NerkhBox

تحلیل و مباحثه سهام در چت روم کانون

هر روز در همفکران کانون
تحلیل و مباحثه سهام در چت روم کانون
به جمع ما دراتاق بورس چت روم کانون بپیوندید و نظرات و پیشنهادات تان را با دیگران به اشتراک بگذارید(رایگان)


سه نشانه تخلیه تدریجی هیجان از بورس

پرونده هفته جاری معاملات بازار سهام که تحت تاثیر هیجانات بیش از اندازه ناشی از مذاکرات با نوسانات زیادی مواجه شده بود، سرانجام با زیان 6/1 درصدی هفتگی بسته شد تا بار دیگر شاهد تاثیر منفی واکنش‌های غیرمنطقی و تصمیمات هیجانی سرمایه‌گذاران در این بازار باشیم و به این ترتیب سومین هفته منفی بورس تهران ثبت شد.

روند نزولی حاکم بر بازار سرمایه در جریان معاملات روز گذشته با شدت کمتری دنبال شد، به‌طوری‌که شاخص کل بورس در پایان معاملات با کاهش 664 واحدی، با کمی فاصله از کانال 73 هزار واحد به 74 هزار و 76 واحدی رسید تا به این ترتیب زیان هفته جاری یا به عبارت دیگر آذر ماه به 6/1 درصد برسد که با احتساب این افت، بازدهی پاییزی بورس به 3/3 درصد رسید؛ زیان بازار از ابتدای سال تا‌کنون نیز بالغ بر 25/6 درصد است. به گزارش «دنیای اقتصاد»، روند صعودی بورس که با خوش‌بینی نسبت به توافق‌های هسته‌ای از ابتدای هفته آغاز شده بود، با انتشار اخبار مربوط به تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ در شامگاه دوشنبه، شاهد نمایشی از اوج رفتارهای هیجانی دست‌اندرکاران بازار از ابتدای ساعات معاملاتی روز بعد بود؛ در این روز پیش از آغاز بازار و در مرحله پیش گشایش، صف‌های فروش سنگینی در بسیاری از نمادها (به‌ویژه بانک‌ها و خودروسازها) شکل گرفت که البته صنایعی را که عملا با بحث مذاکرات هیچ درگیری خاصی نداشتند نیز متاثر کرد که البته با توجه به مشارکت نسبتا مناسب از سوی سهامداران حقوقی و نیز صندوق توسعه بازار برای خرید، برخی از صف‌های فروش در حد حجم ‌مبنا جمع‌آوری شد تا شاهد به تعادل رسیدن بازار در روز گذشته باشیم.
افزون بر این رشد 200 درصدی حجم معاملات در مقایسه با روز سه‌شنبه که نشان از تحرک و مشارکت حقیقی‌ها در بازار دارد، در کنار کاهش نوسان منفی قیمت سهام شرکت‌ها همگی نشان از خروج تدریجی هیجان از بورس و بازگشت بازار به شرایط طبیعی دارد؛ در جریان معاملات روز سه‌شنبه بیشتر نمادهای بازار با نوسان منفی 4 درصدی مواجه شدند، این در حالی است که دیروز بخش عمده‌ای از نمادها نوسان مثبت را تجربه کرده و دیگر نمادها نیز در محدوه منفی 2 درصد نوسان را پشت سر گذاشتند. به عقیده کارشناسان بازار سرمایه به نظر می‌رسد که حداکثر روز شنبه، عرضه سهام کاهش یابد، به‌طوری‌که اواسط هفته آینده، بازار متعادلی در پیش رو داشته باشیم.
واقعیت آن است که با نگاه منطقی به مذاکرات وین اگرچه منتج به نتیجه نهایی نشد؛ اما تعداد اختلافات و فاصله‌های تیم مذاکره‌کننده کشورمان با گروه 1+5 را بسیار کمتر کرد. در این بین به عقیده کارشناسان، باید قبول کنیم که تمدید مذاکرات یعنی نبود ریسک تحریم‌ها و همچنین بهبود شرایط کلی اقتصاد کشور در دوره پیش رو.
در واقع با حصول پیشرفت‌های زیادی در مذاکرات هسته ای، می‌توان دستیابی به توافق سیاسی و جامع را در آینده‌ای نه چندان دور متصور شد. این در حالی است که تحریم‌ها درخصوص برخی صنایع نیز به حالت تعلیق درآمده؛ به‌طوری‌که سرمایه‌گذاری در صنایع مذکور با چشم‌انداز روشن همراه است.

فراواکنش غیر‌منطقی
شهریار شهمیری از کارشناسان بازار سرمایه علت عمده افت اخیر بورس را هیجانات بیش از حد و غیر منطقی سرمایه‌گذاران دانست و گفت: بدون شک عامل اصلی این اتفاق فراواکنش‌های غیر‌منطقی سهامداران به ویژه حقیقی‌ها است که منجر به تشکیل صف‌های سنگین فروش و در نهایت ریزش شدید بازار شده است.
وی با اظهار این مطلب که نتیجه حاصل از مذاکرات وین بسیار منطقی و مثبت است، گفت: چشم‌انداز به وجود آمده از مذاکرات منطقی و بسیار مطلوب است و این موضوع نتیجه مثبتی برای بازار سرمایه و اقتصاد کشور در بر خواهد داشت که در رشد تدریجی بورس در روزهای آتی به خوبی نمایان می‌شود.
شهمیری ادامه داد: در این شرایط هیجانی، فعالیت و حضور صندوق توسعه بازار سرمایه به همراه دیگر صندوق‌های بازارگردانی نقش زیادی در تعدیل روند منفی ایجاد کرده و به روان‌تر کردن بازار کمک شایانی داشته که در بهبود جریان روز گذشته بورس به خوبی نمایان است.
به گفته شهمیری با توجه به معافیت مالیاتی مطرح شده برای صندوق‌های بازارگردانی که در بسته پیشنهادی سازمان بورس به مجلس برای خروج از رکود در نظر گرفته شده، صندوق‌های بازارگردانی می‌توانند نقش مهمی در نقدشوندگی سهام بر عهده داشته باشند.

رشد متغیرهای اصلی بازار
در جریان معاملات روزی که گذشت سرمایه‌گذاران بیش از یک میلیارد و 297 میلیون برگه اوراق بهادار را به ارزش 284 میلیارد تومان در 96 هزار نوبت معاملاتی داد‌و‌ستد کردند که در مقایسه با معاملات روز سه‌شنبه رشد 208 درصدی حجم، 63 درصدی ارزش و 122 درصدی تعداد معاملات را نشان می‌دهد.
در این روز گروه خودرو با معامله بیش از 760 میلیون سهم به ارزش 115 میلیارد تومان در صدر برترین گروه‌های صنعتی قرار گرفت که در این گروه نمادهای ایران خودرو، پارس خودرو، سایپا، زامیاد، سایپا دیزل، ایران خودرو دیزل و گروه بهمن بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند که عمده دلیل این مطلب نیز جمع‌آوری صف‌های فروش سنگین در این نمادها بود. افزون بر این گروه مالی و بانک‌ها نیز به ترتیب رده‌های دوم و سوم برترین صنایع دیروز را کسب کردند. در پایان معاملات دیروز نماگر بازار سرمایه تحت تاثیر نمادهای بانکی از جمله بانک ملت، بانک صادرات، بانک پاسارگاد و همچنین نمادهای مپنا، ملی مس، فولاد مبارکه اصفهان و هلدینگ خلیج فارس با 664 واحد کاهش معادل 9/0 درصدی مواجه شد. دیگر شاخص‌های مهم بازار نیز از جمله بازار اول با 571 واحد، بازار دوم با
770 واحد و شاخص صنعت نیز با 356 واحد افت به کار خود پایان دادند. در پایان معاملات نیز نمادهای تراکتورسازی ایران، سرمایه‌گذاری صنعت نفت، تایدواتر خاورمیانه، ایران ترانسفو، سیدکو، نفت پارس و نوسازی و ساختمان تهران با سنگین‌ترین صف‌های خرید به کار خود پایان دادند. این در حالی است که بانک تجارت، سرمایه‌گذاری رنا، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو، بانک صادرات، سرمایه‌گذاری سایپا، بانک ملت و بانک انصار با طولانی‌ترین صف‌های فروش به کار خود پایان دادند.

هفته‌ای متعادل در پیش است
در این میان احسان حاجی از تحلیلگران بازار سرمایه معتقد است: پس از چند هفته تلاش مداوم تیم مذاکره‌کننده و امیدهای فراوان بازار سرمایه در نهایت روز دوشنبه نتیجه اعلام شد؛ نتیجه‌ای که خلاف انتظارات بود. ماه گذشته اگر از فعالان بازار درباره نتیجه مذاکرات سوم آذر پرسیده می‌شد بحث تمدید چندان دور از انتظار نبود. وی ادامه داد: اما در هفته‌ها و روزهای پایانی (منتهی به 3 آذر) به هر دلیلی انتظارات بازار رو به افزایش گذاشت و دلایل و اخباری که توافق بین دو طرف (حتی در مباحث کلی) را حتمی نشان می‌داد به وفور در شبکه‌های اجتماعی و خبرگزاری‌ها منتشر شد. به همین دلیل می‌توان بخش قابل توجهی از رشد چند هفته گذشته بازار را ناشی از همین انتظارات مثبت از مذاکرات دانست؛ انتظاراتی که به درستی محقق نشد.
حاجی خاطرنشان کرد: بنابراین طبیعی است که حداقل قسمتی از افزایش‌های موج اخیر شاخص کل را به‌عنوان حرکت‌های اصلاحی رو به پایین داشته باشیم. بنا به گفته این تحلیلگر دلیل دیگر این مدعا این است که طی دو هفته گذشته خبر قابل توجهی غیر از مسائل سیاسی نداشتیم که بتواند علت افزایش امیال خرید در بازار باشد. وی ادامه داد: اما هر چند اخبار مذاکرات نتوانست دقیقا منطبق بر انتظارات سرمایه‌گذاران باشد اما در کل نکته منفی نیز در آن وجود نداشت. به این ترتیب با طبیعی دانستن شوک منفی حاضر در بازار نباید آن را عمیق و طولانی مدت پیش‌بینی کرد.
حاجی در ادامه به بررسی روند شاخص از منظر تکنیکال پرداخت و گفت: از نظر نموداری نیز پس از اتمام روند ریزشی6 ماهه شاخص کل می‌توان روند چهار ماه گذشته شاخص کل را داخل یک روند صعودی کم قدرت مشاهده کرد؛ در نمودار بالا اگر محدوده 73 هزار و 500 واحدی و همچنین 72 هزار و 500 واحدی را به‌عنوان حمایت‌های فیبوی موج اخیر صعودی در نظر داشته باشیم، می‌توان امیدوار بود که طی هفته آینده با ورود به این محدوده از میزان عرضه‌های بازار کاسته شده و تعادل را در این منطقه شاهد باشیم.
وی تصریح کرد: تعادل به معنی خروج از حالت فروش‌های هیجانی و نه به معنی شروع روند صعودی است.
این تکنیکالیست در ادامه افزود: در کل مناطق حمایت‌کننده بازار را می‌توان اعداد 72500، 71400 و نهایتا در بد‌ترین حالت ممکن کف لمس شده پیشین در 70300 واحد در نظر داشت.
وی معتقد است: اما به‌دلیل حجم پول وارد شده و همچنین شرایط روانی در بازار، تشکیل کف جدید و پایین‌تر در شاخص (عبور از منطقه 70 هزار واحدی) بسیار دور از ذهن خواهد بود.

منبع: دنیای اقتصاد

نوشته سه نشانه تخلیه تدریجی هیجان از بورس اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

اشک و لبخند بورس در یک هفته

خوش‌بینی‌های اولیه نسبت به احتمال حصول توافق جامع هسته‌ای در روزهای پایانی مذاکرات ژنو و عدم تحقق انتظارات مزبور اصلی‌ترین دلیل نوسان قابل اعتنای بورس در هفته جاری به شمار می‌رود. در این میان، صنایع متاثر از مذاکرات شامل خودروسازان و بانک‌ها بیشترین فشار عرضه را در دو روز اخیر تجربه کردند زیرا رشد قبلی این سهام عمدتا بر پایه خوش‌بینی‌ها نسبت به گشایش قابل توجه در وضعیت تحریم‌ها شکل گرفته بود. به این ترتیب احتمال می‌رود همین گروه‌ها در فاز کنونی اصلاح قیمت‌های سهام نقش پررنگ‌تری ایفا کنند.

بازار به کف می‌رسد؟
از زمان شکل‌گیری موج صعودی شاخص بورس که از اوایل پاییز آغاز شد، حدود دو ماه می‌گذرد. روند مزبور از کف 71500 واحدی شاخص آغاز و با بروز مقاومت در باند 76 تا 77 هزار واحدی به مانع برخورد و مسیر بازگشت را در پیش گرفت. در این دوره، تحول بنیادین خاصی در وضعیت بازار سهام روی نداد، به این معنا که در مهم‌ترین اتفاق، گزارش‌های 6 ماهه شرکت‌های بورسی در اواخر مهرماه نیز عمدتا مطابق با پیش‌بینی‌های قبلی و بدون نشانه‌ای از پیشرفت مهم به بازار مخابره شد. به این ترتیب، رشد اخیر قیمت‌های سهام با یک عامل غیربنیادی از جنس انتظارات روانی شکل گرفته است که با کمرنگ شدن آن در هفته جاری می‌توان انتظار بازگشت قیمت‌ها به سطوح قبلی (که بر پایه ارزیابی محتاطانه از وضعیت کلان اقتصادی شکل گرفته بود) را داشت. بنابراین، هرچند شتاب افت دو روز اخیر قیمت‌ها در بازار سهام پرشتاب و شدید به نظر می‌رسد، اما از آنجا که قیمت‌ها از کف‌های قبلی فاصله زیادی نگرفته‌اند می‌توان به توقف این روند و بازگشت آرامش به بازار سهام در هفته آینده امید داشت. بنابراین انتظار می‌رود محدوده 71 هزار واحدی شاخص که در تمام مقاطع سال جاری به لحاظ بنیادی و تکنیکی از افت بیشتر قیمت‌های سهام ممانعت کرده است بار دیگر وارد عمل شود و با جمع‌آوری صف‌های فروش و تقویت انگیزه خریداران، بورس تهران تعادل خود را به زودی باز یابد.

بازتاب تمدید مذاکرات در متغیرهای کلان
اکنون که مذاکرات موثر بر لغو تحریم‌های اقتصادی به مدت هفت ماه تمدید شده است، سرمایه‌گذاران طبیعتا به دنبال بررسی آثار این رویداد در عرصه اقتصاد کلان و متعاقب آن سودآوری صنایع و شرکت‌های بورسی هستند. آنچه مسلم است، دولت یازدهم نحوه بهینه مدیریت اقتصاد کشور با سطح تحریم‌های فعلی را یافته و به شرایطی از ثبات توام با پیشرفت کند رسیده است. با توجه به عدم تغییر این وضعیت، انتظار می‌رود که روش کنونی راهبری اقتصاد در کوتاه‌مدت کماکان ادامه یابد و نتایج کمابیش مشابهی را نیز در بر داشته باشد. به این ترتیب عدم ایجاد فشارهای تورمی در اقتصاد و تثبیت آن در محدوده کنونی (15 تا 20 درصد) و نیز حفظ اقتصاد از ورود دوباره به رکود (پرهیز از رشد اقتصادی منفی) در کنار تلاش برای آرام نگاه داشتن بازارها از طریق کنترل نرخ ارز محتمل‌ترین سناریوهای پیش‌رو در کوتاه‌مدت هستند. در زمینه سیاست‌های پولی هم با توجه به اولویت دولت در کنترل تورم، انتظار نظارت دقیق بر رشد پایه پولی در کنار عدم کاهش معنادار نرخ سود بانکی احتمالا پیگیری می‌شود. نشانه‌های اولیه در زمینه تنظیم بودجه سال آینده هم از تنظیم آن بر پایه نفت 70 دلاری و ارز مبادله‌ای 2850 تومانی حکایت دارند که طبیعتا با توجه به افت درآمدهای دولت با رویکرد انقباضی و با فرض عدم تغییر در میزان و قیمت فروش نفت تنظیم شده است. جمع‌بندی این تصویر از متغیرهای اقتصادی، چشم‌انداز کم‌تحرکی در زمینه امکان رشد بازدهی بنگاه‌های بورسی در افق کوتاه‌مدت را تصویر می‌کند که به معنای تثبیت سودآوری اکثر صنایع در سطوح فعلی است.
سیگنال چینی به بازارهای جهانی
کاهش نرخ‌های بهره وام و سپرده‌های بانکی توسط بانک مرکزی چین در روزهای اخیر اقدامی غیرمنتظره و مهم از سوی سیاست‌گذاران پولی دومین اقتصاد مهم جهان تلقی شده است. به این ترتیب با کاهش 4/0 درصدی نرخ پایه سود وام‌ها (از 6 به 6/5درصد) و اصلاح 25/0 درصدی در سود سپرده‌ها (از 3 به 75/2 درصد)، نخستین حرکت قابل اعتنای بانک مرکزی چین در زمینه پیگیری سیاست‌های انبساطی در دو سال گذشته رقم خورد. این اقدام از آنجا مهم تلقی می‌شود که چین در سال‌های اخیر بر خلاف کشورهای غربی در اجرای سیاست‌های انبساطی محتاطانه عمل کرده و درصدد کنترل رونق بی‌رویه اقتصادی و افزایش بیش از حد حجم اعتبارات بوده است.
تهدیدات فعلی مبنی بر افت رشد اقتصادی به کمتر از 7 درصد (سطح هدف‌گذاری احتمالی رهبران کشور برای سال آینده) و نیز فشارهای کاهنده در قیمت‌ها که منجر به نصف شدن تورم از 4/4 درصد در سال 2011 به 2/2 درصد در شرایط فعلی شده است، بانک مرکزی چین را وادار به عکس‌العمل کرده است.
تحلیلگران بر این باورند که با توجه به بالا بودن نسبی نرخ‌های بهره و روند افت تورم ناشی از کاهش قیمت‌های جهانی کالاها، بانک مرکزی چین قدم‌های بیشتری را در ماه‌های آینده برای کاهش پلکانی نرخ‌های بهره و نیز کاهش نرخ سپرده قانونی بانک‌ها (که منجر به انبساط پولی می‌شود) برخواهد داشت. این رویکرد جدید چین، حمایت جدیدی را در جهت توقف افت بی‌محابای اخیر قیمت‌های جهانی مواد خام، نفت و حتی طلا فراهم می‌آورد، زیرا بنا به تجربه تاریخی، سیاست‌های انبساطی چین با توجه به اندازه اقتصاد آن، معمولا در کوتاه‌مدت اثر قابل توجهی بر روند اقتصاد جهانی به ویژه در بخش کالایی بر جای می‌گذارد.

