تازه ترين اخبار

مي خواهم پنجره ها در يك صفحه جديد باز شوند.

خبر خوان كانون

اگر مايل به مرور سريع اخبار سايتهاي مورد علاقه خود هستيد، آدرس فيد آنها را وارد كرده و دكمه اينتر را فشار دهيد يا بر روي يكي از سايتهاي منتخب زير كليك نماييد.

کتابخانه الکترونیکی کتاب سبز

مرجع دانلود کتاب الکترونیکی

Faviconدانلود کتاب اسارت عشق 1 Jul 2020, 9:28 pm

کتاب اسارت عشق نوشته‌ی محمد ابوالقاسمی، داستان دختران ایرانی را روایت می‌کند که متاسفانه شرایط جامعه باعث شده آزادی خود را از دست بدهند و به همین خاطر هرگز طعم خوشبختی را نچشند.

در بخشی از کتاب اسارت عشق می‌خوانیم:

قناری آبی نیز به حرف‌های آنان گوش می‌کرد و با سفر به نقاط گوناگون به تجربیات خود می‌افزود و به خودش و شیوه زندگیش افتخار می‌کرد. اما با این وجود قناری آبی نیز حس میکرد در زندگیش چیزی کم دارد. گرچه نمی‌دانست آن چیست.

هر بار که این احساسش را با دوستانش در میان می‌گذاشت و از آنان کمک می‌خواست تا او را راهنمایی کنند با جواب‌های تکراری مواجه می‌شد. جواب‌هایی از قبیل: خوشی زده زیر دلت!... مستی بابا!... دیگه از زندگیت چی می‌خوای... من آرزو داشتم یک روز، فقط یک روز، مثل تو زندگی کنم... ناشکری نکن... از این فکرا بیا بیرون و ...

قناری آبی با این حرف‌ها قانع نمی‌شد. از احساسش اطمینان داشت و می‌دانست که مشکلی دارد. ولی از آن جا که کسی نبود که شرایطش مشابه او باشد در نتیجه نمی‌توانست برای حل مشکل از کسی کمک بگیرد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب لباس‌های تازه امپراطور 1 Jul 2020, 8:14 pm

کتاب لباس‌های تازه امپراطور نوشته‌ی هانس کریستین اندرسن، با ترجمه و تدوین اسماعیل پورکاظم که به تصاویر متعدد و مناسبی آراسته شده است، می‌کوشد تا عاقبت تملق‌گوئی و دهن بینی افراد اجتماع را برای کودکان و نوجوانان فارسی زبان بازگو نماید.

رفتار نکوهیدۀ دهن بینی در قصّه‌ها:

انسان‌ها دارای خصلت‌هایی هستند که عمدتاً متأثر از نهاد و سرشت باطنی آن‌ها است و چنین ویژگی هائی به ندرت قابل تغییر هستند. این خصلت‌ها می‌توانند خوب و پسندیده و یا نامطلوب و مذموم باشند. 

در حقیقت ویژگی هائی چون: راستگوئی، شهامت و شجاعت، اعتماد بنفس، کنجکاوی، امانت داری، درایت و دوراندیشی، سخت کوشی و نظایر اینها را می‌توان مطلوب شمرد درحالیکه ویژگی‌هایی چون: ترسوئی، سخن چینی، عدم اعتماد بنفس، دنباله روی و تملق گوئی، ولخرجی و نظایر آن‌ها را ناپسند و مکروه قلمداد می‌کنند. 

رفتار دهن بینی و تأئید هر آنچه دیگران بخصوص صاحبان قدرت، منصب و مکنت بیان می‌دارند، غالباً بجز نکبت و خواری بهره‌ای برای منتسبان آن‌ها نخواهد داشت. 

تملق گوئی و تأئید هر آنچه دیگران می‌گویند، اکثراً توسط افراد ضعیف النفس انجام وی پذیرد و اینگونه افراد سعی دارند که آنچه خودشان برای دستیابی به لقمه‌ای نان و بنابر نرخ روز انجام می‌دهند، به سایرین نیز تسرّی بخشند. به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب سازه‌های غشایی و نقش گنبد در معماری ایرانی اسلامی 1 Jul 2020, 7:52 pm

کتاب سازه‌های غشایی و نقش گنبد در معماری ایرانی اسلامی نوشته‌ی ایمان الیاسیان، به بررسی ضرورت استفاده از این نوع پوشش در گذشته می‌پردازد.

