تازه ترين اخبار

مي خواهم پنجره ها در يك صفحه جديد باز شوند.

خبر خوان كانون

اگر مايل به مرور سريع اخبار سايتهاي مورد علاقه خود هستيد، آدرس فيد آنها را وارد كرده و دكمه اينتر را فشار دهيد يا بر روي يكي از سايتهاي منتخب زير كليك نماييد.

ITanalyze

تحلیل وضعیت فناوری اطلاعات در ایران :: Iran IT analysis and news

Faviconحساب‌های بانکی فاقد کد شهاب مسدود می‌شوند 23 Apr 2019, 3:27 pm

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری اعلام کرد: تمامی خدمات بانکی به سپرده گذاران منوط به دریافت کد شهاب است و حساب‌های دارای نقص اطلاعات هویتی و فاقد کد شهاب مسدود خواهند شد.

تسنیم نوشت: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای ساماندهی حساب‌های بانکی، تکمیل اطلاعات مشتریان سیستم بانکی، افزایش شفافیت تراکنش‌های بانکی و مبارزه با پولشویی طی بخشنامه‌ای به بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری فعال کشور اعلام کرد: تمامی خدمات بانکی به سپرده گذاران منوط به دریافت شناسه هویت الکترونیکی بانکی (شهاب) خواهد بود و بر همین اساس بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری باید ضمن قطع خدمات بانکی، حساب مشتریانی که به دلیل نقص در اطلاعات هویتی، کد شهاب برای آن‌ها در شبکه بانکی صادر نشده، مسدود خواهد شد.

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، بانک‌ها و مؤسسات مالی برای صدور کد شهابی مشتریان، نیاز به در اختیار داشتن اطلاعات هویتی کامل مشتریان دارند؛ بر همین اساس باید نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه، آدرس منزل، شماره تماس، شغل و ...  از مشتریان که برای آن‌ها کد شهاب در شبکه بانکی به دلیل نقص اطلاعات صادر نشده، اخذ شود تا کد شهاب صادر و حساب بانکی به کارکرد ادامه دهد و در غیر این صورت حساب بانکی مسدود خواهد شد؛ همچنین در صورت عدم اخذ کد فراگیر یا فیدا کد برای اتباع بیگانه، کد مذکور باید اخذ شود تا فعالیت حساب بانکی ادامه داشته باشد.

کد شهاب، شناسه‌ای 16 رقمی یکتا و ضروری به شمار می‌رود که برای سهولت در خوانایی به صورت گروه‌های چهار رقمی تقسیم شده است؛ مشتریان بانکی که نقص اطلاعات دارند و کد شهاب دریافت نکرده‌اند باید با مراجعه به شعبه محل افتتاح حساب بانکی نسبت به  تکمیل اطلاعات هویتی و دریافت کد شهاب اقدام کنند.

 

مسدود سازی حساب‌های بانکی فاقد کد شهاب توسط چند بانک از ابتدای اردیبهشت

در بخشنامه جدید سامانه نهاب که از سوی رییس کل بانک مرکزی به مدیران شبکه بانکی کشور ابلاغ شده است، بانک مرکزی نسبت به برقراری ارتباط برخط با سامانه نهاب به عنوان مرحله جدید عملیاتی سازی سامانه نهاب در بانک‌ها تاکید کرده است؛ در همین راستا بانک مرکزی تاکید کرده از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری علاوه بر مسدود سازی برداشت از حساب اشخاص حقیقی فاقد شناسه شهاب، از هر گونه ارائه خدمت در سامانه‌های ملی پرداخت از جمله ساتنا، پایا، چکاوک و غیره جلوگیری شود.

برخی از بانک‌ها از جمله بانک مسکن در راستای اجرای دستور بانک مرکزی، از ابتدای فروردین ماه به مشتریانی که دارای نقص اطلاعات هستند، اعلام کردند تا نسبت به رفع نواقص اقدام کنند و کد شهاب دریافت کنند؛ در همین راستا بانک مسکن و برخی بانک‌های دیگر تاکید کردند که آخرین مهلت دریافت کد شهاب تا 31 فروردین ماه است و از یکم اردیبهشت ماه حساب مشتریان فاقد کد شهاب مسدود می‌شود.

 

بانک‌ها موظف به ایجاد ارتباط برخط در سامانه نهاب

همانطور که عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی در خصوص مسدودسازی حساب‌های بانکی فاقد کد شهاب تاکید کرده بود و این اقدام را به منظور ساماندهی و ایجاد شفافیت اعلام کرد، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری  اعلام کرده باید ارتباط برخط سامانه  را با بروزرسانی زیرساخت‌های فنی برقرار کنند و با اعلام به مشتریان نسبت به تکمیل اطلاعات حساب بانکی مشتریان اقدام شود تا ریسک شهرت ایجاد نشود؛ بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی ارائه خدمات بانکی به اشخاص حقیقی منوط به داشتن شناسه شهاب عنوان شده و پس از تاریخ اول اردیبهشت ماه بانک‌ها به صورت قانونی امکان ارایه خدمات به مشتریان حقیقی که شناسه شهاب برای آنها تولید نشده نخواهند داشت و حساب بانکی این افراد مسدود می‌شود؛ بر همین اساس مشتریان بانکی که نقص اطلاعات دارند یا کد شهاب برای آن‌ها صادر نشده باید هر چه سریعتر به محل افتتاح حساب برای ارائه اطلاعات هویتی و رفع نواقص به منظور صدور کد شهاب اقدام کنند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconبرای یادگیری موثر، یادداشت‌برداری دیجیتال نکنید 23 Apr 2019, 3:10 pm

توصیه پژوهشگران به دانش آموزان این است تا برای یادگیری مؤثر، به‌جای استفاده از ابزارهای دیجیتالی چون گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ، در یادداشت‌برداری از کاغذ و قلم استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، اگر می‌خواهید مهارت خود در یادداشت‌برداری را تقویت کنید، نخستین گام این است که لپ‌تاپ خود را کنار بگذارید. درست است که در عصر فناوری و فناوری‌های پیشرفته به سر می‌بریم اما پژوهش‌های انجام‌شده حاکی از آن است که اگر به‌جای توسل به فناوری از روش قدیمی کاغذ و قلم استفاده کنید، بیشتر و مؤثرتر یاد می‌گیرید.
دانشمندان با بررسی چندین داوطلب که از تد تاک‌ها نت‌برداری می‌کردند، دریافتند افرادی که از کاغذ و قلم برای یادداشت‌برداری استفاده می‌کنند، به‌مراتب درک عمیق و جامع‌تری نسبت به مطالب دارند.
توضیح علمی این امر آن است که وقتی با دست یادداشت‌برداری می‌کنید، نمی‌توانید تک‌تک کلمات را ثبت کنید بنابراین ناچار خواهید شد تا مهم‌ترین و در اولویت‌ترین مطالب را برای یادداشت انتخاب کنید.
دومین توصیه مهم در یادداشت‌برداری که به تائید علمی نیز رسیده، این است که هر چیزی که می‌شنوید را عیناً یادداشت نکنید و در عوض از نت‌ها برای نظم بخشیدن به اطلاعاتی که در حال فراگیری آن هستید، استفاده کنید.
به عقیده پژوهشگران، برای یادگیری حداکثری بهتر است در مرحله بعد به‌جای دوباره‌خوانی نت‌ها، از آن‌ها برای محک دوره‌ای اطلاعات استفاده کنید.
به گفته جان دانلسکی رهبر تیم تحقیقاتی که راهبردهای مختلف یادگیری را از زاویه علمی مورد بازبینی قرار داده است، دوباره‌خوانی و هایلایت کردن‌های دانش آموزان کمکی به یادگیری و عملکرد آن‌ها نمی‌کند. جایگزینی دوباره‌خوانی با محک‌های دوره‌ای اطلاعات ورودی، یادگیری دانش‌آموزان را بهبود می‌بخشد.
به گزارش انجمن روانشناسی انگلستان، تنها 50 درصد از دانش آموزان به‌صورت دوره‌ای اطلاعات خود را محک می‌زنند،40 درصد از آن‌ها نت‌های خود را طبقه‌بندی نمی‌کنند و نیمی از آن‌ها با لپ‌تاپ یادداشت‌برداری می‌کنند. این به معنای آن است که با رعایت این تکنیک‌های اثبات‌شده‌ یادداشت‌برداری، نیمی از دانش آموزان می‌توانند در کمترین زمان عملکرد خود را تقویت کنند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconپیگیری رفع مشکلات رایتل و بیمه استارت‌آپ‌ها 23 Apr 2019, 3:06 pm

سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: در مراکز ملکی تامین اجتماعی صددرصد نسخه‌های الکترونیکی اجرایی شد اما برای دیگر مراکز در حال رایزنی با سازمان نظام پزشکی هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسن زدا در نشست خبری امروز که به مناسبت هفته کار و کارگر در ساختمان مرکزی تأمین اجتماعی برگزار شد، در مورد بیمه استارت آپ ها گفت: برنامه ریزی های لازم برای بیمه این افراد انجام شده و آنهایی که کارگاه ثابتی دارند بیمه‌شان اجباری و اگر کارگاه ثابت نداشته باشند بیمه آنها توافقی خواهد بود و اقدامات لازم را شروع کرده ایم و توافق نامه اولیه آن انجام شده است و همچنین برای افرادی که در خانه کار می‌کنند نیز قرارداد و تفاهم نامه‌ای منعقد شده و آنها می‌توانند با مراجعه به شورای فضای مجازی ثبت نام کنند و ما آنها را بر اساس لیست شورا بیمه خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: همچنین با معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد نیز تفاهم نامه‌ای امضا کرده ایم که نسبت به بیمه خبرنگارانی که در خانه کار می‌کنند اقدام می‌کنیم.

