نرخ طلا و ارزدلار آزادیورو آزادپوند آزاددرهم امارات آزاد

RSS Feed Widget

NerkhBox


قيمت لحظه اي نفت برنت

در تابلو زیر نمودارهای شمعی قیمت نفت خام دریای برنت - نفت شمال - (ایرلند) را در زمان معاملات، به صورت آنلاین مشاهده خواهید کرد.


تحلیل و مباحثه سهام در چت روم کانون

هر روز در همفکران کانون
تحلیل و مباحثه سهام در چت روم کانون
به جمع ما دراتاق بورس چت روم کانون بپیوندید و نظرات و پیشنهادات تان را با دیگران به اشتراک بگذارید(رایگان)


یکشنبه 5 بهمن صبح

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

شاخص سازی دیروز و رنج مثبت کشیدن اخر وقت در سهمهای بزرگ باعث شد امروز اول وقت کمی فضا مثبت تر باشد. شاید مثبت کردن بازار کار خیلی سختی نباشد منتها دوام در مثبتها نیاز به نقدینگی بیشتری دارد. فعلا عرضه ها خیلی سنگین نیست و قابل کنترل است.

10:00 تا 11:00

اگر حجم عرضه ها دراین حد باقی بماند فردا هم میتواند مثبت شود. ولساپا169 تومان بازگشایی شد ولی کمی پایین کشید از این به بعد محدوده 150-160 برای سهم کف بنیادی خواهد بود.

11:00 تا 12:30

ولساپا و حق تقدمش را بعد از تعدیل مثبت 100 درصدی صف فروش کردند. بازار دوسه روز باید حداقل مثبت بماند تا نقدینگی وارد بازار شودوگرنه کسی ریسک نمیکند.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

"یکشنبه 5 بهمن 93" <<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<

ه<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<<<   "یکشنبه

 صبح شما همراهان هميشگي بورس نگار بخير، با ما همراه باشید ...

پیش از شروع :
  شاخص کل بورس اوراق بهادار دیروز در اولین روز معاملاتی هفته در کانال 65 هزارواحدی تقریبا در مقایسه با روز چهارشنبه بدون تغییر باقی ماند؛ رقمی که برخی تحلیل‌های تکنیکال عبور از آن را به معنای ورود به کانال خطر ارزیابی می‌کنند. دیروز منحنی شاخص تا دقایق پایانی در مسیر کاهشی به میزان 152 واحد افت قرار داشت، با این حال دست به دست شدن تقریبا 5/9 میلیون سهم هلدینگ خلیج فارس در ساعات پایانی معاملات موجب جبران این میزان ریزش شد و در نهایت شاخص کل با 2/0 واحد افزایش در رقم روز چهارشنبه (65 هزار و 29 واحد) تثبیت شد......

تایم ابتدايي:
 شروع بازار با جو متعادل و مثبتی همراه بوده که منجر به صف خرید برای فاذر حپترو حتاید شده / رفع تحریمهای بانک تجارت بهانه ای شده تا سایر نمادهای این گروه مثبت شوند / ...

تایم مياني:
 نمادهای پرتعدادی آماده گشایش هستند شاخص 135 رشد دارد / حکشتی که تحریمهایش لغو شده بعد از تعدیل مثبت 34درصدی آماده بازگشایی است / .کروی تعدیل منفی 13 درصدی اعلام نموده که یکی از دلایلش را کاهش سودآوری کالسیمین عنوان کرده / امروز سوال ۲۱ نماینده از ظریف درباره پیاده‌روی!! با کری تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد! /   ...

تایم پاياني:
 فاذر توانسته صف خریدش را حفظ کند این سهم پس از برخورد با سطح حمایتی 240 در روز گذشته برگشت خوبی داشته و احتمالا در صورت مساعدبودن بازار ا تا مقاومت 270 بتواند رشد کند حق تقدم فولاد آماده گشایش است سهم روی 200 تومان صف فروش دارد وساخت هم بازگشایی میشود /  علیرغم خبرهای مثبت پیرامون سهم حکشتی با صف فروش بازگشایی شده / صف کشتی به 10 میلیون نزدیک میشود / صف فروش حکشتی درحال جمع آوری است ...


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

کاهش قیمت وکیوم باتوم ، مواد پلیمری ،آلومینیوم و مواد شیمیایی در بورس کالای ایران

در روز شنبه ۴ بهمن ۹۳ و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی در حالی ۲۷ هزار تن وکیوم باتوم شرکت های پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت شیراز و پالایش نفت تبریز مورد داد و ستد قرار گرفت که کاهش قیمت ۱۴ درصدی برای این محصول ثبت شد. همچنین، با معامله ۳۶۳۰ تن انواع […]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

جزئیات شرایط‌ واگذاری‌ سرخابی‌ها

خریداران استقلال و پرسپولیس باید حداکثر در مدت سه ماه از تاریخ واگذاری، نسبت به تاسیس یک شرکت سهامی و سپس انتقال موارد خریداری شده به شرکت تاسیس شده اقدام کند و دو باشگاه فعلی نیز تا تیر ۹۴ منحل خواهند شد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

تعدیل منفی فولاد خوزستان ،کروی ،شیشه همدان ، پسهند ، آلومراد و کسعدی

شرکت فولاد خوزستان با سرمایه ۸۰۰۰ میلیارد ریال در گزارش پیش بینی براساس عملکرد واقعی ۹ ماهه حسابرسی نشده سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۱۱۹۷ ریال پیش بینی نموده که در۹ ماهه موفق به پوشش ۸۰ درصدی آن شده است. لازم به ذکر است که شرکت سود هر سهم […]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

صفحه اول روزنامه های اقتصادی امروز / یکشبه ۵ بهمن ۹۳

صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی کشور

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

جزئیات قیمت‌گذاری سرخابی‌ها اعلام شد

خریداران استقلال و پرسپولیس باید حداکثر در مدت سه ماه از تاریخ واگذاری، نسبت به تاسیس یک شرکت سهامی و سپس انتقال موارد خریداری شده به شرکت تاسیس شده اقدام کند و دو باشگاه فعلی نیز تا تیر ۹۴ منحل خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول (poolpress.ir)، سازمان خصوصی‌سازی به استناد تکالیف مقرر در قانون اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، مصوبات هیئت واگذاری، سایر قوانین و مقررات و در اجرای حکم مندرج در بند (ع) تبصره (۳) قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور و نیز مطابق مفاد ماده (۶) آئین نامه ماده (۱۹) قانون اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ اقدام به برگزاری مزایده واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس در روز دوشنبه ۲۷ بهمن خواهد کرد.، دارایی های به شرح جدول ذیل را از طریق مزایده واگذار نماید.
جزئیات قیمتگذاری و قیمت پایه ۵۸۰ میلیاردی برای سرخابی‌ها
بنابر اعلان این سازمان اسم و علامت تجاری(برند) و دارائی های ثابت متعلق به شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران – سهامی خاص در مجموع به ارزش ۲۹۰ میلیارد تومان در روز دوشنبه ۲۷ بهمن به مزایده گذاشته می شود.
بر اساس این گزارش، اسم و علامت تجاری(برند)، مجموعه ورزشی شهید مرغوبکار و تاسیسات و تجهیزات مجموعه به مساحت عرصه ۳۸۵۰۰ مترمربع و ۴۲۸۹ مترمربع اعیان، ساختمان مرکزی شرکت به مساحت عرصه ۲۲۴ مترمربع و ۹۰۰ متر مربع اعیان و ملک واقع در منطقه تلو به مساحت عرصه ۳۰ هزار متر مربع از جمله دارایی ها و املاک باشگاه استقلال برای واگذاری هستند.
همچنین اسم و علامت تجاری(برند) و دارائی های ثابت متعلق به شرکت فرهنگی ورزشی پیروزی(پرسپولیس) – سهامی عام نیز در مجموع به ارزش ۲۹۰ میلیارد تومان در روز دوشنبه ۲۷ بهمن به مزایده گذاشته می شود.
اسم و علامت تجاری(برند)، مجموعه ورزشی شهید درفشی فر و تاسیسات و تجهیزات مجموعه به مساحت عرصه ۱۷۹۶۹ مترمربع و مساحت اعیان ۴۱۲۵ مترمربع بعلاوه ساختمان مرکزی شرکت به مساحت عرصه ۱۹۴ مترمربع و مساحت اعیان ۷۵۰ مترمربع از جمله دارایی ها و املاک باشگاه پرسپولیس برای واگذاری هستند.
شرایط پرداخت مبلغ پیشنهادی
این گزارش می افزاید: مبلغ سپرده شرکت در واگذاری این دو تیم نیز ۸۷ میلیارد ریال تعیین شده و قرار است دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به صورت ۴۰ درصد نقد و بقیه اقساط دو ساله واگذار شوند و خریدار هم ۲۰ روزکاری پس از قطعیت معامله، زمان دارد تا وجه نقد پیشنهادی خود را بپردازد.
فواصل زمانی اقساط از یکدیگر نیز شش ماهه و نرخ سود فروش اقساطی پانزده درصد ( ۱۵% ) می باشد و در واگذاری های اقساطی، خرید کلا نقدی بلامانع است.
معادل مانده اقساطی مورد معامله هم تا پرداخت کامل بهای آن نزد فروشنده به عنوان وثیقه باقی خواهد ماند و حداقل معادل۵۰ درصد از مانده بدهی ناشی از اقساط، اسناد تضمینی دریافت می شود.
همچنین خریداران قبلی سهام بلوکی اقساطی از سازمان خصوصی سازی که در اجرای قراردادهای منعقده، اقساط آنان معوق گردیده، تا تسویه بدهی های قبلی، حق شرکت در مزایده و خرید دارائی های عرضه شده استقلال و پرسپولیس را نخواهند داشت.
بر این اساس چنانچه برنده مزایده در مهلت مقرر از تاریخ ابلاغ توسط این سازمان، نسبت به پرداخت ثمن نقدی معامله و ارائه اسناد تضمین اقدام ننماید، هیچ‌گونه ادعایی نسبت به مبلغ سپرده نداشته و سپرده وی در اسرع وقت به نفع سازمان ضبط خواهد شد.
همچنین نقل و انتقال دارائی ها در چارچوب قرارداد فیمابین انجام خواهد گرفت و کلیه هزینه های مربوط به نقل و انتقال دارایی ها و ترفین بر عهده خریدار خواهد بود. بعلاوه این که از نظر سازمان خصوصی سازی اقدام به شرکت در مزایده به معنی اطلاع و رعایت کامل و قبول شرایط مزایده و اسناد آن است و خریداران موظف به رعایت مفاد آن می باشند.
افزون بر این؛ روز پس از آخرین مهلت مجاز خریدار برای پرداخت بخش نقدی ثمن معامله به عنوان مبدا زمانی دوران بازپرداخت اقساط خواهد بود.
زمان مزایده آبی و قرمزها
پاکت‌های شرکت در این مزایده راس ساعت ۱۴روز دوشنبه(۲۷ بهمن) در سازمان خصوصی‌سازی گشوده خواهد شد و حضور پیشنهاددهندگان یا نمایندگان قانونی آنان با در اختیار داشتن مدارک شناسائی و دلیل نمایندگی در جلسه آزاد است.
همچنین مبلغ ۵۸۰ میلیارد تومانی تعیین شده، قیمت پایه کل دارائی های قابل واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ابوده و بدیهی است بالاترین قیمت ‌‌پیشنهادی در مزایده مبنای ثمن معامله قرار می‌گیرد و به درخواستهای خارج از فرم مزایده ترتیب اثر داده نخواهد شد.
چگونگی شرکت در این رقابت
بر پایه این گزارش؛ سپرده نقدی جهت شرکت در مزایده سرخابی‌ها می‌بایست صرفا به صورت نقدی و به حساب سیبا شماره ۲۱۷۰۱۵۹۰۰۸۰۰۲ نزد بانک ملی ایران- شعبه مسجد جامع شهرک قدس کد (۱۴۵۸)، قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ایران واریز و اصل فیش و پیشنهاد خرید (صرفا در قالب فرم درخواست شرکت در مزایده) بصورت دو پاکت جداگانه درون یک پاکت لاک و مهر شده، حداکثر تا آخر وقت اداری روز یکشنبه(۲۶ بهمن) به سازمان خصوصی سازی تسلیم و رسید دریافت شود.
همچنین تاخیر در انتقال وجه به این حساب و ارائه هر گونه چک منجر به رد پیشنهاد از سوی سازمان خصوصی سازی خواهد شد.
توصیه به متقاضیان
همچنین سازمان خصوصی سازی به متقاضیان خرید این دو باشگاه توصیه کرده به علت امکان تاخیر در انتقال وجه ناشی از عملیات سیستم بانکی، از انتقال وجه سپرده به حساب تعیین شده در زمان مقرر اطمینان حاصل کنند و چنانچه حداکثر تا قبل از جلسه مزایده، مبالغ سپرده شرکت در مزایده هر یک از متقاضیان(که در مهلت اعلام شده در این آگهی اقدام به واریز آن نموده اند) به حساب اعلامی این سازمان منتقل شده باشد، پاکت پیشنهاد قیمت مربوط به آن، گشوده خواهد شد و در غیر این صورت پاکت پیشنهاد قیمت گشوده نشده و عینا مسترد خواهد شد.
اهلیت خریدار باید تایید شود
این گزارش می افزاید: شروط نداشتن “بدهی معوق بانکی”، “عدم سابقه محکومیت موثر کیفری” و “عدم سوء سابقه امنیتی ثبت شده”، جزو شرایط اهلیت متقاضیان تعیین شده است و بر این اساس سازمان خصوصی سازی پس از برگزاری مزایده و قبل از اعلام برنده، این سه مورد را از مراجع ذی صلاح استعلام و نتیجه به وزرای عضو هیات واگذاری گزارش می کند و پس از تایید صلاحیت توسط وزرای یاد شده، اعلام برنده نهائی صورت خواهد پذیرفت.
اعمال محدودیتهایی برای خریداران سرخابی‌ها
همچنین متقاضیان شرکت در مزایده استقلال و پرسپولیس نمی توانند همزمان در مزایده هر دو باشگاه شرکت کنند و دارندگان سهام کنترلی باشگاه های ورزشی با فعالیت مشابه نیز مجاز به شرکت در مزایده نیستند.
توضیحاتی در مورد املاک این دو باشگاه
بر اساس این گزارش؛ مالکیت ساختمان دفتر مرکزی «شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران» و «شرکت ورزشی فرهنگی پیروزی (پرسپولیس) » بنام فدراسیون فوتبال می باشد و شرایط و نحوه انتقال سند مالکیت این ساختمان ها متعاقبا از طریق انتشار اطلاعیه تکمیلی به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.
مالکیت مجموعه ورزشی شهید مرغوبکار و مجموعه ورزشی شهید درفشی فر موضوع مصوبه شماره ۲۰۳۱۷۹/ت۴۸۶۶۳هـ مورخ ۱۷/۱۰/۱۳۹۱ هیات محترم وزیران نیز توسط وزارت ورزش و جوانان بنام خریداران منتقل خواهد شد.
همچنین مالکیت زمین تلو که به نام شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران است در دفترخانه اسناد رسمی بنام خریدار منتقل می شود.
تکالیفی برای مالکان جدید پس از قطعیت معامله
این گزارش می افزاید: خریداران هر یک از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید حداکثر طی سه ماه از تاریخ واگذاری، نسبت به تاسیس یک شرکت سهامی و سپس انتقال موارد خریداری شده به شرکت تاسیس شده اقدام نکنند و سهام شرکت تاسیس شده به میزان حصه غیر نقدی معامله نزد سازمان خصوصی سازی توثیق می شود.
پیشکسوتان مقدم بر هواداران
همچنین خریداران باید ۲۰ درصد سهام شرکتهای تاسیس شده را در مدت سه ماه از تاریخ تاسیس به پیشکسوتان و هواداران(اولویت پیشکسوتان) همان باشگاه، که اسامی، شرایط، نحوه شناسایی و میزان قابل تخصیص به آنان توسط وزارت ورزش و امور جوانان تعیین و به سازمان خصوصی سازی اعلام می شود، با قیمت و شرایط خریداری شده یا قیمت کمتر و شرایط سهل تر واگذار نمایند.
استقلال و پرسپولیس فعلی منحل می شوند
بر پایه این گزارش؛ پس از انعقاد قرارداد قطعی واگذاری، وزارت امور اقتصادی و دارایی با همکاری وزارت ورزش و امور جوانان تشریفات انحلال دو شرکت «فرهنگی ورزشی استقلال ایران» و « ورزشی فرهنگی پیروزی (پرسپولیس)» را به عمل می آورد.
بعلاوه این که پاسخگویی به کلیه دعاوی له و علیه استقلال و پرسپولیس در سنوات قبل و بعد، بر عهده شرکت های فعلی خواهد بود.
تعیین تکلیف اسپانسرها
افزون بر این؛ قراردادهای اسپانسری شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران و شرکت ورزشی فرهنگی پیروزی(پرسپولیس)، تا پایان فصل ۹۴-۹۳ لیگ برتر فوتبال(۳۱ تیر ماه ۱۳۹۴) معتبر خواهد بود و بهره مندی و استیفای خریداران نسبت به حقوق اسم و علائم تجاری (برند) و دارائی های خریداری شده، از ابتدای مرداد ماه سال ۱۳۹۴ تعیین شده است.
خریداران مکلف به رعایت ضوابط وزارت ورزش هستند
همچنین صدور مجوز فعالیت ورزشی این باشگاه ها (شرکتهای تاسیس شده توسط خریداران) و تعیین ضوابط صلاحیت حرفه ای هیات مدیره باشگاه های ورزشی توسط وزارت ورزش و امور جوانان صورت خواهد پذیرفت و خریداران ملزم به رعایت موارد اعلامی این وزارتخانه هستند.
نکاتی که خریداران باید به آنها توجه کنند
بنابر اعلان سازمان خصوصی سازی کسب اطلاعات کافی و وافی از وضعیت دارائی های قابل واگذاری استقلال و پرسپولیس قبل از تاریخ انجام معامله بر عهده متقاضیان است و خریدار بعد از واگذاری حق هیچ‌گونه ادعا علیه سازمان به استناد نداشتن اطلاعات لازم مربوط به دارائی های مورد معامله مربوطه را ندارد.
همچنین متقاضیان متعهدند مشمول ماده ۲۴ قانون اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی مصوب ۳۱/۰۴/۱۳۸۷ نباشند.
بعلاوه این که خریدار هر یک از این دو باشگاه متعهد است چنانچه فعالیت بنگاه بر اساس تشخیص و ابلاغ سازمان پدافند غیرعامل متضمن امور حساس امنیتی و طبقه‌بندی حیاتی باشد، در اداره هر یک از مجموعه های آبی و قرمز و مدیریت امور، ضوابط مربوطه ابلاغی از این مرجع را به دقت رعایت و اجرا کنند.
همچنین موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی و شرکتهای تابعه و وابسته آنها موضوع ماده ۵ قانون محاسبات عمومی مصوب ۱۳۶۶ و اصلاحات بعدی آن که متقاضی خرید هستند، متعهد می شوند، موضوع ماده ۶ اصلاحی قانون اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی را رعایت نموده و در زمان معامله مشمول آن نباشند. بدیهی است، مسئولیت ناشی از عدم رعایت آن به عهده خریدار خواهد بود.
افزون براین؛ خریدار مکلف است نسبت به رعایت مواد (۴۴) و (۴۵) قانون اجرای سیاست های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی اقدام کند و در غیر این صورت گزارش تخلفات به شورای رقابت داده خواهد شد.
و در پایان خریداران ملزم به رعایت دستورالعمل حفاظت و مراقبت از اماکن مورد واگذاری در اجرای قانون اجرای سیاستهای کلی اصل (۴۴) قانون اساسی، مصوب شورای امنیت کشور از جمله تبصره (۱) ماده (۷) آن خواهند بود و مکلفند در واگذاری موارد خریداری شده به سایر اشخاص نیز (در آتی) این شرط را رعایت نکنند.

 

 

انتهای پیام

نوشته جزئیات قیمت‌گذاری سرخابی‌ها اعلام شد اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

چرا “ولساپا” تعدیل مثبت ۱۰۱ درصدی داد؟

شرکت لیزینگ رایان سایپا با سرمایه ۲٫۴۰۰ میلیارد ریال در پیش بینی براساس عملکرد ۹ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۲۷۶ ریال برآورد نموده است و ۷۶ درصد آن را در نه ماهه پوشش داده است. “ولساپا” سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با ۱۰۱ […]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

"سهام ارزنده در بازار وجود دارد"

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران با اشاره به اینکه پتانسیل خوبی در بازار سرمایه وجود دارد، گفت: هنوز سهام ارزنده در بازار یافت می‌شود.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس‌کالا بسترساز اقتصاد آزاد و بازار رقابتی

عضو شورای عالی بورس معتقد است، دولت سعی دارد از طریق بازار رقابتی و شفافیت معاملاتی بورس کالا به مکانیسم عرضه و تقاضا برای کشف قیمت محصولات روی آورد و از دستکاری قیمت‌ها جلوگیری کند که این اتفاق به میزان قابل‌توجهی بر کارآمدی بازار کالا می‌افزاید.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

نگاهی به اتفاقات بورس شنبه 4 بهمن ماه

بورس پس از معاملات>>> نگاهی به اتفاقات بورس شنبه 4 بهمن ماه


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

tsetmcبورس تهران

÷سلام دیده بان روز بخیر


÷استارت صعود ومعادن با خبر برگزاری مجمع کلید خورد باید میزان افزایش سرمایه نیز مشخص شود

وسط دایره ریسک ومعادن در سالهای محدوده 87 وبعد یک بار 1800ریال بود این دقعه نیز تا 1881ریال نزول کرد

البته بعد افزایش ممکن است وسط دایره ریسک به زیر 1500ریال کشیده شود یا نشود

اما ومعادن قلب صعود بازار است


÷ترسیم دوایر ریسک دهها علت دارد

اولین ادله رویت نمودارهای تکنیکی

دومین ادله افزایش سرمایه ها

سومین ادله بنیادی

چهارمین ادله میزان شناور

و............................الی اخر

اشتباه نکنید وتصور کنید ترسیم دوایر ریسک صرفا تخیل وذهنیات رویایی است


÷در روزهای قبل به کف ومعادن در 1800ریال اشاره کرده بودیم


÷قرار است اگر اینجا دور هم جمع میشویم رفع اشکال بکنیم هر روز وهمیشه


÷من وقتی فرصت پیدا میکنم میروم بصورت یک دانش اموز تحقیق میکنم اگر خبهمن الان که صعودی است دوباره عقب نشینی کرد خرید تستی 100هزار تومان


÷شما نمیبینید ولی من میبینم افزایش سرمایه تاپیکو اگر ثبت محضری نمیشود چون به سرنوشت فملی دچار نشود..... تا در فرصت مناسب  حقوقی ها فرصت جمع کردن سهام ازاد شده را داشته باشند این سهم نوسان خوبی میدهد ولی....یک فاز منفی پشت سهم پنهان است


÷مثبت بودن بازار صرفا موقتی است وشاید نوسان 8 درصدی همین


÷بانک خصوصی بدون مجوز شریک اقتصادی آستان قدس/ "مشهد مال" جایگزین پدیده می‌شود؟تیک بزنید


÷بالاس دلیلی برای صف خرید نشدن نداره فقط چرا نمیشه اینو باید حامد خان جواب بده.
من تا حالا با این سهم کار نکردم اما اخبارش گویا خوبه .

