تازه ترين اخبار

مي خواهم پنجره ها در يك صفحه جديد باز شوند.

خبر خوان كانون

اگر مايل به مرور سريع اخبار سايتهاي مورد علاقه خود هستيد، آدرس فيد آنها را وارد كرده و دكمه اينتر را فشار دهيد يا بر روي يكي از سايتهاي منتخب زير كليك نماييد.

کتابخانه الکترونیکی کتاب سبز

مرجع دانلود کتاب الکترونیکی

Faviconدانلود کتاب رمان ژوزف و لیندا 30 Sep 2020, 12:51 pm

کتاب رمان ژوزف و لیندا نوشته علیرضا بیرقیان داستان مردی است به نام ژوزف که معشوقه‌اش برده‌ی یکی از مردان ثروتمند شهر است، ژوزف تمام تلاشش را می‌کند تا پول تهیه کند و بتواند معشوقه خود را بخرد و تا آخر عمر او را برای خود نگه دارد اما ...

در بخشی از کتاب رمان ژوزف و لیندا می‌خوانیم:

ژوزف دست‌هایش را در جیبش فرو برد و دائم به مرگ جک فکر می‌کرد. همیشه وقتی بالای ساختمان روی میله‌های آهنی در خیالات خودش می‌گفت سقوط چه حسی دارد و این که یک قدمیه مرگ بودن چه حالی می‌تواند داشته باشد. جک زن و بچه داشت و حالا آن‌ها یتیم مانده بودن. به کنار خانه‌ی‌ آقای فاکس رسید و منتظر ماند تا لیندا در را باز کند. از داخل خانه صدای سرو صدا می‌آمد. احتمالا آقای فاکس مهمان دارد. لیندا به آرامی در را باز کرد و از پشت در سرک کشید به محض دیدن ژوزف به کتار او آمد و گفت:
- سلام ژوزف
- سلام
ژوزف با سر به داخل خانه اشاره کرد و گفت:
- مهمون دارین؟
- اره سرم شلوغه راستش شرمنده‌ام باید زود برم.
ژوزف که متقاعد شده بود گفت:
- البته...
راستی وسایلتو آماده کن فردا شب حرکت می‌کنیم لیندا که ذوق کرده بود خودش را به آغوش ژوزف انداخت و گفت:
- خیلی عالیه... ژوزف خیلی عالیه. ازت ممنونم.
لیندا ادامه داد.
- راستی ژوزف فرداشب کجا رو داریم بریم؟
- میریم خونه‌ی عمه ماری، چند روز پیش بهش نامه دادم که ما بزودی میایم  آنجا لیندا حالت چهره‌اش عوض شد و گفت:
- تو که می‌گفتی اون از ما کنیزا بدش میاد.
-اره ولی تو دیگه از فردا شب کنیز نیستی.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب دیوان غزلیات صائب تبریزی 30 Sep 2020, 12:50 pm

کتاب دیوان غزلیات صائب تبریزی دربردارنده‌ی صد و هشتاد سروده از این شاعر مشهور است که توسط علی مصطفوی تدوین و گردآوری شده‌اند.

صائب تبریزی بزرگ‌ترین غزل‌سرای قرن یازدهم هجری و معروف‌ترین شاعر عهد صفویه است. وی شاعری کثیرالشعر بود، تعداد اشعار صائب را از شصت هزار تا صد و بیست هزار بیت گفته‌اند. آثار او به جز حدود چهار هزار بیت قصیده، یک مثنوی کوتاه و ناقص به نام قندهارنامه و سه قطعه، همگی غزل است.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب مبارزه‌ای شیرین با تنبلی 30 Sep 2020, 12:29 pm

کتاب مبارزه‌ای شیرین با تنبلی نوشته امیرپویا خسروی درباره‌ی مسئله‌ای است که امروزه درگیری جامعه خیلی از افراد محسوب می‌شود. همه دوست داریم موفق شویم ولی بهای آن را نمی‌پردازیم.