در بخشی از کتاب سازه‌های غشایی و نقش گنبد در معماری ایرانی اسلامی می‌خوانیم:

یکی از کلیشه‌های رایج در مورد معماری ایرانی، توصیفاتی است که در مورد گنبدهای زیبای آن وجود دارد. در این که گنبد به عنوان یکی از فرم‌های مورد استفاده در معماری، تا چه حد می‌تواند زیبا و موزون باشد بحثی نیست، اما مشکل آن است که در اکثر اوقات این توصیفات، به استعاره‌هایی ادبی تبدیل می‌شوند که شاید ربطی به دلایل پدید آمدن این فرم معماری در طول تاریخ و نحوه تکامل آن داشته باشد.

حتما شنیده اید که بسیاری از کسانی که شیفته هنر ایران هستند، گنبدها را نمادی از آسمان می‌دانند. اما آیا گنبد در معماری گذشته فقط کارکردی نمادین داشته و یا ضرورت‌های ساختاری و نیازهای ساختمانی باعث به وجود آمدن این فرم معماری شده است؟ نیازهای ساختمانی گنبد، یکی از انواع پوشش‌هایی است که برای پوشاندن سقف یک مکان می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

پس در درجه اول، کاربردی کاملاً ساختمانی دارد. اگر بخواهیم بحث را ساده کنیم باید بگوییم سقف با پوشش یک فضای معماری، می‌تواند تخت یا منحنی (قوس‌دار) باشد. پوشش تخت یا مسطح، همین پوششی است که هم اکنون به طور معمول در ساختمان‌های مسکونی عادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پوشش غیر تخت، انواع گوناگونی دارد، مثل گنبد و انواع دیگر پوشش‌هایی که در آن از قوس‌ها و منحنی‌های دیگر استفاده می‌شود. گنبد از نظر هندسی از دوران یک قوس حول محور عمود به وجود می‌آید.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب رمان ته‌دیگمو پس بده 30 Jun 2020, 9:46 pm

کتاب رمان ته‌دیگمو پس بده به قلم آرام رضایی زندگی دختری به نام نیشام را روایت می‌کند که برای مستقل شدن حاضر است دست به هرکاری بزند و در این میان با پسری آشنا می‌شود که....

در بخشی از کتاب رمان ته‌دیگمو پس بده می‌خوانیم:

داشتم جواب مشتریو می‌دادم که صدای در بلند شد. سرمو بلند کردم که با لبخند جواب مشتری و بدم که با دیدن کامیار اخمام رفت تو هم. با چندش بینیمو جمع کردم. چیش... این پسره نکبت اینجا اومده چی کار؟ با تعجب به دختر بچه‌ی حدودا ۵ ساله پشت سرش نگاه کردم. دختره موهاش و خرگوشی بسته بود و کنجکاو به اطراف نگاه می‌کرد. این بچه دیگه کیه؟ به این پسره نمی‌خوره بچه داشته باشه.

اومد جلوی میز و خشک گفت: مهداد هست؟ یه چشم غره بهش رفتم. پسره بی‌تربیت سلامم بلد نیست. بدون این‌که جوابشو بدم مهدادو صدا کردم

- من: آقای متین...آقای متین یکی کارتون داره.

بی‌توجه به کامیار به مشتری که تازه اومده بود لبخند زدم. زیر چشمی دختره رو می‌پاییدم دستش و گرفته بود به بلوز کامیار و هی می‌کشید.

- مهداد: بله نیکو خانو...چشمش به کامیار افتاد و گل و از گلش شکفت.

- : به سلام کامیار چه طوری رفیق؟ چه عجب یادی از ما کردی؟

مهداد و کامیار دست دادن. مهداد چشمش به دختر بچه افتاد و با لبخند و خوشحال گفت:

- اه کاملیا خانمم که اینجاست. چه طوری عمو؟

از پشتم دور زد و رفت جلو، کنار کامیار و دختر بچه. زانو زد و هم قد دختر شد. دختره با دیدن مهداد لبخند گشادی زد و دستاشو از هم باز کرد و پرید بغلش و همدیگه رو سفت بغل کردن. ابروم از تعجب پرید بالا.

- دختر: سلام عمو مهداد. دلم برات تنگ شده بود.

عمو؟ عمو مهداد؟؟؟ چه با هم صمیمین. کامیار با نیش باز گفت:

- کاملیا جان برای همینم امروز آوردمت پیش عمو مهداد بمونی که دلتنگیت رفع شه.

چشم‌هام گرد شد چی؟ کاملیا سریع از مهداد جدا شد و رو به کامیار گفت:

- راست میگی دایی کامیار؟ پیش عمو بمونم؟؟؟

کامیار با همون لبخند گشادش گفت:

- آره اگه دختر خوبی باشی و عمو رو اذیت نکنی می‌زارم بمونی.

