تازه ترين اخبار

مي خواهم پنجره ها در يك صفحه جديد باز شوند.

خبر خوان كانون

اگر مايل به مرور سريع اخبار سايتهاي مورد علاقه خود هستيد، آدرس فيد آنها را وارد كرده و دكمه اينتر را فشار دهيد يا بر روي يكي از سايتهاي منتخب زير كليك نماييد.

کتابخانه الکترونیکی کتاب سبز

مرجع دانلود کتاب الکترونیکی

Faviconدانلود کتاب رمان عمر روزهای عاشقی 21 Oct 2019, 3:34 pm

کتاب رمان عمر روزهای عاشقی به قلم سازناز زینعلی، ماجرای دختری است به نام الهه که به دور از خانواده در تهران، تنها زندگی می‌کند. او پس از قبولی در دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی روانشناسی، از محل کارش استعفا می‌دهد و به دنبال کاری ساده‌تر راهی خانه‌ای برای پرستاری از زنی بیمار و پرخاشگر می‌شود. الهه در حین نگهداری و مراقبت از زن، برای پسرش پنجره‌ای می‌شود رو به خدا...

در بخشی از کتاب رمان عمر روزهای عاشقی می‌خوانیم:

از کنار کارگاه شیرینی‌پزی رد می‌شدم که عطر شیرینی گرم و تازه،  ذائقه‌ام را قلقلک داد. هوس خوردن چند شیرینی کشمشی داغ کردم. دستم را در جیب پشتی کیفم فرو برده و اسکناس‌های ته جیب را لمس کردم. نه، نمی‌شد. باید از همین ماه پس‌انداز را شروع می‌کردم. همین که هفته قبل پول دو کیلو شیرینی را برای شیرین‌کام کردن همکاران پرداختم،  برای ماه‌ها کافی بود. پس باید فعلاً قید شیرین‌کام شدن را می‌زدم و به پس‌انداز فکر می‌کردم. معلوم نبود حالا حالاها بتوانم کاری مناسب با شرایط تحصیلی‌ام پیدا کنم. 

دلم نمی‌خواست بیش از این سربار مادرم باشم. برادرانم هم که دل تقسیم ارثیه پدری را نداشتند. من هم دوست نداشتم تقاضای سهمیه‌ام را داشته باشم. تمام طول سال را،  سه برادر روی زمین و تاکستان تلاش می‌کردند. بی انصافی بود. زمان برداشت و دروی محصول، توقع دریافت سهم داشته باشم.  گذشته از همه‌ی این مسائل، آن‌ها به تازگی تشکیل خانواده داده بودند و خیلی بیشتر از من به آن پول نیاز داشتند. از حق نگذریم،  برادری را در حق من کامل کرده بودند. نه تنها در حق من،  حتی در حق مادر که بعد از پدر تنهای تنها شده بود و من هم که از او دور بودم.  الحق که همسر خوبی نیز، نصیبشان شده بود.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب اوضاع خیلی خراب است! کتابی درباره‌ی امید 21 Oct 2019, 3:28 pm

مارک منسون در کتاب اوضاع خیلی خراب است! کتابی درباره‌ی امید، به اضطرابات زیرپوستی و مبهمی که در زندگی مدرن رایج هستند، می‌پردازد و با توصیف ماهرانه‌ی آن شرح می‌دهد که تلاش جنون‌آمیز افراد برای رسیدن به شادی ماندگار، فقط باعث کاهش شادی در وجود آن‌ها خواهد شد!

در بخشی از کتاب اوضاع خیلی خراب است! کتابی درباره‌ی امید می‌خوانیم:

تنها شکل واقعی و اخلاقی آزادی از طریق خود‌محدودسازی است. آزادیْ اختیار انتخاب خواسته‌ها‌تان در زندگی نیست، بلکه انتخاب چیزهایی‌ست که حاضرید در زندگی رها‌شان کنید. این نه‌تنها آزادی حقیقی، بلکه تنها نوع آزادی‌ست. سرگرمی‌ها می‌آیند و می‌روند. لذت هرگز ماندگار نیست. تنوع معنای خود را از دست خواهد داد. اما شما همیشه می‌توانید تصمیم بگیرید که حاضرید چه چیزی را فدا کنید.

