تازه ترين اخبار

مي خواهم پنجره ها در يك صفحه جديد باز شوند.

خبر خوان كانون

اگر مايل به مرور سريع اخبار سايتهاي مورد علاقه خود هستيد، آدرس فيد آنها را وارد كرده و دكمه اينتر را فشار دهيد يا بر روي يكي از سايتهاي منتخب زير كليك نماييد.

کتابخانه الکترونیکی کتاب سبز

مرجع دانلود کتاب الکترونیکی

Faviconدانلود کتاب اختلالات زمینه‌ساز کژکاری جنسی 23 Feb 2019, 1:38 am

کتاب اختلالات زمینه‌ساز کژکاری جنسی اثر رضا پوردستگردان، به بررسی مباحثی از قبیل: نوروپاتی الکلی، حساسیت، پرکاری تیروئید، کم کاری تیروئید، آترواسکلروزیس، نوروپاتی، سکته مغزی و واسکولیت می‌پردازد.

در بخشی از کتاب اختلالات زمینه‌ساز کژکاری جنسی می‌خوانیم:

بیماری‌ ام اس از اختلالات زمینه‌ساز کژکاری جنسی است. (Multiple sclerosis) یک بیماری ناتوان‌کننده است که مغز و نخاع را تحت تأثیر قرار داده و بیماری‌ ام اس باعث از دست دادن کنترل، دید، تعادل و حواس (بی حسی) می‌شود.

در بیماری‌ ام اس اعصاب مغز و نخاع توسط سیستم ایمنی بدن آسیب می‌بینند، که به این اختلال بیماری خود ایمنی می‌گویند. بیماری‌های خود ایمنی بیماری‌هایی هستند که در آن‌ها سیستم ایمنی بدن که وظیفه‌شان حفاظت از بدن و نابود کردن آسیب رسان‌های خارجی همچون باکتری‌هاست، اشتباهاً شروع به حمله به بافت‌های بدن می‌نمایند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب احکام ازدواج 23 Feb 2019, 1:35 am

کتاب احکام ازدواج مطابق با فتاوای آیت الله مکارم شیرازی تنظیم شده و به بررسی مسائل ازدواج دائم و موقت می‌پردازد.

در ازدواج موقت، مدت عقد ازدواج توسط زن و مرد تعیین می‌شود. مثلاً زن را به مدت یک ساعت یا یک روز یا یک ماه یا یک سال یا بیشتر عقد می کنند و بعد از تمام شدن مدت یا بخشیده شدن مدت باقیمانده از طرف شوهر، از یکدیگر جدا می‌شوند و نیازی به خوانده شدن صیغه‌ی طلاق ندارد. در ازدواج دائم، مدت عقد ازدواج تعیین نمی‌شود، بلکه مدت آن همیشگی است و زن و مرد از طریق خوانده شدن صیغه‌ی طلاق و با رعایت شرایط آن، می‌توانند از یکدیگر جدا شوند.

در بخشی از کتاب احکام ازدواج می‌خوانیم:

اگر در هنگام عقد ازدواج دائم برای پرداخت مهریه مدتی معین نشده باشد، زن می‌تواند مهریه خود را فوراً مطالبه کند. بلکه می‌تواند تا زمانی که مهریه خود را دریافت نکرده است، از نزدیکی کردن شوهر جلوگیری کند، چه شوهر توانایی بر دادن مهریه داشته باشد یا نه. اما اگر پیش از گرفتن مهریه به نزدیکی راضی شود و شوهر با او نزدیکی کند، دیگر نمی‌تواند بدون عذر شرعی از نزدیکی شوهر جلوگیری کند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب رمان تزویر 22 Feb 2019, 1:06 am

کتاب رمان تزویر درباره‌ی پسر ساده‌ای به نام فرزاد است که در شهر کوچکی زندگی می‌کند و چون پدرش شخص سرشناسی محسوب می‌شود، همیشه از جنس مخالف فاصله می‌گیرد. او سرانجام به دخترخاله‌اش ابراز علاقه می‌کند ولی با جواب منفی مواجه می‌شود و خانواده‌اش را در این قضیه مقصر می‌داند. کم کم زمینه برای ورود دختری که خود و خانواده‌اش خوشنام نیستند مهیا می‌شود. نیره از سادگی فرزاد سوء استفاده می‌کند و او را به دام می‌اندازد.