زدا در مورد نسخه‌های الکترونیکی افزود: در مراکز ملکی صددرصد نسخه‌های الکترونیکی انجام شده اما در مراکز غیرملکی نیاز به امضای الکترونیکی داریم که در حال رایزنی با سازمان نظام پزشکی هستیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶ هزار کارت با امضای دیجیتال صادر شده است، گفت: این میزان کارت‌ها پاسخگوی ۴۶ هزار نفر و مرکز طرف قرارداد ما نیست که سازوکار آن را فراهم خواهیم کرد.

وی با تأکید بر اینکه صددرصد اپراتور رایتل مربوط به تأمین اجتماعی است، گفت: در حال حاضر هر فردی که بیمه شده تأمین اجتماعی باشد و به این شرکت مراجعه کند، سیم کارت و خدمات رایگان می‌گیرد و قصد داریم رایتل را گسترش دهیم.

به گفته زدا، بخش ممنوعیت تصویری رایتل باعث شده آن طور که باید گسترش پیدا نکند به همین دلیل سعی داریم با رفع این مشکلات، راهکاری برای گسترش آن فراهم کنیم.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconسازوکار اپراتورهای مجازی «سیما»/ متولی «شی نما» و «شی نمک» کیست؟ 23 Apr 2019, 3:01 pm

معاون توسعه و فناوری رسانه ملی درباره سازوکار عملکرد سرویس های ارائه محتوای «شی جام»، «شی نما»، «شی نمک» و... در فضای مجازی توضیحاتی ارائه کرد.

رضا علیدادی معاون توسعه و فناوری صداوسیما در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اپراتورهایی که همچون شبکه‌های تلویزیون در فضای مجازی و تحت اپلیکیشنهای پخش برنامه‌های تلویزیونی در دسترس مخاطب قرار دارند توضیحاتی ارائه و بیان کرد: سازمان صداوسیما با هشت اپراتور قرارداد دارد تا بتواند شبکه‌های خود را سرویس دهی کند، این اپراتورها مثل آیو، لنز و شیما (که مرتبط با صداوسیماست) وظیفه سرویس رسانی به مردم در فضای اینترنت را بر عهده دارند.

وی با اشاره به شبکه‌هایی مثل «شیء جام»، «شی نما»، «شی نمک» و… که در اپلیکیشنهایی مانند تلوبیون در دسترس قرار گرفته ادامه داد: سرویس‌های شبکه‌های زنده تلویزیونی و همچنین پخش برنامه‌های ضبط‌شده شبکه‌ها در فضای مجازی از جمله فعالیت‌های این اپراتورهاست. این مجوز سال گذشته توسط رئیس صداوسیما به هشت اپراتور سپرده شد که البته فعالیت‌هایشان زیر نظر معاونت فضای مجازی سازمان صداوسیما تعریف می‌شود.

علیدادی گفت: این سرویس‌ها برای فضای مجازی در نظر گرفته شده‌اند و همانطور که فرستنده‌ها وظیفه سیگنال رسانی را بر عهده دارد اینها هم وظایفی در فضای مجازی دارند که هم زنده و هم تولیدی به پخش محتوا می‌پردازند، همچنین محتوای وی او دی نیز بر عهده آنهاست.

معاون توسعه و فناوری صداوسیما در پایان تصریح کرد: اینها شبکه‌های جدیدی نیستند اما ممکن است سرویس دهی های جدیدی هم داشته باشند مثلاً شیء جام پخش فوتبال را بر عهده دارد و یا اپراتوری برای پخش برنامه‌های کودک و سریال‌ها طراحی شده است که همه اینها به مخاطب قابلیت‌های زیادی می‌دهد که بتواند در فضای مجازی از این اپراتورها استفاده کند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconحواشی سفر وزیر ارتباطات به ژنو و گزارش سند 2030 23 Apr 2019, 2:59 pm

سند 2030 جزئی از سند بالا دستی توسعه پایدار است که توسط سازمان ملل تدوین شده و الگویی یکپارچه توسعه را برای تمام جهان ارایه کرده است اما طبق تصمیم‌گیری انجام شده در کشور، ایران اجرای این اسناد را نپذیرفته است.

به گزارش فارس، چالش خبرساز جدید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در پی سخنرانی در اجلاس ژنو شکل گرفت، با متمایل شدن به سمت اجرا شدن یا نشدن سند بحث‌برانگیز 2030 (چارچوب اقدام آموزش 2030) باعث مغفول ماندن موضوع مهم‌تر اجرای تعهدات اسناد خارجی شد.

 فروردین‌ماه 98 (9 آوریل 2019) محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس WSIS2019 در ژنو یک سخنانی ذیل عنوان WSIS action lines and 2030 agenda داشت که این گزارش‌، به اعلام اجرای بخش‌هایی از سند 2030 توسط وزیر تلقی شد و این امر واکنش‌هایی مختلفی را در پی داشت؛ این سند پیش از این مخالفان و موافقانی داشت که در نهایت تصمیم به عدم اجرای این سند در کشور گرفته شد. این سند در اذهان عمومی بیشتر با موضوع آموزش مسایل جنسی در مدارس شناخته شده است.

جهرمی در این سخنان از حرکت براساس چارچوب اهداف توسعه پایدار طبق بندهای 16 و 17 صحبت می‌کند و برای مثال توضیح می‌دهد که هدف 16 سند توسعه پایدار به ساخت نهادهای کارآمد و مسئول در تمام سطوح می‌پردازد و به اطلاع مخاطبان می‌رساند که: «پیشرفت‌های قابل توجهی در این زمینه داشته‌ایم و با توسعه خدمات دولت الکترونیک تلاش کردیم، کارایی، دسترسی پذیری، شفافیت و پاسخ‌گویی را در بخش دولتی تسهیل کنیم.»

انگلیسی بودن زبان سخنرانی امکان برداشت‌های مختلف از این صحبت‌ها را فراهم کرده است؛ منتقدان صحبت‌های اخیر وزیر ارتباطات می‌گویند سند توسعه پایدار همان 2030 است و سخنرانی وزیر را اعتراف به اجرای آن می‌دانند اما وزیر و مجموعه وزارت ارتباطات این ادعا را قبول ندارند و چندین بار در مقام پاسخ‌گویی برآمدند؛ برای مثال وزیر مانند برخی موارد پیشین، این مخالفت‌ها را به کارشکنی در اجرای دولت الکترونیکی مرتبط کرد و توضیح داد: «آیا اجرای دولت الکترونیکی که ابلاغ رهبر معظم انقلاب و برنامه ششم توسعه است و باعث ریشه کن شدن اختاپوس فساد از کشور می‌شود اجرای سند بین المللی است؟ مطمئناً اجرای هیچ سند بین المللی در دستور کار ما نیست. اما قطعاً درگیر این حاشیه ها نمی شویم و مسیر اجرای دولت الکترونیکی و شفافیت را با جدیت پیش می بریم.»

همچنین کمی بعد صفحه روابط عمومی این وزارتخانه در شبکه اجتماعی اینستاگرام پستی از عذرخواهی حجت‌الاسلامی ‌بی‌آزار تهرانی از وزیر ارتباطات بابت اشتباه و بدفهمی در موضوع سند 2030 منتشر کرد. این روحانی در این فیلم اعلام کرد:‌ «دوستانی که از آنها انتظار نداشتم، علیه وزیر شیطنت رسانه‌ای کرده‌اند.» و توصیه کرد که: «هنر داشته باشیم در خطاهایمان، شهامت عذرخواهی داشته باشیم.»

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از این، به عنوان میزبان سلسله نشست‌های نقد و اندیشه از نظرات کارشناسی حجت‌الاسلامی ‌بی‌آزار تهرانی به عنوان یکی از صاحب‌نظران میهمان بهره‌ برده است.

اما فارغ از هیاهوی خبری، آنچه در جنجال رسانه‌ای ادعای اجرای سند بحث‌برانگیز 2030 توسط وزیر ارتباطات، به حاشیه رانده شد، اصل موضوع اجرای اسناد بین‌المللی است. 

بخشی از سند توسعه پایدار درباره موضوعات آموزشی و مسایل حساسیت‌برانگیز است که در ایران مورد مخالفت اکثریت صاحب‌نظران قرار گرفت اما سایر بخش‌ها به موضوعات دیگری برای توسعه اشاره دارد که دراین باره نظرات متضادی وجود داشت؛ سنگ محک نظرات موافق و مخالف می‌تواند یادآوری و بازخوانی نظرات رهبر انقلاب در این باره باشد.

درباره بخش آموزش سند، رهبر معظم انقلاب اسلامی چندی پیش در دیداری با فرهنگیان با اشاره به موضوع پذیرش سند 2030 سازمان ملل و یونسکو از جانب دولت اشاره کردند: «صراحتاً اعلام کنید که جمهوری اسلامی ایران در زمینه آموزش و پرورش، دارای اسناد بالادستی است و احتیاجی به این سند ندارد.»