پاسخ:
حمایت 9000ریال...تعداد سهامش 80 میلیون است یک بمب خبری میتواند سهم را تا 15000ریال پرت کند وپرتگاه منفی سهم 7000ریال است ولی دوباره میره بالای 10000ریال

 


÷لطفاً دوایر بانک حکمت را بفرمائید . با تشکر

پاسخ:
900ریال وسط دایره
دایره اول 1100ریال
دایره دوم 1300ریال
ایره سوم 1500ریال

 


÷سلام  بازار کمی ارام شده فردا هم ارام است

پاسخ:
بله فقط زمانی که ظریف وکری دارند قرار داد را امضا میکنند شلوغ اندر شلوغ میشود

 


÷مذاکرات مفید

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931104001286


÷یحتمل قرار است پرداخت حقوق مجموعه حدود 700هزار نفری بنیاد شهید به بانک دی منتقل شود این به معنای گردش مالی بالای یانک دی الان بانک ملی پرداخت میکند


÷آخرین خبر از دوپینگ بازیکن عراق/ احتمال بازگشت ایران وجود داردتیک بزنید


÷

در پاسخ به برخی انتقادات:

 

قالیباف اصل: اعلام دستکاری شاخص بورس درست نیست

 


÷بازگشایی نمادهای معاملاتی پسهند،تکنو،خلنت،سبجنو،سخزر،شلعاب،قصفها بازگشایی نمادهای معاملاتی پسهند،تکنو،خلنت،سبجنو،سخزر،شلعاب،قصفها اسیا


÷امضا توافق هسته ای یعنی  اغاز یک روند متعادل مثبت دایمی در بورس البته یک شوک ناگهانی مثبت خواهد داشت بین 8 تا 30درصد در نمادها متغییر خواهد بود


÷انتقال حقوق ایثارگران به بانک دی حتمی این موضوع گردش مالی بانک را بی نهایت بالا خواهد برد.......سال قبل وزارت دفاع نیز حقوق تامین اجتماعی نیروهای مسلح را به بانک کشاورزی انتقال داد از بانک سپه


÷دهه فجر باید کل شاخص های نظام مثبت نشون داده بشه که شاخص کل بازار هم یکیشونه.
و چون تو بورس ما همه چیز پیش خور میشه شاید از حالا به استقبال دهه فجر بره

-------------------------------

جواب مثبت بودن بازار مقطعی است در همین ماه نیز با فرازونشیب همراه خواهد بود اما خبر توافق هسته ای میتواند یک خبر خوب باشد


÷سقف وکف حتوکا تو بازار فعلی؟ممنون

پاسخ:
حمایت 2000ریال مقاومت 2200و2400و2600ریال بستگی به موج صعودی بازار دارد

 


÷حمایت

http://www.sena.ir/ShowNews.aspx?ID=23982


÷

در گفتگو با یک کارشناس بازار سرمایه:

 


÷خاذین صعود شارپ حالا نزول شارپ ای پی اس میگوید نظارت


÷وپست را برا خرید در 130 چطور میبینید

پاسخ:
علی اقای گل وپست افزیش سرمایه داده دیگه نیست ان سهم کوچولو الان تعدادسهامش 3/233میلیارده شناورش رو حساب کن 14 درصد..... این امار میگه در ریزش ناگهانی نزول شارپ داره
اما حمایت اصلی 1200ریاله حملین اول 1300ریاله پشت صحنه خواب 1000ریال هم برایش در نظر گرفتن
مقاومتش هم 1500ریاله......این وپست ان وپست قبل از افزایش سرمایه نیست که تک چرخ میزد 2000ریال نوسان مبداد الان نوسانهایش 200ریاله

 


÷بازار زورش را زد یحتمل باز....4درصدی افتی حاصل شود فردا وپس فردایی


÷


÷


÷


÷


÷


÷


÷


÷


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

قیمت امروز ارز ، سکه ، طلا ، دلار ، یورو ، پوند و فرانک در بازار + جدول

جدول قیمت انواع سکه ، طلا و نقره و ارز ، دلار ، پوند ، یورو ، فرانک ، ین ژاپن ،درهم و کرون  در بازار امروز  منتشر شد.   تابلو قیمت طلا و نقره ( ریال ) طلا قیمت زنده تغییر کمترین بیشترین هر انس طلا دلار ۱,۲۹۵٫۲۳ (‎۰٫۰۷%‏)‎۰٫۹‏ ۱,۲۹۴٫۲۳ ۱,۲۹۶٫۲۳ هر مثقال طلا […]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

تحلیل ، بررسی و اخبار مهم بورس / شنبه ۴ دی ۹۳

شاخص کل بورس  امروز کمتر از یک واحد افزایش یافت و به رقم ۶۵٫۰۲۹واحد رسید . نمادهای فارس با ۱۱۲واحد و وبملت با ۳۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد همراه  با ۴۵  واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشت . ارزش معاملات در این بازار به رقم ۶۴ میلیارد تومان رسید که فارس با ۱۰ میلیارد تومان دارای […]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

فرار شاخص بورس از سقوط

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص بورس به لطف رشد نماد معاملاتی فارس از سقوط به ارتفاع ۶۴ هزار واحد نجات یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول (poolpress.ir)، در حالی که معاملات اولین روز کاری هفته با سقوط شاخص بورس به ارتفاع ۶۴ هزار واحد آغاز شده بود، در دقایق پایانی با مثبت شدن نماد معاملاتی فارس، شاخص بورس از سقوط نجات یافت و با ثبت رشد ۰.۲ درصدی در ارتفاع ۶۵ هزار و ۲۹ واحدی باقی ماند.
امروز همچنین تعداد ۲۹۷ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۶۴ میلیارد تومان در ۲۷ هزار نوبت دادوستد شد و نمادهای معاملاتی فارس، وبملت و وتجارت بیشترین اثر مثبت و نمادهای معاملاتی همراه، وغدیر و اخابر بیشترین اثر منفی را بر حرکت دماسنج بازار سهام از خود بجای گذاشتند.

انتهای پیام

نوشته فرار شاخص بورس از سقوط اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بانک خصوصی بدون مجوز شریک اقتصادی آستان قدس/ “مشهد مال” جایگزین پدیده می‌شود؟

بانک خصوصی آینده همچنان فعالیت‌های غیربانکداری و بنگاه‌داری خود را باوجود مخالفت‌های مقامات ارشد کشور و بانک مرکزی با بنگاه‌داری بانک‌ها گسترش می‌دهد به طوری که در پروژه بزرگ “مشهد مال” نیز شریک اقتصادی آستان قدس شده است. هنوز مشهدی‌ها در شوک ماجرای پدیده شاندیز به سر می‌برند؛ شوکی که به برخی شهرها و استان‌های […]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

رفتار دو گانه در بورس تهران

بورس اوراق بهادار تهران در معاملات اولین روز خود رفتار دوگانه ای از خود نشان داد و ابتدا با کاهش مواجه شد و سپس بدون تغییر کاهش به کار خود پایان داد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

برای قیمت‌گذاری روی سرخابی‌ها از ۶ روش استفاده شد

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: برای قیمت گذاری برند استقلال و پرسپولیس از ۶ روش استفاده کردیم و قیمت نهایی برای برند این دو تیم نیز متوسط قیمت این روشها تعیین شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول (poolpress.ir)، پوری حسینی به رادیو اقتصاد گفت: سالها قرار بود سهام دو تیم استقلال و پرسپولیس واگذاری شود اما به دلایل مختلف این اتفاق به تاخیر می افتاد که خوشبختانه این دو باشگاه در چند هفته گذشته قیمت گذاری شدند و آگهی واگذاری آنها نیز روز یکشنبه منتشر می شود.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به برگزاری مزایده این دو باشگاه در روز دوشنبه، ۲۷ بهمن افزود: مزایده واگذاری استقلال و پرسپولیس خارج از بورس و فرابورس و از طریق مزایده در سازمان خصوصی سازی برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به این که آنچه واگذاری می شود برند، ساختمان مرکزی دو باشگاه، ورزشگاههای مرغوبکار و شهید درفشی فر و زمینی متعلق به باشگاه استقلال است اضافه کرد: همچنین به خریدار مکلف خواهیم کرد در صورت تقاضای پیشکسوتان، ۲۰ درصد استقلال و پرسپولیس را به همان قیمتی که خریداری کرده است به آنها بفروشد و در صورتی که پیشکسوتان درخواستی ارائه ندهند مالک ۱۰۰ درصد سرخابی‌ها خواهند بود.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص بدهی های این دو باشگاه نیز تصریح کرد: خریدار سرخابی ها تنها مالک دارایی های این دو تیم می شوند و بدهی های استقلال و پرسپولیس توسط هیاتی تسویه خواهد شد.
وی گفت: برای قیمت گذاری برند استقلال و پرسپولیس از ۶ روش استفاده و قیمت نهایی برای برند این دو تیم نیز متوسط قیمت این روشها تعیین شد.
پوری حسینی در خصوص نحوه پرداخت مبلغ پیشنهادی خریداران نیز تصریح کرد: ۴۰ درصد از این مبلغ به صورت نقد و ۲۰ روزکاری پس از قطعیت معامله باید پرداخت شود و بقیه به صورت اقساط در مدت ۲ سال با فاصله ۶ ماهه پرداخت می شود.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: متقاضی خرید این دو باشگاه تنها قادر به خرید یکی از آنها خواهد بود و خریدار نباید مالک باشگاه دیگری باشد. همچنین خریداران نباید به سیستم بانکی بدهی سنگین داشته باشند و نداشتن پرونده قضایی و کیفری از دیگر شروط برای خریداران استقلال و پرسپولیس است.
پوری حسینی گفت: پس از برگزاری این مزایده و نیز مشخص شدن بالاترین رقم پیشنهادی برای هر یک از دو تیم استقلال و پرسپولیس، خریدار نهایی بعد از تایید صلاحیت توسط کمیته ای متشکل از وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر دادگستری و وزیر ورزش و جوانان مشخص و اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

نوشته برای قیمت‌گذاری روی سرخابی‌ها از ۶ روش استفاده شد اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

آخرین تغییرات شاخص بورس 4 بهمن

به گزارش اقتصاد آنلاین، از این پس می‌توانید آخرین تغییرات شاخص بورس، 30 شرکت بزرگ، آزاد شناور، بازار اول، بازار دوم و صنعت را در این خبر مشاهده کنید.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران زیر آب / کاریکاتور

بورس تهران زیر آب

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

شنبه 4 بهمن صبح

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

دیشب نفت نزدیک 45 دلار بسته شد و تمام جوکهایی که درمورد رشد انفجاری نفت بعد فوت پادشاه عربستان گفته میشد نقش بر آب شد. خودرو اول وقت تلاش کردند که بالای 240 بیاید ولی زیر این سطح باقی مانده و تازمانیکه زیر این سطح باشد220-225 راهم میبیند.

10:00 تا 11:00

خپارس برای تعدیل متوقف شده شایعات که خیلی مثبت نیست و احتمالا زیان شرکت افزایشی است. توریل رفت زیر200. واتی هم رفت زیر350.همراه رفته زیر2800 و اگر این روند ادامه پیداکنید برای افراد بنیادی کمریسک خواهد شد .

11:00 تا 12:30

بازار با یک منفی دیگر به کف سالانه در سهمهای بزرگ بازار میرسد ارزش معاملات روز به روز کمتر شده و الان هم دیگر افتضاح هست که بگوییم بورس ایران  به کمتر از 15 میلیون دلار درروز است درصورتیکه بازار (به قول مراجع)غیرقانونی و حرام درحرام فا-رکس روزانه حدود 5 میلیارد دلار معامله ارزش معاملاتش است.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

ریزش 32 درصدی خریداران بورس

بورس اوراق بهادار تهران اولین ماه زمستان را با ریزش شدید قیمت‌ها و نارضایتی سهامداران مواجه شد و با ریزش 6 درصدی شاخص و افت 32 درصدی خریداران کارنامه ضعیفی از خود برجای گذاشت.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

"شنبه 4 بهمن 93" <<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<

ه<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<<<   "شنبه

 صبح شما همراهان هميشگي بورس نگار بخير، با ما همراه باشید ...

پیش از شروع :
  در هفته گذشته بورس تهران با موج جدیدی از عرضه از سوی سهامداران خسته مواجه شد تا با غلبه جو ناامیدی و عقب‌نشینی بیشتر خریداران، سقوط قیمت‌های سهام تشدید شود. به این ترتیب، با افت 4/1 درصدی شاخص کل، این متغیر کلیدی در مرز 65 هزار واحد قرار گرفت تا زیان نزدیک به 18 درصدی سهامداران از ابتدای سال تاکنون ثبت شود. (هرچند باید درنظر داشت که زیان سهامداران حداقل دوبرابر زیان ثبت شده شاخص کل میباشد) اگر ملاک مقایسه، نیمه دی‌ماه سال گذشته، یعنی زمان اوج تاریخی بازار سهام در نظر گرفته شود، ابعاد ریزش شاخص به بیش از 27 درصد می‌رسد که سومین سقوط تاریخی بزرگ بورس تهران از نقطه اوج در طول نیم قرن فعالیت این بازار به شمار می‌رود. در این میان، فقدان چشم‌انداز تغییر شرایط نزد سهامداران آنها را به نوعی کلافگی دچار کرده و موجب شده تا اکثر فعالان حقیقی ترجیح دهند به صف‌های فروش پیوسته و راه خروج از بورس را در پیش بگیرند. شرایط انقباضی حاکم بر نقدینگی فعالان حقوقی هم مزید بر علت شده تا با عقب‌نشینی بازیگران بزرگ، وضعیتی دشوار و مبهم بر بازار سرمایه حاکم شود که پیش‌بینی زمان اتمام رکود را دشوار کرده است.....

تایم ابتدايي:
 باتوجه به اتفاقات و اعتراضات روز چهارشنبه سعی شده بازار حمایتی شروع شود وتجارت که خبر لغو تحدیمهایش منتشر شده از 76 تومان برگشت دارد و صف خربد شده / باید منتظر شویم و ببینیم که حمایتها ادامه دار و فراگیر خواهد شد یا موقتی است / خاور کنور پتایر خپارس برای تعدیل متوقف شدند / در گروه حمل ونقل حپترو صف خرید شده و حتوکا به مثبت 4 رسیده / فوت پادشاه عربستان هم تاثیری در افزایش قیمت نفت نداشته این نشان میدهد از مدتها قبل تکلیف زمان بعد از فوت پادشاه مشخص شده بوده نفت 45 دلاری شده / قرار است روز سه شنبه مجلس نمایندگان امریکا برای بررسی روند مذاکرات هسته ای جلسه تشکیل دهد /   ...

تایم مياني:
 بنظر میرسد حمایتها مقطعی بوده باشد چرا که فارس به منفی حداکثری رسیده فولاد حفاری زامیاد صف فروش تشکیل دادند و خساپا و خودرو منفی شدند شاخص با 55 واحد کاهش به کانال 64 هزاری سقوط کرده / بجز سه نماد وبصادر وتجارت وبملت سایر بانکیها معاملات منفی دارند گروه ساختمان هم بجز ثامان همگی منفی اند در این گروه ثاخت در مجمع سالیانه اش فقط 25 ریال سود نقدی تقسیم کرد / ...

تایم پاياني:
 کاهش شاخص به 120 واحد رسیده شرکت کشتیرانی با سرمایه جدید 1639 میلیاردو300 میلیون ریال در گزارش پیش بینی براساس عملکرد واقعی 6 ماهه حسابرسی نشده سال مالی منتهی به 1394.03.31 سود هر سهم خود را مبلغ 139 ريال پیش بینی نموده که در 6 ماهه زیانی معال 9 ریال برای هر سهم محقق نموده شرکت سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با تعدیل مثبت 34 درصدی برآورد نموده / در قندی ها که حال و روز خوشی ندارند- مثل بقیه بازار- قند اصفهان تعدیل منفی 50 درصدی اعلام نموده / فاذر ختوفا کبافق خاذین آماده بازگشایی اند / دلار 3450 استارت خورده / فاذر روی حمایت مهم 240 بازگشایی شده / ذوب یک حمایت مهم در محدوده 135 تومان دارد درحال حاضر سهم 146 است / وپارس برای تعدیل بست  صف تجارت عرضه شد/ در دقایق واپسین شاخص با بلوک مثبت فارس یک واحد مثبت شد وبکارش پایان داد / ...


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران شنبه مورخ 4 بهمن 1393

ساعت 8 و 25 دقیقه: هنوز بازار بورس تهران در انتظار اخباری موثق است تا با خیالی راحت بتواند به منظور سرمایه گذاری بلند مدت، نقدینگی جدید خود را تزریق کند! اخباری که خروج از رکود را تضمین کند! صنعت خودروسازی شاید اولین گروه صنعتی باشد که از رکود خارج شده است. با نگاهی به مقداری تولید و فروش شرکت ها در این گروه، اکنون این مهم به وضوح (حتی برای غیر تحلیلگران) قابل رویت شده است. برای مثال، نماد خودرو به عنوان لیدر گروه خودروسازی که سال گذشته با پی به ای منفی معامله میشد و در همان زمان مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفت، اکنون با پی به ای 6 در بازار معامله میشود! این بدان معنی است که بازار، حرکت درست را تشخیص داده است و توصیه تحلیلگران و ورود نقدینگی به این گروه، بی دلیل نبود! اما بازار اکنون نیاز به تضمین دارد! تضمینی که بتواند این روند رو به رشد را برای مدت طولانی تضمین کند! چراکه این پی به ای 6 برای ایران خودرو، فقط پی به ای اظهاری خود شرکت است و با تثبیت شرایط خوب و توافق نهایی، سود شرکت های وابسته به این صنعت، بسیار بیشتر از چیزی خواهد شد که هم اکنون اظهار شده است!! امروز انتظار داریم بازار شروعی ضعیف و حتی شاید منفی داشته باشد و شاید در دقایق ابتدایی بازار، چشممان به جمال کانال 64000 واحدی نیز روشن شود!! اما در ادامه میتوان به افزایش تقاضا امیدوار بود. البته این افزایش تقاضا، به معنی افزایش تزریق نقدینگی نیست و انتظار نمی رود ارزش معاملات چیزی بیشتر از روزهای گذشته باشد! گزارش فاذر نیز بر اساس استاندارد بورس نیویورک، در همان روز توقف منتشر شد!! گزارشی که حاوی 21 درصد تعدیل مثبت بود. این تعدیل مثبت، حداقل خیال بازار را از اعلام تعدیل منفی راحت کرد و توطئه ای که قبل از توقف نماد در خصوص اعلام تعدیل منفی مطرح شده بود را نقش بر آب کرد!! گفته می شود امروز نماد پتایر نیز جهت اعلام تعدیل مثبت متوقف شود!! 

 

ساعت 9 و 00 دقیقه: به نقل از علی: یورو همچنان در حال سقوط است. صبح روز جمعه نرخ مبادله یورو و دلار به 1.12 یعنی کمترین ارزش خود طی 11 سال رسید. پیش از نشست بانک مرکزی اروپا یورو با نرخ ۱.۱۶ در برابر دلار مبادله شد اما از زمان اعلام نتیجه جلسه، بی ترمز در سراشیبی قرار گرفته است. روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا تصمیم به خرید ۶۰ میلیارد یورو اوراق در ماه گرفت که تا ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ ادامه خواهد داشت. بانک مرکزی اروپا در تلاش برای بالا بردن تورم حوزه مشترک یورو است که اکنون در حدود ۰.۴ درصد در سال است. بعد از انتشار خبر، یورو کاهش ارزش داشت و بازار بورس اروپا و آمریکا صعودی بود. همچنین روز جمعه در اروپا این روند دنبال شد بطوری که شاخص CAC پاریس تقریباً ۲درصد و شاخص DAX آلمان تقریباً ۱.۷درصد جهش داشت. بازارهای سهام ایتالیا، سوئیس و هلند نیز ۱ درصد بهبود داشتند. 

 

ساعت 9 و 5 دقیقه: به نقل از علی: فروش شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در 9 ماهه سال جاری با افزایش 27.97 درصدی بالغ بر 181.5 میلیارد تومان شد. براین اساس شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در 9 ماهه امسال معادل 11.2 میلیارد تومان سود خالص پس از کسر مالیات را تجربه کرد. فولاد امیرکبیر کاشان در این مدت توانست پوشش 56 درصدی سود پیش‌بینی شده امسال خود را محقق کند. تولید فولاد امیرکبیر کاشان در 9 ماهه سال جاری شامل نورد سرد (62 هزار و 276 تن) و محصول گالوانیزه (79 هزار و 721 تن) بود. همچنین خدمات نورد سرد و گالوانیزه نیز در مدت زمان یادشده به ترتیب به 3718 و 11 هزار و 581 تن رسید. البته فروش شرکت در این مدت تنها مربوط به محصول و خدمات گالوانیزه بود. 

 

ساعت 9 و 10 دقیقه: به نقل از علی: وزیر انرژی روسیه قیمت نفت را برای سال ٢٠١٥ میان ٦٠ تا ٧٠ دلار برای هر بشکه پیش‌بینی کرد. آلکساندر نواک جمعه (٣ بهمن ماه ٩٣) گفت که قیمت نفت در سال ٢٠١٥ به حدود ٦٠ تا ٧٠ در هر بشکه می‌رسد. 