در بخشی از کتاب رمان تزویر می‌خوانیم:

در روز شاید چهار یا پنج نامه تایپ می‌کرد که نشون‌دهنده‌ی این باشه تو این اداره پول یا مفت نمی‌گیره کار مفیدی انجام می‌ده! وقتی هم که منتظر بود تا نامه بیارن با بازی که خودش رو سیستم نصب کرده بود، البته پنهان بود خودش رو مشغول می‌کرد. بعضی اوقات هم تو آروزهای دور و درازش که بعضاً به نظرش ناممکن می‌اومدند، غرق می‌شد. یکی دوتا از این آرزو‌ها خیلی شدیدتر خودشون رو نمایان می‌کردند و باعث خیال پردازیش می‌شدند. 

یکی از آرزوهاش این بود که از این اتاق خلاصی پیدا کنه و با ارتقاء شغل به طبقه بالا بره و حداقل منشی مدیرعامل بشه؛مزیتش این بود که با مهندس‌ها و ارباب رجوع‌ها سر و کار بیشتری داشت شاید فرجی می‌شد بختش هم باز می‌شد. خودش می‌دونست که سی رو رد کرده و اینو هم می‌دونست که قیافه خوبی هم نداره؛ از شانس خوشکلش هم جایی استخدام شده بود که حتی اجازه زدن یه رژ ساده هم نداشت. البته که منشی‌های طبقه بالا از این قانون مستثنی بودند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب تاریخ مختصر نئولیبرالیسم 22 Feb 2019, 1:04 am

کتاب تاریخ مختصر نئولیبرالیسم اثر مانفرد بی. استگر و راوی کی. روی، با هدف بررسی نئولیبرالیسم در کشورها و مناطق مختلف جهان، ریشه‌ها، تکامل و ایده‌های بنیادین این حوزه را به خواننده معرفی کند.

اصطلاح «نئولیبرالیسم» نخست در آلمان پس از جنگ جهانی اول و توسط یک حلقه‌ی کوچک از اقتصاددانان و حقوقدانان نزدیک به «مکتب فرایبورگ» جعل شد تا به برنامه‌ی متعادل احیای لیبرالیسم کلاسیک اشاره کند. در دهه‌ی 1970، گروهی از اقتصاددانان آمریکای لاتین مدل بازار - محور خود را نئولیبرالیسمو خواندند.

در بخشی از کتاب تاریخ مختصر نئولیبرالیسم می‌خوانیم:

گرچه ریگان و تاچر هر دو تورم را مانعی برای رشد اقتصادی می‌دیدند ولی یک آدم طرفدار عرضه مثل ریگان، دوست داشت پول‌گرایی را به عنوان "سیاست ریاضت‌کشی" تصویر کند. ریگان باور داشت عرضه‌ی پول، خود به خود با الزامات بازار تطابق پیدا می‌کند و به همین دلیل او در دغدغه‌ی پولگرایانه‌ی تاچر درباره‌ی کسری بودجه شریک نبود. او گفت مالیات کمتر، رشد اقتصادی را بالا می‌برد و خود به خود عواید کافی برای هزینه‌ی برنامه‌های دولتی را فراهم می‌آورد.

ولی وقتی اقتصاد ریگانی برای عمل به وعده‌ی خود یعنی کاهش هزینه‌ها به مشکل برخورد، دیوید استاکمن، مدیر بودجه‌ی رییس جمهوری این استراتژی اقتصادی را به چالش کشید. استاکمن، این محافظه کار مالی سنت‌گرا، در ملأ عام هشدار داد که کاهش افراطی مالیات‌ها و افزایش هزینه‌های نظامی، ناگزیر یک کسری بودجه‌ی عظیم با پیامدهایی فاجعه‌آمیز به بار خواهد آورد. او سپس به رییس جمهور توصیه کرد هزینه‌ی برنامه‌های اجتماعی ازجمله بیمه‌ی اجتماعی سالمندان و بیمه‌ی اجتماعی فقرا را کاهش دهد. ولی ریگان هیچ یک از این کارها را نکرد. او جسورانه در مسیر اقتصادی خود ماند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب استان شناسی گلستان 22 Feb 2019, 1:04 am