همچنین درباره کلیت سند رهبر انقلاب همچنین پیش از این در دیدار جمعی از استادان، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه‌ها، گفتند: «سند ۲۰۳۰ مسئله‌ بسیار مهم و خطرناکی است که برخی ها در پشت ویترین مراکز مختلف سازمان ملل از جمله یونسکو، در حال ایجاد یک منظومه فکری، علمی، فرهنگی و عملی برای همه ملت‌ها هستند تا همه جهانیان، آنگونه که آنها می خواهند، فکر و عمل کنند. سند ۲۰۳۰ جزئی از سند بالا دستی سازمان ملل یعنی «سند توسعه پایدار» است که سلطه گران جهانی در حرکتی معیوب و غلط می خواهند همه ملت‌ها را در چارچوب آن کنترل کنند اما آنها به چه حقی درباره عقاید، سنت ها و فرهنگ دیگر ملت‌ها تصمیم می گیرند؟ اینها واقعیاتی است که استادان دانشگاه‌ها باید برای جامعه تبیین کنند. اینکه برخی می گویند این اسناد الزام آور نیست، نوعی سطحی نگری است چرا که همه اجزای این اسناد در واقع الزام آور است و اگر محقق نشود، موجب نوعی عکس العملِ آنها خواهد شد. اصولاً چه لزومی دارد این اسناد را بپذیریم و در عمل قبول کنیم که غربی ها باید به ما الگو بدهند؟ ما از چند سال قبل از این آمدیم گفتیم «الگوی ایرانی‌ـ‌اسلامی پیشرفت»؛ بنده کلمه‌ توسعه را هم عمداً به کار نبردم. آقایانی که مسئول این کار هستند و از آن وقت ما با اینها ارتباط داریم، می‌دانند؛ بنده عمداً گفتم کلمه‌ توسعه را من به کار نمی‌برم، چون کلمه‌ توسعه یک کلمه‌ غربی است؛ یک مفهوم غربی دارد؛ من کلمه‌ پیشرفت را به کار می‌برم؛ الگوی پیشرفت ایرانی‌ـ‌اسلامی. خب این الگو را بگردیم پیدا کنیم! چرا باید برای پیشرفت ما، دست‌های غربی الگو بدهند به‌صورت همین سند توسعه‌ پایدار یا ۲۰۳۰ و امثال اینها؟ اینها کار کیست؟ کار شماها است، کار دانشگاه‌ها است، کار اساتید است.»

بنابراین زمانی که یک بار در کشور درباره این  موضوع تصمیم‌گیری شده است، اگر ما به این تصمیم باور داریم که این سند را نپذیرفته‌ایم و با صرف هزینه‌ها و زمان، اسناد داخلی دیگری برای مصارف کشور تدوین کرده‌ایم، اظهار و ابراز عمل کردن به بخش‌هایی از آن از طرف مسئولی آن هم در سطح یک وزیر و ارایه گزارش میزان توسعه براساس سند، اشتباه استراتژیکی است که معایب آن بیش از محاسنش خواهد بود؛ زیرا می‌تواند پیام و امیدی منتقل کند که برای اجرای سند در کشور توقع‌ساز شود و در نهایت هر میزان پذیرش ملایم قرار گرفتن در مسیر اجرای این اسناد، به معنای دور شدن از مسیر معتبر شناختن، اعتماد و اجرای اسناد بومی خواهد بود.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconرانندگان آمازون باید سلفی بگیرند 23 Apr 2019, 2:48 pm

شرکت آمازون در اقدامی عجیب و به منظور جلوگیری از هرگونه تخلف و کلاهبرداری، رانندگان خود که کالاهای مختلف را به مقصد می برند مجبور به تهیه عکس های سلفی کرده تا از این طریق هویت آنها تایید شود.

به گزارش فارس به نقل از تک تایمز، شرکت آمازون در اقدامی عجیب و به منظور جلوگیری از هرگونه تخلف و کلاهبرداری، رانندگان خود که کالاهای مختلف را به مقصد می برند مجبور به تهیه عکس های سلفی کرده تا از این طریق هویت آنها تایید شود. بعد از عکس برداری سلفی، آمازون با استفاده از یک سیستم تایید هویت، رانندگان را شناسایی می کند تا مطمئن شود افرادی که کالاها را به مقصد رسانده اند، متعلق به خود این شرکت هستند.

برای پشت سر گذاردن این فرایند، رانندگان باید اپلیکیشن آمازون فلکس را بر روی گوشی های خود نصب کنند. سپس در محیط این برنامه از خودشان سلفی بگیرند. البته آمازون هشدار داده که این عکس ها نباید در زمان رانندگی تهیه شوند.

در سال های اخیر برخی افراد خود را به عنوان راننده شرکت آمازون جا زده و از شهروندان آمریکایی اخاذی کرده اند و از همین رو، آمازون در تلاش است از تکرار چنین اتفاقاتی جلوگیری کند. برخی کارشناسان امنیتی می گویند با توجه به نقص های فنی سیستم های تشخیص هویت، معلوم نیست استفاده از این روش هم بتواند به حفظ امنیت شهروندان کمک شایانی بنماید.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconپیامک‌های بدهی اشتباه مشترکان همراه اول اصلاح می‌شود 23 Apr 2019, 1:18 pm

از صبح امروز پیامک‌هایی از سوی اپراتور همراه اول به شماری از مشترکان تلفن همراه ارسال شد که مبالغی را به عنوان بدهی آنها اعلام می‌کرد، درحالیکه این کاربران هیچ بدهی نداشتند و همراه اول برای پیگیری این مشکل، وارد عمل شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در پیامکهای ارسالی به برخی مشترکان همراه اول، مهلتی برای پرداخت بدهی تعیین شده و ارتباط برخی مشترکان دیگر نیز قطع شده است.
این اتفاق حکایت از اختلال اندکی در سیستم شرکت همراه اول داشت که به سرعت از سوی مسئولان فنی برطرف شد.
قرار است برای افرادی که این پیامک ها را دریافت کردند، طی امروز پیامک اصلاحی ارسال شود و خطوط تلفنشان پس از یک‌بار خاموش و روشن کردن دستگاه وصل خواهد شد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconگوشی یک تا 4 میلیون تومان گران شد 23 Apr 2019, 11:18 am

سایت همتا از شب یکشنبه بدون اطلاع قبلی بسته شده و به این ترتیب امکان ثبت و رجیستری اندک گوشی هایی که از مسیر مسافری به کشور وارد می شد، در این سامانه غیرممکن شده است.
فناوران - بر اساس گزارش فعالان بازار از چند شب پیش، سامانه همتا بدون اطلاع قبلی، به یکباره از دسترس خارج شده و فروشندگان امکان ثبت گوشی جدید در این سامانه را ندارند. این موضوع در حالی اتفاق افتاده که نه تنها از قبل به بازاریان اعلام نشده بود، بلکه بازار هم خالی از جنس است. بر این اساس قیمت گوشی به شدت افزایش یافته و بازاریان سردرگم شده‌اند.
به گفته فروشندگان بازار، از مدتی پیش این سامانه با مشکل روبه‌رو شده بود و امکان ثبت و رجیستر اجناسی که از قبل در انبارها و فروشگاه‌ها وجود داشت، به سختی انجام می‌شد و حتی بسیاری از این گوشی‌ها را نتوانستند در سامانه همتا رجیستر کنند.
 بر این اساس بسیاری از موبایل‌هایی که از قبل هم وارد کشور شده، امکان ثبت در سامانه را ندارد و تقریبا همه فروشندگان و فعالان بازار مدعی هستند که با ضرر و زیان بیش از ۵۰۰–۶۰۰ میلیونی روبه‌رو خواهند شد.
آنها معتقدند؛ بهتر بود از سوی اتحادیه یا سازمان‌های ذی‌ربط پیش از بسته شدن سامانه اطلاعیه دریافت می‌کردند تا کسبه از تاریخ دقیق قطع شدن دسترسی آنها به این سایت مطلع شده و تدبیری بیندیشند و در وضعیت اقتصادی حال حاضر با مشکلات اینچنینی نیز روبه‌رو نشوند.
برخی نیز می‌گویند؛ اگر قرار بود سامانه بسته شود و امکان ثبت گوشی‌های مسافری غیرممکن شود، حداقل گوشی‌های با گارانتی و رسمی وارد بازار می‌شد تا وضعیت بازار نابه‌سامان نشود و قیمت‌ها روند صعودی به خود نگیرد.
به گزارش فروشندگان بازار، قیمت گوشی‌های حدود ۳ میلیونی، بیش از یک میلیون تومان گران شده و به ترتیب گوشی‌های گران‌قیمت‌تر مشمول افزایش بهای بیشتری شده و حتی این افزایش به ۳.۵ تا ۴ میلیون تومان هم می‌رسد.
در همین راستا فعالان و فروشندگان بازار معتقدند فعالیت در این شرایط غیرممکن است و نه تنها مشتری وجود ندارد، بلکه خودشان هم نمی‌توانند کاری از پیش ببرند و احتمالا همه فروشندگان مراکز خرید بزرگ موبایل دست از کار خواهند کشید و فروشگاه‌ها تعطیل می‌شوند.
بر همین اساس بسیاری در پی اعتراض نسبت به بسته شدن سامانه رجیستری و در پی آن افزایش قیمت‎ها هستند. پیش بینی می‌شود این اعتراضات به شکل وسیع‌تری صورت گیرد و در صورتیکه به مشکلات آنها رسیدگی نشود، بخشی از فعالیت صنف موبایل مختل می‎شود.
بر این اساس فعلا زمزمه‏هایی از اعتراضات دوباره فعالان بازار موبایل به گوش می‎رسد.