 

ساعت 9 و 20 دقیقه: به نقل از علی: کبافق تعدیل مثبت داد---کبافق در اخرین گزارش سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد ۹ماهه منتهی به ۹۳/۱۲/۲۹ ، مبلغ ۴۸۳ ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با تعدیل مثبت ۱۸۵ درصدی همراه بوده است شرکت در دوره ۹ ماهه خود موفق شد به ازای هر سهم ۴۹۷ ریال سود کنار بگذارد و ۱۰۳ درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. شرکت اعلام نموده است که افزایش سود مربوط به افزایش مبلغ فروش ناشی ازافزایش نرخ تسعیر ارز می باشد. ----عملکرد کفرا----کفرا در اخرین گزارش سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد ۹ماهه منتهی به ۹۳/۱۲/۲۹ ، مبلغ ۲۴۲۷ ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت بدون تغییر همراه بوده است شرکت در دوره ۹ ماهه خود موفق شد به ازای هر سهم ۱۶۹۱ ریال سود کنار بگذارد و ۷۰ درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد----تعدیل مثبت ۷ درصدی ساروم----ساروم در اخرین گزارش سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد ۹ ماهه منتهی به ۹۳/۱۲/۲۹ ، مبلغ ۱۶۵۰ ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با افزایش ۷ درصدی گزارش شده است شرکت در دوره ۹ ماهه خود موفق شد ۸۹ درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد و به ازای هر سهم ۱۴۶۶ ریال سود کنار بگذارد----تعدیل مثبت در وساپا ----وساپا در اخرین گزارش منتهی به ۹۳/۱۲/۲۹ خود سود هر سهم شرکت را مبلغ ۲۰۰ ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با تعدیل مثبت ۶ درصدی همراه بوده است شرکت در دوره ۹ ماهه خود توانست به ازای هر سهم ۸۴ ریال سود محقق کند و ۴۲ درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. ضمنا شرکت اعلام نموده است که سود حاصل از سرمایه گذاریها بر اساس اطلاعات واقعی ۹ ماهه و پیش بینی ۳ ماه چهارم سال ۱۳۹۳ برآورد شده است . زیان حاصل از فروش سرمایه گذاریها بابت فروش سهام شرکت ورق خودروی چهارمحال و بختیاری می باشد ---- مرقام و عملکرد ۹ ماهه اش----مرقام در اخرین گزارش منتهی به ۹۴/۰۶/۳۱ خود سود هر سهم شرکت را مبلغ ۴۸۶ ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت بدون تغییر گزارش شده است شرکت در دوره ۳ ماهه خود موفق شده است به ازای هر سهم ۹۹ ریال سود محقق کند و ۲۰ درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. 

 

ساعت 9 و 30 دقیقه: به نقل از علی: سخزر در اخرین گزارش دوره ۹ ماهه (حسابرسی نشده) پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۲۳۰,۰۰۰ میلیون ریال مبلغ ۵۱۹ ریال اعلام کرد/شرکت در ۹ ماهه نخست پوشش ۹۳ درصدی داده است. 

 

ساعت 9 و 45 دقیقه: شاخص کل بورس تهران به کانال 64000 واحدی نزول کرد!  

   

ساعت 9 و 50 دقیقه: به نقل از علی: شرکت فولاد خوزستان در 9 ماهه 1393 با کاهش 7.31 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل به 2 میلیون و 556 هزار و 551 تن رسید. از این میزان تولید یک میلیون و 18 هزار و 272 تن مربوط به اسلب و یک میلیون و 538 هزار و 279 تن مربوط به بلوم و بیلت بود. همچنین در حالی تولید اسلب 4.62 درصد رشد را تجربه کرد که تولید بلوم و بیلت با افت 13.81 درصدی مواجه شد. ارزش فروش فولاد خوزستان در همین مدت با کاهش 9.88 درصدی بالغ بر 3720 میلیارد تومان شد. همچنین اگرچه تولید فولاد خوزستان در 9 ماهه امسال دچار افت شد اما فروش تناژی این شرکت با افزایش 8.16 درصدی بالغ بر 3 میلیون و 6 هزار و 690 تن شد. براساس اطلاعات و صورت‌های مالی حسابرسی نشده سود خالص فولاد خوزستان در 9 ماهه سال جاری با کاهش 40 درصدی بالغ بر 769 میلیارد تومان شد.  

 

ساعت 10 و 40 دقیقه: به نقل از علی: طی معاملات ۲۱ روز کاری بورس در ماه گذشته که با ریزش ارقام شاخص و قیمت سهام اکثر شرکت ها همراه بود، همه متغیرهای اصلی معاملات مخصوصا” تعداد خریداران افت محسوسی کردند. به طوریکه آمار خریداران سهام در دی ماه با کاهش ۱۲۰ هزار و ۴۷۲ نفری (معادل ۳۲ درصد) به ۳۶۸ هزار و ۳۹۲ نفر رسید. براساس این گزارش، اما این وضعیت و ادامه افت قیمت ها و شاخص ها و دیگر متغیرهای اصلی معاملات مانع از حضور خریداران در سهام شرکت های مقبول با انگیزه نوسان گیری یا بهینه سازی سبدسهام و پایین آورده میانگین قیمت تمام شده نشد و در میان داد وستد بیش از ۳ هزار میلیارد تومانی ۱.۲ میلیارد برگه سهم، ۱۵ سهم با بیشترین تعداد خریداران و انتخاب درست یا اشتباه در فهرست مقبول ترین قرار گرفتند. بررسی جزئیات معاملات شرکت های بورسی در ماه گذشته نشان می دهند بانک صادرات به دلیل کاهش بیشتر بهای هر سهم به کمتر از ۷۰ تومان، با ۸۲۳۸ خریدار و معامله ۵۹۲ میلیون سهم در صدر ایستاده است. این بانک مشمول اصل ۴۴ به رغم دارا بودن ظرفیت های متعدد از اردیبشهت سال جاری در قیمت های کمتر از ۱۰۰ تومان قیمت اسمی هر سهم معامله می شود. شرکت پارس خودرو که طی هفته های گذشته به یکی از سهام ویژه فعالان و نوسان گیران تبدیل شده و مانند بانک صادرات به قیمت های کمتر از ۷۰ تومان رسیده، مورد توجه اکثر سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی قرار دارد و با ۷۷۳۶ خریدار و داد و ستد ۶۰۷ میلیون سهم در دی ماه نشان داد همچنان می تواند یکی از گزینه های اصلی برای خرید و فروش کوتاه مدت یا بلندمدت باشد. آذرآب هم دیگر سهمی است که مانند پارس خودرو و چند تک سهم دیگر از هفته های قبل مورد توجه گروه زیادی از ریسک پذیران و نوسان گیران بوده و در ماه گذشته با ۶۴۸۷ خریدار و معامله ۱۶۱ میلیون سهم ،سومین شرکت پر طرفدار شده است. ایران خودرو که در برابر انتظار تعدیل ۳۰ تا ۴۰ درصدی سود اکثر فعالان ، اقدام به تعدیل ۱۵ درصدی سود در عملکرد ۹ ماهه کرده ، با ۵۹۶۵ خریدار و داد و ستد ۳۴۴ میلیون سهم ، دیگر سهم مقبول بازار در اولین ماه زمستان بود. در ادامه این فهرست هم شرکت ها هم سرمایه گذاری ساختمان با ۴۶۰۰ خریدار و ۹۸.۸ میلیون سهم،سایپا دیزل با ۴۴۱۴ خریدار و ۲۷۷ میلیون سهم و سایپا با ۴۰۶۴ خریدار و ۱۵۰ میلیون سهم ، در زمره سهام مقبول بازار بودند. شرکت های تاپیکو، سرمایه گذاری سایپا، ساختمان تهران، سیدکو، سرمایه گذاری های خوارزمی و شاهد و دو بانک تجارت و ملت هم هر کدام با بیش از ۳ هزار خریدار، فهرست ۱۵ سهم مقبول ماه گذشته بورس را تشکیل دادند. 

 

ساعت 10 و 55 دقیقه: به نقل از علی: اخباری از منطقه----یک شبکه آمریکایی با اشاره به تحولات یمن و منطقه به شاه جدید سعودی توصیه کرد به منظور حفظ ثبات عربستان در مواضع ریاض در قبال ایران تجدیدنظر کرده و به‌دنبال روابط حسنه با تهران باشد. تحلیلگران اسرائیلی در تلویزیون رسمی این رژیم پرده از کانال‌های پشت پرده میان تل‌آویو و روسیه برداشتند و اعلام کردند اسرائیل از مسکو خواسته است پیام‌های حفظ آرامش به حزب‌الله و ایران برساند تا جنگ (فراگیر) در نگیرد. 

 

ساعت 11 و 20 دقیقه: به نقل از علی: دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان از تولید مجدد کارخانجات سیمان از ۲۴ بهمن ماه خبر داد. عبدالرضا شیخان،در خصوص توقف کارخانجات سیمان گفت: به دلیل افزایش موجودی کلینکر با وزارت صنعت توافق شد تا برای صرفه جویی بیشتر بخشی از هزینه‌ها پوشش داده شود و مبلغی را بابت هزینه‌های ثابت پرداخت کنند. وی با بیان اینکه ما تنها بخش پخت را متوقف کرده‌ایم و مشکلی برای سوخت از مرداد ماه نبوده گفت: بخش تولید و توزیع سیمان مانند گذشته است و تغییری نداشته است. برای اینکه در سیلو‌ها کلینکر از دست نرود مازاد را مجبور بودیم در محوطه بریزیم و این موضوع باعث می‌شد تا کیفیت کلینکر از دست برود و بر این اساس قرار شد تا از این ثروت ملی محافظت شود و تولید آن برای مدتی متوقف شود. دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه هیچ مشکلی برای سوخت رسانی وجود ندارد افزود: وزارت نفت امسال همکاری خوبی با ما داشت و از اواسط تابستان به صورت اعتباری به ما مازوت فروختند. همچنین در این مدت نفت کوره جایگزین گاز شد در حالی که نفت کوره لیتری ۲۵۰ تومان بود آن را به قیمت گاز که ۱۲۱ تومان است به ما عرضه کردند. وی با بیان اینکه از ۲۴ دی ماه مقرر شد حداکثر به مدت ۱ ماه تولیدات متوقف شوند گفت: از ۲۴ بهمن ماه مجددا تولیدات از سرگرفته می‌شود. شیخان میزان موجودی کلینکر تا آخر دی ماه را ۱۷ میلیون تن اعلام کرد و گفت: میزان صادرات سیمان و کلینکر ۹ ماهه ۱۴ میلیون و ۵ هزار تن و میزان تولید کلینکر ۹ ماهه ۵۶ میلیون و ۸۵۰ هزار تن و میزان تولید سیمان در این مدت ۵۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تن بوده است. به نظر می رسد دلیل تصمیم دولت از قطع گاز مصرفی کارخانه‌های سیمان صرفا به خاطر استفاده کارخانه‌های سیمان از مواد اولیه انباشته شده نیست و دولت می‌خواهد برای رفع مشکلات مصرف کنندگان گاز خانگی کشور در مناطق سردسیر مانع کار تولید کنندگان سیمان شود. 

 

ساعت 12 و 5 دقیقه: به نقل از علی: معاون وزیر نفت گفت: از میان برندگان ساخت هشت پالایشگاه میعانات گازی سیراف بخش خصوصی سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است. منصور معظمی با اشاره به این که بخش خصوصی بیشترین سهم را درساخت هشت پالایشگاه میعانات گازی سیراف دارد، افزود: برخی پیمانکاران که از آنها به عنوان شبه ‌دولتی یاد می‌شود، پیمانکاران توانمندی هستند و نمی‌توان آنها را نادیده گرفت، اما می‌توان شرایطی را فراهم کرد که پروژه ‌ها در شرایط رقابتی واگذار شود. معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت با یادآوری این که برای ساخت این پالایشگاهها ٥٤ شرکت در قالب ٣٥ کنسرسیوم که صلاحیت فنی و مالی آنها تایید شده حضور پیدا کردند، افزود: با توجه به استقبالی که از این فراخوان صورت گرفت، قرار است همه طرحهای آینده صنعت نفت نیزاز طریق فراخوان عمومی به پیمانکاران و سازندگان اعلام شود. پس از کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی بسیاری توسعه این پالایشگاهها را غیر اقتصادی عنوان کردند که در این زمینه بیژن زنگنه، وزیر نفت عنوان کرد: کاهش قیمت جهانی نفت تاثیری بر توجیه اقتصادی احداث این پالایشگاههای میعانات گازی ندارد و بدون شک روند ساخت این پالایشگاهها مطابق با برنامه زمان بندی پیش می رود. 

 

ساعت 12 و 20 دقیقه: به نقل از علی: مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از افزایش ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار سرمایه ایران خبر داد. حامد سلطانی نژاد با بیان مطلب فوق افزود: در طول دو ماه اخیر 27 سرمایه گذار خارجی پس از پشت سر گذاشتن مراحل قانونی، کدهای سهامداری خود را دریافت کرده و به جمع سهامداران بازار سرمایه ایران ملحق شدند. وی ادامه داد: سرمایه گذارانی از آلمان، انگلیس، سوریه، چین (8 نفر) و افغانستان (16 نفر) در ماه های آذر و دی ماه امسال وارد بازار سرمایه ایران شده اند. سلطانی نژاد خاطر نشان کرد: نخستین کد سهامدار خارجی بازار سرمایه ایران را آبان ماه سال 1373 یک شرکت آلمانی دریافت کرد و تاکنون 313 کد سهامدار خارجی در این بازار صادر شده است. وی ادامه داد: آمارها نشان می دهد روند ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار سرمایه ایران در سال 93 رشد چشمگیری داشته است به طوریکه از ابتدای سال تا پایان دی ماه، تعداد 97 سرمایه گذار خارجی از کشورهای انگلیس، روسیه، آلمان، سوییس، چین، هند، ترکیه، لبنان، آفریقای جنوبی، امارات، نروژ، یونان، اندونزی، مالدیو، هنگ کنگ، عراق، پاکستان، سوریه و افغانستان وارد بازار سرمایه کشورمان شده اند. مدیرعامل سمات اظهار داشت: همچنین دراین فهرست، نام 25 ایرانی مقیم خارج از کشور نیز دیده می شود که این امر بیانگر افزایش حضور ایرانیان مقیم خارج از کشور در بازار سرمایه است. وی به تشکیل کمیته سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه خبر داد و گفت: بدون تردید با اصلاح برخی مقررات و راه اندازی رسمی سامانه جدید پس از معاملات، شرایط برای ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار سرمایه کشورمان تسهیل خواهد یافت. 

 

ساعت 12 و 25 دقیقه: به نقل از علی: حقوقی ها تاکنون بیشترین خرید خودرا در به ترتیب در صنایع پتروشیمی، خودرو، خدمات فنی،فلزات سیمان،مخابرات،ساختمان ،چند رشته ای و صنعت دارو داشتند
بیشترین فروش خود را بیشتر در صنایع ماشین الات ،بانکها،لیزینگ، سرمایه گذاری و پالایشی داشتند. بیشترین عرضه امروز بازار در گروه های ماشین الات ،سیمان،فلزات،دارو، پتروشیمی و ساختمان بود. 

 

ساعت 12 و 29 دقیقه: بازار سرد و کسل کننده امروز به لطف نماد فارس، بعد از رویت کانال 64000 واحدی، مجددا به جایگاه ابتدایی خود بازگشت! ارزش معاملات و روند کلی بازار، کاملا قابل پیش بینی بود و مانند روزهای قبل، وضعیت عدم اطمینان و رنج بازار از بابت کمبود نقدینگی، مشهود بود! از مهمترین اتفاقات امروز، بازگشایی نماد فاذر بعد از اعلام تعدیل مثبت 21 درصدی بود که با افت 6 واحدی روبرو شد.  

 

ساعت 12 و 30 دقیقه....................بازار بسته شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

پارسیان بی نظم ترین و غیر شفافترین نماد بانکی بورس

تالار حافظ این روزها خلوت است و حال و روز خوبی ندارد. این تالار که در سال گذشته مهمترین محل تجمع سهامداران تبدیل شده و سودهای کلانی را نصیب همراهان خود کرده بود، اما اکنون در سکوت و نگرانی با همراهان خود سر ناسازگاری گذاشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول (poolpress.ir)، در این روند نزولی و فرسایشی که بیش از یکسال به طول انجامیده، انتظار برای حمایت مسئولان از بازار سرمایه بیش از پیش در میان سرمایه گذاران وجود داشته و این روزها هم این حرف و حدیث ها را بسیار شنیده ایم که فعالان و سرمایه گذاران بورسی خواستار یک تصمیم جدی و عملیاتی بوده و انتظار حمایت ویژه را از این بازار پرتلاطم دارند تا شاید به مدد اقدامات آنها هیجانات سرمایه گذاران فروکش کرده و واکنش منطقی افراد را نسبت به اخبار و رویدادهای مختلف شاهد باشیم.

اما آنچه که به وضوح مشخص است اینکه نیازی به حمایت غیر اصولی دولت از بازار سرمایه وجود ندارد و تنها بایستی بر این نکته پافشاری داشت که باید ساختارهای کنونی بازار سرمایه به سمت سالم سازی حرکت کرده و تعادل لازم در شرایط اقتصادی حاکم شود. چراکه در صورت برقراری تعادل در اقتصاد، بورس نیز به عنوان بخش مهمی از آن خود را با شرایط جدید هماهنگ می کند. حال آنکه در زمان حاکمیت ابهامات فراوان و کمبود نقدینگی در اقتصاد کلان، بورس نمی تواند از وضعیت مطلوبی برخوردار باشد.

طی این سال ها نیز با وجود مواجه بودن با تحریم های بین المللی، فشارهای سیاسی داخلی و خارجی و تورم بالای موجود در جامعه و بسیاری از مسایل اثرگذار بر حوزه اقتصادی، بورس خود را با فضای کلان کشور وفق داده که گواه این مطلب می باشد که آنچه باید مورد اعتراض سرمایه گذاران قرار گیرد، عدم اصلاح ساختارهای موجود در بازار است.

اما آنچه که به وضوح مشخص است اینکه نیازی به حمایت غیر اصولی دولت از بازار سرمایه وجود ندارد و تنها بایستی بر این نکته پافشاری داشت که باید ساختارهای کنونی بازار سرمایه به سمت سالم سازی حرکت کرده و تعادل لازم در شرایط اقتصادی حاکم شود.
به عنوان مثال شاید یکی از مهمترین نکات این باشد که لازم است پیش از اعمال تغییر در نحوه قیمت گذاری ها برای بنگاه های مختلف بایستی مدتی جهت هماهنگ شدن با قوانین جدید مهلت ارایه گردد تا طی این مدت بنگاه ها بتوانند خود را با شرایط جدید سازگار کنند و سرمایه گذاران نیز امکان بررسی اثرات احتمالی ناشی از تصمیمات جدید را بر سودآوری آن مجموعه داشته باشند و بتوانند نسبت به چشم انداز سهام شرکت های مربوطه ارزیابی بهتری داشته باشند.

اما یکی دیگر از ایرادات ساختاری موجود که بارها و بارها محل اعتراض بوده، بحث توقف و بازگشایی نمادها و اقدامات سلیقه ای و اجرای متغیر قوانین ثابتی است که موجب می شود بدون آنکه سهامدار بخواهد، بلوکه شدن دارایی افراد را به دنبال دارد و لازم است در راستای اصلاح ساختارهای کلی به چنین مواردی نیز توجه ویژه ای شده و قوانین مربوط به آن مورد بازنگری قرار گیرد.

نکته دیگر پیرامون عدم شفافیت مالی و اطلاعاتی است که هم اکنون در بازار وجود داشته و رانت اطلاعاتی را به شدت افزایش داده است؛ بطوریکه انتظار می رود به جای حمایت از بازار سرمایه از طریق افزایش قیمت برخی سهام اثرگذار بر رشد شاخص، بازار سرمایه را با ایجاد شفافیت مالی و اطلاعاتی به سمت کارایی هرچه بیشتر سوق دهیم. چه این شفافیت مثبت باشد و چه منفی و شاید بد نباشد در این رابطه به مصداقی بپردازیم که بارزترین نمونه عدم رعایت شفافیت است.

آنچنان که برخلاف این تصور که بانک ها از نظم و نظام زیادی برخوردارند، اما بانک پارسیان از بحث لزوم شفافیت مالی تنها به ارایه اولین گزارش حسابرسی شده پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی ۹۳ که در تاریخ ۹۲.۱۲.۲۱ منتشر شده، اکتفا کرده و با وجود گذشت ۱۰ ماه از سال مالی جاری هیچگونه صورت مالی میان دوره ای اعم از گزارش عملکرد ۳، ۶ و ۹ ماهه را از وضعیت عملکردی امسال خود منتشر نکرده است.

بدین ترتیب برخلاف آنچه انتظار می رود سازمان بورس به عنوان رکن اصلی نظارت بر بازار جلوی چنین عملکردی را گرفته و با این مجموعه برخورد کند، اما در عمل می توان مشاهده کرد که هیچ برخوردی صورت نگرفته و نهاد نظارتی مذکور در این خصوص کاملاً منفعل عمل کرده است.

در نتیجه این سوال مطرح است که آیا مواردی همچون بانک پارسیان که بی نظم ترین و غیر شفافترین نماد بانکی بورس تهران هستند ، تافته جدا بافته اند که هیچ اقدامی در مقابل عدم شفاف سازی آنها نشده و سهام آنها همچنان روی تابلوی بورس در حال معامله هستند. حال آنکه در سوی دیگر پالایشی ها به دلیل برخی ابهامات موجود ماه هاست با توقف نماد مواجه بوده و دارایی سهامداران آنها بلوکه است. پس در این شرایط چرا نماد “وپارس” متوقف نیست و چرا اطلاعاتی منتشر نمی کند؟

این تنها نمونه ای بارز از مواردی است که بر لزوم اصلاح ساختارهای کلی تأکید می کند. بطوریکه اگر واقعاً نیازی به ارایه اطلاعات نیست، مابقی شرکت ها و به ویژه بانک ها نیز گزارش های خود را به بازار ارایه نکنند. برهمین اساس شاید بتوان بانک پارسیان را یکی از بی مسئولیت ترین بانک ها در بورس تهران دانست.

به گزارش بورس نیوز، البته برخی گمانه زنی ها حکایت از آن دارد که بانک مذکور به دلیل حجم بالای مطالبات مشکوک الوصول که چندی پیش در برنامه تلویزیونی پایش نیز به آن پرداخته شد، گزارش های عملکردی خود را به بورس اعلام نمی کند. چراکه اکثر سهامداران عمده آن خودروسازان و شرکت های وابسته به گروه ایران خودرو هستند که از تمکن مالی مطلوبی برخوردار نبوده و این وضعیت نامساعد مالی آنها به حجم مطالبات بانک پارسیان نیز دامن زده است.

به هر ترتیب از رییس جدید سازمان بورس انتظار می رود در این خصوص اقدامات عملی و برخوردهای قانونی لازم را صورت دهد؛ چراکه در سابقه اجرایی وی حضور در هیأت مدیره بانک پارسیان و نیز در سمت قائم مقام مدیر عامل این مجموعه و نیز مدیریت عامل شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان وجود دارد.

