراکه بازار ارز به دلیل ساز و کاری که دارد و البته اینکه خالی از افراد عادی و نوسانگیر شده است، با مسائل کلان به صورت منطقی تر برخورد میکند!! در همین راستا، روز پنج شنبه نیز شاهد ادامه ریزش بازار ارز بودیم به طوری که قیمت دلار حتی در ساعاتی از روز، وارد کانال 3200 تومانی شد. هرچند که بلافاصله با انتشار سخنان رهبر انقلاب و برداشت غلط از سخنان مثبت ایشان در خصوص روند مذاکرات هسته ای، دلار مجددا خود را به کانال 3300 تومانی رساند. اما انتظار داریم امروز در آستانه دور جدید مذاکراتی که از فردا در سوئیس برگزار می شود، حرکت بعدی دلار برای تثبیت در کانال 3200 تومانی آغاز شود! از سوی دیگر خبرگزاری رویترز با انتشار خبری مبنی بر مذاکرات بی سر و صدا در شورای امنیت سازمان ملل در جهت رفع تحریم های بین المللی علیه ایران، باعث ایجاد جو خوشبینی به نتیجه مثبت مذاکرات شده است. از اینرو انتظار داریم بازار بورس تهران ضمن حفظ استراتژی احتیاط، تمایل خود برای صعود را نیز نشان دهد! پس با توجه به موارد ذکر شده بالا و موارد مهم دیگری که از انتشار آن صرف نظر شد (!!)، انتظار داریم امروز بازاری متعادل رو به مثبت را شاهد باشیم که البته به دلیل ساز و کار معاملات در روزهای پایانی سال و نیاز به نقدینگی برخی سرمایه گذاران برای امورات پایان سال و روزهای تعطیلی، امروز و فردا شاهد بیشترین عرضه ها خواهیم بود. اما به دلیل خوشبینی که پیش تر دلایل آن را عنوان کردیم، عرضه های امروز و فردا با تقاضایی برابر و حتی بیشتر، پاسخ داده خواهد شد! اما از روز دوشنبه تا چهارشنبه، شاهد عرضه کم و تقاضای بالا در کل بازار خواهیم بود!! در غیاب حمیدخان، بنده حمیدرضا هستم در خدمت دستان.      

 

ساعت 8 و 45 دقیقه: به نقل از مهسا: شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود در دوره 9 ماهه منتهی به 30 آذر ماه 93 مبلغ 58 میلیارد و 320 میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای خود منظور کرد. 

 