 بی‌اطلاعی و وعده پیگیری وزیر ارتباطات 
اما همانطور که ذکر شد سامانه همتا از دو روز پیش امکان ثبت گوشی‎های مسافری را ندارد و فعالان بازار با مشکل مواجه شده‎اند. حالا وزیر ارتباطات اعلام کرده که موضوع را پیگیری می‎کند.
آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود از مشکل پیش آمده درباره بسته شدن سامانه ثبت گوشی‎های مسافری در پاسخ به سوال یکی از کاربران، اظهار بی‌اطلاعی کرده و وعده داده که موضوع را پیگیری کند.
وی همچنین اعلام کرده است که در این زمینه با ایشان هماهنگ نشده و در اسرع وقت موضوع را پیگیری خواهد کرد.
آذری جهرمی همچنین در پی درخواست کاربری که از وی خواسته تا به داد صنف موبایل برسد، گفته است: فردا به شکل جدی پیگیری می‎کنم، درصورتی که واردات کانال رسمی مشکل داشته باشد، بستن مسیر مسافری خودتحریمی است.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconآیا ماشین‌ها هم به زندان می‌روند؟ 23 Apr 2019, 11:14 am

کسی که انسانی دیگر را زخمی کند یا بکشد مجازات می شود و باید پاسخگوی عمل خود باشد. این اصل حقوقی قدیمی در بسیاری از جوامع بشری دارای اعتبار است. اما افزایش و گسترش استفاده از هوش مصنوعی حقوقدانان را در برابر پرسش و مساله ای جدید قرار داده است، چون در آینده سوانح و تصادف هایی سخت و مرگبار وجود خواهد داشت که باعث و بانی آن ماشین ها خواهند بود.
فناوران- در آینده هوش مصنوعی همانند برق و تلفن به زندگی روزمره ما تعلق خواهد داشت، چه به شکل خودروی خودران باشد یا ربات جراح یا ماشین صنعتی‌ متفکر. اما اگر ماشین‌های مستقل کار خطایی کنند چه باید کرد؟
آنچه به نظر شبیه داستان علمی–تخیلی می‌رسد، هم‌اکنون موضوعی است مورد بحث در میان سیاستمداران و حقوقدانان و نیز در شرکت‌های صنعتی و بیمه. کارشناسان با هم در این مورد هم‌ عقیده‌اند که استفاده از خودروهای خودران، ربات‌های صنعتی هوشمند و دیگر ماشین‌های مستقل خودکار تا چند دهه دیگر همانند تلفن و برق جزئی از زندگی روزمره ما خواهند بود.
در حال حاضر بخصوص پرسش‌هایی عملی در زمینه حقوق مدنی و در رابطه با خودروهایی مطرح می‌شوند که بخشی یا تمامی آنها خودران هستند. یواخیم مولر، رییس بخش بیمه اشیا در شرکت بیمه آلمانی آلیانس می‌گوید: برای آنکه جامعه رانندگی با خودروهای خودران را بپذیرد باید روشن باشد که در نهایت چه کسی مسوولیت را بر عهده دارد. از سال ۲۰۱۷ در قوانین رانندگی در آلمان تعیین شده که یک خودرو چه داده‌هایی را باید یا اجازه دارد ضبط کند. یواخیم مولر می‌گوید: اما هنوز روشن نیست که کسی که از نظر قانون مجاز است، چگونه می‌تواند، چه از نظر فنی و چه از نظر سازمانی، دسترسی به این داده‌ها داشته باشد. 
به گفته این کارشناس بیمه، این پرسش برای مقامات قضایی و شرکت‌های بیمه به یک اندازه از اهمیت برخوردار است.
رییس بخش بیمه اشیا در شرکت آلیانس می‌گوید: سوال‌های زیادی در این میان مطرح هستند: آیا داده‌ها باید به اطلاع همه طرف‌های درگیر در قضیه برسند؟ چگونه می‌توان اطمینان حاصل کرد از اینکه داده‌هایی که بر بار اتهامات می‌افزایند، نابود نشوند. چه اتفاقی برای داده‌ها می‌‌افتد، وقتی خودرو قراضه شود و چه کسی در صورت فروش و واگذاری خودرو داده‌های قبلی را پاک می‌کند؟


 شرکت‌های بیمه خواستار روشن شدن مساله هستند
شرکت بیمه آلیانس فشار می‌آورد تا تنها خودروسازی‌ها اختیار دسترسی به داده‌های خودروها را نداشته باشند. یواخیم مولر در این باره می‌گوید: به نظر من داده‌ها باید در دست نهادی ثالث باشد که مستقل، بیطرف و مورد اعتماد هم باشد تا همه کسانی که محق هستند بتوانند تحت شرایط قانونی برابر امکان دسترسی به داده‌ها را داشته باشند. اما با افزایش ماشین‌های خودران و خودکار موضوع آنها برای کارشناسان حقوق جزایی هم به موضوعی مهم تبدیل شده است. کارشناسان حقوق جزایی به پرسش‌های مختلفی در این رابطه می‌پردازند، چون حقوق جزایی به  تقصیر فردی و خطاهای انسانی می‌پردازد، اما حتی باهوش‌ترین ماشین‌ها هم برخوردار از آگاهی و وجدان نیستند.
سوزانه بک، استاد حقوق جزایی در دانشگاه هانوفر می‌گوید: «حقوق جزایی‌ای که به اعمال و رفتار اشخاص می‌پردازد به سختی می‌تواند پا به پای پیشرفت ماشین‌های خودکار و هوش مصنوعی گام بردارد. در حقوق جزایی معمولا کسی که از خودرو استفاده می‌کند مسوولیت را هم برعهده دارد. برای نمونه وقتی گوگل اطلاعات اشتباهی به من می‌دهد و من  تصمیماتم را بر اساس این اطلاعات می‌گیرم، این من هستم که مسوولم. در حقوق مدنی اوضاع ساده‌تر است. نیکولاس وولتمان، پژوهشگر درباره حقوق ربات‌ها در دانشگاه وورتسبورگ می‌گوید: صاحب یک خودرو همین امروز هم برای تصادفی که شاید اصلا در آن شرکت نداشته مسوول خوانده می‌شود. او می‌افزاید که شرکت‌ها هم به لحاظ حقوق مدنی می‌توانند مسوول باشند و در نتیجه از آنها انتظار پاسخگویی برود.
به گفته وولتمان، اما فقط انسان‌ها می‌توانند جرم مرتکب بشوند و نه اشخاص حقوقی و ماشین‌ها. اما آیا مجازات یک انسان کار درستی است موقعی که هوش مصنوعی پشت فرمان و در حال هدایت ماشین است؟
سوزانه بک، استاد حقوق جزایی، در این رابطه می‌گوید: علت وجودی و مفهوم این ماشین‌ها دقیقا این است که من دیگر نباید کاری کنم و تصمیمی بگیرم. اما اگر من به عنوان راننده همچنان به لحاظ حقوق جزایی مسوول باشم، به خودروی خودکار هم احتیاجی ندارم، چون به هر حال باید فکرم را متمرکز کنم انگار که خودم دارم خودرو را هدایت می‌کنم. مشکل در اینجاست.


 عرصه‌ای تازه برای حقوق و اخلاق
از همین رو هم‌اکنون در اخلاق و حقوق بحثی با عنوان کنترل معنی‌دار در جریان است. سوزانه بک می‌گوید: پیش از اینکه کسی را از لحاظ حقوق جزایی مسوول بخوانیم باید درست نگاه کنیم و ببینیم که آیا واقعا ماشین در دست کنترل این شخص بوده است؟ او ادامه می‌دهد: احتمالا در آینده واقعا این طور خواهد بود که در مورد تصادفاتی که توسط ماشین‌ها رخ می‌دهند باید از صدور حکم صرف نظر کنیم. و این می‌تواند باعث ایجاد حس تشویش و ناآرامی در جامعه بشود، چون انتظار می‌رود که وقتی جرمی اتفاق می‌افتد مجازاتی هم در کار باشد. 
پیشنهاد سوزانه بک این است که باید در پی یافتن راه حل‌های تازه‌ای بود. اما کارشناسان معتقدند که نمی‌توان حقوق جزایی را به طور اساسی تغییر داد. به گفته وولتمان، پژوهشگر درباره حقوق ربات‌ها، حقوقدانان در حال بحث در این باره هستند که آیا باید این اصل حقوقی را تغییر داد که فقط انسان‌ها می‌توانند تقصیرکار باشند؟ او می‌افزاید که بیشتر حقوقدانان معتقدند که در حال حاضر هنوز نیازی به تغییر قوانین و قواعد حقوقی در این زمینه حس نمی‌شود.
وولتمان در عین حال تاکید می‌کند که وضعیت حقوقی آینده معلوم نیست و برای جامعه، اگر در اثر استفاده بیشتر از خودروهای خودران شمار تصادفات کاهش پیدا کند، در مجموع شاید این وضعیت پذیرفتنی باشد.
با این حال، به گفته وولتمان، این تسکینی برای خانواده قربانیان است اگر پس از تصادفی سخت روشن باشد که چه کسی مسوول است و شخص مسوول باید مجازات شود.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconاتریش اظهار نظر بی‌نام را ممنوع کرد 23 Apr 2019, 11:13 am