کتاب استان شناسی گلستان از دروس پایه‌ی دهم دوره‌ی دوم متوسطه محسوب می‌شود و به بررسی مباحثی از جمله جغرافیای طبیعی، جغرافیای انسانی، ویژگی‌های فرهنگی، پیشینه‌ی تاریخی، توانمندی‌ها و شکوفایی استان گلستان پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران می‌پردازد. گلستان از استان‌های شمالی ایران و مرکز آن شهرستان گرگان است.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب رمان حکومت بر مرداب 20 Feb 2019, 4:10 pm

کتاب رمان حکومت بر مرداب اثری عاشقانه، پلیسی و جنایی است. همه‌ی ماجرا به چهار سال قبل‌تر ختم می‌شود. چهار سالی که بزرگترین اتفاقات زندگی برای شخصیت اصلی داستان پیش آمد و باتلاقی ساخت که هر روز بیشتر و بیشتر در آن غرق می‌شد و دست و پا می‌زد. باتلاقی که ناخواسته ساخته شد، با کمک ظاهری یک نفر و حالا وقت انتقام است. وقت اثبات کردن آراس، آراس واقعی.

در بخشی از کتاب رمان حکومت بر مرداب می‌خوانیم:

هیچ‌کس به نقاب سرسختانه‌ی پر از غرورم شک نمی‌کند. از باغ که می‌گذرم چندین نفر مقابلم خم و راست می‌شوند، اهمیتی نمی‌دهم و مثل همیشه بی‌تفاوت از کنارشان رد می‌شوم. کامم امروز تلخ‌تر از همیشه است. این را حتی فارک هم فهمیده، سگ مشکی باوفایم گوشه‌ای ایستاده و نزدیکم نمی‌آید. این حیوان زبان بسته بیشتر از این آدم‌ها می‌فهمد، وقتی گرفته‌ام نباید سمتم بیایند. پوزخند همیشگی روی لب‌هایم پر رنگ‌تر می‌شوند.

یاد حرف پدرم می‌افتم که با دیدن پوزخند‌هایم می‌گفت:
- تو همیشه طلبکاری، حتی اگه ملک سلیمونم بهت بدن بازم این پوزخندت رو داری.
ثانیه‌ای سر جایم مکث می‌کنم و متوقف می‌شوم. چشم‌های دردناکم را مدتی به هم می‌فشارم و بعد به راهم ادامه می‌دهم. عمارت بزرگی است، اما هنوز یک جای کار می‌لنگد. حفره‌ی خالی در قلبم انگار قصد پر شدن ندارد. از بعضی نشانه‌ها فهمیده بودم ارنیکا هنوز به عبارتی زندانی تایلر است اما دلیلش را نمی‌فهمیدم. شاید من زود گول خورده بودم اما تایلر کسی نبود که ارنیکای واقعی را پیدا نکند در حالی که تمامی شواهد و مدارک نشان می‌دادند که ارنیکای واقعی همان دختری بود که در آن کافه بار کار می‌کرد.

چند باری مکانشان را پیدا کرده بودم اما هر بار که خودم را به آن جا می‌رساندم یا رفته بودند یا سرابی بیش نبود. دو ماه گشتن نتیجه‌اش هیچ بود و هیچ . دیگر حتی به مارسل و بلا هم نمی‌توانستم اعتماد کنم. همه‌ی شهر بر علیه من گواهی می‌دادند و من یک نفر و تمام شهر در تیم تایلر. این مرد سی و خورده‌ای ساله سیاستمدار‌ترین مرد انگلیسی بود که حتی در تاریخ انگلیس دیده می‌شد. با همین سن نسبتاً کمش خیلی‌ها را مثل آب خوردن زیر پا گذاشته بود و سر خیلی‌ها را زیر آب کرده بود. جی پی اس کوچک جیبی‌ام هشدار می‌داد و آلارمش فعال شده بود. جستی زدم و به سمتش خیز برداشتم.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود ماهنامه ادبیات داستانی چوک - شماره 103 20 Feb 2019, 4:09 pm

ماهنامه ادبیات داستانی چوک - شماره 103 منتشر شد. ماهنامه ادبیات داستانی چوک اولین ماهنامه‌ی الکترونیک (پی‌دی‌اف) ادبیات داستانی ایران است که به سردبیری‌ مهدی رضایی، اولین شماره‌ی آن در شهریور سال 88 منتشر شد و همچنان ادامه دارد. کانون فرهنگی چوک، متعلق به هیچ سازمان و نهاد خاصی نیست و برخاسته از همت عده‌ای جوان دوست‌دار ادبیات است که قصد دارند در جهت ارتقای فرهنگ و ادبیات فارسی در حوزه داستان تلاش کنند.

