تازه ترين اخبار

مي خواهم پنجره ها در يك صفحه جديد باز شوند.

خبر خوان كانون

اگر مايل به مرور سريع اخبار سايتهاي مورد علاقه خود هستيد، آدرس فيد آنها را وارد كرده و دكمه اينتر را فشار دهيد يا بر روي يكي از سايتهاي منتخب زير كليك نماييد.

کتابخانه الکترونیکی کتاب سبز

مرجع دانلود کتاب الکترونیکی

Faviconدانلود کتاب قلعه رکرنت 26 Jun 2019, 11:33 pm

کتاب قلعه رکرنت اثر ماریا اجورث یکی از اولین داستان‌های ادبی - تاریخی قاره اروپا است که در کتاب گتسبی بزرگ نوشته اسکات فیتزجرالد از ان به عنوان اثری برجسته نام برده می‌شود.

ماریا اجورث یک نویسنده انگیسی - ایرلندی بود که آثار متعددی در زمینه ادبیات کلاسیک و همچنین کتاب‌هایی برای کودکان و نوجوانان از خود باقی گذاشته است. ماریا اجورث در سال ۱۷۶۸ در نزدیکی شهر آکسفورد در انگلستان متولد شد و در سال ۱۸۴۹ در ایرلند دیده از جهان فرو بست. او تاثیر عمیقی در زمینه داستان نویسی در اروپا داشته است. 

در رمان قلعه رکرنت داستان چهارنسل از خانواده رکرنت را از دریچه چشم سر مستخدم این خانواده، تَدی کوئیرک بتصویر می‌خوانید. وارثان املاک و قلعه رکرنت به ترتیبی که در داستان ظاهر می‌شوند عبارتند از:

سر پاتریک اوشاگلین دست و دلباز و ولخرج، سر مارتاگ رکرنت که هر لحظه آماده بود افراد را به دادگاه بکشد، سر کیت رکرنت یک شوهر مستبد، دلسنگ و قمار باز و بالاخره سر کاندی رکرنت یک مرد سخاوتمند ولی بی تدبیر کسانی بودند که یکی بعد از دیگری رئیس خانواده و مالک قلعه و املاک رکرنت شدند. 

هر یک از این چهار نفر به طریقی به سرمایه و املاک رکرنت صدمه زده به طوریکه در آخر همان‌طور که از روایت سر مستخدم آن‌ها بر می‌آید چیز بدرد بخوری باقی نمانده بود. 

این کتاب در سال ۱۸۰۰ برای اولین بار در انگلستان به چاپ رسید. از این به بعد بارها در انگلستان، ایرلند و آمریکا تجدید چاپ شده است. کتاب قلعه رکرنت به زبان‌های مختلف ترجمه و چاپ شده است.

سر، مستخدم خانواده داستان خود را از اینجا شروع می‌کند که پدر بزرگش راننده سر پاتریک اوشاگلین بوده و اجداد سر پاتریک پادشاهان ایرلند بوده‌اند. وقتی او قلعه رکرنت و املاک مربوط به آنرا خریداری می‌کند بر طبق قانونی که از پارلمان انگلستان گذشته بود با اکراه مجبور می‌شود که نام خود را به رکرنت عوض کند. او به‌طور دائم مشغول عیش و نوش بوده و سخاوت و مهمان نوازی او زبان‌زد خاص و عام می‌شود.

بعد از او پسرش سر مارتاگ بجای او نشسته که مقدار زیادی از سرمایه خانواده را در دادگاه‌های بی‌نتیجه از دست می‌دهد. بدون توجه به نصایح سر مستخدم وفادار، تدی، سر مارتاگ اشتباهات بزرگی مرتکب شده و زندگی خود را تباه می‌کند. سر کیت ارباب بعدی است که قبل از ورود به قلعه به علت قمار قرض های سنگینی بالا آورده است. او دستور می‌دهد که هر چه ممکن است از روستایی‌های مساجر املاکش پول بیرون کشیده شود. این کار به‌معنای تباهی زندگی مستاجران اوست. او با یک دختر یهودی بخاطر ثروتش عروسی کرده و این یک گرفتاری دائمی برای خودش و عروسش ایجاد می‌کند چون دختر یهودی به هیچ وجه تمایلی ندارد که از ثروت خود بخاطر سر کیت گذشت کند. سر کیت اداره امور املاکش را به دست جیسون پسر سر مستخدم وفادار می‌سپارد. بعد از یک سلسله وقایع همسر او به انگلستان باز می‌گردد.    