کاملیا سریع چسبید به دست مهداد که در حال ایستادن بود و لبخندش و جمع کرد و سعی کرد قیافه بچگونه و فسقلیش و جدی کنه و گفت:

- دایی کامیار دختر خوبی می‌شم. عمو مهداد بمونم؟به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب بچه‌ها در ماه 30 Jun 2020, 9:46 pm

کتاب بچه‌ها در ماه اثر فلورنس هالبروک، با ترجمه و تدوین اسماعیل پورکاظم و منضم به تصاویر متعدد و مناسب می‌کوشد تا آرزوی کودکان کار و اطفال بی‌سرپرست را برای برخورداری از شرایطی متناسب با سایر کودکان برای نوباوگان فارسی زبان با قرائت بزرگسالان بیان نماید.

مُعضل کار بچّه‌ها در قصّه‌ها:

خانواده واحد سازندۀ اجتماع است و اجتماع به سعادت و خوشبختی نائل نمی‌گردد مگر اینکه خانواده‌ها از نظر اقتصادی و فرهنگی به جایگاه شایسته‌ای دست یابند.

اقتصاد و گذران خانواده‌ای که از پدر و مادر و فرزندان تشکیل یافته است، بطور سنتی بر عهدۀ پدران می‌باشد درحالیکه امروزه خانواده‌های متکی بر کار پدر و مادر، سرپرستی مادر، بدون سرپرست و بدسرپرست نیز وجود دارند که در چنین مواقعی فرزندان در شرایط متفاوتی قرار می‌گیرند بطوریکه بسیاری از کودکان جامعه از امنیت کافی برخوردارند و دوران کودکی خود را با آنچه اقتضای سنین آنان است سپری می‌کنند امّا بسیاری دیگر که به عنوان "کودکان کار" موسوم هستند، مجبورند تا بخشی و یا حتی تمامی هزینۀ خانواده هایشان را تأمین نمایند.

در بسیاری از کشورها وظیفۀ پدرها و مادرهای بی مسئولیت و یا ناتوان از تقبل مسئولیت را افراد و سازمان‌های خیّر و یا دولت‌ها بر عهده گرفته‌اند ولیکن بسیاری از بچه‌ها همچنان در بسیاری از کشورهای در حال توسعه به حال خودشان در جامعه رها می‌شوند، تا زمستان زندگی را در بهار آن تجربه نمایند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب چگونه عشق خود را پیدا کنیم؟ 30 Jun 2020, 9:40 pm

کتاب چگونه عشق خود را پیدا کنیم؟ از مجموعه مدرسه‌ی زندگی، شما را با مفهومی به نام رابطه‌ی روانشناختی آشنا می‌کند و سعی دارد تا با استفاده از بهترین تعلیمات روانشناسی برای امر پیچیدۀ یافتن و حفظ عشق راه حلی مناسب ارائه کند.

چرا ما عاشق افرادی بخصوصی می‌شویم و گزینه‌های دیگر را رد می‌کنیم؟ چرا این ”سنخ“ را داریم، نه سنخ دیگری؟ چه عواملی بر انتخاب‌های ما تأثیر می‌گذارند؟

در بخشی از کتاب چگونه عشق خود را پیدا کنیم؟ می‌خوانیم:

از آن جا که نواقص ما کاملاً متفاوت از یکدیگر است، بدیهی است که هر کدام جذب افراد متفاوتی می‌شویم. یک دسته افراد مشخصاتی دارند که ما را جذب نمی‌کند، چرا که خودمان هم همین مشخصات را به وفور در خود داریم. مثلاً به کسی که به اندازه‌ی خودمان آرام است نیازی نداریم؛ چراکه در این صورت زندگی‌مان وارد سکون هراس‌آوری می‌شود. بلکه به جای آن نیاز به کمی نوآوری و بی‌پردگی داریم. علایق ما به تناسب نقص‌هایمان متفاوت و متنوع است.

این ساز و کار مجذوبیت در عشق شبیه ساز و کار مجذوبیت به سبک‌های معماری و طراحی است. در انتخاب ساختمان‌ها و طراحی داخلی هم با غریزه‌ی تکامل عمل می‌کنیم. مکان‌هایی که ”زیبا“ می‌دانیم هم (مثل کسانی که ”جذاب“ می‌دانیم) غالباً دارای مشخصاتی هستند که مطلوب ما بوده، اما در زندگی‌مان آن‌ها را کم داریم.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب رمان عقیق 29 Jun 2020, 9:28 pm

کتاب رمان عقیق در مورد دختری به نام آیه است که انگشتر عقیقی دارد و سنگ ارزشمند این انگشتر رازی را در زندگی او برملا می‌کند.