داستان ایرانی
داستان ترجمه
مقاله «لوکائون»
مقاله «پایان یک ماجرا»
یادداشت بر رمان «بینوایان»
نگاهی به رمان «جنگجوی زن»
بررسی داستان «در سرزمین دیگر»
مقاله «ناتورالیسم و صادق چوبک»
بررسی رمان «آخرین خون آشام»
معرفی رمان «وقتی نیچه گریست»
نگاهی به فیلم «زندگی پیش چشمانش»
معرفی مجموعه داستان «یاس امین الدوله»
نگاهی به مجموعه داستان «رقصنده بر باد»
نگاهی به کتاب «اندیشه‌های نو در رمان‌نویسی»
فیلم‌هایی که باید دیده شوند «آندری روبلوف»
معرفی برنده جایزه جایگزین نوبل «ماریس کنده»
بررسی عناصر روایی در مجموعه شعر «انگشت‌ها را باد خواهد برد»
مقاله «مروری بر چند اثر نویسنده شهیر روس فئودورداستایوفسکی»
نگاهی تطبیقی و تاریخی به دو فیلم «شجاع دل» و «پادشاه قانون شکن» 

این شماره همراه با: صادق چوبک، مرتضی فضلی، آفاق دادو، سمیه کاظمی حسنوند، لیلا غلامی، علی ربیعی، صحرا دانایی، نیما یوسفی، زهرا آذر، مریم آمارلو، سپیده رشنو، صدیف آقاپور، رئوف شاهسواری، حانیه دادرس، ج. ایرانپور (م. رضوی)، مازن معرف، شارلوت برونته، ایزاک بابل، کیت شوپن، سرندرا پرکش، تولگا گوموشآی، هنری پائول واتره، محمد علم الله صلاحی، ناهید سیرری اوریک، آن کولین، ارنست همینگوی، اروین د. یالوم، ماریس کنده، ماکزین هانگ کینگستون، فئودور داستایوفسکی، باربارا شوپ، مارگارت لاودنمن، وادیم پرلمان، آندری تارکوفسکی، امیل استرن، مل گیبسونبه اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب استراتژی و مدیریت رهبری 20 Feb 2019, 4:09 pm

کتاب استراتژی و مدیریت رهبری نوشته‌ی ملیکا ملک آرا، نکاتی کاربردی جهت مدیریت بهینه‌ی کارکنان سازمان‌ها ارائه می‌دهد.

با توسعه‌ی روزافزون ارتباطات، به تدریج سازمان‌های بزرگی به وجود آمده‌اند که عهده‌دار رسیدگی به برخی از مهم‌ترین شئونات زندگی مردم هستند. مدیران این سازمان‌ها باید از سطوح مطلوب دانش و قدرت درک، برخوردار باشند تا بتوانند به شیوه‌ی صحیح و کارآمد، اعمال مدیریت کنند.

در بخشی از کتاب استراتژی و مدیریت رهبری می‌خوانیم:

این جمله را همه‌ی ما شنیده‌ایم که سکوت علامت رضاست؛ بنابراین سکوت ما در برابر کمبودها و ایرادها، مبنی بر رضایت و خرسندی ماست. لازم به یادآوریست که ما از توان افراد در بیان عقیده در مورد نیاز، صحبت نمی‌کنیم. بخش بزرگی از تاریخ تغییر اجتماعی در دنیا به دلیل همان تعداد اندک افراد شجاعی است که شهامت گفتن نظرشان را داشته‌اند. 

"هورسیون و میلیکن" در مقاله‌ی خود با عنوان "سکوت سازمانی"، مانعی برای تغییر و توسعه در دنیایی چندگانه نشان می‌دهد؛ اگرچه سازمان‌ها آزادی بیان دارند، اما بیشتر فرهنگ‌های سیگنال‌های سربسته و البته گاهی بسیار صریح بر کارمندان می‌فرستند که باید سکوت کنند، همانند بسیاری از مسائل سازمانی، سکوت سازمانی نیز از بالا شروع می‌شود، در واقع گروه رهبری که خود را جدا از نیروی کار می‌داند، می‌تواند فضای برتری ایجاد کند که به دنبال آن، تفاوت‌های فرهنگی بزرگ‌تر می‌شود. 