جانشین او سر کاندی رکرنت بوده که تدی او را مانند پسر خودش بزرگ کرده بود. او مانند پسر خود تدی از مدرسه حقوق فارغ التحصیل می‌شود ولی متاسفانه مانند اسلاف خود راه و روش نگهداری پول را نیاموخته است. او که قروض فراوانی به ارث برده است بجای رفتار مدبرانه به این قروض روز بروز اضافه می‌کند.

ماریا اجورث از اولین نویسندگان اروپائی بوده است که به زندگی دشوار و تاسف بار روستاییان توجه و در تمام عمر با مشقت زندگی کردهاست. او تمام در آمد خود را به صاحبان زمین که از پدر به پسر رسیده تحویل داده و نسل اندر نسل در فقر زندگی کرده و راهی برای نجات خود نمی‌یابند. اجورث این وقایع و حقایق تاریخی را در قالب داستانی دلکش برای خواننده به تصویر می‌کشد.  

ترجمه این کتاب به زبان فارسی که برای اولین مرتبه صورت می‌گیرد از روی یکی از قدیمی‌ترین نسخه‌های کتاب که در کتابخانه دانشگاه‌ هاروارد نگهداری می‌شود انجام شده و تصاویر مربوطه که توسط کریس هموند نقاشی شده است از همین کتاب کپی شده است.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب استان شناسی اصفهان 26 Jun 2019, 10:34 pm

کتاب استان شناسی اصفهان از دروس پایه‌ی دهم دوره‌ی دوم متوسطه محسوب می‌شود و به بررسی مباحثی از جمله جغرافیای طبیعی، جغرافیای انسانی، ویژگی‌های فرهنگی، پیشینه‌ی تاریخی، توانمندی‌ها و شکوفایی استان اصفهان پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران می‌پردازد.

استان اصفهان در مرکز ایران قرار دارد و ششمین استان پهناور و سومین استان پر جمعیت ایران به شمار می‌رود. استان اصفهان از شرق به استان‌های یزد و خراسان جنوبی، از شمال به استان‌های سمنان، قم و مرکزی، از غرب به استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری، از جنوب به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و فارس محدود می‌شود.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب چراهای زندگی من 24 Jun 2019, 6:56 pm

کتاب چراهای زندگی من به بررسی سؤالاتی می‌پردازد که به صورت روزمره برای هر فردی پیش می‌آید.

آیا تا حالا فکر کردید که چرا این گونه رفتار می‌کنید؟ پدر و مادرها! آیا تا به حال فکر کردید که چرا بچه‌هایتان این گونه هستند یا اینکه فقط گفتید این بچه چرا این طوری شد ما که این گونه تربیت نکردیم؟ در این اثر نویسنده مسائل زیادی که برای خودش اتفاق افتاده را بازگو می‌کند. این‌ها ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده یا اصلاً اتفاق نیفتاده باشد ولی می‌تواند راه گشایی برای فکرتان شود که مسائل زندگی شما را به طریقی دیگر تجزیه و تحلیل کنید.

در بخشی از کتاب چراهای زندگی من می‌خوانیم:

من می‌خواهم کار‌های جدید و جالب توجه و عالی ارائه دهم.
می‌خواهم فکرهای عالی به ذهنم خطور کند.
حالا آیا موقعی که این اتفاق می‌افتند یعنی فکر‌های عالی به ذهنم خطور می‌کند، دنبال قضایا را می‌گیرم یعنی دنبال فکرم را می‌گیرم تا به عمل برسانم؟
جواب؟؟؟
یا آنقدر روی آن فکر می‌کنم که آیا انجام دهم یا نه و آنقدر این دست و آن دست می‌کنم تا وقتش بگذرد یا کس دیگر آن را انجام دهد؟

یک مثالی می‌زنیم تا مشخص شود:
در دانشگاه یه منطقه‌های بود که بچه‌ها برای سوار شدن به اتوبوس آن‌جا می‌ایستادند و برای رفتن به آن‌جا اکثراً از وسط چمن که در آن‌جا بود می‌گذشتند.
بعد از مدتی من به ذهنم رسید که اگر این گونه پیش برود مخصوصاً موقع برف و باران، دانشجویان برای اینکه گلی نشوند دائم به سمت چمنی که له نشده پیش می‌روند پس دائم چمن بیشتری از بین می‌رود، با خودم فکر کردم اگر از اینجائی که بچه‌ها به صورت میان‌بر راه درست کردند یک راه سیمانی یا سنگی زده شود دیگر از خراب شدگی چمن جلوگیری می‌شود.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب راهنمای تغذیه و رژیم درمانی 24 Jun 2019, 6:56 pm

کتاب راهنمای تغذیه و رژیم درمانی نوشته‌ی دکتر باقرزاده، اطلاعات مفیدی در مورد رژیم درمانی، چاقی، لاغری و انواع مواد غذایی در اختیاز شما می‌گذارد.