گویا این فقط چین نیست که ناشناس بودن کاربرانش را در اینترنت دوست ندارد. زیرا به تازگی دولت اتریش پیش نویس قانونی را معرفی کرده است که در آن شهروندان این کشور بدون نام واقعی قادر به اظهار نظر در فضای مجازی نخواهند بود.
فناوران- به گزارش انگجت، بر اساس این قانون و در صورت تصویب شدن آن، کاربران اتریشی قبل از هر گونه اظهار نظر و گذاشتن کامنت در فضای مجازی به ویژه در وب‌سایت‌های بزرگ باید نام واقعی خود را ثبت کند. البته ناگفته نماند که هم‌اکنون نیز کاربران می‌توانند با نام مستعار یا دروغین در فضای مجازی استفاه کنند و مزاحم کاربران دیگری شوند یا قوانین کشورشان را نقض کنند، مقامات کشورها می‌توانند به آسانی آنها را پیدا کنند. اما از این به بعد در اتریش هر گونه اظهار نظری در فضای مجازی باید با ثبت نام واقعی انجام شود. 
گفتنی است که وب‌سایت‌های با بیش از 100 هزار کاربر ثبت نام شده، با درآمد بالای 500 هزار یورو در سال یا سایت‌هایی که بیش از 50 هزار یورو به عنوان یارانه مطبوعات دریافت می‌کنند، مشمول این قانون خواهند شد. البته وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک و همچنین سایت‌هایی که از راه تبلیغات یا ارایه محتوا درآمدزایی نمی‌کنند، شامل این قانون نمی‌شوند. این پیش‌نویس قرار است توسط اتحادیه اروپا تصویب شود و در صورت تصویب، از سال 2020 به صورت اجرایی درخواهد آمد. 
بر اساس این قانون، کاربران می‌توانند نام مستعار در فضای مجازی برای خود انتخاب کنند، اما از آنجا که مشخصات و آدرس واقعی آنها در سیستم ثبت می‌شود، دولت به راحتی می‌تواند در صورت لزوم او را شناسایی کند. 
با وجودی که این پیش‌نویس هنوز به تصویب نرسیده، اما نگرانی‌ها و انتقادات زیادی به همراه داشته است. در واقع، این لایحه برای کاهش عقاید منفی نظیر نفرت‌پراکنی و به منظور پاکسازی فضای مجازی نوشته شده، ولی انتقاداتی در این زمینه وجود دارد. به طور مثال، وب‌سایت‌های جوان و نوپا از این قانون مستثنی هستند و فرصت برای رشد را دارند تا بتوانند کاربران خود را شهربانی کنند، اما اکثر این وب‌سایت‌ها به گروه‌های افراطی و با محتوای نامناسب مرتبطند و تحت تاثیر این قانون قرار نمی‌گیرند.
 نگرانی دیگر در مورد این قانون، اطلاعاتی است که باید کاربران در سایت‌ها قرار دهند. زیرا این سایت‌ها را به معدنی بزرگ و پرمایه برای هکرها تبدیل می‌کند و هکرها با نفوذ به این سایت‌ها به اطلاعات حساس میلیون‌‌ها کاربر دسترسی پیدا خواهند کرد. به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconپیام‌رسان دولتی فرانسه هک شد 23 Apr 2019, 10:32 am

هکرها به یکی از اپلیکیشن های پیام رسان که به پیشنهاد دولت فرانسه جایگزین واتس اپ و تلگرام بوده، نفوذ کرده اند.
ایسنا- این اپلیکیشن پیام‌رسان که تی‌چپ (Tchap) نام دارد، از سوی دولت فرانسه جایگزین مناسب و امنی برای اپلیکیشن‌های واتس‌اپ و تلگرام معرفی شده است.
تازه‌ترین گزارش‌های منتشرشده در هکرنیوز نشان می‌دهد که این پیام‌رسان بومی‌فرانسوی از سوی هکرها و مجرمان سایبری هک شده و آنها توانسته‌اند به سورس کدهای این برنامه و همچنین اطلاعات شخصی و حریم خصوصی کاربران این پیام‌رسان دسترسی پیدا 
کنند.
این اپلیکیشن که از قابلیت رمزنگاری سرتاسری (end–to–end encryption) برخوردار است، در حقیقت به منظور استفاده مقامات دولتی، مدیران ارشد، وزیران و نمایندگان مجلس در فرانسه طراحی شده و در دسترس کاربران فرانسوی قرار گرفته است.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconآیا ایرانی‌ها آیفون را کنار می‌گذارند؟ 23 Apr 2019, 10:31 am

ساحره چمنی - هفته پیش طرح دوفوریتی به مجلس ارایه شد تا در صورت تصویب، محصولات برند اپل در بازار ایران تحریم شود. فارغ از اینکه طرح مذکور تا چه حد و چگونه قابلیت عملی شدن دارد، که در زمان خود باید به آن پرداخت، اکنون این پرسش نیز مطرح است که در صورت تحریم اپل آیا گوشی های آیفون در بازار ایران از کار می افتند یا کاربران ایرانی به شکل خودجوش اقدام به کنار گذاشتن این گوشی ها می کنند؟
پس از انتشار خبر طرح دو فوریتی مجلس برای تحریم اپل، این پرسش ذهن بسیاری از کاربران گوشی‌های آیفون را درگیر کرد که در صورت تحریم این کمپانی از سوی مجلس شورای اسلامی، آیا ممکن است گوشی‌های قدیمی این برند که کاربران هم‌اکنون با آنها کار می‌کنند، از شبکه رجیستری خارج شده و بلااستفاده شوند، یا صرفا ورود گوشی‌های جدید اپل به بازار ایران ممنوع می‌شود و امکان ثبت در شبکه‌ رجیستری مدل‌های جدید وجود نخواهد داشت؟
اگرچه جواب این سوالات هنوز در هاله‌ای از ابهام است و حتی کارشناسان هم پاسخ درستی در رابطه با این پرسش‌ها ندارند، اما اگر منطقی در این رابطه فکر کنیم، احتمال اینکه گوشی‌های قدیمی که در شبکه وجود دارند، غیرفعال شوند، بسیار کم است، اما پیش بینی می‌شود با تصویب این طرح، ورود محصولات جدید به کشور غیرقانونی شود و محصولات سیم‌کارت خور این برند در شبکه رجیستری فعال نخواهند شد.
از سوی دیگر اما مشکلی که هم‌اکنون بسیاری از کاربران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، غیرفعال شدن اپلیکیشن‌های ایرانی در فروشگاه اپ‌استور اپل است که باعث شده دسترسی و استفاده کاربران از این اپ‌ها با مشکل مواجه شود.
البته تحریم‌های آمریکا علیه ایران که بخش بزرگی از مشکلات این دسترسی‌ها را در بر می‌گیرد، موضوع تازه‌ای نیست چرا که از چند سال پیش محدودیت‌های اپل برای دسترسی کاربران به فروشگاه‌های این شرکت وجود داشته است. اما غیر از این محدودیت‌های اعمال شده از سوی اپل، خبرهایی نیز منتشر شده مبنی بر اینکه نحوه کاربری و استفاده از اپ‌های اپل در فروشگاه‌های ایرانی نیز باعث بروز چنین مشکلاتی شده است؛ چرا که اپل استفاده از اپ‌هایش و استفاده از آن در فروشگاه‌های داخلی را منوط به دریافت لایسنس از خود کمپانی کرده است. این در حالیست که در پاره‌ای از موارد پس از دریافت یک لایسنس، چندین شرکت اقدام به استفاده از آن کرده و پس از اینکه کمپانی اپل متوجه چنین موضوعی شده، اقدام به بستن دسترسی شرکت‌ها و فروشگاه‌های نرم‌افزاری ایرانی از اپلیکیشن‌هایش کرده است.
با همه این تفاسیر غیر از موضوع تحریم‌ها و عدم دسترسی کاربران به اپلیکیشن‌های ایرانی را در اپ‌استور، چندی پیش نیز وزیر ارتباطات گفت: پس از تحریم اپل و عدم دسترسی کاربران به اپلیکیشن‌های این کمپانی، روزانه ۷۰ هزار آیفون خاموش شد و از سال گذشته نیز تعداد کاربران و میزان خرید این گوشی در بازار کشورمان به شدت کاهش یافته است. حالا هم بعد از انتشار خبر طرح دو فوریتی مجلس مبنی بر تحریم شرکت اپل، سوالی که مطرح می‌شود این است: ریزش تعداد کاربران آیفون آیا منوط به عدم دسترسی به اپلیکیشن‌های ایرانی است یا تحریم شرکت اپل توسط مجلس شورای اسلامی است؟
این احتمالات اما در حالی مطرح می‌شود که در طرف مقابل بسیاری معتقدند نه تنها دسترسی به اپلیکیشن‌های ایرانی باعث کاهش میزان فروش آیفون در ایران نشده، بلکه فعلا تحریم‌ اپل موضوعی نیست که کاربران خرید و استفاده از این گوشی را کنار بگذارند، لیکن این افزایش قیمت این گوشی‌هاست که باعث شده بسیاری از کاربران سراغ خرید چنین گوشی‌هایی نروند.
به گفته‌ کارشناسان، عدم دسترسی به اپلیکیشن‌های مالی یا اپ‌های تاکسی اینترنتی، دلیلی بر کنار گذاشتن آیفون نیست، بلکه نوسان نرخ ارز و بالا رفتن قیمت باعث شد تا این گوشی از سبد خرید کاربران حذف شود. 
در بازار ایران تا سال گذشته پیش از چند برابر شدن نرخ دلار، بسیاری از قشر متوسط جامعه نیز امکان خرید گوشی‌های آیفون را داشتند؛ مثلا گوشی آیفون ۸ را می‌شد با قیمتی حدود ۶ میلیون تومان خریداری کرد، اما این گوشی هم‌اکنون با قیمتی حدود ۱۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد و قیمت گوشی‌های جدیدتر این برند به ۳۵ تا ۳۹ میلیون تومان هم می‌رسد که به این ترتیب تعداد کاربرانی که امکان خرید چنین گوشی‌هایی را داشتند، به شدت کاهش یافته است؛ بنابراین باید به این نکته توجه داشت که اپل همچنان کاربران دوآتشه خود را دارد و حتی بسیاری اقدام به خرید گوشی‌های دست دوم این برند می‌کنند و محدودیت‌های اعمال شده برای دسترسی به اپ‌های ایرانی باعث نشده که تعداد کاربران این برند کاهش یافته یا سراغ گوشی‌های دیگری بروند.
بماند که کم نیستند مقامات و مسوولان در رده‌های مختلف کشور که کاربر و دارنده گوشی‌های آیفون هستند و برخی کاربران نیز به کنایه از آنها خواسته‌اند که ابتدا خود گوشی‌های آیفون را کنار بگذارند.
با همه این اوصاف باید منتظر بمانیم و ببینیم که در آینده چه اتفاقی می‌افتد و آیا تحریم اپل باعث رخت بربستن این برند از بازار ایران می‌شود و کاربران گوشی‌های قدیمی مجبور به کنار گذاشتن گوشی‌هایشان می‌شوند یا اتفاق دیگری می‌افتند و قیمت‌ها فروکش می‌کنند و به گفته بسیاری از فعالان، بازار چند میلیاردی ایران برای اپل همچنان پرسود خواهد بود.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconچرا انگلیس شبکه‌های اجتماعی را مسوول می‌داند؟ 23 Apr 2019, 10:30 am