منبع: دنیای اقتصاد

نوشته اشک و لبخند بورس در یک هفته اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران تا شنبه چه خبر

- کاربرانی که معلم بورس دارند از لینک زیر که در موضوعات وب ارشیو شده است از ادامه مطلب وارد شوند

http://ayoobbbb.blogfa.com/category/2


-


-


-


-


-


-


-


-


-


-


-


-


-


-


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

تحلیل ، بررسی و اخبار مهم بورس / چهارشنبه ۵ آذر

شاخص کل بورس ۶۶۴ واحد نزول کرد و به رقم ۷۴,۰۷۶ واحد رسید . نمادهای وبملت با ۸۱ واحد ، رمپنا با ۶۸ واحد و وپاسار با ۶۶ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند . ارزش معاملات در این بازار به رقم ۲۸۴ میلیارد تومان رسید که نمادهای با خودرو با ۳۴,۵ ...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس

با اتمام ساعات معاملات روز چهارشنبه ۹۳٫۰۹٫۰۵ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۵۷۱ واحد افت به رقم ۵۴۷۷۲ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۷۷۰ واحد کاهش عدد ۱۴۴۳۶۶ واحد را تجربه کرد. شاخص کل بورس ...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

گزارش آخرین تحولات بازار بورس

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 664 واحد به 74 هزار و 76 واحد رسید. در معاملات امروز نمادهای بانک ملت، گروه مپنا، بانک پاسارگاد، سرمایه‌گذاری ملی، فولاد، بانک صادرات و هلدینگ فارس بیشترین اثر منفی را بر شاخص بورس داشته‌اند.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

از سود 78درصدی تا زیان 48درصدی در بورس

از میان ۴۲۳ شرکتی که ماه گذشته در تابلوهای معاملات حضور داشتند، ۲۰ شرکت با سوددهی حداکثر ۷۸ درصدی بهترین بازدهی و ۲۰ شرکت دیگر با حداکثر ۴۸ درصدی، بیشترین زیان را ثبت کردند.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

4کشور از 5+1در صف ورود به بورس ایران

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع ایران با بیان این که نگاه سرمایه‌گذاران خارجی به بورس ایران بنیادی است، گفت: 4 کشور از ۵+۱ در صف ورود به بورس ایران هستند و نگاه سرمایه‌گذاران خارجی به بورس ایران بنیادی است.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

صنعت خرده فروشی پربازده ترین گروه با ۹ روز معامله

معاملات آبان ماه بازار سهام با بازدهی مثبت حدود دو درصدی شاخص کل پایان پذیرفت، به گونه ای که نماگر بازار سرمایه از ۷۴ هزار و ۱۳۲ واحد در اولین روز معاملاتی ماه گذشته به ۷۵ هزار و ۲۴۸ واحد طی آخرین روز معاملاتی آبان ماه رسید.   صنعت خرده فروشی با تک سهم قاسم ...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی و اجرای طرح توسعه

شرکت کارتن ایران سود پیش بینی شده هر سهم در سال مالی جاری را ۶۶۰ ریال برآورد کرده که در آخرین گزارش عملکرد ۶ ماهه اول سال جاری تنها ۲۴ درصد از سود خود را به میزان ۱۵۹ ریال پوشش داده است. این در حالی است که سود برآوردی هر سهم برای پایان سال مالی ...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

پس لرزه‌های وین در بورس تهران

بورس اوراق بهادار تهران که بعد از نتیجه مذاکرات وین، فرو ریخته بود امروز هم به روند ریزشی خود ادامه داد و تا مرز 73 هزار واحد عقب نشینی کرد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

ریزش شاخص بورس تا مرز ۷۳ هزار واحد

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص بورس ۶۶۴ واحد دیگر کاهش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول(poolpress.ir)، در جریان دادوستدهای آخرین روز معاملاتی هفته اول آذر ماه، با معاکله یک میلیارد و 297 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 280 میلیارد تومان در 96 هزار نوبت معاملاتی، شاخص بورس 664 واحد دیگر ریزش کرد و تا کانال 74 هزار و 76 واحد عقب نشست.
بر اساس این گزارش؛ ریزش 1872 واحدی شاخص بورس در دو روز پایانی هفته جاری در حالی رقم خورده است که به باور کارشناسان بورسی، هیجان فروش سهام در بورس در هفته آینده متعادل می شود و دماسنج بازار سرمایه دوباره به روزهای رو به رشد خود بازخواهد گشت.
انتهای پیام

نوشته ریزش شاخص بورس تا مرز ۷۳ هزار واحد اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

آخرین تغییرات شاخص بورس 5 آذر

به گزارش اقتصاد آنلاین، از این پس می‌توانید آخرین تغییرات شاخص بورس، 30 شرکت بزرگ، آزاد شناور، بازار اول، بازار دوم و صنعت را در این خبر مشاهده کنید.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

رفتار عاقلانه حقیقی‌ ها نسبت به حقوقی‌ها

معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران با بیان اینکه روز گذشته در اوج بازار مثبت ۷۲ درصد خریدهای خرد توسط حقیقی‌های بازار انجام شد، گفت: معمولاً در بازار یکسری از سرمایه‌گذاران به طور هیجانی تصمیم می‌گیرند و در صف‌های فروش یا خرید می‌نشینند.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس در کانال 74 هزار واحد ماند

در پایان معاملات امروز با کاهش 664 واحد به 74 هزار و 76 واحد رسید.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

تمدید مذاکرات، برد یا باخت بورس؟

تمدید زمان مذاکرات تا 7 ماه آینده باعث ریزش شدید شاخص بورس و خروج بخشی از سرمایه های این بازار شد.

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

چهارشنبه 5 آبان صبح

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

صفهای فروش کوچکتر میشوند و بخش زیادی هم شاید امروز جمع شوند. توریل بازهم نوسان داد دربازگشایی .افزایش سرمایه 228درصدی وتوکا هم رسید.صف فروش خبهمن و خزامیا جمع شده و صف فروش خپارس هم دارد جمع میشود. امروز باید انتظار جمع شدن اکثر صفهای فروش در ابتدای وقت راداشته باشیم. برای متعادل کردن بازار کافی است صف فروش خودرو برداشته شود تا رنج مثبت بکشند در بازار. صف فروش خودرو بالاخره جمع شد. امروز صفهای فروش جمع میشوند ولی قرار نیست یک برگشت سریع داشته باشیم. فاذر تازمانیکه بالای 330 است نگهداری کنید یعنی حدضرر330. خودرویی ها شاید ابتدای هفته هم جو منفی کوچکی داشته باشند و بتدریج متعادل میشوند.

10:00 تا 11:00

ولبهمن صف خرید شد دیروز روی منفی کامل خوب حمایت شد.سوالات تکراری درمورد وتوکا زیاد است همینجا توضیح میدهم دراین سهم اگر دید میانمدت داشتید که نگهدارید تا تاریخ مجمع افزایش سرمایه مشخص شود افزایش سرمایه سهم ترکیبی است و حتما اطلاعیه کدال را مطالعه کنید. با این حجم معاملات شاخص زیاد منفی نشده علتش اینست که بتدریج راه سهمهای غیرمرتبط با مذاکرات یا سهامی که کمتر رشد کردند از سهامی که رشد زیادی کردند جدا میشود.

11:00  تا 12:30

داستانی که روی توریل850-860 تومانی در روز انتشار مجوز افزایش سرمایه پیاده کردند دارند روی وتوکا تکرارمیکنند. اینهم از پیشنهاد اول وقت که درحال مثبت شدن هست و دیگر افتی نخواهد داشت شاید صف خرید هم بکنند.به حول و قوه قلمی صفهای فروش خودرویی ها جمع شد و سهمهای کوچکتر نوسان بیشتر ی داده اند و به درصد مثبت رسده اند.یکی از سهمهای جوگیر امروز خکمک بود که از صف فروش به صف خرید رسید.خبهمن و خپارس هم سهام جوگیر بعدی بودند.تاریخ مجمع افزایش سرمایه وتوکا 16 آذر هست یعنی دیگه نه وتوکا و نه توریل انتظار موج بزرگی نداریم قبل مجمع و فقط نوسانگیری. توریل را همانطورکه خود شرکت پیش بینی کرده ممکن است با 850 به مجمع ببرند.خپارس بعد از نزدیک 300 میلیون سهم معامله صف خرید شد. صف فروش خاور هم جمع شد و بالای حمایت دوام خواهد آورد. بازار امروز خیلی امیدوار کننده بود و فقط ماندصفهای فروش گروه بانکی که روز شنبه یا بخش زیادیش جمع میشود یا قبل بازار ناپدید میشود. وزیر علوم هم بالاخره رای اعتماد گرفت.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

"چهارشنبه 5 آذر 93" <<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<

<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<<<   "چهارشنبه

 صبح شما همراهان هميشگي بورس نگار بخير، با ما همراه باشید ...

پیش از شروع :
 روز گذشته در شرایطی که بازار بورس تهران اسیر هیجانات منفی شده بود شاخص ریزشی معادل 1207 واحد را شاهد بود درحالیکه اکثریت نمادها در بازار صف فروش میلیونی را به خود می دیدند و یا خریداران برای خرید عقب نشینی کرده بودند، تجربه نشان داده که این التهابات کوتاه‌مدت و گذرا است و انتظار می رود تا 2 یا 3 روز آینده وضعیت معاملات به حالت قبلی باز گشته و متعادل گردد، البته این در حالی است که دیگر کشورها توانسته‌اند این نوع از هیجانات و جو روانی را کنترل و به حداقل برسانند،اما متاسفانه این توفیق در کشور ما هنوز حاصل نشده است و همچنان شاهد خرید و فروشهای بی هدف و دنباله روی بیشتر سرمایه گذاران هستیم ....
 همانطور که در روزهای قبل هم عنوان شد در راستای ارائه خدمات متنوع تر"وب سایت بورس نگار" بصورت مقدماتی راه اندازی گردیده که در آن خبرهای روز مرتبط با اقتصاد و بورس بصورت دسته بندی شده ارائه می شود البته این وبلاگ نیز بعنوان محلی برای درج بررسی بازار حین معاملات و همچنین بررسی بورس پس از معاملات بطور همزمان بروز می شود برای بازدید از سایت میتوانید به این آدرس"اینجا" مراجعه فرمائید... 


تایم ابتدايي:
شروع بازار با جمع آوري صفهاي فروش در برخي از نمادها همچون ايران خودرو مپنا خپارس خزاميا و فاذر همراه است اگر اين جمع آوري صفها بصورت هماهنگ در تمامي نمادها و بصورت دنباله دار باشد بازار توان برگشت از همين امروز را خواهد داشت / در نماد خودرو بعد از 42 ميليون معامله شاهد تشكيل مجدد صف فروش هستيم اين صف اگر جمع نشود باقي بازار را مجددا با افزايش فشار فروش مواجه خواهد كرد / نقدينگي هايي كه در اين چند مدت اخير به اميد توافق نهايي وارد بازار شده بود حالا بعد از تمديد مذاكرات، به قصد شناسايي سود فشار فروش زيادي به بازار وارد مي كند كه روند بازار را از حالا طبيعي خارج كرده و بازار را گرفتار صف فروشهاي متعدد  كرده / اگر حمايتهاي امروز دنباله دار باشد بازار پتانسيل برگشت را دارد ....

تایم مياني:
 حمايتها از بازار ادامه دار نشده (البته فعلن)، صف فروش خودرو به 26 ميليون رسيده و شاخص تا اين لحظه با كاهشي 370 واحدي به 74360 آمده/ صف خريد تايرا حتايد بترانس ونفت و ثنوسا برقرار است... / امروز قرار است رئيس جمهور براي معرفي وزير جديد علوم به مجلس برود تا گزينه پيشنهادي جديد اين وزارتخانه(فرهادي) براي راي اعتماد در مجلس، راي گيري شود ... 

تایم پاياني:
 در اين تايم مجددا تلاش ها براي جمع كردن صفهاي فروش شروع شده، صفهاي خودروييها درحال جمع آوري است... / فملي براي تصميم گيري درباره افزايش سرمايه 24 درصدي متوقف خواهد شد، شنيده شده در بودجه سال آينده قرار است قيمت دلار 2850 تومان در نظر گرفته شود / تقابل خريداران و فروشندگان كماكان ادامه دارد به محض جمع آوري 70 ميليون صف خساپا و تعادل سهم،سريعا 10 ميليون در رنج منفي براي سهم صف فروش تشكيل داده شد البته خودرو هم به همين شكل / ماندن شاخص در كانال 74 هزار واحدي تا پايان بازار امروز اميدواركننده مي تواند باشد / نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز بررسی برنامه‌ها و صلاحیت محمد فرهادی را برای تصدی وزارت علوم در دستور کار قرار داده و به او رای اعتماد دادند / صف فروش خساپا و خودرو مكررا در حال جمع آوري است / خپارس در آستانه رسيدن به مثبت حداكثري قرار دارد صف فروش خاور در محدوده 983 ريال در حال جمع آوري است / خبهمن عنوان اولين خودرويي بزرگ است كه صف خريد شد نمادهاي بعدي ميتوانند خزاميا و خپارس باشند / شاخص روي 74076 بكارش پايان داد  ...........

/span


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

رفتارهای هیجانی آفت بورس هستند

یک کارشناس بازار سرمایه بروز رفتارهای هیجانی را آفت بورس عنوان کرد و گفت: این اتفاق نشان می دهد که حجم زیادی از معاملات بازار سهام بدور از تحلیل و منطق انجام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول(poolpress.ir)، محمد ملکی در گفت و گو با تسنیم درباره روند کاهشی شاخص بورس گفت: بدون شک عامل اصلی این اتفاق بروز رفتارهای هیجانی سهامداران حقیقی و در برخی مواقع سهامداران حقوقی است و تشکیل صف های سنگین فروش هیچ گونه منطقی ندارد.
این کارشناس بازار سرمایه علت بروز چنین رفتاری از سوی سرمایه گذاران در بورس را برآورده نشدن سطح توقعات و انتظاراتشان عنوان کرد و افزود: نتیجه مذاکرات وین حکایت از تشدید تحریم ها و یا فشار تازه ای بر کشورمان نیست و تنها این گفتگوها برای 7 ماه دیگر تمدید شده است و فرصتی فراهم آمده تا طرفین برسر موضوعات مختلف با حفظ منافع خود به توافق برسند و این خود موضوع مثبتی برای بازار سرمایه و اقتصاد کشور است که طرفین در جستجوی راه‌حلی مناسب برای رسیدن به توافق هستند.
وی بروز رفتارهای هیجانی از سوی سهامداران را آفت بورس عنوان کرد و گفت: این اتفاق نشان می دهد که حجم زیادی از معاملات بورس بدور از تحلیل و منطق انجام می شود؛ چرا که نتیجه مذاکرات وین تاثیری بر ارزش ذاتی شرکتهای بورسی ندارد.
این کارشناس بازار سرمایه در ادامه با بیان این که یکی دیگر از دلایل بروز رفتار هیجانی سهامداران برای فروش سهام خود و اثرگذاری منفی این اتفاق بر مجموعه بازار تصریح کرد: انتظار و پیش بینی سهامداران بورسی از نتیجه مثبت توافقات هسته ای، با تمدید زمان مذاکرات برآورده نشد و به این دلیل واکنشی منفی از سوی آنها بر بازار سرمایه تحمیل شد.
وی با بیان این که هفته آینده شرایط بازار سرمایه به حالت متعادل باز خواهد گشت گفت: وقت آن رسیده تا بازار سرمایه کشور به بلوغ برسد.

انتهای پیام

نوشته رفتارهای هیجانی آفت بورس هستند اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران چهارشنبه مورخ 05 آذر 1393

ساعت 8 و 25 دقيقه: امروز را در حالي آغاز خواهيم كرد كه روز گذشته، شاهد جو منفي سنگيني و البته مشكوكي در بازار بورس تهران بوديم. جو منفي كه علاوه بر تاثير منفي 1208 واحدي در شاخص كل، باعث كاهش 5 هزار ميليارد توماني ارزش بورس تهران شد!! كاهشي كه عكس العملي غير تحليلي به نتايج مذاكرات هسته اي ايران بود و نتايجي كه اتفاقا مثبت بود!! با ريزش شديد بازار ديروز، شب گذشته در جستجوي ردپاي خرس ها در بازار بوديم!! چراكه منفي شديد روز گذشته به گونه اي بود كه گويي، ارتش خرس ها به بورس ايران حمله ور شده است!! اما جاي تعجب دارد كه اين خرس ها، ردپايي شبيه به گوسفند از خود بر جاي گذاشته اند!!! شرايط بازار كاملا طبيعي به نظر مي رسد و انتظار داريم امروز در نيمه دوم بازار، از شدت هيجان كاذب كاسته شود و به استقبال بازگشت شرايط عادي و خروج از هيجان برويم! اكنون كه داستان هسته اي ايران با همان شرايط تعليق تحريم ها با 7 ماه تمديد روبرو شده است، ميتوان مهمترين عامل موثر بر بورس را اين روزها، لايحه بودجه سال 94 دانست كه قرار است به زودي راهي مجلس شود! لايحه اي كه برخي اقلام و نرخ ها و قوانين داخل آن، ميتواند همچون سال گذشته، بازار را ملتهب نمايد!! فعلا مهمترين عامل تاثيرگذار در اين لايحه را ميتوان نرخ دلار دانست كه پيشنهاد دولت 2850 تومان است! اين مولفه ميتواند خبر نسبتا خوبي براي شركت هاي پتروشيمي و صادرات محور باشد! شاخص كل بورس تهران نيز امروز در محدوده 74700 واحد كه حمايت مهمي محسوب ميشود قرار گرفته است. انتظار داريم اين حمايت به سمت حمايت مهم ديگر در محدوده 74000 واحد شكسته شود! امروز خريدار نماد فاذر از صف فروش خواهيم بود.  

 

ساعت 8 و 45 دقيقه:‌ به نقل از علي: روسیه با ۲۰۰ میلیون یورو بیشترین میزان نقدینگی را برای ورود به بورس ایران اعلام کرده است و بعد از آن سرمایه گذارانی از انگلیس، فرانسه و آلمان هر کدام بالای ۱۵۰ میلیون یورو تقاضای سرمایه گذاری داده اند، استرالیا و نروژ نیز هر کدام بالای ۱۰۰ میلیون یورو، یونان با ۵۰ میلیون یورور و کشورهای عربی با ۳۰ تا ۵۰ میلیون یورو درخواست داشته اند. رضا سلطان زاده مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع ایران درباره علاقه سرمایه گذاران خارجی برای ورود به بازار سرمایه ایران گفت: خارجی ها متفاوت فکر می کنند سرمایه گزاران که علاقه به سرمایه گذاری در ایرن دارند در اولین گام صندوقهای پیشگام هستند که ریسک پذیریشان بالا است. وی ادامه داد: این شرکت ها اولین صندوق هایی هستند که وارد بازارهای نوظهور می شوند البته ما ایران را بازار نوظهور نمی دانیم اما برای برخی کشورها حکم بازار نوظهور را دارد که بر اساس شرایط بنیادی اقدام به سرمایه گذاری می کنند. عضو هیأت مدیره بانک خاورمیانه گفت: از نگاه شرکت های معتبر اروپایی و غربی ایران به طور کلی در 5 سال آینده تا از نظر بنیادی و فانتامنتال ظرفیت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری دارد. سلطان زاده در اینباره توضیح داد: در کشوری با تولید ناخالص داخلی 480 میلیارد دلاری و برای کشوری که تولید ناخالص داخلی ( برابر قدرت خرید) آن یک تریلون دلار است پیش بینی ها این است که با آرام شدن فضای سیاسی و انجام تفاهمات سیاسی و مسائل هسته ای یک رشد بین 7 تا 9 درصدی در تولید ناخالص داخلی برای 5 سال آینده اتفاق می افتد. عضو هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری صنایع ایران، اظهار داشت: با توجه به نسبت قیمت بر درآمد (P/E) شرکت ها که به طور میانگین بین 5 و 5.5 معامله می شوند آنهم در زمان تحریم قیمت سهام شرکت ها بسیار جذاب است. وی با اشاره به مشکلاتی که شرکت ها در دوران تحریم دارند، گفت: در حالیکه درآمد شرکت های بورسی با توجه به تحریم های بین المللی محدودتر می شود و اساساً هزینه های پول بیشتر می شود چون هزینه صادرات و فروش بالاتر از شرایط عادی قرار می گیرد نسبت ها و قیمت ها بسیار مناسب است.  

 

ساعت 9 و 10 دقيقه: به نقل از علي: ثفارس در اخرین گزارش ۱۲ ماهه خود و بر اساس عملکرد واقعی سود هر سهم منتهی به ۹۳/۰۶/۳۱ شرکت را مبلغ ۳۵۳ ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با تعدیل مثبت ۱۲ درصدی همراه بوده است . فروش شرکت مبلغ ۵ میلیارد تومان ، سود عملیاتی شرکت مبلغ ۴ میلیارد تومان در این گزارش اعلام شده اند.

  

 ساعت 9 و 45 دقيقه: توقف های امروز 5 اذرماه----امروز نماد لامیران برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه و ملی مس برای برگزاری مجمع عمومی فوی العاده برای تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف می شوند. دیروز نمادهای ولغدر، سیلام برای برگزاری مجمع و نمادهای بکام و غالبر برای شفاف سازی متوقف شدند. 

 

ساعت 10 و 00 دقيقه: به نقل از علي: بانک مرکزی نرخ بانکی 39 ارز را برای روز جاری چهارشنبه اعلام کرد که براین اساس نرخ بانکی 10 ارز کاهش و قیمت 19 واحد پولی افزایش یافت البته نرخ 10 ارز نیز بدون تغییر ماند. نرخ دلار آمریکا با یک ریال کاهش 26,816 ریال، پوند انگلیس با 51 ریال رشد 42,089 ریال و یورو با 130 ریال افزایش 33,443 ریال تعیین شد. 