ساعت 8 و 50 دقیقه: به نقل از علی: پس از توقف نماد شركت‌هاي پالايشي از تيرماه امسال در پي اجرای طرح‌های کیفی‌سازی شرکت‌های پالایشی، تمام تلاش‌ها به كار گرفته شد تا مسوولان وزارت نفت متقاعد شوند كه اجراي اين طرح زيان بالايي را به شركت‌هاي پالايشي تحميل مي‌كند. بر اين اساس بود كه طي رايزني‌هاي بورسي‌ها مصوبه هیات دولت به مدت پنج سال به تعویق افتاد و بازگشايي اين گروه از شركت‌ها در بازار سرمايه منوط به ارائه قيمت خوراک مصرفی و نرخ فروش محصولات تولیدی پالایشگاه‌ها شد.  در ميان انتظار بازار سرمايه براي بازگشايي نماد اين گروه از صنایع بورسي، سرانجام هفته گذشته، نرخ خوراك از سوي شركت ملي پالايش و پخش به شركت‌هاي پالايشي ابلاغ شد تا اين مساله زمينه‌ساز بازگشايي نماد آنها شود. با توجه به تعيين قيمت فروش و مواد اوليه شركت‌هاي پالايشي به مدت 10 ماه از سوي شركت پالايش و پخش، اكنون 6 پالايشگاه بورسي باید تا پايان وقت اداري امروز، گزارش‌هاي خود را به بازار اعلام كنند تا به اين وسيله زمينه براي بازگشايي نماد پالايشي‌ها در هفته جاري كه به‌عنوان آخرين هفته فعاليت بازار سرمايه در سال جاري به‌شمار مي‌رود، مهيا شود. بر این اساس روز چهارشنبه مدير اداره نظارت بر ناشران بورسی طی نامه‌ای به پالایشگاه‌ها با اشاره به اعلام نرخ فروش فرآورده‌ها و خريد مواد اوليه (نفت خام) از سوي شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ایران خواستار ارائه اطلاعات این شرکت‌ها شد. در اين راستا سازمان بورس با توجه به مفاد دستورالعمل اجرايي افشاي اطلاعات شرکت‌هاي ثبت شده نزد سازمان، ارائه پيش‌بيني درآمد هر سهم سال مالي منتهي به پايان اسفندماه 93 را بر اساس عملکرد واقعي 9 ماهه (حسابرسي نشده) و اولين پيش‌بيني درآمد هر سهم سال مالي منتهي به پايان اسفندماه 94 (حسابرسي نشده) خواستار شد و به موجب آن شركت‌هاي پالايشي را ملزم به ارائه این گزارش‌ها حداکثر تا پایان وقت اداری روز شنبه بيست و سوم اسفندماه 93 کرد. اما درخصوص تاثيرات ناشي از بازگشايي نماد شركت‌هاي پالايشي، مدير اداره نظارت بر ناشران بورسی دراین نامه بر اين مساله تاكيد كرده است كه در صورت بازگشایی نماد پالايشي‌ها، با توجه به تقاضای سهامداران و توقف طولانی مدت اين نمادها، با اطلاعات موجود مسوولیت هرگونه نواقص در اطلاعات شرکت‌ها برخلاف آیین‌نامه افشا و مقررات مربوطه و همچنین مسووليت تاخير در ارسال اطلاعات کامل و عدم امکان تصميم‌گيري يا تصميم‌گيري نادرست سرمايه‌گذاران بالقوه و بالفعل، بر عهده هیات‌مدیره آن شرکت‌ها است.شركت‌هاي پالايشي با توجه به مشخص نبودن مبناي قيمت خوراك و فرآورده اعلام شده، بر وجود ابهام در ارائه گزارش‌ها تاكيد كرده و بازگشايي نماد پالايشي‌ها را با توجه به گزارش‌هاي ارائه شده به زيان سهامداران دانسته‌اند. 

 

ساعت 8 و 55 دقیقه: به نقل از مهسا: شرکت فولاد هرمزگان جنوب در دوره 9 ماهه منتهی به 30 آذر ماه 93 مبلغ یک هزار و 627 میلیارد و 994 میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ 109 ریال سود به ازای هر سهم محقق کرد. 

 

ساعت 9 و 20 دقیقه: به نقل از علی: تعدیل منفی 78 درصدی ذوب------شرکت پيش بيني سود (زيان) هر سهم سال مالي 93 خود را را در تاريخ 13/12/92 مبلغ 503 ريال و در تاريخ 21/03/93 (حسابرسي شده) مبلغ 501 ريال اعلام نموده است. با توجه به ارائه عملکرد واقعي 6 ماهه سال مالي 93 و پوشش صرفاً‌ 34% عملکرد واقعي 6 ماهه نسبت به مبالغ پيش بيني شده، طي مکاتبات شماره 288303/121 مورخ 30/07/93 و شماره 293740/121 مورخ 15/09/93 (که متأسفانه هيچ پاسخي دراينخصوص توسط مديريت شرکت صورت نپذيرفت) نياز به تعديل اطلاعات و يا ارائه دلايل دستيابي به مبالغ بودجه شده، پيش بيني سود هر سهم طي اطلاعيه مورخ 26/09/93 با اعمال 40% تعديل منفي به مبلغ 301 ريال ارئه گرديد. در ادامه با ارائه اطلاعات عملکرد واقعي 9 ماهه اين سال مالي و صرفاً پوشش‌ 44% عملکرد واقعي 9 ماهه نسبت به اطلاعات پيش بيني، طي مکاتبه اي نياز به تعديل مجدد اطلاعات پيش بيني به مسئولين شرکت خاطر نشان گرديده شد. متعاقباً طبق اطلاعات پيوست، با وجود 9 روز مانده با پايان سال مالي 94 و گذشت زمان مهلت ارائه اطلاعات حسابرسي شده پيش بيني، پيش بيني سال مالي 93 با اعمال 78% تعديل منفي، به مبلغ 65 ريال اعلام شده است. 