چاقی یک بیماری مزمن است و مثل هر بیماری دیگری نیاز به درمان دارد. با توجه به فراوانی افراد چاق و لاغر در جامعه و وجود این اشخاص در اکثر خانواده‌ها؛ متأسفانه چاقی و لاغری امروزه یک امر طبیعی به نظر می‌رسد. در حالی که دانشمندان علم تغذیه، چاقی را طاعون قرن نام برده‌اند.

در بخشی از کتاب راهنمای تغذیه و رژیم درمانی می‌خوانیم:

بعضی افراد باورهای خاصی در مورد تغذیه دارند که بعضی از این باورها ممکن است غلط و مضر باشد. این قبیل باورهای تغذیه‌ای، بخصوص در مورد رژیم‌های لاغری شایع است و می‌تواند به سلامت افراد لطمه‌های زیادی وارد سازد. شناخت این قبیل باورها و تلاش در تغییر آن‌ها گام مؤثر در بهبود تغذیه جامعه است. یکی از این باورها آن است که مصرف صبحانه، انسان را چاق می‌کند، پس بهتر است جهت پیشگیری یا درمان چاقی از مصرف صبحانه خودداری کرد.

این باور نه تنها صحیح نیست، بلکه میتواند به سلامت انسان لطمه‌های جدی وارد سازد؛ زیرا وعده صبحانه یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین وعده‌های غذایی انسان است و به هیچ وجه نباید حذف شود. باور نادرست دیگری که برخی اشخاص به آن معتقدند آن است که مصرف ترشی همراه غذا موجب سوخت چربی‌ها شده و در نتیجه باعث کاهش وزن و لاغری می‌شود. حال آنکه مواد ترش به جذب چربی‌ها کمک می‌کند و در نتیجه باعث افزایش جذب چربی‌ها می‌شود.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب پرورش اندام 24 Jun 2019, 2:24 am

کتاب پرورش اندام نوشته‌ی امین حیدریان، به طور کامل از تاریخچه‌ی بدنسازی (Budy Building) تا انتخاب مکمل‌های غذایی و رژیم‌های مناسب را توضیح می‌دهد.

از ابتدای پیدایش تمدن‌های مختلف، انسان به طور ناخودآگاه علاقه‌ی زیادی به سالم بودن و داشتن اندام متناسب و قوی داشته است و این احساس و نیاز تا به امروز ادامه دارد. به طوری که از آن زمان تا کنون همواره در میان مردم افرادی هستند که تمام سعی خود را برای داشتن اندامی زیبا و ماهیچه‌ای می‌کردند.

در بخشی از کتاب پرورش اندام می‌خوانیم:

از آنجایی که مقدار زیادی از ماهیچه از آب تشکیل شده است، برای افزودن نیم کیلو به وزن آن، تنها به 2500 کالری بیشتر نیاز داریم در حالی که برای ساخته شدن نیم کیلو چربی، بدن به 3500 کالری اضافه نیاز دارد. بیشتر کالری مازادی که برای اضافه شدن وزن لازم است از طریق مصرف مواد دارای کربوهیدرات مانند نان، انواع برشتوک، سیب زمینی و پاستا (انواع خمیر‌های تخم مرغی) به بدن می‌رسد.

نیاز به پروتئین اضافه، توسط مجلات زیبایی اندام و باشگاه‌های سراسر جهان بسیار تبلیغ شده است. بدن در هنگام تمرین‌های ورزشی نسبت به زمانی که بی‌تحرک است، به پروتئین بیشتری نیاز دارد، اما با توجه به نوع رژیم‌های غذایی رایج، بیشتر افراد نباید نگران کمبود پروتئین در بدن خود باشند. به طور کلی، خوردن غذاها و میان وعده‌هایی که شامل تمام انواع مواد غذایی باشد، بدن را از کلیه مواد لازم از جمله پروتئین، تأمین می‌کند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب جوانان؛ ازدواج و راهکارها 23 Jun 2019, 6:18 pm

کتاب جوانان؛ ازدواج و راهکارها نوشته‌ی سید محمد حسینی شیرازی، به بررسی موانع ازدواج، پیامدهای تجرد، پایبندی به حجاب، همسر صالح، نقطه‌ی آغاز، همسر دوستی و غیره بر اساس آیات و روایات می‌پردازد.