امید است اقدام برای اصلاح مواردی از این دست به بهبود هرچه بیشتر شرایط حاکم بر بازار سرمایه و اعتبار سازی در میان سرمایه گذاران مثمرثمر باشد تا التهابات کنونی بورس نیز هرچه سریع تر فروکش کند.
انتهای پیام

نوشته پارسیان بی نظم ترین و غیر شفافترین نماد بانکی بورس اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

نباید‌ریسک‌سیستماتیک به‌سرمایه‌گذار‌تحمیل‌شود

مدیر نظارت بر بورسها و بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تصمیم‌گیران نباید ریسک سیستماتیک و خارج از کنترل مردم به سهامداران تحمیل کنند.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس با هیاهو صعود نمی‌کند

پس از تجمع سهامداران بورسی در تالار حافظ و اعلام نارضایتی خود از افت قیمت سهام و ریزش هرروزه شاخص، برخی کارشناسان بازار سهام این کار را نادرست و برخی دیگر این اعتراض را منطقی عنوان کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول (poolpress.ir)، با نگاهی به گذشته و بررسی معاملات بازار سهام در سال۹۲ باید گفت روند صعودی و رفتارهای هیجانی سهامداران روزی منجر به ریزش سنگین بورس می‌شد، ریزشی که سود‌های کلان چندروزه را یکشبه از بین برد، درحال‌حاضر با گذشت یک‌سال از سیر صعودی شاخص برخی سهامداران هنوز نتوانسته‌اند با ریزش‌های منطقی که متکی بر اقتصاد کشور است کنار بیایند، افت‌های مکرری که با دلایل مختلف داخلی و بین‌المللی همراه است، البته باید به این نکته اشاره کرد که نگرانی سهامداران درخصوص کاهش ارزش سهام خود غیرمنطقی نیست، اما به نظر نمی‌رسد تجمع آنها در تالار حافظ موجب رشد حجم معاملات و شاخص کل شود. از سوی دیگر در شرایطی که وضعیت بورس اوراق بهادار وخیم است مدیران بورسی باز هم با وعده‌های تکراری سرمایه‌داران را به آرامش دعوت کردند، وعده‌هایی که به نظر می‌رسد باید در آینده‌یی نزدیک عملی شوند.

اعتراضات گروهی و افزایش نگرانی‌ها

مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس دراین‌باره به تعادل گفت: کاهش قیمت سهام و زیان سرمایه‌گذاران برای هیچ‌کسی خوشایند نیست همچنین بروز عکس‌العمل‌ها و اعتراضات آنها طبیعی و قابل درک است، اما با رفتار منطقی‌تر می‌توان این اعتراض‌ها را اعلام کرد.

محمودرضا خواجه‌نصیری ادامه داد: سهامداران و معامله‌گران بورس و فرابورس می‌توانند انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق صندوق‌هایی که در این زمینه بنا شده به مسوولان انتقال دهند نه تجمع در تالار حافظ.

وی درخصوص رفتار سرمایه‌گذاران بورسی در روز چهارشنبه اظهار کرد: با وجود درک اعتراض سهامداران به افت‌وخیز شاخص توصیه می‌شود پیشنهادات یا انتقادات آنها در حوزه داخلی بازار سرمایه یا محور‌های خارجی این بازار که شامل همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی می‌شود از طریق مذاکرات کارشناسایی صورت گیرد نه شیوه‌های سنتی و غیرقابل‌قبول.

خواجه‌نصیری بیان کرد: بازار سرمایه باتوجه ویژه‌یی که به سهامداران دارد هر انتقاد یا پیشنهادی از سوی این افراد درخصوص رونق معاملات را بررسی می‌کند به‌طوری که دیدگاه آنها در بازار سهام بی‌نتیجه نمی‌ماند، اما باید به این نکته اشاره کرد که سهامداران ما باید تخصصی‌تر از تجمعات گروهی، دلواپسی‌های خود را بیان کنند.

خرسندی یا تاسف

مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس درباره شرایط بورس اوراق بهادار گفت: پیش‌بینی درخصوص آینده بورس و روند شاخص در شرایطی که قیمت نفت و تحولات منطقه‌یی ثبات ندارد، درست نیست. به نوعی باید گفت تحولات بازار سرمایه به معادلات بازار ارزی و پولی بستگی دارد که پیش‌بینی این بازار از تحلیل‌های کارشناسان به دور است.

وی افزود: باتوجه به مولفه‌های اقتصادی و سیاسی دخیل در بازار سرمایه باید گفت بازار ما بسیار تاثیرپذیر است، اما اقدامات مثبتی در راستای رونق دوباره بورس صورت گرفته که امیدواریم با همکاری مجلس و دولت این برنامه‌ها عملی شود. همچنین باید گفت که در این شرایط نباید با اظهار تاسف یا امیدواری به آینده بازار خط‌فکری را ایجاد کرد چراکه بازار هنوز به کف نرسیده است.

در شان سهامداران نیست

مدیرعامل کارگزاری آینده در ادامه به «تعادل» گفت: هر مشکلی برای برطرف شدن نیازمند راه‌حل‌های خود است، راه‌حل‌های منطقی نه اعتراض‌هایی که کار را به ناکجاآباد سوق می‌دهد، اعتراضات این‌چنینی در شان سهامداران بورسی نیست.

سیدعبدالرحیم رستم‌کلایی افزود: باتوجه به شرایط اقتصادی و افت شدید قیمت نفت، بورس اوراق بهادار هم از این شرایط ناخوشایند بی‌نصیب نمانده، به‌طوری که افت‌های شدید مهمان هرروزه تالار حافظ شده است.

وی درخصوص نوسان‌های شاخص اظهار کرد: وضعیت نامساعد اقتصادی منجر به افت‌های شدید و رشد‌های کم شاخص شده، اما این موضوع به این معنا نیست که شاخص مسیری غیرمنطقی را طی می‌کند.

مدیرعامل کارگزاری آینده با اشاره به اعتراضات برخی سهامداران به افت‌های مکرر شاخص و تجمع آنها در محل تالار حافظ بیان کرد: شرایط بورس به‌گونه‌یی است که شاخص با روند نزولی خود موجی از نگرانی را در دل سرمایه‌گذاران ایجاد کرده، اما با تجمع در تالار و برهم زدن معاملات نمی‌توان راه به جایی برد. راه‌های قانونی برای اعتراض کم نیست پس سهامداران با تجربه بورسی نباید با چنین کارهایی شرایط را برای بازار سهام و مدیران سخت‌تر کنند.

وی درباره افت قیمت نفت و تاثیر آن بر بازار سهام گفت: از آنجایی که اقتصاد ما تاکنون مبتنی‌بر نفت بوده با شرایطی که در تعیین نرخ نفت ایجاد شده، سال آینده سال سختی برای بازار سهام خواهد بود، اما با پیش‌بینی که دراین‌باره شده باید بازار را درحالتی مساعد قرار داد.

وضعیت وخیم بازار سهام ادامه دارد

مدیرعامل سابق بورس در ادامه با دیدگاهی انتقادی به دولت و روند بازار سهام به «تعادل» گفت: باتوجه به وضعیت نابه‌سامان بازار سهام، چرا تاکنون قول‌های دولت اجرایی نشده است؟ بازار سرمایه با وضعیت وخیمی روبه‌روست که بسیاری از مسوولان با چشمانی بسته تنها وعده‌های توخالی درخصوص رونق آن به سهامداران می‌دهند.

علی رحمانی افزود: در چنین شرایطی که هیچ یک از مسوولان پاسخگوی افت قیمت سهام و ارزش کل بورس نیستند اعتراض‌های سهامداران منطقی است چراکه زندگی بسیاری از آنان با نوسان‌های بورس گره خورده، درحالی که بورس تهران هر روز شاهد افت‌های شدید است و دولت وعده‌های خود را عملی نمی‌کند و تنها با صحبت سهامداران را به آرامش دعوت می‌کند که این روش پس از مدتی جوابگو نیست. وی با اشاره به عوامل ریزش سنگین شاخص بیان کرد: دلایل داخلی و بین‌المللی مختلفی دخیل در افت‌وخیز قیمت سهام هستند، اما مهم‌ترین آن قیمت نفت بوده که وزیر نفت هیچ توضیحی دراین‌باره نداده و به نظر می‌رسد سکوت دولتی‌ها در این خصوص ادامه داشته باشد. مدیرعامل سابق بورس، بازار سرمایه را آینه‌یی تمام‌قد دانست و گفت: بازار سهام و بازار پولی آینه تمام‌قد اقتصاد یک کشور محسوب می‌شوند که متاسفانه در کشور این دو بازار با رقابت با یکدیگر تصویری ناخوشایند را به معرض دید گذاشته‌اند.
انتهای پیام

نوشته بورس با هیاهو صعود نمی‌کند اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

این‌بار حق با سهامداران بورس بود

در همه بازارهای مالی و بورس‌های جهان، سهامداران در هنگام ورود به بورس و خرید و فروش سهام با آشنایی نسبت به ریسک‌های حاکم بر این بازار، اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند. ریسک‌هایی که شامل نوسان نرخ ارز، کسری بودجه دولت، نوسان قیمت‌های جهانی، درگیری‌های سیاسی و نظامی در سطح بین‌المللی و… می‌شوند. بر این اساس از یک‌سو سرمایه‌گذارانی که در زمره سرمایه‌گذاران محتاط یا ریسک‌گریز قرار می‌گیرند، به جای ورود به بورس، به سمت گزینه‌های کم ریسک‌تر یا گزینه‌های بدون ریسک سوق پیدا می‌کنند و از سوی دیگر سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیری که بورس را بازار مناسب تشخیص می‌دهند نیز در صورت زیان، کسی یا نهاد خاصی را به واسطه از دست دادن بخشی از دارایی خود، ملامت و سرزنش نمی‌کنند.

اما شرایط موصوف به هیچ‌وجه در مورد بورس تهران و سرمایه‌گذاران آن صدق نمی‌کند و بر این اساس تعدادی از سهامداران بورسی در روز چهارشنبه هفته قبل (اول بهمن ۹۳) با اعتراض به واسطه زیان خود، برای لحظاتی آرامش تالار معاملات سهام را برهم زدند. در نگاه نخست به نظر می‌رسد این سرمایه‌گذاران باید در زمان ورود به بورس، ریسک زیان سرمایه‌گذاری در این بازار را پذیرفته باشند و در نتیجه اعتراض آنها نمی‌تواند محلی از اعراب داشته باشد.

اما در شرایطی که وزیر اقتصاد به عنوان عالی‌ترین مقام اقتصادی کشور طی چند ماه اخیر به کرات از طریق رسانه‌های مختلف، سرمایه‌گذاران را به خرید و عدم فروش سهام ترغیب کرده است و سازمان بورس و اوراق بهادار نیز به عنوان نهاد ناظر بر بازار سرمایه‌، به جای ایفای وظیفه نظارتی خود، در عمل با اعمال محدودیت‌های مختلف معاملاتی در بورس، توقف طولانی‌مدت نمادها و دخالت در معاملات خرد سهام، به یک بازیگر تاثیرگذار در بورس بدل شده است، نمی‌توان چندان هم سهامداران را به دلیل اعتراض به زیان خود، مقصر دانست. در زمانی‌که کارشناسان، به کرات توصیه‌های وزیر اقتصاد به سهامداران را نقد می‌کردند و این موضوع را موجب تزلزل جایگاه وزیر و دستاویزی برای سهامداران بورس در صورت زیاندهی قلمداد می‌کردند یا سازمان بورس را از دخالت در روال عادی معاملات، برحذر می‌داشتند، این مقامات به طور عمدی یا سهوی با تکیه بر سیاست‌های خود، به تصور فرمان‌پذیری بازار سهام، رویای چرخش روند بورس را در سر داشتند، غافل از اینکه سرمایه‌گذاران بازارهای مالی بدون تبعیت از دستور مقامات، تنها بر اساس برآیند متغیرهای اقتصادی، مالی، سیاسی، بین‌المللی و… اقدام به خرید، نگهداری و فروش سهام می‌کنند.

حال در شرایطی که بورس طی یک سال گذشته، ارمغانی جز زیان ۲۸درصدی برای سرمایه‌گذاران خود نداشته و شاخص بورس در محدوده‌یی نزدیک به سطوح حمایتی قوی به سر می‌برد، به نظر می‌رسد مهم‌ترین سیاست در حال حاضر، عبرت از سیاست‌های گذشته و تلاش در جهت نزدیک کردن بورس به استانداردهای جهانی باشد.

استانداردهایی که از یک سو بر عدم دخالت، توصیه و برخورد دستوری مقامات با بازار سرمایه تاکید دارند و از سوی دیگر مقامات نظارتی را به سمت آزادسازی، حذف محدودیت‌های نوسان قیمت، حجم مبنا و پرهیز از مطول شدن توقف نمادها هدایت می‌کند.

باید توجه داشت که فلسفه بازارهای مالی در ایران، الهام‌ گرفته از این بازارها در کشورهای غربی است. کشورهایی که پس از چندین دهه، قواعد فعلی را بهینه‌ترین وضعیت تشخیص داد‌ه‌اند. پس شایسته است به جای اختراع مجدد چرخ، مسیر پیموده شده آنها سرلوحه قرار گیرد.

منبع: تعادل

نوشته این‌بار حق با سهامداران بورس بود اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس باهیاهوی‌سهامداران صعودنمی‌کند

پس از تجمع سهامداران بورسی در تالار حافظ و اعلام نارضایتی خود از افت قیمت سهام و ریزش هرروزه شاخص، برخی کارشناسان بازار سهام این کار را نادرست و برخی دیگر این اعتراض را منطقی عنوان کردند.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

اضلاع نگرانی در بورس تهران

بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته نیز شاهد تداوم افت، معادل ۴/۱ درصد بود، به‌گونه‌ای که تمامی متغیرهای کلان بازار کاهش را نشان دادند. در بازار سهام هفته گذشته ارزش معاملات در مقایسه با میانگین هفته ماقبل با افت ۲۰ درصدی مواجه شد. این در حالی است که شاخص نیز با مجموع افت ۹۱۰ واحدی معادل ۴/۱ درصد مواجه شد تا تنها ۲۸ واحد تا ترک کانال ۶۵ هزار واحد فاصله داشته باشد. این کارنامه ضعیف موجب شد تا انتهای هفته گذشته سهامداران در تالار بورس اعتراضاتی را مطرح کنند که مهمترین آنها، سه موضوع آزار‌دهنده توقف دراز مدت نمادها، وعده‌های عمل نشده حمایت دولتی و در نهایت نبود برنامه‌ای منسجم برای خروج بازار از وضعیت کنونی بود.

از زمان شروع افت بازار در دی ماه سال ۹۲ تاکنون بازار سهام در انتظار گام‌های عملی برای حمایت بوده است، هر‌چند حمایت موثری با ایجاد صندوق توسعه صورت گرفت، اما این صندوق هرگز نتوانست منابع لازم را از دولت دریافت کند و محدود شدن منابع به یک‌دهم وعده اولیه ۴ هزار میلیارد تومانی باعث شد بازار به افت ناشی از تغییرات سیاست کلان از جمله رشد سود بانکی ادامه دهد تا در ابتدای زمستان با افت شدید بهای نفت این بار معضل سنگین‌تری برای بازار رخ دهد. در این شرایط، توقف نمادهای پالایشگاهی و عدم بازگشایی آنها به یکی از معضلات بازار تبدیل شده است. شاخص غیر‌صحیح، حجم مبنا و دامنه نوسان نیز انگیزه‌ها را در بازار از میان برده و وعده‌های جسته و گریخته وزیر اقتصاد در مورد به کف رسیدن بازار نیز نتوانست انگیزه روانی لازم را در بازار ایجاد کند. با این شرایط، تغییر رئیس سازمان نیز هر چند انتظار می‌رفت به تزریق امیدواری و اندیشه جدید در بازار منجر شود تا‌کنون نتوانسته است هماهنگی میان فعالان بازار را برقرار کند.
در این بین، با گذشت بیش از یک ماه از انتصاب رئیس سازمان هنوز برنامه فوری و اضطراری برای شرایط بازار اعلام نشده است که همین امر نیز باعث شده سهامداران زیان دیده در نبود برنامه‌ای اعلامی و افت پیوسته بازار شاهد تنش‌های روحی و روانی زیادی باشند. در حال حاضر به نظر می‌رسد بازار چاره‌ای جز اتخاذ تصمیم‌های فوری و البته درونی ندارد؛ چرا که به نظر می‌رسد در مجموعه دولت، بازار سهام اولویت نخست نیست؛ همین امر نیز باعث می‌شود هر‌گونه اعلام یک طرفه امتیازها از طرف دولت برای بازار سرمایه نظیر آنچه در هفته گذشته در مورد تعویق کیفی‌سازی پالایشگاه‌ها اعلام شده و هیات دولت و وزارت نفت تا‌کنون در برابرش سکوت کرده‌اند بدون نتیجه باقی بماند. حذف حجم مبنا، افزایش دامنه نوسان، کاهش کارمزد معاملات، افزایش سطوح اعتباری، سختگیری در مورد سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ، افزایش ورود شرکت‌های جدید و بازگشایی همه نمادهای متوقف و دسته بندی سه گانه شرکت‌ها میان بازار پایه، فرابورس و بورس به جای توقف نمادها مواردی هستند که می‌تواند به‌صورت اضطراری در بازار اجرا شود.
در این میان، در کنار شرایط درون بازار در تحولات کلان سیاسی دور جدید مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا از جمعه به مدت دو روز در شهر زوریخ سوئیس با حضور معاونان وزرای خارجه دو کشور برگزار می‌شود.
به گزارش «ایرنا»، این مذاکرات به ریاست سید‌عباس عراقچی معاون حقوقی و بین‌الملل وزیر امور خارجه ایران و وندی شرمن رئیس هیات مذاکره‌کننده آمریکا برگزار می‌شود. یک عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای روز پنج‌شنبه گفت: مذاکرات زوریخ ادامه مذاکرات ژنو است و همه مباحث را در برمی‌گیرد.
در همین حال در تحولات اقتصادی نگاه‌ها بیش از تحولات درونی به تحولات خارجی است؛ جایی که بهای مواد خام از جمله نفت و فلزات از اهمیت بالایی برخوردار است. با کاهش بهای نفت، نگرانی‌هایی در حوزه بهای ارز و سکه ایجاد شده است که همین امر نیز مسوولان بانک مرکزی را به اتخاذ تصمیم‌هایی از جمله قرار دادن دامنه نوسان ۲/۰ درصدی برای بازار ارز واداشته است؛ امری که با واقعیت‌های یک بازار غیر‌قانونی و البته سیاه ارزی مطابقت ندارد. در همین حال با ایجاد محدودیت برای معاملات ارز فشار تقاضا به سکه و طلا منتقل خواهد شد.
در بازار جهانی نفت درگذشت پادشاه عربستان بازار را به‌صورت محدودی تحت تاثیر قرار داد، اما به رشد قابل ملاحظه‌ای ختم نشده و بهای دو نفت شاخص وست تگزاس و برنت کمتر از ۵۰ دلار باقی مانده است. در بازار فلزات، بهای مس به ۵ هزار و ۶۳۰ دلار رسیده است. آلومینیوم، روی و سرب به ترتیب یک هزار و ۸۳۱دلار، ۲ هزار و ۹۰ دلار و یک هزار و ۸۶۲ دلار رقم خورده است.
در بازار جهانی هفته گذشته متوسط قیمت سنگ‌آهن خلوص ۶٢ درصد وارداتی به چین از ۲۰/۷۱ دلار به ۸۰/۶۹ دلار هر تن خشک سی اف آر رسید. به گزارش «ایفنا» موجودی سنگ‌آهن بنادر چین ۴۶٠ هزار تن بالا رفته و به ٩٨ میلیون و ٧٠٠ هزار تن رسیده است. بازار فولاد همچنان به شدت در رکود است. روند نزولی این بازار باعث شده است خریداران سنگ‌آهن هیچ عجله‌ای در معامله نداشته باشند و بعید است تا قبل از تعطیلات فوریه در چین تقاضا بهتر شود و بازار همچنان نزولی خواهد بود. مازاد عرضه باعث شده سال گذشته قیمت این ماده اولیه تقریبا نصف شود و در دسامبر به ۶۵ دلار و ۶٠ سنت برسد که از ژوئن ٢٠٠٩ بی‌سابقه بوده است. ظاهرا بار دیگر قیمت به این سطح نزدیک خواهد شد.
در این بین، بازار روز چهارشنبه بازاری منفی بود که تحت تاثیر صف‌های فروش سنگین بود. صف‌های فروشی که جمع‌آوری نشد تا فشار افت شاخص از نمادهای مرتبط با بازار جهانی به نمادهایی منتقل شود که وابسته به بازار جهانی نیستند. روز چهارشنبه همراه اول بیشترین سهم را در افت شاخص داشت این امر نشان می‌دهد در کمبود امکان نقدشوندگی بازار فشار فروش به نمادهایی منتقل شده که مدت‌ها در برابر افت بازار مقاومت کرده و توان سود آوری بالایی دارند. در این شرایط، اکثر کارشناسان معتقدند ادامه کمبود نقدینگی در بازار موجب فشار بیشتر به نمادهای بنیادی بازار خواهد شد؛ چرا‌که با نزدیک شدن پایان سال و همچنین تداوم ابطال‌ واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار نیازمند نقدینگی خواهد بود و در بازاری با متوسط معاملات کمتر از صد‌میلیارد تومان فشار بیشتری به بازار و نمادهای نقد شونده وارد خواهد کرد.
در بازار روز چهارشنبه، معامله‌گران شاهد توقف شمار قابل ملاحظه‌ای از نمادها بودند؛ نمادهایی که برای اعلام گزارش‌های ۹ ماهه متوقف شدند. توسعه معادن روی، قند قزوین، پاک، پلاسکو کار، معادن بافق، پتروشیمی فارابی، آذراب، کارخانجات داروپخش، گروه صنعتی سپاهان، سایپا آذین به همراه دو نماد ایران ترانسفو و اکسیر که برای بررسی بیشتر اطلاعات متوقف شده‌اند از این دسته نمادها هستند. در این بین در گروه بانکی یک دادگاه عالی اتحادیه اروپا تحریم‌هایی که این اتحادیه علیه بانک تجارت، یک خط کشتیرانی و شرکت‌های مرتبط با آن وضع کرده بود را لغو کرد. دادگاه عالی اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه حکم داد که این اتحادیه برای تصمیم خود برای وضع مصادره اموال و منابع مالی بانک تجارت توجیهات کافی ارائه نکرده است. در همین حال یک سال سود بالای بانکی و رکود اقتصاد در حال تاثیر‌گذاری بر صورت‌های مالی بانک‌ها است. در این شرایط بانک کارآفرین با تعدیل منفی ۱۴ درصدی مواجه شده است. این گزارش پس از گزارش ضعیف قوامین دومین گزارش کمتر از انتظار بازار است.