 

ساعت 9 و 40 دقیقه: به نقل از علی: تعدیل مثبت 47 درصدی قاسم-----شرکت پيش بيني عملکرد سال مالي منتهي به 93/12/29 (حسابرسي شده) را در تاريخ 07/08/93 به مبلغ 911 ريال علام نمود که درست 4 ماه قبل مبناي عرضه اوليه سهام به تاريخ 21/08/93 در بازار دوم فرابورس ايران قرار گرفت. متعاقباً، عملکرد دوره هاي مياني 6 (حسابرسي شده) و 9 ماهه به مبالغ 208 ريال (23% پوشش) و 472 ريال (52% پوشش) منتج گرديد که نسبت به بودجه اعلامي در مبالغ فروش و سود خالص پوشش مناسبي را نشان نداد. متعاقباً، در تاريخ 29/11/93 سود هر سهم اين سال مالي به مبلغ 738 ريال و در اطلاعات فعلي با 3% افزايش، رقم 757 ريال اعلام نموده است. اين تغييرات عمدتاً ناشي از افزايش 2% فروش (طبق توضيحات شرکت بواسطه افزايش فروش از نيمه دوم بهمن ماه) و افزايش 3% هزينه مالي مي باشد. شرکت پيش بيني عملکرد سال مالي منتهي به 29/12/94 را در تاريخ 29/11/93 به مبلغ 614 ريال و در اطلاعات فعلي با افزايش 47%، به مبلغ 903 ريال اعلام نموده است. عمده اين تغييرات مربوط به افزايش 104ر1 ميليون ريالي (معادل 6% افزايش بواسطه حضور گسترده تر در بازار و حمايت بيشتر از فروش) و کاهش 75 ميليارد ريالي هزينه مالي (معادل 19% کاهش بواسطه کاهش دريافت تسهيلات مالي ناشي از تغيير و به تعويق انداختن برنامه زمانبندي اجراي پروژه هاي عمراني منتسب به واحدها و مراکز سراسري پخش شرکت) مي باشد. در اين زمينه، توجه استفاده کنندگان محترم را به توضيحات شرکت و جزئيات اطلاعات پيش بيني پيوست جلب مي نمايد. 

 

ساعت 9 و 45 دقیقهک به نقل از علی: وپترو در گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 155 ریال پیش بینی نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با افزایش 4 ریالی همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 43 ریال سود کنار بگذارد و 28 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. 

 

ساعت 9 و 50 دقیقه: به نقل از علی: توقف های امروز 23 اسفندماه----امروز نماد معاملاتی غدیر و وصنا برای برگزاری مجمع عمومی سالانه متوقف شدند. همچنین نماد ایران تایر برای تعدیل عایدی متوقف شده است. 

 

ساعت 9 و 53 دقیقه: به نقل از مهسا: خلنت سود هر سهم در سال 94 را از 15 ریال به 72 ریال افزایش داد. 

 

ساعت 10 و 00 دقیقه: به نقل از علی: مسوولان سازمان بورس و اوراق بهادار روز جاری(شنبه)جلسه ای را با مسوولان 6 پالایشگاه برای تعیین تکلیف نهایی وضعیت بازگشایی نماد ها برگزار می کنند. با توجه به اینکه اطلاعات و وضعیت 6 پالایشگاه اصفهان، بندرعباس، تبریز، تهران، لاوان و شیراز در هفته گذشته به بورس ارسال شده قرار است در جلسه روز جاری جمع بندی نهایی برای بازگشایی نماد پالایشگاه ها و تعیین تکلیف نهایی انجام شود. درحالی سازمان بورس برای اعلام قیمت خوراک و فراورده های نفتی به پالایشگاه پیگیری های روزانه و مستمری را انجام داد که ابلاغیه قیمت ها به همه شرکت ها ارسال شد. همزمان با این رویداد، سازمان بورس از 6 پالایشگاه پذیرفته در بورس و فرابورس خواست تا آخرین اطلاعات مربوط به تولید و فروش سال جاری را منتشر کنند تا همگان در جریان باشند. از سوی دیگر به مدیران این شرکت ها اعلام شد تا با لحاظ کردن قیمت های اعلامی ، صورت های مالی سال جاری و بودجه 94 را تهیه کنند. براساس اعلام مسوولان بورسی در صورت مساعدت شرکت ها در ارایه صورت های مالی قرار بود، نماد این شرکت ها شنبه (امروز) یا حداکثر یکشنبه 24 اسفند در بورس و فرابورس باز خواهند شد تا سهامداران این گروه بعد از چندین ماه قادر به معامله و تصمیم گیری باشند. 