 

ساعت 10 و 20 دقيقه:‌ به نقل از علي: با توجه به پیشنهاد دلار ۲۸۵۰ تومانی و نفت ۷۰ دلاری در لایحه بودجه ۹۴ پیش بینی می شود که درآمد سالیانه نفت در بودجه سال آینده حول‌وحوش ۷۳ هزار میلیارد تومان باشد. لایحه بودجه 94 رسماً از دوم آذرماه روی میز هیات دولت قرار گرفت و دولتمردان بررسی لایحه را آغاز کردند و بنا دارند لایحه نهایی را 15 آذر به مجلس برسانند. آنطور که دولتی ها از فرایند بررسی لایحه بودجه 94 خبر داده اند دولت قصد دارد بودجه را با نفت 70 دلاری به مجلس تحویل دهد، البته علت اصلی پیشنهاد نرخ 70 دلاری نفت در لایحه بودجه سال آینده نوسانات اخیر بازار جهانی نفت و کاهش 30 درصدی قیمت نفت است. دولت و مجلس بودجه امسال را با نفت 100 دلاری بسته بودند اما کاهش قیمت جهانی نفت موجب شد تا درآمدهای نفتی امسال با کاهش همراه شود هرچند دولتمردان تاثیر کاهش نرخ جهانی نفت در بودجه را در ماه های پایانی سال جاری و ماه های ابتدایی سال بعد می دانند. یکی دیگر از شاخص های مورد بررسی در بودجه 94 نرخ دلار می باشد که طبق اعلام رئیس کل بانک مرکزی دولت در حال حاضر مشغول بررسی دلار 2850 تومانی در لایحه بودجه است. با مشخص شدن سناریوهای دولت برای نرخ دلار و نفت در بودجه 94 برآن شدیم که پیش بینی از میزان درآمدهای نفتی دولت در بودجه سال آینده داشته باشیم؛ اگر میزان متوسط فروش روزانه نفت را یک میلیون بشکه در نظر بگیریم در طول سال 365 میلیون بشکه نفت با نرخ 70 دلار فروخته خواهد شد. حاصل محاسبه میزان فروش نفت با نهایی شدن نرخ دلار 2850 تومانی بیانگر این است که در سال آینده به حدود 73 هزار میلیارد تومان درآمد نفتی در بودجه ثبت خواهد شد. 

 

ساعت 10 و 25 دقيقه: به نقل از مهسا: وضعیت ساعت اولیه بازار---در ساعت اولیه معاملات روز جاری بار دیگر شاخص ها در بورس و فرابورس در مسیر نزولی قرار گرفته اما فضای سراسر منفی روز گذشته کمی تلطیف شده و روندی مبهم بر معاملات تعداد زیادی از بخش ها حاکم گشته است. در بخش بانکی فضای منفی حاکم بوده و بسیاری از نمادها با صف فروش مواجه اند که سنگین ترین صف در نماد "وبملت" دیده می شود. صف فروش "دی" نیز جمع آوری شد اما این نماد مجددا به صف رسید. در بخش خودرویی بالاترین صف فروش در نماد "خساپا" دیده می شود. در بخش مححصولات نفتی فضای تقریبا مثبتی حاکم شده است. صف فروش "ونفت" در این بخش برچیده شد و در ادامه این نماد حتی به صف خرید نیز رسید. در بخش پتروشیمی صف فروش "وپترو" جمع آوری شد اما این نماد بار دیگر به صف رسید. در بخش معدنی "کگل" کماکان صف فروش دارد. در بخش ساختمانی صف خرید ثنوسا عرضه شد که این نماد مجددا به صف رسید. "صف فروش "کرمان" نیز برچیده شد. همچنین در بخش فنی مهندسی بخش عمده ای از صف فروش "رمپنا" جمع آوری شد . هم اکنون شاخص کل بورس با افتی 377 واحدی به 74363 واحد رسید و شاخص کل فرابورس نیز یک واحد پایین آمده و در سطح 835 واحد قرار گرفته است. 

 

ساعت 10 و 30 دقيقه: به نقل از علي: ثاخت پیش بینی سود سال مالی 93 را از مبلغ 270 ریال به 163 ریال کاهش داد. دلیل این کاهش 39 درصدی، کاهش پیش بینی فروش پروژه تجاری سعدی شیراز به میزان 46 درصد، پروژه بعثت تهران به میزان 51 درصد، و عدم تحقق پیش بینی فروش پروزه نادر شیراز سبب کاهش سود سال مالی 93 شده است. اما شرکت پیش بینی سود سال مالی 94 را با 106 درصد رشد نسبت به سال جاری، مبلغ 335 ریال اعلام کرده است و دلیل آن هم تحقق برخی از این پروژه ها در سال آینده است. 

 

ساعت 10 و 50 دقيقه: به نقل از علي: چکاوه پیش بینی سودش را برای سال جاری از 1799 ریال به 1734 ریال کاهش داد و 6 ماهه 58 درصد آن را محقق کرد. 

 

ساعت 11 و 00 دقيقه: به نقل از علي: شرکت سرمایه‌گذاری توکا فولاد تصمیم دارد سرمایه خود را از مبلغ 610 میلیارد ریال به مبلغ 2000 میلیارد ریال برساند که این افزایش سرمایه 1390 میلیارد ریالی ، مبلغ 300 میلیارد ریال از محل سود انباشته و مابقی آن مبلغ 1090 میلیارد ریال از محل مطالبات حال شدۀ سهامداران و آوردۀ نقدی است. شرکت عنوان افزایش سرمایه را اصلاح ساختار مالی، مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر، جبران مخارج بابت سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و افزایش منابع مالی به‌منظور استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود در بازار سرمایه و بهبود پرتفوی سرمایه‌گذاری‌ها ، عنوان نموده است. 

 

ساعت 11 و 11 دقيقه: به نقل از علي: گزارش بازار----در میانه معاملات امروز در بخش فنیمهندسی صف فروش "رمپنا" برچیده شد. در بخش انفورماتیک برخی از نمادها مانند "فن آوا" و "رانفور" به صف خرید رسیدند. در بخش ساختمانی "کرمان" توانست تا آستانه صف خرید برسد. در بخش بیمه "ملت" به صف فروش رسید. صف فروش "ولساپا" در بخش لیزینگ عرضه شد. در بخش فلزات اساسی "فولاد" به صف فروش رسید و در مقابل "فولای" صف خرید را به خود دید. در بخش لاستیک و پلاستیک "پلاسک" به صف خرید رسید. در بخش تجهیزاتی بسیاری از نمادها به درصدهای مثبت بازگشتند و برخی نیز مانند "تکشا" صف خرید را به خود دیدند. در گروه دستگاه های برقی نیز "بنیرو" روند مشابهی را طی کرد. در بخش حمل و نقل "حپترو" مجددا به صف فروش رسید و برحجم صف فروش "حتاید" نیز افزوده شد. هم اکنون شاخص کل بورس با افتی 450 واحدی به 74289 واحد رسیده و شاخص کل فرابورس نیز با بیش از یک واحد افت در سطح 834 واحد قرار گرفته است. 

 

ساعت 11 و 20 دقيقه: به نقل از علي: مجمع فوق العاده بانک سینا روز گذشته برگزار شد و طی آن سرمایه اسمی این بانک بورسی از 400 به 600 میلیارد تومان افزایش یافت. 

 

ساعت 11 و 55 دقيقه: به نقل از علي: حقوقی ها تاکنون بیشتر خریدار بودند تا فروشنده و بیشترین خرید خود را گروه های دستگاه های برقی بانکی ها و پتروشیمی ها و خودرو ئی ها داشتند و در گروهای وسایل نقیله موتوری و ساختمان فروشنده بودند.  

 

ساعت 12 و 00 دقيقه: به نقل از مهسا: واردات بنزین ایران سال آینده متوقف می‌شود----شاهرخ خسروانی در گفتگو با مهر با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون به طور متوسط روزانه حدود پنج میلیون لیتر بنزین وارد کشور شده است، درباره زمان توقف واردات بنزین به کشور، گفت: هم اکنون مراحل ساخت و نصب طرح عظیم بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان به پایان رسیده است .وی با تاکید بر اینکه به دلیل شرایط تحریم امکان تامین کاتالیست مورد نیاز این پروژه بنزین سازی از خارج کشور فراهم نبود، تصریح کرد: بر این اساس در حال حاضر مراحل طراحی و تولید کاتالیست بومی برای این پروژه توسط متخصصان داخلی در حال انجام است .این مقام مسئول با بیان اینکه پیش بینی می شود تا پایان سال جاری کاتالیست مورد نیاز این طرح بنزین سازی تامین و مراحل بارگذاری کاتالیست انجام شود، بیان کرد: این مجتمع بنزین سازی از ظرفیت تولید روزانه حدود چهار میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا برخوردار است .این عضو هیات مدیره شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به پیشرفت بیش از 70 درصدی ساخت پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس هم افزود: بر اساس برنامه زمان بندی باید فاز اول این طرح پالایشگاهی سال آینده در مدار بهره برداری قرار بگیرد .خسروانی با بیان اینکه علاوه بر این طرح بنزین سازی پالایشگاه نفت بندرعباس هم آخرین مراحل اجرایی خود را پشت سر می گذارد، خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این طرح ها از اواسط سال آینده نیازی به واردات بنزین به داخل کشور نیست و عملا واردات متوقف خواهد شد.  

 

ساعت 12 و 29 دقيقه: مطابق انتظار، ردپاي برجاي مانده از حمله گوسفندهاي خرس نما، امروز در نيمه دوم بازار، توسط گاوها از بين رفت!! اگرچه شاخص كل بورس تهران با افت 664 واحدي روبرو شد، اما اكثر سهام معرفي شده توسط ما كه مطمئنا همه شما در سبد خود داريد، شرايط خوبي داشتند!!همانطور كه قبل از بازار نيز عنوان كرده بوديم، افت شاخص كل، امروز قابل پيش بيني بود و نكته جالب اينكه، اين افت در حمايت مهم 74000 واحد كه در ابتداي بازار به آن اشاره كرده بوديم، متوقف شد تا شنبه با خيالي آسوده تر، در انتظار بازاري مثبت باشيم!! البته اين تحليل تا زماني معتبر خواهد بود كه در روزهاي آتي، نماينده اي از نمايندگان مردم در بهارستان، اظهار نظري مرتبط با اقتصاد و بورس نداشته باشد!! اما امروز ديديم كه چطور صف هاي فروش بي دليل روز گذشته، توسط تقاضاي سيري ناپذير، بلعيده شد! تا جاييكه امروز شاهد حجم 307 ميليون سهمي در نماد خپارسي بوديم كه روز گذشته، صف فروش 200 ميليوني داشت و تقاضاي زياد و خوشبيني به آينده، باعث شد امروز خپارس نيز كار خود را با صف خريد به پايان برساند! معاملات در نماد جنجالي فاذر نيز مثل روزهاي گذشته، جالب توجه بود. نمادي كه انتظار ميرود از همين امروز، صف خريد روز شنبه آن، ثبت شود!!! 

 

ساعت 12 و 30 دقيقه.....................بازار بسته شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بازار مسکن پس از تمدید مذاکرات هسته ای

ابهامات بازیگران بازار مسکن نسبت به آثاری که نتیجه مذاکرات وین می‌تواند بر متغیرهای این بازار داشته باشد، به پایان رسید. بررسی‌های کارشناسان نشان می‌دهد تفاهم وین دو اثر «روانی» و «غیرمستقیم» بر رفتار متعاملان مسکن و همین‌طور سازنده‌ها دارد که نتایج این آثار دوگانه، همراستا با منافع متقاضیان مصرفی است. پیش‌بینی می‌شود تحت‌تاثیر «تمدید ...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بررسی هدف‌گذاری نرخ دلار در بودجه سال آینده / پارازیت روی فرکانس ارزی

رئیس‌کل بانک مرکزی در روز گذشته، نرخ ۲۸۵۰ تومانی را برای دلار در بودجه سال ۹۴ پیش‌بینی کرد. تعیین نرخ در این سطح با توجه به نرخ ۲۶۵۰ تومان در بودجه سال جاری، از افزایش ۵/۷ درصدی نرخ ارز محاسباتی در بودجه طی یک سال حکایت دارد. تعیین نرخ ارز در بودجه از آن رو ...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

4کشور از 1+5 در صف ورود به بورس ایران

ورود سرمایه‌گذاران خارجی به ایران یک بحث بنیادی و اساسی است و موضوع خبرسازی یا هیجان‌زدگی نیست. در 15سال گذشته این میزان استقبال برای سرمایه‌گذاری در ایران وجود نداشته است و بازار سرمایه ایران حتی با تضعیف پول ملی درمقابل ارزها در برابر تمام بازارهای سرمایه دنیا کم‌رقیب است. به‌طوری‌که از میان کشورهای1+5 مذاکره‌کننده هسته‌یی با ایران، از روسیه، انگلیس، فرانسه، آلمان و همچنین یونان، نروژ، استرالیا و کشورهای عربی درخواست‌های جدی جهت ورود به بازار سرمایه کشور وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول(poolpress.ir)، رضا سلطان‌زاده، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع ایران در همین ارتباط به سنا گفت: علاقه سرمایه‌گذاران خارجی برای ورود به بازار ثانویه ایران ناشی از عوامل بنیادی است و این شرکت‌ها تحت تاثیر هیجان یا کنجکاوی چنین درخواست‌هایی را به ما نداده‌اند.

وی با اشاره به اینکه از صندوق‌های سرمایه‌گذاری کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، آلمان، یونان، نروژ، استرالیا و کشورهای عربی درخواست‌های جدی برای ورود به بازار ثانویه داشتیم درباره میزان سرمایه‌گذاری این کشورها در گام اول تصریح کرد: روسیه با 200میلیون یورو بیشترین میزان نقدینگی را اعلام کرده است و بعد از آن انگلیس، فرانسه و آلمان هرکدام بالای 150میلیون یورو تقاضای سرمایه‌گذاری داده‌اند، استرالیا و نروژ نیز هرکدام بالای 100میلیون یورو، یونان با 50میلیون یورو و کشورهای عربی با 30 تا 50میلیون یورو درخواست داشته‌اند.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه صندوق‌های سرمایه‌گذاری خارجی در جریان معاملات بازار سرمایه ایران به‌طور دایم هستند و حتی در روز جاری با وجود جو و هیجان فروش این شرکت‌ها همچنان بر تصمیم خود برای سرمایه‌گذاری در ایران پافشاری دارند، گفت: در‌حالی‌که امروز برخی از سهامداران حقیقی و حقوقی در حال عرضه سهام در منفی4 و منفی5 بودند ما طی دو ساعت با 6سرمایه‌گذار خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران صحبت‌های خوبی انجام دادیم و آنها براساس علاقه بنیادی به سرمایه‌گذاری در ایران هیچ تغییری در تصمیم خود ندادند و حتی تمدید مذاکرات را به نشانه مثبت گرفتند.

سلطان‌زاده درباره صنایع مورد نظر این شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاری گفت: صنایع مورد نظر این صندوق‌ها صنایع پتروشیمی، معادن، غذایی، خودرو‌سازی (سبک و سنگین) و خدمات نفتی مانند شرکت‌های پیمانکاری، حفاری و نفتکش‌هاست. این کارشناس بازار سرمایه در ادامه گفت: این صندوق‌ها علاوه بر تمایل به سرمایه‌گذاری مستقیم از سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با نرخ سود ثابت مانند اوراق مشارکت استقبال کرده‌اند و چنانچه به‌عنوان نمونه پارس‌جنوبی یا راه‌آهن پس از رفع تحریم‌ها اوراق مشارکت با سود 7درصد یورویی منتشر کند شاهد سرازیر شدن سرمایه‌های خارجی به ایران خواهیم بود.

رضا سلطان‌زاده درباره علاقه سرمایه‌گذاران خارجی برای ورود به بازار سرمایه ایران گفت: خارجی‌ها متفاوت فکر می‌کنند سرمایه‌گذارانی که علاقه به سرمایه‌گذاری در ایران دارند در نخستین گام خواستار صندوق‌های پیشگام هستند که ریسک‌پذیری‌شان بالا است.

وی ادامه داد: این شرکت‌ها نخستین صندوق‌هایی هستند که وارد بازارهای نوظهور می‌شوند البته ما ایران را بازار نوظهور نمی‌دانیم اما برای برخی کشورها حکم بازار نوظهور را دارد که براساس شرایط بنیادی اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند. از نگاه شرکت‌های معتبر اروپایی و غربی ایران به‌طور کلی در پنج‌سال آینده از نظر بنیادی و فانتامنتال ظرفیت بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری دارد.

سلطان‌زاده در این باره توضیح داد: در کشوری با تولید ناخالص داخلی 480میلیارد دلاری و برای کشوری که تولید ناخالص داخلی (برابر قدرت خرید) آن یک‌تریلیون‌دلار است پیش‌بینی‌ها این است که با آرام‌شدن فضای سیاسی و انجام تفاهمات سیاسی و مسایل هسته‌یی یک رشد بین 7 تا 9درصدی در تولید ناخالص داخلی برای پنج‌سال آینده اتفاق می‌افتد.

عضو هیات‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری صنایع ایران، اظهار داشت: باتوجه به نسبت قیمت بر درآمد (P/E) شرکت‌ها که به‌طور میانگین بین 5 و 5.5 معامله می‌شوند آن‌هم در زمان تحریم قیمت سهام شرکت‌ها بسیار جذاب است.

وی با اشاره به مشکلاتی که شرکت‌ها در دوران تحریم دارند، گفت: در‌حالی‌که درآمد شرکت‌های بورسی باتوجه به تحریم‌های بین‌المللی محدودتر می‌شود و اساسا هزینه‌های پول بیشتر می‌شود چون هزینه صادرات و فروش بالاتر از شرایط عادی قرار می‌گیرد نسبت‌ها و قیمت‌ها بسیار مناسب است.

سلطان‌زاده با اشاره به P/E شرکت‌های خارجی که در شرایط عادی و بدون تحریم با نسبت 18 معامله می‌شوند، بازار ایران را برای سرمایه‌گذاری بسیار جذاب دانست و گفت: بازار سرمایه ایران ارزان‌ترین بازار دنیاست و با قاطعیت می‌توان گفت بازار سرمایه ایران در‌مقایسه با هر بازار سرمایه دیگری بسیار جذاب است و حتی با وجود تضعیف ریال نسبت به سایر ارزها برای سرمایه‌گذاری جذاب است.

انتهای پیام

نوشته 4کشور از 1+5 در صف ورود به بورس ایران اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

ریزش هیجانی بورس

افت سنگین بازار سهام در روز گذشته تنها ناشی از رفتارهای هیجانی سهامداران بود و هیچ اتفاق بنیادی و خاصی در ریزش آن دخیل نیست؛ طبیعی است که یک خبر خوش درباره آینده اقتصاد باعث اقدام به سرمایه‌گذاری برای انتفاع از سود یا برعکس خبر ناخوشایند عکس‌‌العملی منفی و خروج از بازار را در پی داشته باشد اما رفتار سهامداران طی دو روز اخیر بسیارهیجانی یا بیش از حد لازم (overreaction) بوده، زیرا اتفاق خاصی در بورس تهران رخ نداده است.