شبکه های اجتماعی در انگلیس با دستورالعمل ها و توصیه های محدودکننده ای مواجهند که به دلیل نگرانی از امنیت کودکان در اینترنت تدوین شده است. در حالی که تمامی طرف های درگیر مساله موافقند که محافظت از کودکان در فضای آنلاین دارای اهمیت فوق العاده ای است، اعلام تدوین دستورالعمل های جدید موجب مجادلاتی بین شرکت های بزرگ شبکه اجتماعی و دولت شده است. شبکه های اجتماعی می گویند که نمی توانند امنیت کامل و بی عیب و نقصی فراهم کنند و دولت نیز تهدید می کند که اگر این شبکه ها به طور داوطلبانه وارد عمل نشوند، در نقش شرکت های اینترنتی تجدید نظر می کند.


 ماجرا از کجا آغاز شد؟
در نوامبر سال 2017 میلادی، دختر نوجوان 14 ساله‌ای به نام مولی راسل خودکشی کرد و خانواده‌اش بعدها دریافتند که مشاهده محتواهای شبکه‌های اجتماعی موجب خشم، افسردگی و اقدام به خودجرحی و سپس خودکشی او شده است. سه ماه پیش هم یان راسل، پدر مولی گفت شک ندارد که اینستاگرام موجب خودکشی فرزندش شده است. او تقصیر را به گردن الگوریتم‌های این پلتفرم انداخت که او را قادر به مشاهده محتواهای آسیب‌رسان کرده بود.


 اما داستان این الگوریتم‌ها چیست؟
بسیاری از شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام، پینترست و یوتیوب، محتواهای خود را به صورت اتوماتیک بر اساس علایق کاربر، اولویت بندی می‌کنند و نمایش می‌دهند. برای مثال کسی که به ویدیوهای آشپزی علاقه‌مند باشد، بیشتر این گونه ویدیوها از سوی شبکه اجتماعی به او پیشنهاد می‌شود یا کسی که به ورزش علاقه نشان دهد، محتوای بیشتری از ورزش به او ارایه می‌شود.
اما همین سیستم می‌تواند جنبه‌های منفی کاربران را تقویت کند. به این ترتیب اگر کسی به دنبال محتوای مربوط به افسردگی یا خودجرحی بگردد، از آن پس پیشنهادهای متعددی در مورد محتواهای مشابه دریافت می‌کند و این مساله او را وارد گردابی خطرناک از محتواهای نامناسب می‌کند.


 اینستاگرام چه اقداماتی انجام داده؟
آدام موسری، مدیر اینستاگرام در شرکت فیس‌بوک، دو ماه پیش گفت که شدیدا از ماجرای مولی متاثر شده و تایید کرده که پلتفرم تحت مدیریت‌اش هنوز آنچنان که باید برای مسالی مثل خودجرحی و خودکشی، راهکار مناسبی ارایه نداده است. موسری گفت که تشویق به قتل و خودجرحی در اینستاگرام ممنوع شده، اما در عین حال تایید کرد که اینستاگرام از این نظر، متکی به کاربران است که در مورد هر محتوا، پیش از فراگیر شدن آن، به شرکت گزارش بدهند. به این معنی که اینستاگرام، پیش از اینکه کاربران چنین محتواهایی را مشاهده و گزارش کنند، از وجود آنها  باخبر نمی‌شود. موسری همچنین قول داد که برای حذف تصاویر و محتوایی که طبق قوانین اینستاگرام ممنوع نیست، اما ممکن است مشاهده آنها آثار زیان‌بار روحی داشته باشد، تلاش بیشتری بکند. 


 دولت چکار می‌خواهد بکند؟
وزرای دولت درباره بازتعریف نقش و مسوولیت شبکه‌های اجتماعی در قبال محتواهایی که روی این پلتفرم‌ها منتشر می‌شود صحبت می‌کنند و به این ترتیب عقیده دارند که با این پلتفرم‌ها از نظر قانونی باید به مثابه ناشران برخورد شود.
پیش‌بینی می‌شود که مارگوت جیمز، وزیر دیجیتال دولت انگلیس طرحی برای مقابله با شرکت‌های‌ شبکه‌های اجتماعی پیشنهاد کند. بر این اساس دولت قوانینی را به اجرا خواهد گذاشت که شبکه‌های اجتماعی را وادار به حذف محتواهای غیرقانونی کند و حفاظت از کاربران را بدون توجه به منافع تجاری، در اولویت قرار بدهد. در همین حال پارلمان نیز مدل دیگری از مقررات را پیشنهاد خواهد کرد. چندی پیش، کمیته علم و فناوری پارلمان بریتانیا به این جمع بندی رسید که شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی باید مکلف به انجام اقدامات قانونی برای حفاظت از سلامت جوانان در زمان استفاده از این پلتفرم‌ها بشوند.
نورمن لمب، رییس این کمیته گفت: شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی، مسوولیتی انکارناشدنی در قبال کاربران جوان دارند؛ اما در ارایه داده‌های مهم و حیاتی در این خصوص به نهادهای آکادمیک، که می‌تواند موجب یافتن راهکارهای مقابله با این محتواهای آسیب‌زننده به جوانان شود، تعلل می‌کنند.


 تاثیر شبکه‌های اجتماعی در افزایش خودجرحی چیست؟
شواهد موجود در این زمینه چندان دقیق نیست.نتایج یک بررسی در بریتانیا نشان می‌دهد که خودجرحی در دختران 13 تا 16 ساله بین سال‌های 2011 تا 2014 میلادی به میزان 68 درصد افزایش یافته است؛ یعنی در دوره‌ای که از آن به عنوان دوره شکوفایی و رشد استفاده از شبکه‌های اجتماعی یاد می‌شود. اما نویسندگان این تحقیق از دانشگاه منچستر، هشدار می‌دهند که برای انتصاب این وضعیت به شبکه‌های اجتماعی به تحقیقات بیشتری نیاز است. این محققان می‌گویند که این بررسی نشان می‌دهد که دختران بیشتر برای حرف زدن دراین مورد آمادگی و تمایل داشته‌اند. تحقیقی دیگر که در دانشگاه آکسفورد انجام شده، می‌گوید که استفاده معقول از این شبکه‌های اجتماعی حتی می‌تواند سودمند باشد. اما استفاده بیش از حد ممکن است آثار منفی اندکی به همراه داشته باشد. 
*الکس هرن ستون نویس گاردین است

(منبع:فناوران)به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconپرداخت زودتر از موعد طلب مالباختگان سکه ثامن در صورت اجازه سران قوا 23 Apr 2019, 10:22 am

وکیل مدافع جمعی از مالباختگان پرونده سکه ثامن با اشاره به دیدار اخیر خود با دادستان کل کشور گفت: در این جلسه مقرر شد پرداخت زودتر از موعد طلب مالباختگان سکه ثامن در جلسه سران قوا مطرح شود.

رسول کوهپایه‌زاده در گفت‌وگو با تسنیم، در رابطه با آخرین وضعیت پیگیری پرداخت وجوه کشف شده از متهم ردیف اول پرونده سکه ثامن به مالباختگان این پرونده قبل از صدور حکم قطعی و در مرحله دادسرا اظهار کرد: روز چهارشنبه هفته گذشته به منظور طرح مشکلات و کم و کاستی‌های این پرونده دیداری را به همراه 3 تن از نمایندگان مالباختگان با حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور داشتیم که دراین جلسه آقای خرم‌آبادی معاون نظارت بر امور دادسراهای دادستانی کل نیز حضور داشت.