 

ساعت 10 و 20 دقیقه: قیمت رسمی ارزهای عمده برای روز شنبه را تعیین کرد. بر این اساس دلار با 3 ریال افزایش 2799.8 تومان، پوند با 488 ریال کاهش 4128.6 تومان و یورو با 2 ریال کاهش 2939 تومان ارزش‌گذاری شد. امروز نرخ رسمی 17 ارز افزایش و 18 ارز کاهش داشت و نرخ 4 ارز هم بدون تغییر بود. 

 

ساعت 10 و 30 دقیقه: به نقل از علی: قیمت نفت در جریان معاملات هفته گذشته 9 درصد کاهش یافت و در پایان معاملات به 54 دلار و 67 سنت در هر بشکه رسید. 

 

ساعت 10 و 40 دقیقه: به نقل از علی: آسوشیتدپرس نوشت: دولت اوباما اعلام کرد که انتظار دارد طبق روال معمول، شورای امنیت از هرگونه توافق هسته ای بین ایران و پنج بعلاوه یک حمایت کند. 

 

ساعت 11 و 00 دقیقه: به نقل از علی: خبهمن طی یک شفاف سازی در کدال اعلام کرد مذاکرات انجام شده درباره اعلام تاثیر فروش سهام شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران بر سود پیش بینی شده اعلام نموده است که با توجه به پیش بینی فروش دارایی ها در بودجه تقدیمی سال جاری و با درنظر گرفتن انجام معامله و عدم قطعیت آن ، اقدام فوق تاثیر با اهمیتی بر سود پیش بینی شده شرکت ندارد. 

 

ساعت 11 و 15 دقیقه: به نقل از مهسا: شرکت داروپخش در دوره 6 ماهه نخست سال مالی 93 معادل دو میلیارد و 370 میلیون ریال درآمد کسب کرد. 

 

ساعت 11 و 25 دقیقه: به نقل از علی: بانک صادرات سود هر سهم سال مالی آتی را با ۱۵٪ افزایش نسبت به سال جاری ۱۶۱ ریال پیش بینی کرد. لازم به ذکر است که وبصادر سود سال جاری را با ۱۷٪ تعدیل مثبت ۱۴۰ ریال اعلام کرد. بانک صادرات درآمد مشاع سال آتی را با 37٪ افزایش پیش بینی کرده و سهم بانک از درآمد مشاع به ازای هر سهم 188 ریال است. این درحالی است که سهم بانک از درآمد مشاع سال جاری منفی بوده است. سود حاصل از سرمایه گذاری ها با 16٪ افزایش و سود تسهیلات اعطایی نیز نسبت به سال جاری با 41٪ افزایش پیش بینی شده است. درآمدهای غیرمشاع ،مشابه سال جاری است و نهایتا مجموع درآمدهای بانک با 31٪ افزایش پیش بینی شده و به ازای هر سهم 1089 ریال است.لازم به ذکر است که سود تسهیلات اعطایی ( درآمد غیر مشاع) با 17٪ افزایش نسبت به سال جاری به ازای هر سهم 558 ریال است. 

 

ساعت 11 و 45 دقیقه: به نقل از علی: بلومبرگ به نقل از منابع آگاه مدعی شد، ایران در حال مذاکره با حداقل 3 خریدار آسیایی نفت خود است تا در صورت برداشته شدن تحریم‌ها علیه این کشور، نفت بیشتری به آنها بفروشد. بلومبرگ به نقل از 4 منبع مطلع نوشت، ایران در حال مذاکره با حداقل 3 خریدار آسیایی نفت خود است تا در صورت برداشته شدن تحریم‌ها علیه این کشور، نفت بیشتری به آنها بفروشد. یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود، در این‌باره گفت، شرکت ملی نفت ایران در حال مذاکره با خریداران است و هنوز مشخص نیست که ایران چه حجم اضافی نفت ممکن است به آنها بفروشد. سخنگوی وزارت نفت ایران از اظهارنظر در این‌باره خودداری کرد. بر اساس آمار آژانس بین‌المللی انرژی، نفت صادراتی ایران در سال گذشته به طور متوسط به 1.3 میلیون بشکه در روز رسیده است که 1.2 میلیون بشکه در روز از میزان پیش از تحریم‌ها کمتر است. اول هانسن مدیر بخش راهبرد کالاهای اساسی در بانک ساکسو مستقر در کپنهاک گفت، واضح است که آنها (ایرانی‌ها) اراده‌ای راسخ دارند تا در صورتی که مذاکرات منجر به برداشتن تحریم‌ها شود، از موانع ابتدایی عبور کنند...میلیون‌ها بشکه نفت خام اضافی از اوپک را تصور کنید. 