این نوع انکار نفس به‌طور متناقض، تنها چیزی‌ست که آزادی واقعی را در زندگی گسترش می‌دهد. درد تمرین جسمانی مستمرْ در‌نهایت آزادی جسمانی‌ شما، یعنی قدرت، تحرک، استقامت و بنیه‌تان را بهبود می‌بخشد. فداکاری‌های برخاسته از وجدان کاری قوی، به شما آزادی دنبال‌کردن فرصت‌های شغلی بیش‌تر، هدایت مسیر حرفه‌ای خود، و کسب درآمد بیش‌تر و مزایای همراه آن‌را می‌دهد. اگر از بحث و گفت‌و‌گو با دیگران ابایی نداشته باشید، آزاد می‌شوید که با هر کسی صحبت کنید و ببینید آیا در ارزش و عقاید با شما مشترک است یا نه. آزاد می‌شوید که کشف کنید چه چیزهایی می‌توانند به زندگی شما بیفزایند و شما چه چیزهایی می‌توانید به زندگی آن‌ها بیفزایید.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب فروشنده رویاها 21 Oct 2019, 3:12 pm

کتاب حاضر شامل دو داستان با عناوین فروشنده رویاها اثر هنری بستون و پرنسس خوآن-ین اثر نورمن پیتمن است که توسط اسماعیل پورکاظم ترجمه و تدوین گردیده‌اند و برای کودکان و نوجوانان فارسی زبان آموزنده و سرگرم کننده هستند و گوشه‌ای از تفکرات، اندیشه‌ها و اعتقادات مردمان سایر مناطق جهان را در این رابطه بازگو می‌نمایند.

خواب‌ها، رؤیاها و الهام‌ها از جمله موضوعات بسیار جالبی هستند، که در قصّه‌ها و داستان‌ها با ولع خاصی بیان و پیگیری می شوند. دنیای شیرین رؤیاها و الهام‌ها هنوز هم برای انسان‌ها ناشناس مانده‌اند بطوریکه گروهی آن‌ها را فعالیت ضمیر ناخودآگاه انسان‌ها و متأثر از فعالیت‌ها و خاطرات گذشته و یا آرزوهای آینده می‌دانند درحالیکه گروهی دیگر آن‌ها را در سیطره قدرت‌های ماوراء طبیعی قرار می‌دهند و به نوعی پیشبینی وقایع و اتفاقات آینده عنوان می‌کنند.

به هر ترتیب خواب‌ها، رؤیاها و الهام‌ها را هر کسی به نوعی تعبیر می‌نماید بطوریکه ممکن است یک خواب خاص و معین توسط چند نفر به چند صورت تفسیر و تأویل گردد گواینکه در این رابطه کتب مختلفی به عنوان "تعبیر خواب" در فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف نگاشته شده‌اند. تفسیر خواب‌ها گاهاً آنچنان در زندگی اقوام و ملت‌ها تأثیر گذار بوده اند، که ممکن بوده است، قومی را به خوشبختی برسانند و یا آن‌ها را کاملاً مضمحل و حتی منقرض گردانند.

در بخشی از کتاب فروشنده رویاها می‌خوانیم:

پرنسس آنگاه این چنین اقدام کرد. او ابتدا پیشانی خود را بر کف زمین صومعه گذاشت و سپس به درگاه قادر مطلق و توانا دعا کرد که صومعه و خواهران روحانی را از کلیه بلیّات و خطرها دور سازد. از خارج صومعه هنوز صدای انفجار و ترق و تروق حاصل از برپا شدن آتش بزرگ به گوش می‌رسید. آتشی که سربازان پادشاه افروخته بودند، بزودی تمامی ساختمان‌های بالای تپه را در بر می‌گرفت و آن را در آستانه نابودی قرار می‌داد.

ترس و وحشتی عظیم همه جا را فرا گرفته بود. خواهران روحانی آمادۀ ترک کردن صومعه می‌شدند لذا هر آنچه متعلق به خودشان بود، بر می‌داشتند. آن‌ها سعی می‌کردند تا خودشان را به هر طریق از دست سربازان بیرحم پادشاه و آتش سرکشی که همه جا را در بر گرفته بود، نجات دهند. "خوآن-ین" به تنهائی در داخل اتاق باقی مانده بود و خاضعانه به درگاه خداوندگار عالم دعا می‌کرد، تا به طریقی به همه آن‌ها کمک نماید.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود ماهنامه ادبیات داستانی چوک - شماره 111 21 Oct 2019, 1:44 pm

ماهنامه ادبیات داستانی چوک - شماره 111 منتشر شد. ماهنامه ادبیات داستانی چوک اولین ماهنامه‌ی الکترونیک (پی‌دی‌اف) ادبیات داستانی ایران است که به سردبیری‌ مهدی رضایی، اولین شماره‌ی آن در شهریور سال 89 منتشر شد و همچنان ادامه دارد. کانون فرهنگی چوک، متعلق به هیچ سازمان و نهاد خاصی نیست و برخاسته از همت عده‌ای جوان دوست‌دار ادبیات است که قصد دارند در جهت ارتقای فرهنگ و ادبیات فارسی در حوزه داستان تلاش کنند.