تجربه یک ماه گذشته حاکی از نوسانات و فراز و فرودهای بورس در این مدت است که مهم‌ترین‌ شاخصه آن به نمایش گذاشتن رفتارهای سرمایه‌گذاران و تاثیر شدید این موضوع برکلیت بازار است؛ در واقع هیچ اتفاق خاصی در بازار رخ نداده، تولید به همان منوال قبل ادامه دارد و واحدهای معامله سهام همچنان فعال هستند و این افت سنگین تنها به بحث انتظارات و رفتارهای هیجانی سهامداران بستگی دارد که بررسی و مطالعه رفتار سرمایه‌گذاران در یک ماه گذشته اثبات این موضوع خواهد بود.
این نکته را نیز نباید فراموش کرد که افت هیجانی بازار نیز تنها به دلیل تعویق در توافقات هسته‌ای رخ داده نه قطع نهایی مذاکرات و بی نتیجه بودن آن؛ بیشتر فعالان بازار انتظار داشتند که یک توافقنامه جامع با جزئیات فنی منتشر شود و تمام مباحث مربوط به مذاکرات به‌طور کلی پایان بپذیرد، اما در حال حاضر تنها تاخیری کوتاه‌مدت در روند به نتیجه رسیدن آن پیش آمده که در روزهای آینده اثر پذیری کمتری بر بازار خواهد داشت.
در این بین سهامداران روز دوشنبه رفتار هیجانی از خود نشان داده و نسبت به خریداری سهام شرکت‌ها اقدام کرده بودند و دیروز نیز با تمدید زمان مذاکرات، سهام خریداری شده را فروختند؛ این در حالی است که در این شرایط نباید نسبت به خرید و فروش سهام اقدام کرد و در واقع این افراد ضررکنندگان اصلی در بازار هستند.
البته بخشی از این رفتارها ناشی از غنی نبودن فرهنگ سهامداری است که باید با اطلاع‌رسانی‌های مناسب این مساله رفع شود تا سرمایه‌گذاران مجدد با خرید و فروش‌های ناشیانه خود نه تنها دارایی خود بلکه بازار را نیز به مخاطره نیندازند و توصیه می‌شود سرمایه‌گذاران این بازار منطقی تر و با مطالعه بیشتر و همچنین با دید بلند مدت وارد بورس شوند. فراموش نشود که مذاکرات پیرامون 1+5 نتایج بسیار مثبتی برای اقتصاد کشور در پی داشته است؛ تحریم‌های بیشتر متوقف شده، واحدهای زیادی مجاز به فعالیت شدند، تولیدات افزایش یافته و صادرات بهتر و آسان تر شده و چنانچه در بدبینانه‌ترین حالت ممکن مذاکرات با همان شرایط قبلی نیز ادامه پیدا کند بازهم شرایط برای اقتصاد و بنگاه‌ها مطلوب خواهد بود. در این میان نرمش در تحریم‌ها توسط اتحادیه اروپا را نیز نباید فراموش کرد؛ چنانچه تحریم‌ها کاملا برطرف نشود حداقل به‌صورت تعلیق درخواهد آمد که در این صورت صنایع مختلفی از قبیل بانک‌ها، بیمه و کشتیرانی شرایط مناسب‌تری را تجربه می‌کنند. تاکید می‌کنم که بنیادهای اصلی بازار در یک سال و نیم اخیر استحکام بیشتری یافته‌اند به‌طوری‌که معدنی‌ها، پتروشیمی‌ها و برخی دیگر از صنایع قادرند به راحتی تولیدات بیشتری داشته باشند و از سوی دیگر صادرات آنها نیز افزایش یافته است؛ در این مدت درآمدهای نفتی افزایش یافته و چنانچه منابع ارزی نیز آزاد شود علائم مثبت‌تری را در بازار شاهد خواهیم بود. افزون بر این در حال حاضر قیمت سهام معامله شده در بازار به مراتب پایین تر از ارزش ذاتی سهام است و این نشان‌دهنده عدم وجود مساله بنیادی در ذات بازار است و با توجه به مصوبات پیرامون کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی می‌توان همچنان ادعا کرد که بازار سهام به‌عنوان گزینه برتر سرمایه‌گذاری در دیگر بازارهای رقیب است.

منبع: دنیای اقتصاد

نوشته ریزش هیجانی بورس اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس از نگاه همایون دارابی>> هیجان منفی در بورس دومین رکورد ریزشی سال را رقم زد

بورس از نگاه همایون دارابی>> هیجان منفی در بورس دومین رکورد ریزشی سال را رقم زد


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران در انتظار اصلاح قیمت


=وارد ادامه مطلب بشوید کره جنوبی حدود 20 نیروگاه هسته ای تولید برق دارداگر لیست را از ابتدا تا انتها نگاه کنید متوجه خواهید شد ما هم باید حداقل 3الی 4نیروگاه باید داشته باشیم


= خبهمن اولین خودرویی  که از نزول جان سالم بدر برد واحتمال رشد در اینده بیشتر است یعنی با رسیدن خبرهای خوب رشد تا بالای 2000ریال=ونماد خپارس دومین خودرویی که متعادل شد وصف فروش از بین رفت البته تا این لحظه


=نماد خودرو نیز به تعادل قیمتی رسید البته فینال ماجرا ساعت 12/25مشخص خواهد شد


=شنبه اکثر صفهای فروش جمع خواهد شد


=امروز نیمی از صفهای فروش جمع خواهد شد


=در گروه حمل ونقل نماد حتوکا در اینده بسمت هدف اول 3500وهدف بعدی 4000ریال خواهد بود با رفع تدریجی تحریم ها گروه حمل ونقل یگی از گروههای صعود کننده خواهند بود


=واتی حمایت 4000ریال است ولی در بلند مدت امکان رشد تا بالای 5000ریال بستگی به اجرا ومیزان افزایش سرمایه خواهد داشت


=حتوکا سهمی  است که در اینده نوسان گیران ممکن است بعد از حتاید سراغ ان بروند........


=با سلام حمایت مقاومت بانک دی رو مرقوم میفرمایید

پاسخ:
حمایت فعلی 1800و1750ریال
مقاومت 2000و2100ریال

 


=ثشاهدشاید با نوسانات منفی ومثبت 10 الی 15درصدی همراه باشد ولی به دلایل فنی تا اطلاع ثانوی فقط گزینه کوتاه مدت است حمایت اول سهم 1400ریال است


=به سهم های زیان ده سفته باز وارد نشوید قطعا اگر وارد بشوید در مقطعی شدیدا بازنده خواهید بود=لابسا حمایت 5000ریال است الان در محدوده 5300ریال اما در اینده ممکن است مقاومت 5700ریال را ببیند بدترین حالت 4900ریال


=با سلام
چطور میشه فهمید سهمی روز بعد مثبت معامله میشه یا منفی؟

توضیح مفصل بیش از سی صفحه ای در معلم بورس دارد اما

1-تست تکنیکی

2-تست سابقه معاملات

3-تست وضعیت مالی

4-نسبت فروش واقعی مالکیت حقیقی به حقوقی وبالعکس

5- وجود وعدم وجود اماتورها در سهم

6-کاهش عرضه

7-کاهش تقاضا

8-حرکت بسمت تعدیل منفی

9-حرکت بسمت تعدیل مثبت

10-وموارد بسیاری که در معلم بورس مفصل توضیح  داده شده است فرض شکستهای قیمتی و..... الی اخر


= سلام با تشکر از راهنمایی های قبلی شما. خواهش می کنم در مورد نزول فولاد و کچاد بگویید دارم ضرر می کنم

پاسخ:
فعلا اجماع حقوقی ومدیریت بورس عدم ورود نوسان بازی به این سهم ها است چون سهم های مادر گفته میشود

 =ارفع حمایت 3500و3400ریال مقاومت 3800ریال


پتایر حمایت 4300مقاومت 4800ریال


 =سهم ها دارای دایره ریسگ سه گانه هستند روز قبل علت تشکیل صفهای فروش سنگین خروج قیمتی سهم ها از دایره سوم بوده است که در معلم بورس به وضوح توضیح کامل داده شده است امروز به ده نماد تا اخر وقت اشاره خواهیم کرد

1-نماد خودرو

وسط دایره ریسک 2000ریال

دایره اول ریسک 2500ریال

دایره دوم ریسک 3000ریال

دایره سوم ریسک 3500ریال

همانطور که امروز نماد خودرو را مشاهده میکنید این سهم در حال نزدیک شدن به دایره سوم روزهای قبل 3286ریال هم معامله شده است

علت اینکه ما در این تله ها گرفتار نشدیم رعایت قواعد معلم بورس بوده است سود کمتر استرس کمتر وارامش خاطر....


2-وساپا وسط دایره ریسک 1100ریال

دایره اول ریسک 1300ریال

دایره دوم ریسک 1500ریال

دایره سوم ریسک 1700ریال

این سهم با صعود به محدوده 1472ریال قصد ورود به محدوده دایره سوم داشت که شپلق شد

توجه داشته باشید فقط توفیق در صورتهای مالی هر سهمی میتواند قیمتهای دوایر ریسک را تغییر دهد

براساس تحلیلهای بنیادی وتحلیلهای تکنیکی میتوان برای سهم دوایر ریسک ترسیم کرد


3-فاذروسط دایره ریسک2200ریال

دایره اول ریسک 3000ریال

دایره دوم ریسک 3800ریال

دایره سوم ریسک 4600ریال

اغاز روند نزولی روزهای قبل از محدوده 3609ریال یعنی این سهم نیز قصد عبور از دایره دوم ریسک وقصد ورود به محدوده دایره سوم را داشته است ولی موفق به شکستن مقاومت 3800ریال نشده است والان در حال اصلاح قیمت بسمت 3000ریال     یعنی دایره اول است

پس بورس سخت نیست اگر به اصولی تعریف شده پایبند باشیم


4-اما فملی که امروز میرود افزایش سرمایه ترسیم دوایر ریسک قبل از افزایش سرمایه

وسط دایره ریسک 2200ریال

دایره اول ریسک 2700ریال

دایره دوم ریسک 3200ریال

دایره سوم ریسک 3700ریال

رشد سهم هفته های قبل تا 3059ریال اتفاق افتاده است این سهم نیز مانند نمادهای قبلی قصد عبور از مقاومت 3200ریال دایره ریسک دوم داشته است ولی بعلت باز شدن ومنبسط شدن قیمت

 منقبض شده وبراحتی به زیر 2700ریال یعنی زیر دایره اول سقوط کرده است..... نتیجه

رفتن به افزایش سرمایه در قیمت فعلی مناسب است

واین سهم حتی با احتساب افزایش سرمایه در بلند مدت میتواند دوباره قیمت 2700ریال را تثبیت نماید


5-وبملت

وسط دایره  ریسک 1800ریال

دایره اول ریسک 2100ریال

دایره دوم ریسک 2400ریال

دایره سوم ریسک 2700ریال

خوب بالاترین قیمت روزهای قبل 2426ریال بوده است یعنی در لبه تیغ دایره دوم ودر حال ورود به دایره سوم سهم با نزول مواجه شده است

عجب دایره ای است این دایره دوم هر سهمی می خواهد از محدوده دایره دوم عبور کند با چالش قیمت مواجه میشود عجب فرمولی؟؟؟؟؟


6-وانصار

وسط دایره 2200ریال

دایره اول 2600ریال

دایره دوم 3000ریال

دایره سوم 3400ریال

3071ریال بالاترین قیمت روزهای قبل باز هم دایره دوم یعنی سهم از محدوده 3000ریال دایره دوم عبور کرده بود بصورت لحظه ای اما با سرعت به زیر دایره دوم 3000ریال سقوط کرده است الان صف فروش ونگاهش بسمت 2600ریال یعنی  دایره اول است


7-وبصادر

وسط دایره 760ریال

دایره اول 880ریال

دایره دوم 1000ریال

دایره سوم 1120ریال

بالاترین قیمت روزهای قبل 970ریال بوده است این سهم نیز قصد خروج از دایره دوم 1000ریال را داشته است که در 970ریال درجا زده ونزول کرده است این سهم نیز در طوفان دایره دوم گرفتار شده است

 


=در بخش نظرات فرصت جواب دادن نیست


8-وتجارت

وسط دایره 950ریال

دایره اول 1050 ریال

دایره دوم 1150ریال

دایره سوم 1250ریال

این سهم نیز فقط یک روز معاملاتی موفق شده تا1192ریال رشد کند ولی با سرعت نزول وقیمت زیر دایره دوم سقوط کرده است الان1098ریال در حال نزدیک شدن به دایره اول 1050ریال است ده نمادی که امروز نام میبیریم شانس واقبال  وتعریف فرمالیته نیست واقعیتهای اتفاق افتاده است و دلایل فنی که میتوان از بروز ضرر با مطالعه معلم بورس پیش گیری کرد


9-خگستر

وسط دایره 2800ریال

دایره اول3600ریال

دایره دوم 4400ریال

دایره سوم 5200ریال شاید هم دایره رویایی وافراطی سهم 6000ریال باشد ولی من فعلا قبول ندارم مگر اینکه صورتهای مالی سهم دچار تغییرات مثبت شود

بالاترین قیمت روزهای قبل 4509ریال بوده است فقط چند ثانیه بعد با سرعت به زیر دایره دوم نزول کرده است عکس العمل تکنیکی چارتیست ها در محدوده دایره دوم اشکار وواضح است


با سلامی دوباره
اقا حامد عزیز دایره های ریسک شما جالب توجه است ولی بدنیست بازه زمانی این دایره ها نیز مشخص شود اگر بازه زمانی یک ماهه الی دوماهه است که وضع چندان تعییری نمی کند ولی از دوماه بیشتر امکان ورود مولفه های تاثیر گذار بر بازار وجود دارد

پاسخ:
با انتشار هر صورت مالی در کدال تمام معادلات دوایر باطل وباید دوایر جدیدی ترسیم کرد
تغییرات دوایر زمانی انجام میشود که:
1-صورت مالی جدید منتشر شود
2-تغییرات تکنیکی قابل توجهی صورت بگیرد
3- رفتار روانی وحسامنتال سهام داران ونگرش حقوقی به سهم تغییر کند
4- افزایش سرمایه ها عامل قطعی تغییرات دوایر هستند

 


10-فسرب

وسط دایره 1600ریال فعلا با این صورتهای مالی

دایره اول 1850ریال

دایره دوم 2100ریال

دایره سوم 2350ریال

روزهای قبل فقط چند ثانیه از محدوده دایره دوم خارج ودر 1930ریال معامله شده ولی امروز در 1840ریال الان زیر دایره اول معامله میشود در اینده ممکن است محدوده دوایر تا 2500ریال هم گسترش یابد ولی فعلا منتفی  است


=

گزارش بورس پرس از

 

۴۰ شرکتی که از ۷۸ درصد سود تا ۴۸ درصد زیان دادند

 


=

یک منبع آگاه به بورس پرس خبر داد:

 

قیمت گذاری شکر احتمالا"در هئیت وزیران بررسی می شود

 

یک منبع آگاه ضمن اعلام عدم طرح قیمت گذاری شکر در جلسه ستاد تنظیم بازار گفت: این موضوع هنوز نهایی نشده احتمالا" در هئیت وزیران مطرح و تصمیم گیری می شود .

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی موضوع قیمت گذاری شکر همچنان در انتظار تصمیم مسئولان و نهادهای مرتبط است که به رغم طرح پیشنهادی دو ماه پیش تولید کنندگان قند و شکر مبنی بر افزایش 30 درصدی قیمت شکر، این موضوع به دلیل رعایت مواردی و در نظر گرفتن حقوق مصرف کنندگان ، هنوز نهایی نشده است.

 


=دوایر ریسک فقط یک فصل از 42فصل معلم بورس است.....دوسال زمان میبرد یک فعال بورس به استناد  توضیحات 42فصل معلم بورس بر بازار مسلط شود وگرنه ضرر پشت ضرر مثل برف خواهد بارید


=تمام بازار فروریخت اما نماد والبر ریزش شدید نداشت صرفا یک نوسان طبیعی داشت؟؟؟؟


=تمام بازار فرو ریخت ولی نماد دارو نیز صرفا یک رفت وبرگشت محدود داشت چون در تعدادی از نمادها اصلا جایی برای هپلی های نوسان گیر وجود ندارد


=ما هم میتوانیم هر روز اینجا سفته بازی راه بیندازیم ولی فرهنگ سهام داری اصول خاص خود را دارد وسفته بازی  امری کثیف وشاید هم حرام باشد اما تجزیه وتحلیل واقعی قیمتها امری طبیعی وپسندیده است

فرض همه دوست دارند حتوکا بشود 2800ریال وبخرند وسود ببرند اما بازار اجازه نزول نمیدهد .....دسبحا در محدوده 6000ریال عالی است ولی بازار اجازه نزول به محدوده 6000ریال را نمیدهد و.....پس مظنه بازار را باید در مورد همه سهم ها مانند مظنه طلا ونقره صحیح سنجید ودرست قضاوت کرد


=این توضیح اول پست واولین سهم امروز است که دران قیمت مظنه 2000ریال را بکار بردیم......الان خبهمن صف خرید دارد در 1919ریال

خبهمن اولین خودرویی  که از نزول جان سالم بدر برد واحتمال رشد در اینده بیشتر است یعنی با رسیدن خبرهای خوب رشد تا بالای 2000ریال


=پس این گونه مشق خبهمن را مینویسیم

وسط دایره ریسک 1500ریال

دایره اول ریسک 1800ریال

دایره دوم ریسک 2100ریال

دایره سوم ریسک 2400ریال

اگر افزایش سرمایه ای تغییر در صورت مالی منتشر بشود

قیمت طلایی 2700ریال ولی شما در رویای قیمت های طلایی بسمت هیچ سهمی نروید


=


=


=شنبه روز انحلال 99درصد صفهای فروش است

 


=


=


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

نگاهی به اتفاقات بورس سه شنبه 4 آذر 93 - بورس پس از معاملات

بورس پس از معاملات>>> نگاهی به اتفاقات بورس سه شنبه 4 آذرماه


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

تحلیل ، بررسی و اخبار مهم بورس / سه شنبه ۴ آذر

شاخص کل بورس ۱۲۰۸ واحد نزول کرد و به رقم ۷۴،۷۴۰ واحد رسید . نمادهای فارس با ۱۱۳ واحد ، وبملت با ۸۵ واحد و فملی با ۷۵ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند . ارزش معاملات در این بازار به رقم ۱۷۴ میلیارد تومان رسید که نمادهای بترانس با ۱۸٫۷ میلیارد ...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

گزارش بازار سه شنبه

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بازار سه شنبه / خودمان را گول نزنیم

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

وتوکا افزایش سرمایه می دهد

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

وین، حافظ را منفی کرد!

اتمام ضرب‌الاجل هسته ای و تمدید دوباره زمان مذاکرات موج منفی را در بورس تهران به راه انداخت و موجب ریزش سنگین شاخص بورس شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول(poolpress.ir) به نقل از ایسنا، بورس اوراق بهادار تهران که پیش بینی می کرد این دور از مذاکرات هسته‌ای حتما به نتیجه مثبت ختم می شود، روند رو به رشدی در پیش گرفت و با استقبال گسترده سهامداران و افزایش قیمت سهام شرکتها رو به رو شد.

به طوری که در آخرین روز مذاکرات هسته‌ای، امید به مثبت بودن نتیجه مذاکرات موجب برقراری صف‌های خرید در بورس تهران شد تا جایی که اکثر شرکتهای حاضر در بورس تهران با افزایش قیمت مواجه شدند و رشد قیمت‌ها و افزایش تقاضا در تالار شیشه‌ای شاخص بورس را حدود 600 واحد افزایش داد و به کانال 76 هزار واحد رساند.

اما منتشر شدن تمدید زمان معاملات در عصر روز گذشته موجب دلسرد شدن سهامداران و حاکم شدن مجدد جو انتظار و تردید در تالار شیشه ای شد به طوری که از همان دقایق ابتدایی معاملات امروز صف های خرید تبدیل به صف‌های فروش سنگین شد و قیمت سهام تمام شرکتها افت کرد.

این روند تا جایی ادامه پیدا کرد که در معاملات امروز دماسنج بازار سرمایه بزرگ ترین افت پاییزی خود را تجربه کرد و با ریزش 1200 واحدی مواجه شد؛این اتفاق شاخص بورس را که تا کانال 76 هزار واحد پیش رفته بود، تا سطح 74 هزار واحد عقب کشاند و موجب افزایش 1.6 درصدی زیان سهامداران شد.

همانطور که قابل پیش بینی بود در بازار امروز شرکتهای خودرویی و بانکی از بیشترین کاهش برخوردار شدند، زیرا سهامداران این گروه‌ها به امید نتیجه مثبت مذاکرات و رفع تحریم ها نسبت به خرید سهام شرکتهای بانکی و خودرویی اقدام کرده بودند اما امروز این 2 صنعت بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند تا جایی که بانکهای صادرات، تجارت، ملت به همراه ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو از صف‌های فروش 100 میلیونی برخوردار شدند.

در بازار امروز تعداد اندکی از سهام شرکتها مثبت شدند و اکثر شرکتها به رنگ قرمز درآمدند به طوری که شرکتهای هلدینگ خلیج فارس، بانک ملت، ملی مس، مپنا، بانک پاسارگاد، بانک صادرات، مخابرات، بانک تجارت، ارتباطات سیار، نفت و گاز پارسیان، توسعه معادن و فلزات، ایران خودرو، تاپیکو، گل گهر، گروه توسعه ملی، چادرملو، سایپا و فولاد مبارکه بیشترین تاثیر منفی را در شاخص بورس گذاشتند.

همچنین در بازار امروز 419 میلیون سهم به ارزش 137 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه تا سطح 336 هزار میلیارد تومان کاهش یافت.

در این میان کارشناسان معتقدند که رفتار سهامداران بورس طی دیروز و امروز هیجانی بوده و به زودی بورس تهران راه متعادلی در پیش می گیرد، زیرا قیمت سهام شرکت‌ها به کف رسیده و اخبار منفی در شرکت‌ها وجود ندارد، به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند که در این شرایط سهامداران سهام خود را نفروشند.