نتیجه‌ی شیوه‌های مدیریتی ضمنی و صریح و همچنین سیاست‌های شرکتی، تقویت سکوت سازمانی خواهد بود، در نهایت مدیران، افرادی را همانند خود، به کار می‌گیرند که به جای نوآوری و استقبال از تغییر، بیشترین تمرکزشان بر مواردی مانند وابستگی متقابل و ثبات شغلی است.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب 11 دمنوش مفید در بدن انسان 20 Feb 2019, 4:08 pm

کتاب 11 دمنوش مفید در بدن انسان، به بررسی خواص و کاربرد دمنوش‌های اسطوخودوس، آویشن، بادرنجبویه، بهار نارنج، بیدمشک، خارخاسک، خارشتر، رازیانه، زیره و شنبلیله می‌پردازد. اخیراً دمنوش‌های گیاهی و میوه‌ای مورد استقبال و مصرف برخی خانواده‌ها قرار گرفته است. البته این استقبال دلایل مختلفی دارد؛ عده‌ای برای نفع درمانی از این دمنوش‌ها استفاده می‌کنند.

در بخشی از کتاب 11 دمنوش مفید در بدن انسان می‌خوانیم:

عرق بهار نارنج بر روی سیستم عصبی تاثیر مثبت داشته و خاصیت آرام‌بخش دارد و همچنین اضطراب را از بین می‌برد. عرق بهار نارنج آرامش بخش و ضد هیجانات دستگاه عصبی است سردردهای عصبی و همچنین میگرنی را کاهش می‌دهد.
عرق بهارنارنج برای رفع ضعف اعصاب مفید و نشاط آور است. افرادی که مشکل اختلال خواب دارند، می‌توانند پیش از خواب، آن را مصرف کنند.
این دمنوش استرس را برطرف می‌کند و مصرف آن باعث آرامش می‌شود. به سبب آرامش بخشی و تسکین دهندگی باعث تنظیم ساعات خواب می‌شود و کیفیت خواب را بهبود می‌بخشد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب رمان عمارت خون 19 Feb 2019, 3:09 pm

کتاب رمان عمارت خون اثر زهرا اسماعیل پور، ماجرای سه دوست شجاع، اهل ریسک و خطر‌ به نام‌های ترنم، هایل و نفس است که تصمیم به کارآگاه شدن می‌گیرند. آن‌ها بعد از مدتی با سه پسر به نام‌های آرشام، رادوین و متین همکار می‌شوند. این شش نفر باید به عمارتی در یک روستا بروند که اگر وارد آن شوند برگشتی به بیرون وجود ندارد؛ اگر هم داشته باشد با تغیراتی همراه است.

در بخشی از کتاب رمان عمارت خون می‌خوانیم:

عین جت آماده شدم و سوار ماشینم شدم و د برو سمت دانشگاه.
پنج دقیقه به کلاس مونده بود و من داشتم می‌رفتم سمت کلاس که یکی زد پس کله‌ام برگشتم و دیدم نفسه و هلیا‌ام پشتشه.
نفس: سلام بر دوست خوابالوی خودم.
من: علیک…
هلیا: سلام آجی.
من: سلام. ببین نفس یاد بگیر از این هلیا. مث آدم سلام می‌کنه. تو اول عین هرکول هوار می‌شی رو آدم بعد سلام می‌کنی.
نفس: خو حالا توام. بیاین بریم حالا به کلاس نمی‌رسیم.
تو کلاس همه‌اش رو تو چرت بودم. چون جایی و نداشتیم بریم و کلاس نداشتیم رفتیم تو کافه تا یه چیزی بخوریم. دیگه تصمیم داشتم امروز بهشون بگم.

من: بچه‌ها... ‌ام... چیزه... می‌گم...
هلیا: عه خو درست حرفتو بزن.
من: می‌ترسم قبول نکنید.
نفس: تو بگو بعد بترس که قبول نکنیم.
من: خب شما‌ها که با کار پر خطر بیرون مشکلی ندارین.
هر دو با هم: نه
من: این کاری که من می‌گم زیادی خطرناکه‌ها. چون از اون آدمایی رو می‌خوان که با دیدن یه جن و جسد و بدن تیکه شده غش نکنه.
نفس: خدایی ما با اینا غش می‌کنیم؟
من: خب یه سازمان هست که اون‌جا افرادی مث ما می‌رن کارآگاه می‌شن. میاین بریم؟به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meزمان ايجاد صفحه 0.278 ثانيه.