منبع: دنیای اقتصاد

نوشته اضلاع نگرانی در بورس تهران اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

نگاهی به اتفاقات بورس چهارشنبه اول بهمن ماه

بورس پس از معاملات>>> نگاهی به اتفاقات بورس چهارشنبه اول بهمن ماه


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

تجزیه و تحلیل صنعت خودرو، مزيتها، معايب و جایگاه آن در بازار سرمایه

 تجزیه و تحلیل صنعت خودرو، مزيتها، معايب و جایگاه آن در بازار سرمایه


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

خاموشی موقت کوره‌های سیمان وتوقف توليد كلينكر مثبت است يا منفي؟

خاموشی موقت کوره‌های سیمان وتوقف توليد كلينكر مثبت است يا منفي؟


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بزرگترین مخاطره‌ بورس

آنچه که این روزها در بازار سرمایه به وضوح دیده می شود، حاکم شدن موجی پایدار از بی اعتمادی بر فضای کلی معاملات است که پس از خروج توده وار مجموعه ای از سهامداران غیر حرفه ای در ماه‌های گذشته همچنان خودنمایی می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول (poolpress.ir) به نقل از تابناک، برخی کارشناسان ورود بازار سرمایه به دوره ای از رکود اجباری با هدف کنترل تورم عمومی از سوی دولت را دلیل از چشم افتادن بورس می دانند و در مقابل عده ای نیز تحقق نیافتن انتظارها از بابت توافق هسته ای با غرب و به دنبال آن وعده برچیده شدن تحریم ها می دانند.

در کنار این تحلیلگران، عده دیگری افت ادامه دار قیمت جهانی نفت و به تبع آن چالش کشور با کسری بودجه در سال آینده را تنها متغییر اصلی افت قیمت سهام در بازار سرمایه عنوان می کنند.

این عده با نگاهی به سهم عمده صنایع مرتبط با نفت در ارزش کل معاملات بازار سهام از جمله فولاد، سیمان،پتروشیمی ها و پالایشی ها عنوان می کنند که با کاهش درآمدهای نفتی دولت و به دنبال آن انتظار برای افت بودجه طرح های عمرانی می توان حدس زد که سودآوری شرکت‌ها و صنایع بورسی به طور زنجیروار تحت تاثیر منفی کسری بودجه اداره کشور در سال آینده قرار بگیرند و حتی قادر به تحقق درآمدهای برآوردی خود در بودجه های سالیانه نباشند.

این متغییرها اما در حالی عنوان می‌شوند که شرایط امروز بازار سرمایه را به تناسب شرایط آینده می‌سنجد و هنوز دلیل علمی تداوم فرسایشی شدن جریان معاملات بازار سهام عنوان نمی شود.

بزرگترین مخاطره بورسی

در حال حاضر دولت به‌واسطه شبه دولتی‌ها که به اصطلاح از آنها با عنوان حقوقی‌ها یاد می شود، با احتساب سبد دارایی های سهام عدالت چیزی در حدود ۸۰ درصد از دارایی های مالی موجود درتالار شیشه ای را به خود اختصاص داده اند.

بازار ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی سهام در شرایطی قرار گرفته است که به نظر می رسد حتی برای بزرگترین مالک آن یعنی دولت نیز دیگر چندان جذاب نیست و حقوقی های آن به آینده سرمایه گذاری بر کاغذ بهاداری به نام سهام دیگر امیدوار نیستند. تخریب اعتماد در بازار سرمایه، بزرگترین مخاطره ای است که ممکن است برای این بازار بوجود آید.

خروج اعتماد از بورس تهران پس از آن شدت گرفت که با توصیه دولت تدبیر و امید افزایش ۵ برابری نرخ خوراک مجتمع های پتروشیمی در بودجه سال ۹۲ به تصویب نمایندگان مجلس رسید و موجی از ترس بر فضای کلی معاملات بازار سهام حاکم شد.

صنعت پتروشیمی چیزی نزدیک به ۳۰ درصد از ارزش کل معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داده و این در حالی است که به واسطه واگذاری های صورت گرفته از سوی سازمان خصوصی سازی در سال‌های گذشته و یا تهاتر بدهی‌های دولت ، به طور مستقیم یا غیر مستقیم صنایعی همچون بانک‌ها ، بیمه ها و سایر نهادهای تاثیرگذار بر بازار سهام وارد مدیریت این بنگاه‌ها شده اند.

با این اوصاف، این پرسش به وجود می آید که در بازار سرمایه ای که حقوقی های وابسته به دولت بازیگران اصلی آن در رونق یا رکود آن دارند، چگونه حاضر هستند این روزها تداوم تبخیر بازدهی دارایی های خود را در مقابل چشمانشان بینند اما حاضر به جلوگیری از تداوم آن با حمایت و بازارگردانی سهام در مالکیت خود نباشند؟

دلایل تداوم افت قیمت سهام

در همین ارتباط علی طائف نیا، کارشناس و پژوهشگر اقتصادی، تداوم افت قیمت سهام و عدم تکاپوی حقوقی ها برای حمایت از بازار سهام را فراتر از متغییرهای بنیادی تاثیرگذار بر بازار سهام می داند و می گوید: درست یا غلط بازیگران اصلی بازار سرمایه امروز ایران حقوقی های بزرگ هستند که برای تغییر مسیر بازار سهام آنها هستند که تصمیم می گیرند؛ موضوعی که اکنون برای حقوقی ها به وجود آمده اینکه آنها همچون گذشته به آینده بازار سهام اعتماد ندارند و معتقدند جابه جایی بلوک‌های میلیونی سهام در سبد دارایی های آنها دیگر جذاب نیست.

بی اعتمادی بازیگران اصلی بازار سهام

به باور این کارشناس بازار سرمایه، حال و هوای بنگاه‌ها و واحدهای اقتصادی حاضر در بورس طی سال‌های اخیر هنگام مواجه شدن با مجامع عادی سالیانه سهامداران و تصمیم گیری برای تقسیم سود نقدی با معضل افزایش سرمایه مواجه بوده است؛ معضلی که بلافاصله پس از برگزاری مجامع عادی سالیانه سهامداران تشکیل ناگزیر مجمع فوق العاده برای افزایش سرمایه ای را در بر داشته که نتیجه ای جز بازگشت سهامداران حقیقی و حقوقی با دستان خالی را در بر نداشته است.

طائف نیا با بیان اینکه افزایش سرمایه برای سهامدار شرکت بورسی به معنای عدم وجود نقدینگی در شرکت برای تقسیم سود نقدی در مجامع سالیانه و فوق العاده است، می گوید: افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران شرکت‌های بورسی در سال‌های اخیر به چالش جدیدی برای بازار سرمایه تبدیل شده است.

وی ادامه داد : هنگامی که یک شرکت در بورس اوراق بهادار بخواهد سرمایه خود را افزایش دهد باید تعدادی سهام جدید منتشر کند و به سهامداران بفروشد تا مبلغ مورد نیاز برای افزایش سرمایه را تأمین کند. حال اگر شرکت مبلغ فروش سهام جدیدی که منتشر کرده را از سهامداران به ازای هر سهم ۱۰۰ تومان دریافت کند، به آن افزایش سرمایه از طریق آورده نقدی سهامداران گفته می شود. این ۱۰۰ تومان همان ارزش اسمی قیمت هر سهم در بورس ایران است که باعث بوجود آمدن بی اعتمادی امروز در بازار سرمایه به دلیل سوء استفاده از شکاف موجود با تابلوی معاملات سهام شده است.

هنگامی که شرکت از طریق آورده نقدی سهامداران افزایش سرمایه می دهد، به سهامدارانی که در مجمع فوق العاده سهامدار شرکت بوده اند، حق تقدم خرید سهام جدید را می دهد، یعنی آنها نسبت به دیگران اولویت دارند که سهام جدید را بخرند و چنانچه به ازای هر سهم مبلغ ۱۰۰ تومان را به شرکت پرداخت کردند، آنها مالک سهام جدید نیز خواهند بود، در غیر این صورت اگر مایل نبودند که در افزایش سرمایه شرکت کنند، می توانند حق تقدم خرید سهام جدید خود را به فروش برسانند و شخص دیگری که این حق تقدم خرید سهام را خریده است، مبلغ ۱۰۰ تومان را می پردازد و در افزایش سرمایه شرکت می کند. اما هنگامی که شرکت از محل اندوخته یا سود انباشته افزایش سرمایه می دهد، دیگر به سهامدارانی که در مجمع فوق العاده سهامدار شرکت بوده اند، حق تقدم خرید سهام جدید منتشر شده را نمی دهد بلکه به طور مستقیم از محل اندوخته مبلغ ۱۰۰ تومان به ازای هر سهم را می پردازد و به سهامدارن، سهام جدید می دهد که به آن سهام جایزه گفته می‌شود.

این استاد دانشگاه، افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید براساس قیمت اسمی را عاملی برای افزایش هزینه سرمایه شرکت‌های سرمایه گذاری و حقوقی‌های فعال در بازار در زمان تقسیم سود نقدی عنوان کرد و افزود: حقوقی‌های بازار با این فرضیه که سهام شرکتی را به قیمت ۸۰۰ تومان برای پرتفوی خریدن باید سالانه ۲۰ درصد بازدهی را داشته باشد، خریداری می‌کند اما با افزایش سرمایه به قیمت اسمی سهام هنگام ارایه بودجه خود باید به قیمت قبل از انجام افزایش سرمایه، یعنی به بهای تمام شده خرید دارایی سود انتظاری سالانه را گزارش کند که با توجه به افزایش سرمایه صورت گرفته چنین انتظاری محقق نمی شود و به تبع آن هزینه سرمایه افزایش می یابد. خروجی این فرآیند کوچک شدن آرام شرکت‌های بزرگ با تقسیم دارایی ها است که امروز باعث بی اعتمادی بازیگران اصلی بازار سهام به افق سرمایه گذاری بر کاغذهای بهادار شده است.

توصیه به متولیان بازار سرمایه

طائف نیا با این پیشنهاد که یکبار برای همیشه متولیان بازار سرمایه با ارایه گزارشی از واقعیت‌های بازار سهام برای اصلاح افزایش سرمایه به قیمت اسمی تصمیم عاجل بگیرند، گفت: اگر صرف و کسر سهام بجای قیمت اسمی در افزایش سرمایه ها در نظر گرفته شود و تابلوی معاملات مبنای قیمت سهام جدید قرار گیرد، به طور حتم شکاف درآمدی از بین خواهد رفت و اعتماد دوباره به بازار سرمایه بازخواهد گشت. این موضوع از اصلاح ناگزیر قانون تجارت گرفته تا سیاست‌گذاری‌های سازمان بورس و ارکان وابسته به آن را در بر می گیرد و ادعای جلوگیری از تضییع حقوق سهامداران با حذف رانت سفته بازی را از بین می‌برد.

نظریه سلسله مراتب تامین مالی (pecking order theory ) بر مبنای محتوای اطلاعاتی و نشت اطلاعات توسط روش‌های مختلف تامین مالی٬ افزایش سرمایه را در پایین ترین اولویت جهت تامین مالی قرار دهد. نظریه وجوه نقد آزاد (زیرمجموعه تئوری نمایندگی) نیز پیشنهاد می کند برای کاهش امکان ریخت و پاش مدیران٬ کل تامین مالی شرکت از طریق بدهی صورت گیرد و با عدم افزایش سرمایه و تقسیم حداکثری سود٬ دست مدیران شرکت را از دارایی سهامداران کوتاه کرد.

افزایش سرمایه به قیمتی نزدیک به قیمت بازار (یا میانگین یکساله قیمت بازار سهم) به جای افزایش سرمایه به قیمت اسمی، یکی از مواردی است که می‌تواند حرکت به سمت افزایش سرمایه را به شکل صحیح اصلاح کند،همچنین از ظرفیت‌های موجود در قانون تجارت نظیر ماده ۲۹ (حداکثر ارزش اسمی شرکت‌های سهامی عام ۱۰۰۰۰ریال است) و ماده ۱۵۷(افزایش سرمایه از طریق افزایش قیمت اسمی سهام) برای افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی که قیمت بازاری سهام آنها نزدیک به رقم هزار تومان است (با بهرهگیری از تجارب بازارهای سرمایه بین المللی در خصوص افزایش سرمایه به قیمت روز سهام) می توان استفاده کرد.

جدای از مطالبی که آورده شد، شایعه عدم موافقت متولی بازار سرمایه با بازگشایی نماد معاملاتی شرکت پس از افزایش سرمایه و درج قیمت تئوریک سهم پایین تر از قیمت اسمی، سال‌ها بهانه ای ‌برای به اصطلاح رشد نجومی قیمت سهم قبل از اعلام رسمی مجوز افزایش سرمایه شرکت‌ها شده است.

براساس معادلات ریاضی ، کسری که صورت آن از مخرجش بزرگ تر باشد، کسر بزرگ تر از واحد می گویند. از این رو در صورت کسر باید قیمت سهم قبل از افزایش سرمایه به قدری باشد که منجر به کوچک شدن آن از قیمت اسمی نگردد اما مشکل بزرگ‌تر در این میان، موضوع حق تقدم های استفاده نشده است که اغلب به دلیل باقی ماندن ایراد قانون تجارت و نیز عدم اطلاع رسانی و شفاف سازی موثر و دقیق به تمامی سهامداران به محلی برای برخی سوء استفاده ها تبدیل شده است.

در قانون تجارت فعلی سرمایه گذار موظف به شرکت در افزایش سرمایه شود؛ فرآیندی که در این قانون ۵۰ ساله از زمان آغاز مراحل افزایش سرمایه تا پایان ثبت آن دوره طولانی ۹۰ روزه را در نظر گرفته است.

زمان طولانی اخذ مجوز افزایش سرمایه از سازمان بورس که گاهی حتی به دو سال هم کشیده می شود، همواره مورد انتقاد شرکت‌ها بوده است در حالی که در بورس‌های حرفه ای موضوع افزایش سرمایه به طور مستقیم از سوی ناشر به بازار ارایه می‌شود اما در کشور ما هنوز باید سازمان بورس در این باره تصمیم بگیرد.

انتهای پیام

نوشته بزرگترین مخاطره‌ بورس اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

راهنمای خرید در بازار؛ چه خودرویی و با چه کیفیتی بخریم؟

راهنمای خرید در بازار؛

 چه خودرویی و با چه کیفیتی بخریم؟


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

از بررسي آخرين وضعيت بازار تا سرمایه‌گذاری 25 میلیارد دلاری قطر در صنعت پتروشیمی

بررسی هفتگی بورس کالا؛ بهمراه مهم‌ترین‌ رخدادها در بازار محصولات پتروشیمیایی

از بررسي آخرين وضعيت بازار تا سرمایه‌گذاری 25 میلیارد دلاری قطر در صنعت پتروشیمی 
 امسال قیمت فلز سرخ چند درصد افزایش خواهد یافت؟


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

tsetmcبورس تهران

÷سلام دیده بان روز بخیر


÷وتجارت صف خرید بعلت رفع تحریم ها از سوی اتحادیه اروپا....


÷فملی اگر شفاف سازی کارشناسی شود صف فروشش جمع میشود اما اما اما.....


÷با بستن مالیات سنگین برروی شرکتهای بورسی وغیر بورسی ممکن است صورتهای مالی ضعیف وتعدیل های منفی بیشتر شود تا در امد کم وبر اساس ان مالیات کمتری به دولت داده شود کشف یکی دیگر از دلایل منفی بودن بورس


÷در ورود به سایت قسمت امور سهام وساپا فرض بجای حسنی 24355سیستم را وضعیت enقرار دهید وسه حرف کد معاملاتی فارسی را لاتین وارد کرده وبعد شماره کد معاملاتی را وارد کنید


÷این نزول وتوقف رشد دایمی نیست وبا شفاف شدن ردیف بودجه در مجلس وبه سرانجام رسیدن حتمی مذاکرات مشکلات بورس بر طرف میشود


÷بازار عقب گردهای قیمتی خود را به پایان رسانده است منتهی..... نقدینگی های موجود بازار در زندان سپرده های بانکی محبوس است یعنی توازن بین سود سپرده بانکی وسود پرداختی در بورس برقرار نیست


÷وارد شدن حفارس و حتوکا را صلاح می دونید

پاسخ:
حفارس ای پی اس منفی است
حتوکا در نزول بعدی بشرط رویت گزارش 9 ماهه خرید تستی 100هزار تومان

 


÷هر روز مشکلی بر مشکلات بورس یواشکی اضافه میشود این بار برای کم مالیات دادن شرکتهای مختلف از دادن گزارشهای مثبت خودداری میکنند سر ادم درد میگیرد


÷صندوق خزانه چی شد همه منتظرند .......قرار بود از بازار حمایتی داشته باشد


÷ظریف:‌ اعتقاد دارم به زودی به توافق می‌رسیم تیک بزنید


÷ حکایت گوش.....

http://www.boursenews.ir/fa/news/142984


÷نماد پخش امروز 2920 را ادکلن منفی زد ولی الان 3141ریال عطر تیروز زدمثبت شد


÷تل‌آویو انتظار دارد توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ ظرف چند هفته آینده اتفاق بیفتدتیک بزنید


÷مخاطرات ورود بانک‌ها به بورس تیک بزنید


÷یکی از دلایل منفی بودن بورس...... بنظر من

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه عنوان کرد:

 

فرار مالیاتی ۶۰ هزار میلیارد تومانی در سال تیک بزنیذ

 


÷جالب است بدانید قیمت املاک نیز بیش از 20 تا 30درصد افت کرده است


÷ساعت 11.05دقیقه ارزش روزانه معاملات31میلیارد تومان.......دیگر موتور بورس نمیکشد به اماتور هم میگویی نفروش گوش نمیکند..... مسئولان محترم نیز برایشان مهم نیست چی میخواهد مهم باشد؟؟؟


÷خانه ای بود اباد به نام بورس اگر خصوصی سازی 100هزار میلیارد تومان هم سهم میفروخت جورش را بورس میکشید.......حسادت نگذاشت خانه عشق به سرمایه گذاری وتولید اباد باشد


÷از تجارت امروز خارج بشم یا روز های بهتری هم پیش رو داره ممنون

پاسخ:
اقای ظریف میگه صلح هسته ای میشه حالا که نگه داشتی بازم نگه دار

 


÷به تعدیل های منفی ه منبعد در کدال منتشر خواهد شد توجه نکنید قصه قصه اخذ مالیات است و.....گریز از مالیات عادت عموم


÷

تعدیل منفی 33 درصدی در نماد"آسیا"

 

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، شرکت بیمه آسیا با سرمایه 2 میلیاردو300 میلیون ریال در گزارش پیش بینی براساس عملکرد واقعی 9 ماهه حسابرسی نشده سال مالی منتهی به 1393.12.29 سود هر سهم خود را مبلغ 83 ريال پیش بینی نموده که در 9 ماهه موفق به پوشش 83 درصدی آن شده است.

 

 

 

لازم به ذکر است که شرکت سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با تعدیل منفی33 درصدی برآورد نموده است.

 


÷حدود یک سالی است بیش ازده بوکسور قوی سهام دار خرد را مدام بصورت دسته جمعی مشت میزنند شرکتهای بورسی برای مالیات دادن جلوی چشم اند وشرکتهای فرعی اصلا تو چشم نیستند کیک وکلوچه فافا شرکتهای فولادی را توجیبش میگذارد


÷دایره ریسک معلم بورس میگوید

فاذر وسط دایره ریسک 1800و1700ریال

دایره اول2500ریال

دایره دوم 3000ریال

دایره سوم 3500ریال

الان در محدوده دایره اول است


÷ حرفهای مهدی را بخوانید

 

مهدی طائب:تیک بزنید

 


÷دکتر لاریجان میگه

 

تحریم ها موثر نبود پای میز مذاکره آمدید/ اوباما مسئول به نتیجه نرسیدن مذاکرات است تیک بزنید

 


÷


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

چهارشنبه 1 بهمن صبح

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

بازار خوب شروع نشد و خودرویی ها به حمایت نفوذ کردند. شاخص درحال شکستن 65500 واحدی است که هفته گذشته به آن واکنش مثبت نشان داده بود.و عرضه ها بیشتر شد و حمایت سهمهای خودرویی را شکست.

10:00 تا 11:00

فارس که این مدت همیشه باعث افت بازار میشده امروز خودش مثبت هست. یادش بخیر یکماه پیش که حق تقدم وتوکا میخواست باز بشه به همه میگفتم اگر به 30 تومان برسه عالی میشه و میخرم الان با این وضعیت خراب شاید خیلی پایینتر هم فروشنده داشته باشد.

11:00 تا 12:30

برای چندمین بار صف فروش خودرو جمع شد ودوباره صف شد. بازار این همه افت کرد ولی غدیر از جایش تکان نخورده و همچنان بالای 280 باقی مانده. مهمترین حمایت همراه اول 2700-2800 تومان است. بانک ملت امروز  به محدوده 180 نزدیک تر شد. حجم معاملات خودرو همچنان بعلت جمع شدن چندباره صف فروش افزایش داشته ولی باقی بازار کسی جرات نمیکند نقدینگی جدید وارد کند. حفارس امروز رفت زیر150 یعنی دیگر روی این حمایت نمیشود حساب کرد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران چهارشنبه مورخ 1 بهمن 1393

ساعت 8 و 25 دقیقه: تلاش های آقای فطانت در جهت حمایت بنیادی از بازار بورس تهران، قابل تقدیر است! تلاش هایی که اگرچه طعم آن را بازار امروز نمی تواند احساس کند، اما در صورت عبور از ورطه هولناک توافق هسته ای، بسیار مثمر ثمر خواهد بود!! اما چیزی که پر واضح است، بازار روزهای بدی را سپری میکند و از کمبود نقدینگی رنج می برد! موضوعی که فقط نیاز به اعتماد دارد و اعتمادی که با توجه به اتفاقات یکسال گذشته بورس تهران، شاید به سختی محقق شود! اما به اعتقاد بنده، برخی از پول های خارج شده از بورس، چاره ای جز ورود مجدد به بورس را ندارد و فقط به دلیل جذابیت سود سپرده های کوتاه مدت بانک ها که معمولا خارج از عرف بانکداری و دستورات بانک مرکزی نیز پرداخت می شود، باعث شده تا صاحبان این پول ها با توجه به ابهامات پیش روی اقتصاد ایران، هنوز این سود گزاف بانکی را با توجه به ریسک صفر آن، جذاب تر از سرمایه گذاری در بورس پر ریسک می دانند. اما در صورت کاهش این نرخ های غیر معمول و یا جذابیت بیشتر بورس (با توجه به توافق هسته ای یا رفع مشکلات بنیادی از قبیل افزایش قیمت نفت)، این سرمایه ها که عمدتا مربوط به حقوقی های بزرگ بورس است، مجددا به بورس باز خواهد گشت! و با این بازگشت، ارزش معاملات افزایش پیدا خواهد کرد و به دنبال آن، اعتماد نهایی نیز به بازار باز می گردد!! چراکه بازار، همیشه فراموشکار است! اما در خصوص بازار امروز، مطمئنا با توجه به جو منفی شدید باقیمانده از دیروز، شروعی منفی خواهیم داشت! و با توجه به روز پایانی معاملات هفته، انتظار داریم بازار کم رمقی نیز شاهد باشیم! توصیه ما به دوستان و دشمنان!! پایبندی بر استراتژی و نگهداری سهام خوب و آینده دار و کاهش تعداد دفعات خرید و فروش در بازار منفی است. شاید این روزها، بهترین زمان برای مطالعه بیشتر و در نهایت، اصلاح سبد باشد. از مهمترین اتفاقات امروز، توقف نماد فاذر است! در روزهای قبل، شایعاتی در بازار مبنی بر تعدیل منفی در نماد فاذر پخش شده بود! معاملات روزهای گذشته نیز بر طبق همین تعدیل منفی استوار بود!! اما طبق تحلیل کارشناسان ما، فاذر توانایی تعدیل مثبت حتی 75 درصدی برای امسال دارد!!! البته ضرورتی ندارد همه تعدیل مثبت در یک گزارش منتشر شود و ممکن است این تعدیل در 3 قالب 25 درصدی به بازار اعلام شود! پس در انتظار برای انتشار این گزارش خواهیم بود! 