داستان ایرانی و خارجی
نگاهی به نمایش «آکوفوبیا»
سینمای «ساموئل خاچکیان»
مقاله «نیچه فیلسوف بدکردار»
مقاله «متافیکشن یا فراداستان»
داستانِ عکس «جنایت رواندا»
مقاله «جهنم چاپ کتاب در ایران»
ترجمه مصاحبه «الگا توکارچوک»
نگاهی به اسطوره «هرمافرودیتس»
نگاهی به داستان «شهرت دیرهنگام»
استراتژی ساخت داستان کوتاه «گریشا»
نگاهی به داستان «قطار»؛ «لوئیس بورخس»
معرفی برنده جایزه نوبل «اولگا توکارچوک»
نگاهی اجمالی به داستان: «شازده احتجاب»
نگاهی به رمان «کوری» و داستان «مرد مرده»
یادداشتی بر رمان «جان شانو، گرگ در سایه»
یادداشتی بر مجموعه داستان «خانه کوچک ما»
معرفی رمان «داستانی که هیچ‌کس دوست نداشت»
مقاله «پیدایش زبان نوشتاری ارمنی و آثار ترجمه‌ای»
مقاله «ادبیات مردم‌گرا در داستانهای جلال آل احمد»
یادداشتی بر فیلم‌های «عشق»؛ «چپ دست»؛ «بازگشت»
«آیا کمیته نوبل امسال توانست اعتماد خود را بازسازی کند»
ترجمه داستانی از برنده جایزه نوبل الگا توکارچوک «زشت‌ترین زن دنیا»

این شماره همراه با: رضا دقتی، اسدالله امرایی، رضوان حیاتی‌پور، داریوش احمدی، مجتبی تجلی، مرتضی فضلی، هوشنگ گلشیری، لیلی مسلمی، محبوبه شاکری مطلق، جلال آل احمد، فرنگیس مرادی، مهدی عزیزی حرمت، سمیه عابد، علی ربیعی روح‌اله مهدی‌پور عمرانی، زهرا کرمی، محمدتقی کهندل، علی ملایجردی، فاطمه خشنود، زهره فرهادی، ج. ایرانپور، مرتضی شفائیان مقدم، ساموئل خاچیکیان، زهرا سیادت، گلاره هان، حانیه دادرس، ج. ایرانپور، عمر سیف‌الدین، مک نایت مالمار، استفان رابلی، غسان کنفانی، جیمز. آر. آسول، میشائیل هانکه، آندروی زویاگینتسف، آنتونی فوکوآ، اشفاق احمد، اوراسیو کوئیروگا کریستین بوبن، آنتوان چخوف، الگا توکارچوک، آدام اسمیت، دیوید گمل، آرتور شینتسلر، ژوزه ساراماگوبه اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب برخورد با افراد پر چالش و راه‌های شناسایی آن‌ها 20 Oct 2019, 3:24 pm

کتاب برخورد با افراد پر چالش و راه‌های شناسایی آن‌ها نوشته‌ی ماکس چو، به بررسی اشخاصی با خصوصیات رفتاری ویژه می‌پردازد.

افراد پر چالش به افرادی با ویژگی‌های خاص احساسی یا شخصیتی گفته می‌شود که برخورد با دیگران را سخت می‌کنند. توانایی مقابله با چنین افرادی با حفظ یک محیط سالم کاری را مهارت برخورد با افراد پر چالش می‌گویند.  

معمولاً همه ما در زندگی روزمره‌مان با چنین افرادی که دچار نوعی آشفتگی هستند، برخورد می‌کنیم. این افراد ممکن است بین همسایگان همکاران و یا یکی از فروشندگان محلی باشند. شدت مشکل‌دار بودن آن‌ها (میزان آشفتگی‌شان) به نوع شخص مورد نظر بستگی دارد. افراد پرخاشگر به نوعی بهتر از منزوی‌ها هستند.

در بخشی از کتاب برخورد با افراد پر چالش و راه‌های شناسایی آن‌ها می‌خوانیم:

بچه صفت‌ها:
این افراد همه چیز را منفی می‌بینند. همواره مشغول گله و شکایت بوده و کارهایشان را ناقص انجام می‌دهند. تفکرشان این‌ست که کسی به آن‌ها توجه نمی‌کند.