انتهای پیام

نوشته وین، حافظ را منفی کرد! اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

نگاهی به رخدادهای بازار امروز / شاخص بورس 1207 واحد سقوط کرد

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

شاخص بورس با ریزش ۹۵۰ واحدی به کانال ۷۴ هزار واحد بازگشت

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

سه شنبه 4 آذر صبح

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

انتظار بازار خیلی بیشتر بود و امروز واکنش هیجانی منفی به اخبار خواهد داشت ولی بازار درمنفی قفل نمیشود و خیلی زود متعادل خواهد شد.قبلا هم عرض شد که ریزشی نداریم و یک اصلاح کوچک درکار است اگر قبلا سهمی باهدف مذاکرات وقبول ریسک خرید داشتید دریکماه آینده باید روی گزارشهای نه ماهه ریسک کنیم. اگر فردا دیدید که صفهای فروش در یک ساعت هماهنگ شده یکدفعه جمع شدند تعجب نکنید چون نقدینگی که دیروز از بازار خارج شد خیلی از بازار دور نمیماند و منفی کامل فردا در بسیاری از سهمها دوباره برای حقوقی ها جذاب میشود.سیدکو خیلی مثبت نخورده بود که امروز هیجان منفی داشته باشد.

10:00 تا 11:00

ختراک صف خرید شد.این سهم هدف اصلی اش 330 بود و گیر اصلا آنجا خواهد بود.برای خودرو محدوده 295-300 خیلی مهم هست نه از نظر اینکه حمایت قبلی بوده از این نظر که خط گردن یک دوقلوی سقف هست. دیروز شاخص رشد500 واحدی داشت و تا این لحظه افت 500 و احدی. در وصنعت هم رنج مثبت کشیدند.شکلر بعد از 100 تومان افت در بازار منفی راه افتاده و غیرتی شده.

11:00 تا 12:30

درولبهمن حقوقی در منفی کامل شروع به خریده کرده و حمایت میکند احتمالا نوسان میدهد. حمایت کوتاه مدت وبانک 480 تومان خواهد بود.یکی از گروههایی که از یکی دوهفته آینده درمورد تعدیلهایش گمانه زنی خواهد شد گروه دارویی است.زاگرس اگر قیمتهای 1800 یا کمتر را ببیند برای بنیادی ها کمریسک خواهد شد. شاخص بیش از 1200 واحد امروز منفی خورد درحالی که ارزش معاملات حدود 170 میلیارد بوده این یعنی اینکه سهمهایی که در این مدت رشدی نداشتند امروز منفی کاذب داشتند وبتدریج راهشان از باقی بازار جدا میشود.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

"سه شنبه 4 آذر 93" <<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<

<< << < بررسي و رصد لحظه اي بازار حين معاملات <<<<   "سه شنبه

 صبح شما همراهان هميشگي بورس نگار بخير، با ما همراه باشید ...


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

رشد 66 درصدی افزایش سرمایه‌ها/ فلزات اساسی در صدر

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران سه شنبه مورخ 04 آذر 1393

ساعت 8 و 25 دقيقه: بالاخره مهلت تعيين شده در خصوص پرونده هسته اي ايران شب گذشته به پايان رسيد و به دليل نياز به مذاكرات بيشتر، اين ضرب الاجل تا 7 ماه و 7 روز ديگر تمديد شد! موضوعي كه با توجه به انتظارات مثبت بازار از نتيجه اي بهتر، مطمئنا امروز تاثير منفي خود را در بازار خواهد گذاشت! اما با نگاهي دقيق تر به اين موضوع و با توجه به اينكه هنوز فرصت ها از بين نرفته و اين تمديد، به دليل پيشرفت محسوس در مذاكرات اخير صورت گرفته است، انتظار داريم اين منفي شديدي كه در ابتداي بازار امروز اتفاق خواهد افتاد و صف هاي فروش سنگين در برخي نمادهايي كه از توافق هسته اي منتفع ميشوند بوجود خواهد آمد، با اندك حمايت توسط صندوق توسعه بازار، هيجان منفي فروكش كند و كم كم صف هاي فروش برچيده شود! اگرچه امروز را در نهايت با شاخصي منفي به پايان خواهيم برد و شايد اين منفي با فشار كمتر، به روز بعد نيز سرايت كند، اما انتظار داريم بازار در هفته بعد، به روال عادي خود و در همان برزخي كه قبل از مذاكرات در آن قرار داشتيم، باز گردد! ما ضمن اميدواري به آينده، تقاضا داريم دوستان ما در اين محفل دوستانه نيز، بر اساس انتظارات خود از بازار و استراتژي كه بر اين اساس براي خود تعيين كرده اند، به دور از هيجانات بازار، تصميم بگيرند.  امروز به دليل حضور در جلسه اي مهم، استاد عزيزم حضور نخواهند داشت و بنا به اصرار ايشان و تكليف محول شده به بنده به دليل انتظار بازاري منفي، بنده مسيحا هستم در خدمت دوستان! نيازي به توضيح نيست كه گفتني هاي اصلي، در همين متن قرار گرفته است و از دوستان تقاضا داريم از پرسش سوالاتي كه ضروري نيست، پرهيز نمايند!

 

ساعت 9 و 10 دقيقه: به نقل از علي: کرازی در اخرین گزارش خود گزارش 6 ماهه خود ( اصلاحیه ) سود هر هر سهم منتهی به 93/12/29 شرکت را مبلغ 347 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با تعدیل مثبت 61 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانسته است به ازای هر سهم 129 ریال سود کنار بگذارد و 37 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد علت این تعدیل مثبت افزایش در سود عملیاتی شرکت بوده است که در این گزارش مبلغ 2 میلیارد تومان گزارش شده است.  

 

ساعت 9 و 20 دقيقه: به نقل از علي: پیش‌بینی طیب‌نیا از آینده بازار سرمایه----وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سوال دیگر مهر مبنی بر وضعیت بازار سرمایه با توجه به تمدید مذاکرات خاطرنشان کرد: بازار سرمایه به یک وضعیت با ثبات و مثبت رسیده و بعد از دورانی که تحت تاثیر برخی تصمیمات، شرایط منفی را تجربه کرد، دوباره خود را پیدا کرده است. باور من در این است که در آینده سرمایه گذاری در بازار سرمایه کشور، بازدهی مناسبی داشته باشد. علی طیب‌نیا افزود: بنا داریم از فرصتی که در آینده در بازار سرمایه ایجاد خواهد شد و رونقی که به وجود می‌آید، کمال استفاده را در بازار اولیه برای تامین مالی بخش تولید داشته باشیم. وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به پرسش دیگر مهر مبنی بر نگرانی فعالان اقتصادی از آینده نرخ ارز با توجه به تمدید مذاکرات خاطر نشان کرد: علیرغم اینکه در فضای سیاسی نوساناتی وجود داشت، اما قیمت طلا و دلار از یک ثبات نسبی برخوردار بود و اگر نوساناتی که در ماه های اخیر در بازار مشاهده شد را بررسی کنیم مشخص می شود که این نوسانات تحت تاثیر نوسانات بین المللی و قیمت جهانی طلا بود ولی در داخل، بازار باثبات بود. این وضعیت باثبات می تواند شرایط را برای آینده بهتر کند. 

 

ساعت 9 و 45 دقيقه: به نقل از علي: شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند پیش بینی سود هر سال مالی 94 را مبلغ 634 ریال اعلام کرده است. شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند پیش بینی سود هر سهم گروه و شرکت اصلی برای سال مالی 94 را مبلغ 1183ریال برای تلفیقی و 634 ریال برای اصلی اعلام کرده است. "واتی" پیش بینی سود هر سهم گروه و شرکت اصلی برای سال مالی 93 را مبلغ 1016 ریال برای تلفیقی و مبلغ 549 ریال برای اصلی و در آخرین پیش بینی مبلغ 1303 ریال برای تلفیقی و760 ریال برای شرکت اصلی اعلام کرده است. 

 

ساعت 10 و 00 دقيقه: به نقل از علي: "تمحرکه" و نزول 123 درصدی EPS ----شرکت ماشین سازی نیروی محرکه با سرمایه 32.500 میلیون ریال پیش بینی زیان هر سهم سال مالی منتهی به 93.12.29 خود را مبلغ 69 ریال اعلام کرده که با توجه به عملکرد شش ماهه حدود 14 درصد از آن را پوشش داده است. براساس گزارش بورس نیوز،"تمحرکه" در دوره شش ماهه سال گذشته 10 درصد از سود برآوردی خود را پوشش داده بود و در پایان سال مبلغ 297 ریال سود به ازای هر سهم محقق کرده است. این در حالی است که امسال با توجه به برآورد کاهش سفارشات و فروش ، زیان شناسایی کرده است. 

 

ساعت 10 و 20 دقيقه: به نقل از علي: وضعیت ساعت اولیه بازار----تمدید مفاد برنامه اقدام مشترک در آخرین دور از مذاکرات میان ایران و 1+5 تا نهم تیر ماه سال آینده به کام سرمایه گذاران شیرین نیامده و بسیاری که در جلسات معاملاتی اخیر به امید حصول نتیجه مثبت از این دور از مذاکرات دست به خرید زده بودند، حالا تبدیل به فروشنده شده و همین امر نیز کلیت بازار را با جوی منفی روبرو ساخته و به جز تک سهم ها در برخی گروه ها، عمده نمادهای معاملاتی در بورس و فرابورس در درصدهای منفی معامله می شوند. در بخش فنی مهندسی "رمپنا" صف فروش سنگینی را پیش روی خود می بیند. همین وضعیت را "مداران" در بخش انفورماتیک پشت سر می گذارد. در بخش ساختمان سنگین ترین صف فروش در نماد "وساخت" دیده می شود اما "ثنوسا" کماکان صف خرید دارد. صف فروش ملموسی نیز در نماد "آسیا" در بخش بیمه ای به چشم می خورد. "حپترو" نیز موقعیت مشابهی را در بخش حمل و نقل دارد. صف فروش در تمام نمادهای لیزینگی به جز "ولبهمن" شکل گرفته است. در بخش بانکی نیز به جز دو نماد سایر نمادها صف فروش را به خود می بینند که در این میان پر حجم ترین صف در نماد "وبملت" دیده می شود. ملموس ترین صف فروش گروه سرمایه گذاری متعلق به "وساپا" بوده است. "وپترو" و "پترول" نیز در گروه پتروشیمی به صف فروش رسیده اند. تمام خودروسازان با صف فروش دست به گریبان هستند و بالاترین صف فروش نیز در نماد "خودرو" به چشم می خورد. در میان نمادهای فلزی "فلوله" صف فروش دارد و "ونفت" نیز در میان نمادهای نفتی موضعیت مشابهی را طی می کند. همچنین صف فروش ملموسی در نماد "کگل" در بخش معدنی به چشم می خورد. هم اکنون شاخص کل بورس با افتی 473 به 75476 واحد رسیده و شاخص کل فرابورس نیز 16 واحد افت کرده و در سطح 839 واحد قرار گرفته است. 

 

ساعت 10 و 30 دقيقه: به نقل از علي: اتحادیه اروپا تعلیق تحریم های ایران را تمدید می کند---این لغو تحریم ها شامل تعلیق تحریم بیمه و حمل و نقل محموله های نفتی ایران نیز می شود که اتحادیه اروپا سال 2012 وضع کرد و به کاهش 50 درصدی فروش نفت ایران منجر شد. این اقدام احتمالا همین امروز توسط 28 کشور عضو اتحادیه اروپا از طریق فرآیندی مکتوب انجام می شود و تحریم هایی را در بر می گیرد که از ماه ژانویه سال گذشته تعلیق شده بودند. این مقام گفت مذاکرات تمدید شده است بنابراین تدابیر نیز باید ادامه یابد. اتحادیه اروپا تحریم دادوستد طلا و فلزات گرانبها همچنین محصولات پتروشیمی را با ایران ممنوع کرده بود که بر اساس توافق ژنو از ماه ژانویه سال گذشته لغو شده است. تعلیق این تحریم ها بعداز آن مورد موافقت قرار گرفت که آژانس بین المللی انرژی اتمی تایید کرد تهران به توافق 23 نوامبر 2013 متعهد بوده است. ایران و گروه 1+5 در هفت روز گذشته منتهی به پایان ضرب الاجل 24 نوامبر (3 آذر) در وین، برای دستیابی به توافق جامع تلاش کردند اما طرف مقابل به دلیل فشارهای داخلی به ویژه پس از انتخابات اخیر کنگره آمریکا، آمادگی رسیدن به توافق را در این مهلت قانونی نداشت 

 

ساعت 11 و 00 دقيقه: به نقل از علي: شرکت سیمان اصفهان در دوره 6 ماهه نخست سال با اختصاص 617 ریال سود به ازای هر سهم معادل 45 درصد از پیش بینی هایش را محقق کرد. شرکت سیمان اصفهان نخستین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 93 را با سرمایه 200 میلیارد ریالی مبلغ 1205 ریال و در اسفند ماه 92 به صورت حسابرسی شده مبلغ 1178 ریال و در تیر و مهر ماه 93 مبلغ 1368 ریال اعلام کرده است و طی دوره 6 ماهه نخست سال با اختصاص 617 ریال سود به ازای هر سهم معادل 45 درصد از پیش بینی هایش را محقق کرد. بر اساس این گزارش هیئت مدیره این شرکت در نظر دارد 70 درصد سود خالص را جهت تقسیم بین سهامداران به مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی 93 پیشنهاد کند. "سصفها" پیش بینی سود هر سهم سال مالی 92 را با سرمایه 76 میلیارد ریال مبلغ 2168 ریال و با سرمایه 200 میلیارد ریال مبلغ 1097 ریال و در آخرین پیش بینی مبلغ 1165 ریال اعلام کرده که مطابق صورتهای مالی حسابرسی نشده مبلغ 1180 ریال و که مطابق صورتهای مالی حسابرسی شده مبلغ 1162 ریال محقق شده است. 

 

ساعت 12 و 00 دقيقه: شرکت سرمايه گذاري غدير پیش بینی سود هر سهم سال مالی 94 را مبلغ 705 ریال پیش بینی کرده است که نسبت به سال مالی قبل 43 درصد کاهش دارد. کاهش سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها عمده دلیل کاهش سود شرکت بوده است . سود حاصل از سرمایه گذاری مبلغ 2404 میلیارد تومان و سود عملیاتی مبلغ 2694 میلیارد تومان لحاظ شده است . شرکت اعلام نموده است که هيئت‌مديره در نظر دارد مبلغ 400 ريال به ازاي هر سهم را جهت تقسيم بين سهامداران به مجمع عمومي عادي سال مالي 94 پيشنهاد نمايد. 

 

ساعت 12 و 29 دقيقه: بازار امروز بدون هيچ حمايتي از سوي صندوق توسعه بازار و با هيجان منفي، به كار خود پايان داد تا از همين امروز، انتظار بازار منفي فردا نيز پديدار شود! شاخص كل بورس تهران امروز با افت 1200 واحدي به كار خود پايان ميدهد و ارزش معاملات بسيار نااميد كننده بود! همانطور كه قبلا گفته شد، انتظار داريم بازار نهايتا از هفته بعد، از هيجان خارج شده و دوباره به مدار اعتدال باز گردد. 

 

ساعت 12 و 30 دقيقه....................بازار بسته شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

دلار ۲۸۵۰ تومانی در بودجه ۹۴

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

سقوط مجدد طلا به پایین 1200 دلار

 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

پیشنهاد وضع تعرفه برای واردات فولاد

با رکود بی‌سابقه‌ای که در صنعت فولاد به‌وجود آمده، بسیاری از واحدهای فولادی را در معرض تعطیلی قرار داده است، بر همین اساس بزرگان این صنعت در جلسه‌ای ضمن هشدار به مسوولان خواستار حمایت همه‌جانبه دولت از صنعت فولاد به‌وسیله افزایش میزان تعرفه واردات فولاد در اسرع وقت شدند. در این جلسه که با حضور ...

به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

قانون بازار سرمایه نیازمند اصلاح است

یک مقام مسئول در بازار سرمایه از لزوم بازنگری و اصلاح قانون بازارسرمایه خبر داد و گفت:با تغییر شرایط اقتصادی طی 10 سال گذشته، قانون بازار سرمایه در برخی موارد به تغییر و نگارش جدید نیاز دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول(poolpress.ir)، بهروز خدارحمی- دبیر کل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری- در گفت‌وگو با ایسنا، در نهمین سالگرد تصویب قانون بازار اوراق بهادار به لزوم اصلاح این قانون اشاره کرد و گفت:بازار سرمایه قبل از تصویب قانون متشکل در آذر 1384 به این شکل ساماندهی نشده بود به طوری که بسیاری از ابزارها، ارکان ها و نهادها برای اولین بار در قانون آن زمان دیده شد، لذا قانون مصوب سال 1384 از لحاظ زمانی یکی از مترقی‌ترین قوانینی بود که در آن زمان نوشته شد.

وی افزود: این درحالی است که به دلایل مختلف می‌شود انتظار داشت که بعد از گذشت زمان در قانون بازار سرمایه تجدید نظر شود زیرا ساختار اقتصادی و شرایطی که در آن زمان وجود داشت با شرایط فعلی بسیار متفاوت شده است به طوری که متناسب با سهم بازار سرمایه در کل اقتصاد برنامه ریزی صورت می‌گرفت اما طبیعتا از 10 سال گذشته تاکنون شرایط اقتصادی بسیار تفاوت کرده است لذا به نظر می رسد که در برخی حوزه ها باید نگاه عالیه در نگارش های جدید لحاظ شود.

خدارحمی به مواردی که به اصلاح نیاز دارد اشاره کرد و در ادامه گفت: درست است که قانون بازار به عنوان یک قانون بالادستی نوشته شده است، اما بسیاری از ابزارها و مکانیزم‌هایی که دیده شده است نه در قانون آن زمان وجود داشت و نه حتی هنوز آن ابزارها و نهادها شکل گرفته است.

وی تصریح کرد:حتما هر قانونی بعد ازاجرا با خلاءهایی مواجه شده و مشکلات اجرایی آن نمایان می‌شود که در این شرایط طبیعتا به اصلاح نیاز دارد، لذا به اعتقاد من اکنون یکی از بهترین فرصت‌هایی است که این قانون در مواردی که نیاز به بهبود و روان سازی دارد، اصلاح شود.

دبیر کل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری خاطرنشان کرد: در زمان تصویب قانون فعلی قصد داشتیم در راستای نظم بخشی به بازار سرمایه قوانینی را وضع کرده و نظارت قانونی کنیم اما در حال حاضر یا قانون گذارانی که قانون را وضع کردند به آن عمل نکردند و یا قانونی که وضع شد متناسب برای پایش نبود.

خدارحمی تاکید کرد: لذا باید بخشی از قوانین و مقررات با توجه به شرایط اقتصادی قانون‌زدایی شود تا استقبال بیشتری به بازار سرمایه صورت گیرد زیرا بازار سرمایه اکنون دیگر محدود به جمع خاص کوچک نبوده و اگر قرار باشد سهام عدالت به بازار سرمایه وارد شود تقریبا اکثریت کل کشور به نوعی در این بازار فعالیت می‌کنند و این طبیعتا به زیرساخت‌های قانونی متفاوتی نیاز دارد.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از مواردی که شاید در قانون فعلی ضرورت آن دیده نشده بود و در حال حاضر حتما باید مدنظر قرار گیرد شیوه تعاملی است که بازار پول و سرمایه با یکدیگر دارند که طبیعتا یک قانون بالادستی مانند قانون بازار سرمایه حتما می‌تواند برای آن تدبیر بیاندیشد که تعاملات این دو نهاد با هم چگونه باشد و آن ها چگونه با یکدیگر به اقتصاد کشور کمک کنند.

دبیر کل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری اظهار کرد:یکی دیگر از حوزه‌هایی که می‌تواند کمک بسیار زیادی کند و تجربه 10 ساله می تواند برای آن تدبیری بیاندیشد این است که شیوه نظارت بر بازار سرمایه و نگاهی که از شورای عالی بورس تا سطح میانی وجود دارد تجدیدنظر شود تا افراد نزدیک‌تر و با تعاملات بیشتر بتوانند بازار سرمایه را رصد کنند.

خدارحمی یادآور شد: این در حالی است که برخی از اعضای شورای عالی بورس دغدغه‌هایی خارج از بازار سرمایه دارند و آنچنان گرفتاری‌های خارج از بازار دارند که به نظر می رسد بخش قابل توجهی از اعضا اصلا امکان رصد کردن بازار سرمایه را ندارند لذا باید تدبیری اندیشیده شود تا تیم هدایت کننده قوی تر شود.