  

ساعت 8 و 55 دقیقه: به اطلاع مي رساند، نماد معاملاتي شركتهاي صنايع آذر آب،لعابيران،داروسازي اكسير،پلاسكوكار،معادن بافق با توجه به تعديل پيش بيني درآمد هر سهم، متوقف شدند. 

 

ساعت 9 و 15 دقیقه: به نقل از علی: خودرو در اخرین گزارش9 ماهه (حسابرسی نشده) پیش بینی درآمدهرسهم برا ی سال منتهی به 139/129 با سرمایه 12,000000ملیون ریال مبلغ 372 ریال اعلام کرده است که نسبت به اخرین پیش بینی تعدیل مثبت 15 درصدی داده است/شرکت در 9 ماهه نخست توانست برای هرسهم 328ریال سود بسازد و به 88درصد از پیش بینی هایش برسد. 

 

ساعت 9 و 30 دقیقه: به نقل از علی: غشصفها در اخرین گزارش خود ۹ ماهه (حسابرسی نشده)پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۸۴,۰۰۰ میلیون ریال مبلغ ۹۸۷ ریال اعلام کرد که نسبت به اخرین گزارش تعدیل مثبت ۱۷ درصدی داده است/شرکت در ۹ ماهه نخست ۷۳۷ ریال سود ساخته و به ۷۸ درصد از پیش بینی هایش رسید/شرکت دلایل تعدیل را ناشی از انعقاد قرارداد جدید شیر مدارس با آموزش و پرورش اصفهان و قم،تعیین وضعیت شیرخام خریداری شده از دامداران به صورت شناور،تغییر در ترکیب سبد بهینه محصولات صادراتی و داخلی،تعیین وضعیت حسابهای فیمابین با شرکتهای عضو گروهی،تأمین مواد کمکی و بسته بندی به صورت نقدی و بارعایت صرفه و صلاح اقتصادی،تعیین وضعیت قطعی موجودی های کالای ساخته شده پایان دوره،تغییر در هزینه های فروش،اداری و عمومی و هزینه های مالی و برنده شدن شرکت در مناقصه تأمین شیر شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان بوده است. 

 

ساعت 9 و 31 دقیقه: به نقل از علی: لخزر در اخرین گزارش خود ۹ ماهه (حسابرسی نشده)پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۱۵۱,۲۰۰ میلیون ریال مبلغ ۱,۱۲۵ ریال که نسبت به اخرین گزارش تعدیل مثبت ۷ درصدی داده است/شرکت در ۹ ماهه نخست ۸۹۷ ریال سود داده و به ۸۰ درصد از پیش بینی هایش رسیده است. 

 

ساعت 9 و 45 دقیقه: به نقل از علی: سغرب در اخرین گزارش خود ۹ ماهه (حسابرسی نشده)پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۳۰۰,۰۰۰ میلیون ریال مبلغ ۱,۲۰۵ریال اعلام کرد که نسبت به اخرین گزارش تعدیل تعدیل منفی ۹ریالی داده است /شرکت در ۹ ماهه نخست توانست برای هرسهم ۹۰۲ریال سود بسازد و به ۷۵درصد از پیش بینی هایش رسید.دلیل تعدیل منفی مبلغ ریالی فروش ناشی از کاهش نرخ سیمان های صادراتی و اعمال تخفیفات فروش سیمان های داخلی می باشد. 

 

ساعت 9 و 55 دقیقه: به نقل از علی: کچاددر اخرین گزارش خود ۹ ماهه (حسابرسی نشده)پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۱۷,۱۰۰,۰۰۰ میلیون ریال مبلغ ۷۵۰ ریال اعلام کرد که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت بدون تغییر بوده است/شرکت در ۹ ماهه نخست توانست برای هرسهم ۵۷۶ریال سود بسازد و به ۷۷درصد از پیش بینی هایش رسید. 

 

ساعت 10 و 10 دقیقه: به نقل از علی: حپترو در اخرین گزارش خود ۹ ماهه (حسابرسی نشده)پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۲۰۰,۰۰۰ میلیون ریال مبلغ ۹۹ ریال اعلام کرد که نسبت به اخرین گزارش تعدیل تعدیل مثبت ۱۰ریالی داده است/شرکت در ۹ ماهه نخست توانست برای هرسهم ۷۳ریال سود بسازد و به ۷۴درصد از پیش بینی هایش رسید. 

 

ساعت 10 و 15 دقیقه: به نقل از علی: حفاری در اخرین گزارش خود (حسابرسی نشده)یش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۲,۶۰۵,۴۰۵ میلیون ریال مبلغ ۹۵۰ ریال اعلام کرد که نسبت به اخرین گزارش تعدیل نداشته است/شرکت در ۹ ماهه نخست توانست برای هرسهم ۷۱۵ریال سود بسازد و به ۷۵درصد از پیش بینی هایش رسید. 

 

ساعت 10 و 25 دقیقه: به نقل از علی: دجابر در اخرین گزارش خود ۹ ماهه (حسابرسی نشده)پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۳۷۸,۰۰۰ میلیون ریال مبلغ ۱,۶۶۱ ریال اعلام کرد که نسبت به اخرین گزارش افزایش ۱۶ ریالی داشته است/شرکت در ۹ ماهه نخست توانست برای هرسهم ۷۶۹ریال سود بسازد و به ۴۶درصد از پیش بینی هایش رسید. 

 

ساعت 10 و 30 دقیقه: به نقل از علی: شاملا در اخرین گزارش خود ۹ ماهه (حسابرسی نشده)پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۲۱۰,۰۰۰ میلیون ریال مبلغ ۲,۱۵۳ ریال اعلام کرد که نسبت به اخرین گزارش افزایش ۲۱ ریالی داشته است/شرکت در ۹ ماهه نخست توانست برای هرسهم ۱۶۳۰ریال سود بسازد و به ۷۶درصد از پیش بینی هایش رسید.دلایل تعدیل : افزایش پیش بینی مقدار فروش ۲.۱۸ درصدی سولفات سدیم. 

 

ساعت 10 و 35 دقیقه: به نقل از علی: زمان بازگشائی نمادهای پالایشی---- ۶ پالایشگاه برای دریافت قیمت ها از سوی وزارت نفت و انجام محاسبات سود و زیان و اعلام آخرین صورت های مالی به بورس به حالت آماده باش درآمده اند تا نماد این گروه در اولین فرصت بازگشایی شود. آخرین پیگیری ها از چند و چون بازگشایی نماد ۶ پالایشگاه بندرعباس، تهران، لاوان، اصفهان، شیراز و تبریز نشان می دهد این شرکت ها با بورس هماهنگ بوده و مدیران مالی آنها به حالت آماده باش درآمده اند تا در اولین فرصت اقدام به ارایه جدیدترین صورت های مالی میاندوره ایی کنند. براساس این گزارش، در پی مصوبه اخیر هیئت دولت مبنی بر فرصت ۵ ساله برای اجرای کیفی سازی محصولات در پالایشگاه ها و کنار گذاشتن حداقل ۳۰ درصد از سود سالانه برای اجرای این طرح، زمینه بازگشایی نماد معاملاتی این گروه بعد از ماه ها دوری ناخواسته فراهم شده است. بررسی ها حکایت از آن دارند که مسئولان سازمان و شرکت بورس هر روز و هر ساعت پیگیری های لازم را انجام می دهند تا امکان بازگشت دوباره این شرکت ها تا قبل از ۱۰ و حداکثر ۱۵ بهمن فراهم شود . از سوی دیگر به مدیران عامل و مالی پالایشگاه ها اعلام شده مقدمات محاسبه همه موارد را فراهم کنند تا به محض دریافت ابلاغیه وزارت نفت در مورد قیمت فروش محصولات و نرخ خوارک، در کوتاه ترین زمان صورت های مالی را تهیه و به سازمان بورس ارسال کنند تا در کدال منتشر شود. با این اوصاف به نظر می رسد نماد معاملاتی ۶ پالایشگاه بورسی و فرابورسی در اولین فرصت و احتمالا” هفته آینده بازگشایی شود و این گروه هم وارد مدار داد و ستد سهام و افت و خیز قیمت ها شوند . 

 

ساعت 10 و 45 دقیقه: به نقل از علی: شکربن در اخرین گزارش سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد 9ماهه منتهی به 93/12/29 ، مبلغ 196 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با کاهش 11 درصدی گزارش شده است شرکت در دوره 9 ماهه خود موفق شد 53 20 از پیش بینی هایش را پوشش دهد و به ازای هر سهم 39 ریال سود کنار بگذارد. 

 

ساعت 11 و 00 دقیقه: به نقل از علی: دابور در اخرین گزارش منتهی به 93/12/29 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 3357 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت تغییری نداشته است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 2749 ریال سود محقق کند و 82 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. 

 

ساعت 11 و 11 دقیقه: به نقل از علی: بانک مرکزی از بین 39 ارزبانکی موجود در معاملات امروز (چهارشنبه اول بهمن ماه) مرکز مبادلات ارزی کشور نرخ 27 ارز را نسبت به روز گذشته افزایش و نرخ 11 ارز دیگر را کاهش داد البته نرخ تنها یک ارز تغییر نکرد. برهمین اساس، دلار آمریکا با 25 ریال رشد به ارزش 27,420 ریال، پوند انگلیس با 290 ریال افزایش به ارزش 41,578 ریال و یورو با دو ریال کاهش به ارزش 31,719 ریال تعیین شده و به متقاضیان ارزهای رسمی توزیع می شود. 

 

ساعت 11 و 20 دقیقه: به نقل از علی: دارو پخش اخرین گزارش منتهی به 93/12/29 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 2570 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با تعدیل منفی 14 درصدی گزارش شده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 28 ریال سود محقق کند و 1 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. سود حاصل از سرمایه گذاری با کاهش 15 درصدی همراه بوده است که در این گزارش مبلغ 147 میلیارد تومان اعلام شده است. 

 

ساعت 11 و 30 دقیقه: به نقل از علی: درازک در اخرین گزارش خود سود هر سهم را بر اساس عملکرد 9ماهه منتهی به 93/12/29 ، مبلغ 3343 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با کاهش 7 ریالی همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 2427 ریال سود کناربگذارد و 73 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. 

 

ساعت 11 و 40 دقیقه: به نقل از علی: کماسه در اخرین گزارش خود سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد 9ماهه منتهی به 93/12/29 ، مبلغ 750 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با کاهش 6 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 531 ریال سود کناربگذارد و 71 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. سود ناخالص شرکت با کاهش 8 درصدی مبلغ 4 میلیارد تومان پیش بینی شده است. 

 

ساعت 11 و 45 دقیقه: به نقل از علی: خساپا در اخرین گزارش سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد 9 ماهه منتهی به 93/12/29 ، مبلغ 9 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت بدون تعدیل همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود به ازای هر سهم 51 ریال زیان شناسایی کرد . لازم به ذکراست عليرغم تغييرات درسرفصل هاي سود و زيان (ناشي از تغيير در مقدار و ترکيب توليد و فروش محصولات، کاهش در نرخ هاي فروش شرکت نسبت به مصوبه تير ماه شوراي رقابت و کاهش بهاي تمام شده نسبت به پيش بيني اوليه) مبلغ سود خالص پس از کسر ماليات تغيير جزيي خواهد داشت. 

 

ساعت 12 و 12 دقیقه: به نقل از علی: در بازار امروز حقوقی ها خریدند و حقیقی ها فروختند----امروز حقوقی ها بیشترین خرید خود را به ترتیب در گروه های خودرو،سیمان، پتروشیمی، بانک،فلزات ، ماشین الات،غذائی،فنی مهندسی،دارو،ساختمان ،مخابرات، رایانه ،بیمه و لیزینگ داشتند. بیشترین فروش فقط در گروه سرمایه گذاریها بود، به همان ترتیب حقیقی فروشنده و خریدار دار بودند. بیشترین ارزش معاملات بازار به ترتیب در گروه های خودرو،ساختمان،بانک، پتروشیمی و سرمایه گذاریها بود. بیشترین عرضه در بازار به گروه های ماشین الات،سیمان،فلزات و ساختمان بود. 

 

ساعت 12 و 20 دقیقه: به نقل از علی: بیشترین ارزش معاملات بازار به ترتیب در گروه های خودرو،ساختمان، بانک، پتروشیمی و سرمایه گذاریها بود. بیشترین عرضه در بازار به گروه های ماشین الات،سیمان،فلزات و ساختمان بود. 

 

ساعت 12 و 29 دقیقه: بازار امروز از ابتدا تا انتها، جو منفی خود را حفظ کرد و در نهایت با افت 535 واحدی، در آستانه ورود به کانال 64000 واحدی قرار گرفت. ارزش واقعی معاملات امروز نیز حدود 66 میلیارد تومان به ثبت رسید که با انجام یک معامله بلوکی در بانک صادرات، این رقم از 100 میلیارد تومان عبور کرد! امروز عده ای از سهامداران در تالار حافظ جمع شدند تا اعتراض خود را نسبت به وضعیت بورس اعلام کنند و آقایان قالیباف اصل و خواجه نصیری برای شنیدن اعتراضات و پاسخگویی در تالار حضور پیدا کردند!  

 

ساعت 12 و 30 دقیقه........................بازار بسته شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

tsetmcبورس تهران اول بهمن

÷سلام دیده بان


÷

عقب نشینی کنگره از تصویب تحریم‎های جدید علیه ایران
"توافق" در بهمن یا فروردین؟

÷نامه وزیر اقتصاد برای بر گرداندن کگل وکچاد

http://www.boursenews.ir/fa/rssreader/news?sec_id=61&id=648731


÷صبح همه بخیر


÷متاسفانه همان درصد  محدود سهام دار خرد با فروش های محدود بیشتر وضع را به رکود در بورس هدایت میکنند


÷مشکل بازار از داخل است نه از خارج ودر شش سال گذشته چنین وضعیتی سابقه نداشته است


÷ما هم مانند بقیه مسئولان از بازار حمایت کردیم حتی در دو تیتر خبری که دیشب در اول پست زدیم اما متاسفانه خونسردی عده ای از بزرگان بازار سرمایه بورس را به جاده های فرعی برده است


÷امروز ممکن است شاخص بیش از 400واحد نزول را ثبت کند....صندوق خزانه هنوز نمایشی از خود در بورس نشان نداده است


÷امروز رفته بودم موسسه مالی اعتباری ثامن مادرم مبلغی سپرده دارد به ازای هر 1میلیون تومان فقط 17هزار تومان سود میدهند ان 22 درصد بیش از 4 درصد بابت مالیات وغیره کسر میگردد....شعبه ای به ان بزرگی فقط دو مشتری در ان دیده میشد


÷اصلاح قیمت بازار دلایل متعددی دارد

1-عده ای میگویند در زمان دولت قبل سرمایه های سرگردان زیادی وارد بورس شده این سرمایه ها میتواند زمان انتخابات درد سر ساز باشد

2- عده ای میگویند بورس را منفی نشان میدهند زمان تصویب بودجه اتکا مالیاتی روی شرکتهای بورسی نباشد.

3-عده ای قیمت پایین نفت را علت نزول میدانند

4- وعده  کثیری سود سپرده بانکی را باعث اصلاح قیمت بازار میدانند

5-وگروه اصلی مذاکرات هسته ای را عامل رکود بازار میدانند

6-اما بنظر من اگر دولت از بدو تاسیس روی بازار سرمایه فاز ویژه ای باز کرده بود الان بیش از 150هزار میلیارد تومان براحتی میتوانست برداشت بکند و....سایر امتیازات دیگر


÷ من ادم خونسردی هستم در همین بورس مبلغ فرضی یک وجه 55میلیونی که به 39میلیون تومان کاهش پیدا کرده بود راتا 139میلیون تومان ارتقا داده ام بعضی مواقع در یک سهم افت 5 میلیون تومانی را براحتی جمع جور وتیدیل به سود کرده ام اینده بورس را میدانم واینده سود گیری را اما.....یک فرمی انگار در بورس خیر وبرکت کم شده.....سبد سیمین وسیاوش ما در سال بیش از 1000روند مثبت معرفی میکرد....


وساپا امد زیر 1000ریال


÷با سلام، به نظر شما چرا تمام پیش بینی های مبتنی بر بازگشت بازار خلاف از آب در میاد؟ حتی شما هم که تحلیلگر حرفه ای هستید خسته شده اید. آیا چنین شرایطی تا کنون سابقه داشته و آیا خاطره بازار 91 و اوایل 92 دوباره زنده خواهد شد؟ بازگشت پالایشی ها چه تأثیری خواهند داشت؟ لطفا راهنمایی کنید . ممنون.

پاسخ:
پیش بینی های ما خلاف از اب در نمی اید الان چهار ماه است میگوییم خرید تستی 100هزار تومان.... روش سه پله خرید را در پست دیروز نیز با شروع 100هزار تومان توضیح دادیم
1-باز گشت پالایشی ها اگر روز باز گشایی حقوقی جمع کند مشکلی نخواهد داشت بعد با افت تدریجی مثل نماد فارس روبرو خواهد شد.
2- تنها گزینه ای که میتواند بازار را بالا ببرد توافق در بهمن یا فرودین است
3-بیست و دوم بهمن نیز ممکن است چند روزی بازار مثبت بشود
4-اما بنظر من فروش کلا در نمادهایی که صف فروش ندارند اشتباه است

 


÷شما تمام مصاحبه های یک سال قبل مسئولان محترم را پهلوی هم بگذارید مدام کلمه حمایت میشنوید حتی کلمه عنقریب حمایت خواهد شد اما...... مشکل بازار تنبل خانه ای است به نام بانک که سود سپرده 22 درصد میدهد ودیر یا زود صدای اکثر بانکها نیز از این چنین پرداختی عاجز خواهند شد


÷من به اینده بازار خوشبین هستم وجبران ضرر های احتمالی اما در کنار این خوشبینی .....باید یک کار افرینی راه بیندازیم  منظوریک محدوده تولیدی وپخش کوچک در این وضعیت میتوان تجربه بورسی را در تجارت عملی بکار گرفت


÷شرایط بازار1- فروش اشتباه 2-خرید اشتباه است 3-نگه دار صحیح است4-خرید در موارد نادر واستثنایی صحیح است


÷ اینجا فضای بسته مجازی است وما نمیتوانیم انتقادهای اصلی را مطرح کنیم اگر مقدور بود بحث نزول را بازگشایی میکردیم


÷نخود کرمانشاهی که شما 28000ریال ودر بسته بندی ها بالاتر می خرید

قیمت کلی ان در مرداد ماه  19000ریال بوده است.... خوب فرض نقد میخریدید وچکی شش ماهه به کاسب معتبر هم میفروختید الان دریایی سود کرده بودید..... این ریزش درس عبرتی باشد تا همه چشمانمان را به سایر تجارتها باز کنیم وجهان را از منظر بورس فقط نگاه نکنیم


÷وساپاپیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1393/12/29 با سرمایه 6,100,000 میلیون ریال مبلغ 200 ریال


÷چه عجب تکمبا 27 ریال پوشش مثبت داده است وزیانی که در حال کاهش است


÷نایب رییس مجلس شورای اسلامی : توسعه بازار سرمایه گامی بلند برای شفافیت اقتصاد کشور است تیک بزنید


÷نطرات نایب رییس مجلس را بالا بخوانید واین نظر را هم مرور کنید هر روز حمایت وهر روز نزول اگر اول سال خمیر دندان کلی خریده بودیم الان مثل این شکلک همه خندان بودیم

 

قانونی بودن صندوق تثبیت و حمایت دائمی آن از بازار می تواند پشتوانه ای محکم برای بازار سرمایه باشد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، صادق عجمی، مدیر عامل کارگزاری آرمون بورس در خصوص صندوق تثبیت بازار سرمایه اذعان داشت: قانونی بودن و حمایت دائمی از بازار و پشتیبانی کردن از بازار عمل پسندیده ای است که باید تداوم داشته باشد.

 

عجمی در ادامه در خصوص مزیت سهام خزانه بیان داشت: اگر برای برخی از سهم هایی که گردش زیاد و سهام شناور بالایی دارند بازارگردان (market maker) ایجاد شود، ترس سهامدار خرد از بین می رود.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: پیش از تصویب سهام خزانه، سهامدار حقوقی می توانست با خرید به موقع سهم و جمع آوری آن در روزهایی که بازار نسبت به آینده بدبین بود به ثبات بازار کمک کند و  امروز با امکان خرید سهام خزانه، خود شرکت ها با حمایت از سهامشان می توانند به تعادل بازار کمک کنند، بدین ترتیب، قیمت متعادل شده و بازار انگیزه رشد و صعود پیدا می کند.

 

وی در این خصوص متذکر شد: اگر این مارکت میکر ایجاد شود خواهیم دید که در یک روز قیمت سهام با اندک افزایشی همراه خواهد شد و در این مواقع فروشنده وقتی روند صعودی را ببیند دست از فروش بر می دارد و خریدار وارد بازار می شود .