داستانی از سقراط بیان کننده‌‌ی این مسئله است:

می‌گویند روزی جوانی به سقراط گفت: "ای سقراط! راز موفقیت تو چیست؟" سپس سقراط به وی فرمود: "که آدم شده‌ای و می‌خواهی راز موفقیت سقراط بزرگ را بدانی! پس فردا به کنار رود آی تا راز موفقیت را برایت بازگو کنم. "
جوانک و سقراط فردا به کنار رود رفتند. سقراط که هیکلش درشت تر از جوان بود، دست جوان را گرفت و با هم به داخل رود رفتند. آنقدر در آب رود پیش رفتند که آب به زیر گلویشان رسید.
در این زمان، سقراط طی یک حرکت ناجوانمردانه جوان را به زیر آب فرو برد و او را همان زیر نگه داشت. جوان در زیر آب دست و پا می‌زد و برای بالا آمدن تقلا می‌کرد.
وقتی که جوانک داستان ما قشنگ سیاه شد؛ سقراط او را رها کرد. جوان با سرعت به سمت بالا آمد و یک نفس عمیق کشید. بعد از مدتی به سقراط پرخاش کرد که: "ای دیوانه! داستان موفقیتت این بود که مرا این زیر خفه کنی؟!"
سقراط گفت: "آن زیر که بودی به دنبال چه می‌گشتی؟"
-هوا
-چگونه به دنبال آن بودی؟
- با تمام وجودم.
- خوب هرگاه همینگونه که به دنبال هوا بودی، موفقیت را می‌خواستی، موفق خواهی شد. راز ما همین بود و چیز دیگری ندارد.
ولی ما همه از ته دل می‌خواهیم موفق شویم؟ شاید بله! و یکی از دام‌هایی که در آن گیر افتاده ایم تنبلی است!

پس بیاییم با تکنیک‌هایی ساده و کاملا عملی، تنبلی را کنار بگذاریم و به سوی موفقیت گام برداریم.
ولی مگر می‌شود آن‌هایی که زیاد کار می‌کنند هم تنبل باشند؟ بله! اگر زیاد کار می‌کنیم ولی موفقیت چندانی نداریم، به این دلیل است که جاهایی که نباید تنبلی کنیم، تنبل هستیم، ولی هیچ کس به ما نگفته کجا تنبل هستیم.
پس دوست عزیز اگر فکر می‌کنی تنبل نیستی هم، مطمئن باش همه‌ی این کتاب برایت کاربردی است.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب داستان‌های عامیانه کره 29 Sep 2020, 7:09 pm

کتاب داستان‌های عامیانه کره نوشته‌ی زونگ این سوب، اثری سودمند برای آشنایی با تاریخ، فرهنگ و ادبیات کشور کره است.

این کتاب به زبان انگلیسی نوشته شده که جمشید سلطانی برای اولین بار با نثری روان آن را به فارسی ترجمه کرده است. پروفسور زونگ این سوب از چهره‌های برجسته زبان و ادبیات کره است که در دانشگاه‌های معتبر کشورهای مختلفی مانند انگلستان، ژاپن و امریکا به تدریس پرداخته است.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب حقایق ناگفته تغذیه 29 Sep 2020, 7:06 pm

کتاب حقایق ناگفته تغذیه نوشته علی مهدوی اصول تغذیه را همراه با بهترین روش‌های ارزیابی وزن و بهبود سلامتی شرح می‌دهد. هم‌چنین رابطه‌ی تغذیه با سرطان و بیماری‌های مختلف را به صورت کامل و جامع بیان می‌کند.

نویسنده در ابتدای کتاب می‌گوید: وقتی به نابسامانی‌های تغذیه در ایران و جهان دقت کردم و دیدم که اوضاع چقدر بد است شروع به خواندن کتاب‌های معتبر در این زمینه نمودم و در آخر حیفم آمد از اطلاعات نابی که به دست آوردم دیگران را مطلع نکنم. در این کتاب متوجه می‌شوید که سرطان چیزی نیست جز داد و فغان بدن از انباشت سمومی که به خارج بدن منتقل نشده و خیلی اطلاعات مفید دیگر که شما را به شگفت وا خواهند داشت.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب گاوها و خرس‌ها: بررسی 10 باور کلیدی در بازار بورس 29 Sep 2020, 7:00 pm

کتاب گاوها و خرس‌ها: بررسی 10 باور کلیدی در بازار بورس نوشته‌ی سلمان امین، عقاید نادرستی را بررسی می‌کند که میان معامله‌گران بازار رواج دارد؛ باورها و تفکراتی که فقط بعد از رهایی از آن‌ها می‌توانید به سودی پایدار برسید.