برای تعامل با آن‌ها "باید به آنچه می‌گویند" توجه کنید. باید بتوانید آن‌ها را به سمت واقعیت‌ها سوق دهید. زیرا آن‌ها نسبت به باورهای خودشان نیز کاملا مطمئن نشان نمی‌دهند. کنترل و نگهداری از آ‌ن‌ها باعث می‌گردد که خود شما نیز گاهی
اوقات کنترل خود را از دست دهید. احساسات منفی خود را کنار گذاشته و منطقی رفتار کنید. توجه آن‌ها را به وضعیت‌های مثبت سوق دهید. (نگرششان را تغییردهید.)به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب رمان در پی تاریکی 20 Oct 2019, 3:18 pm

کتاب رمان در پی تاریکی اثری عاشقانه به قلم عرفانه میرزانیا است.

در مقدمه‌ی کتاب رمان در پی تاریکی می‌خوانیم:

تاریکی را کجا می‌نامی؟؟
آن اتاق فرو رفته در ظلمات؟؟
تاریکی همه جا هست…
در زندگی من…
در زندگی تو…
گاه تاریکی چاهی می‌شود و تو را در قعر خودش فرو می‌برد…
آنقدری که هر چقدر دست و پا بزنی و تقلا کنی راهی برای نجات از آن تاریکی مطلق نداری….
گاه تاریکی دریایی می‌شود مواج و پر تلاطم…
آن‌قدر با پستی و بلندی‌هایش حرکت می‌کنی تا بالاخره به ساحل می‌رسی…
حال می‌خواهم راوی داستانی باشم از نوع تاریکی دریا مانند…
می‌خواهم بنویسم از تاریکی که در پسش چیزهایی منتظرمان است که فکرش راهم نمی‌کنی…
داستانی پر تلاطم و مواج…
داستانی از قعر تاریکی تا به دنبال روشنایی…به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب اطلس رنگی نژادهای سگ 20 Oct 2019, 1:33 pm

کتاب اطلس رنگی نژادهای سگ در 8 فصل به توضیح منشأ و کلیاتی در مورد سگ و نژادهای آن، معرفی سگ‌های ورزشی، هاند، کار، تریر، توی، غیر ورزشی و گله است.

در بخشی از کتاب اطلس رنگی نژادهای سگ می‌خوانیم:

بلاد هاند سگی مهربان، نجیب، اشرافی، دوست داشتنی، آرام، پر محبت و دارای رفتار عالی با کودکان می‌باشد. به راحتی گوشه‌ای دراز می‌کشد و اجازه می‌دهد تا کودکان از سر و کولش بالا روند. این نژاد عاشق توجه و محبت از سوی کودکان است. بسیار پر انرژی و مستقل می‌باشد و آموزش‌هایی که به او داده می‌شود باید آرام و پیوسته باشد. گرچه سگ آرامی است ولی افکار مخصوص به خود را دارد و غالباً آن افکار را به جای دستورات صاحب خود دنبال می‌کند. هرگز نمی‌توان یک بلاد هاند را در محیط آزاد نگهداری کرد زیرا حس شکارچی بودن او همیشه خطرساز خواهد بود. حدود ۹۰ درصد بالاد هاند‌ها را نمی‌توان حتی از قلاده آزاد نمود.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب گفتارهای فناوری 20 Oct 2019, 1:32 pm

احسان کوثری نیا در کتاب گفتارهای فناوری، مجموعه‌ای از مقالات و نوشته‌هایی در حوزه‌های مختلف مباحث فنی و فناورانه که از منابع گوناگون ترجمه و تدوین شده‌اند، گردآوری کرده است.

این نوشتارها سعی شده با زبانی ساده و قابل فهم برای عموم افراد نگاشته شود و در عین حال از منابع معتبر در سطح بین‌الملل اخذ شده است. مطالب این کتاب برای علاقمندان حوزه مباحث فنی، دانشجویان رشته‌های مهندسی و کلیه مخاطبانی که به دنبال افزایش اطلاعات عمومی خود در زمینه‌های فنی، مهندسی و فناوری هستند، سودمند خواهد بود. منابع و مراجع هر نوشتار در پایان آن آمده است.