بر اساس اطلاعات و آمار مجرد ماندن دختران و پسران، مشکل مشترک کشورهای اسلامی است و البته دختران، بیش از پسران از زیان‌های به وجود آمده در این زمینه، آسیب می‌بینند. این آفت از زمانی پدید آمد و دامن گسترد که تقلید از غرب مادی‌گرا، تمام جوامع اسلامی را فرا گرفت. البته این مشکل، یک مشکل انسانی است؛ چون همه‌ی دختران و پسران را با هر گرایش و اعتقاد در بر می‌گیرد.

در بخشی از کتاب جوانان؛ ازدواج و راهکارها می‌خوانیم:

امام صادق (علیه السلام) می‌فرمایند: مردی نزد پدرم آمد و پدرم از او پرسید: «آیا همسر داری؟ گفت: «خیر». پدرم فرمود: لا أحب أن لى الدنیا و ما فیها و إنی أبیت لیلة لیس لى زوجة؛ دوست ندارم که دنیا و آنچه در آن است، از آن من باشد، ولی یک شب را بی‌همسر به سر ببرم. سپس فرمود: دو رکعت نمازی که مرد زن‌دار بخواند، با فضلیت‌تر از نماز مردی بی‌زن است که شب را به عبادت دارد و روز را به روزه به شام رساند».

سپس پدرم هفت دینار به وی داد و فرمود: «این پول را هزینه ازدواج خود کن». امیر مؤمنان علی (علیه السلام) نیز سفارش می‌فرمودند که ازدواج کنید؛ چرا که رسول خدا (ص) بسیار می‌فرمودند: هر کس دوست دارد که از سنت من پیروی کند، باید ازدواج کند؛ زیرا تزویج نمودن از سنت من است. و در پی زاد و ولد باشید که فردای قیامت من در برابر امت‌های دیگر به بسیاری شما فخر می‌ورزم.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب English Grammar (آموزش گرامر زبان انگلیسی) 23 Jun 2019, 6:17 pm

کتاب English Grammar (آموزش گرامر زبان انگلیسی) به زبان فارسی چگونگی ساختار دستوری زبان انگلیسی را شرح می‌دهد.

گرامر یا دستور زبان یکی از جنبه‌های مهم زبان انگلیسی محسوب می‌شود. گرامر، صرف نظر از کشور یا زبان، مبنایی برای ارتباط به شمار می‌رود. برای برقراری ارتباط، زبان آموز باید دستور زبان را بلد باشد تا بتواند منظور خود را به نحوی ابراز کند که شنونده بتواند آن را به راحتی بفهمد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب اصطلاح نامه روانشناسی 23 Jun 2019, 6:15 pm

کتاب اصطلاح نامه روانشناسی تألیف رویا عباس نژاد، به ارائه‌ی توضیحاتی مختصر پیرامون مفاهیم و کلیه‌ی واژگان روانشناسی مطرح شده در کتاب روانشناسی پایه سوم انسانی می‌پردازد.

مجموعه اصطلاحاتی که در این کتاب عرضه شده است، کار مطالعه‌ی متون را برای دانش آموزان رشته‌ی علوم انسانی تسهیل می‌کند به نحوی که آنان می‌توانند سریع‌تر به اطلاعات نوین علمی دست یابند. در این مجموعه سعی شده است برای توضیح هر کلید واژه با رجوع به منابع معتبر و متعدد موجود در رشته‌ی روانشناسی، مطالبی که مفید و مناسب هستند استخراج و بیان گردند و دانش آموزان عزیز می‌توانند در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به منابع مذکور تحت هر کلید واژه مراجعه نمایند.

در بخشی از کتاب اصطلاح نامه روانشناسی می‌خوانیم:

درمان مراجع مدار / Client - Center Therapy
یکی از درمانگران انسان گرایی بسیار مشهور، کامل راجرز (1980، 1988)، روش درمانی خاصی پیشهاد کرده است که در آن، افراد تشویق می‌شوند تا توانیی‌های بالقوه خود را کشف کنند و با دیگران روابط صحیح برقرار سازند، دیدگاه راجرز تحت عنوان درمان مراجع مدار یا درمان متمرکز بر مراجع نامیده شده است. برای راجرز خیلی اهمیت داشت که به جای کلمه بیمار، کلمه مراجع را به کار ببرد. به نظر او، کلمه بیمار، بیانگر اختلالات شدید جسمی یا روانی است که شخص را از مسئولیت‌ها و توانایی‌های خود محروم می‌کند.