وی افزود: در این جلسه درخواست مالباختگان برای پرداخت وجوهی که تاکنون از متهم ردیف اول کشف شده به نسبت طلب شکات مطرح کردیم. چرا که تاکنون حدود 70 میلیارد تومان از متهم ردیف اول پرونده ثامن کشف و ضبط شده است و اگر این مبلغ تا پیش از صدور حکم قطعی که قطعا زمانبر است، در مرحله دادسرا به نسبت طرف شکات پرداخت شود کمک بزرگی برای آنان خواهد بود.

وکیل مدافع تعدادی از مالباختگان پرونده سکه ثامن یکی از مشکلات پرداخت وجوه کشف شده قبل از صدور حکم قطعی را ایرادات قانونی خواند و گفت: در این جلسه دادستان کل کشور پیشنهاد کرد موضوع به منظور رفع ایرادات قانونی در جلسه آتی سران سه قوه مطرح تا در صورت صدور اجازه توسط سران قوا وجوه کشف شده از متهم ردیف اول در مرحله دادسرا به مالباختگان پرداخت شود.

کوهپایه‌زاده ادامه داد: نهایتا دادستان کل کشور دستور داد گزارشی از پرونده سکه ثامن به منظور طرح در جلسه سران قوا تهیه شود که امیدواریم هر چه زودتر این موضوع به سرانجام برسد.

وی گفت: همچنین در این جلسه عدم تناسب قرار تامین کیفری صادره برای متهم ردیف دوم پرونده را مطرح کردیم. متهم ردیف دوم پرونده همسر متهم ردیف اول و رئیس هیئت مدیره شرکت سکه ثامن بوده و هم اکنون با صدور وثیقه سبک 3 میلیارد تومانی خارج از زندان به سر می‌برد و خواستار بازنگری در صدور این قرار شدیم و نهایتا مقرر شد قرار صادره بررسی شود.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconبرگزاری کارگاه‌های آموزشی موبایل سامسونگ در تهران 23 Apr 2019, 10:20 am

شرکت سامسونگ به منظور آشنایی مخاطبان ایرانی با قابلیت‌های گوشی‌های کهکشانی این شرکت، کارگاه‌های آموزشی با موضوعات متنوع در مرکز تجربه (Experience Store) اندرزگو تهران برگزار می‌کند.

کارگاه‌های آموزشی سامسونگ در سرتاسر جهان با تکیه بر موضوعاتی در زمینه افزایش دانش افراد در استفاده روزمره از گوشی‌های خود همچون آموزش قابلیت‌های گوشی‌ها در زمینه‌های عکاسی، طراحی و... برگزار می‌شود تا کاربران ضمن آشنایی با این قابلیت‌ها، بتوانند این آموزش‌ها را در پیشبرد اهداف و علایق خود به کار ببندند.

این کارگاه‌های آموزشی در ایران هر دو هفته یک بار و با حضور جمعی از جوانان و نوجوانان علاقه‌مند در مرکز تجربه اندرزگو سامسونگ برگزار می‌شود. تاکنون ۴ جلسه از این کارگاه‌های آموزشی با موضوعاتی همچون عکاسی در سفر و عکاسی حرفه‌ای با حضور چهره‌های شناخته‌ شده این حرفه برگزار شده است.

نحوه برگزاری این کارگاه‌ها به گونه‌ایست که تنها به بیان مطالب نظری و تئوری خلاصه نمی‌شود و شرکت‌کنندگان با توجه به امکانات مرکز تجربه اندرزگو به صورت کاملا عملی و از طریق کار با گوشی‌های سامسونگ آموزش‌های مربوط را دریافت می‌کنند.

کیاوش ابطحی، مدیر آموزش بخش موبایل دفتر سامسونگ مدرس اصلی کارگاه‌هاست و در هر جلسه به فراخور موضوع مطرح شده از چهره‌های شناخته شده آن حوزه دعوت می‌شود. در پایان هر جلسه نیز تاییدیه یا گواهی شرکت در کارگاه‌های آموزشی موبایل سامسونگ به شرکت‌کنندگان اهدا می‌شود.

کارگاه‌های آموزشی موبایل سامسونگ قرار است در آینده‌ای نزدیک، علاوه بر مرکز تجربه اندرزگو در دیگر فروشگاه‌های این شرکت برگزار شود. علاقه‌مندان برای اطلاع از تاریخ برگزاری و حضور در کارگاه‌های آموزشی سامسونگ می‌توانند به صفحه سامسونگ موبایل در اینستاگرام به آدرس @samsungmobileir مراجعه کنند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconارتباط مخابراتی تمام مراکز نفت برقرار است 23 Apr 2019, 10:17 am

معاون عملیاتی مخابرات شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت گفت: در سیل اخیر در هفت نقطه از مسیر فیبر نوری، قطعی داشتیم که همه آسیب دیدگی ها به جز مسیر تنگه فنی- بیدرویه (استان لرستان) علی رغم شرایط بحرانی منطقه و بسته شدن راه‌های ارتباطی در کمترین زمان ممکن ترمیم شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، حمید صداقتی با بیان اینکه در مسیرهای مسیر پل بابا- آسار و تنگ فنی- دره شهر، دو بار در اثر سیل و ریزش کوه، قطعی فیبر نوری داشتیم که هر دو مورد برطرف شد، افزود: تنها در مسیر تنگ فنی به بیدرویه در منطقه پاعلم، فیبر نوری به دلیل وسعت زیاد خرابی ناشی از سیل و از بین رفتن جاده، دسترسی و استحکامات بستر رودخانه از دوازدهم فروردین ماه تاکنون قطع است.
صداقتی افزود: به محض فراهم شدن امکان دسترسی به آن منطقه، نیروهای بخش تعمیرات خط و مخابرات بطور همزمان کار تعمیر مسیر، قراردادن لوله و عبور فیبر نوری پروژه را اجرا می‌کنند.
وی با اشاره به وجود فیبر نوری در کنار لوله‌ها گفت: علیرغم مقاوم‌سازی و بتن‌ریزی مسیر خط در بستر رودخانه‌ها وسعت سیل به حدی بوده که موجب آسیب به لوله‌ها و قطع فیبر نوری در برخی مسیرها شده است.
صداقتی با تاکید بر اینکه خوشبختانه در سال جاری با وجود شرایط بحرانی، همه خطوط تلفنی و دیتای مراکز و تاسیسات انتقال نفت برقرار بوده است، گفت: با قطع فیبر نوری، همه ارتباطات تلفنی و دیتای موجود بر روی فیبر بدون وقفه بر روی مسیرهای پشتیبان رادیویی برقرار می‌شود.
به گفته وی در حال حاضر با توجه به قطع فیبر نوری مسیر تنگه فنی – بیدرویه، خطوط ارتباطی مهم پالایشگاه‌ها و دیگر شرکت‌ها بطور موقت از مسیرهای رادیویی برقرار شده است.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconسرویس‌های پشتیبانی فنی جعلی در کمین شما 23 Apr 2019, 10:16 am

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛ شرکت‌های بزرگ و مشتریانشان مرتباً توسط اسکمرهای آنلاین مورد هدف قرار می‌گیرند. نوع و میزان پیچیدگی این حملات متغیر است، از یک فیشینگ رندوم گرفته تا نقشه‌های ماهرانه. یکی از رایج‌ترین کلاهبرداری‌های آنلاین در سال‌های اخیر، پشتیانی فنی جعلی است.  

لینک‌هایی که کاربر را به سایت‌های پشتیبانی فنی جعلی هدایت می‌کنند -که عموماً همراه با تحلیل‌های داغ و جنجالی‌اند- می‌توانند در مسیر خود به تالارهایی مختص یک مشکل خاص و یا شبکه‌های اجتماعی برخورد کنند. ممکن است کاربر در یک پلت‌فرم اجتماعی حتی به تعداد زیادی اکانت تقلبیِ پشتیبانی لابراتوار کسپرسکی بر بخورد.

تمامی این پروفایل‌ها یک ویژگی مشترک دارند: همه‌شان ادعا می‌کنند دارند به شما در هر زمینه‌ی مرتبط با محصولات سازمانی خدمات ارائه می‌دهند. آن‌ها خدماتی درجه یک را از سوی کادر فنی مجرب و حاذق به شما تضمین می‌دهند؛ پرسنلی که برای پاسخ‌دهی به سوالات فنی شما مشتاق است. تازه این را هم اضافه کنیم که کاربر در ازای دریافت چنین پشتیبانیِ حرفه‌ای هیچ هزینه‌ای هم نباید پرداخت کند.

اینکه آدم بداند دارند فریبش می‌دهند خیلی حس بدی است؛ اما این تازه نصف ماجراست. مشکل، روشِ پشتیبانیِ جعلیِ این تیم‌های مشاوره فنی است. بله ... گرچه آن‌ها ظاهراً مشکلی را "حل" می‌کنند اما این حل کردن به چه قیمتی تمام می‌شود؟ برای مثال وبسایتی وجود دارد که کاربر را برای اجرای اسکن ویروس مجبور به وارد کردن جزئیات اکانتش می‌کند (هرگز چنین کاری را انجام ندهید).