وی ادامه داد:از دیگر نکات مهم این است که بازار سرمایه باید از فرم دولتی خارج شود، زیرا یکی از ایرادات سازمان‌ بین المللی بورس‌های جهانی از بورس ایران این است که ساختار هدایتی بازار سرمایه نباید دولتی باشد. تعبیر آن‌ها این است که وقتی رییس شورای عالی بورس، وزیر اقتصاد است پس بازار سرمایه این کشور می تواند منتسب به دولت باشد بنابراین باید این فرم را از نظر شکلی خارج کنیم.

دبیر کل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری اضافه کرد:علاوه بر این یکی از حوزه هایی که طی 10 سال گذشته کمتر به آن توجه شده است موضوع راهبری و حاکمیت شرکتی است به طوری که بهترین الگویی که برای حاکمیت شرکتی می توانیم بگیریم القای نگاه حاکمیت شرکتی در قانون بازار سرمایه است تا از بالاترین رکن در بازار سرمایه، نگاه حاکمیت شرکتی وجود داشته باشد.

خدارحمی عنوان کرد: بنابراین بخشی از موارد قانون بازار سرمایه به اصلاح و بازبینی نیاز دارد، اما این بازبینی و نگاه متفاوت به منظور زیر و رو کردن قانون نیست و باید مواردی از قانون بازار حذف شده و برخی موارد به آن اضافه شود.

وی یادآور شد: در سال 1384که قرار بود قانون بازار سرمایه نوشته شود این قانون با زحمت بسیار زیاد بدون این که ابزاری در بازار وجود داشته باشد و با الگو گرفتن از سایر کشورها نوشته شد که در نوع خود قانون مترقی بود و در این 10 ساله به واسطه همان قانون بازار سرمایه شکل گرفت و نهادها و بورس ها تشکیل شد.

دبیر کل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری عنوان کرد:بنابراین اگر کارگروهی در این زمینه تشکیل شود و بازنگری لازم صورت گیرد می توانیم از تجربه ذینفعان نیز استفاده کنیم به طوری که نهادهایی مانند شرکت سپرده گذاری مرکزی، بورس انرژی، بورس کالا، فرابورس،کانون ها،هلدینگ ها،صندوق های سرمایه گذاری و مشاورین سرمایه گذاری که طی 9 سال اخیر شکل گرفته اند می‌توانند در این کارگروه حضور داشته و دغدغه های خاص خود را مطرح کنند.

به گفته خدارحمی، اگر این کارگروه شکل بگیرد خوراک فکری خوبی برای کارگروه می تواند باشد تا ویرایش جدیدی که از قانون بازار سرمایه صورت می گیرد مترقی‌تر و کاربردتر از قبل باشد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر به صورت مقطعی همه ارکان بازار سرمایه در حال فعالیت هستند و سازمان بورس نیز این موضوع را رصد می کند تا هر جایی که نیاز است، اصلاحات لازم صورت گیرد ولی درحال حاضر کارگروهی به صورت منسجم در این زمینه وجود ندارد.

دبیر کل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری خاطرنشان کرد: به اعتقاد من عزم جدی برای اصلاح قانون بازار سرمایه وجود دارد، ولی اولویت دیگری طی چند ماه آینده تحت عنوان مشارکت کردن اهالی بازار در قانون برنامه پنج ساله ششم وجود دارد و به محض اتمام آن باید تمام هم و غم فعالان بازار سرمایه روی اصلاح قانون بازار گذاشته شود و بعید است که کسی در این راستا مخالفت کند.

انتهای پیام

نوشته قانون بازار سرمایه نیازمند اصلاح است اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی پول پرس پدیدار شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

تعیین ضرب‌الاجل «توافق سیاسی» تا 10 اسفند و «توافق جامع» تا 10تیر

تعیین ضرب‌الاجل «توافق سیاسی» تا 10 اسفند و «توافق جامع» تا 10تیر 


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس از نگاه همایون دارابی>> قدرت‌نمایی بورس در سایه تردید

بورس از نگاه همایون دارابی>> قدرت‌نمایی بورس در سایه تردید


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران توافق در کلیات وتمدید مذاکرات

=سلام روز بخیر


=پیش بینی صحیح ما از مذاکرات

اگر به پستهای اول ودوم وسوم اذر در ارشیو مراجعه کنید ما بصورت یقین پیش بینی کردیم در چهارچوب وکلیات توافقی صورت خواهد گرفت وچنین شد برای تصویب جزییات زمان بیشتری لازم است که در تمدید مجدد تا 10تیر وحتی زودتر در مرحله اول تواقق سیاسی ودر مرحله دوم توافق فنی بوقوع خواهد پیوست هر چه هست کمر تحریم تا حدودی شکسته وزخمی شده است وغول تحریم نفس های اخر را میکشد


=تعیین نرخ خوراک برای گروه پالایشگاهی وپتروشیمی ها با مکانیزم ده ساله


=افزایش سرمایه صدرصدی ولساپا


=بدهی 3000میلیاردی چادر ملو.....این سه مورد خبرهای حساسی بود که دیدم البته چادر ملو اطلاعیه ای داده بود....ردیابی این گونه خبرها در وبلاگ سمندر از لینک پیوندها در سایتهای معروف خبری قابل ردزنی است


=بیش از 50صف فروش میلیونی الان تشکیل شده است ضرر مبارک سفته بازان حتی نباید یک درصد ناراحت شدوقتی موج خریداران بی سواد فاقد تحلیل بورس اینچنین صف خرید راه می اندازند باید انتظار وجود چنین صفهای خریدی را هم داشتباید به اماتورها تسلیت گفت.....


=قاسم نیز در حال افتادن از تخت سلطنت رشد 50 درصدی است یحتمل متعادل خواهد شد البته فرضیه رشد دیگر را باید ساعت 12/25دقیقه جستجو کرد


=من امروز فروشنده هیچ سهمی نیستم واصلا در ضرر نیستم استقلالی هستم اما مانند پرس پولیسی ها از گل باران قرمز بازار شاد وخندانم


کاربر  فاطمه=سلام من نمی خوام به کسی بد بیراه بگم اما خوب ملت را سر کار گذاشتن از بچه بورس گرفته تا اون مغازه داری که جنس هاشون به قیمت پایین تر برای فروش گذاشت به امید توافق تا اون بچه ای که می گفت اگه توافق بشه بابام گفته کامپیوتر ارزون میشه برات میخرم اخه خیلی امید دادن ملت ما درست که محکم هستند اما زندگی راحت تری میخوان دیگه از گرونی خسته شدن اما باز هم شکر شاید این به نفع ملت باشه

پاسخ:
برگرد به داشته های خودت ودولت مقتدر فاطمه را تشکیل بده ویک امپراطوری قدرتمند بساز بدون اتکا به هیچ دولتی

 


=سلام.بنظرت خرید الان مناسبه از این صفها .منظورم اینکه بازار این موضوع رو کی فراموش میکنه و روال عادی میشه.راستی نظرات دیروز هم خیلی باحال بود .

پاسخ:
فعلا نظارت......اگر ساعت 12/25سهمی 4یا 5 منفی بود وصف فروش نداشت خرید کارشناسی عیب ندارد

 


=در بورس : تمرین نمایید

1-هیچ وقت سهم جنازه در سبد نداشته باشید

2-سفته باز نباشید

3-دهن بین ودنباله رو نباشید

4-با تخیل ورویاهای کاذب بورس را نگاه نکنید


=سلام استاد اینکه امریکا دشمنه شکی نیست توافق هم خبری نیست نه ما کوتاه میام نه اونها پس اینها را بزاریم کنار بریم سر کار خودمان همیشه جنس خوب مشتری داره پس سهام خوب بخیرید مانند وصنعت والبر پخش وصنا شاراک نظر شما چیه

پاسخ:
درود برتو هرسه سهم گزینه های کم ریسک بازار هستند زیر نظر داشته باشید وبه وقت معین شکارشان کنید

 


=سلام صبح بخير انگار داعش حمله كرده به پل حافظ !!!چه خبره؟؟؟

پاسخ:
داعش توموصل در حال محاصره است
ودر پل حافظ سفته بازان محبوس
وانقلابیون صبور تحلیل گر ازاد چون طوطی شیرین گفتار

 


=در اینده گروه قند وگروه دارو مورد توجه بازی گران حرفه خواهد بود تا 8درصدی سودی نان خشکه ای از این دو صنعت بگیرند


=الان حدود تقریبی 51 سهم در بورس منهای فرا بورس صف فروش  بالای میلیونی است

1-این 51صف باید به عدد صفر صفر برسد

2-یه 4 درصد هم در وضعیت متعادل منفی بخورد

3-بعد حق انتخاب شروع میشود


=سلام .میشه بفرمایید در کدوم کلیات توافق صورت گرفته؟خود طرفین که میگویند اختلافات همچنان باقیست

پاسخ:
1-غنی سازی 5درصد را قبول کرده اند
2-ازاد سازی دارایی های ایران به تدریج
3-تعلیق تحریم های اروپایی طی هفته های اینده
4-انجام توافق سیاسی تا اسفند
5- توافق نهایی تا تیر ماه
6-قبول فعالیت وفعال بودن تمام تاسیسات هسته ای ما
6- اگر علنی نمیگویند چون جزییات باید تصویب شود

 


=گره این موج منفی با اصلاح قیمت در گروه خودرو وبانک باز خواهد شد گره ای که باز کردنش بسیار سخت است مگر با 10 الی20درصد نزول.....


=

زمان انتشار خبر: سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۵

 

عراقچی:

 

غنی‌سازی ادامه می‌یابد/ یکی دو هفته دیگر مذاکرات را ادامه می دهیم تا به نتیجه برسیم

 


=من فعال بورس بی طرف وفرا جناحی وبدون وابستگی به اصول گرا -اصلاح طلب -اعتدال گریان و...... قلم میزم

1-مجبورندامریکاییها با دولت معتدل روحانی توافق هسته ای را امضا کنند

2- در غیر این صورت احمدی نژاد را در راس خو.اهند دید این دفعه با غنی سازی 40درصد

3-امریکاییها میدانند اگر به ایران باج ندهنداین دفعه غنی سازی 60درصد هم در دستور کار قرار خواهد گرفت

4-فرض احمدی نژاد رییس جمهور نشود قالیباف

5- ولی من سیاست دولت روحانی را می پسندم با پنبه سر می برد

6- محمد خاتمی خیلی شل ونرم رفتار میکرد احمدی نژاد تند عمل میکرد امادکتر روحانی بهتر از هر دو وبا سیاست وحوصله خوب عمل میکند.... رفتار دولت روحانی قابل قبول است


=

  سه شنبه 4 آذر1393 ساعت: 9:53 توسط:معین
در معاملات امروز سه شنبه -93/9/4 - شاهد فشار فروش و ایجاد صفوف فروش در 90% سهم ها هستیم.این امر را میتوان ناشی از تمدید مذاکرات هسته ایی دانست.

نکته ی مهم در این است :
آیا تحریم جدید وضع شده ؟
آیا دارایی جدید بلوکه شده ؟
آیا سایه جنگ یا مورد دیگری ایجاد شده ؟
آیا امکان رسیدن به توافق کمتر شده یا بیشتر ؟
آیا این ایران خودرویی که الان 104 میلیون صف فروش دارد بدتر از 6 ماه پیشش شده ؟
توجه شود که هیچ وضعیت منفی توی شرکت های بورسی ایجاد نشده که منجر به فروش سهام و فشار فروش از سوی سهامداران شود.
توافق ها نزدیک تر و خبر های مثبت بیشتر از 6 ماه قبل یا 4 ماه قبل یا حتی 2 ماه قبل شده ، پس چرا این چنین سهامداران میترسند و وارد صفوف فروش میشوند ؟
این دقیقا همان کاری است که سهامداران حقوقی دوست دارند .با ایجاد صف فروش میلیونی سهامدار حقیقی را ترقیب به ورود صف فروش کرده و آن ها هم به مرور زیادتر خواهند شد.پس از 1 الی 2 روز منفی 4% سهامدار حقوقی وارد عمل شده و خودش سهم را از کف جمع و سهم را مفت از دست سهامدار حقیقی خارج میکند.
این واقعیتی است که متاسفانه توی بازار ما به دلیل وجود سقف و کف رخ میدهد و قابل انکار نیست.
پس بی جهت صف های فروش را پر نکنید.

پاسخ:
تحلیل شما درست است

 


=صبح اگر نماد پخش را 4016ریال خریده بودید میتوانستید 4200ریال امروز بفروشید

بازه سهم 3800ریال الی 4500ریال.......بلندمدت 5000ریال


=


=

در گفت وگو با بورس پرس اعلام شد:

 

پیش بینی یک تحلیل‌گر بین‌المللی ازبرگشت تعادل به بورس

 

تحلیل‌گر بین‌المللی سرمایه‌گذاری (CIIA) با مثبت دانستن مذاکرات هسته ایی وین گفت: بازارسرمایه بعد از خالی کردن واکنش ها در چند روز، مجددا" به مدار طبیعی خود باز خواهد گشت.

 

سعید اسلامی بیدگلی در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، اظهار داشت: از چند روز قبل از اعلام مواضع و نتیجه مذاکرات وین در روز گذشته، پیش بینی می شد که بازار سرمایه به تمدید مذاکرت بیشتر نظر دارد تا حصول توافق نهایی. اما در روزهای یکشنبه و دوشنبه حجم اخبار امیدوار کننده موجب رویکردی کاملا" مثبت در تصمیم گیری های اکثر فعالان شد که درست نبود. 

 

وی ادامه داد: بنابراین درحالی مواضع رئیس جمهور نشان از مثبت بودن نتیجه حاصله دارد و اکثر مسئولان هم واکنش های مثبتی داشته اند که به نظر می رسد واکنش های منفی بازار در چند روز آینده خالی شود و شرایط بازار مجددا" در مدار طبیعی قرار گیرد.

 

اسلامی بیدگلی خاطر نشان کرد: دراین میان شاید ضعیف شدن موضوع آمریکا در ماه های آینده منجر به بروز برخی نگرانی ها شود اما با توجه به سخنان شب گذشته آقای ظریف مبنی بر تلاش برای حصول نتیجه در حداکثر 4 ماه ،می توان نتیجه گرفت که آینده بازار با تعادل در عرضه و تقاضا همراه خواهد بود.

 

وی گفت: اگر شاخص بورس هم به کانال 74 هزار واحدی نزول کند ، ناشی از اثر مسائل هسته ایی نخواهد بود .

 


=

پاسخ چادرملو در مورد بدهکاری

 

شرکت بورسی چادرملو با انتشار جوابیه‌ای به اظهارات اخیر نماینده مردم ارومیه در مجلس مبنی بر بدهکاری این شرکت پاسخ داد.

 


=با سلام
 در صورتي كه وقتتون اجازه ميده ميشه بفرمائيد نظرتون در مورد خرينگ چي هست؟
تشكر

پاسخ:
2600ریال اولین حمایت سهم است

 


=در فرا بورس نمادهای دی-پترول-کرمان-ثباغ-ثتران-ثعمرا صف فروش میلیونی دارند


=والبر به حمایت اصلی نزدیک شده است......حمایت اول 3900حماید دوم 3750ریال مقاومت اول 4200مقاومت دوم 4300مقاومت سوم 4500ریال


=ومعادن وکچاد قربانی نزول گروه خودرو وبانک


=سهام داران کگل نگون بخت اش نخورده ودهان سوخته در5183ریال صف فروش دارد


=صفهای فروش سنگین برای کارگزاران کمسیون بگیر واقعا شیرین است


=سلام
والبر نزدیک به حمایت است بخریم

پاسخ:
قطعا خریداران والبر در میان مدت برنده خواهند بود در حد 10000سهم مشکلی ندارد

 


=اکثر سهم هایی که زیر 500000سهم صف فروش دارند وروزانه بالای 200000هزار سهم معامله میشوند فردا صبح متعادل هستند وامروز فرصت خرید است


=بازار اول فرا بورس در با 21 نماد سهم وحق تقدم تا این لحظه کلا قرمز


=بازار دوم فرا بورس با 31 نماد سهم وحق تقدم سه نماد مثبت و28نماد منفی


=بازار پایه با 12 نماد 3نماد مثبت و9 نماد منفی


=بازار پایه توافقی با 49 نماد 3  نماد متعادل  12 نماد مثبت و34نماد منفی


=حدودا میانگین امروز 113 نماد در فرا بورس در لیست دیده بان ثبت شده است البته بجز تسه ها وصندوق های قابل معامله......یعنی یک وزنه سنگینی را تشکیل میدهد

اما برداشت کلیدی حجم معاملات در بازار پایه توافقی از بقیه دیده بانها پر رنگ تر است


=اگر ضرری به شما وارد میشود نتیجه خریدها وفروشهای اشتباه اماتورها است روش های پیش گیری در معلم بورس توضیح داده شده است


=


=


=


=


=


=


=


=


=


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

نگاهی به اتفاقات بورس دوشنبه سوم آذر 93 - بورس پس از معاملات

بورس پس از معاملات>>> نگاهی به اتفاقات بورس دوشنبه سوم آذرماه


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

آخرین خبر از مذاکرات؛ مذاکرات نهایی وین پایان یافت

آخرین خبر از پایان مذاکرات نهایی وین >>> بیانیه پیشرفت مذاکرات قرائت شد...


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

دوشنبه 3 آبان صبح

9:00 تا 10:00

با توجه به اخبار رسیده احتمال دارد امروز بازار هیجانی شود.توریل اول وقت نوسان داد احتمال دارد افزایش سرمایه از آورده نقدی سهم نزدیک باشد که عرضه ها بیشتر شده. خساپا دوباره تا صف خرید رفته است. فملی هم تا مثبت کامل پیش رفت. وقتی خساپا و خودرو صف خرید شدند یعنی سهمهای کوچکتر گروه را فقط نگهدارید و مدام برای نگهداری استرس نداشته باشید. توریل هم تحت تاثیر بازار تا مثبت کامل رسیده.وتوکا هم امروز نوسان میدهد.خموتور با شکستن 330 راه را برای صعود بازکرده و حداقل380 را میتواند ببیند.خاذین در صورت تایید اخبار مثبت امشب در کوتاه مدت اولین هدفش 350 خواهد بود. بشرط تثبیت بالای 200 اولین هدف ونیکی 235 و با عبور از این سطح هدف بعدی270 تومان است.شاخص امروز قرار است کولاک کند.

10:00 تا 11:00

عرضه ها در مثبت کامل خودرویی ها خیلی بالاست.بخشی از این عرضه های سنگین برای کنترل هیجان بازار است. درصورتی که در روزهای آینده ارزش معاملات بسرعت از 300 میلیارد عبور کند و رشد چشمگیر داشته باشد مثبت بازار ادامه دار خواهد شد وگرنه حجم عرضه های بالا اگر یکهفته ادامه یابد بازار را با مشکل مواجه کند.