 

 

 

 

 


÷کلکسیون ادمهای دهه شصت

خیلی سا لاری حاجی سلام

پاسخ:
سلام اوغلان
دهه شصت زمان جنگ در تنگه چزابه در اطراف شهر بستان پر از گاو وگوساله وحشی بود رزمنده ها شکار میکردند کباب میکردند میخوردند ساعت رادو اصل بر دست میبستند مثل لردهای انگلیسی لارج خرج میکردند براحتی زن میگرفتند وبه راحتی خانه میساختند ومثل شهاب سوزان با گارد ریاست جمهوری عراق می جنگیدند اینها هم ایرانی بودند با تانک بسمت هیلی کوپتر های عراقی شلیک میکردندبا صدای خمپاره از خواب بیدار میشدند وبا صدای غرش توپ می خوابیدندکجایند ان مردان اهنین

 


÷صندوق خزانه پرتفو گردانش چون باید جوابگوی رده بالا باشد هنوز جرات ورود ندارد وارد بشود من ان روز گفتم وزرا وکلا استان داران فرمانداران قضات مسئولین را وادار کنند دوماه حقوق شان را باید سهم بخرند  وتا چهار سال حق برداشت نقدینگی نداشته باشند فقط سهم بخرند وبفروشند..... ان وقت شناختشان از بازار سرمایه تکمیل میشود


÷یک نفر حرف حساب زد با دقت بخوانید

مدیرعامل بانک ملت: قیمت تمام شده پول و سود تسهیلات، باید کاهش یابدتیک بزنید


÷

ایران خودرو در جدیدترین اطلاعیه پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 93 را بر اساس صورت مالی دوره واقعی 9 ماهه با افزایش 15 درصدی در مقایسه با پیش بینی قبل به بازار اعلام کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، خودرو در  گزارش9 ماهه (حسابرسی نشده) پیش بینی درآمد هرسهم برای سال منتهی به 29 اسفند 93 را با سرمایه 12 هزار ملیارد ریال، مبلغ 372 ریال اعلام کرده است که نسبت به پیش بینی قبل شرکت، تعدیل مثبت 15 درصدی داشته است.

شرکت در دوره 9 ماهه توانست برای هرسهم 328ریال سود بسازد و به 88درصد از پیش بینی هایش برسد.


÷

در اعتراض جمعی از سهامداران حاضر در تالار صورت گرفت:

 


÷این هم یک نظر ما نظرات دو طرف را منتشر میکنیم تا شفاف سازی شود

 

اقای طیب نیا، مشکل بورس کجاست؟تیک بزنید

 


÷جنوب نیوز

http://www.jonoubnews.ir/showpage.aspx?id=147617


÷اعتراض مردم به وضعیت بورس در تالار حافظتیک بزنید


÷نظارت سازمان بورس کجاست ؟تیک بزنید


÷حل معضل بورس را حت است

1- تعداد شعبات بانکهای خصوصی موسسه های مالی اعتباری را کاهش دهیم تمام به نصف

2- سود سپرده را از 22 درصد به 15 الی 16درصد کاهش دهیم

3-تمام سهم های بورسی میشود طلا


÷بعد از بورس رکود به بانکها خواهد رسید
و بانکها ناتوان از پرداخت پول به مردم

پاسخ:
انجا بورس قدرت خواهد گرفت ونفدینگی به سمت بورس باز خواهد گشت
چون بسیاری از شرکتهای بورسی سودی بیشتر از 22 درصد پرداخت میکنندبرا همینه حقوقی ها هیچ وقت فروشنده نیستند

 


÷شاخص حمایت بعدی چنده64

پاسخ:
شک داری دعا کن همان 64000واحد باقی بماند
وناگهان اعلام کنند مبنای محاسبه 6400واحد مانند قدیم

 


÷از زمستان سال 85من در بورس هستم بیش از 20 بار نزول کرده هر بیست با همه به خودشان تعهد داده اند دیگر به بورس بر نمیگردند ولی در بازار صعودی همه باز گشته اند پس کلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور تا شنبه خدا نگه دار مثال نخود کرمانشاه را زدم فراموش نکن


÷


÷


÷


÷


÷


÷


÷


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

سه شنبه 30 دی صبح

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

با توجه به روند اخروقت دیروز انتظارات از بازار امروز کمی بیشتر بود ولی حرکت از مثبت به منفی شاخص امروز هنوز ضعف بازار را نشان میدهد. خودرویی ها اول وقت هیجان بیشتری داشتند و به تدریج به صفر تابلو رسیدند احتمال دارد درمیانه بازار دوباره رنج مثبت بکشند.

10:00 تا 11:00

صف فروش پترول جمع شد مپنا صف فروش کوچکی تشکیل داد. توریل نزدیک 200 متعادل تر شده. وپترو روی حمایت مهمی قرار گرفته البته صف فروش دارد.معاون وزیر نفت مطرح کرد: پتروشیمی‌ها با خوراک ۱۳سنتی کاملا سودآورند.

11:00 تا 12:30

برای کوتاه مدتی ها حمایت 65500 در شاخص کل مهم است و درصورت شکسته شدن این سطح به پایین عرضه ها بازهم ادامه خواهد داشت با فشار بیشتر. یکی از روزنامه ها مطلب جالبی نوشته درمورد تماشاگران ایرانی در استرالیا. نوشته درسته که از اینهمه تماشاگر ایرانی الاصل خوشحال میشویم ولی اینقدر ایرانی در استرالیا چکار میکنند و چرا از ایران مهاجرت کرده اند و چرا این همه سرمایه اجتماعی را ازدست داده ایم که درهر کشوری که میرویم هموطنان زیادی هستند که از کشور موفق به مهاجرت یا فرار شده اند.ارزش معاملات در 15دقیقه مانده به پایان بازار40 میلیارد تومان است که افتضاح شده و روند کاهشی پیدا کرده. اونس طلا با بازشدن بازار لندن مقاومت 1280 را شکست و 10 دلاری رشد کرد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران سه شنبه مورخ 30 ديماه 1393

ساعت 8 و 25 دقیقه: دوازدهمین دور مذاکرات هسته ای ایران روز یکشنبه بدون نتیجه خاص به پایان رسید و این مهم باعث افت شدید بورس تهران و افزایش قیمت دلار و سایر ارزها در روز دوشنبه شد! بر این اساس شاخص کل بورس تهران با افت 484 واحدی مجددا به کانال 65000 واحدی سقوط کرد و دلار نیز خود را بالای 3500 تومان تثبیت کرد! اما روز 29 دیماه که به عنوان روز هوای پاک نامگذاری شده است، دلیلی بود تا در یک حرکت نمادین، برخی مسئولان از جمله رئیس جمهور و وزیر امور خارجه برای دقایقی در مترو تهران در بین مردم قرار بگیرند و مصاحبه ای غیر رسمی شکل بگیرد! در این بین محمدجواد ظریف در خصوص امکان حصول توافق نهایی تا اسفند ماه به مردم و خبرنگاران گفت: "اگر طرف غربی آمادگی داشته باشد، ما آمادگی داریم تا در 22 بهمن و همزامان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به توافق برسیم!!" از سوی دیگر جناب اقای فطانت رئیس جدید بورس نیز این روزها به شدت در حال پیگیری و رفع ابهام از برخی صنایع مهم از قبیل صنعت پالایشگاهی است تا بتواند زمینه بازگشایی نمادهای متوقف این گروه را فراهم کند! اکنون با به تعویق افتادن اجرای پیمان کیوتو در خصوص اقتصاد سبز، فشارها بر اجرای طرح کیفی سازی این صنعت کم شده و در قانونی که در روز یکشنبه توسط هیئت دولت به تصویب رسید، طرح کیفی سازی پالایشگاه ها تا 5 سال به تعویق افتاد!! خبری که اگرچه میتواند سهامداران این گروه را خوشحال کند. اما با توجه به کاهش شدید قیمت نفت در ماه های اخیر و در صورتیکه این قیمت ها تا ماه های آتی اصلاح نشود، سود سال بعد این شرکت ها مطمئنا کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد! گفته میشود سازمان بورس در تلاش است تا 6 نماد متوقف گروه پالایشگاهی را قبل از اعلام سود سال بعد، رفع ابهام و بازگشایی نماید!! 

 

ساعت 8 و 35 دقیقه: به نقل از علی: معاون وزیر اقتصاد با تأکید بر عزم دولت برای بهبود وضعیت صنایع تشریح کرد: مزایای تعیین دوره 5 ساله کیفی سازی در صنعت پالایشی----اگر کیفی سازی در شرایط قبل اجرا می شد، چون امکان تطبیق فناوری در زمان کوتاه وجود نداشت، هم سود پالایشگاهها کم می شد و هم کیفی سازی به نتیجه مطلوبی نمی رسید، اما با تصمیم دولت برای درنظر گرفتن مهلت 5 ساله در این خصوص، سودآوری پالایشگاهها حفظ شده و فرآورده های این شرکت ها نیز از کیفیت لازم برخوردار خواهد شد.  

 

ساعت 8 و 50 دقیقه: به نقل از علی: رشد ۲۰۰ درصدي توليد آهن و فولاد ارفع در ۹ ماهه ۹۳---براين اساس شركت آهن و فولاد ارفع در 9 ماهه 1393 معادل 443 هزار و 353 تن شمش فولادي و 673 هزار و 292 تن آهن اسفنجي توليد كرد. توليد شمش فولادي معادل 204.25 درصد و توليد آهن اسفنجي نيز معادل 8.54 درصد رشد نشان داد. همچنين ارزش فروش آهن و فولاد ارفع در 9 ماهه امسال با افزايش 83.80 درصدي بالغ بر 739.4 ميليارد تومان شد. در همين سود خالص شركت نيز در اين مدت با رشد قابل توجه 2502 درصدي از مرز 97.3 ميليارد تومان گذشت. اين در حالي است كه سود هر سهم پس از كسر ماليات آهن و فولاد ارفع نيز در 9 ماهه سال جاري رشد خيره‌كننده 2468 درصدي را تجربه كرد. احداث کارخانه آهن و فولاد ارفع، بر مبنای نیاز بازارهای داخلی و خارجی به محصولات فولادی بوده است. این كارخانه شامل یک واحد احیاي مستقیم به ظرفيت 800 هزار تن و یک واحد فولادسازی به ظرفيت 800 هزار تن بوده و در استان یزد- کیلومتر ۲۵ جاده اردکان ناین واقع شده است. در راستای دست‌یابی به هدف مذکور، خط کامل تولید شمش فولاد از مواد خام ورودی شامل واحدهای تولیدی تکنولوژیکی اصلی بشرح ذیل می­باشد. شركت معدني و صنعتي چادرملو، شركت سرمايه‌گذاري توسعه معادن و فلزات و شركت كارخانجات نورد لوله ياران سه سهامدار عمده شركت آهن و فولاد ارفع محسوب مي‌شوند. 

 

ساعت 8 و 55 دقیقه: به نقل از علی: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با تصویب دولت نماد شرکتهای پالایشی که بیش از ده درصد ارزش بازار را دارد و نقش بسزائی در کل بازار ایفا می کند ، به تابلوی بورس بر می گردد. محمد فطانت افزود: نماد پالایشگاه ها حدود یکسال است که در تابلوی بورس مسدود شده است و امکان معامله ندارد و بازار ابهام هایی داشت. وی گفت : با مصوبه دیشب دولت رفع ابهام و امکانی فراهم می شود تا پالایشگاهها کیفیت تولیدات خود را در یک دوره پنج ساله ، مطابق با استانداردهای زیست محیطی ارتقا دهند. فطانت افزود : جریمه هائی که دولت می توانست اعمال کند در جهت منافع سرمایه گذاری بخشیده شد. وی گفت : تقسیم سود شرکت های پالایشی با حفظ منافع سهامداران در نظر گرفته می شود و طرح هایی که ارزش افزوده ایجاد می کند از منافع این مصوبه بر خوردار می شود. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود : با رفع ابهام و نگرانی بازار سرمایه ، امکان معامله شرکت های پالایشی فراهم می شود. وی افزود : البته نیاز است شرکت های پالایشی برای ارائه اطلاعات دقیق و افشای ان به عموم مردم همت کنند. فطانت گفت : رفع دغدغه عموم سهامدران و موانعی که موجب ریسک سیستماتیک بازار می شود در اولویت است. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت : شش شرکت پالایشی در بورس و فرابورس داریم که جزء راهبرهای پالایشی کشور است و همه انها مشمول مصوبه جدید خواهد شد. فطانت افزود : در روزهای اخیر درباره نرخ خوراک پتروشیمی ها تصمیم گرفته شد از نرخ ثابت 13 سنت به یک فرمول بلندمدت برسیم که کارشناسان مربوط اطلاع رسانی می کنند و ارقام جدید مناسب تر خواهد بود. وی تاکید کرد: درکمیته ثبات بازار تلاش می کنیم یک یک صنایعی را که به دلایلی مختلف ریسکی را به بازار تحمیل می کند ، شناسایی کنیم و تا حد ممکن ریسک ها را کاهش دهیم. 

 

ساعت 9 و 00 دقیقه: به نقل از علی: کطبس در اخرین گزارش منتهی به 93/12/29 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 346 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت بدون تغییر گزارش شده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 241 ریال سود کنار بگذارد و 40 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. 

 

ساعت 9 و 5 دقیقه: به نقل از اکبری: صدور مجوز سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس----بانک مرکزی در بخشنامه جدیدی اعلام کرد: بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک با رعایت حدود مقرر در دستورالعمل سرمایه‌گذاری مؤسسات اعتباری، امکان سرمایه‌گذاری دارند. 

 

ساعت 9 و 10 دقیقه: به نقل از علی: غگل در اخرین گزارش منتهی به 94/06/31 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 2757 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با افزایش 3 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 3 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 782 ریال سود کنار بگذارد و 28 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. 

 

ساعت 9 و 15 دقیقه: به نقل از علی: توافق ایران و ۱+۵ فروردین امضاء می‌شود----ریابکوف گفت: کشورهای عضو گروه ۱+۵ و ایران قصد دارند تا پایان ماه مارس موافقت نامه سیاسی در مورد برنامه هسته ای ایران را امضا کنند . مقام ارشد روس خاطرنشان کرد: پیشرفت حاصل خواهد شد زیرا تمام شرکت کنندگان در مذاکرات اهمیت مساله را درک می کنند . مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه به تصمیم کشورهای عضو گروه ۱+۵ برای برگزاری دور جدید مذاکرات با ایران در اوایل ماه فوریه اشاره کرد و گفت : تفاهم کلی در مورد برگزاری این دیدار در اوایل ماه فوریه به دست آمده است . ریابکوف همچنین در مورد تحریم های غرب علیه روسیه گفت روسیه بخاطر این تحریم ها ،سیاست های خود را تغییر نخواهد داد . وی در این رابطه خاطرنشان کرد: روسیه هیچگاه در مورد لغو تحریم ها و شرایط برای این اقدام ،با غرب مذاکره نخواهد کرد . ریابکوف روز یکشنبه هم در پایان مذاکرات هیات های ایران و گروه ۱+۵ در ژنو در جمع خبرنگاران گفت: این دور از مذاکرات که برای بحث در مورد مسایل مربوط به برنامه هسته ای ایران انجام گرفت، بسیار سودمند بود . مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه خاطرنشان کرد: مذاکرات ایران و ۱+۵ در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. 

 

ساعت 9 و 20 دقیقه: به نقل از علی: خریخت در اخرین گزارش خود۹ ماهه (حسابرسی نشده) پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۵۰,۰۰۰ میلیون ریال مبلغ ۳۰۴ ریال اعلام کرده است.شرکت نسبت به اخرین پیش بینی تغییری نداشته است/شرکت در ۶ماهه نخست توانست برای هر سهم ۱۱۵ ریال سود بسازد و به ۳۸ درصد از پیش بینی هایش برسد/بر اساس صورتهای مالی حسابرسی شده شش ماهه منتهی به ۳۱/۰۶/۹۳ (زیان) انباشته شرکت مبلغ (۰۴۲ر۱۹۳) میلیون ریال می باشد و لذا شرکت مشمول ماده ۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت است.  

 

ساعت 9 و 21 دقیقه: به نقل از علی: ثباغ در اخرین گزارش خود (حسابرسی نشده) پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ با سرمایه ۸۰۰,۰۰۰ میلیون ریال مبلغ ۵۴۷ ریال اعلام کرده است که نسبت به اخرین گزارش تغییری نداشته است/شرکت در ۳ماهه نخست برای هرسهم تانست ۱۹ ریال سود بسازد و به ۳ درصد از پیش بینی هایش برسد. پیش بینی عملکرد سال مالی منتهی به ۹۴/۰۶/۳۱ نسبت به عملکرد واقعی سال مالی منتهی به ۹۳/۰۶/۳۱ به ترتیب فروش ۱۸ درصد افزایش، بهای تمام شده کالای فروش رفته ۴۶ درصد افزایش، سود عملیاتی۱ درصد افزایش نشان می دهد. 

 

ساعت 9 و 22 دقیقه: به نقل از علی: ددام در اخرین پیش بینی خود ۹ ماهه (حسابرسی نشده)پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۱۰۶,۲۰۰ میلیون ریال مبلغ ۱,۳۹۰ ریال اعلام کرد که نسبت به اخرین گزارش تغییری نداشته است. شرکت در ۹ ماهه نخست توانست برای هرسهم ۸۵۷ریال سود بسازد و به ۶۲ درصد از پیش بینی هایش برسد.  

 

ساعت 9 و 25 دقیقه: به نقل از علی: خنصیر در اخرین گزارش خود ۹ ماهه (حسابرسی نشده)پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با سرمایه ۵۵,۰۰۰ میلیون ریال مبلغ ۳۵۱ ریال اعلام کرده است که نسبت به اخرین پیش بینی تعدیل مثبت ۷ درصدی داشته است.شرکت در ۹ ماهه نخست توانست برای هرسهم ۱۷۹ ریال سود بسازد و به ۵۱ درصد از پیش بینی هایش برسد.لازم به ذکر است که بنا بر مذاکرات و پیگیری انجام شده از سوی این شرکت ، نامه افزایش قیمت از سوی مگا موتور در تاریخ اول آبان ۹۳ واصل شده است که در پیش بینی نه ماهه پیوست لحاظ گردیده است. همچنین این شرکت در خصوص افزایش قیمت از سوی ساپکو در حال پیگیری می باشد که به محض نهایی شدن و دریافت الحاقیه به اطلاع سهامدارن رسانیده خواهد شد . در خصوص افزایش بهای تمام شده نیز اعلام می دارد ضمن افزایش قیمت مواد خام از سوی ریخته گر ،تعدیل افزایش قیمت مواد خام در نه ماهه ماهه ابتدای دوره نیز اعمال گردیده است و در خصوص فروش نیز به همین ترتیب ضمن در نظر گرفتن افزایش قیمت شش ماهه دوم ، افزایش شش ماهه اول نیز اعمال گردیده است. 

 

ساعت 9 و 30 دقیقه: به نقل از علی: بانک کارآفرین در نامه ای گزارش توجیهی تعدیل بودجه ۹۳ را اعلام نموده است . این بانک که در پیش بینی بر اساس عملکرد ۶ ماهه برای هر سهم مبلغ ۵۰۱ ریال سود خالص در نظر گرفته بود در نامه خود اعلام کرده که با توجه به بخشنامه بانک مرکزی در خصوص نرخ های سود سپرده ها سود این بانک برای هر سهم در سال مالی ۹۳ به ۴۳۰ ریال کاهش خواهد یافت. 

 

ساعت 9 و 35 دقیقه: به نقل از علی: دفارا در اخرین گزارش 93 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 1889 ریال پیش بینی نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با افزایش 3 ریالی همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست 56 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد و به ازای هر سهم 1057 ریال سود کنار بگذارد. 

 

ساعت 10 و 00 دقیقه: به نقل از علی: داسوه در اخرین گزارش 93 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 2173 ریال پیش بینی نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با افزایش 9 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست 66 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد و به ازای هر سهم 1441 ریال سود کنار بگذارد. این در حالی است که سود عملیاتی شرکت نیز نسبت به پیش بینی قبلی با افزایش 12 درصدی رو به رو بوده و مبلغ 72 میلیارد تومان گزارش شده است. 

 

ساعت 10 و 15 دقیقه: به نقل از علی: فروس در اخرین گزارش منتهی به 93/12/29 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 426 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با افزایش 4 ریالی گزارش شده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 320 ریال سود محقق کند و 75 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. 

 

ساعت 10 و 30 دقیقه: به نقل از علی: کخاک در اخرین گزارش خود سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد 9ماهه منتهی به 93/12/29 ، مبلغ 1340 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بین قبلی شرکت بدون تغییر بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 1116 ریال سود کنار بگذارد و 83 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. 

 

ساعت 10 و 40 دقیقه: به نقل از علی: سشمال در اخرین گزارش سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد 9 ماهه منتهی به 93/12/29 ، مبلغ 690 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با تعدیل منفی 11 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 404 ریال سود کنار بگذارد و 59 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد . فروش شرکت مبلغ 106 میلیارد تومان پیش بینی شده است که نسبت به گزارش قبلی با کاهش 10 درصدی اعلام شده است. 

 

ساعت 10 و 45 دقیقه: به نقل از علی: کمنگیز در اخرین گزارش منتهی به 93/12/29 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 419 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکتبدون تغییر گزارش شده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 97 ریال سود محقق کند و 23 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. 

 

ساعت 10 و 50 دقیقه: به نقل از علی: وتوکا در اخرین گزارش 94 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 185 ریال پیش بینی نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت بدون تعدیل همراه بوده است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست 8 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد و به ازای هر سهم 15 ریال سود کنار بگذارد. 

 

ساعت 11 و 50 دقیقه: به نقل از علی: ثرود در اخرین گزارش منتهی به 94/06/31 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 839 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت بدون تغییر گزارش شده است شرکت در دوره 3 ماهه خود موفق شده است به ازای هر سهم 185 ریال سود محقق کند و 22 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. 

 

ساعت 12 و 29 دقیقه: بازار امروز با ارزش واقعی کمتر از 50 میلیارد تومان، یکی از کم رمق ترین روزهای خود را سپری کرد. در نتیجه معاملات امروز، شاخص کل بورس تهران با افت 270 واحدی روبرو شد. امروز به غیر از برخی نمادهای کوچک، تقریبا همه بازار منفی بود! 