در بخشی از کتاب رمان عقیق می‌خوانیم:

ﻗﻄﺮه ﭼﮑﺎن ﺳﺮم ﻣﯿﻨﺎی ﮐﻮﭼﮏ را ﺗﻨﻈﯿﻢ ﮐﺮد. ﺧﻢ ﺷﺪ و ﺻﻮرت ﻏﺮق ﺧﻮاﺑﺶ را بوﺳﯿﺪ. ﺑﻪ ﺳﺎﻋﺘﺶ ﻧﮕﺎﻫﯽ اﻧﺪاﺧﺖ و ﺑﺎ ﺧﯿﺎل راﺣﺖ ﮐﻨﺎرش ﻧﺸﺴﺖ. ﻣﻔﺎﺗﯿﺢ ﮐﻮﭼﮑﯽ ﮐﻪ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﺎﻻ ﺳﺮش ﺑﻮد را ﺑﺮداﺷﺖ. دﺳﺘﺶ ﺑﻪ دﻋﺎ نمی‌رﻓﺖ دو ﺑﺎره آن را ﺑﺴﺖ و ﻓﻘﻂ ﺧﯿﺮه ﺑﻪ ﭼﻬﺮه ﻓﺮشته ﮐﻮﭼﮏ روی ﺗﺨﺖ ﺧﻮاﺑﯿﺪه ﺷـﺪ. ﻫﻨﻮز ﻫﻢ ﺑﻪ ﻃﻮر ﮐﺎﻣﻞ ﺑﯿﻤﺎری‌اش را ﺗﺸﺨﯿﺺ ﻧﺪاده ﺑﻮدﻧﺪ.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب شب بخیر تینکو 29 Jun 2020, 9:25 pm

کتاب شب بخیر تینکو نوشته‌ی پرتی نمیبار، داستانی جهت آشنایی کودکان با موجودات شبگرد است.

این کتاب به صورت دو زبانه‌ی انگلیسی - فارسی با تصاویری جذاب برای کودکان پیش دبستانی و دبستانی تهیه شده است.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب هدفی برای موفقیت 29 Jun 2020, 9:24 pm

کتاب هدفی برای موفقیت نوشته‌‌ی سید صالح فتوحی، نکات حائز اهمیتی را درباره اهمیت اهداف، انواع اهداف و چگونگی رسیدن به اهداف را برای شما بیان می‌کند و نقشه را برای رسیدن به موفقیت برای شما ترسیم می‌نماید.

اهداف شما در زندگی چیست؟ یا به عبارتی دیگر چه اهدافی را در زندگی دنبال می‌کند؟ برنامه شما برای رسیدن به موفقیت

هدف در لغت به معنای مقصد می‌باشد. در اصطلاح هدف وضعیتی ایده آل است که در آینده‌ای نزدیک یا دور سعی داریم تا به آن وضعیت برسیم. هدف عاملی سودمند و مفید برای افراد است که آن‌ها با تلاش و کوشش در صدد دسترسی به آن هستند. در این کتاب درباره‌ی اهداف و اهمیت آن‌ها و چگونگی دستیابی به هدف و کسب موفقیت، نکات حائز اهمیتی برای شما مخاطبان بیان می‌شود.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب رمان نبض عشق 28 Jun 2020, 4:20 pm

کتاب رمان نبض عشق داستان زندگی دختر جوانی است که در اوج سلامتی و شادی دچار بیماری می‌شود و در همین حال پسری عاشقش بوده... آیا بیماری از او روی بر می‌گرداند یا نه؟

در بخشی از کتاب رمان نبض عشق می‌خوانیم:

مانی پرک رو مثل سرخ پوست‌ها درست کرده بود. خودشم مثل کابویا لباس پوشیده بود و میلاد هم لباسای عجیب غریب تنش کرده بود. با دیدن بچه‌ها دلمو گرفتمو از خنده غش کردم. مانی رو صندلی نشست و با اداهایی که در می‌آورد گفت: هوای کوی تو از سر نمی‌رود، ما را غریب دل سرگشته با وطن باشد.

میلاد: آرام خانم به خاطر شما حرف این خل و دیوونه مانی رو گوش دادم به این ریخت در اومدما. پرک رو بغل کردم و رو کردم به مانی و میلاد گفتم هردوتون مثل دلقکا شدید. هر دوشون با شنیدن حرفم به سمتم اومدن که من و پرک پا به فرار گذاشتیم و رفتیم پیش مادر. مادر تا قیافۀ پرک و پسرها رو دید گفت: ببین سر صبحی با قیافه‌هاشون چی‌کار کردن. برید سر و صورتتونو
بشورید و لباستونو عوض کنید برید مغازتون.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meزمان ايجاد صفحه 2.432 ثانيه.