امروزه شرکت‌های بزرگ و کوچک نه تنها سعی دارند به نیازهای شما در زمینه‌های مختلف پاسخ دهند، بلکه پا را فراتر گذاشته‌ و درصدد ایجاد نیازهای تازه هستند. اگر به تبلیغات شبکه‌های متفاوت با دقت بنگرید، خواهید فهمید که بسیاری از این کالاها و خدمات نه‌ تنها در اولویت سبد خرید شما نیستند، بلکه شاید تا پیش ‌از مشاهده‌ی آن هرگز گمان نمی‌کردید ممکن است روزی به چنین چیزی نیاز پیدا کنید. به‌ هر حال، تا زمانی که کار ما «خریدن» باشد، کار آن‌ها «فروختن» است.

در بخشی از کتاب گاوها و خرس‌ها: بررسی 10 باور کلیدی در بازار بورس می‌خوانیم:

معامله‌گران اغلب با دقت شیمی‌دان‌ها پای اینترنت می‌نشینند و به ‌عنوان مثال منتظر می‌مانند تا آمار نرخ جدید بهره‌ی بانکی در ژاپن یا آمار دستمزد شاغلان بخش غیر کشاورزی در ایالات متحده اعلام شود. به ‌محض انتشار خبر، تجزیه ‌و تحلیل‌ و گمانه‌زنی‌ها در خصوص اثرگذاری آن بر اقتصاد کشور یا شرکت‌های سهامی آغاز می‌شود. اگر به‌ سلامتی از این مرحله عبور کردند، بحث بر سر میزان حرکت نرخ‌ها داغ می‌شود، چرا که میزان حرکت در حجم معاملات و نیز زمان باز بودن آن‌ها نقش زیادی ایفا می‌کند. بعد از خان دوم، معامله‌گران وارد دریای خرید و فروش می‌شوند، اما خبر بد این است که اغلب کار از کار گذشته‌ است؛ آن‌ها یا به نقطه‌ی ورود دلخواه خود نمی‌رسند یا وقتی می‌رسند که خیلی دیر شده است. خبر منتشر شده کار خود را انجام داده و نرخ‌ها، ‌بر فرض تأثیرپذیری‌، حرکت خود را انجام داده‌اند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب رمان قلب‌های شیشه‌ای 28 Sep 2020, 6:19 pm

کتاب رمان قلب‌های شیشه‌ای درباره‌ی پزشکی دلشکسته است که برای گذراندن طرح‌اش وارد روستایی می‌شود و آینده‌اش در آن‌جا رقم می‌خورد.

در بخشی از کتاب رمان قلب‌های شیشه‌ای می‌خوانیم:

توی جاده دارم می‌رم… این جاده انقدر پیچ و خم داره که نمی‌دونی چند دقیقه بعد چی انتظارت رو می‌کشه… نمی‌دونی کدوم پیچ کدوم پستی و بلندی به تلاطمت می‌اندازه؟…قرار به کدوم سمت منحرف بشی؟ درست مثل این نقطه از زندگی من. سرنوشت منو به راهی منحرف کرده تا درس بگیرم. درس‌های زیادی گرفتم ولی هنوز هم کافی نیست.

طرف راستم یه جنگل سرسبز زیبا … طرف چپم یه دره عمیق خود نمایی می‌کنه… این جا هم مثل خودم و آینده‌ام مبهمه … نه به امنیت و سرسبزی این سمت دلخوش می‌کنم … نه از ارتفاع این دره می‌ترسم. مدتی یاد گرفتم بی تفاوت باشم … قدم توی راهی گذاشتم که همه چیزش مبهم و پیچیدست… حدود نیم ساعته دارم می‌رم ولی از آبادی خبری نیست … همه جا آباده ولی آبادی نیست …به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب قزلباشان در ایران 28 Sep 2020, 3:59 pm

کتاب قزلباشان در ایران نوشته‌ی امیر حسین خنجی، به طور مفصل در مورد قزلباشان و نقش آنان در تاریخ ایران زمین توضیح داده است.