 

ساعت 12 و 30 دقیقه........................بازار بسته شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

tsetmc بورس تهران مظنه قیمتها

÷سلام دیده بان روز بخیر امروز چهارشنبه 30دی


÷


÷خبر های سیاسی خوبی پیرامون بورس فعلا دور نمیزند تا شب عید بیشتر روزهای استحکام دلار ونوسان گیری از دلار وطلا میباشد


÷شاخص کل امروز چه مثبت بسته شود چه منفی ارزش معاملات کم رنگ خواهد بود


÷یک کارشناس بورسی هیچ وقت نمیتواند دو مطلب را دقیق پیش بینی کند

1-حماقت سعودی ها در 40دلار فروختن نقت

2- ترک ناگهانی امریکایی ها در مذاکرات سری قبل

3-این موارد تصمیم ناگهانی انسانها وحسامنتال انها است که بعدا تاثیر خودر را بر تحلیل بنیادی وتکنیکی سهام میگذارد


÷بی اعتنا یی سهام دار عمده به سهام داران خرد در خرید هر سهم یک موضوع حساس است که باید در خرید سنگین به محاسبه باید اورده شود


÷فنوال تعداد سهام فعلی 51میلیون سهم است معمولا در چنین وضعیتی سهم بسمت افزایش سرمایه میرود......الان صف خرید است


÷بکام ممکن است صف خریدش اگر امروز عرضه نشد در محدوده نزدیک به 1800ریال عرضه شود


÷سهم های دارویی کم حجم چون تعداد سهم شان کم است با اندک خبری مثبت از هر نوعش با صف خرید مداوم روبرو میشوند مانند دروز


÷خاذین نیز با 100میلیون سهم موجود فعلی بسمت افزایش سرمایه میرود


÷نماد ثامان پس از افت از محدوده 2440ریال از محدوده 1500ریال رشد خود را شروع  وامکان رشدبراحتی وجود دارد


÷حمایت از سیدکو در محدوده 1500ریال اگر ادامه دار باشد میتواند اعتبار این سهم را بالا ببرد البته اگر ادامه داشته باشد


÷دقیقا یادم نیست کی بود ولی چند سال پیش حجم سنگینی از نماد فملی در پرتفوی وساپا بود سرمایه گذاری وساپا همه را یک جا فروخت از فملی عبور کرد......وساپا حقوقی های زیرکی دارند نه به سهام دار خرد منبعد شکلات خواهند داد ونه به جای دیگر


÷ثشاهد بخوبی در محدوده 1240ریال حمایت میشود امروز 1408ریال نیز قیمت خورد


÷کطبس اعلام کرده 66درصد از اورده وانباشته مخلوطی از هر دو افزایش سرمایه دارد


÷وقتی بازار نزولی است با سهم اینچنین رفتار کنید

سلام
بعد از این مرحله که 100هزار تومن تستی خریدیم و وضعیت نماد رو تحت نظر گرفتیم مرحله بعدی رو میشه بگین .

پاسخ:
20روز نماد را در وضعیت 100هزار تومان خرید کنترل میکند با در نظر گرفتن انتشار گزارش های 9 ماهه فرض 10 میلیون تومان می خواهید بخرید در سه پله وارد میشوید
1گر3/3میلیون خریدکردید پله اول را سود گرفتیدصبر میکنید نزول کند
پله دوم را 6/5میلیون تومان میخرید
اگر در پله دوم هم سود کردیدصبر میکنید نزول کند
پله سوم 10 میلیون تومان میخرید
اگر در پله سوم سود کردید بفروشید و20 روی دوباره سهم را فقط نگاه کنید وبعد 20 روز وارد بازی بشوید

 


÷وقتی حجم ورود نقدینگی در بازا به حدی ضعیف است که دود از دودکش بازار بلند نمیشود سرپا نگه داشتن یک سایت تعرفه ای تحلیلی کلا غیر ممکن وتلف کردن وقت است امسال بسیاری از سایتهای تعرفه ای یا بستند ویا فعالیت صوری دارند

ما امسال وارد این بازی نشدیم چون سبک سنگین کردیم دیدیم گردش مالی بازار بازدهی مثبت ندارد.......الان هم که میبینید اینجا مثل اماتورها حرف میزنیم لزومی ندارد در وب را ببنیدم خوب....وراجی کردن که هزینه ندارد اما خرید سه پله ای تستی 100هزار تومان شما را حتما به سود خواهد رساند تمرین کنید......


÷تولید کننده وقتی 22 درصد وبالاتر از بانک سود سپرده میگیرد دلیلی ندارد سرمایه خود را وارد چرخه تولید کند.......سیاستمداران ما دیر یا زود متوجه اشتباه خود خواهند شد

اما چرا سود سپرده بانکی 22 درصد است کافیست امار بگیرید چه کسانی وام های  با بهره کم گرفته اند واقساط ان را از محل گرفتن  سود سپرده پرداخت میکنند

 


÷

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: هیجان فروش در بورس با وجود خبرهای مثبت منتشر شده منطق نداشته و روند نزولی بازار سرمایه ماندگار نخواهد بود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از خبرگزاری تسنیم، رضا رحمتی، کارشناس بازار سرمایه در این خصوص گفت: در چند روز گذشته با وجود انتشار خبرهای خوب برای بازار سرمایه، بورس به روند نزولی خود ادامه می دهد که نشان از عدم توقف هیجان فروش در بازار سهام است.

 

این کارشناس بازار سرمایه افزود: انتشار خبرهایی در خصوص کاهش نرخ خوراک پتروشیمی ها و کاهش حقوق مالکانه، آرام گرفتن شیب نزولی قیمت نفت، روند مثبت مذاکرات سیاسی بعلاوه تمدید داستان کیفی شدن پالایشی‌ها از جمله خبرهای خوش بازار در این روزها هستند که با این وجود، بازار سهام روی خوشی به سهامداران نشان نمی دهد.

 

وی با بیان این که هیجان فروش در بورس با وجود این خبرها منطق ندارد تصریح کرد: روند نزولی بازار سرمایه ماندگار نخواهد بود.

 

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که دولت و مدیران بورسی باید موضوع نرخ سود بانکی را به عنوان یکی از تهدیدهای بنگاههای تولیدی و بازار سرمایه دنبال کنند گفت: با نرخ های کنونی که بانکها تسهیلات می دهند، کار تولیدی صرفه اقتصادی ندارد

 


÷وزیر اقتصاد و دارایی عنوان کرد: شکوفایی بازار سرمایه با مدیریت جدیدتیک بزنید


÷مجوز واردات شکر به چهار شرکت خاص+سند


÷توافق ایران و ۱+۵ فروردین امضاء می‌شود


÷تبعیض اشکار در اطلاع رسانی کدال

زمان ارسال ها را چک کنید.....

زمان انتشارها را هم چک کنید

چند ادم دوپا در پشت سیستم این موضوع را کنترل میکنند

اگر هرگاه زمان ارسال وزمان انتشار یکی بود ان میشود عدالت در ارایه اطلاعات


÷

در گفتگو با یک کارشناس بازار سهام عنوان شد:

 


÷

در گفتگو با مدیر سرمایه گذاری های شرکت بیمه اتکایی ایرانیان عنوان شد:

 


÷

پژوهشکده پولی و بانکی قواعد استقلال سیاست پولی را پیشنهاد کرد

 

نجات پول از سلطه مالی

 

 

 


÷خبرهایی که در حد یک خط یا دو خط هستند تیک بزنید وارد سایت مربوطه بشوید 95درصد تیک زدن را میدانند ولی 5 درصد نمیدانند


÷این گزارش را بخوانید

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931029001480


÷کنگره

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931030000437


÷بازار از این بابت مستعد رشد است که فقط 5 صف فروش میلیونی دارد وهر لحظه ممکن است با یک صعود همراه بشود


÷


÷


÷


÷


÷


÷


÷


÷


÷


÷


÷


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

دوشنبه 29 دی صبح

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

امروز تلاش زیادی میشود که خودرو زیاد افت نکند ولی فکر نمیکنم اول وقت موفق باشند. ثباغ با عبور از 245 رشدش ادامه دار خواهد شد. ثرود تازمانیکه بالای 320 قرار دارد احتمال یک نوسان صعودی هست. تا اخر وقت امروز خرید هیجانی نداشته باشید. مشکل سایت برطرف شد و تا اخر وقت چند تحلیل خودرویی گذاشته خواهد شد. وتوکا 150 راهم شکست.

10:00 تا 11:00

برای حفارس 150 مهم هست که امروز نفوذ کرده به این سطح. بالاس دوباره به سمت 1150 حرکت کرده است. شتاب رشد شاخص طی نوسانات اخیر کندتر از ریزش بوده واحتمالا حداقل 65500 دراین مرحله دیده میشود و اونجا وضعیت شاخص مشص خواهد شد که نزول ادامه پیدا میکند یا خیر.خودرو یکبار صف فروشش جمع شد ولی دوباره صفی تشکیل داده احتمال دارد دقایق پایانی دوباره صف را جمع کنند.

11:00 تا 12:30

خودرو درمنفی کامل حجم زیادی جمع شده و ایضا خپارس روی 70 . احتمالا فردا قصد دارند خودرو را رنج مثبت هم بکشند تابازار را متعادل تر کند. باجمع آوری صفهای فروش سهمهای بزرگ فردا اول وقت شاید کمی هیجان بیشتر باشد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

tsetmc بورس تهران پایان دی فردا

÷سلام دیده بان


÷بورس امروز را منفی شروع کرده است ویحتمل منفی به اخر خواهد رساند


÷بازار بورس با اخرین فشار مذاکرات روبروست فشاری که با کاهش قیمت نفت شروع شده واهرم فشار دوم بالا بودن سپرده بانکی بلند مدت است.......بورس با گذر از این دو مسیر صعودی را اغاز خواهد کرد خلاصه کلام تا ابد این دو فشار ماندگار نخواهد بود


÷آنچه در مذاکرات هسته ای ژنو گذشت/ اعلام زمان دور جدید مذاکرات


÷انچه در بازار بورس الان مشاهده بورسی فراموش شده است که حتی کارشناسان بازار سرمایه هم از تحلیل دادن ان خسته شده اند


÷واقعا نیاز است مسئولان طراز اول کشور یک جلسه کار ساز برای بورس بگذارند وتکلیف این بازار را برای همیشه مشخص کنند...وتصمیمی بگیرند که حداقل سرمایه سهام داران حفظ شود


÷وساپا خرید100هزارتومان تستی زیر 1000ریال  محدوده 950ریال


÷وخارزم خرید تستی 100هزار تومان در محدوده 1240و1220ریال


÷واتی خرید تستی 100هزار تومان در محدوده 3200ریال


÷تکمبا -ستران-فملی سه سهمی که صف فروششان بازار را ازار میدهد


÷هر سهمی که قصد خرید دارید حتما گزارش 9 ماهه سهم را مدنظر قرار دهید


÷خپارس الان صف فروش حمایت اول 630ریال حمایت بهتر 600ریال


÷بانک تجارت در قیمت فعلی میگوید بازار 20درصد اصلاح قیمت کرده است


÷مدل نزول وصعود سهمها این گونه است یک قدم به جلو دو قدم به عقب


÷بانک حکمت ممکن است به محدوده 1000ریال نزول کند اگر نزول کرد خرید تستی 100هزار تومان


÷بانک دی حمایت اول 1400ریال خرید تستی 100هزار تومان


÷تقسیم نا عادلانه نقدینگی متاسفانه بورس را با بحران داخلی روبرو کرده است وبی رحمی برخورد نا عادلانه با این بازار اثار مخرب روحی بدی بر سهام داران خرد گذاشته است


÷کم صبری سهام داران خرد نیز مزید علت مستدل بر نزول است خلاصه باران مشکلات است که بر سر بورس میبارد


÷حتوکاپیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 1393/12/29 با سرمایه 206,148 میلیون ریال مبلغ 395 ریال..... در 9 ماه 85درصد پوشش داده است احتمالا در 12 ماهه تعدیل مثبت خواهد داشت


÷توازن در مذاکرات

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931029000055


÷بیمه البرز 1050ریال خرید تستی 100هزار تومان


÷اقای احمدی نژاد میگفت مسئله هسته ای تمام شد رفت والان میگویند تورم کاهش پیدا کرد

خدای من ما در کجای این دنیا زندگی میکنیم.....ایا بهتر نبود بجای این دو حرف سود سپرده بانکی را 14الی 15درصد اعلام میکردیم وبورس را رها میکردیم با جذب 100هزار میلیارد تومان پول سرگردان توان تولید را انقدر بالا میبردیم تا حتی یک نفر بیکار در جامعه نباشد

 


÷ 7میلیون سهامدار بورسی را به....... ....با فرمول ریاضی... بقیه را در پایین بخوانید

 

قائم‌مقام بانک مرکزی: برای کاهش تورم از هفت روش پیچیده ریاضی استفاده کردیم

 


÷تغییر جو روانی در بورس تهران


÷حتما نیاز است اقای فطانت در جهت شفاف سازی یک مصاحبه انجام بدهند اما مشکل با مصاحبه هم حل نمیشود.......نصف این بانکها الکی وپرهزینه تشکیل شده اند ودولت هم میداند اینها بلای جان اقتصاد هستند ومیداند سود سپرده 22 درصد فقط جیب کسانی را پر میکند که فرض وام با بهره 7 درصد گرفته اند والان قسطش را با سود سپرده 22درصد پرداخت میکنند وبعد از مدتی همان وام میشود پول ازاد پورشه....ویلا در شمال


÷

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه ای به شماره 98/285893 مورخ 27 دی ماه 93 اعلام کرده است که بانک ها و موسسات اعتباری در صندوق های سرمایه گذاری مشترک با رعایت حدود مقرر در دستورالعمل سرمایه گذاری موسسات اعتباری، امکان سرمایه گذاری دارند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در متن این بخشنامه آمده است که یکی از مهمترین عوامل مؤثر در رشد و توسعه اقتصادی هر کشور تجهیز بهینه منابع با استفاده از پس اندازهای یکایک آحاد آن کشور است. در همین راستا، صندوق های سرمایه گذاری مشترک به عنوان یکی از نهادهای نوظهور در بازارهای مالی می توانند سهم عمده ای در جمع آوری پس اندازهای اشخاص به ویژه وجود خرد و به تبع آن تأمین منابع مالی مورد نیاز بنگاه های اقتصادی داشته و مآلاً، نقش شگرفی در رشد و توسعه اقتصادی کشورها ایفا کنند.

 

صندوق های سرمایه گذاری مشترک ، نهادهای مالی تخصصی هستند که با هدف جمع آوری سرمایه های خرد در سطح جامعه و هدایت آن ها به سوی فعالیت های مولد اقتصادی تأسیس می شوند. این صندوق ها علاوه بر کارکرد اصلی خود که بدان اشاره شد ، منشأ اثر فراوان در زمینه هایی چون مهار تورم، تعمیق و گسترش بازار سرمایه ، رفع کمبودهای نقدینگی شرکت های سرمایه گذاری، جذب سرمایه های خارجی و نیز تسهیل فرآیند خصوصی سازی و عمومی کردن اقتصاد کشورها نیز هستند.

 

در کشور عزیزمان نیز چندی است صندوق های سرمایه گذاری مشترک پا به عرصه وجود گذاشته اند و البته طی همین کوتاه، به دلیل ویژگی ها و مزایای منحصر بفردی که داشته اند، مورد اقبال عمومی نیز واقع شده اند. در این مدت، با عنایت به مفاد " دستورالعمل سرمایه گذاری موسسات اعتباری" مصوب جلسه مورخ 18 فروردین 86 شورای محترم پول و اعتبار و با نظر داشت به قالب حقوقی صندوق های سرمایه گذاری مشترک همواره سوالات و ابهاماتی در خصوص امکان خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق های مزبور و سرمایه گذاری در آن ها از سوی شبکه بانکی کشور مطرح بوده است. لذا این بانک به منظور تبیین و تصریح موضوع و هم چنین کمک به تحقق اهداف تأسیس صندوق های یاد شده به نحو کارا و مؤثرتر، فراهم شدن امکان مناسب تر بند "ج" سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و فراهم ساختن بستری مناسب برای سرمایه گذاری بهینه و از طرفی با عنایت به این که بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می توانند با حمایت از صندوق های مذکور تأثیر بسزایی در جلوگیری از نوسانات شدید و غیرمتعارف شاخص کل سهام و نتیجتًا حفظ تعادل و ارزش دارایی های سرمایه گذاران این صندوق ها که همانا آحاد مردم هستند، داشته باشند ، به موجب این بخشنامه اعلام می دارد بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می توانند با رعایت حدود مقرر در دستورالعمل مذکور، نسبت به خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری مشترک و ایضا سرمایه گذاری در آن ها اقدام کنند. ضمنا متذکر می شود از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، مفاد بخشنامه شماره 120175/90 مورخ 23 مرداد 90 این بانک کان لم یکن تلقی می شود.

 


÷به متن زرد رنگ توجه کنید

 

مدیر عامل سابق شرکت بورس راه اندازی صندوق تثبیت بازار سرمایه را اقدام مثبتی دانست و گفت: راه‌اندازی این صندوق عرضه و تقاضا را کنترل کرده و از نوسانات بورس جلوگیری می کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از خبرگزاری ایسنا، علی رحمانی، در خصوص راه‌اندازی صندوق تثبیت بازار سرمایه گفت:راه اندازی صندوق تثبیت بازار سرمایه ایده مثبت و مطلوبی است که می تواند موجب افزایش اعتماد به بازار سرمایه شود، زیرا هم ساختار اداره و هم ساز و کار آن مشخص شده است.

 

وی افزود:با ساز و کار و منابعی که برای این صندوق در نظر گرفته شده است،این صندوق می تواند در عرضه و تقاضا تعادل ایجاد کرده و به جلوگیری از نوسانات کمک می کند.

 

رحمانی با بیان اینکه نباید از صندوق های راه اندازی شده انتظار معجزه داشت،عنوان کرد:صندوق تثبیت بازار سرمایه راه حل بلند مدتی برای بازار است زیرا این صندوق منابع زیادی ندارد تا در کوتاه مدت بتواند به بازار کمک کند، اما در بلندمدت نقش به سزایی می‌تواند در بازار سرمایه داشته باشد.

 

بر اساس این گزارش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی اخیرا و در ادامه بررسی لایه رفع موانع تولید، تأسیس صندوق تثبیت بازار سرمایه در لایحه رفع موانع تولید و نیز صدور مجوز به ناشران بازار سرمایه برای خرید و نگهداری سهام خزانه را تصویب کردند.

 


÷

دلیل تعدیل مثبت "وتوشه" در گزارش 9ماهه...

 

به گزارش خبرنگار بورس نیوز،شرکتسرمايه گذاري پارس توشه با سرمایه جدید 1000میلیارد ریال در گزارش پیش بینی عملکرد واقعی 9ماهه حسابرسی نشده سال مالی منتهی به 1393.12.29 سود هر سهم خود را مبلغ 505 ريال پیش بینی نموده که در 9ماهه موفق به پوشش 60 درصدی آن شده است.

 

 

 

لازم به ذکر است که شرکت سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با تعدیل مثبت 13 درصدی برآورد نموده است.

 

 

همچنین شرکت عمده دلایل این تغییرات را افزايش سود حاصل از فروش سرمايه گذاري هابه دليل فروش عمده سهام کابل سازي ايران می داند .


÷پیش بینی رشد اقتصادی ۳درصد


÷

با صدور بخشنامه ایی اعلام شد:

 

جواز بانک مرکزی به بانک ها برای حضور در ۸۵ صندوق بورسی

 

طبق بخشنامه جدید بانک مرکزی، بانک ها و موسسات اعتباری می توانند در ۸۵ صندوق های سرمایه گذاری مشترک فعال در بازار سرمایه اقدام به سرمایه گذاری کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،درحالی صندوق های سرمایه گذاری مشترک از سال 84 در بازار سرمایه ایران راه اندازی و تا کنون 85 صندوق در چند نوع مختلف فعال هستند که طبق بخشنامه جدید بانک مرکزی، بانک ها و موسسات اعتباری می توانند در این محصول بازار سرمایه اقدام به سرمایه گذاری کنند.

 

براساس این گزارش، در متن این بخشنامه آمده است:یکی از مهمترین عوامل مؤثر در رشد و توسعه اقتصادی هر کشور تجهیز بهینه منابع با استفاده از پس اندازهای یکایک آحاد آن کشور است. در همین راستا، صندوق های سرمایه گذاری مشترک به عنوان یکی از نهادهای نوظهور در بازارهای مالی می توانند سهم عمده ای در جمع آوری پس اندازهای اشخاص به ویژه وجود خرد و به تبع آن تأمین منابع مالی مورد نیاز بنگاه های اقتصادی داشته و مآلاً، نقش شگرفی در رشد و توسعه اقتصادی کشورها ایفا کنند.

 

صندوق های سرمایه گذاری مشترک ، نهادهای مالی تخصصی هستند که با هدف جمع آوری سرمایه های خرد در سطح جامعه و هدایت آن ها به سوی فعالیت های مولد اقتصادی تأسیس می شوند. این صندوق ها علاوه بر کارکرد اصلی خود که بدان اشاره شد ، منشأ اثر فراوان در زمینه هایی چون مهار تورم، تعمیق و گسترش بازار سرمایه ، رفع کمبودهای نقدینگی شرکت های سرمایه گذاری، جذب سرمایه های خارجی و نیز تسهیل فرآیند خصوصی سازی و عمومی کردن اقتصاد کشورها نیز هستند.

 

در کشور عزیزمان نیز چندی است صندوق های سرمایه گذاری مشترک پا به عرصه وجود گذاشته اند و البته طی همین کوتاه، به دلیل ویژگی ها و مزایای منحصر بفردی که داشته اند، مورد اقبال عمومی نیز واقع شده اند.

 

در این مدت، با عنایت به مفاد " دستورالعمل سرمایه گذاری موسسات اعتباری" مصوب جلسه مورخ 18 فروردین 86 شورای محترم پول و اعتبار و با نظر داشت به قالب حقوقی صندوق های سرمایه گذاری مشترک همواره سوالات و ابهاماتی در خصوص امکان خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق های مزبور و سرمایه گذاری در آن ها از سوی شبکه بانکی کشور مطرح بوده است.

 

لذا این بانک به منظور تبیین و تصریح موضوع و هم چنین کمک به تحقق اهداف تأسیس صندوق های یاد شده به نحو کارا و مؤثرتر، فراهم شدن امکان مناسب تر بند "ج" سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و فراهم ساختن بستری مناسب برای سرمایه گذاری بهینه و از طرفی با عنایت به این که بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می توانند با حمایت از صندوق های مذکور تأثیر بسزایی در جلوگیری از نوسانات شدید و غیرمتعارف شاخص کل سهام و نتیجتًا حفظ تعادل و ارزش دارایی های سرمایه گذاران این صندوق ها که همانا آحاد مردم هستند، داشته باشند ، به موجب این بخشنامه اعلام می دارد بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می توانند با رعایت حدود مقرر در دستورالعمل مذکور، نسبت به خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری مشترک و ایضا سرمایه گذاری در آن ها اقدام کنند. ضمنا متذکر می شود از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، مفاد بخشنامه شماره 120175/90 مورخ 23 مرداد 90 این بانک کان لم یکن تلقی می شود.

 


÷ساعت 12/30تا فردا خدا نگه دار نظراتی که بعد از 12/30درج میشود شب منتشر خواهد شد


÷


÷


÷


÷


÷


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us