این اسکن ناگهان درست روی 73 درصد متوقف می‌شود (تست‌های انجام‌شده روی دستگاه‌های مختلف نشان می‌دهد که این درصد همیشه 73 است) و بعد از آن صفحه‌ای باز می‌شود که رویش کمک گرفتن از تیم فنی تبلیغ می‌شود: «امنیت خود را بالا ببرید».

واضح است که کاربر با مواجه شدن با چنین مشکلی به طور حتم با پشتیبانی فنی تماس می‌گیرد.

متأسفانه، هنوز نمی‌دانیم در طول تماس با تیم فنی از قربانی دقیقاً تا چه میزان اطلاعات خواسته شده بود زیرا درست کمی بعد از شناسایی این سایت، جزئیات زیر تب Contacts ناگهان ناپدید شد. بنابراین تنها می‌توانیم به طور حدسی بگوییم قربانی در طول تماسش با این پشتیبانی فنی جعلی احتمالاً در مورد چه چیزهایی سوخت داده است.   

سایت دیگری نیز وجود دارد که در آن علاوه بر اطلاعات شخصی کاربر،  از او خواسته می‌شود تا کد فعالسازی محصول کسپرسکی خود را نیز وارد کند.

بعد از اینکه کاربر اطلاعات را وارد می‌کند، پیام خطا مشکلات عدیده‌ای را هشدار می‌دهد و به همین منظور از کاربر باری دیگر خواسته می‌شود تا از گوشی خود با پشتیبانی فنی تماس بگیرد.

با یک جست‌وجوی ساده روی شماره تلفن می‌شود همه‌چیز را در مورد این سرویس فهمید. با بررسی نتایج جست‌وجو پی بردیم که از این شماره نه تنها برای فریب دادن کاربران کسپرسکی که همچنین برای فریبِ کاربران سایر شرکت‌ها نیز استفاده می‌شده است. .

در طول بررسی مختصرمان، تعداد زیادی از منابع مشابه هم مسدود شده بودند. اما ممنوع کردن چنین سایت‌هایی از ریشه و بُن امکان‌پذیر نیست. مادامیکه از چنین فعالیت‌های بشود درآمدزایی کرد، همچنان شاهد چنین سایت‌های پشتیبانی فنی جعلی خواهیم بود... سایت‌هایی که مثل قارچ رشد می‌کنند.

 و حال توصیه‌ی ما به شما برای جلوگیری از چنین تیم‌های پشتیبانی فنی:

اگر مشکلات محصول زیاد بود فقط از سرویس‌های پشتیبانی رسمی کمک بگیرید. تنها از چنین جاهای رسمی‌ایست که کمک واقعی دریافت نموده و واقعاً به پرسش‌هایتان پاسخ داده می‌شود.
در شبکه‌های اجتماعی، همیشه چک کنید آیا اکانت‌ها رسمی‌اند یا نه- حواستان به نشانِ آبی‌رنگ کنار نام اکانت باشد، زیرا این علامت نشان‌دهنده‌ی اعتبار اکانت است.   
اگر وبسایت پشتیبانی فنی به شما معرفی شده است و یا خودتان به صورت آنلاین آن را پیدا کرده‌اید کمی وقت بگذارید و اعتبار آن را بسنجید. برخی اوقات تنها جست‌وجوی نام وبسایت کفایت می‌کند.
همچنین می‌توانید چک کنید آدرس وبسایت به چه کسی رجیستر شده است. اگر شرکت معتبری که انتظارش را داشتید در کار نبود و به جایش با یک هویت مبهم مواجه شدید، بدانید که وبسایت جعلی است.
لابراتوار کسپرسکی بهترینِ خود را انجام می‌دهد تا از کاربران خود در مقابل چنین منابعی حفاظت کند. تمامی منابع ما از حفاظت درون‌سازه‌ای برخورداند و این شامل جلوگیری از خطرات احتمالی وجود سایت‌های جعلی پشتبانی فنی نیز می‌شود.

 

منبع: کسپرسکی آنلاینبه اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconمدیر عامل ایرانسل تغییر کرده؟ 23 Apr 2019, 8:54 am

علی شمیرانی - «بگذارید یک داستان واقعی را برای شما تعریف کنم. شخصا تجربه تحویل گرفتن یک مجموعه که مدیریت آن بالغ بر 20 سال در آنجا حضور داشت را از نزدیک شاهد بوده‌ام.

ادامه مطلب


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconهزینه پارک حاشیه‌ای هوشمند اعلام شد؛ پوشش کل تهران تا پایان سال 22 Apr 2019, 2:10 pm

معاون اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران هزینه پارک حاشیه‌ای هوشمند را اعلام کرد و گفت: فکر می‌کنم مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای تا پایان سال جاری در کل شهر اجرایی شود.

کامران اخباری در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره جزئیات مدیریت هوشمند پارک که به تازگی در برخی معابر شهر تهران در حال اجراست، اظهار کرد: هدف از مدیریت پارک‌ حاشیه‌ای توزیع عادلانه فضای پارک است اما مدیریت هوشمند پارک، اقدام جدیدی است که طبق تبصره یک، ماده 15 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی که توسط وزارت کشور ابلاغ شد در حال انجام است.

وی با بیان اینکه طبق قانون مذکور همه هزینه‌های پارک‌های حاشیه‌ای باید به صورت مکانیزه انجام شود، ادامه داد: در سال‌های گذشته افرادی به عنوان پارکبان هزینه‌ پارک خودروها را دریافت می‌کردند اما فعالیت آنها متوقف و اعلام شد که ادامه فعالیت این افراد تخلف است و به شهرداری ارتباطی ندارد.

  معاون اجرایی  معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: در گذشته اولین سیستم هوشمند پارکومتر بود که پرداخت نقدی نداشت و شهروندان بدون اینکه با فردی سرو کار داشته باشند می‌توانستند از طریق کارت بلیت اتوبوس و مترو و اخیرا با اپلیکشن «همراه من» یا سایت «تهران من» نسبت به پرداخت هزینه پارکومتر اقدام کنند.

وی افزود: اکنون با قدیمی شدن پارکومترها، سیستمی برای شهر تهران طراحی شده که مطابق یکی از سیستم‌های نوین دنیاست و حتی کلانشهرهای دیگر ایران مانند مشهد و تبریز از مشابه آن استفاده می‌کنند. در این سیستم کافی است فردی که قصد پارک کردن خودروی خود را دارد، در سامانه « تهران من» یا از طریق اپلیکیشن «همراه من» ثبت‌نام کرده باشد. برای ثبت‌نام سه مشخصه کد ملی، شماره موبایل و شماره پلاک خودرو نیاز است و در جریان ثبت نام کیف پول الکترونکی وجود دارد که سال گذشته برای طرح ترافیک نیز ایجاد شد.

اخباری خاطرنشان کرد: به محض اینکه راننده خودروی خود را پارک می‌کند، دیتای خودرو هرز نیم ساعت یک‌بار برداشت می‌شود و در نهایت هزینه پارک از کیف پول الکترونیک برداشت می‌شود. برداشت دیتای خودرو با چندین روش انجام می‌شود و افراد با مراجعه به سامانه «تهران من» می‌توانند زمان ورود و خروج خود را در محدوده پارک خودرو و همچنین هزینه آن را مشاهده کنند.

وی افزود: هزینه پارک حاشیه‌ای طبق مصوبه شورای شهر تهران برای ساعت اول پارک در محدوده طرح ترافیک 700 تومان و خارج از محدوده طرح 500 تومان است.برای پارک بیش از یک ساعت نیز هزینه‌ها به صورت تساعدی افزایش می‌یابد ولی هزینه قابل توجه و زیادی نیست.

معاون اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره مکانیزم برخورد با افرادی که هزینه پارک حاشیه‌ای را نپردازند، گفت: جریمه نپرداختن هزینه پارک در حساب عوارض خودروی افراد لحاظ می‌شود و هنگام فروش خودرو باید همه بدهی‌های خود را بپردازد.

وی در ادامه گفت: این طرح در  منطقه دو در حال اجراست؛ بعد از انجام بررسی‌های لازم همه شهر تهران را تحت پوشش می‌دهیم. فکر می‌کنم تا پایان سال جاری این امر محقق شود.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFavicon12345؛ کلمه عبور 23 میلیون حساب کاربری در جهان 22 Apr 2019, 2:03 pm

به گزارش مرکز امنیت سایبری ملی انگلستان، ترکیب 123456، گذرواژه ورود به 23میلیون حساب کاربری در جهان است.

به گزارش ایرنا، کاربران اینترنت معمولا گذرواژه‌های ساده‌ای را برای حساب‌های کاربری که روزانه با آن‌ها سروکار دارند، انتخاب می‌کنند، غافل از این‌که انتخاب گذرواژه‌های ضعیف زمینه را برای سرقت هویت فراهم می‌کند.
مرکز امنیت سایبری ملی 10 مورد از پرکاربردترین گذرواژه‌ها را منتشر کرده و توصیه می‌کند که اگر از ترکیب‌هایی چون 123456، 123456789، qwerty،password،111111، 12345678، abc123، 1234567،password1، 12345 به‌عنوان گذرواژه حساب‌های کاربری خود استفاده می‌کنید، فوری آن‌ها را عوض کنید.
به گزارش نهادهای مربوطه، تنها 15 درصد از مردم جهان از دانش لازم برای حفاظت از خود در محیط دیجیتال برخوردارند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meزمان ايجاد صفحه 7.395 ثانيه.