قزلباش کنفدراسیونی از ایل‌های شمال باختری فلات ایران در خاور ترکیه امروزی بود که از طریقت صفوی پیروی می‌کردند و شاه اسماعیل یکم به یاری آن‌ها سلسله صفوی را پس از براندازی سلسله آق قویونلو‌ها بنیانگذاری کرد. به طور کلی به ارتش ایران در زمان صفویان، جدا از نژاد و تبارشان قزلباش می‌گفتند.

لغت قزلباش از دو حرف ترکی قزل به معنی «طلائی و سرخ» و باش به معنی «سر» تشکیل یافته است. وجه تسمیه آن مربوط می‌شود به کلاه سرخی که پیروان این طریقت به سر داشتند و توسط شیخ حیدر - پدر شاه اسماعیل اول - برای صوفیان مرید ابداع شده بود.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب قرآن کریم 28 Sep 2020, 3:26 pm

کتاب قرآن کریم به اعتقاد مسلمانان سخنان خداوند است که از طریق وحی توسط جبرئیل بر پیامبر اسلام، حضرت محمد(ص) نازل شد. قرآن کتاب آسمانی بیش از ۲ میلیارد مسلمان در جهان است.

مسلمانان این کتاب آسمانی را بزرگ‌ترین معجزه‌ی محمد (ص) و واضح‌ترین دلیل برای پیامبری او به شمار می‌آورند. قرآن اصلی‌ترین منبع وحی در اسلام به زبان عربی محسوب می‌شود. قرآن در لغت به معنی «قرائت کردن» و «خواندن» به کار می‌رود و مسلمانان معمولاً از آن با عناوینی مانند «قرآن کریم» و «قرآن مجید» یاد می‌کنند. قرآن از ۳۰ جزء و ۱۱۴ سوره تشکیل شده است.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب رمان فرای زمین - فصل دوم: زاده نورلا 27 Sep 2020, 8:52 pm

کتاب رمان فرای زمین - فصل دوم: زاده نورلا نوشته‌ی فرشته زمانی، داستان راز تاریکی است که در تاریخ گم شده و دختری که گرد و غبار تاریخ را کنار می‌زند؛ آیا او پلید است یا ... ؟!

در بخشی از کتاب رمان فرای زمین - فصل دوم: زاده نورلا می‌خوانیم:

ملکه السا نگاهی به چشمان مهربان و نگران سها کرد و گفت:
- فکر می‌کنی خیلی آسان است، سها؟ اصلا اگر هم بتوانم چشمان قهوه‌ای رنگ او را فراموش کنم، چطور نگاه معصومانه و خنده‌ی شیرین دختر...

با رسیدن به این جای جمله، دیگر نتوانست ادامه دهد! گویا خاطراتی در ذهن او نمایان می‌شد که با به یاد آوردن آن‌ها دردی در قلب خود احساس می‌کرد، درد یک تکه از قلب خود را که گم شده بود! به هق هق افتاد و برای دومین بار غمی که در تمام این سال‌ها پشت یک نقاب شادی پنهان کرده بود، خود را نشان داد!

ملکه سها او را به آغوش کشید و موهای آبی رنگش را نوازش کرد. آن‌گاه با لحن مهربانی گفت:
- عزیز دلم! با این کار‌ها فقط به خودت ظلم می‌کنی! آرام باش... آرام باش و قوی! مثل تمام این سال‌ها!

ملکه السا از آغوش سها بیرون آمد و لبخند تلخی زد. اشک خود را پاک کرد و گفت:
- آرام و قوی؟ هیچکس نمی‌داند، سها! اما تو که خوب می‌دانی در این سال‌ها چه زجری کشیده ام! همیشه روی لب‌های من خنده بود و در درون من، گریه! هیچوقت نگذاشتم کسی بفهمد که چه رازی در قلب خود دارم! این راز را فقط به تو گفتم که بهترین همدم و مونس من هستی! تنها خواهری که دارم! ولی مگر یک انسان چقدر تحمل دارد، سها؟ مگر چقدر می‌توانم در خواب و رویا چهره‌ی مهتابی و زیبای او را به یاد بیاورم و با گفتن اسمش از خواب بپرم؟به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meزمان ايجاد صفحه 0.663 ثانيه.