در بخشی از کتاب گفتارهای فناوری می‌خوانیم:

دیجیتایزرهای سه بعدی غیر تماسی مینولتا بدون هیچ‌گونه تماسی با شیء و بدون رساندن آسیب به آن کار می‌کنند. اطلاعات به دست آمده از شیء می‌تواند به صورت داده‌های دیجیتال یا آنالوگ ذخیره شده به گونه‌ای که می‌توان بر روی آن‌ها پردازش نمود و از آن‌ها برای مقاصد گوناگون استفاده کرد.

از این رو سیستم‌های اندازه‌گیری نوری برای تصویربرداری چند بعدی و دیجیتال کردن اشیاء هنری و آثار میراث فرهنگی بسیار مناسب می‌باشد. اطلاعات به دست آمده از شیء می‌تواند برای حفاظت از گنجینه‌های هنری و فرهنگی، مقاصد مطالعاتی و تحقیقاتی و اهداف تجاری ارزشمند به کار رود.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب رمان ارتش خون آشام 20 Oct 2019, 3:12 am

کتاب رمان ارتش خون آشام جلد چهارم از مجموعه شیفت خون آشام نوشته‌ی تیم اورورک، داستانی فانتزی و عاشقانه است.

در ادامه‌ی ماجرا، هنگامی که کیرا بیدار می‌شود، متوجه می‌شود اسیر شده است. کابوس‌های وحشتناکی را تجربه می‌کند و کم کم می‌فهمد که هدف آزمایشاتی شیطانی قرار گرفته، به خون اعتیاد پیدا کرده است و درد می‌کشد و می‌داند برای نجات پیدا کردن باید از قفسی که در آن حبس شده، رها شود.

سوال‌های بسیاری ذهنش را مشغول کرده است: گرگ‌نمایی که شب‌ها به ملاقاتش می‌آید، کیست؟ می‌تواند به او اعتماد کند؟ دوستانش کجا هستند و چرا پاتر برخلاف قولی که به او داده بود، برای نجاتش نمی‌آید؟ هیچ خبری از لوک یا پاتر نیست و او می‌ترسد که هر دو مرده باشند. جز یک صندلی و یک کتاب برای سرگرم کردنش، چیزی در سلولش نیست. آیا می‌تواند از سلولش فرار کند؟ حتی اگر هم بتواند از سلولش فرار کند، چه چیزی آن سوی دیوارها انتظارش را می‌کشد؟

در بخشی از کتاب رمان ارتش خون آشام می‌خوانیم:

با تکیه به آرنجم کمی خودم را بالا کشیدم و به پای زخمی‌ام نگاه کردم. زخم عمیقی از ساق پا تا زانویم ایجاد شده بود. هرچند به نظر می‌رسید که زخم درحال بهبودی است، ولی با این حال ظاهرش خوب به نظر نمی‌رسید. روی بخش‌هایی از بریدگی دلمه‌ی سیاه و بلندی ایجاد شده بود ولی مابقی زخم هنوز باز و خیس از خون بود. دیدنش حالم را به هم زد. فقط ظاهرش نبود که حالم را بد کرد، به خاطر بویش هم بود... بوی خیلی گندی می‌داد. تمام سعی‌ام را کردم تا به یاد بیاورم این زخم از کجا پیدایش شده، ولی از بعد از آن شبی که در راهروهای زیر کوهستان به ومپایرس‌هایی که مرا گرفته بودند مشت و لگد می‌پراندم، هیچ خاطره‌ای در ذهن نداشتم.

نمی‌دانستم از آن شب تا به حال چند وقت گذشته است. کمرم هم درد می‌کرد. نمی‌خواستم به درد کمرم فکر کنم چون مدام یاد آن حرف کایلا می‌افتادم که میگفت چطور دکتر راونوود آن استخوان‌های سیاه و کوچک را از کمرش جدا کرده بود؛ پس در عوض نگاهی به دست هایم انداختم و آن‌ها را بررسی کردم. خاکی بودند و ناخن هایم هم سیاه شده بودند. با دیدن دستم به یاد لوک افتادم که چطور وقتی فیلیپس و اسپارکی کتکش می‌زدند، زمین را از شدت درد چنگ می‌زد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب تعمیرات تجهیزات میکروتیک 20 Oct 2019, 2:12 am

کتاب تعمیرات تجهیزات میکروتیک نوشته‌ی عیسی رشوند، به عنوان اولین و حرفه‌ای‌ترین پک جامع به آموزش نحوه‌ی عیب‌یابی و تعمیرات انواع تجهیزات میکروتیک می‌پردازد.

 به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meزمان ايجاد صفحه 0.808 ثانيه.