وقتی این فرد را به عنوان مراجع می‌پذیریم در واقع قبول می‌کنیم که او مسئولیت درمان را بر عهده دارد و رابطه بین درمانگر و مراجع یک رابطه برابری است. درمان مراجع مدار، مثل روان کاوی، تعمق در افکار و احساسات را تشویق می‌کند تا علت‌های رفتار بهتر درک شود. با این همه، شاگردان راجرز، بر اهمیت تجربه‌های هیجانی بیشتر تأکید دارند. مراجعان باید کشف کنند که کدام شیوه‌های عمل و تفکر ناسازگار است، در حالی که درمانگر به وجود آوردن جوی است که در آن مراجع می‌تواند آزادانه افکار و احساسات مهم خود را کشف کند و از این طریق بهداشت روانی خود را ثابت نگه دارد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب چگونه فریب می‌خوریم؟ 22 Jun 2019, 5:10 pm

کتاب چگونه فریب می‌خوریم؟ نوشته‌ی محمد وفایی، برای اولین بار 9 راز فروشنده‌ها را افشا می‌کند.

تا به‌ حال چند بار کالایی را خریده‌اید و بعد از خرید آن پشیمان شده‌اید؟ چند بار پیش آمده که با خود فکر کرده‌اید که واقعاً چرا من چنین چیزی را خریدم؟ در این کتاب قرار است با ترفندهایی آشنا شوید که معمولاً علیه شما استفاده می‌شوند و باعث تصمیم‌گیری اشتباه‌تان می‌شوند. 

در بخشی از کتاب چگونه فریب می‌خوریم؟ می‌خوانیم:

در فروشگاه لوازم خانگی به دنبال خریدن یک وسیله هستید. یک اتو، یک جارو شارژی یا هر چیز دیگر. یک نمونه توجه شما را به خود جلب می‌کند. قیمت آن هم بد نیست. از فروشنده درباره مشخصات آن سؤال می‌کنید. با توضیحات او قانع می‌شوید که همان چیزی است که به دنبال آن هستید. قیمت آن هم تقریباً در رنج قمیتی است که شما می‌خواهید. اما تصمیم می‌گیرید کمی بیشتر بررسی کنید و سایر مدل‌ها را هم ببینید و مقایسه کنید.

حالا فرض کنیم که فروشنده در پایان توضیحات خود بگوید: البته متأسفانه این مدل را تمام کرده‌ایم و فعلاً موجود نداریم. خب احتمالاً شما ابراز تأسف می‌کنید. اما این آخرین جمله فروشنده نیست. او به عنوان آخرین جمله خود یک سؤال می‌پرسد: ممکن است یک عدد دیگر در انبار داشته باشیم. می‌خواهید بررسی کنم؟ آیا در صورت موجود بودن شما آن را می‌خواهید؟ چون فرآیند بررسی انبار کمی سخت است؟

به پاسخ خود در این لحظه فکر کنید. اکثریت افراد پاسخ مثبت می‌دهند. چون به صورت ناخودآگاه از نظر آن‌ها چیزی که کم است ارزشمندتر است. حالا این را با زمانی مقایسه کنید که شما می‌دیدید تعداد زیادی از این محصول موجود است و حتی احتمالاً اگر یک ماه دیگر هم مراجعه کنید این محصول تمام نشده است.
آیا تصمیم گیری شما برای خرید در این دو مورد یکسان است. قطعاً خیر.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب حقایق شگفت انگیز علمی - جلد سوم 22 Jun 2019, 5:10 pm

کتاب حقایق شگفت انگیز علمی - جلد سوم مجموعه‌ای از واقعیت‌های علمی در زمینه‌های گوناگون به صورت مصور است.

مرجع هر واقعیت علمی در زیر تصویر کتاب موجود می‌باشد. این اثر به صورت دو زبانه‌ی انگلیسی و فارسی است که برای نوآموزان زبان انگلیسی نیز می‌تواند سودمند باشد. زمینه‌های علمی مطرح شده عبارتند از موضوعات پزشکی، مهندسی، اجتماعی، سیاسی، تاریخی و ... . با توجه به بهره‌گیری از تصاویر زیبا و جذاب، برای ارائه‌ی عمده‌ی مطالب مطرح شده در این کتاب، فهم و درک آن‌ها بسیار راحت و جذاب بوده و برای عموم مخاطبان با هر سطحی از تحصیلات، سودمند خواهد بود.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meزمان ايجاد صفحه 0.229 ثانيه.