11:00 تا 12:30

ارزش معاملات امروز به یمن عرضه های بالای 50 میلیون سهم در خودرویی ها و بانکی ها به بالای 300 میلیارد رسیده امیدوارم این ارزش معاملات افزایشی باقی بماند تا اگر نقشه ای برای فردای مذاکرات داشتند خنثی شود.مداران هم بعد از پولبک به خط گردن الگوی صعودی دیروز دوباره راه افتاد. تحلیل bb30 : "با نزدیک شدن مهلت ۲۴ نوامبر، وزرای خارجه گروه پنج به علاوه یک که در روز یکشنبه همچنان به مذاکرات فشرده برای رسیدن به توافق جامع با ایران ادامه دادند، درحال بررسی تمدید مذاکرات هستند.".ارزش معاملات امروز به 400 میلیارد تومان رسید.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران دوشنبه مورخ 03 آذر 1393

ساعت 8 و 25 دقيقه: امروز سوم آذر، پایان ضرب‌الاجل یک ساله ایران و ۱+۵ برای حل اختلافات است. روز گذشته در شرایطی به پایان رسید که هیئت‌های دیپلماتیک مذاکراتی فشرده و سنگین را برگزار کردند و تمام گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از حساسیت بالای این مذاکرات داشت.روز گذشته هیئت ایرانی با هیئت‌های چین، آمریکا و روسیه مذاکراتی را برگزار کرد و نشستی سه جانبه نیز میان هیئت ایرانی با هیئت آمریکایی با حضور کاترین اشتون برگزار شد. مهمترین دیدار روز گذشته دیدار وزرای خارجه ایران و آمریکا برای اولین بار طی چند روز اخیر بود که به صورت دو جانبه به گفت‌وگو پرداختند. همچنین روز گذشته وزرای خارجه ایران و روسیه به همراه معاونانشان به گفت‌وگو ‌پرداختند و قرار است امروز ظریف و همتای چینی نیز ساعت 8 صبح دیدار و رایزنی کنند. دیروز با نزدیک شدن به ساعات پایانی ضرب الاجل چهار ماهه توافق ژنو بازار شایعات هم داغ شد، از یک سو برخی رسانه‌ها از حصول توافق سخن به میان ‌آورند و عده‌ای هم از حضور حسین فریدون در وین خبر دادند.برخی منابع غربی هم گزارش دادند که ایران و گروه 1+5 روز دوشنبه موافقتنامه‌ شفاهی را تحت عنوان «توافق سیاسی» اعلام کرده و سپس زمانی دو ماهه برای تعیین جزئیات توافق جامع، اختصاص می‌دهند. در این میان انتشار خبر دیدار وزیر خارجه آمریکا در وین با وزیر خارجه عربستان و گفت‌وگو درباره مذاکرات هسته‌ای یکی از مهمترین و جنجالی‌ترین خبرها بود. بازار بورس تهران امروز بسيار محتاط عمل خواهد كرد! افراد ريسك پذير به شدت خريدار خواهند بود و افراد ريسك گريز امروز را فرصتي براي خروج موقت از بازار مي دانند! سهام معرفي شده از سوي تيم تحليلي ما، به نظر مي رسد امروز نيز شرايط خوبي داشته باشند!! از اينرو انتظار داريم دوستاني كه از اطلاعات اين فضاي مجازي استفاده ميكنند، مطابق با استراتژي و قدرت ريسك پذيري خود تصميم نهايي را اتخاذ نمايند. از دوستان تقاضا ميكنيم از طرح پرسش سوالات تكراري جدا پرهيز نمايند! گاهي بايد تصميم نهايي را به تنهايي اتخاذ كنيد! اگر چنين قابليتي را در خود نمي بينيد، اكيدا توصيه ميكنيم كه در بازارهاي كم ريسك تر حضور و فعاليت كنيد! گاهي سپرده گذاري در بانك ها، ميتواند گزينه خوبي براي برخي افراد ريسك گريز باشد!  

 

ساعت 8 و 55 دقيقه: به نقل از علي: دانا شفاف سازی کرد . بیمه دانا طی اطلاعیه ای در خصوص شایعات مربوط به واگذاری زمین های شرکت که در تصرف نیروهای مسلح قرار دارد اعلام نمود که هنوز هیچگونه جلسه و توافقی در این زمینه برگزار نگردیده و این مورد هیچگونه تعدیلی در صورت های مالی اخیر این شرکت بوجود نیاورده است . 

 

ساعت 9 و 5 دقيقه: به نقل از محمد: دستور دولت به نعمت زاده برای اعزام رایزن بازرگانی به ٣٠ کشور----در این ابلاغیه، موارد مهمی چون افزایش صادرات محصولات پتروشیمی به 12 میلیارد دلار در سال 1393، افزایش ارزش فروش پتروشیمی در داخل کشور به 463 هزار میلیارد ریال و سپرده گذاری از منابع صندوق توسعه ملی نزد بانک توسعه صادرات به مبلغ حداقل 1 میلیارد دلار ذکر شده است. به گزارش صبحانه، یکی از برنامه ها و تاکیدات مهم دولت در کنار مهار تورم سالهای گذشته، رونق اقتصاد کشور با نسخه های ایرانی و بدون افزایش تورم عنوان شده است که در این راه، تاکنون مصوبات مهم و قابل توجهی نیز توسط مسئولان اجرایی به دستگاههای مربوطه ابلاغ شده است و مانیفست فعالیت دولت در این زمینه نیز قبلا توسط مسئولان رسما رونمایی شده است. پس از ابلاغ این تکالیف به بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و نفت، در جدیدترین مصوبات در این خصوص، هیئت دولت با تصویب مصوبه ای مهم، وزارت صنعت را موظف کرده است در راستای اجرای کامل سیاست های دولت برای خروج غیرتورمی از رکود، تکالیفی را با رعایت قوانین و با استفاده از اعتبارات مصوب اجرا کند. بر اساس این مصوبه که توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور به محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده و نسخه ای از آن نیز به دست صبحانه رسیده، 15 دستور در راستای سیاست های پولی، ارزی و بانکی و اعتباری دولت صادر شده است. در این ابلاغیه، موارد مهمی چون افزایش تولید پتروشیمی های موجود با تزریق گاز جدید، افزایش صادرات محصولات پتروشیمی به 12 میلیارد دلار در سال 1393، افزایش ارزش فروش پتروشیمی در داخل کشور به 463 هزار میلیارد ریال و سپرده گذاری از منابع صندوق توسعه ملی نزد بانک توسعه صادرات به مبلغ حداقل 1 میلیارد دلار ذکر شده است.همچنین وزارت صنعت موظف شده است مواردی چون روان سازی صدور ضمانت نامه های بانکی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی، تمرکز اختیار صدور مجوز خروج موقت ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران به کارگروهی خاص، تامنی منابع توسعه زیر ساخت های نرم افزاری تخصصی صادراتی و اعزام رایزنان بازرگانی به حداقل 30 کشور هدف اجرایی کند. به گزارش صبحانه، تشکیل کارگروهی برای پیگیری نیازمندی ها و مشکلات بنگاههای تولیدی و ارائه مشاوره به نظام بانکی برای تخصیص کارامد منابع بانکی به بنگاههای تولیدی دیگر بخش مصوبه دولت است که مواردی چون صنایع با ارزش افزوده بالا، صادراتی بودن محصول تولیدی، کوتاه بودن دوره گردش مالی و واحدهای نمونه صنعتی و معدنی چند سال اخیر جزء اولویت های این حمایت هستند. در بند آخر این ابلاغیه هیئت دولت نیز مواردی چون افزایش سرمایه صندوق های حمایتی وزارت صنعت، ارائه آمار و اطلاعات شفاف و بهنگام، پشتیبانی از ایجاد و توسعه کنسرسیوم های بین واحدهای صنعتی و تشویق مصرف تولیدات داخلی و اعتباربخشی به جایگاه تولیدکننده و کارآفرین درج شده است. 

 

ساعت 9 و 20 دقيقه: به نقل از محمد: عرضه اولیه سیمانی؛شاید هفته دیگر... جلسه مدیران سیمان خوزستان درخصوص نحوه و زمان عرضه سهام این شرکت امروز برگزار نشد. اما این احتمال می رود که عرضه این شرکت در اوایل هفته آتی انجام شود. مرتضی لطفی، مدیرعامل سیمان فارس و خوزستان و سهامدار عمده سیمان خوزستان در خصوص جلسه دیروز و زمان احتمالی عرضه سیمان خوزستان به گفت: جلسه امروز به دلیل مشغله های گروه شورای برنامه ریزی عرضه تشکیل نشد. به گفته وی، جلسه به دلیل جلسه عده ای از اعضای شورای عرضه انجام نگردید. لطفی در برابر این سوال که آیا زمان احتمالی این عرضه مشخص شده است ؟ گفت: هنوز خیر. اما شنیده ها حاکی از این است که اوایل هفته آتی عرضه سیمان خوزستان انجام می شود. 

 

ساعت 10 و 30 دقيقه:‌ به نقل از محمد: وضعیت ساعت اولیه بازار----در ساعت اولیه معاملات روز دوشنبه شاهد هستیم که به لطف خوش بینی موجود نسبت به حصول نتایج مثبت از مذاکرات هسته ای ، بازار تقریبا یکسره مثبت شده و شاخص ها تا این لحظه با رشد ملموسی مواجه شده اند و شاخص کل بورس توانسته بار دیگر وارد کانال 76 هزار واحدی گردد. در گروه بانکی بسیاری از نمادها با صف خرید مواجه بوده که بالاترین صف در نماد "وبصادر" دیده می شود. صف "وتجارت" نیز عرضه شد اما بار دیگر این نماد به صف رسید. در بخش خودرویی بسیاری از نمادها صف خرید را پیش روی خود می بینند که سنگین ترین صف در نماد "خپارس" دیده می شود. در بخش نفتی "ونفت" به صف خرید قابل ملاحظه ای رسید. در بخش پتروشیمی "پترول" به صف خرید رسید که این صف عرضه گردید. "شیران" نیز در میان نمادهای شیمیایی وضعیت مشابهی را تجربه کرد. در بخش انفورماتیک نیز برخی نمادها از جمله "رانفور" ضف خرید را پیش روی خود می بینند. صف خرید ملموسی نیز در نماد "حتاید" در بخش حمل و نقل دیده می شود. در بخش ساختمانی اکثر نمادها از جمله "ثاباد" با صف خرید مواجه اند. در بخش فلزات اساسی فضای مبهمی حاکم است اما برخی نمادها مانند "فرآور" با صف خرید سبکی مواجه اند. هم اکنون شاخص کل بورس با رشدی 680 واحدی به 76070 واحد رسیده و شاخص کل بورس با افزایشی 14 واحدی در سطح 858 واحدی قرار گرفته است. 

 

ساعت 11 و 30 دقيقه: به نقل از محمد: وضعیت ساعت میانی بازار---در میانه معاملات روز دوشنبه در بخش بانکی شاهد عرضه برخی از صفهای خرید در نمادهایی مانند "وتجارت" ، "وبصار" و "دی" بودیم . در بخش سرمایه گذاری سنگین ترین صف خرید در نماد "وصنعت" به چشم می خورد. صف خرید "ونفت" نیز در بخش نفتی عرضه گردید. همین وضعیت در نماد "ولیز" در بخش لیزینگی مشاهده شد. تعداد ملموسی از نمادهای پتروشیمی به درصدهای منفی خزیده و "شفن" نیز به صف فروش سبکی رسید. در بخش دستگاه های برقی "بنیرو" به صف خرید رسید. "حسینا" نیز در بخش حمل و نقل به صف خرید رسید که این صف عرضه شد. تعداد ملموسی از نمادهای معدنی منفی شدند و"کچاد" نیز به صف فروش جزئی رسید. همین وضعیت در بخش فلزات اساسی مشاهده شد. در میان نمادهای خودروسازی نیز "خپارس" و "خبهمن" کماکان با صف خرید مواجه اند. هم اکنون شاخص کل بورس با رشدی 714 واحدی به 76104 واحد رسیده و شاخص کل فرابورس نیز با افزایشی 17 واحدی در سطح 862 واحد قرار گرفته است. 

 

ساعت 12 و 20 دقيقه: به نقل از محمد: وضعیت ساعت پایانی بازار----در یک سوم پایانی زمان معاملات در بخش فنی مهندسی صف خرید "رتکو" عرضه شد. همین وضعیت را "رکیش" در بخش انفورماتیک پشت سر گذاشت. در بخش ساختمانی تعدادی دیگر از نمادها در آخرین معاملات به درصدهای منفی خزیده اما صف های خرید پر حجم در نمادهایی مانند "ثنوسا" و "ثاباد" پابرجا ماند. در بخش لیزینگ "ولغدر" بار دیگر به صف خرید رسید. همین وضعیت را "وانصار"، "دی" و "وزمین" در بخش بانکی" تجربه کردند. در بخش سرمایه گذاری تعدادی از نمادها در معاملات پایانی به درصدهای منفی خزیده و "وتوصا" نیز به صف فروش رسید. در میان نمادهای شیمیایی نیز "شسینا" تا آستانه صف فروش پیش رفت. "غمارگ" نیز در میان نمادهای غذایی صف فروش را به خود دید. همچنین در بخش خودرویی "خساپا" و "خگستر" به صف خرید رسیدند. در پایان معاملات پایان روز جاری شاخص کل بورس با رشدی 559 واحدی به 75949 واحد رسید و شاخص کل فرابورس با افزایشی 11 واحدی در 856 واحد به کار خود پایان داد. ارزش معاملات روزانه بالغ بر 568 میلیارد تومان بوده است. 

 

ساعت 12 و 29 دقيقه: بازار امروز با معاملاتي كه امروز در آن انجام شد، رسما به استقبال توافق هسته اي رفت! ارزش 442 ميليارد توماني معاملات امروز كه در نوع خود در سال جاري بي سابقه بود، آن هم در آخرين روز مذاكرات هسته اي، نشان از خوشبيني مفرط سرمايه گذاران بورسي از نتيجه نهايي مذاكرات دارد. در نتيجه معاملات امروز، شاخص كل بورس نيز با رشد 559 واحدي توانست خود را در آسنانه ورود به كانال 76000 واحدي قرار دهد.  

 

ساعت 12 و 30 دقيقه......................بازار بسته شد.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران شکست منتفی است توافق در کلیات وچهارچوب ممکن است

=سلام دیده بان


با ثبت افزایش سرمایه از 610 به 2500 میلیارد ریال صورت می پذیردکلیک کنید

ارتقاء جایگاه شرکت بیمه دی به سومین شرکت بیمه کشور از لحاظ سرمایه


=همان طور که از اول اذر اعلام کردیم این توافق نهایی نیست صرفا اگر توافقی صورت بگیرد

1-توافق در کلیات2-توافق در چهار چوب3-توافق جمع بندی سیاسی است


=به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، براساس این گزارش، وی در گفت وگوی اختصاصی به 'جرج استفانوپولوس' مجری برنامه 'این هفته' شبکه ای بی سی نیوز گفت: اگر توافقی حاصل شود، مطمئن است که می تواند کنگره را بابت قدرت این توافق متقاعد کند.

وی افزود: مطمئنم که چنانچه به توافقی دست یابیم، من علاوه بر متقاعد کردن کنگره، می توانم ملت آمریکا را قانع کنم که این کار درستی است.


=دامین وحجم انبوهی از سهام ازاد شده امروز به گره خورد الان 4276ریال


=اما نماد ثشاهد واحتمال 8درصد اصلاح قیمت الان 1674ریال


=خبهمن سهمی بسوی 2000ریال


=ارزش روزانه معاملات حکایت از ورود جدید ومداوم نقدینگی به بازار دارد وسهام جامانده از رشد بازار در بلند مدت 20درصد رشد خواهند کرد


=شکست در مذاکرات منتفی است چون لجبازی بیش از حد با ایران به ضرر انها خواهد بود انوقت باید در اینده باید برای اورانیوم 40درصد باید چانه زنی کنند


=نماد کسعدی را کنترل کنید یعنی به مرز حساسیت کنترل نزدیک شده است


=الان 32 نماد صف خرید میلیونی دارند وجود این 32 صف حدود 1500واحد شاخص را رشد خواهد داد

حتما صف برترین تقاضا را تست کنید ولی در انتخاب هیجانی عمل نکنید


=کنیلو حمایت در 2600ریال با ترافیک مثبت در اکثر گروها امکان سرایت موج صعود به گروه کاشی وسرامیک نیز وجود خواهد داشت


=وبشهرحمایت 2700ریال ولی امکان رشد تا 3200ریال معمولا تجسس در بازار صعودی باید با حوصله باشد تصمیم هیجانی بی فایده است


=آقا تروخدا شما هم انقدر پیازداغش را تند نکن! با همون اورانیوم 5 درصد داشتیم به خاک سیاه مینشستیم شما صحبت از 40 درصد نکن . بزرگاشون هم بالاخره متوجه شدن چه خبره خواهشا شما هم کوتاه بیا. مردم نون میخوان نه بمب!

پاسخ:
خاک سیاه یکی از محصولات جانبی فملی است در بورس کالا بعنوان کنستانتره طلا ونقره در بشگه های 220 کیلویی فروخته میشود
اشتباه نکنید در اینده برای زیر دریایی های هسته ای نیاز به سوخت 50 الی 60درصد داریم

 


=کاذر حمایت 6600ریال مقاومت 7600ریال الان 6934ریال


= باید قدرت اتمی بشویم وگرنه کشور تجزیه میشود پس اگر واقع بینانه نگاه کنیم کوتاه نباید امد


=

رئیس سازمان توسعه معادن خبر داد

 

بهره مالکانه معادن در بودجه ۹۴ بدون تغییر است

 

رئیس ایمیدرو از پیش‌بینی ۱۳۰۰ میلیارد تومانی بهره مالکانه معادن در لایحه بودجه ۹۴ خبر داد و درباره درآمد حاصل از واگذاری‌ها گفت: تاکنون حتی یک ریال از اموال واگذار شده ایمیدرو به این سازمان پرداخت نشده است.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل لز فارس، مهدی کرباسیان در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه از محل واگذاری اموال ایمیدرو، تاکنون چه میزان درآمد داشته‌اید؟ اظهار داشت: طبق قانون باید 70 درصد از اموال فروخته شده توسط سازمان خصوصی سازی به سازمان‌های توسعه‌ای اختصاص یابد، ولی متأسفانه تاکنون حتی یک ریال از اموال واگذار شده ایمیدرو به این سازمان پرداخت نشده است.


=پتایر درصورت افت به محدوده 4300ریال میتواند حمایت سهم باشد


=اعتلا حمایت 2200ریال مقاومت اول 2500ریال


=امکان رشد شاخص تا 1000واحد وعبور ارزش معاملات از مرز 300میلیارد تومان هم .....یحتمل است


=سیدکو عرضه اولیه تا این لحظه از زمان عرضه شروع خوبی نداشته است وفعلا متعادل است


=امکان رشد والبر در اینده تا 4500ریال


=امکان رشد پخش در اینده مجددا تا 4500ریال


=میدکو صرفا با نوسانات 4 درصدی همراه است فعلا


=فلامی حمایت 3100ریال مقاومت اول 3500ریال


=در این اوضاع واحوال ومعادن درجا میزند مدت زیادی است فولادی ها نیز به درجا زدن عادت کرده اند


=پردیس تعداد 36,821,656 سهم 1000 ریالی برای پذیره نویسی عمومی عرضه میگردد.
مهلت پذیره نویسی عمومی از تاریخ 1393/09/04 لغایت تاریخ 1393/10/03 


=میشه در مورد پذیره نویسی پردیس بیشتر توضیح بدید ؟ میشه خرید ؟ خریدش خوبه ؟با تشکر

پاسخ:
مهلت یک ماهه است بخری باید 100تومان واریز کنی

 


=بازار بورس به نسبت سالهای قبل از تحلیل فاصله گرفته وبا امدن سیستم انلاین کلا تابع هیجانات موج سواری است تمرکز این موج سواری بیشتر روی سهم هایی است که مرکز اداری شان تهران است


=ما 77 میلیون جمعیت داریم پاکستان 183میلیون کم بودن جمعیت ما که مقصر سیاست گذاری های کلان کشوری است.....با این حجم جمعیت کم حفظ مرزها با این امکانات کار سختی است اما اگر کشور هسته ای بشود حفظ مرزها با مکانیزم مدرن هسته ای ممکن خواهد بود

انها می خواهند ماا تمی نشویم تا کشور تجزیه شود

وما میخواهیم به هر قیمتی اتمی بشویم تا تجزیه نشویم

موضوع فراتر از درون مرزها است انها ایران را سی تکه می خواهند وراه سی تکه شدن اتمی نشدن است

علت پافشاری ایران روی کلید همیشه روشن اتمی همین نکته ای است که من گفتم

همه اینها را گفتم ولی من اگر قدرت داشتم حتما 2000الی 3000اقازداده را با با باشون می چپاندم توزندان اوین


=س از خرید پذیره نویسی پردیس،معلوم نیست کی تبدیل به سهم میشه؟
همون موقع که تقدم ها تبدیل به سهم میشن؟

پاسخ: پردیس از امروز حدودا دوماه ونیم دیگر

 


=ارزش معاملات از 322میلیارد تومان فرا تر رفت احتمال رشد ارزش معاملات به بالای 350میلیارد تومان


=پذیره نویسی پردیس، رو چطور میشه خرید استاد ؟ نمادش چیه ؟

پاسخ:
نماد پردیسح
خرید یک ماهه از طریق کار گزار موجودی باید ضمن خرید حق 100تومان به ازای هر حق هم در حساب باشد

 


=حمایت اول فباهنر 2500ریال است وحمایت بهتر 2300ریال


=ارزش معاملات از 400میلیارد تومان فرا تر رفتصبر کنید .....شاید ارزش معاملات به 700میلیارد تومان هم خواهد رسید پس اتم واتمی شدن خوبه چون بعدش بورس بیشتر رشد خواهد کرد


 

=


=


=


= 


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

^ ^ هلدينگ نفت و گاز و پتروشيمي تامين (تاپيکو) ^ ^

نقل قول نوشته شده توسط hannaneh مشاهده گفتگو
تاپيکو روزانه مواظب باشيد که وقت فروش نيست


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

یکشنبه 2 آذر صبح

9:00 تا 10:00

صبح همگی بخیر

امروز وضعیت بازار کمی بهتر است و شاخص باید بالای حمایت بماند وگرنه اوضاع بی ریخت میشود. احتمالا باورتان نمیشود که خپارس صف خرید شده باشد در دوروز گذشته روی منفی ها با وجود زیان سنگین پیشنهاد خرید شده بود حتی در بازگشایی.البته انتظار داشتم امروز و فردا هم درجابزند تا بیشتر بتوان خرید کرد که حرکت کرد. بانکی ها این چندروز کف سازی میکنند.خکاوه هم مجدد تا صف خرید پیش رفت.خساپا صف خرید شد و خودرو تا مثبت کامل پیش رفت. ولغدر 235-240 را شکست. ورنا هم صف خرید شد قابل توجه دوستانی که نگران بودند. وساپا صف خرید شد.خبهمن صف خرید شد. در مثبت کامل امروز در ساعت پایانی بازار عرضه بیشتر خواهد بود و خیلی ها ریسک مذاکرات را نمی پذیرند و ممکن است بخواهند از بازار خارج شوند. شاخص هم خوشبختانه از 75هزار فاصله گرفت.