 

ساعت 11 و 55 دقیقه: به نقل از علی: بانک تجارت فروش ۹۹.۵% شرکت مولد نیروگاهی تجارت فارس را به قیمت بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال اعلام کرده است. براساس اعلام بانک تجارت ، واگذاری شرکت مولد نیروگاهی تجارت فارس 7500 میلیارد ریال معادل بیش از 160 ریال به ازای هر سهم برسودآوری بانک تجارت موثر است. شرکت اعلام کرده است که در پیش بینی خود 9000 میلیارد ریال سود واگذاری پیش بینی کرده بود که واگذاری این شرکت برای پوشش بخشی از آن است. 

 

ساعت 12 و 00 دقیقه: به نقل از علی: دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به اینکه سیمان همچنان با مازاد تولید دست وپنجه نرم می کند، گفت: بالا بودن نرخ حمل و نقل تعریف بازار جدید صادراتی را با چالش مواجه می کند.به گزارش ماین نیوز، عبدالرضا شیخان در خصوص بازگشت به روال عادی کارخانجات سیمان بعد از وقفه یک ماهه در تولید گفت: کارخانجات ما بعد از ۲۰ روز توقف از بهمن ماه به روال عادی بازگشته اند. وی افزود: طی این مدت حدود ۵۰ کارخانه که کار صادرات نداشتند به دلیل انباشت کلینکر کار را متوقف کردند و در این مدت تعمیرات اساسی هم انجام شد. شیخان تصریح کرد: با صحبتی که با وزارت نفت داشتیم بابت صرفه جویی انجام شده در میزان سوخت مصرفی تخفیف و سوبسیدی برای تولیدکنندگان سیمان در نظر گرفته شود که قرار است از ابتدای سال ۹۴ اعمال شود. وی اظهار داشت: قرار است که به ازای هر متر مکعب صرفه جویی در مصرف گاز حدود ۷ سنت با نرخ تعادلی دلار تخفیف در نظر گرفته شود. دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه مازاد تولید همچنان ادامه دارد، ادامه داد: ما اولین صادرکننده سیمان دنیا هستیم و در حال حاضر به افغانستان، آسیای میانه و افریقا صادرات داریم ولی در مجموع چون قرار بود تولیدمان بر اساس پیشرفت کشور و رشد اقتصادی ۵تا ۶ درصد صورت گیرد؛ با توجه به اینکه با رکود اقتصادی مواجه شدیم دچار مشکل شدیم. وی در خصوص تعریف بازار جدید صادراتی برای مازاد تولید گفت: با توجه به اینکه کرایه حمل زیاد است زیاد نمی توانیم روی این مسئله کار کنیم. شیخان خاطرنشان کرد: البته از نیمه دوم سال آینده با افزایش ساخت و ساز مسکن، رشد اقتصادی و سیاست های کنونی دولت به سمت رونق بازار تقاضا می رویم. حدود یک ماه گذشته کارخانه جات سیمان با موافقت وزارت نفت اقدام به پلمپ مخازن مازوت وتقاضا برای قطع گاز کرده بودند که طی یک ماه هزینه ای بابت سوخت ندهند. به ازای هر تن کلینکر ۱۰۰ مترمکعب گاز یا مازوت مصرف می شود لذا بر اساس توافق صورت گرفته شرکت های سیمانی از وزات نفت بستانکار می شوند اما مقرر شده بابت آن پولی را به طور مستقیم دریافت نکنند. 

 

ساعت 12 و 29 دقیقه: بازار امروز مطابق انتظار با برتری تقاضا به عرضه به کار خود پایان داد. اخبار خوب هسته ای دلیل اصلی این استقبال بود. از سوی دیگر همانطور که قبل از بازگشایی بازار نیز عنوان کرده بودیم، تا این لحظه دلار خود را در کانال 3200 تومانی تثبیت کرده است و یورو نیز وارد کانال 3400 تومانی شده است. ارزش معاملات امروز به نسبت روزهای گذشته بهتر بود. هرچند که ارزش واقعی معاملات حدود 120 میلیارد تومان بود و هنوز با دوران خوب فاصله دارد. شاخص کل بورس تهران امروز با رشد 540 واحدی روبرو شد. 

 

ساعت 12 و 30 دقیقه.......................بارار بسته شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us