10:00 تا 11:00

خبرگزاری ایسنا از قول یک عضو ایرانی هیئت مذاکره‌کننده در مورد برنامه اتمی تهران با کشورهای گروه ۵+۱ گزارش داده است که اگر تا یک‌شنبه شب در وین طرف‌ها به «توافق سیاسی و کلی» نرسند، گزینه تمدید مجدد توافق ژنو مطرح می‌شود. یعنی تا اخروقت امشب بخش مهمی از قضیه مذاکرات مشخص خواهد شد.

11:00 تا 12:30

واتی صف خرید شد. شیران صف خرید شد. وانصار صف خرید شد بانکی ها امروز خوب معامله میشوند.درگروه خودرویی بغیر از خپارس و خبهمن در سایر سهمها عرضه در مثبت بالاست که بدلیل خروج برخی گروهها و فرار ازمذاکرات هست یعنی گروه زیادی از حقیقی ها و حقوقی های بازار هیچ وقت رویداد ها را تحلیل نمیکنند قبل رویدادها برای کاهش ریسک از بازار خارج میشوند وبعد از قطعی شدن نتیجه بازار وارد بازار میشوند استراتژی معقولی است خصوصا برای سرمایه های سنگین و معامله گران اعتباری. ولی سرمایه های خرد ریسک پذیرند یک تئوری درمدیریت ریسک داریم به نام تئوری مطلوبیت نهایی نزولی پول یعنی اخرین درامد مطلوبیت کمتری نسبت به دارایی و درآمد اولیه دارد برای همین معمولا وقتی سرمایه افراد حقیقی یا حقوقی از یک حدانتظار بالاتر میرود دیگر ریسک پذیری شان کاهش میابد. اگر تا پایان امشب خبر مثبتی که در رسانه های عمومی اعلام شده به بازار نرسد فردا بازار مردد و پرعرضه میشود. امروز بازار خوبی بود امیدوارم امشب حداقل خبر مثبت کوچکی برسد تا فردا هم خوش باشیم.


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

cloob.com

بورس تهران يكشنبه مورخ 02 آذر 1393

ساعت 8 و 25 دقيقه:‌ امروز را در حالي آغاز خواهيم كرد كه فقط 2 روز تا پايان مهلت تعيين شده در خصوص رفع مشكل پرونده هسته اي ايران باقي مانده است! مذاكرات ايران با كشورهاي موسوم به 5+1 از روز سه شنبه گذشته آغاز شده است و همچنان به صورت فشرده در جريان است. در حاليكه رسانه هاي مختلف در گزارش هاي ارسالي خود، گمانه زني هاي زيادي در خصوص حصول توافق نهايي يا عدم آن ارسال ميكنند، اما منابع رسمي تا كنون همه اين گمانه زني ها را تكذيب كرده اند! به نظر مي رسد كه اگر توافقي در كار باشد، اين توافق نه در دقيقه 90، بلكه در دقيقه 93 اعلام شود!! پس بر اين اساس، بايد منتظر اخبار بامداد سه شنبه باشيم!! همانطور كه در تحليل هاي روزهاي قبل توسط دوست و همكار عزيزم مسيحا اعلام شده بود، شاخص كل بورس تهران تا زمان نتيجه نهايي مذاكرات، در برزخ 74000 واحد و 76000 واحد باقي خواهد ماند! بر اساس همين تحليل، ديديم كه چطور شاخص كل كه خود را در بالاي كانال 76000 واحدي تثبيت كرده بود، امروز در آستانه سقوط به كانال 74000 واحدي قرار گرفته است! توصيه ما به دوستان، همچنان پايبندي به استراتژي و دوري از خريد و فروش هاي هيجاني است. همانطور كه ميدانند، چند روزي در خدمت دوستان نبودم و در اين روزها، مسيحاي عزيزم قبول زحمت فرموده و اين غيبت را به نوعي موجه كرد!! از همه دوستاني كه در اين مدت به بنده ابراز لطف و محبت كردند، تشكر ميكنم. از مهمترين اتفاقات امروز، سالروز تولد "علي م" عزيز است كه همه ما ميدانيم حضور ايشان در اين جمع دوستانه، چقدر در دسترسي سريع اخبار، موثر و مفيد بوده و خواهد بود! 

 

ساعت 8 و 45 دقيقه:‌به نقل از محمد: علی اکبر صالحی: توافق هسته‌ای محقق خواهد شد-----رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در مصاحبه با المنار گفت: توافق هسته‌ای بین ایران و ۱+۵ دیر یا زود محقق خواهد شد. به گزارش افکارنیوز، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در مصاحبه با المنار گفت: توافق هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ دیر یا زود محقق خواهد شد. این در حالی است که جان کری وزیر خارجه آمریکا پیش از این گفت: پیشرفت محتاطانه‌ای در مذاکرات حاصل شده است اما اختلافات بزرگ همچنان باقی است. ‌رسانه‌ها و کارشناسان امر گمانه‌زنی‌های گوناگونی درباره نتایج این مذاکرات مطرح می‌کنند، اما احتمال دستیابی به نوعی توافق نسبی توأم با تمدید گفت‌وگوها بیشترین رأی صاحب‌نظران را به خود اختصاص داده است.  

 

ساعت 9 و 00 دقيقه:‌ به نقل از علي: کاهش قیمت مواد پتروشیمی دربورس کالا----مواد پتروشیمی در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران کاهش قیمت 3 تا 20 درصدی را تجربه کرد. به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، در این روز و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی در حالی 2308 تن انواع ماده پلیمری و 10 هزار و 112 تن انواع ماده شیمیایی مورد دادوستد قرار گرفت که برای پلی اتیلن ترفتالات بطری، پلی اتیلن ترفتالات نساجی، پلی اتیلن ترفتالات آمورف، استایرن منومر و آروماتیک سنگین کاهش قیمت ثبت شد. این تالار همچنین شاهد معامله 6243 تن انواع قیر و 10 تن آرگون بود. شرکت فولاد خوزستان نیز 10 هزار تن شمش بلوم به قیمت 15 هزار و 290 ریال در هر کیلو در تالار محصولات صنعتی و معدنی به فروش رساند. این گزارش همچنین حاکی است، در این روز و در تالار صادراتی، 5470 تن انواع قیر و 100 تن عایق رطوبتی مورد معامله قرار گرفت. گفتنی است، در این روز و در تالار کشاورزی، 300 تن شکر سفید خراسان رضوی به قیمت 19 هزار ریال معامله شد. براساس این گزارش، در این روز و در مجموع، حدود 35 هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از 501 میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت. 

 

ساعت 9 و 10 دقيقه: به نقل از محمد: چکیده ای از کدال----شرکت پتروشيمي فارابي با نماد شفارا در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم منتهی به 93/12/29 شرکت را مبلغ 1068 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت بدون تعدیل گزارش شده است شرکت در دوره 6 ماهه نخست خود توانسته است 52 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. شرکت گلوکوزان با نماد غگل در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم منتهی به 93/06/31 شرکت را بر اساس عملکرد 12 ماهه مبلغ 6049 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با افزایش 12 درصدی همراه بوده است. 

 

ساعت 9 و 30 دقيقه: به نقل از علي: شرکت سیمان درود در دوره 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 93 با اختصاص 367 ریال سود به ازای ر سهم معادل 41 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد. شرکت سیمان درود پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 93 را با سرمایه 80 میلیارد ریالی مبلغ 1719 ریال و در تیر ماه 93 مبلغ 1437 ریال و در مهر ماه 93 مبلغ 906 ریال اعلام کرده است و طی دوره 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 93 با اختصاص 367 ریال سود به ازای ر سهم معادل 41 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد. بر اساس این گزارش سود پیشنهادی هیئت مدیره جهت تقسیم بین سهامداران سال مالی 93 در تاریخ 20 اسفند ماه 92 مبلغ 1350 ریال و در تیر ماه 93 مبلغ 1000 ریال و در مهر ماه 93 مبلغ 770 ریال به ازای هر سهم است. لازم به ذکر است این شرکت نرخ گاز مصرفی خود را برای سال مالی 93 به مبلغ 1130 ریال به ازای هرمتر مکعب (مطابق آخرین نرخ مصوب) پیش بینی کرده است. "سدور" پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی /92 را در نخستین پیش بینی حسابرسی نشده مبلغ 1158 ریال و در اسفند ماه 92 مبلغ 2194 ریال اعلام کرده که مطابق صورتهای مالی حسابرسی نشده مبلغ 1811 ریال و مطابق صورتهای مالی حسابرسی شده مبلغ 1825 ریال محقق شده است. 

 

ساعت 10 و 00 دقيقه: به نقل از محمد: شایعات و شنیده های بازار***افزايش توليد و رشد بي سابقه فروش صادراتي محصولات تراكتورسازي و قابليت تحقق سود 100 توماني تايرا در گزارش 12 ماهه***افزايش فعاليتها و صدور حق بيمه در بيمه ما و توانايي تعديل مثبت بيش از 25 درصدي سود هر سهم در گزارشات 9و12 ماهه و رشد قيمتي سهم***اصلاح تركيب پرتفوي و عبور NAV هر سهم وصنعت از مرز 410 توماني و قابل بازگشايي نماد در محدوده 70 درصدي خالص ارزش داراييها 

 

ساعت 10 و 5 دقيقه: به نقل از علي: حتاید در اخرین گزارش خود سود هر سهم منتهی به 93/12/29 شرکت را مبلغ 776 ریال اعلام نموده است شرکت در دوره 6 ماهه خود موفق شده است به ازای هر سهم 410 ریال سود شناسایی کند و 53 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. 

 

ساعت 10 و 10 دقيقه: به نقل از محمد: اوضاع بازار در ساعت اولیه معاملات روز یکشنبه بهبود ملموسی را نسبت به روز گذشته تجربه کرده و شاهد رونق مجدد معاملات در تعداد ملموسی از گروه های مطرح بازار هستیم. در بخش بانکی بسیاری از نمادها به مدار صعود بازگشته و برخی مانند "وانصار" و "وتجارت" به صف خرید رسیده اند. در این میان اما "وپست" با صف فروش ملموسی مواجه است. در بخش خودروسازی فضای مثبتی حاکم بوده و صف های خرید در تعداد ملموسی از نمادها از جمله "خپارس" دیده می شود. در بخش ساختمانی صف خرید "وساخت" عرضه شد اما این نماد مجددا صف رسید. بر حجم این صف در نماد "ثنوسا" نیز افزوده شد. "شپلی" نیز در میان نمادهای شیمیایی مجددا به صف خرید رسید. در میان نمادهای فلزی صف خرید "فسرب" عرضه شد اما "فایرا" به صف خرید رسید. در میان نمادهاتی نفتی نیز فضای تقریبا مثبتی حاکم بوده و "شنفت" مجددا به صف خرید البته سبکی رسیده است. همچنین در بخش سرمایه گذاری "وگستر" وضعیت مشابهی را تجربه کرده است. هم اکنون شاخص کل بورس با رشدی 246 واحدی به 75289 واحد رسیده و شاخص کل فرابورس نیز بیش از 2 واحد بالا رفته و در سطح 843 واحد قرار گرفته است. 

 

ساعت 10 و 15 دقيقه: به نقل از محمد: دلایل توقف چند نماد فرابورسی بررسی شد. علی بیگ زاده، رییس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی درخصوص بسته بودن بعضی از نماد های فرابورس از جمله "سمگا" به خبرنگار بورس 24 گفت: نماد این شرکت ها بعضا به دلیل پیش بینی درآمد و یا مجامع پیش رو متوقف هستند. نماد "سمگا" هم به دلیل تغییرات با اهمیت در پیش بینی درآمد سال 94 نسبت به سال 93 بسته شده است و به محض ارائه گزارشات پیش بینی 94 خود بازگشایی می شود. به گفته وی، نماد های پالایشگاهی نیز همچنان به دلیل ارائه ندادن گزارشات 3 و 6ماه خود بازگشایی نمی شوند ،چراکه به گفته این شرکت ها هنوز ابهامات بابت خوراک برای ارائه صورت های مالی برطرف نشده است. بیگ زاده درخصوص بسته بودن نماد بانک سرمایه نیز تصریح کرد:این شرکت هم به دلیل عدم ثبت افزایش سرمایه و تقسیم سود در مجمع متوقف است تا مشکل ثبت افزایش سرمایه و سود توزیع شده خود را برطرف نماید. وی درخصوص توقف نماد سیمان لار سبزوار و بانک گردشگری نیز اذعان داشت: بانک گردشگری با توجه به برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده و عدم ارائه پیش‌بینی سود سال 93 با سرمایه جدید هنوز متوقف است.همچنین سیمان لار سبزوار به موجب ارائه دلایل تعدیل با اهمیت به موجب ارائه اطلاعات 6 ماهه حسابرسی شده منتهی به سال مالی 92 و پیش بینی سود 93 متوقف است. 

 

ساعت 10 و 20 دقيقه: به نقل از محمد: بانک قوامین رسما" درخواست افزایش سرمایه ٢٠٠ درصدی داد. بانک قوامین با توجه به درخواست گذشته خود درخصوص ورود به تابلو اصلی همچنان پیگیر این مساله است. این شرکت افزایش سرمایه 200درصدی را هم در دست اقدام دارد. رضا خدادی ،معاون امور سهام بانک قوامین درخصوص پیگیری این بانک برای ورود به بازارهای بالاتر در فرابورس به خبرنگار بورس 24 گفت: سابقه پیگیری بانک قوامین برای ورود به بازارهای بالاتر وجود دارد،البته با توجه به الزاماتی که فرابورس داشته به راحتی هر شرکتی را وارد تابلو اصلی نمی کند. به گفته وی، ما سعی کرده ایم مواردی که مورد نظر سازمان است را انجام دهیم. از جمله در خصوص نوع طبقه بندی دارایی ها از لحاظ ریالی مشکلی وجود داشت که توانستیم تعیین و تکلیف نماییم و به فرابورس ارائه دهیم. البته فرابورس تاکید دارد که همه مدارک و مستندات باید از طریق سازمان بورس پیگیری شود. وی ادامه داد: به همین دلیل سعی کرده ایم که اطلاعات و درخواست ورود به بازار بالاتر را از طریق سازمان پیگیری نماییم و امیدوار هستیم شرایط ورود به تابلو اصلی برای این بانک فراهم گردد. خدادی در خصوص برنامه بانک برای افزایش سرمایه نیز تصریح کرد: این افزایش سرمایه 200درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی(100درصد)و سود انباشته(100درصد) در دست اقدام است. گزارش توجیهی تهیه شده و مورد تایید بازرس قرار گرفته است. در حال حاضر مدارک را برای سازمان بورس و بانک مرکزی ارسال نموده ایم تا درصورت موافقت مراحل اجرایی شدن آن را سپری نماییم. معاون امور سهام بانک قوامین با اشاره به این که جریمه دیرکرد این شرکت به بانک مرکزی پرداخت شده در خصوص جزئیات آن تصریح کرد: همه بانک ها به دلیل تراکنش های و ارتباطات مالی با بانک مرکزی از طریق ساتنا و پایا و ... دیرکرد و بدهی دارند. اما بانک قوامین این جریمه دیرکرد را در تاریج 29مهر ماه پرداخت کرده است. میزان این جریمه دیرکرد حدود 300میلیارد تومان بوده است . وی در برابر این سوال که آیا از معافیت های خاصی در بانک مرکزی برخوردار نیستید؟ گفت: در حال حاضر از معافیت خاصی برخوردار نیستیم،ولی قطعا با ورود به بازار بالاتر از معافیت های مالیاتی برخوردار خواهیم شد. 

 

ساعت 11 و 00 دقيقه: به نقل از علي: نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، لایحه بودجه 94 امروز به دوات می رود تا پس از کارشناسی‌های نهایی و تصویب تا 15 آذر به مجلس ارائه گردد. بنابر آنچه پیشتر اعلام شده بود، به دلیل کاهش قیمت نفت در ماه‌های اخیر، قیمت نفت 100 دلاری در بودجه 93 پایدار نمی ماند و قرار شد قیمت نفت رد بودجه سال 94 کمتر از 80 دلار در نظر گرفته شود. بر اساس تازه ترین اخبار، چانه زنی‌های کارشناسی در دولت برسر قیمت 75 تا 80 دلار نفت در جریان است. یکی دیگر از شاخص‌های مهم بودجه سالانه نرخ دلار است که در بودجه سال 93 این رقم 2650 تومان بوده است. این در حالی است که هم اکنون رایزنی‌ها در دولت برای تعیین نرخ دلار 2800 تا 2900 تومان در بودجه ادامه دارد. 

 

ساعت 11 و 11 دقيقه: به نقل از علي: گزارش بازار----در میانه معاملات روز جاری در بخش بانکی صف فروش "وپست" جمع آوری شد. "دی " نیز به صف خرید ملموسی رسید. در بخش سرمایه گذاری "وخارزم" وضعیت مشابهی را پشت سر گذاشت. در گروه خودرویی صف خرید "خساپا" و "ورنا" عرضه گردید. تعداد زیادی از ساختمانی ها به درصدهای منفی خزیده اما کماکان برخی نمادها مانند "وساخت" و "ثنوسا" صف خرید ملموسی دارند. در بخش حمل و نقل "حپترو" تا آستانه صف خرید پیش رفت. در گروه پتروشیمی "شفن" مجددا به صف خرید سبکی رسید. در بخش محصولات شیمیایی "شیران" و "شمواد" صف خرید را به خود دیدند. در میان نمادهای فلزی "فسرب" بار دیگر به صف خرید رسید. در بخش دستگاه های برقی "بسویچ" صف خرید را به خود دید. در بخش تجهیزاتی "وتوشه" بار دیگر صف خرید رسید. در برهه کنونی شاخص کل بورس با رشدی 361 واحدی به 75403 واحد رسیده و شاخص کل فرابورس نیز بیش از 3 واحد بالا رفته و در سطح 844 واحد قرار گرفته است. 

 

ساعت 12 و 15 دقيقه:‌ قیمت سنگ آهن دریابرد برای تحویل به شمال چین برای نخستین بار در پنج سال و نیم گذشته به پایین 70 دلار در هر تن سقوط کرد.به گزارش ماین نیوز، طبق آمار پلاتس، قیمت سنگ آهن با خلوص 62 درصد برای تحویل به شمال چین بر مبنای سی اف آر روز جمعه به 69.75 دلار در هر تن رسید. اشباع عرضه سنگ آهن، بازار را به نفع خریداران چینی کرده که برای خرید دست نگه داشته و منتظر کاهش بیشتر قیمتها هستند. با اینهمه عوامل دیگری نیز در کاهش تقاضا برای سنگ آهن دخیل بوده اند به عنوان مثال با سردتر شدن هوا در چین، مصرف فولاد از سوی صنعت ساخت و ساز که متقاضی بزرگ فولاد در این کشور است کاهش یافته است. در نتیجه تقاضا برای خرید سنگ آهن که ماده خام فولادسازی است از سوی کارخانه‌های فولادسازی کمتر شده است. 

 

ساعت 12 و 25 دقيقه:‌به نقل از علي: زمزمه عرضه مجدد سیمان در بورس کالا با آمادگی وزارت صنعت/ خداحافظی با نرخ‌گذاری دستوری----ارائه سیاست‌های اقتصادی دولت در قالب بسته خروج از رکود غیر تورمی و اعطای وظیفه تنظیم و آزادسازی قیمت محصولات مختلف به بورس کالا، باعث شد تا بار دیگر زمزمه عرضه سیمان